Nakladatel: Dokořán

Nakladatelství Dokořán vzniklo v roce 2001 a dosud vydalo více než 600 titulů, z nichž asi 1/3 tvoří překlady z angličtiny, francouzštiny, němčiny, holandštiny, čínštiny, italštiny, polštiny a ruštiny. Od počátku se zaměřujeme na populárně-naučnou a odbornou literaturu s výběrovými přesahy do kvalitní beletrie a poezie. Snažíme se vydávat tituly nejen zajímavé, ale i profesionálně vyrobené.
Tituly pečlivě posuzujeme, zadáváme renomovaným a odborně zdatným překladatelům, jazykově vybaveným redaktorům, spolupracujeme se špičkovými grafiky a tiskárnami. Díky tomu jsme si získali pověst kvalitního nakladatelství. Úroveň naší produkce nám přinesla řadu ocenění.
Mezi naše hlavní autory patří z českých například Václav Cílek a Ludvík Vaculík, ze zahraničních pak John D. Barrow, Jeremy Clarkson, Michio Kaku, Stephen Hawking, Mario Livio, Simon Schama či Mariusz Szczygieł.
Populárně-naučné publikace pro širokou veřejnost z oblasti společenských i přírodních věd vydáváme v řadách Aliter, Zip a Zlom, odborné publikace zaměřené na akademické publikum pak v řadě Bod.
Na mnoha projektech spolupracujeme s řadou výzkumných institucí: Filozofická fakulta UK, Fakulta sociálních věd UK, Filozofická fakulta ZČU, CEVRO Institut a další. Od roku 2010 vydáváme část produkce i v elektronické podobě (e-knihy).
To vše by nebylo možné nebýt přízně čtenářů, kterým tímto děkujeme za slova pochvaly i povzbuzení, ale i za kritické připomínky, které si bereme k srdci.
Náš základní přístup k nakladatelské činnosti lze stručně vyjádřit heslem:
OTEVŘENO NOVÝM MYŠLENKÁM

dokoran.cz


Dokořán - Nejnovější knihy

knihaKufřík matematických záhad profesora Stewarta knihaChování knihaMelancholie knihaUčenci

Dokořán - Související články

Ukázka z knihy Slast (Marta Dzido)

Slast 1

Polská spisovatelka, která debutovala již v šestnácti letech, napsala příběh, ve kterém ústřední pár prožívá velkou lásku a touhu zároveň. Oba jsou poznamenáni silnou vášní a přitažlivostí a jejich vztah nabírá nečekaných obrátek…

V novém roce s novými znalostmi

v-novem-roce

Možná jste si předsevzali, že si v novém roce rozšíříte obzory nějakou zajímavou populárně-naučnou literaturou. Pokud tomu tak je, máme zde tipy přesně pro vás. Čtyři dnešní tituly vás zavedou na cestu historií, k základům numismatiky i za pochopením lidského chování.

Urodilo se v Čechách

Z-pera-ceskych-autoru

Uvítejte začátek nového roku v knižní společnosti českých autorů. Čekají na vás větší i menší rodinná dramata a nesnáze, vysokoškolské prostředí na počátku 90. let, povídky ze života i dlouho očekávané pokračování českého sci-fi.

Matematické záhady pro bystré hlavičky

Kufrik matematickych zahad profesora Stewarta

Britský matematik si připravil pro čtenáře další „kufřík“ ze světa plného čísel a matematických postupů. Aby detektiv Soames vyřešil případy, musí se popasovat se zapeklitými matematickými záhadami. Pokud si troufáte, můžete mu zkusit pomoci. Řešení na konci knihy to jistí…

Milostná píseň o vášni a přitažlivosti

Slast 1

Polská spisovatelka předkládá čtenáři ve svém novém románu příběh o prožívání lásky prostřednictvím nepojmenované ústřední dvojice. Jejich vzplanutí stírá hranici mezi láskou a touhou – nejde jen o sex, ale silně prožívanou tělesnost, touhu a vášeň.