Zasoutěžte si o návrat do dob první republiky

cesty-deti-do-staleti-3-perex
Sourozenci Běla s Kubou už díky stroji času poznali běžný život našich předků od doby kamenné až po socialismus, setkali se s nejvýznamnějšími panovníky v Čechách a na Moravě a nyní se vrací do časů první republiky, která letos slaví sté výročí vzniku.

Jak se zrodila první Československá republika

cesty-deti-do-staleti-3-ukazka-1Běla a Kuba se již potřetí vydávají na dobrodružné výpravy do minulosti naší země!

Po dvou úspěšných předchozích dílech Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla a Kuba poznávali naši minulost a Cesty dětí do staletí 2 aneb Jak Běla a Kuba putovali za našimi panovníky je stroj času tentokrát zanesl do Československé republiky v letech 1918 až 1938. Prožij s nimi i ty dalších deset nových dobrodružství a seznam se s naší první republikou, která teď slaví 100. výročí vzniku! Zjisti, jak se zrodila i za jakých okolností po dvaceti letech zanikla. Poznej, jak byla řízena a hlavně jak se v ní lidem žilo: jak se oblékali, kde bydleli, co jedli, jak si vydělávali na živobytí i co dělali ve volném čase. Dozvíš se také, jak se dařilo prvorepublikové kultuře, průmyslu či zemědělství. Díky nádherným obrázkům z kreslených příběhů Běly a Kuby ti Československá republika ožije přímo před očima.

Čtivé vyprávění kolem nich ti poskytne spoustu zajímavých informací. Hříčky a úkoly zajistí moře zábavy a tipy na výlet inspiraci pro rodinné výlety. Ani nebudeš vědět jak – a v první republice budeš jako doma!

 

Cesty dětí do staletí 3

aneb Běla a Kuba v době naší první republiky

Autorka: Kateřina Schwabiková

Vydalo: nakladatelství Slovart
Ilustrace: Barbora Botková
Počet stran: 80
Vazba: pevná bez přebalu
Vydáno: 5/2018
ISBN: 978-80-7529-549-1

Přečtěte si více o knize Cesty dětí do staletí 3 aneb Běla a Kuba v době naší první republiky, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Slovart. A nezapomeňte si také prohlédnout několik ukázkových stran: ukázka 1, ukázka 2 a ukázka 3.

Nakladatelství Slovart bylo založeno v Praze v únoru 1994 a od té doby vydalo více než 2000 titulů. Vydává licenční knihy předních světových nakladatelů, ale i domácích autorů převážně z oblasti dětské a populárně naučné literatury.

 

Ukázka z knihy

cesty-deti-do-staleti-3-ukazka-2

 

Vyhrajte knihu Cesty dětí do staletí 3

Na letošní rok připadá sté výročí vzniku první samostatné Československé republiky a právě do let 1918 až 1938 se tentokrát vrací sourozenci Běla a Kuba. Vydejte se s nimi za poznáním, jak se v té době lidem žilo, čím se bavili a jak se oblékali, a zjistěte také to, za jakých okolností se republika zrodila a proč o dvacet let později zase zanikla.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Slovart vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Cesty dětí do staletí 3 aneb Běla a Kuba v době naší první republiky vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Cesty dětí do staletí 3
probíhá od 16. do 29. května 2018.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 dětské historické knihy Cesty dětí do staletí 3

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeCesty dětí do staletí 3
aneb Běla a Kuba v době naší první republiky

Schwabiková, Kateřina

Slovart, 2018

Zasoutěžte si o návrat do dob první republiky - DISKUZE

Počet reakcí: 5
 1. Mio1979 napsal:

  Dobrý den,

  vyhraná kniha RENEGÁTI vpořádku dorazila. Děkuji :-)

 2. patril napsal:

  ono je tam 1 slovíčko jinak než na oficiálních stránkách nakladatelství i na obálce samotné knihy, to mě zmátlo, ale ostatní e-shopy mají v názvu, také to, co je v napovídajícím článku, takže asi jsou přijatelné obě varianty

 3. patril napsal:

  myslím, že ani jedna z odpovědí není správná…

Napsat komentář