Nakladatel: Dokořán

Nakladatelství Dokořán vzniklo v roce 2001 a dosud vydalo více než 600 titulů, z nichž asi 1/3 tvoří překlady z angličtiny, francouzštiny, němčiny, holandštiny, čínštiny, italštiny, polštiny a ruštiny. Od počátku se zaměřujeme na populárně-naučnou a odbornou literaturu s výběrovými přesahy do kvalitní beletrie a poezie. Snažíme se vydávat tituly nejen zajímavé, ale i profesionálně vyrobené.
Tituly pečlivě posuzujeme, zadáváme renomovaným a odborně zdatným překladatelům, jazykově vybaveným redaktorům, spolupracujeme se špičkovými grafiky a tiskárnami. Díky tomu jsme si získali pověst kvalitního nakladatelství. Úroveň naší produkce nám přinesla řadu ocenění.
Mezi naše hlavní autory patří z českých například Václav Cílek a Ludvík Vaculík, ze zahraničních pak John D. Barrow, Jeremy Clarkson, Michio Kaku, Stephen Hawking, Mario Livio, Simon Schama či Mariusz Szczygieł.
Populárně-naučné publikace pro širokou veřejnost z oblasti společenských i přírodních věd vydáváme v řadách Aliter, Zip a Zlom, odborné publikace zaměřené na akademické publikum pak v řadě Bod.
Na mnoha projektech spolupracujeme s řadou výzkumných institucí: Filozofická fakulta UK, Fakulta sociálních věd UK, Filozofická fakulta ZČU, CEVRO Institut a další. Od roku 2010 vydáváme část produkce i v elektronické podobě (e-knihy).
To vše by nebylo možné nebýt přízně čtenářů, kterým tímto děkujeme za slova pochvaly i povzbuzení, ale i za kritické připomínky, které si bereme k srdci.
Náš základní přístup k nakladatelské činnosti lze stručně vyjádřit heslem:
OTEVŘENO NOVÝM MYŠLENKÁM

dokoran.cz


Dokořán - Nejnovější knihy

knihaKrajiny typu dandžia knihaKniha geometrických kouzel knihaAmbasadoři bohémy knihaFakta musí zatančit

Dokořán - Související články

Naděje je důležitější než katastrofy

krajina dandzia uvod

V jednadvacátém století jsme tak dokonale informovaní o všem špatném, co se kolem nás děje, až je toho na člověka prostě příliš. Radek Mikuláš se ve své knize esejů snaží o jediné, a sice vyzdvihnout to, kde můžeme čerpat ještě naději a sílu a částečně potlačit to špatné kolem…

Česká scéna kulturní diplomacie

bohema uvodni (1)

Co to vlastně je taková kulturní diplomacie? A může se s ní setkat i obyčejný smrtelník? Odpovědi na tyto otázky přináší nová publikace dvou českých odbornic v tomto oboru a společně s tím i řadu dalších zajímavých poznatků a informací. 

Morbidní zločiny jako umělecké akty

Vrazda jako krasne umeni_uvodni

Vražda jako krásné umění je esejem anglického spisovatele Thomase de Quinceyho, předchůdce Edgara Allana Poea či Charlese Baudelaira. Nahlíží na tento ohavný zločin jako na umělecký akt, ale s využitím morbidního humoru.

Geometrická kouzla

Acheson Geometrie obalka a potah v1.indd

Baví vás matematika? Fascinují vás matematické vztahy? Pak právě vás osloví kniha z pera amerického matematika Davida Achesona. Provede vás historií geometrie a předvede vám hned několik geometrických kouzel!

V zadumání…

tipy zamysleni uvod

Se začátkem nového roku nás občas přepadne potřeba bilancovat a zamýšlet se nad věcmi, nad kterými obvykle ani neuvažujeme. I proto jsme pro vás do dnešního tipů vybrali knihy, v nichž najdete úvahy, fejetony, reportáže, či milá a přemýšlivá vyprávění.