Nakladatel: Dokořán

Nakladatelství Dokořán vzniklo v roce 2001 a dosud vydalo více než 600 titulů, z nichž asi 1/3 tvoří překlady z angličtiny, francouzštiny, němčiny, holandštiny, čínštiny, italštiny, polštiny a ruštiny. Od počátku se zaměřujeme na populárně-naučnou a odbornou literaturu s výběrovými přesahy do kvalitní beletrie a poezie. Snažíme se vydávat tituly nejen zajímavé, ale i profesionálně vyrobené.
Tituly pečlivě posuzujeme, zadáváme renomovaným a odborně zdatným překladatelům, jazykově vybaveným redaktorům, spolupracujeme se špičkovými grafiky a tiskárnami. Díky tomu jsme si získali pověst kvalitního nakladatelství. Úroveň naší produkce nám přinesla řadu ocenění.
Mezi naše hlavní autory patří z českých například Václav Cílek a Ludvík Vaculík, ze zahraničních pak John D. Barrow, Jeremy Clarkson, Michio Kaku, Stephen Hawking, Mario Livio, Simon Schama či Mariusz Szczygieł.
Populárně-naučné publikace pro širokou veřejnost z oblasti společenských i přírodních věd vydáváme v řadách Aliter, Zip a Zlom, odborné publikace zaměřené na akademické publikum pak v řadě Bod.
Na mnoha projektech spolupracujeme s řadou výzkumných institucí: Filozofická fakulta UK, Fakulta sociálních věd UK, Filozofická fakulta ZČU, CEVRO Institut a další. Od roku 2010 vydáváme část produkce i v elektronické podobě (e-knihy).
To vše by nebylo možné nebýt přízně čtenářů, kterým tímto děkujeme za slova pochvaly i povzbuzení, ale i za kritické připomínky, které si bereme k srdci.
Náš základní přístup k nakladatelské činnosti lze stručně vyjádřit heslem:
OTEVŘENO NOVÝM MYŠLENKÁM

dokoran.cz

Dokořán - Nejnovější knihy

knihaJe Bůh matematik? knihaTetín svaté Ludmily knihaDějiny opery knihaMalá historie draků

Dokořán - Související články

Letem světem

road

Máte rádi výlety po známých i méně známých místech zahalených rouškou tajemství? Pak jste tu dnes správně! Navštivte s námi třeba český Tetín nebo ruské jezero Bajkal. Vydejte se po stopách černých madon, odlehlých míst Vietnamu a ještě dál!

Kdo stvořil matematiku?

Je Buh matematik

Mario Livio se rozhodl vyřešit dilema, zda je matematika dílem Boha či přírody, anebo ji stvořil člověk. Čtenáře provede vývojem matematického myšlení od počátků až po současnost, a neopomine ani největší matematiky. Dobere se odpovědi?

Bohatá historie opery

Dejiny opery

Opera je dodnes živá a oblíbená, i když příliš mnoho nových děl nevzniká. Čím to je, že si zachovala své kouzlo až do současnosti? Velkolepé dějiny opery osvětlí kniha Carolyn Abbateové a Rogera Parkera.

Putování nejen za knihou

tetin-uvod

V roce 2021 tomu bude 1100 let, co ve svém sídle na Tetíně byla zavražděna kněžna Ludmila. K tomuto výročí spolek nesoucí název Svatá Ludmila 1100 let připravuje již od roku 2015 řadu tematických akcí, jakými jsou přednášky, výstavy, koncerty, poutě. Letošní pouť byla ozvláštněna požehnáním nově vydané knihy v nakladatelství Dokořán Tetín svaté Ludmily.

Nenechte si ujít v týdnu od 11. do 17. září

nenechte_si_ujit

Nevíte, co v příštím týdnu podniknout? Co třeba zajít na některou z literárních akcí? V následujících dnech se jich u nás koná opravdu mnoho. V našem článku najdete tipy, co si rozhodně nenechat ujít.