Rubrika: Reportáže

Svět knihy, sobota – nejen severská literatura

reed_nordic_stanek

Veletrh Svět knihy probíhal ve čtyřech dnech na výstavišti v Praze-Holešovicích. Celý se nesl v duchu severské literatury, ale byl věnován také fenoménu české krimi. Potkat jste se tu však mohli s mnoha zajímavými osobnostmi.

Pohled návštěvníka na veletrh Svět knihy

SvetKnihy2016_Kubikova_perex

Svět knihy je největší knižní událostí jara, tak jsem si ho nemohla nechat ujít, byť jsem mu mohla věnovat jen jediné odpoledne, a to přímo v pátek třináctého. Vzhledem k tomu, že pod nepřečtenými knihami se stále prohýbá polička a nové knihy ke mně různými kanály neustále proudí, dala jsem si předsevzetí, že nebudu nakupovat, ale věnovat se kulturnímu programu.

Finská autorka Minna Lindgrenová v Praze

DSC_0534

V rámci literární kampaně #ReadNordic přijela do Prahy finská spisovatelka Minna Lindgrenová, aby v měsíci věnovaném humoru v severské literatuře představila svou trilogii Babičky – humoristické romány s detektivní zápletkou. V klubu Era svět se za přítomnosti dalších hostů konala v páteční podvečer beseda s autorkou.

Člověk víry a naděje

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jan Sokol 18. dubna 2016 oslavil své osmdesáté narozeniny. K tomuto jubileu vydala Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze sborník jeho článků, esejů a glos nazvaný Dluh života. Publikace byla veřejnosti – za přítomnosti autora představena v pondělí 25. dubna v Knihovně Václava Havla.

Křest knihy Evropa, Rusko, teroristé a běženci

Karel Hvížďala

Na začátku tohoto století se zdálo, že se svět uklidnil. Spolu s naším vstupem do Evropské unie a stabilizací situace v Evropě jsme se konečně mohli cítit svobodní a relativně v bezpečí. Poslední roky ale svědčí o opačné tendenci. Mění se svět opět k horšímu?

Tajemný hlas ze záhrobí

Michael Žantovský

Těmito slovy charakterizoval Michael Žantovský svoji přítomnost na křtu své knihy, špionážního thrilleru Ochlazení, v kavárně Krásný ztráty v roce 2008. Román nemohl být publikován pod jménem svého autora působícího v té době jako velvyslanec České republiky v Izraeli, nýbrž pod pseudonymem Daniel Wolf.

„Hledám spojnice mezi lidmi,“ tvrdí Abnousse Shalmani

Abnousse nahledovy

Autorka knihy Chomejní, Sade a já a aktivistka na poli lidských práv zavítala na krátkou návštěvu do Prahy, kde spolu se zástupci nakladatelství Garamond a Francouzského Institutu promluvila na krátké tiskové konferenci o literatuře a vymýcení stereotypů.

Paolo Giordano představil Praze svůj nejnovější román

paolo giordano nahledovy

Je tomu již téměř sedm let od doby, kdy police knihkupectví zaplavily knihy s příběhem dvou mladých lidí, jež se v životě potýkají se sebepoškozováním. Autora celosvětově úspěšné knihy Osamělost prvočísel přivítal premiérově Palác Luxor na besedě věnované fyzice a křehkosti života.

Seberte odvahu a procestujte svět, radí cestovatel a lektor Lukáš Kerhart

cestování (8)

Jsou vaše středoškolská léta pomalu u konce a vy nevíte, co dál? Váháte, jestli bude lepší najít si práci a získat praxi, nebo pokračovat ve studiu na některé z vysokých škol? A jaký studijní obor si případně vybrat? Podle Lukáše Kerharta pro vás právě nastala ideální doba na cestování po světě.

Na letošní sklizeň květin vás připraví Notes Jany Vlkové

Notes (16)

Propadli jste Květinové kuchařce, ale nevíte, kdy nastává ten nejvhodnější čas na sběr jedlého kvítí a býlí? Tento problém vyřeší nový Notes Květinové kuchařky, jenž vám poradí, kdy a kam se pro květiny vydat.