Nakladatel: Dokořán

Nakladatelství Dokořán vzniklo v roce 2001 a dosud vydalo více než 600 titulů, z nichž asi 1/3 tvoří překlady z angličtiny, francouzštiny, němčiny, holandštiny, čínštiny, italštiny, polštiny a ruštiny. Od počátku se zaměřujeme na populárně-naučnou a odbornou literaturu s výběrovými přesahy do kvalitní beletrie a poezie. Snažíme se vydávat tituly nejen zajímavé, ale i profesionálně vyrobené.
Tituly pečlivě posuzujeme, zadáváme renomovaným a odborně zdatným překladatelům, jazykově vybaveným redaktorům, spolupracujeme se špičkovými grafiky a tiskárnami. Díky tomu jsme si získali pověst kvalitního nakladatelství. Úroveň naší produkce nám přinesla řadu ocenění.
Mezi naše hlavní autory patří z českých například Václav Cílek a Ludvík Vaculík, ze zahraničních pak John D. Barrow, Jeremy Clarkson, Michio Kaku, Stephen Hawking, Mario Livio, Simon Schama či Mariusz Szczygieł.
Populárně-naučné publikace pro širokou veřejnost z oblasti společenských i přírodních věd vydáváme v řadách Aliter, Zip a Zlom, odborné publikace zaměřené na akademické publikum pak v řadě Bod.
Na mnoha projektech spolupracujeme s řadou výzkumných institucí: Filozofická fakulta UK, Fakulta sociálních věd UK, Filozofická fakulta ZČU, CEVRO Institut a další. Od roku 2010 vydáváme část produkce i v elektronické podobě (e-knihy).
To vše by nebylo možné nebýt přízně čtenářů, kterým tímto děkujeme za slova pochvaly i povzbuzení, ale i za kritické připomínky, které si bereme k srdci.
Náš základní přístup k nakladatelské činnosti lze stručně vyjádřit heslem:
OTEVŘENO NOVÝM MYŠLENKÁM

dokoran.cz

Dokořán - Nejnovější knihy

knihaNebe, peklo, ráj knihaNeuvěřitelná čísla profesora Stewarta	knihaSkály a vody Vltavy knihaEinsteinovo proroctví

Dokořán - Související články

Ukázka z knihy Nebe, peklo, ráj (Julio Cortázar)

Nebe peklo raj

V roce 1963 spatřil světlo světa jeden z nejvýznamnějších literárních experimentů 20. století, a to román argentinského autora Julia Cortázara. Hlavní hrdina knihy hledá autenticitu a smysl bytí a děj doplňují aforismy, novinové výstřižky i esejistická zamyšlení.

Cyklus přednášek od špičkových fyziků Hawkinga a Penrose

Povaha prostoru a casu

Jak spojit kvantovou teorii pole a Einsteinovu obecnou teorii relativity v jednotnou teorii kvantové gravitace? Dva světoví teoretičtí fyzici, jejichž přednášky prezentuje titul Povaha prostoru a času, se v pohledech na tuto otázku rozcházejí.

Střet vědy a nadpřirozena

Masello_Einsteinovo proroctvi

Napínavý příběh Roberta Masella připomíná dobrodružství Indiany Jonese – je v něm plno akce, archeologie, věda, nadpřirozeno, a dokonce i romantika.

V hlavní roli Česko

Tipy_V hlavni roli Cesko

Dnešní ryze české tipy vám přinesou mnoho nových poznatků. Přečtěte si poutavé publikace o slavné české řece, prvorepublikovém trampingu a také o sportu a české společnosti do roku 1939.

Svět čísel

Neuveritelna cisla

Vítejte ve světě čísel! Ponořte se mezi prvočísla, komplexní čísla a kvaterniony. Britský matematik a profesor se ve své knize zaměřil nejen na čísla jako taková, ale i pojmy s nimi související. A neopomněl poukázat na jejich význam v našem životě.