Nakladatel: Albatros

Nakladatelství Albatros je nejstarší české nakladatelství, které se od svého vzniku specializuje na vydávání literatury pro děti a mládež (bylo založeno v roce 1949; do roku 1969 působilo pod původním názvem Státní nakladatelství dětské knihy).
Soustředí se na kvalitní původní i překladovou literaturu především pro děti od 2 do 12 let. Je dlouhodobým exkluzivním vydavatelem knížek Astrid Lindgrenové a příběhů Harryho Pottera J. K. Rowlingové pro území České republiky.
V nabídce nakladatelství Albatros si vyberete od leporel pro nejmenší přes poezii, pohádky, knížky pro začínající čtenáře, literaturu populárně-naučnou a vzdělávací až po fantasy, detektivní příběhy i komiksy. Knížky bohatě barevně ilustrované i příběhy pro zdatnější a náročnější čtenáře.

www.albatrosmedia.cz


Albatros - Nejnovější knihy

knihaDobrodružství Jo, Zefky a Žoko knihaHarry Potter a Ohnivý pohár knihaFantastická zvířata a kde je najít knihaBradavická knihovna – BOX

Albatros - Související články

Ilustrovaný vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vezen z Azkabanu_uvodni

Harry Potter se potřetí vydává do Bradavic. Znovu. A my se tam můžeme vydat s ním. Znovu. Ale tentokrát s nádhernými ilustracemi Jima Kaye!

Komiksová dobrodružství Jo, Zefky a Žoka

Dobrodruzstvi Jo, Zefky a Zoko

Když se řekne jméno Hergé, všem se pravděpodobně vybaví Tintinova dobrodružství. Nicméně v 50. letech 20. století autor vytvořil pětidílnou komiksovou sérii, ve které je hlavními postavami sourozenci Jo a Zefka a jejich šimpanz Žoko.

Fantasy pro děti a mládež

Tipy_Do sedivych dnu barevne fantasy pribehy

Vánoční svátky jsou za námi, a pokud už máte nadílku od Ježíška přečtenou, nemusíte zoufat. Přinášíme vám tipy na knihy, které tentokrát ocení především milovníci fantasy žánru. Navštivte kouzelné světy plné nadpřirozených sil a magických jevů.

Oblíbení autoři knih nejrůznějších žánrů

Tipy_Klasikove ve svych zanrech

Dnes tu pro vás máme pět skvělých titulů různých žánrů, od dětské knihy přes humorné eseje a zajímavé povídky až k poutavému románu a kriminálnímu thrilleru. Každý z autorů je ve svém žánru mistrem.

Kouzelná Mikulášská nadílka

mikulasky motiv

Adventní čas je tu a předzvěstí Vánoc bývá Mikuláš. Nejen on se může inspirovat a do punčochy místo sladkostí a ovoce dát knihu s kouzelným příběhem, plnou dobrodružných příhod a ilustrací.