Nakladatel: Portál

Portál byl založen v r. 1990 a dnes patří mezi dvacet největších nakladatelství v ČR. Vydává publikace z těchto oblastí:
- Psychologie, pedagogika, sociální práce, média ad.
- Populárně psychologická literatura.
- Příručky pro rodiče, knihy her, knihy o zdravém životním stylu apod.
- Rozhovory se zajímavými osobnostmi.
- Knihy pro děti.
- 4 periodika - Psychologie dnes, Děti a my, Rodina a škola, Informatorium 3 – 8.
Portál pořádá také odborné semináře pro pedagogy (akreditace MŠMT) a kurzy pro rodiče.

www.portal.cz/


Portál - Nejnovější knihy

knihaTajemství vůní a chutí knihaPsychická odolnost předškoláků knihaPrůvan a Meluzína knihaMotivace a osobnost

Portál - Související články

Jak posílit psychickou odolnost dětí

Psychicka odolnost predskolaku_uvodni

Co je to psychická odolnost a co ji může ohrožovat? Jak naučit dítě, aby se k překážkám stavělo čelem a umělo si s nimi kreativně poradit? Na tyto a další otázky odpovídá kniha Psychická odolnost předškoláků.

Učíme se z knih

skola

Zajímavé poznatky lze získat nejen ve škole, ale i z knih. Menší čtenáři procestují s panenkou Sárou Budapešť a školáci poznají díky zábavnému luštění okolní státy. Také získají možnost nahlédnout pod pokličku velkochovů a osvojit si anglickou slovní zásobu.

Jak působí chutě a vůně na naši psychiku

Tajemstvi vuni a chuti

Chutě a vůně mají větší vliv na náš život, než by se mohlo na první pohled zdát. Feromony hrají důležitou při navazování vztahů a chutě se mění podle toho, v jakém rozpoložení se člověk nachází. Zjistěte další zajímavé fakta o dvou lidských smyslech.

Vystavět znovu svůj život

sam-sobe-psychologem

Současný svět je velice rychlý a nestálý a často nás natolik pohltí, že si ani neuvědomíme, že se vůbec nestaráme sami o sebe. Dnes proto přinášíme hned několik tipů na zajímavé psychologické knížky, které nám pomohou navrátit se k sobě a vystavět svůj život na pevných základech.

Jak žít lépe, déle a úspěšně

jak-zit-lepe-dele-uspesne

Každý z nás by chtěl být šťastný. Jenomže jak na to? Někomu stačí být zdravý, jinému zase pomáhá duševní hygiena a ostatní potřebují úspěch. Dnes si tedy ukážeme od každého něco. Zpomalíme stárnutí, rozebereme si motivaci a nakonec si povíme příběhy lidí, kteří stojí za úspěšnými firmami.