Nakladatel: Albatros

Nakladatelství Albatros je nejstarší české nakladatelství, které se od svého vzniku specializuje na vydávání literatury pro děti a mládež (bylo založeno v roce 1949; do roku 1969 působilo pod původním názvem Státní nakladatelství dětské knihy).
Soustředí se na kvalitní původní i překladovou literaturu především pro děti od 2 do 12 let. Je dlouhodobým exkluzivním vydavatelem knížek Astrid Lindgrenové a příběhů Harryho Pottera J. K. Rowlingové pro území České republiky.
V nabídce nakladatelství Albatros si vyberete od leporel pro nejmenší přes poezii, pohádky, knížky pro začínající čtenáře, literaturu populárně-naučnou a vzdělávací až po fantasy, detektivní příběhy i komiksy. Knížky bohatě barevně ilustrované i příběhy pro zdatnější a náročnější čtenáře.

Albatros - Nejnovější knihy

knihaAlbatros: 70 let na křídlech dětské literatury knihaZáhada hlavolamu (audiokniha) knihaKlub Lysek knihaZmizení Edwina Lindy

Albatros - Související články

O českém jazyku i literatuře

albatros-academia

Dnešní tipy představí dvě knihy věnující se české literatuře a českému jazyku. Dozvíte se v nich něco o historii nejstaršího českého nakladatelství dětské literatury, anebo si budete moci vytříbit vlastní jazykové dovednosti.

Kam se ten kluk poděl?

Zmizeni Edwina Lindy_uvodni

Zmizení Edwina Lindy je dobrodružným příběhem dětí, které se snaží ukrýt záhadný Žeberův zápisník před největšími školními šikanátory. Podaří se jim to?

Nastal čas vybrat si svou stranu

Fantasticka_zvirata_Grindelwaldovy_zlociny

Mlok Scamander nikdy nepatřil mezi muže usilující o moc a místo politického hašteření se raději věnoval studiu a ochraně kouzelných tvorů. Jenže svět je nyní v ohrožení, a tak Mlokovi nezbývá, než se společně se svými přáteli postavit blížící se hrozbě…

Navštivte Prahu s Veverkou a Myškou

Veverka a Myska v Praze_uvodni

Komiks Veverka a Myška v Praze láká na zábavné dobrodružství a malebné ilustrace. Nezáživné informace a nadbytek letopočtů však požitek z poznávání poněkud kazí.

Proč děti měnit na knihomoly?

Klára Smoliková_foto Hanina Vesela

Komunita čtenářů je semknutá a uzavřená, knihomolové na sebe vzájemně pomrkávají zpoza rozečtených knih. Jenže dítě si nevybírá, zda se narodí do rodiny čtenářské či nečtenářské. Dá se s tím něco dělat? A je vůbec prospěšné svádět další generace na scestí čtenářství?