Nakladatel: Dokořán

Nakladatelství Dokořán vzniklo v roce 2001 a dosud vydalo více než 600 titulů, z nichž asi 1/3 tvoří překlady z angličtiny, francouzštiny, němčiny, holandštiny, čínštiny, italštiny, polštiny a ruštiny. Od počátku se zaměřujeme na populárně-naučnou a odbornou literaturu s výběrovými přesahy do kvalitní beletrie a poezie. Snažíme se vydávat tituly nejen zajímavé, ale i profesionálně vyrobené.
Tituly pečlivě posuzujeme, zadáváme renomovaným a odborně zdatným překladatelům, jazykově vybaveným redaktorům, spolupracujeme se špičkovými grafiky a tiskárnami. Díky tomu jsme si získali pověst kvalitního nakladatelství. Úroveň naší produkce nám přinesla řadu ocenění.
Mezi naše hlavní autory patří z českých například Václav Cílek a Ludvík Vaculík, ze zahraničních pak John D. Barrow, Jeremy Clarkson, Michio Kaku, Stephen Hawking, Mario Livio, Simon Schama či Mariusz Szczygieł.
Populárně-naučné publikace pro širokou veřejnost z oblasti společenských i přírodních věd vydáváme v řadách Aliter, Zip a Zlom, odborné publikace zaměřené na akademické publikum pak v řadě Bod.
Na mnoha projektech spolupracujeme s řadou výzkumných institucí: Filozofická fakulta UK, Fakulta sociálních věd UK, Filozofická fakulta ZČU, CEVRO Institut a další. Od roku 2010 vydáváme část produkce i v elektronické podobě (e-knihy).
To vše by nebylo možné nebýt přízně čtenářů, kterým tímto děkujeme za slova pochvaly i povzbuzení, ale i za kritické připomínky, které si bereme k srdci.
Náš základní přístup k nakladatelské činnosti lze stručně vyjádřit heslem:
OTEVŘENO NOVÝM MYŠLENKÁM

dokoran.cz

Dokořán - Nejnovější knihy

knihaKameny a hvězdy knihaCo je život? knihaHudba v číslech, čísla v hudbě knihaKe stolu!

Dokořán - Související články

Pro nadšené badatele

chemia-matematika-uvod

Chystáte se na maturitu z chemie anebo máte chuť v karanténě stimulovat svou mysl uchvacující historií matematiky v hudbě a hudby v matematice? Ať tak či onak, bez knih, které si dnes představujeme, se neobejdete.

Jak sítě formovaly naši společnost

Vez a namesti

Co mají společného tiskařský lis a Facebook? Skotský historik Ferguson ve své provokativní knize vysvětluje (mimo jiné) analogie mezi společenskými sítěmi v dějinách a internetovými sociálními sítěmi v současnosti.

Kdy se neživot změnil v život…

Co je zivot

Odpověď na otázku „Co je život?“ se snažil najít australsko-izraelský chemik. Ve svém výzkumu se zaměřil na propojení chemie a biologie s tím, že právě biologické jevy mají souvislost s chemickými a fyzikálními principy.

Znalostí není nikdy dost

Znalosti-neni-nikdy-dost-perex

V dnešních tipech vám nabídneme povídání o menhirech u Kounova, téma liberalismu proti nacismu, zásady výživy, informace o italsko–pražských obchodních cestách i fakta o Měsíci. Neváhejte a nechte se obohatit novými informacemi z oblasti aktuálních trendů či historických reálií.

Mocenské sítě od svobodných zednářů po Facebook

Vez a namesti

Britský historik ve své nejnovější knize analyzoval historii společenských sítí a jejich aktuální proměnu. Neopomíjí ani nové nástroje jako Facebook a varuje před jejich nebezpečím. Název publikace zvolil jako metaforu pro vertikální a horizontální podobu mocenského vlivu.