Nakladatel: Dokořán

Nakladatelství Dokořán vzniklo v roce 2001 a dosud vydalo více než 600 titulů, z nichž asi 1/3 tvoří překlady z angličtiny, francouzštiny, němčiny, holandštiny, čínštiny, italštiny, polštiny a ruštiny. Od počátku se zaměřujeme na populárně-naučnou a odbornou literaturu s výběrovými přesahy do kvalitní beletrie a poezie. Snažíme se vydávat tituly nejen zajímavé, ale i profesionálně vyrobené.
Tituly pečlivě posuzujeme, zadáváme renomovaným a odborně zdatným překladatelům, jazykově vybaveným redaktorům, spolupracujeme se špičkovými grafiky a tiskárnami. Díky tomu jsme si získali pověst kvalitního nakladatelství. Úroveň naší produkce nám přinesla řadu ocenění.
Mezi naše hlavní autory patří z českých například Václav Cílek a Ludvík Vaculík, ze zahraničních pak John D. Barrow, Jeremy Clarkson, Michio Kaku, Stephen Hawking, Mario Livio, Simon Schama či Mariusz Szczygieł.
Populárně-naučné publikace pro širokou veřejnost z oblasti společenských i přírodních věd vydáváme v řadách Aliter, Zip a Zlom, odborné publikace zaměřené na akademické publikum pak v řadě Bod.
Na mnoha projektech spolupracujeme s řadou výzkumných institucí: Filozofická fakulta UK, Fakulta sociálních věd UK, Filozofická fakulta ZČU, CEVRO Institut a další. Od roku 2010 vydáváme část produkce i v elektronické podobě (e-knihy).
To vše by nebylo možné nebýt přízně čtenářů, kterým tímto děkujeme za slova pochvaly i povzbuzení, ale i za kritické připomínky, které si bereme k srdci.
Náš základní přístup k nakladatelské činnosti lze stručně vyjádřit heslem:
OTEVŘENO NOVÝM MYŠLENKÁM

dokoran.cz


Dokořán - Nejnovější knihy

knihaCo žere vesmír? knihaPovaha prostoru a času knihaPovaha prostoru a času knihaOsudy říší, Jak zajistit naše přežití

Dokořán - Související články

Požírá vesmír sám sebe?

co zere vesmir uvodni

Pro většinu z nás jsou otázky vesmíru velmi složité. Kosmolog a astrobiolog Paul Davies nabízí čtenářům poměrně srozumitelný přehled stavu aktuální kosmologie. I tak se zdá, že mnohé otázky zůstanou ještě dlouho otevřené. A má vůbec smysl snažit se najít odpověď na všechno?

Temná historie i budoucnost

valka-nahledovy-obrazek

V dnešních tipech vám přestavíme knihy pro nadšence do sociologie, politologie či historie (a nejen je). Zjistěte, jak nahlížet na dějiny i budoucnost optikou vývoje a zániku civilizací. Nebo co nacismus čerpal z okultismu. Nebo si přečtěte knihu o vývoji SSSR i současného Ruska.

Jak zůstat zdravý

Rady_a_tipy_pro_lepsi_zivot

Dnes vám představíme pár tipů z literatury o zdraví a životním stylu. Pojďte zjistit, kam až sahají možnosti lidského těla. Naučte se, jak se efektivně vyhnout nadbytku cukru a jak žít kvalitněji. Na závěr si přečtěte o tom, že stárnutí je vlastně prima životní období!

Miroslav Tyrš v dějinách umění

sokol mezi obrazy u vod(1)

Miroslava Tyrše většina z nás zná jako vedoucí osobnost hnutí Sokol. Mimo jiné byl ale také historikem umění a kultury a prvním profesorem dějin umění na české části Karlovy Univerzity. V díle Karla Stibrala se tak můžete seznámit i s touto stránkou jeho osobnosti.

Nové znalosti, nové obzory

obloha

Zajímá vás chemické složení potravin? Co víte o formování domobraneckých praporů? Jaké znáte formy společenské agitace? Jaké jsou základní principy vědeckého uvažování? Jak funguje efekt spásy v přírodě? Rozšiřte si obzory z různých oblastí s následujícími knihami.