Nakladatel: Albatros

Nakladatelství Albatros je nejstarší české nakladatelství, které se od svého vzniku specializuje na vydávání literatury pro děti a mládež (bylo založeno v roce 1949; do roku 1969 působilo pod původním názvem Státní nakladatelství dětské knihy).
Soustředí se na kvalitní původní i překladovou literaturu především pro děti od 2 do 12 let. Je dlouhodobým exkluzivním vydavatelem knížek Astrid Lindgrenové a příběhů Harryho Pottera J. K. Rowlingové pro území České republiky.
V nabídce nakladatelství Albatros si vyberete od leporel pro nejmenší přes poezii, pohádky, knížky pro začínající čtenáře, literaturu populárně-naučnou a vzdělávací až po fantasy, detektivní příběhy i komiksy. Knížky bohatě barevně ilustrované i příběhy pro zdatnější a náročnější čtenáře.

https://www.albatros.cz/


Albatros - Nejnovější knihy

knihaKlub Lysek knihaSprávná pětka v pasti knihaPlanetarium knihaVeverka a Myška v Praze

Albatros - Související články

Proč děti měnit na knihomoly?

Klára Smoliková_foto Hanina Vesela

Komunita čtenářů je semknutá a uzavřená, knihomolové na sebe vzájemně pomrkávají zpoza rozečtených knih. Jenže dítě si nevybírá, zda se narodí do rodiny čtenářské či nečtenářské. Dá se s tím něco dělat? A je vůbec prospěšné svádět další generace na scestí čtenářství?

Vzhůru ke hvězdám!

Planetarium_uvodni

Vydejte se se svými dětmi na vzrušující cestu vesmírem! Zjistěte, jak vlastně vznikl a jaká úžasná tajemství skrývá. Projeďte se po mléčné dráze, poznávejte planety a obohaťte se o mnoho zajímavých informací.

Mé dávné selhání

sianska_selhani

Kočka je podivuhodné zvířátko. Krásné i přítulné, ale bez otrocké oddanosti. Její individualita je hrdá a noblesní.

Pomůžete Qui-Dovi zachránit naši planetu?

Mise_Zachran_planetu

Malý mimozemšťan Qui-Do s hrůzou sleduje, jak naše planeta trpí. Vydává se proto na záchrannou misi, jenže zachránit celou Zemi je příliš velký úkol. Potřebuje proto, aby mu děti pomohly…

Slavná robinsonáda s ilustracemi Zdeňka Buriana

Strycek namornik_uvodni

Pod názvem Strýček námořník vychází legendární robinsonáda s doposud nezveřejněnými ilustracemi Zdeňka Buriana. Autorem původního příběhu je Frederick Marryat. Dobrodružství posléze převyprávěl František Novotný.