Nakladatel: Dokořán

Nakladatelství Dokořán vzniklo v roce 2001 a dosud vydalo více než 600 titulů, z nichž asi 1/3 tvoří překlady z angličtiny, francouzštiny, němčiny, holandštiny, čínštiny, italštiny, polštiny a ruštiny. Od počátku se zaměřujeme na populárně-naučnou a odbornou literaturu s výběrovými přesahy do kvalitní beletrie a poezie. Snažíme se vydávat tituly nejen zajímavé, ale i profesionálně vyrobené.
Tituly pečlivě posuzujeme, zadáváme renomovaným a odborně zdatným překladatelům, jazykově vybaveným redaktorům, spolupracujeme se špičkovými grafiky a tiskárnami. Díky tomu jsme si získali pověst kvalitního nakladatelství. Úroveň naší produkce nám přinesla řadu ocenění.
Mezi naše hlavní autory patří z českých například Václav Cílek a Ludvík Vaculík, ze zahraničních pak John D. Barrow, Jeremy Clarkson, Michio Kaku, Stephen Hawking, Mario Livio, Simon Schama či Mariusz Szczygieł.
Populárně-naučné publikace pro širokou veřejnost z oblasti společenských i přírodních věd vydáváme v řadách Aliter, Zip a Zlom, odborné publikace zaměřené na akademické publikum pak v řadě Bod.
Na mnoha projektech spolupracujeme s řadou výzkumných institucí: Filozofická fakulta UK, Fakulta sociálních věd UK, Filozofická fakulta ZČU, CEVRO Institut a další. Od roku 2010 vydáváme část produkce i v elektronické podobě (e-knihy).
To vše by nebylo možné nebýt přízně čtenářů, kterým tímto děkujeme za slova pochvaly i povzbuzení, ale i za kritické připomínky, které si bereme k srdci.
Náš základní přístup k nakladatelské činnosti lze stručně vyjádřit heslem:
OTEVŘENO NOVÝM MYŠLENKÁM

dokoran.cz


Dokořán - Nejnovější knihy

knihaJak přejít řeku knihaKniha o vědě knihaKrajem Joachima Barranda knihaKosmické listy

Dokořán - Související články

Věda na talíři

Knihy o vede

Mnozí z nás považují vědu za něco nudného a často složitého. Vyvrátit tento názor se pokusili dva odborníci, kteří se v této oblasti sami řadu let pohybují. Jejich knihy ukážou, že i věda může být krásná a obsahovat v sobě kouzlo podobně jako umění.

Na cesty…

Historicka-putovani

Víkend je před námi – což takhle vydat se na cesty? A ne hned tak ledajaké, s dnešními tipy vás zavedeme nejen na krásná místa v tuzemsku i ve světě, ale podíváme se také do historie. Ano, tušíte správně, tentokrát si představíme zajímavé knižní průvodce.

Konečně světlá vize budoucnosti

Klima_KosmickeListy

Vydat v domácích podmínkách knihu nemusí být pro člověka „z ulice“ snadná záležitost, pokud si nechce náklady hradit kompletně z vlastní pokladničky. Stát se tedy redaktorem literární rubriky může takovému dychtivému autorovi připadat jako splněný sen. Schválně, čí dílo bude na své nové pozici upřednostňovat?

Nenechte si ujít v týdnu od 21. do 27. září 2020

nenechte_si_ujit

Září se přehouplo do své druhé poloviny. Pokud nevíte, jak strávit nadcházející, už první podzimní týden, máme pro vás pár tipů ze světa literatury. Můžete se těšit například na autorské čtení Věry Noskové, Petry Dvořákové či Jonáše Zbořila, ale třeba taky na křest knihy Na vlnách s Petrem Voldánem.

Humor na léto

usmev

Vezměte si na dovolenou knihy, které vám na tváři vykouzlí úsměv. Ať už máte rádi zahraniční odpočinkovou literaturu nebo klasický český humor, určitě si vyberete.