Nakladatel: Dokořán

Nakladatelství Dokořán vzniklo v roce 2001 a dosud vydalo více než 600 titulů, z nichž asi 1/3 tvoří překlady z angličtiny, francouzštiny, němčiny, holandštiny, čínštiny, italštiny, polštiny a ruštiny. Od počátku se zaměřujeme na populárně-naučnou a odbornou literaturu s výběrovými přesahy do kvalitní beletrie a poezie. Snažíme se vydávat tituly nejen zajímavé, ale i profesionálně vyrobené.
Tituly pečlivě posuzujeme, zadáváme renomovaným a odborně zdatným překladatelům, jazykově vybaveným redaktorům, spolupracujeme se špičkovými grafiky a tiskárnami. Díky tomu jsme si získali pověst kvalitního nakladatelství. Úroveň naší produkce nám přinesla řadu ocenění.
Mezi naše hlavní autory patří z českých například Václav Cílek a Ludvík Vaculík, ze zahraničních pak John D. Barrow, Jeremy Clarkson, Michio Kaku, Stephen Hawking, Mario Livio, Simon Schama či Mariusz Szczygieł.
Populárně-naučné publikace pro širokou veřejnost z oblasti společenských i přírodních věd vydáváme v řadách Aliter, Zip a Zlom, odborné publikace zaměřené na akademické publikum pak v řadě Bod.
Na mnoha projektech spolupracujeme s řadou výzkumných institucí: Filozofická fakulta UK, Fakulta sociálních věd UK, Filozofická fakulta ZČU, CEVRO Institut a další. Od roku 2010 vydáváme část produkce i v elektronické podobě (e-knihy).
To vše by nebylo možné nebýt přízně čtenářů, kterým tímto děkujeme za slova pochvaly i povzbuzení, ale i za kritické připomínky, které si bereme k srdci.
Náš základní přístup k nakladatelské činnosti lze stručně vyjádřit heslem:
OTEVŘENO NOVÝM MYŠLENKÁM

dokoran.cz

Dokořán - Nejnovější knihy

knihaProč si nerozumíme knihaRok Opice knihaKniha o staré Praze knihaPedro Páramo

Dokořán - Související články

Historie – nevyčerpatelný zdroj inspirace

Historicke-romany

Pohled do historie je fascinující, inspirativní a často i velice poučný. A tak není divu, že mnoho spisovatelů svůj příběh zasazuje právě do dob minulých. Proto vám dnes přinášíme hned několik tipů na zajímavé historické romány, do kterých bude radost se začíst.

Ukázka z knihy Proč si nerozumíme (Malcolm Gladwell)

Proc si nerozumime nahled

Porozumět cizím lidem není snadné. První úsudek bývá často zkreslený a mylný, což může následně vést k tragickým důsledkům nejen pro nás, ale celou společnost. Proto je důležité poznat cizí lidi správně a na svět se dívat trochu jinak, než jsme zvyklí.

A co nový životní styl?

Tipy_S knihou za sebezdokonalenim

Odstartujte nový rok s novým životním stylem! Naše knižní tipy vás přimějí podívat se na svět jinýma očima, osvobodí ve vás Jamese Bonda, pomohou vám čelit problémům dnešní doby a poskytnou špetku japonské moudrosti.

Skutečné osudy – život píše smutně i vesele

kniha a káva

V dnešní knižní nabídce můžete vybírat z titulů, jež napsal život sám. Jednotlivé příběhy prostupují prostorem i časem – okusíte v nich atmosféru pohnutého 20. století, procestujete Evropu i část Ameriky a poznáte inspirativní osudy zajímavých lidí.

Ukázka z knihy Pedro Páramo (Juan Rulfo)

Pedro Paramo

Klasické dílo hispanoamerické literatury přiblíží tragický život mexického velkostatkáře Pedra Párama a seznámí čtenáře s venkovskou pověrčivostí a tradicemi způsobem, který zjitří jeho představivost.