Nakladatel: Dokořán

Nakladatelství Dokořán vzniklo v roce 2001 a dosud vydalo více než 600 titulů, z nichž asi 1/3 tvoří překlady z angličtiny, francouzštiny, němčiny, holandštiny, čínštiny, italštiny, polštiny a ruštiny. Od počátku se zaměřujeme na populárně-naučnou a odbornou literaturu s výběrovými přesahy do kvalitní beletrie a poezie. Snažíme se vydávat tituly nejen zajímavé, ale i profesionálně vyrobené.
Tituly pečlivě posuzujeme, zadáváme renomovaným a odborně zdatným překladatelům, jazykově vybaveným redaktorům, spolupracujeme se špičkovými grafiky a tiskárnami. Díky tomu jsme si získali pověst kvalitního nakladatelství. Úroveň naší produkce nám přinesla řadu ocenění.
Mezi naše hlavní autory patří z českých například Václav Cílek a Ludvík Vaculík, ze zahraničních pak John D. Barrow, Jeremy Clarkson, Michio Kaku, Stephen Hawking, Mario Livio, Simon Schama či Mariusz Szczygieł.
Populárně-naučné publikace pro širokou veřejnost z oblasti společenských i přírodních věd vydáváme v řadách Aliter, Zip a Zlom, odborné publikace zaměřené na akademické publikum pak v řadě Bod.
Na mnoha projektech spolupracujeme s řadou výzkumných institucí: Filozofická fakulta UK, Fakulta sociálních věd UK, Filozofická fakulta ZČU, CEVRO Institut a další. Od roku 2010 vydáváme část produkce i v elektronické podobě (e-knihy).
To vše by nebylo možné nebýt přízně čtenářů, kterým tímto děkujeme za slova pochvaly i povzbuzení, ale i za kritické připomínky, které si bereme k srdci.
Náš základní přístup k nakladatelské činnosti lze stručně vyjádřit heslem:
OTEVŘENO NOVÝM MYŠLENKÁM

dokoran.cz


Dokořán - Nejnovější knihy

knihaKompaktní vesmír knihaDesigna knihaPrvočísla knihaZ hloubi duše

Dokořán - Související články

Výprava do vesmíru

Kompaktni vesmir

Hvězdná obloha uchvátila nejednoho člověka a badatele. S dnešní knihou se můžete vydat na její průzkum a navštívit místa vzdálená miliardy světelných let. Při cestě se dozvíte řadu informací nejen o hvězdách, ale i černých dírách, temné hmotě a vývoji celého vesmíru a planet.

Fascinace prvočísly

Prvocisla

Prvočísla. Zná je každý a jejich definice je poměrně jasná. Donedávna byla pouze záležitostí akademického studia, nyní se dostala do hledáčku bank, armád atd. A proč? To zjistíte po přečtení této knihy.

Přiučte se něčemu novému!

vanoce-snih-lampa

Sedíte doma, v pohodlném křesle. Nohy v tlustých ponožkách vám zahřívá oheň plápolající v krbu a za okny pomalu padá sníh. V ruce máte knihu a užíváte si neopakovatelné vánoční atmosféry. V dnešních tipech se podíváme na knihy, které nás mohou nejen přes Vánoce naučit mnoho nového.

O výtvarném projevu osob s duševní poruchou

z_hloubi_duše

Do světa osob s nemocnou duší nechá čtenáře nahlédnout kniha Z hloubi duše, věnující se psychologickým aspektům výtvarného projevu psychotiků.

Lidský faktor z mnoha úhlů

Tipy_lidsky faktor

Dnešní tipy jsou tematicky velmi bohaté, a proto si mezi nimi určitě každý vybere tu pravou knihu pro sebe. Zajímá vás historie kavkazských států, práce u horské letecké záchranné služby, příběh vraždy Alexandera Litviněnka, život v Severní Korei, svět vojenské vědy nebo problematika imigrace?