Nakladatel: Portál

Portál byl založen v r. 1990 a dnes patří mezi dvacet největších nakladatelství v ČR. Vydává publikace z těchto oblastí:
- Psychologie, pedagogika, sociální práce, média ad.
- Populárně psychologická literatura.
- Příručky pro rodiče, knihy her, knihy o zdravém životním stylu apod.
- Rozhovory se zajímavými osobnostmi.
- Knihy pro děti.
- 4 periodika - Psychologie dnes, Děti a my, Rodina a škola, Informatorium 3 – 8.
Portál pořádá také odborné semináře pro pedagogy (akreditace MŠMT) a kurzy pro rodiče.

www.portal.cz/


Portál - Nejnovější knihy

knihaPřipoutej se, nebo umře jednorožec! knihaVlastivědná knížka pro vzpomínání a procvičování paměti knihaPřecitlivělost není slabost knihaKamzíkův velký skok

Portál - Související články

Dobrodružné čtení pro starší děti

dobrodruzne-cteni-pro-starsi-deti

Vždy mě potěší, když vidím třeba v tramvaji nějaké dítě číst knihu. Je to jev čím dál zřídkavější obzvláště u těch odrostlejších. A právě jim je určen dnešní výběr knih. Pokoušejí se zaujmout, vzdělávat, nebo i pomoci těm, kteří procházejí přerodem z človíčků ve velké lidi.

Netradiční způsoby výchovy dítěte

pripoutej_se_nebo_umre_jednorozec_

Výchova dětí představuje tvrdý oříšek, který ne vždy dokážeme úplně rozlousknout. O tom, jak to dělat špatně, ale zároveň vlastně správně, se můžeme inspirovat v mnohdy zábavných tricích knihy Připoutej se, nebo umře jednorožec! 

Trénování paměti a práce se vzpomínkami zábavnou formou

vlastivedna_knizka

Co jsem to jenom chtěla napsat? No jasně, už vím! Dnes se seznámíte s knížkou ženského autorského dua, která slouží k procvičování paměti zejména u seniorů. Pojďte si zacvičit, zavzpomínat a případně se i něco nového přiučit.

Jak se dítě vyrovná se smrtí

daniel-rusar_kamzikuv-velky-skok

Daniel Rušar a Ľuboslav Paľo se v obrázkové knížce Kamzíkův velký skok snaží prostřednictvím alegorického příběhu pomoci rodičům i dětem překonat ztrátu někoho blízkého.

Jak uspět v práci i životě – dobří rádci pro osobní rozvoj

notebook

Dnešní tipy nepřinášejí ani tak zábavu, ale především poučení a poznání sebe sama. Šestice knih by měla čtenářům zprostředkovat inspiraci, jak se stát lepšími v osobním i pracovním životě. Pojďte s námi poodhalit tajemství psychologie, sociologie a dalších humanitních věd.