Nakladatel: Albatros

Nakladatelství Albatros je nejstarší české nakladatelství, které se od svého vzniku specializuje na vydávání literatury pro děti a mládež (bylo založeno v roce 1949; do roku 1969 působilo pod původním názvem Státní nakladatelství dětské knihy).
Soustředí se na kvalitní původní i překladovou literaturu především pro děti od 2 do 12 let. Je dlouhodobým exkluzivním vydavatelem knížek Astrid Lindgrenové a příběhů Harryho Pottera J. K. Rowlingové pro území České republiky.
V nabídce nakladatelství Albatros si vyberete od leporel pro nejmenší přes poezii, pohádky, knížky pro začínající čtenáře, literaturu populárně-naučnou a vzdělávací až po fantasy, detektivní příběhy i komiksy. Knížky bohatě barevně ilustrované i příběhy pro zdatnější a náročnější čtenáře.

https://www.albatros.cz/


Albatros - Nejnovější knihy

knihaAtlas měsíčních dobrodružství knihaVšechno, co jste kdy chtěli vědět o Měsíci knihaMary Poppinsová (audiokniha) knihaNejkrásnější pohádky

Albatros - Související články

Prázdninové pohádkové čtení

deti si ctou

Prázdniny jsou v plném proudu. Nezažili jste zatím nic úžasného? Nezoufejte! Můžete se vypravit do pohádkového světa, kde už čekají nadpřirozené bytosti, aby se s vámi podělily o své příhody. A pokud patříte mezi nebojácné děti, navštivte kamarády ze záhrobí.

Získejte interaktivní dětskou encyklopedii o Měsíci

vsechno-co-jste-kdy-chteli-vedet-o-mesici-perex

Všechny malé kluky i holčičky, které fascinuje vesmír a Měsíc, jistě potěší kniha, která nabízí odpovědi na jejich zvídavé otázky. Zajímá i vás, jak je vlastně starý náš nejbližší kosmický soused a proč je kulatý? Tak to pojďte rychle vyzkoumat!

Jak se neztratit v Bradavicích

Pobertuv_planek

Jestli patříte mezi příznivce příběhů o mladém čaroději Harrym Potterovi, jistě jste se nejednou nechali zlákat představou, jaké by asi bylo studovat na škole čar a kouzel v Bradavicích.

Škola v přírodě aneb Zatím jsem zvracel jen jednou!

Vajsejtlova_Skola v prirode

Škola v přírodě – to je závan dětství, nostalgie, romantika a stoupající spotřeba sedativ užívaných rodiči i uštvanými učiteli. A rovnou zapomeňte na to, že byste z téhle rodičovské zkoušky vyšli vítězně!

Malý princ s ilustracemi Elišky Podzimkové

Maly princ_Eliska Podzimkova_uvodni

Nakladatelství Albatros vydalo v Zásilce z Knihozemě slavného Malého prince v kouzelné nové podobě s fotoilustracemi z Islandu. Legendární příběh ožívá v prostředí, které vám vezme dech.