Nakladatel: Albatros

Nakladatelství Albatros je nejstarší české nakladatelství, které se od svého vzniku specializuje na vydávání literatury pro děti a mládež (bylo založeno v roce 1949; do roku 1969 působilo pod původním názvem Státní nakladatelství dětské knihy).
Soustředí se na kvalitní původní i překladovou literaturu především pro děti od 2 do 12 let. Je dlouhodobým exkluzivním vydavatelem knížek Astrid Lindgrenové a příběhů Harryho Pottera J. K. Rowlingové pro území České republiky.
V nabídce nakladatelství Albatros si vyberete od leporel pro nejmenší přes poezii, pohádky, knížky pro začínající čtenáře, literaturu populárně-naučnou a vzdělávací až po fantasy, detektivní příběhy i komiksy. Knížky bohatě barevně ilustrované i příběhy pro zdatnější a náročnější čtenáře.

www.albatros.cz/uvod/


Albatros - Nejnovější knihy

knihaMalované dějiny Evropy knihaHarry Potter a princ dvojí krve knihaZamrzlá loď kapitána Flinta knihaHarry Potter a Fénixův řád

Albatros - Související články

Fantazii se meze nekladou

Tipy_Fantazii se meze nekladou

Dnes představíme fanouškům dobrodružných a kouzelných příběhů nové vydání šestého Pottera, souborné vydání proslulých děl Davida Eddingse a český román Rod.

Dívčí četba

stepiSicte

Nezapomínáme ani na dívky-čtenářky. Zatímco minulou středu jsme představili knihy, které se zaměřovaly na chlapecká dobrodružství, tentokrát si přijdou na své čtenářky. Mohou sledovat příběhy hlavních hrdinek, které prožívají stejné životní radosti a strasti jako ony.

Nechte se unést do jiných světů

nahlednete.jine.svety

Ať je teplo nebo zima, dobrá knížka nikdy nezklame. Ani dnešní páteční tipy vás nenechají chladnými – vydejte se s nimi do jiných světů!

Knižní dobrodružství pro děti

čtoucí kluk - ilustrační

Máte rádi dobrodružství, ale přijde vám, že se nic moc neděje? Máme pro vás řešení! Vezměte si jednu z námi doporučených knih, pohodlně se usaďte a nechte se přenést do knižního světa plného zajímavých příběhů.

Získejte zábavně a hravě zpracované dějiny Evropy

malovane-dejiny-evropy-perex

Že dějepis nemůže být zábava a biflovat se důležité historické události zpaměti je otrava? Přesvědčte se, že to tak rozhodně být nemusí a děti se mohou učit i hravou formou, třeba v komiksové podobě. Vydejte se tedy na výlet do minulosti.