Nakladatel: Dokořán

Nakladatelství Dokořán vzniklo v roce 2001 a dosud vydalo více než 600 titulů, z nichž asi 1/3 tvoří překlady z angličtiny, francouzštiny, němčiny, holandštiny, čínštiny, italštiny, polštiny a ruštiny. Od počátku se zaměřujeme na populárně-naučnou a odbornou literaturu s výběrovými přesahy do kvalitní beletrie a poezie. Snažíme se vydávat tituly nejen zajímavé, ale i profesionálně vyrobené.
Tituly pečlivě posuzujeme, zadáváme renomovaným a odborně zdatným překladatelům, jazykově vybaveným redaktorům, spolupracujeme se špičkovými grafiky a tiskárnami. Díky tomu jsme si získali pověst kvalitního nakladatelství. Úroveň naší produkce nám přinesla řadu ocenění.
Mezi naše hlavní autory patří z českých například Václav Cílek a Ludvík Vaculík, ze zahraničních pak John D. Barrow, Jeremy Clarkson, Michio Kaku, Stephen Hawking, Mario Livio, Simon Schama či Mariusz Szczygieł.
Populárně-naučné publikace pro širokou veřejnost z oblasti společenských i přírodních věd vydáváme v řadách Aliter, Zip a Zlom, odborné publikace zaměřené na akademické publikum pak v řadě Bod.
Na mnoha projektech spolupracujeme s řadou výzkumných institucí: Filozofická fakulta UK, Fakulta sociálních věd UK, Filozofická fakulta ZČU, CEVRO Institut a další. Od roku 2010 vydáváme část produkce i v elektronické podobě (e-knihy).
To vše by nebylo možné nebýt přízně čtenářů, kterým tímto děkujeme za slova pochvaly i povzbuzení, ale i za kritické připomínky, které si bereme k srdci.
Náš základní přístup k nakladatelské činnosti lze stručně vyjádřit heslem:
OTEVŘENO NOVÝM MYŠLENKÁM

dokoran.cz

Dokořán - Nejnovější knihy

knihaO památné hoře Blaníku a jejím kraji knihaNaruby knihaZáhada života knihaPřijít za svítání

Dokořán - Související články

Ukázka z knihy Zmrazeno (Bill Browder)

Zmrazeno uvodni ukazka

Bill Browder přichází s novým příběhem, který působí na první pohled jako skvěle promyšlený thriller. Čtenář se však sám přesvědčí o tom, že nejde o dobře napsaný fiktivní příběh, ale velmi věrně zachycené skutečné události. A zmíněná realita je na tom možná to nejděsivější.

Bible dekadence

naruby-nahled

Francouzský spisovatel Joris-Karl Huysmans napsal román Naruby, ve kterém vytvořil zženštilého hlavního hrdinu se zálibou v umění, květinách či parfémech. Opovrhuje společností a ve své izolaci se pokouší najít smysl života.

Svět povídek a snů

povidky uvodni

V pravidelných tipech jsme se tentokrát zaměřili na povídky. Některé jsou plné lásky, další mají spíše psychologické zaměření, někdy až na hranici snů a fantazie, a jiné vás svým hororovým pojetím možná postraší. Nudit se u nich ale určitě nebudete!

Tajemství hory Blaníku

blaniknahled

Znáte pověst o hoře Blaníku, jejíž spící rytíři mají v případě potřeby přijít české zemi na pomoc, až bude nejhůře? A chcete se dozvědět více (nejen) o mytologii a archeologii této hory a jejího okolí? Pak by vás mohla zaujmout následující kniha.

Pravdivé příběhy z východu

Tipy_Zmrazeno_Gorbacov_Chleba z minoveho pole

V dnešních tipech na vás čeká příběh Billa Browdera, jenž se pustil do křížku s Vladimirem Putinem. Dále je tu pro vás knížka o životě a době Michaila Gorbačova a na závěr soubor reportáží z válečné Ukrajiny.