Nakladatel: Albatros

Nakladatelství Albatros je nejstarší české nakladatelství, které se od svého vzniku specializuje na vydávání literatury pro děti a mládež (bylo založeno v roce 1949; do roku 1969 působilo pod původním názvem Státní nakladatelství dětské knihy).
Soustředí se na kvalitní původní i překladovou literaturu především pro děti od 2 do 12 let. Je dlouhodobým exkluzivním vydavatelem knížek Astrid Lindgrenové a příběhů Harryho Pottera J. K. Rowlingové pro území České republiky.
V nabídce nakladatelství Albatros si vyberete od leporel pro nejmenší přes poezii, pohádky, knížky pro začínající čtenáře, literaturu populárně-naučnou a vzdělávací až po fantasy, detektivní příběhy i komiksy. Knížky bohatě barevně ilustrované i příběhy pro zdatnější a náročnější čtenáře.

https://www.albatros.cz/


Albatros - Nejnovější knihy

knihaNejvyšší hora, nejmenší hvězda knihaVinnetou: Poslední výstřel knihaEvropa, náš domov knihaBajky barda Beedleho

Albatros - Související články

Putování za dinosaury na stránkách knižního muzea

dinosaurium

Když vyšla publikace Animalium, zpracovaná ve stylu „knižního muzea“, zaznamenala okamžitě pozitivní čtenářské ohlasy. Nyní vychází další velkoformátová encyklopedie stejného konceptu. Tentokrát se čtenáři dostanou až do druhohor.

O tlusté víle

marketa_vydrova_vila

Lehkonohé víly, ladné laně, ano, to bývá v pohádkách. Ale některé slabiny, kterými se životy pohádkových bytostí jen hemží, nám vypravěči taktně zamlčují. A já se ptám: Je to opravdu správně? Není na čase se odvážit a promluvit?

Zasoutěžte si o ilustrované dějiny Evropy

evropa-nas-domov-perex

Vydejte se na výlet do historie a přečtěte si, jak se vyvíjela Evropa od starohor až po moderní dobu. V bohatě ilustrované knize se se starým kontinentem, jeho faunou, florou a obyvateli seznámíte prostřednictvím geologa, bioložky a filozofa.

Hravé znalosti

Dinosaurium Raketa

Nové a hlavně zajímavé znalosti nezískáte jen ve škole, ale i v knihách. Vstupte do „muzea“ v knize plné dinosaurů a čtivých faktů o jejich životě. A pokud si raději namáháte mozkové závity, stačí vzít tužku nebo pastelky do ruky a vrhnout se na řešení zábavných úkolů.

Světy plné magie a nadpřirozena

Čtení, fantasy, magie - ilustrační

Magie je všude kolem nás. Nevěříte? Po přečtení našich tipů uvěříte – protože v knihách je jí plno a my vám nabízíme rovnou čtyři knihy najednou! Ponořte se do tajuplných světů, nechte se jimi pohltit a prožijte neobyčejné zážitky.