Nakladatel: Epocha

Nakladatelství Epocha ve stávající podobě existuje a vydává od října roku 2002. Navazuje na činnost stejnojmenného subjektu, který vznikl roku 1996. Jeho ediční profil byl tehdy vyhraněný, soustředil se na historii prezentovanou životopisnými monografiemi významných postav českých, ale i světových dějin.
V roce 2002 se Epocha rozšířila, a to nejen personálně, ale především koncepčně. Její ediční záběr se rozrostl o další žánry a s tím se rozšířila i autorská základna, která se neomezuje jen na domácí zdroje.
Dominantním směrem ediční koncepce zůstává i nadále literatura faktu a historie, nově je velký prostor v edičních plánech věnován fantastice.

Nejvýraznější ediční řadou je edice POLOZAPOMENUTÉ VÁLKY, nabízející v širokém záběru pohled na historii lidstva z hlediska vojenského, politického i společenského a jeho zdánlivě polozapomenuté války, které však neztratily ani na významu, ani na zajímavosti. Všechny tituly edice jsou vybaveny fotografiemi, mapkami, chronologií a dalším ilustračním doprovodem. Edice MAGNETKA navazuje na tradici kdysi velmi populární řady literatury faktu. Vychází ve spolupráci s Pražskou vydavatelskou společností a na rozdíl od původních sešitových publikací vycházejí tituly této edice ve dvou podobách (v pevné i měkké vazbě) a jsou prodávány současně ve vybraných prodejnách tisku a v celé síti knihkupeckých prodejen.

Novou ediční řadou se stala FANTASTICKÁ EPOCHA, která přináší tituly nejen v žánrech sci-fi, fantasy a hororu, ale i thrilleru a detektivky. Věnuje se přitom jak zahraničním, tak tuzemským autorům a v budoucnu hodlá dát prostor i poněkud netradičním literárním projektům. Význam pozice žánru science fiction v edičním profilu nakladatelství doplňuje i edice PEVNOST, která vychází ve spolupráci s časopisem Pevnost, literárním měsíčníkem o sci-fi, fantasy a hororu. V této edici se objevují romány a sbírky povídek renomovaných českých autorů fantastického žánru.

Paleta témat je však mnohem pestřejší. Vedle literatury faktu a fantastiky jsou součástí edičního profilu také témata kulturně historická, politologická a příručky. V menší míře vydává Epocha i beletrii.

Nakladatelství je také v současnosti jediným nakladatelským domem, který předkládá veřejnosti postupně a systematicky celé dílo Jiřího Wintera – Neprakty (například edice Z ARCHIVŮ KRÁLE HUMORU, edice NEPRAKTA DO KAPSY a NEPRAKTYcké lexikony).

www.epocha.cz

Epocha - Nejnovější knihy

knihaVládce Arestonu knihaFrancie proti Evropě knihaSoumrak krále Slunce knihaDandy nezná lásky k ženě

Epocha - Související články

Vydejte se do vesmíru

Vydejte se do vesmiru

Dnešní vesmírné tipy jsou to pravé pro všechny milovníky sci-fi! Ale určitě potěší každého, kdo má rád napětí a dobrodružství plné nebezpečí. Navíc tu máme i jednu zajímavou dystopickou záležitost…

Liberté, égalité, fraternité!

francie_proti_evrope

Liberté, égalité, fraternité, česky svoboda, rovnost, bratrství – tak znělo jedno z hesel Velké francouzské revoluce. Revoluce, která se zvrhla ve strašné krveprolití, aby se i přesto stala symbolem a inspirací dějů příštích.

Král Slunce a jeho válka o španělské dědictví

soumrakk

Válka o španělské dědictví byla rozsáhlým konfliktem především mezi Francií Ludvíka XIV. a Rakouskou monarchií. Šlo o spor o španělský trůn, který se uvolnil po vymření španělské větve Habsburků.

Osudy posledních českých dekadentů

Dandy_nezna_lasky_k_zene

Představitelé dekadence většinou neměli příliš jednoduchý život. Stejně tak to platí o dvou mužích, z nichž jeden nejspíše skončil s hlavou rozdrcenou výtahem a druhý se proslavil svými milostnými aférami. Seznamte se s posledními českými dekadenty!

Sci-fi variace na Epos o Gilgamešovi

epos-613x400

Moderní Uruk je v ohrožení. Podsvětí se snaží chopit vlády nad městem, temná entita přichází a nese s sebou smrt a katastrofě může zabránit pouze dvojice nevšedních hrdinů.