Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 dětské historické knihy Cesty dětí do staletí 3

Nastupte s Bělou a Kubou do stroje času a vraťte se s nimi do roku 1918, kdy se zrodila první Československá republika. Prožijte deset dobrodružství, při kterých se dozvíte mnoho zajímavostí z té doby a také to, proč po dvaceti letech republika zanikla.

Jak se zrodila první Československá republika


Běla a Kuba se již potřetí vydávají na dobrodružné výpravy do minulosti naší země!

Tentokrát je stroj času zanesl do Československé republiky v letech 1918 až 1938. Prožij s nimi i ty dalších deset nových dobrodružství a seznam se s naší první republikou, která teď slaví 100. výročí vzniku! Zjisti, jak se zrodila i za jakých okolností po dvaceti letech zanikla. Poznej, jak byla řízena a hlavně jak se v ní lidem žilo: jak se oblékali, kde bydleli, co jedli, jak si vydělávali na živobytí i co dělali ve volném čase. Dozvíš se také, jak se dařilo prvorepublikové kultuře, průmyslu či zemědělství. Díky nádherným obrázkům z kreslených příběhů Běly a Kuby ti Československá republika ožije přímo před očima.

Čtivé vyprávění kolem nich ti poskytne spoustu zajímavých informací. Hříčky a úkoly zajistí moře zábavy a tipy na výlet inspiraci pro rodinné výlety. Ani nebudeš vědět jak – a v první republice budeš jako doma!

Ve spolupráci s nakladatelstvím Slovart vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát
knihu Cesty dětí do staletí 3 aneb Běla a Kuba v době naší první republiky.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o návrat do dob první republikyDo soutěže bylo odesláno 948 tipů.

Kdo vyhrál?

jacobs (948), petrulka3 (948), luba (948)

Správná odpověď

Jaký podtitul má první díl série Cesty děti do staletí?
Jak Běla a Kuba poznávali naši minulost.
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeCesty dětí do staletí 3 (Schwabiková, Kateřina)
aneb Běla a Kuba v době naší první republiky
Běla a Kuba se již potřetí vydávají na dobrodružné výpravy do minulosti naší země! Po dvou úspěšných předchozích dílech Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla a Kuba poznávali naši historii… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.