Nakladatel: Epocha

Nakladatelství Epocha ve stávající podobě existuje a vydává od října roku 2002. Navazuje na činnost stejnojmenného subjektu, který vznikl roku 1996. Jeho ediční profil byl tehdy vyhraněný, soustředil se na historii prezentovanou životopisnými monografiemi významných postav českých, ale i světových dějin.
V roce 2002 se Epocha rozšířila, a to nejen personálně, ale především koncepčně. Její ediční záběr se rozrostl o další žánry a s tím se rozšířila i autorská základna, která se neomezuje jen na domácí zdroje.
Dominantním směrem ediční koncepce zůstává i nadále literatura faktu a historie, nově je velký prostor v edičních plánech věnován fantastice.

Nejvýraznější ediční řadou je edice POLOZAPOMENUTÉ VÁLKY, nabízející v širokém záběru pohled na historii lidstva z hlediska vojenského, politického i společenského a jeho zdánlivě polozapomenuté války, které však neztratily ani na významu, ani na zajímavosti. Všechny tituly edice jsou vybaveny fotografiemi, mapkami, chronologií a dalším ilustračním doprovodem. Edice MAGNETKA navazuje na tradici kdysi velmi populární řady literatury faktu. Vychází ve spolupráci s Pražskou vydavatelskou společností a na rozdíl od původních sešitových publikací vycházejí tituly této edice ve dvou podobách (v pevné i měkké vazbě) a jsou prodávány současně ve vybraných prodejnách tisku a v celé síti knihkupeckých prodejen.

Novou ediční řadou se stala FANTASTICKÁ EPOCHA, která přináší tituly nejen v žánrech sci-fi, fantasy a hororu, ale i thrilleru a detektivky. Věnuje se přitom jak zahraničním, tak tuzemským autorům a v budoucnu hodlá dát prostor i poněkud netradičním literárním projektům. Význam pozice žánru science fiction v edičním profilu nakladatelství doplňuje i edice PEVNOST, která vychází ve spolupráci s časopisem Pevnost, literárním měsíčníkem o sci-fi, fantasy a hororu. V této edici se objevují romány a sbírky povídek renomovaných českých autorů fantastického žánru.

Paleta témat je však mnohem pestřejší. Vedle literatury faktu a fantastiky jsou součástí edičního profilu také témata kulturně historická, politologická a příručky. V menší míře vydává Epocha i beletrii.

Nakladatelství je také v současnosti jediným nakladatelským domem, který předkládá veřejnosti postupně a systematicky celé dílo Jiřího Wintera – Neprakty (například edice Z ARCHIVŮ KRÁLE HUMORU, edice NEPRAKTA DO KAPSY a NEPRAKTYcké lexikony).

www.epocha.cz


Epocha - Nejnovější knihy

knihaSociopat knihaChrám Azylu knihaHimálajské ozvěny knihaStrážci osudu

Epocha - Související články

Zasoutěžte si o hon na vraha

sociopat soutez uvod (1)

S Emmou se život příliš nemazlil. Chodí na terapie a snaží se vyrovnat se vším, kvůli čemu necítí žádné emoce. Jedinou komplikaci představuje detektiv Samuel. Ten si totiž vzal do hlavy, že Emma je nebezpečný vrah! Kam až je ochotný zajít, aby dokázal svoji pravdu?

Ve fantasy je možné vše

tipy pondeli fantasy

Fantasy svět umí být velmi bohatý. Pokud si myslíte, že vás už nemůže nic překvapit, možná zjistíte, jak moc jste se mýlili. Tady je totiž možné úplně všechno. Vyberte si jednu z pěti knižních novinek, kterou vám dnes představujeme, a přesvědčte se sami!

Zahrajte si o román ze světa Azylu

chram azylu soutez uvod

A je to tady! V edici Pevnost vychází novinka, se kterou se znovu vypravíte do světa Azylu. Pokud už tento svět znáte, asi se budete těšit o to více. Pokud ne, je možná právě teď ideální čas na seznámení. Máte-li rádi fantasy literaturu, bude se vám rozhodně líbit. A ještě ji můžete vyhrát!

Projděte se jinými světy

tipy pondeli fantasy (1)

Představujete si někdy, jaké by to asi bylo žít v docela jiném světě? Třeba nějakém smyšleném? Tak to jste u nás na správné adrese! Přesně dnes se totiž s knižními novinkami můžete přenést do fantasy nebo sci-fi světa. Tak směle do toho, začtěte se, prosím!

Zelený čtvrtek na vlně fantasy

tipy ctvrtek fantasy (1)

Na velikonoční čtvrtek jsme pro vás vybrali knižní novinky z fantasy světa. Na své si přijdou i ti, kteří dávají přednost komiksovému provedení, nudit se však nebudou ani milovníci klasického románového stylu. Tak hurá do toho, na sváteční dny volna se kniha jistě bude hodit!