Nakladatel: Albatros

Nakladatelství Albatros je nejstarší české nakladatelství, které se od svého vzniku specializuje na vydávání literatury pro děti a mládež (bylo založeno v roce 1949; do roku 1969 působilo pod původním názvem Státní nakladatelství dětské knihy).
Soustředí se na kvalitní původní i překladovou literaturu především pro děti od 2 do 12 let. Je dlouhodobým exkluzivním vydavatelem knížek Astrid Lindgrenové a příběhů Harryho Pottera J. K. Rowlingové pro území České republiky.
V nabídce nakladatelství Albatros si vyberete od leporel pro nejmenší přes poezii, pohádky, knížky pro začínající čtenáře, literaturu populárně-naučnou a vzdělávací až po fantasy, detektivní příběhy i komiksy. Knížky bohatě barevně ilustrované i příběhy pro zdatnější a náročnější čtenáře.

https://www.albatros.cz/


Albatros - Nejnovější knihy

knihaCo se děje v hnízdech knihaZ čeho se co skládá knihaNejkrásnější ostrov knihaJak být zdravý jako drak!

Albatros - Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 3. do 9. dubna 2023

nenechte_si_ujit

I první dubnový týden přináší mnoho literárních akcí. Nenechte si ujít literárně hudební pořad o Josefu Čapkovi, představení knihy Oživlé tváře či autorské čtení Vojtěcha Záleského z nové knihy Převzetí. A nechybí ani akce pro děti.

Nenechte si ujít v týdnu od 20. do 26. března 2023

nenechte_si_ujit

Ve čtvrtek 23. března vyjde v rámci Velkého knižního čtvrtku 10 knižních novinek. Nenechte si ujít setkání s některými z autorů těchto knih, které se koná v Praze. Kromě toho se také můžete zastavit na besedě se Štěpánem Javůrkem či Scarlett Wilkovou.

Nenechte si ujít v týdnu od 13. do 19. března 2023

nenechte_si_ujit

Březen se přehoupl do druhé poloviny a vy se opět můžete těšit na mnoho literárních akcí. Třeba na Severský literární salón, který můžete sledovat z pohodlí domova, literární večer věnovaný norskému románu Je nás pět či cestovatelský festival Kolem světa. 

Nenechte si ujít v týdnu od 6. do 12. března 2023

nenechte_si_ujit

I druhý březnový týden je plný různých literárních akcí. Koná se např. křest knihy Marie Tomsové či Hanky Takáscové Kubátové. Nenechte si ujít ani besedu se Štěpánem Javůrkem či debatu o knize Vykořenění. A nechybí ani akce pro děti!

Nenechte si ujít v týdnu od 23. do 29. ledna 2023

nenechte_si_ujit

Leden se pomalu chýlí ke konci, ale na vás čeká ještě několik literárních akcí, kterých se můžete zúčastnit. Nenechte si ujít představení knihy Všichni umřete, večer s Arnoštem Goldflamem, autorské čtení Evy Maškové či povídání o Jaroslavu Haškovi.