Rubrika: Reportáže

Náhodu nelze vyloučit

kniha-evropskych-autogramu

V Paláci knihy Luxor se ve čtvrtek 25. srpna 2016 od 17 hodin konala prezentace umělecké česko-anglické monografie Kniha výtvarných autogramů evropské moderny, nedávno publikované ve Vydavatelství Univerzity Palackého. Autorství publikace náleží dvěma osobnostem, historičce umění Doc. PaedDr. Aleně Kavčákové, Dr., a historikovi prof. PhDr. Ivo Bartečkovi.

Vyšla kniha Olympijský rok, kronika českých atletů

olympijsky rok nahled

Po roce intenzivní spolupráce byl zakončen projekt Českého rozhlasu a Českého olympijského výboru dokumentárním seriálem Olympijský rok. Pod stejným názvem vychází i kniha bohatá na fotografie, jež dává sportovním fanouškům nahlédnout do zákulisí olympijských příprav.

Pavel Kohout a jeho zakopaný pes

DSC_0064

Zástupci nakladatelství Mladá fronta přivítali ve čtvrteční podvečer v Paláci knih Neoluxor Pavla Kohouta při příležitosti křtu a autogramiády jeho již po sedmé vydaného románu Kde je zakopán pes. Pavel Kohout dorazil i se svou ženou Jelenou a dcerou Terezou.

Hana Hindráková pokřtila drsný román z vymahačského podsvětí

lovci lebek nahledovy

V rámci pražského veletrhu Svět knihy byl pokřtěn napínavý román z českého prostředí vycházející v nakladatelství Grada. Autorkou je Hana Hindráková, autorka čtyř dalších knih, které se však svým prostředím od Lovců lebek nemohou lišit více.

Svět knihy, sobota – nejen severská literatura

reed_nordic_stanek

Veletrh Svět knihy probíhal ve čtyřech dnech na výstavišti v Praze-Holešovicích. Celý se nesl v duchu severské literatury, ale byl věnován také fenoménu české krimi. Potkat jste se tu však mohli s mnoha zajímavými osobnostmi.

Pohled návštěvníka na veletrh Svět knihy

SvetKnihy2016_Kubikova_perex

Svět knihy je největší knižní událostí jara, tak jsem si ho nemohla nechat ujít, byť jsem mu mohla věnovat jen jediné odpoledne, a to přímo v pátek třináctého. Vzhledem k tomu, že pod nepřečtenými knihami se stále prohýbá polička a nové knihy ke mně různými kanály neustále proudí, dala jsem si předsevzetí, že nebudu nakupovat, ale věnovat se kulturnímu programu.

Finská autorka Minna Lindgrenová v Praze

DSC_0534

V rámci literární kampaně #ReadNordic přijela do Prahy finská spisovatelka Minna Lindgrenová, aby v měsíci věnovaném humoru v severské literatuře představila svou trilogii Babičky – humoristické romány s detektivní zápletkou. V klubu Era svět se za přítomnosti dalších hostů konala v páteční podvečer beseda s autorkou.

Člověk víry a naděje

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jan Sokol 18. dubna 2016 oslavil své osmdesáté narozeniny. K tomuto jubileu vydala Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze sborník jeho článků, esejů a glos nazvaný Dluh života. Publikace byla veřejnosti – za přítomnosti autora představena v pondělí 25. dubna v Knihovně Václava Havla.

Křest knihy Evropa, Rusko, teroristé a běženci

Karel Hvížďala

Na začátku tohoto století se zdálo, že se svět uklidnil. Spolu s naším vstupem do Evropské unie a stabilizací situace v Evropě jsme se konečně mohli cítit svobodní a relativně v bezpečí. Poslední roky ale svědčí o opačné tendenci. Mění se svět opět k horšímu?

Tajemný hlas ze záhrobí

Michael Žantovský

Těmito slovy charakterizoval Michael Žantovský svoji přítomnost na křtu své knihy, špionážního thrilleru Ochlazení, v kavárně Krásný ztráty v roce 2008. Román nemohl být publikován pod jménem svého autora působícího v té době jako velvyslanec České republiky v Izraeli, nýbrž pod pseudonymem Daniel Wolf.