Nakladatel: Epocha

Nakladatelství Epocha ve stávající podobě existuje a vydává od října roku 2002. Navazuje na činnost stejnojmenného subjektu, který vznikl roku 1996. Jeho ediční profil byl tehdy vyhraněný, soustředil se na historii prezentovanou životopisnými monografiemi významných postav českých, ale i světových dějin.
V roce 2002 se Epocha rozšířila, a to nejen personálně, ale především koncepčně. Její ediční záběr se rozrostl o další žánry a s tím se rozšířila i autorská základna, která se neomezuje jen na domácí zdroje.
Dominantním směrem ediční koncepce zůstává i nadále literatura faktu a historie, nově je velký prostor v edičních plánech věnován fantastice.

Nejvýraznější ediční řadou je edice POLOZAPOMENUTÉ VÁLKY, nabízející v širokém záběru pohled na historii lidstva z hlediska vojenského, politického i společenského a jeho zdánlivě polozapomenuté války, které však neztratily ani na významu, ani na zajímavosti. Všechny tituly edice jsou vybaveny fotografiemi, mapkami, chronologií a dalším ilustračním doprovodem. Edice MAGNETKA navazuje na tradici kdysi velmi populární řady literatury faktu. Vychází ve spolupráci s Pražskou vydavatelskou společností a na rozdíl od původních sešitových publikací vycházejí tituly této edice ve dvou podobách (v pevné i měkké vazbě) a jsou prodávány současně ve vybraných prodejnách tisku a v celé síti knihkupeckých prodejen.

Novou ediční řadou se stala FANTASTICKÁ EPOCHA, která přináší tituly nejen v žánrech sci-fi, fantasy a hororu, ale i thrilleru a detektivky. Věnuje se přitom jak zahraničním, tak tuzemským autorům a v budoucnu hodlá dát prostor i poněkud netradičním literárním projektům. Význam pozice žánru science fiction v edičním profilu nakladatelství doplňuje i edice PEVNOST, která vychází ve spolupráci s časopisem Pevnost, literárním měsíčníkem o sci-fi, fantasy a hororu. V této edici se objevují romány a sbírky povídek renomovaných českých autorů fantastického žánru.

Paleta témat je však mnohem pestřejší. Vedle literatury faktu a fantastiky jsou součástí edičního profilu také témata kulturně historická, politologická a příručky. V menší míře vydává Epocha i beletrii.

Nakladatelství je také v současnosti jediným nakladatelským domem, který předkládá veřejnosti postupně a systematicky celé dílo Jiřího Wintera – Neprakty (například edice Z ARCHIVŮ KRÁLE HUMORU, edice NEPRAKTA DO KAPSY a NEPRAKTYcké lexikony).

www.epocha.cz

Epocha - Nejnovější knihy

knihaNesvatý otec knihaPoslední stadium knihaPoločas rozpadu knihaVládce Arestonu

Epocha - Související články

Temný příběh Nesvatého otce

Marek Dvorak_Nesvaty otec

Marek Dvořák debutuje fantasy románem, jehož mladý hrdina Phineas Mortimer se stal knězem. Původně to vůbec neměl v plánu, ale tak nějak ho k tomu dohnaly hrůzy války a zlo, proti němuž nejspíš neobstojí ani modlitba.

Volné pokračování románu Spad

Frantisek Kotleta_Polocas rozpadu

V edici Fantastická Epocha vyšel další román Františka Kotlety. Poločas rozpadu se odehrává ve zničeném a divokém světě, který je třeba zachránit, ale stojí to vůbec za to?

Noční rozkaz

Jiri Dittrich_Nocni rozkaz

Když padne noc, tma je to nejmenší, čeho by se měl člověk bát. Jakmile totiž slunce zmizí, začnou se probouzet oni.

Velkolepé finále Kladiva na čaroděje

Jiri Pavlovsky_Kladivo_Posledni stadium

Hvězdy české fantastiky postupně vdechly život jedenácti dílům akční urban fantasy, která se odehrává v Praze plné nebezpečných stvůr. Dvanáctý díl, Poslední stadium, právě přichází.

Vydejte se do vesmíru

Vydejte se do vesmiru

Dnešní vesmírné tipy jsou to pravé pro všechny milovníky sci-fi! Ale určitě potěší každého, kdo má rád napětí a dobrodružství plné nebezpečí. Navíc tu máme i jednu zajímavou dystopickou záležitost…