Nakladatel: Dokořán

Nakladatelství Dokořán vzniklo v roce 2001 a dosud vydalo více než 600 titulů, z nichž asi 1/3 tvoří překlady z angličtiny, francouzštiny, němčiny, holandštiny, čínštiny, italštiny, polštiny a ruštiny. Od počátku se zaměřujeme na populárně-naučnou a odbornou literaturu s výběrovými přesahy do kvalitní beletrie a poezie. Snažíme se vydávat tituly nejen zajímavé, ale i profesionálně vyrobené.
Tituly pečlivě posuzujeme, zadáváme renomovaným a odborně zdatným překladatelům, jazykově vybaveným redaktorům, spolupracujeme se špičkovými grafiky a tiskárnami. Díky tomu jsme si získali pověst kvalitního nakladatelství. Úroveň naší produkce nám přinesla řadu ocenění.
Mezi naše hlavní autory patří z českých například Václav Cílek a Ludvík Vaculík, ze zahraničních pak John D. Barrow, Jeremy Clarkson, Michio Kaku, Stephen Hawking, Mario Livio, Simon Schama či Mariusz Szczygieł.
Populárně-naučné publikace pro širokou veřejnost z oblasti společenských i přírodních věd vydáváme v řadách Aliter, Zip a Zlom, odborné publikace zaměřené na akademické publikum pak v řadě Bod.
Na mnoha projektech spolupracujeme s řadou výzkumných institucí: Filozofická fakulta UK, Fakulta sociálních věd UK, Filozofická fakulta ZČU, CEVRO Institut a další. Od roku 2010 vydáváme část produkce i v elektronické podobě (e-knihy).
To vše by nebylo možné nebýt přízně čtenářů, kterým tímto děkujeme za slova pochvaly i povzbuzení, ale i za kritické připomínky, které si bereme k srdci.
Náš základní přístup k nakladatelské činnosti lze stručně vyjádřit heslem:
OTEVŘENO NOVÝM MYŠLENKÁM

dokoran.cz


Dokořán - Nejnovější knihy

knihaAkustika knihaDivoká mysl knihaCtnost sobectví knihaKosmická krajina

Dokořán - Související články

Vydejte se do záhadného světa zvuku

Akustika_uvodni

Napadlo vás, že byste si někdy přečetli knížku o zvuku? Hudebník Steve Marshall v té své zkoumá vzrušující svět akustiky a jistě zaujme každého, kdo se této oblasti nějakým způsobem věnuje, ať už další hudebníky, zpěváky nebo klidně i biology.

Inspirativní biografie

osudy uvod (1)

Životy jiných lidí mohou pro nás být dobrodružné, zajímavé, často inspirativní. I proto jsme do dnešních tipů vybrali pět zajímavých novinek, které přináší zrovna takové lidské příběhy. Jistě si z nich sami vyberete ty, které mohou být přínosem právě pro vás…

Celý svět v pohybu

kalkulus uvod (1)

Matematická metoda pro zkoumání věcí v pohybu – přesně to je kalkulus. Možná jste o něm už slyšeli, možná je to pro vás naprostá novinka. Pokud vás zajímá matematika i v praktické rovině, můžete se společně s námi metodě kalkulu podívat na zoubek.

Tajemství moderní fyziky

Kosmicka krajina_uvodni

Leonard Susskind, otec teorie strun, znovu objevuje světové pojetí známého vesmíru a jedinečného místa člověka v něm. Činí tak v knize, která potěší každého zájemce o vývoj hlavních směrů ve fyzice.

Od Bolta k teorii relativity, nebo naopak?

cisla uvod

Někteří fyziku milují a pro některé je noční můrou. Přitom může být i zábavná a zajímavá. Může jí rozumět každý z nás? Třeba stačí jen použít správné příklady… Přesvědčte se, jak je to s fyzikou a čísly doopravdy!