Rubrika: Čtení ke kávě

Cyklistické závody aneb Jsem mrchařka!

Vajsejtlova_Mrcharka

Nic nerozpohybuje člověka tak dokonale jako vlastní dětí. A když od nich ještě cítíte bezvýhradnou podporu, dokážete přenášet skály!

Bazén

Militka_Bazen

Moc ráda plavu. Tady se v některých bazénech cvičí, v některých plave. Jsou tu i různé trysky, které chrlí vodu. Celý nový bazén bublá. Kromě toho je tam i vířivka. Prostě paráda. Neznám nic lepšího než unavená životem si pořádně zaplavat a nechat se zmasírovat tryskami a vířivkou. Zkuste to, je to paráda.

Psycho v době koronaviru

Bart_Psycho

Při sledování zpravodajství si připadám jako ve sci-fi filmu, v katastrofickém americkém béčkovém filmu. Nařízení, která jdou ode zdi ke zdi, grafy a statistiky, které se mění ze dne na den… Proto mě napadla taková fikce, jejíž podobnost s pravdou a realitou je čistě náhodná.

Masáž

Militka_Masaz

Není léčba jako léčba. Nejlepší je pořádná masáž. Šikovný masér má citlivé prstíčky, ví, kam sáhnout, a umí divy. Pak si človíček může připadat jako znovuzrozený. Zkuste to někdy, všechny neduhy se leknou, a mizí neznámo kam. Občas je to potřeba.

Láska k zaměstnání

Husek_Laska k zamestnani

Bylo-li povolání zvoleno podle nadání v mládí a případně plně zvládnuto, nemá jedinec se zaměstnáním v příslušném oboru takřka žádné potíže.

Kamarádka

Militka_Kamaradka

Marie, Hana, dvě jména milá,
panny jak jarní růže květ…

K. J. Erben

Mísy v hlavě

Patricny_Misy v hlave

Včera jsem do jednoho článku vybíral fotku dřevěné mísy. Jenže – jak jsem probíral ty nádoby, které jsem udělal rukama, trčely mi v hlavě mísy úplně jiné. A když jsem se pak na ně soustředil, zůstaly tři…

Znám miliony výmluv, proč nemohu zhubnout!

Barbora Walterova Benesova_Znam miliony vymluv

Už dávno jsou pryč doby, kdy jsme s manželem v posteli skotačili jako dva atleti. Poslední dobou se náš sexuální život odvíjí pouze ve dvou polohách. Většinou preferuji klasického misionáře, já dole naznak, a když se mi snaží zvednout nohu, hlasitě zafuním.

O knihách

Konvicka_O knihach

Jedna kamarádka z univerzity se mě kdysi zeptala, proč mám knihy tak rád. Proč vlastně lidské plémě už po tisíce let listuje stránkami, roluje svitky a přehrabuje se kupkami hliněných destiček? Co je na knize tak výjimečného, že se umí dotknout lidských citů a ovlivňovat životy? Jak je možné, že vytištěné slovo starého velikána dokáže inspirovat velikány budoucí? Vždyť je to jen štos papírů v tvrdých deskách, někdy ani to ne.

Učit (s) láskou

Bakonyi Selingerova_Ucit s laskou

Miluji v dětech tu živelnou sílu a touhu pochopit, objevit, vymyslet… Poznají, kdy mluvíme pravdu, kdy skutečně děláme to, co říkáme, a kdy je to jen omílání frází. Když to s nimi myslíme dobře, jdou nám naproti a udělají půlku práce.