Nakladatel: Dokořán

Nakladatelství Dokořán vzniklo v roce 2001 a dosud vydalo více než 600 titulů, z nichž asi 1/3 tvoří překlady z angličtiny, francouzštiny, němčiny, holandštiny, čínštiny, italštiny, polštiny a ruštiny. Od počátku se zaměřujeme na populárně-naučnou a odbornou literaturu s výběrovými přesahy do kvalitní beletrie a poezie. Snažíme se vydávat tituly nejen zajímavé, ale i profesionálně vyrobené.
Tituly pečlivě posuzujeme, zadáváme renomovaným a odborně zdatným překladatelům, jazykově vybaveným redaktorům, spolupracujeme se špičkovými grafiky a tiskárnami. Díky tomu jsme si získali pověst kvalitního nakladatelství. Úroveň naší produkce nám přinesla řadu ocenění.
Mezi naše hlavní autory patří z českých například Václav Cílek a Ludvík Vaculík, ze zahraničních pak John D. Barrow, Jeremy Clarkson, Michio Kaku, Stephen Hawking, Mario Livio, Simon Schama či Mariusz Szczygieł.
Populárně-naučné publikace pro širokou veřejnost z oblasti společenských i přírodních věd vydáváme v řadách Aliter, Zip a Zlom, odborné publikace zaměřené na akademické publikum pak v řadě Bod.
Na mnoha projektech spolupracujeme s řadou výzkumných institucí: Filozofická fakulta UK, Fakulta sociálních věd UK, Filozofická fakulta ZČU, CEVRO Institut a další. Od roku 2010 vydáváme část produkce i v elektronické podobě (e-knihy).
To vše by nebylo možné nebýt přízně čtenářů, kterým tímto děkujeme za slova pochvaly i povzbuzení, ale i za kritické připomínky, které si bereme k srdci.
Náš základní přístup k nakladatelské činnosti lze stručně vyjádřit heslem:
OTEVŘENO NOVÝM MYŠLENKÁM

dokoran.cz


Dokořán - Nejnovější knihy

knihaPlovoucí opera knihaKosmické grotesky knihaPalomar knihaTančící medvědi

Dokořán - Související články

Svět povídek

kratke-cteni-nahled

Řada čtenářů dává přednost povídkám před jinými literárními žánry. Pokud různá krátká vyprávění vyhledáváte i vy, určitě byste si neměli nechat ujít dnešní knižní tipy. Představíme vám hned pět souborů povídek, které by vás mohly zaujmout.

Umělá inteligence a problém jejího ovládání

Jako clovek

V přelomové publikaci o umělé inteligenci její autor přichází s konceptem, který by nekončil nutným střetem mezi lidstvem a inteligentními stroji. Ukazuje na věci, které se musí učinit, než se umělá inteligence stane opravdu prospěšná a bezpečná.

Všichni jsme tančícími medvědy

Tancici medvedi

Polský reportér a spisovatel našel paralelu mezi cvičenými medvědy, které učí bez drilu a řetězu, a vývojem postkomunistických zemích východního bloku. Na mnoha reportážích ukazuje, že samotná změna režimu nedokáže změnit mentalitu lidí.

Dárky pod stromeček I.

Cekani na Vanoce

Vánoce už jsou opravdu za dveřmi a vy možná ještě přemýšlíte, co koupit svým blízkým pod stromeček. V takovém případě tu pro vás máme pár tipů – existuje snad lepší dárek než kniha? V našem dnešním článku najdete nadílku doslova pro celou rodinu.

Pomocníci nejen pro distanční výuku

skola

Zvídavé děti a jejich rodiče zajisté ocení pomoc, kterou nabízejí následující knihy. Výukové listy pokryjí dějepisné znalosti a čert ukáže, že není třeba bát se matematiky. Nechybí ani poznávání ptáků či  fyzická, sociální a praktická geografie.