Nakladatel: Epocha

Nakladatelství Epocha ve stávající podobě existuje a vydává od října roku 2002. Navazuje na činnost stejnojmenného subjektu, který vznikl roku 1996. Jeho ediční profil byl tehdy vyhraněný, soustředil se na historii prezentovanou životopisnými monografiemi významných postav českých, ale i světových dějin.
V roce 2002 se Epocha rozšířila, a to nejen personálně, ale především koncepčně. Její ediční záběr se rozrostl o další žánry a s tím se rozšířila i autorská základna, která se neomezuje jen na domácí zdroje.
Dominantním směrem ediční koncepce zůstává i nadále literatura faktu a historie, nově je velký prostor v edičních plánech věnován fantastice.

Nejvýraznější ediční řadou je edice POLOZAPOMENUTÉ VÁLKY, nabízející v širokém záběru pohled na historii lidstva z hlediska vojenského, politického i společenského a jeho zdánlivě polozapomenuté války, které však neztratily ani na významu, ani na zajímavosti. Všechny tituly edice jsou vybaveny fotografiemi, mapkami, chronologií a dalším ilustračním doprovodem. Edice MAGNETKA navazuje na tradici kdysi velmi populární řady literatury faktu. Vychází ve spolupráci s Pražskou vydavatelskou společností a na rozdíl od původních sešitových publikací vycházejí tituly této edice ve dvou podobách (v pevné i měkké vazbě) a jsou prodávány současně ve vybraných prodejnách tisku a v celé síti knihkupeckých prodejen.

Novou ediční řadou se stala FANTASTICKÁ EPOCHA, která přináší tituly nejen v žánrech sci-fi, fantasy a hororu, ale i thrilleru a detektivky. Věnuje se přitom jak zahraničním, tak tuzemským autorům a v budoucnu hodlá dát prostor i poněkud netradičním literárním projektům. Význam pozice žánru science fiction v edičním profilu nakladatelství doplňuje i edice PEVNOST, která vychází ve spolupráci s časopisem Pevnost, literárním měsíčníkem o sci-fi, fantasy a hororu. V této edici se objevují romány a sbírky povídek renomovaných českých autorů fantastického žánru.

Paleta témat je však mnohem pestřejší. Vedle literatury faktu a fantastiky jsou součástí edičního profilu také témata kulturně historická, politologická a příručky. V menší míře vydává Epocha i beletrii.

Nakladatelství je také v současnosti jediným nakladatelským domem, který předkládá veřejnosti postupně a systematicky celé dílo Jiřího Wintera – Neprakty (například edice Z ARCHIVŮ KRÁLE HUMORU, edice NEPRAKTA DO KAPSY a NEPRAKTYcké lexikony).

www.epocha.cz

Epocha - Nejnovější knihy

knihaRázová vlna knihaNesvatý otec knihaPoslední stadium knihaPoločas rozpadu

Epocha - Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 4. do 10. prosince 2017

nenechte_si_ujit

Stále nevíte, co koupit svým nejbližším pod stromeček? Celý příští týden se budou konat po naší zemi literární akce, které vám možná inspirují. Copak existuje lepší dárek než pěkná kniha?

Loutkář

Marek Dvorak_Loutkar

V krčmě U Mluvícího psa se v podvečer před tradičním Průvodem loutek objeví tajemný cizinec. Kdo je doopravdy ten bohatý, luxusně vymóděný muž, kterého tak zajímá kouzlo pochodujících hraček? Co se skrývá v jeho jezdecké brašně? A jaké má úmysly?

Nikdo na vaši knihu nečeká

Jan Kotouc_Nikdo na vasi knihu neceka

Autoři píšící svůj první román tímto nešvarem často trpí. Myslí si, že na jejich veledílo někdo čeká, že napíšou jednu věc a všichni si z toho sednou na prdel, nakladatelé budou prosit, aby to vydali právě u nich, recenzenti budou hýkat nadšením, prodeje půjdou do statisíců a česká i světová literatura budou konečně obohaceny. Takhle. To.

Temný příběh Nesvatého otce

Marek Dvorak_Nesvaty otec

Marek Dvořák debutuje fantasy románem, jehož mladý hrdina Phineas Mortimer se stal knězem. Původně to vůbec neměl v plánu, ale tak nějak ho k tomu dohnaly hrůzy války a zlo, proti němuž nejspíš neobstojí ani modlitba.

Volné pokračování románu Spad

Frantisek Kotleta_Polocas rozpadu

V edici Fantastická Epocha vyšel další román Františka Kotlety. Poločas rozpadu se odehrává ve zničeném a divokém světě, který je třeba zachránit, ale stojí to vůbec za to?