Nakladatel: Dokořán

Nakladatelství Dokořán vzniklo v roce 2001 a dosud vydalo více než 600 titulů, z nichž asi 1/3 tvoří překlady z angličtiny, francouzštiny, němčiny, holandštiny, čínštiny, italštiny, polštiny a ruštiny. Od počátku se zaměřujeme na populárně-naučnou a odbornou literaturu s výběrovými přesahy do kvalitní beletrie a poezie. Snažíme se vydávat tituly nejen zajímavé, ale i profesionálně vyrobené.
Tituly pečlivě posuzujeme, zadáváme renomovaným a odborně zdatným překladatelům, jazykově vybaveným redaktorům, spolupracujeme se špičkovými grafiky a tiskárnami. Díky tomu jsme si získali pověst kvalitního nakladatelství. Úroveň naší produkce nám přinesla řadu ocenění.
Mezi naše hlavní autory patří z českých například Václav Cílek a Ludvík Vaculík, ze zahraničních pak John D. Barrow, Jeremy Clarkson, Michio Kaku, Stephen Hawking, Mario Livio, Simon Schama či Mariusz Szczygieł.
Populárně-naučné publikace pro širokou veřejnost z oblasti společenských i přírodních věd vydáváme v řadách Aliter, Zip a Zlom, odborné publikace zaměřené na akademické publikum pak v řadě Bod.
Na mnoha projektech spolupracujeme s řadou výzkumných institucí: Filozofická fakulta UK, Fakulta sociálních věd UK, Filozofická fakulta ZČU, CEVRO Institut a další. Od roku 2010 vydáváme část produkce i v elektronické podobě (e-knihy).
To vše by nebylo možné nebýt přízně čtenářů, kterým tímto děkujeme za slova pochvaly i povzbuzení, ale i za kritické připomínky, které si bereme k srdci.
Náš základní přístup k nakladatelské činnosti lze stručně vyjádřit heslem:
OTEVŘENO NOVÝM MYŠLENKÁM

dokoran.cz

Dokořán - Nejnovější knihy

knihaKříž Romanovců knihaPolitický řád a politický úpadek knihaRealita není, čím se zdá knihaZábavné matematické hádanky

Dokořán - Související články

Pojďte pátrat, pojďte se bát

Tipy_kdyz krimi pisi zeny

Dnešním knižním tipům nechybí vzrušení ani znepokojivá a strašidelná atmosféra. Těšte se na detektivní povídky, romány i thrillery, které se krásně hodí k podzimnímu období.

Přesvědčte se, jak zábavná je matematika

zabavne_matematicke_hadanky

Matematika není pouze užitečná ve všech možných aspektech lidského života, ale je i zábavná, jak ukazuje kniha popularizátora vědy Martina Gardnera.

Historie politického řádu očima politického ekonoma

politicky-rad-nahled

Zajímá vás politický vývoj nejen současné doby, ale i jeho vývoj od průmyslové revoluce? Pak je pro vás určena podrobná kniha předního politologa a politického ekonoma Francise Fukuyamy, který přístupnou formou probírá rozvoj a úpadek politiky nejen evropských států, ale i zemí Afriky, Ameriky i Asie.

Cesta ke kvantové gravitaci

Realita neni cim se zda

Podle nejnovějšího výzkumu došli vědci k závěru, že naše realita není tím, čím se zdá. Popsat tuto novou teorii a shrnout její závěry se rozhodl jeden z členů výzkumného týmu a předkládá tak zájemcům o moderní teoretickou fyziku a kvantování poutavé čtivo.

O démonech, kteří ničí Evropu

konec_evropy

James Kirchick ve své knize Konec Evropy analyzuje problémy, které v posledních letech způsobují krizi v Evropě, potažmo v celém světě. Jeho tvrdá kritika postupu evropských států nabízí množství momentů k zamyšlení.