Nakladatel: Dokořán

Nakladatelství Dokořán vzniklo v roce 2001 a dosud vydalo více než 600 titulů, z nichž asi 1/3 tvoří překlady z angličtiny, francouzštiny, němčiny, holandštiny, čínštiny, italštiny, polštiny a ruštiny. Od počátku se zaměřujeme na populárně-naučnou a odbornou literaturu s výběrovými přesahy do kvalitní beletrie a poezie. Snažíme se vydávat tituly nejen zajímavé, ale i profesionálně vyrobené.
Tituly pečlivě posuzujeme, zadáváme renomovaným a odborně zdatným překladatelům, jazykově vybaveným redaktorům, spolupracujeme se špičkovými grafiky a tiskárnami. Díky tomu jsme si získali pověst kvalitního nakladatelství. Úroveň naší produkce nám přinesla řadu ocenění.
Mezi naše hlavní autory patří z českých například Václav Cílek a Ludvík Vaculík, ze zahraničních pak John D. Barrow, Jeremy Clarkson, Michio Kaku, Stephen Hawking, Mario Livio, Simon Schama či Mariusz Szczygieł.
Populárně-naučné publikace pro širokou veřejnost z oblasti společenských i přírodních věd vydáváme v řadách Aliter, Zip a Zlom, odborné publikace zaměřené na akademické publikum pak v řadě Bod.
Na mnoha projektech spolupracujeme s řadou výzkumných institucí: Filozofická fakulta UK, Fakulta sociálních věd UK, Filozofická fakulta ZČU, CEVRO Institut a další. Od roku 2010 vydáváme část produkce i v elektronické podobě (e-knihy).
To vše by nebylo možné nebýt přízně čtenářů, kterým tímto děkujeme za slova pochvaly i povzbuzení, ale i za kritické připomínky, které si bereme k srdci.
Náš základní přístup k nakladatelské činnosti lze stručně vyjádřit heslem:
OTEVŘENO NOVÝM MYŠLENKÁM

dokoran.cz

Dokořán - Nejnovější knihy

knihaPotíže se ženami knihaLodní kufr knihaDůležité prvky knihaAlchymistova kuchyně

Dokořán - Související články

Zábava pro hlavu i ruce

kreativita

Pokud jste kreativní duše, která hledá novou inspiraci k zajímavému trávení volného času, dnešní knižní tipy jsou to pravé pro vás. Ať už rádi zaměstnáváte hlavu hádankami nebo ruce malování, šití, lepení, skládání či vyrábění všeho druhu, nové podněty a nápady se vždy hodí. Potěšte svou mysl, ruce i oči.

Pronikněte do tajů alchymie

Alchymistova_kuchyne

Patříte mezi milovníky tajemna a esoterična? Zajímalo by vás, jak to vypadá v opravdové alchymistické dílně? Kniha Alchymistova kuchyně zodpoví všechny vaše otázky a poskytne také celou řadu receptů, díky nimž budete moct zazářit!

Hmota kolem nás

Dulezite prvky

Co víte o hmotě a látkách kolem vás? Pokud nic, tak to může změnit kniha Důležité prvky z edice Pergamen, která čtenáře zasvětí do dějin alchymie, moderní chemie a složení vesmíru. Jaká všechna tajemství v sobě hmota ukrývá?

Sáhněte po české tvorbě

karluv

Dnes vám představíme trojici knih ryze české produkce. Vzpomínky populárního učitele, popřevratová euforie, či román z poválečného pohraničí vás provedou rozmanitou minulostí naší země. Začtěte se do příběhů plných zvratů a lidskosti.

Jak se tvoří dějiny

jak-se-tvori-dejiny

Kdo je a jak pracuje Vladimír Putin? Jaké jsou ženy, jež nás ovládají a ženou vpřed? Jak vypadá z dnešního pohledu historie v novinových článcích z dobového tisku a jaký vliv na naši společnost mají emigranti? To a mnohem více vám zodpoví následující tituly.