Nakladatel: Albatros

Nakladatelství Albatros je nejstarší české nakladatelství, které se od svého vzniku specializuje na vydávání literatury pro děti a mládež (bylo založeno v roce 1949; do roku 1969 působilo pod původním názvem Státní nakladatelství dětské knihy).
Soustředí se na kvalitní původní i překladovou literaturu především pro děti od 2 do 12 let. Je dlouhodobým exkluzivním vydavatelem knížek Astrid Lindgrenové a příběhů Harryho Pottera J. K. Rowlingové pro území České republiky.
V nabídce nakladatelství Albatros si vyberete od leporel pro nejmenší přes poezii, pohádky, knížky pro začínající čtenáře, literaturu populárně-naučnou a vzdělávací až po fantasy, detektivní příběhy i komiksy. Knížky bohatě barevně ilustrované i příběhy pro zdatnější a náročnější čtenáře.

https://www.albatros.cz/


Albatros - Nejnovější knihy

knihaKam se schoval nůž knihaTřikrát detektiv Kalle knihaChata v Jezerní kotlině knihaNejvyšší hora, nejmenší hvězda

Albatros - Související články

Pomůžete Qui-Dovi zachránit naši planetu?

Mise_Zachran_planetu

Malý mimozemšťan Qui-Do s hrůzou sleduje, jak naše planeta trpí. Vydává se proto na záchrannou misi, jenže zachránit celou Zemi je příliš velký úkol. Potřebuje proto, aby mu děti pomohly…

Slavná robinsonáda s ilustracemi Zdeňka Buriana

Strycek namornik_uvodni

Pod názvem Strýček námořník vychází legendární robinsonáda s doposud nezveřejněnými ilustracemi Zdeňka Buriana. Autorem původního příběhu je Frederick Marryat. Dobrodružství posléze převyprávěl František Novotný.

Dobrodružné příběhy pro školáky

Tipy pro školáky i školačky

Pohádkám jste už odrostli, ale stále se rádi necháte unést kouzelnými příběhy? Už se na vás těší Bára, která cestuje časem, či mladý učeň Christopher Rowe. A Hrobaříci a Kalle Blomkvist se snaží pokročit v pátrání a najít odpovědi na své otázky.

Páni kluci

kluk

Zatímco minule si na své přišly dívky-čtenářky, tentokrát si knižní zábavu užijí páni kluci. Čeká na ně svět foglarovek, další díl ze série Hraničářův učeň a hrdinové Jitík a Tom Gates, kteří je nechají nahlédnout do svého života.

Tajemství lásky

Grafika z dílny Zdeny Zingopi

Láska je slovo, které nás lidi velmi přitahuje. Jeho význam má mnoho podob, které se odvíjejí od životních zkušeností  každého z nás. Článek Tajemství lásky je jeden z mnoha názorů na toto lákavé i bolestné téma.