Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 dětské historické knihy Cesty dětí do staletí 3

Nastupte s Bělou a Kubou do stroje času a vraťte se s nimi do roku 1918, kdy se zrodila první Československá republika. Prožijte deset dobrodružství, při kterých se dozvíte mnoho zajímavostí z té doby a také to, proč po dvaceti letech republika zanikla.

Jak se zrodila první Československá republika

Tentokrát je stroj času zanesl do Československé republiky v letech 1918 až 1938. Prožij s nimi i ty dalších deset nových dobrodružství a seznam se s naší první republikou, která teď slaví 100. výročí vzniku! Zjisti, jak se zrodila i za jakých okolností po dvaceti letech zanikla. Poznej, jak byla řízena a hlavně jak se v ní lidem žilo: jak se oblékali, kde bydleli, co jedli, jak si vydělávali na živobytí i co dělali ve volném čase. Dozvíš se také, jak se dařilo prvorepublikové kultuře, průmyslu či zemědělství. Díky nádherným obrázkům z kreslených příběhů Běly a Kuby ti Československá republika ožije přímo před očima.

Čtivé vyprávění kolem nich ti poskytne spoustu zajímavých informací. Hříčky a úkoly zajistí moře zábavy a tipy na výlet inspiraci pro rodinné výlety. Ani nebudeš vědět jak – a v první republice budeš jako doma!

Ve spolupráci s nakladatelstvím Slovart vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát
knihu Cesty dětí do staletí 3 aneb Běla a Kuba v době naší první republiky.

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o návrat do dob první republiky

Soutěžní otázka

Jaký podtitul má první díl série Cesty děti do staletí?

Jak Běla a Kuba putovali do pravěku.
Jak Běla a Kuba putovali za našimi panovníky.
Jak Běla a Kuba poznávali naši minulost.

Tato soutěž je určena pouze pro registrované členy Klubu knihomolů.
Přihlašte se. / Zaregistrujte se.

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeCesty dětí do staletí 3 (Schwabiková, Kateřina)
aneb Běla a Kuba v době naší první republiky
Běla a Kuba se již potřetí vydávají na dobrodružné výpravy do minulosti naší země! Po dvou úspěšných předchozích dílech Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla a Kuba poznávali naši historii… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.