Nakladatel: Albatros

Nakladatelství Albatros je nejstarší české nakladatelství, které se od svého vzniku specializuje na vydávání literatury pro děti a mládež (bylo založeno v roce 1949; do roku 1969 působilo pod původním názvem Státní nakladatelství dětské knihy).
Soustředí se na kvalitní původní i překladovou literaturu především pro děti od 2 do 12 let. Je dlouhodobým exkluzivním vydavatelem knížek Astrid Lindgrenové a příběhů Harryho Pottera J. K. Rowlingové pro území České republiky.
V nabídce nakladatelství Albatros si vyberete od leporel pro nejmenší přes poezii, pohádky, knížky pro začínající čtenáře, literaturu populárně-naučnou a vzdělávací až po fantasy, detektivní příběhy i komiksy. Knížky bohatě barevně ilustrované i příběhy pro zdatnější a náročnější čtenáře.

www.albatrosmedia.cz


Albatros - Nejnovější knihy

knihaProjekt pes (ten můj) knihaPolda a Olda – Kniha 3 knihaKouzelnický svět J. K. Rowlingové  – Kniha 2 knihaFantastická zvířata a kde je najít

Albatros - Související články

Svět fantasy

Tipy_Neobycejni_Filmova magie_Kralovna ohne

Dnes tu máme dobrodružné a napínavé tipy plné magie pro fanoušky fantasy. Vydejte se do nebezpečných a vzrušujících světů se svými oblíbenými hrdiny!

ČESKÝ BESTSELLER 2016

cesky-bestseller-2016

ČESKÝ BESTSELLER. Ocenění udělované knihám – v daném kalendářním roce publikovaným – na základě jejich tržní úspěšnosti. Knihám, které se mohou pyšnit titulem nejprodávanějšího literární díla v rámci internetového obchodu a sítě knih. Které knihy náleží mezi letošní nositele tohoto ocenění? To jsme se mohli dozvědět na lodi Európé ve středu 10. května 2017.

Magnesia Litera 2017

Magnesia-litera-2017

Nejlepší knihy minulého roku jsou již známy. Včera večer byly vyhlášeny výsledky šestnáctého ročníku Magnesia Litera. Které knihy by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti?

Vyhrajte humorný příběh o touze mít psa

projekt-pes-ten-muj-perex

Malý Jenda netouží po ničem jiném, než mít psa. Jenže jak si toto přání splnit, když rodiče jsou zásadně proti a jediným spojencem by mohla být babička, které už se ale všechno plete? Možná by stačilo vymyslet dostatečně rafinovaný plán. Nebo ne?

Získejte scénář k filmu o fantastických tvorech

fantasticka-zvirata-a-kde-je-najit-puvodni-scenar-perex

Koncem loňského roku se v našich kinech objevil film, který návštěvníky znovu zavedl do světa čar a kouzel a fantastických zvířat, která znají z knih o Harrym Potterovi. Právě o originální scénář k tomuto filmu v knižní podobě můžete soutěžit.