Nakladatel: Dokořán

Nakladatelství Dokořán vzniklo v roce 2001 a dosud vydalo více než 600 titulů, z nichž asi 1/3 tvoří překlady z angličtiny, francouzštiny, němčiny, holandštiny, čínštiny, italštiny, polštiny a ruštiny. Od počátku se zaměřujeme na populárně-naučnou a odbornou literaturu s výběrovými přesahy do kvalitní beletrie a poezie. Snažíme se vydávat tituly nejen zajímavé, ale i profesionálně vyrobené.
Tituly pečlivě posuzujeme, zadáváme renomovaným a odborně zdatným překladatelům, jazykově vybaveným redaktorům, spolupracujeme se špičkovými grafiky a tiskárnami. Díky tomu jsme si získali pověst kvalitního nakladatelství. Úroveň naší produkce nám přinesla řadu ocenění.
Mezi naše hlavní autory patří z českých například Václav Cílek a Ludvík Vaculík, ze zahraničních pak John D. Barrow, Jeremy Clarkson, Michio Kaku, Stephen Hawking, Mario Livio, Simon Schama či Mariusz Szczygieł.
Populárně-naučné publikace pro širokou veřejnost z oblasti společenských i přírodních věd vydáváme v řadách Aliter, Zip a Zlom, odborné publikace zaměřené na akademické publikum pak v řadě Bod.
Na mnoha projektech spolupracujeme s řadou výzkumných institucí: Filozofická fakulta UK, Fakulta sociálních věd UK, Filozofická fakulta ZČU, CEVRO Institut a další. Od roku 2010 vydáváme část produkce i v elektronické podobě (e-knihy).
To vše by nebylo možné nebýt přízně čtenářů, kterým tímto děkujeme za slova pochvaly i povzbuzení, ale i za kritické připomínky, které si bereme k srdci.
Náš základní přístup k nakladatelské činnosti lze stručně vyjádřit heslem:
OTEVŘENO NOVÝM MYŠLENKÁM

dokoran.cz


Dokořán - Nejnovější knihy

knihaMalá historie draků knihaČervená královna knihaNeočekávané chování knihaKdyž jedné zimní noci cestující

Dokořán - Související články

Kniha o knihách

Kdyz jedne zimni noci cestujici

Autor ve své tzv. knize o knize skloubil různé žánry, které napodobuje a paroduje. Vyskytují se zde dvě dějové linky, příběh Čtenáře a Čtenářky a pak úvodní kapitoly deseti románů, které se vzájemně proplétají. Vydejte se za literárním dobrodružstvím…

Rozšiřujte své znalosti i v létě

Letni_tipy_pro_celou_rodinu

V dnešní době je jedním z moderních pojmů takzvaná „aktivní rekreace“. Většinou se nám pod tímto sousloví vybaví aktivní rekreace těla, ale co byste řekli na možnost rekreačně si procvičit také svůj mozek? V dnešních tipech si představíme knihy na léto, které vám dají odpočinout, ale zároveň vás mnohému naučí.

Příběh behaviorální ekonomie

Richard Thaler_Neocekavane chovani

Profesor behaviorálních věd Richard H. Thaler se ve své knize věnuje pojetí behaviorální ekonomie, podle něhož se člověk v této oblasti neřídí rozumem a je ovlivňován svými emocemi.

Proč existuje pohlavní rozmnožování?

cervena_kralovna

Kultovní kniha Matta Ridleye je pojmenována podle postavy z knihy Lewise Carrolla Alenka v říši divů a vysvětluje čtenářům, jak vznikl koncept pohlavního rozmnožování a v čem tkví jeho výhody.

Bohatá dračí historie

Joyce Hargreavesova_Mala historie draku

Draci jsou úžasná bájná stvoření hodná obdivu. Chcete se o nich dozvědět něco více? Ty nejzajímavější informace, doprovázené řadou ilustrací, vám poskytne knížka drakoložky Joyce Hargreavesové.