Nakladatel: Epocha

Nakladatelství Epocha ve stávající podobě existuje a vydává od října roku 2002. Navazuje na činnost stejnojmenného subjektu, který vznikl roku 1996. Jeho ediční profil byl tehdy vyhraněný, soustředil se na historii prezentovanou životopisnými monografiemi významných postav českých, ale i světových dějin.
V roce 2002 se Epocha rozšířila, a to nejen personálně, ale především koncepčně. Její ediční záběr se rozrostl o další žánry a s tím se rozšířila i autorská základna, která se neomezuje jen na domácí zdroje.
Dominantním směrem ediční koncepce zůstává i nadále literatura faktu a historie, nově je velký prostor v edičních plánech věnován fantastice.

Nejvýraznější ediční řadou je edice POLOZAPOMENUTÉ VÁLKY, nabízející v širokém záběru pohled na historii lidstva z hlediska vojenského, politického i společenského a jeho zdánlivě polozapomenuté války, které však neztratily ani na významu, ani na zajímavosti. Všechny tituly edice jsou vybaveny fotografiemi, mapkami, chronologií a dalším ilustračním doprovodem. Edice MAGNETKA navazuje na tradici kdysi velmi populární řady literatury faktu. Vychází ve spolupráci s Pražskou vydavatelskou společností a na rozdíl od původních sešitových publikací vycházejí tituly této edice ve dvou podobách (v pevné i měkké vazbě) a jsou prodávány současně ve vybraných prodejnách tisku a v celé síti knihkupeckých prodejen.

Novou ediční řadou se stala FANTASTICKÁ EPOCHA, která přináší tituly nejen v žánrech sci-fi, fantasy a hororu, ale i thrilleru a detektivky. Věnuje se přitom jak zahraničním, tak tuzemským autorům a v budoucnu hodlá dát prostor i poněkud netradičním literárním projektům. Význam pozice žánru science fiction v edičním profilu nakladatelství doplňuje i edice PEVNOST, která vychází ve spolupráci s časopisem Pevnost, literárním měsíčníkem o sci-fi, fantasy a hororu. V této edici se objevují romány a sbírky povídek renomovaných českých autorů fantastického žánru.

Paleta témat je však mnohem pestřejší. Vedle literatury faktu a fantastiky jsou součástí edičního profilu také témata kulturně historická, politologická a příručky. V menší míře vydává Epocha i beletrii.

Nakladatelství je také v současnosti jediným nakladatelským domem, který předkládá veřejnosti postupně a systematicky celé dílo Jiřího Wintera – Neprakty (například edice Z ARCHIVŮ KRÁLE HUMORU, edice NEPRAKTA DO KAPSY a NEPRAKTYcké lexikony).

www.epocha.cz

Epocha - Nejnovější knihy

knihaMedaile na chvíli knihaPíseň války knihaKrál českého braku knihaVítejte v pekle

Epocha - Související články

Historie brakové literatury u nás

nahled_brakova_literatura

Braková literatura má v tuzemsku poměrně dlouhou tradici a my vám v dnešních tipech přinášíme ochutnávku některých jejích fenoménů! Začtěte se do obskurního a perverzního psaní Emila Hrušky nebo do historie prvního českého seriálového detektiva.

Fantasy série – dobrodružství není nikdy dost

Tipy_Mrazivy polibek_Cepel Azylu

Určitě jste si všimli, že populární série Vampýrská akademie vychází v krásné brožované podobě s novými obálkami. Druhý díl je jedním z našich dnešních tipů. Dalším je fantasy román Čepel Azylu.

Překvapující fakta ze života

tipy biografie uvod

V dnešním knižním výběru jsme se zaměřili na biografie. Ať už jde o román nebo naučnou publikaci, na své si přijdou sportovci, milovníci zvířat i ti, které zajímají životopisy literátů a zajímavých osobností. Tak směle do čtení!

Zahrajte si o soubor pekelných povídek

vitejte-v-pekle-perex

Projděte branou do fantastických světů a přečtěte si ve čtrnácti povídkách, jakou podobu může mít peklo. Roman Bureš vám ho naservíruje na několik způsobů a napříč žánry od drsného postapo příběhu přes fantasy až po pohádku.

Nenechte si ujít v týdnu od 10. do 16. října 2022

nenechte_si_ujit

Čas běží jako voda a máme tu půlku října. V našem článku se dozvíte, které literární akce můžete v příštím týdnu navštívit. Za všechny jmenujme například besedu s Markétou Pilátovou či s Petrou Kubáškovou a křest knihy Euforie Elin Cullhedové.