Nakladatel: Portál

Portál byl založen v r. 1990 a dnes patří mezi dvacet největších nakladatelství v ČR. Vydává publikace z těchto oblastí:
- Psychologie, pedagogika, sociální práce, média ad.
- Populárně psychologická literatura.
- Příručky pro rodiče, knihy her, knihy o zdravém životním stylu apod.
- Rozhovory se zajímavými osobnostmi.
- Knihy pro děti.
- 4 periodika - Psychologie dnes, Děti a my, Rodina a škola, Informatorium 3 – 8.
Portál pořádá také odborné semináře pro pedagogy (akreditace MŠMT) a kurzy pro rodiče.

www.portal.cz/


Portál - Nejnovější knihy

knihaKaždý (si) cestuje knihaFarář na čtyřkolce knihaKampak jedou Pepa s Edou? knihaNekončící drama

Portál - Související články

Poznej svět kolem sebe

Svety-jak-je-nezname

Znáte historii pražské hromadné dopravy? Chcete se naučit dostihový žargon či základní jógové pozice? Nebo byste se rádi dozvěděli, které z českých památek jsou zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO? Pak vás potěší dnešní knižní tipy!

Jak se vyhnout dramatům

nekoncici-drama-nahled

Drama, krize, stres, napětí – to jsou slova, která nejednoho a nejednu z nás mohou doprovázet celkem často. Dnes vám představíme knihu o tom, jak se těmto pocitům a vzorcům chování vyvarovat, jak s nimi pracovat a jak se naučit vyhodnocovat různé situace. Třeba pomocí meditace či deníku.

Tipy pro zdraví

tipy-pro-zdravi

Duševní i fyzické zdraví je důležité pro nás všechny, neboť, jak se říká, máme jen jedno. V dnešních tipech vás tak nalákáme na knihy, které vám od různých zdravotních problémů mohou pomoci. První kniha se zabývá konceptem mindfulness (všímavost), druhá kniha vás provede léčivými účinky lesů.

Nenechte si ujít v týdnu od 24. do 30. června

nenechte_si_ujit

I poslední červnový týden přináší několik zajímavých literárních akcí. Děti se mohou zúčastnit čtení z knih Krabička a Ani za nic. Dospělí by si neměli nechat ujít třeba setkání s básníkem Petrem Čichoněm či umělkyní Denisou Sobolovou.

Pohádkově pro nejmenší

deti si ctou

Dnes vám představíme několik knih, které ocení hlavně nejmenší čtenáři. Těšit se můžete především na vyprávění o neobvyklých přátelstvích: děti díky nim pochopí, jak důležité je mít v životě spolehlivé kamarády, kteří je nikdy nenechají ve štychu!