Nakladatel: Dokořán

Nakladatelství Dokořán vzniklo v roce 2001 a dosud vydalo více než 600 titulů, z nichž asi 1/3 tvoří překlady z angličtiny, francouzštiny, němčiny, holandštiny, čínštiny, italštiny, polštiny a ruštiny. Od počátku se zaměřujeme na populárně-naučnou a odbornou literaturu s výběrovými přesahy do kvalitní beletrie a poezie. Snažíme se vydávat tituly nejen zajímavé, ale i profesionálně vyrobené.
Tituly pečlivě posuzujeme, zadáváme renomovaným a odborně zdatným překladatelům, jazykově vybaveným redaktorům, spolupracujeme se špičkovými grafiky a tiskárnami. Díky tomu jsme si získali pověst kvalitního nakladatelství. Úroveň naší produkce nám přinesla řadu ocenění.
Mezi naše hlavní autory patří z českých například Václav Cílek a Ludvík Vaculík, ze zahraničních pak John D. Barrow, Jeremy Clarkson, Michio Kaku, Stephen Hawking, Mario Livio, Simon Schama či Mariusz Szczygieł.
Populárně-naučné publikace pro širokou veřejnost z oblasti společenských i přírodních věd vydáváme v řadách Aliter, Zip a Zlom, odborné publikace zaměřené na akademické publikum pak v řadě Bod.
Na mnoha projektech spolupracujeme s řadou výzkumných institucí: Filozofická fakulta UK, Fakulta sociálních věd UK, Filozofická fakulta ZČU, CEVRO Institut a další. Od roku 2010 vydáváme část produkce i v elektronické podobě (e-knihy).
To vše by nebylo možné nebýt přízně čtenářů, kterým tímto děkujeme za slova pochvaly i povzbuzení, ale i za kritické připomínky, které si bereme k srdci.
Náš základní přístup k nakladatelské činnosti lze stručně vyjádřit heslem:
OTEVŘENO NOVÝM MYŠLENKÁM

dokoran.cz


Dokořán - Nejnovější knihy

knihaBaskové v ofsajdu knihaČtvrtý rozměr knihaMorelův vynález knihaMěsta zdí

Dokořán - Související články

Fotbal, to je nejen hra

Baskove v ofsajdu

Fotbal, jedna z nejpopulárnějších míčových her, není jen sport. Autor knihy Baskové v ofsajdu poukazuje i na jeho roli, kterou může sehrát v politice, a to na příkladu baskického nacionalismu. Zdejší nacionalisté kopanou využívají k politickým cílům…

Hrdinové v mezních situacích života

nebe

Každý strůjcem svého štěstí… Ale co když vám život neustále hází klacky pod nohy? Jak byste se zachovali v mezních situacích? Dnešní tipy vám představí hrdiny, kteří musí zatnout zuby a přežít.

Minulost a budoucnost lidského pokolení

hodiny

Jak si jako lidstvo stojíme? Jak vypadal náš svět v dávných dobách a jak bude vypadat v budoucnosti? Historie se do určité míry opakuje a my se můžeme poučit z minulých chyb, abychom zlepšili budoucí vyhlídky – v dnešních knihách si můžete přečíst, jak se bude vyvíjet světová situace, či se lépe poučit z naší historie.

Světová knihovna

Tipy_Klasikove ve svych zanrech

Dnes vám představíme čtyři významná díla světové literatury. Jsou plná fantazie, podivuhodných úkazů, vypjatých a nebezpečných situací. Usaďte se s šálkem dobré kávy a pusťte se do nich!

Zaměřeno na nejmenší

čtoucí dítě - ilustrační

Jako téměř každou středu přinášíme pravidelnou dávku knižních tipů pro děti a mládež. Tentokrát se jedná o knihy určené nejmenším čtenářům, které kromě příběhů zaujmou krásnými doprovodnými ilustracemi.