Rubrika: Reportáže

Fenomén Trump

trump-obalka-vyrez

Nakladatelství Pejdlova Rosička vydává knihu Fenomén Trump s podtitulem Poslední vzpoura bílých mužů. Jejím autorem je spisovatel, komentátor a hostující profesor New York University Tomáš Klvaňa, který v USA strávil řadu let. On osobně i jeho host publikaci představili a pokřtili v Paláci knih Luxor ve středu 21. září 2016.

Literární podzim zahájil francouzský spisovatel Hédi Kaddour

protejsi-brehy-nahled

V rámci Literárního podzimu zavítal do Francouzského institutu autor Hédi Kaddour, aby zde na tiskové konferenci představil výpravný román Protější břehy, odehrávající se v severní Africe dvacátých let dvacátého století.

Kočičí detektivka z kampaně na hithit.com

dsc_00840000

V Paláci knih Neoluxor byla tento čtvrtek odpoledne představena a také pokřtěna žánrově netradiční kniha Kočka v síti. Vznikla s využitím crowdfundingové kampaně na hithit.com a je určena mladým čtenářům. Navíc se jedná o detektivku, v níž hlavní roli hrají, jak už název napovídá, kočky.

Veronika Bednářová uvedla audioverzi své knihy Má americká krása

ma-americka-krasa-nahled

Když česká novinářka odjížděla před patnácti lety na studijní pobyt do New Yorku, pravděpodobně nečekala, že bude svědkyní jedné z nejtragičtějších událostí dvacátého prvního století. Kniha, v níž na pobyt vzpomíná, byla nyní uvedena jako audiokniha.

Náhodu nelze vyloučit

kniha-evropskych-autogramu

V Paláci knihy Luxor se ve čtvrtek 25. srpna 2016 od 17 hodin konala prezentace umělecké česko-anglické monografie Kniha výtvarných autogramů evropské moderny, nedávno publikované ve Vydavatelství Univerzity Palackého. Autorství publikace náleží dvěma osobnostem, historičce umění Doc. PaedDr. Aleně Kavčákové, Dr., a historikovi prof. PhDr. Ivo Bartečkovi.

Vyšla kniha Olympijský rok, kronika českých atletů

olympijsky rok nahled

Po roce intenzivní spolupráce byl zakončen projekt Českého rozhlasu a Českého olympijského výboru dokumentárním seriálem Olympijský rok. Pod stejným názvem vychází i kniha bohatá na fotografie, jež dává sportovním fanouškům nahlédnout do zákulisí olympijských příprav.

Pavel Kohout a jeho zakopaný pes

DSC_0064

Zástupci nakladatelství Mladá fronta přivítali ve čtvrteční podvečer v Paláci knih Neoluxor Pavla Kohouta při příležitosti křtu a autogramiády jeho již po sedmé vydaného románu Kde je zakopán pes. Pavel Kohout dorazil i se svou ženou Jelenou a dcerou Terezou.

Hana Hindráková pokřtila drsný román z vymahačského podsvětí

lovci lebek nahledovy

V rámci pražského veletrhu Svět knihy byl pokřtěn napínavý román z českého prostředí vycházející v nakladatelství Grada. Autorkou je Hana Hindráková, autorka čtyř dalších knih, které se však svým prostředím od Lovců lebek nemohou lišit více.

Svět knihy, sobota – nejen severská literatura

reed_nordic_stanek

Veletrh Svět knihy probíhal ve čtyřech dnech na výstavišti v Praze-Holešovicích. Celý se nesl v duchu severské literatury, ale byl věnován také fenoménu české krimi. Potkat jste se tu však mohli s mnoha zajímavými osobnostmi.

Pohled návštěvníka na veletrh Svět knihy

SvetKnihy2016_Kubikova_perex

Svět knihy je největší knižní událostí jara, tak jsem si ho nemohla nechat ujít, byť jsem mu mohla věnovat jen jediné odpoledne, a to přímo v pátek třináctého. Vzhledem k tomu, že pod nepřečtenými knihami se stále prohýbá polička a nové knihy ke mně různými kanály neustále proudí, dala jsem si předsevzetí, že nebudu nakupovat, ale věnovat se kulturnímu programu.