Nakladatel: Dokořán

Nakladatelství Dokořán vzniklo v roce 2001 a dosud vydalo více než 600 titulů, z nichž asi 1/3 tvoří překlady z angličtiny, francouzštiny, němčiny, holandštiny, čínštiny, italštiny, polštiny a ruštiny. Od počátku se zaměřujeme na populárně-naučnou a odbornou literaturu s výběrovými přesahy do kvalitní beletrie a poezie. Snažíme se vydávat tituly nejen zajímavé, ale i profesionálně vyrobené.
Tituly pečlivě posuzujeme, zadáváme renomovaným a odborně zdatným překladatelům, jazykově vybaveným redaktorům, spolupracujeme se špičkovými grafiky a tiskárnami. Díky tomu jsme si získali pověst kvalitního nakladatelství. Úroveň naší produkce nám přinesla řadu ocenění.
Mezi naše hlavní autory patří z českých například Václav Cílek a Ludvík Vaculík, ze zahraničních pak John D. Barrow, Jeremy Clarkson, Michio Kaku, Stephen Hawking, Mario Livio, Simon Schama či Mariusz Szczygieł.
Populárně-naučné publikace pro širokou veřejnost z oblasti společenských i přírodních věd vydáváme v řadách Aliter, Zip a Zlom, odborné publikace zaměřené na akademické publikum pak v řadě Bod.
Na mnoha projektech spolupracujeme s řadou výzkumných institucí: Filozofická fakulta UK, Fakulta sociálních věd UK, Filozofická fakulta ZČU, CEVRO Institut a další. Od roku 2010 vydáváme část produkce i v elektronické podobě (e-knihy).
To vše by nebylo možné nebýt přízně čtenářů, kterým tímto děkujeme za slova pochvaly i povzbuzení, ale i za kritické připomínky, které si bereme k srdci.
Náš základní přístup k nakladatelské činnosti lze stručně vyjádřit heslem:
OTEVŘENO NOVÝM MYŠLENKÁM

dokoran.cz


Dokořán - Nejnovější knihy

knihaJak nakrmit diktátora knihaStromy mě znají jménem knihaKvantechismus knihaBiologie v pěti lekcích

Dokořán - Související články

Vyznat se v sobě

vyznat-se-v-sobe

Tři muži se ve třech knihách věnují základním lidským problematikám – pokládají otázky a snaží se je rovnou zodpovídat. Co je život? Proč se bojíme nedokonalosti? A kdy jsme začali odsouvat odpočinek na vedlejší kolej?

Životní střípky

tipy-ze-zivota-nahled

Lidské osudy jsou fascinující – každý je totiž úplně jiný, nenajdete na světě dva totožné životní příběhy. A nyní se na tuto různorodost podíváme trochu zblízka, v dnešních tipech najdete hned sedm knih popisujících zajímavé životní příběhy.

Ruční práce pro volný čas – inspirace na dovolenou

Tvorive knihy

Léto je tu a s ním i čas dovolených. Pokud máte blízko k ručním pracím, určitě vás potěší dnešní knižní tipy – představíme si totiž hned šest knížek, které přináší plno inspirace pro volný čas. A máme tu od každého něco: přes tkaní, vyřezávání ze dřeva a drátkování až po kreslení a tvůrčí psaní.

Vítěz Litery za naučnou literaturu

Desatero smyslu

Badatel a popularizátor vědy se ve své knize zabýval tím, jak zvířata a lidé vnímají svět kolem sebe. Zjistil, že lidské a zvířecí smysly jsou si v lecčem podobné. Čtenáři předkládá řadu zajímavostí ze zvířecí říše a s knihou bodoval v letošním ročníku Magnesia Litera.

Inspirace pro volný čas

hobbies-kutilstvi

V posledním roce jsme všichni trávili více času v domácím prostředí a hledali tak nové inspirace, jak zahnat nudu. Někteří zvelebovali své okolí, jiní se věnovali ručním pracím a další zase rozvíjeli vlastní kreativitu. Ať tak či tak, v dnešních tipech si tu „svoji“ knihu najde téměř každý.