Nakladatel: Albatros

Nakladatelství Albatros je nejstarší české nakladatelství, které se od svého vzniku specializuje na vydávání literatury pro děti a mládež (bylo založeno v roce 1949; do roku 1969 působilo pod původním názvem Státní nakladatelství dětské knihy).
Soustředí se na kvalitní původní i překladovou literaturu především pro děti od 2 do 12 let. Je dlouhodobým exkluzivním vydavatelem knížek Astrid Lindgrenové a příběhů Harryho Pottera J. K. Rowlingové pro území České republiky.
V nabídce nakladatelství Albatros si vyberete od leporel pro nejmenší přes poezii, pohádky, knížky pro začínající čtenáře, literaturu populárně-naučnou a vzdělávací až po fantasy, detektivní příběhy i komiksy. Knížky bohatě barevně ilustrované i příběhy pro zdatnější a náročnější čtenáře.

www.albatros.cz/uvod/


Albatros - Nejnovější knihy

knihaHarry Potter: Cesta dějinami čar a kouzel knihaPříběhy na dobrou noc pro malé rebelky knihaBotanicum knihaVinnetou: Rudý gentleman

Albatros - Související články

Dějiny Evropy zábavně, ale poněkud tendenčně

malovane_dejiny_evropy

Od domestikace psa až po vznik Evropské unie provede čtenáře komiksová kniha, na které se podílel kolektiv kvalitních kreslířů a autorů. Je však v pořádku vkládat do dětských knih vlastní politické preference?

Poznejte ty nejhezčí a nejzajímavější rostliny

Botanicum_uvodni

Seznamte se s nejpodivuhodnějšími a nejkrásnějšími rostlinami! Díky nádherně ilustrované knize Botanicum se dozvíte mnoho informací ze světa flory. Průvodkyní vám bude odbornice Kathy Willis.

Týden čtení dětem

Tyden cteni detem

Celostátní projekt Týden čtení dětem, který letos už poosmé poukáže na to, jak je prospěšné dětem předčítat, proběhne od 1. do 10. června 2018 a poprvé dostane mezinárodní punc. Díky partnerským organizacím se Česká republika společně s Polskem, Slovenskem a Maďarskem zapojí do mezinárodního projektu Visegrád čte dětem.

Probuďte v dětech čtenáře

dite-cte

Dovést děti ke čtení není někdy procházka růžovou zahradou, o tom by mohla řada rodičů vyprávět. Pomoci by mohl drobný trik. A jaký? Zvolit ty správné knihy plné nejen dobrodružství, ale i obrázků. A s těmi dnešními nesáhnete vedle…

Knihy na pokračování pro celou rodinu

Tipy_Knihy na pokracovani_Michalkova

Vychází další díly vašich oblíbených sérií! Potěší děti, dospívající i dospělé, kteří si rádi zavzpomínají na staré dobré časy.