Nakladatel: Práh

Nakladatelství Práh bylo založeno v roce 1991. Dosud vydalo více než 350 knižních titulů převážně naučné, populárně psychologické, historické a vzdělávací literatury určené dětským i dospělým čtenářům. Součástí nakladatelského portfolia je i cizojazyčná produkce.

www.prah.cz


Práh - Nejnovější knihy

knihaIke knihaKus temnoty knihaAnča a Pepík 3 knihaAž přijde noc

Práh - Související články

Také muži mají své dny

I-muzi-maji-sve-dny

Ačkoliv se úsloví „mít své dny“ traduje o ženách, také muži zažívají nepříjemné dny a mnohdy není vůbec jednoduché je ve zdraví překlenout. Přesvědčit se můžete v knihách od mistrů spisovatelů, kteří se se svými hrdiny ani trochu nemazlí.

Demýtizace Franze Kafky

kavarna-arco

O pražském rodáku Franzi Kafkovi bylo napsáno přes tisíc odborných publikací, jejichž autoři se snažili nahlédnout spisovatelovu osobnost a jeho dílo z různých zorných úhlů a interpretovat je. Nyní se řady prací rozrůstají o práci novou, v mnohém však odlišnou. V čem tkví její originalita?

Dobrodružství v bájných koutech Austrálie

jan-wood

Vydejte se do daleké Austrálie, jejíž minulost je opředená mnoha legendami! Společnost vám budou dělat Anna a Mark, přistěhovalci z Anglie. Co najdou na konci skládanky ze stop, které jim zanechali původní domorodí obyvatelé?

Novodobý Shakespeare

Kus temnoty

Margaret Atwoodová se nechala inspirovat anglickým bardem Williamem Shakespearem a vypůjčila si zápletku z jeho díla Bouře, kterou přetvořila k obrazu svému. Hlavní hrdina Felix přijde o svůj významný post, ale stejně jako Prospero to nevzdá a naplánuje pomstu. Dosáhne svého cíle, nebo dokáže odpustit?

Další kniha o lásce… Nebo ne?

Zlaty kondom

Láska. Slovo, věc, popř. emoce, která hraje v našich životech důležitou roli. Může mít mnoho podob a často ji lze najít i tam, kde by to člověk nečekal. A čím že se dnešní kniha o ní liší od ostatních? Tím, že svůj pohled na lásku předkládá známá psychoanalytička.