Nakladatel: Epocha

Nakladatelství Epocha ve stávající podobě existuje a vydává od října roku 2002. Navazuje na činnost stejnojmenného subjektu, který vznikl roku 1996. Jeho ediční profil byl tehdy vyhraněný, soustředil se na historii prezentovanou životopisnými monografiemi významných postav českých, ale i světových dějin.
V roce 2002 se Epocha rozšířila, a to nejen personálně, ale především koncepčně. Její ediční záběr se rozrostl o další žánry a s tím se rozšířila i autorská základna, která se neomezuje jen na domácí zdroje.
Dominantním směrem ediční koncepce zůstává i nadále literatura faktu a historie, nově je velký prostor v edičních plánech věnován fantastice.

Nejvýraznější ediční řadou je edice POLOZAPOMENUTÉ VÁLKY, nabízející v širokém záběru pohled na historii lidstva z hlediska vojenského, politického i společenského a jeho zdánlivě polozapomenuté války, které však neztratily ani na významu, ani na zajímavosti. Všechny tituly edice jsou vybaveny fotografiemi, mapkami, chronologií a dalším ilustračním doprovodem. Edice MAGNETKA navazuje na tradici kdysi velmi populární řady literatury faktu. Vychází ve spolupráci s Pražskou vydavatelskou společností a na rozdíl od původních sešitových publikací vycházejí tituly této edice ve dvou podobách (v pevné i měkké vazbě) a jsou prodávány současně ve vybraných prodejnách tisku a v celé síti knihkupeckých prodejen.

Novou ediční řadou se stala FANTASTICKÁ EPOCHA, která přináší tituly nejen v žánrech sci-fi, fantasy a hororu, ale i thrilleru a detektivky. Věnuje se přitom jak zahraničním, tak tuzemským autorům a v budoucnu hodlá dát prostor i poněkud netradičním literárním projektům. Význam pozice žánru science fiction v edičním profilu nakladatelství doplňuje i edice PEVNOST, která vychází ve spolupráci s časopisem Pevnost, literárním měsíčníkem o sci-fi, fantasy a hororu. V této edici se objevují romány a sbírky povídek renomovaných českých autorů fantastického žánru.

Paleta témat je však mnohem pestřejší. Vedle literatury faktu a fantastiky jsou součástí edičního profilu také témata kulturně historická, politologická a příručky. V menší míře vydává Epocha i beletrii.

Nakladatelství je také v současnosti jediným nakladatelským domem, který předkládá veřejnosti postupně a systematicky celé dílo Jiřího Wintera – Neprakty (například edice Z ARCHIVŮ KRÁLE HUMORU, edice NEPRAKTA DO KAPSY a NEPRAKTYcké lexikony).

www.epocha.cz

Epocha - Nejnovější knihy

knihaZákon genu knihaUnderground: Revoluce knihaČarodějka a Zlatý elixír knihaPrázdný svět

Epocha - Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 1. do 7. srpna 2022

nenechte_si_ujit

Srpen je tu, což znamená, že léto a letní prázdniny se přehouply do své druhé poloviny. Pokud přemýšlíte, kam si zajít za literaturou, ať už s dětmi, nebo sami, přinášíme vám pár zajímavých tipů. Nenechte si ujít třeba letní čtení v táborské botanické zahradě či autorské čtení Františka Kotlety.

Získejte bestsellerový román z postapunkového světa

underground-2-revoluce-perex

Přestože okolní svět se topí v temnotě, ulice Praha City jsou plné neonů, pod jejichž září se prochází šťastní lidé. Alespoň tak to tvrdí ve zprávách City News. Realita je však poněkud jinde a své o tom ví detektiv Petr Vachten. Odhalí vraha vlivných obyvatel města?

Návrat ztraceného lišáka a jednoho zatoulaného já

Kubaskova_Navrat ztraceneho lisaka

Co máš znovu najít, to se vrátí. Že jste to už někde slyšeli? Mám pro vás příběh ke kávě. Je z dob, kdy jsem kávu ještě nepila, protože mi připadala hořká, a taky z dob, kdy už si den bez kávy nedovedu představit. Chyběla by mi její hořká chuť.

Prázdný svět podle Davida Šenka

prazdny-svet

Jak by asi vypadal svět, ve kterém proběhla „pouze“ velká válka a místo s nacisty by Evropa bojovala s epidemií krvácivé horečky? A co kdyby Lenin nechal postavit Kreml nad soutokem Labe a Vltavy?

Intimní svět obrazem i slovem

Winter_Uzel_NepraktuvAtlasSexu

Přiznejme si otevřeně, že pohled na umně vyvedené postavičky v rouše Evině či Adamově nás zpravidla nenechá chladnými. Vytvoří-li takový obrázek figury opravdový mistr ilustrátor a doplní-li je vtipným slovem odborník na věci intimní, lze očekávat skvělý úspěch.