Nakladatel: Dokořán

Nakladatelství Dokořán vzniklo v roce 2001 a dosud vydalo více než 600 titulů, z nichž asi 1/3 tvoří překlady z angličtiny, francouzštiny, němčiny, holandštiny, čínštiny, italštiny, polštiny a ruštiny. Od počátku se zaměřujeme na populárně-naučnou a odbornou literaturu s výběrovými přesahy do kvalitní beletrie a poezie. Snažíme se vydávat tituly nejen zajímavé, ale i profesionálně vyrobené.
Tituly pečlivě posuzujeme, zadáváme renomovaným a odborně zdatným překladatelům, jazykově vybaveným redaktorům, spolupracujeme se špičkovými grafiky a tiskárnami. Díky tomu jsme si získali pověst kvalitního nakladatelství. Úroveň naší produkce nám přinesla řadu ocenění.
Mezi naše hlavní autory patří z českých například Václav Cílek a Ludvík Vaculík, ze zahraničních pak John D. Barrow, Jeremy Clarkson, Michio Kaku, Stephen Hawking, Mario Livio, Simon Schama či Mariusz Szczygieł.
Populárně-naučné publikace pro širokou veřejnost z oblasti společenských i přírodních věd vydáváme v řadách Aliter, Zip a Zlom, odborné publikace zaměřené na akademické publikum pak v řadě Bod.
Na mnoha projektech spolupracujeme s řadou výzkumných institucí: Filozofická fakulta UK, Fakulta sociálních věd UK, Filozofická fakulta ZČU, CEVRO Institut a další. Od roku 2010 vydáváme část produkce i v elektronické podobě (e-knihy).
To vše by nebylo možné nebýt přízně čtenářů, kterým tímto děkujeme za slova pochvaly i povzbuzení, ale i za kritické připomínky, které si bereme k srdci.
Náš základní přístup k nakladatelské činnosti lze stručně vyjádřit heslem:
OTEVŘENO NOVÝM MYŠLENKÁM

dokoran.cz

Dokořán - Nejnovější knihy

knihaMelancholie knihaSlast knihaCarnac knihaStonehenge

Dokořán - Související články

Kam nemůže dosáhnout lidské poznání

Co nemuzeme poznat

Matematik a popularizátor vědy Marcus du Sautoy si ve své knize pokládá otázky, na které je velmi těžké nalézt odpovědi. Konzultoval je s experty v daném oboru s cílem zjistit, zda existují hranice lidského poznání. Má moderní věda limity, nebo ne?

Tajemné megalitické stavby

Stonehenge Carnac 1

Edici Pergamen obohatily dvě nové publikace, jejichž společným tématem jsou megalitické stavby. První z nich pojednává o komplexu Stonehenge v Anglii a druhá o kamenné aleji v Carnacu. Odhalte tajemství těchto dochovaných monumentů.

Krátké čtení pro dlouhé chvíle i zamyšlení

kniha

Začtěte se do krátkých textů, které vám možná budou důvěrně známé. Čeští i zahraniční autoři se v nich zaměřili na prožitky všedního života v celé jeho kráse i syrovosti. Přináší tak náměty k zamyšlení, ale i pousmání.

Tajemný svět prvočísel

Hudba prvocisel

Prvočísla mají jednoduchou definici, ale jejich vliv je veliký. Prostřednictvím nové knihy z ediční řady ZIP přinášející originální pohledy na současná témata se mohou čtenáři seznámit s vlastnostmi prvočísel i moderní teorií čísel.

Jak porozumět…

osvojte_si_nove_znalosti

Existuje mnoho věcí, o kterých nevíme nebo kterým nerozumíme. Dnešní výběr publikací nabízí několik témat, v nichž někteří mohou tápat. Naučme se, jak porozumět mezilidským vztahům, moderním technologiím, válkám i kuriozitám ze zvířecí říše.