Nakladatel: Dokořán

Nakladatelství Dokořán vzniklo v roce 2001 a dosud vydalo více než 600 titulů, z nichž asi 1/3 tvoří překlady z angličtiny, francouzštiny, němčiny, holandštiny, čínštiny, italštiny, polštiny a ruštiny. Od počátku se zaměřujeme na populárně-naučnou a odbornou literaturu s výběrovými přesahy do kvalitní beletrie a poezie. Snažíme se vydávat tituly nejen zajímavé, ale i profesionálně vyrobené.
Tituly pečlivě posuzujeme, zadáváme renomovaným a odborně zdatným překladatelům, jazykově vybaveným redaktorům, spolupracujeme se špičkovými grafiky a tiskárnami. Díky tomu jsme si získali pověst kvalitního nakladatelství. Úroveň naší produkce nám přinesla řadu ocenění.
Mezi naše hlavní autory patří z českých například Václav Cílek a Ludvík Vaculík, ze zahraničních pak John D. Barrow, Jeremy Clarkson, Michio Kaku, Stephen Hawking, Mario Livio, Simon Schama či Mariusz Szczygieł.
Populárně-naučné publikace pro širokou veřejnost z oblasti společenských i přírodních věd vydáváme v řadách Aliter, Zip a Zlom, odborné publikace zaměřené na akademické publikum pak v řadě Bod.
Na mnoha projektech spolupracujeme s řadou výzkumných institucí: Filozofická fakulta UK, Fakulta sociálních věd UK, Filozofická fakulta ZČU, CEVRO Institut a další. Od roku 2010 vydáváme část produkce i v elektronické podobě (e-knihy).
To vše by nebylo možné nebýt přízně čtenářů, kterým tímto děkujeme za slova pochvaly i povzbuzení, ale i za kritické připomínky, které si bereme k srdci.
Náš základní přístup k nakladatelské činnosti lze stručně vyjádřit heslem:
OTEVŘENO NOVÝM MYŠLENKÁM

dokoran.cz

Dokořán - Nejnovější knihy

knihaFyzika všedních věcí knihaUdělej si ráj knihaOddanost knihaGottland

Dokořán - Související články

Jak se vám žije bez Boha?

Udelej si raj

Polský spisovatel Mariusz Szczygieł se rozhodl ze svých návštěv České republiky vytěžit co nejvíce. Zatímco v první knize se věnoval novodobým českým dějinám, tentokrát se rozhodl napsat o současném Česku a nevyhýbá se ani české společnosti či kultuře.

Sonda do společenských věd

Tipy_S knihou za sebezdokonalenim

Nahlédněte do různých oblastí společenských věd a poznejte tak funkce všedních věcí, zlepšete se v angličtině nebo si osvěžte pravidla českého pravopisu. To vše a mnohem víc zvládnete jednoduše s našimi dnešními knižními tipy.

O osudech světových osobností

Biografie-pro-kazdeho

V dnešních knižních tipech se můžete těšit na představení známých i méně známých světových osobností. Začtěte se do osudů slavných vědců, hudebníků, spisovatelů a mnoha dalších a nechte se jimi inspirovat!

S touto knihou budete připraveni na nejhorší

ruka_noci_podana

Štěstí přeje připraveným, a proto bychom vám rádi představili unikátní publikaci – knihu Ruka noci podaná. Díky ní zvládnete, spolu se svými rodinami, čelit jakékoliv společenské krizi, jež může (ale nemusí) v nejbližší době nastat.

Kde domov můj

Tipy_Valasske Mezirici_Zulove krajiny strednich Cech

Česká země se může pochlubit mnoha skrytými poklady. Některé krajiny, daleko od dálnic a všeho moderního, působí na první pohled obyčejně, ale již na ten druhý odhalují své krásy. Prozkoumejte nejen tato zákoutí, ale i historii jednoho z našich měst – Valašského Meziříčí.