Nakladatel: Epocha

Nakladatelství Epocha ve stávající podobě existuje a vydává od října roku 2002. Navazuje na činnost stejnojmenného subjektu, který vznikl roku 1996. Jeho ediční profil byl tehdy vyhraněný, soustředil se na historii prezentovanou životopisnými monografiemi významných postav českých, ale i světových dějin.
V roce 2002 se Epocha rozšířila, a to nejen personálně, ale především koncepčně. Její ediční záběr se rozrostl o další žánry a s tím se rozšířila i autorská základna, která se neomezuje jen na domácí zdroje.
Dominantním směrem ediční koncepce zůstává i nadále literatura faktu a historie, nově je velký prostor v edičních plánech věnován fantastice.

Nejvýraznější ediční řadou je edice POLOZAPOMENUTÉ VÁLKY, nabízející v širokém záběru pohled na historii lidstva z hlediska vojenského, politického i společenského a jeho zdánlivě polozapomenuté války, které však neztratily ani na významu, ani na zajímavosti. Všechny tituly edice jsou vybaveny fotografiemi, mapkami, chronologií a dalším ilustračním doprovodem. Edice MAGNETKA navazuje na tradici kdysi velmi populární řady literatury faktu. Vychází ve spolupráci s Pražskou vydavatelskou společností a na rozdíl od původních sešitových publikací vycházejí tituly této edice ve dvou podobách (v pevné i měkké vazbě) a jsou prodávány současně ve vybraných prodejnách tisku a v celé síti knihkupeckých prodejen.

Novou ediční řadou se stala FANTASTICKÁ EPOCHA, která přináší tituly nejen v žánrech sci-fi, fantasy a hororu, ale i thrilleru a detektivky. Věnuje se přitom jak zahraničním, tak tuzemským autorům a v budoucnu hodlá dát prostor i poněkud netradičním literárním projektům. Význam pozice žánru science fiction v edičním profilu nakladatelství doplňuje i edice PEVNOST, která vychází ve spolupráci s časopisem Pevnost, literárním měsíčníkem o sci-fi, fantasy a hororu. V této edici se objevují romány a sbírky povídek renomovaných českých autorů fantastického žánru.

Paleta témat je však mnohem pestřejší. Vedle literatury faktu a fantastiky jsou součástí edičního profilu také témata kulturně historická, politologická a příručky. V menší míře vydává Epocha i beletrii.

Nakladatelství je také v současnosti jediným nakladatelským domem, který předkládá veřejnosti postupně a systematicky celé dílo Jiřího Wintera – Neprakty (například edice Z ARCHIVŮ KRÁLE HUMORU, edice NEPRAKTA DO KAPSY a NEPRAKTYcké lexikony).

www.epocha.cz

Epocha - Nejnovější knihy

knihaPrázdný svět knihaAmanda knihaNepraktův atlas sexu knihaZvíře nadržené

Epocha - Související články

Prázdný svět podle Davida Šenka

prazdny-svet

Jak by asi vypadal svět, ve kterém proběhla „pouze“ velká válka a místo s nacisty by Evropa bojovala s epidemií krvácivé horečky? A co kdyby Lenin nechal postavit Kreml nad soutokem Labe a Vltavy?

Intimní svět obrazem i slovem

Winter_Uzel_NepraktuvAtlasSexu

Přiznejme si otevřeně, že pohled na umně vyvedené postavičky v rouše Evině či Adamově nás zpravidla nenechá chladnými. Vytvoří-li takový obrázek figury opravdový mistr ilustrátor a doplní-li je vtipným slovem odborník na věci intimní, lze očekávat skvělý úspěch.

Bez obalu

Uzel_ZvireNadrzene

Bývaly doby, kdy vyslovení slova sex automaticky spouštělo menší či větší skandál. To už dnes většinou neplatí. Přes výrazné rozvolnění tabuizace právě U tohoto tématu však jistě neuškodí podívat se na člověka v intimních souvislostech zkušeným okem odborníka.

Po stopách Čechů ve světě

Nekola_Po stopach Cechu ve svete

Víte, kdo po čtyři desetiletí držel rekord nejdéle sloužícího člena amerického Kongresu? Kdo zakládal první operu na Novém Zélandu? Kdo v Austrálii zakládal nejslavnější lyžařské letovisko? A kdo v Peru koupil pozemek, pod nímž archeologové odhalili bájnou starověkou hrobku s tunami zlata?

Každá koruna dobrá

Svandrlik_MuzSKanadskymTravnikem

Někdo si na živobytí vydělává prací, jiný podvody. A nemusí jít nutně o milionové tunely a úplatky. I mezi zloduchy jsou společenské rozdíly. A tak někdo krade násilím, jiný s grácií. Jako třeba Muž s kanadským trávníkem.