Rubrika: Čtení ke kávě

Zahrada

Militka_Zahrada

Život je složitý ve své rozmanitosti. Někdy nastanou těžké chvíle. Je však nutné jít dál. Hledat možnosti, jak najít nový smysl života. A pokud se nám naskytne nějaká příležitost, je nutné ji rozpoznat a chopit je jí. Vzpomínat je dobré, ale nedá se žít jen ze vzpomínek.

Směšné pohyby

Patricny_Smesne pohyby

Po svatební noci říká lord: „Doufám, lady, že jste otěhotněla, nerad bych tyhle směšné pohyby opakoval.“

Jak Švédsko potkalo Vicky, Lauru a Annu, 6. díl: Dýško

Opatrilova_Dysko

O tom, jak Vicky dostávala tučné spropitné.

Bacha, je to nekorektní!

Chribkova_Bacha je to nekorektni

Potkali se Santa s Ježíškem na Staromáku a poprali se u jesliček. Jednak proto, že jeden je hubený a druhý skoro nedopne pásek, a taky proto, že jeden má stádo sobů a druhý jenom osla a krávu, a taky proto, že jeden dělá věci tak a druhý onak.

Příběh na dně lékovky

Kadlecova_Pribeh na dne lekovky

Příběh jsou dvě slabiky, jejichž obsah na pár řádek vymýšlejí každou sekundou marketéři třeba na nový druh šampónu. Když do sebe vyhořelá, zoufalá spisovatelka těsně před zhroucením kopne prášky na zklidnění, začnou se dít věci. A nejen na pár řádek.

Závrať

Militka_Zavrat

Někdy se nám zdá, že pro nás život skončil. Naděje umírá v dáli. Není dobře podléhat této nehezké iluzi. Život sám dokáže takovým způsobem překvapit, že to snad ani člověk s největší fantazií nedokáže vymyslet. Proto vždycky doufejme a snažme se zlepšit situaci. Pokud dýcháme a existujeme, vždycky je naděje.

Návrat ztraceného lišáka a jednoho zatoulaného já

Kubaskova_Navrat ztraceneho lisaka

Co máš znovu najít, to se vrátí. Že jste to už někde slyšeli? Mám pro vás příběh ke kávě. Je z dob, kdy jsem kávu ještě nepila, protože mi připadala hořká, a taky z dob, kdy už si den bez kávy nedovedu představit. Chyběla by mi její hořká chuť.

Jak Švédsko potkalo Vicky, Lauru a Annu, 5. díl: Záchod

Opatrilova_dil5

O používání záchodů před příchodem uklízečky.

Daleko od matky, část 5.: Lodí do Austrálie

Husek_Lodi do Australie

Před odjezdem z Evropy napsal Josef matce dojemný rozlučovací dopis. Obával se, že ji dlouho, případně již nikdy neuvidí. Měl mít pravdu.

Daleko od matky, část 4.: Valka u Norimberka

Husek_Valka u Norimberka

Tábor Valka byl založen Američany v roce 1946 pro bývalé nacisty.