Nakladatel: Dokořán

Nakladatelství Dokořán vzniklo v roce 2001 a dosud vydalo více než 600 titulů, z nichž asi 1/3 tvoří překlady z angličtiny, francouzštiny, němčiny, holandštiny, čínštiny, italštiny, polštiny a ruštiny. Od počátku se zaměřujeme na populárně-naučnou a odbornou literaturu s výběrovými přesahy do kvalitní beletrie a poezie. Snažíme se vydávat tituly nejen zajímavé, ale i profesionálně vyrobené.
Tituly pečlivě posuzujeme, zadáváme renomovaným a odborně zdatným překladatelům, jazykově vybaveným redaktorům, spolupracujeme se špičkovými grafiky a tiskárnami. Díky tomu jsme si získali pověst kvalitního nakladatelství. Úroveň naší produkce nám přinesla řadu ocenění.
Mezi naše hlavní autory patří z českých například Václav Cílek a Ludvík Vaculík, ze zahraničních pak John D. Barrow, Jeremy Clarkson, Michio Kaku, Stephen Hawking, Mario Livio, Simon Schama či Mariusz Szczygieł.
Populárně-naučné publikace pro širokou veřejnost z oblasti společenských i přírodních věd vydáváme v řadách Aliter, Zip a Zlom, odborné publikace zaměřené na akademické publikum pak v řadě Bod.
Na mnoha projektech spolupracujeme s řadou výzkumných institucí: Filozofická fakulta UK, Fakulta sociálních věd UK, Filozofická fakulta ZČU, CEVRO Institut a další. Od roku 2010 vydáváme část produkce i v elektronické podobě (e-knihy).
To vše by nebylo možné nebýt přízně čtenářů, kterým tímto děkujeme za slova pochvaly i povzbuzení, ale i za kritické připomínky, které si bereme k srdci.
Náš základní přístup k nakladatelské činnosti lze stručně vyjádřit heslem:
OTEVŘENO NOVÝM MYŠLENKÁM

dokoran.cz


Dokořán - Nejnovější knihy

knihaJak se dělá evoluce knihaPravítko a kružítko knihaSto důležitých věcí o matematice a umění, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte) knihaRegionální řád a mocnosti Blízkého východu

Dokořán - Související články

Odhalte tajemná zákoutí matematiky

cisla

Matematika je pro většinu lidí jen špatnou vzpomínkou ze školy. Ale co to tak nenechat? Logické hádanky mohou být i zajímavým a zábavným ukrácením času a procvičením mozku! Objevte s námi dnes tajemství matematiky a její nezastupitelnou roli ve světě!

Dění na Blízkém východě

Martina Ponizilova_Regionalni rad

Martina Ponížilová se ve své knize Regionální řád a mocnosti Blízkého východu věnuje konfliktům, k nimž dochází na Blízkém východě mezi Egyptem, Íránem, Saúdskou Arábií a Tureckem. Tyto konflikty ztěžují vznik celoregionálních kooperativních institucí.

Jak žijí slavní

Jak_ziji_slavni

Nejeden člověk by se chtěl stát slavným a bohatým. Jména jako Gucci nebo Žbirka v nás probouzejí představy o neuvěřitelných dobrodružstvích a příležitostech. Je tomu tak ale i ve skutečnosti? Pojďte to zjistit v následujících publikacích!

Berte život s humorem

Tipy_Berte zivot s humorem

V dnešních tipech představujeme tři humorné knihy. Jedna obsahuje nápadité aforismy, druhá vypráví příběh nejen o předsudcích a třetí zase o zajímavých „týpcích“. Podivuhodná sestava, že ano?

Skrytá tajemství čísel

Posvatna cisla

Čísla. Prostě jsou, existují. Ale co když mají skrytý význam a znamenají mnohem více? Na tuto otázku se zaměřila autorka knihy Posvátná čísla a propojila astronomii, geometrii a náboženství, díky čemuž přináší popis nejenom čísel. Je opravdu sedmička šťastné číslo? Nechte se překvapit…