Nakladatel: Dokořán

Nakladatelství Dokořán vzniklo v roce 2001 a dosud vydalo více než 600 titulů, z nichž asi 1/3 tvoří překlady z angličtiny, francouzštiny, němčiny, holandštiny, čínštiny, italštiny, polštiny a ruštiny. Od počátku se zaměřujeme na populárně-naučnou a odbornou literaturu s výběrovými přesahy do kvalitní beletrie a poezie. Snažíme se vydávat tituly nejen zajímavé, ale i profesionálně vyrobené.
Tituly pečlivě posuzujeme, zadáváme renomovaným a odborně zdatným překladatelům, jazykově vybaveným redaktorům, spolupracujeme se špičkovými grafiky a tiskárnami. Díky tomu jsme si získali pověst kvalitního nakladatelství. Úroveň naší produkce nám přinesla řadu ocenění.
Mezi naše hlavní autory patří z českých například Václav Cílek a Ludvík Vaculík, ze zahraničních pak John D. Barrow, Jeremy Clarkson, Michio Kaku, Stephen Hawking, Mario Livio, Simon Schama či Mariusz Szczygieł.
Populárně-naučné publikace pro širokou veřejnost z oblasti společenských i přírodních věd vydáváme v řadách Aliter, Zip a Zlom, odborné publikace zaměřené na akademické publikum pak v řadě Bod.
Na mnoha projektech spolupracujeme s řadou výzkumných institucí: Filozofická fakulta UK, Fakulta sociálních věd UK, Filozofická fakulta ZČU, CEVRO Institut a další. Od roku 2010 vydáváme část produkce i v elektronické podobě (e-knihy).
To vše by nebylo možné nebýt přízně čtenářů, kterým tímto děkujeme za slova pochvaly i povzbuzení, ale i za kritické připomínky, které si bereme k srdci.
Náš základní přístup k nakladatelské činnosti lze stručně vyjádřit heslem:
OTEVŘENO NOVÝM MYŠLENKÁM

dokoran.cz


Dokořán - Nejnovější knihy

knihaS hlavou v oblacích knihaCvičebnice knihaVěci, které září knihaRuka noci podaná

Dokořán - Související články

Čtení pro duši

cteni pro dusi uvodni

Nejenom o naše tělo je třeba se postarat. Stejnou péči, v dnešní době možná i o něco větší, potřebuje také naše duše. Avšak na každou funguje něco jiného. My jsme pro vás dnes vybrali dvě zajímavé publikace, které by vám s problémy duše mohly pomoci.

Matematika jako přeborník ve zkratkách

zkratky uvod(1)

Máte rádi matematiku? Pokud ne, možná to změní kniha od matematika a popularizátora vědy Marcuse du Sautoye, který ve své nové knize seznamuje čtenáře s tím, jak nám právě matematika umožňuje řešit problém co nejrychleji a co nejefektivněji.

Věci, které září

uvod-cilek

Porozumět světu skrze umění, odhalit jeho krásy prostřednictvím výtvarných děl, které se jimi inspirují. Nechat se díky uměleckým projevům uchvátit zářivostí světa, projevující se barvami, světlem, zvuky. A mnoho jiného je zachyceno a vědeckými poznatky doprovázeno v nedávno nakladatelstvím Dokořán publikované knize esejů Václava Cílka.

Umění jako cesta k porozumění světa

Cilek uvodni(2)

Během covidu vznikla neplánovaně nejnovější kniha Václava Cílka, jehož jméno vám jistě nebude neznámé. Eseje se zaměřují na umělce, jedna osobnost se nabaluje na další a s tím přichází i další a další příběhy z tohoto světa. Objevme je společně!

Jak obstát ve světě

lide_v_napjatych_zivotnich_situacich

Využijte různé knižní rádce, které vám pomohou obstát v současném světě. Máme pro vás hned několik tipů, díky kterým si zachováte chladnou hlavu a poradíte si nejen v krizových situacích, ale i s různými osobními problémy. Tak se pusťte do čtení!