Rubrika: Čtení ke kávě

Síť

Militka_Sit

Důvěřivost je krásná vlastnost. Máme v životě štěstí, pokud se v naší blízkosti vyskytují lidé, kterým můžeme věřit. Pomůžou, když je potřeba, chápou nás, zajímáme je. Važme si takových jedinců, určitě jich není mnoho. Ale někdy…

Tunelář, část 2.

Vostry_Tunelar

Hned následujícího dne po druhé odpoledne stáli všichni čtyři plus Jirka na nástupišti na Floře směrem na Jiřího z Poděbrad.

Tunelář, část 1.

Vostry_Tunelar

Když je člověku sedmnáct, často hledá něco velkého. Dobrodružství, obdiv. Zejména obdiv krásné dívky. Jirka není výjimkou. Kam ho dovede touha vyrovnat se Denisinu idolu? Povídka není návodem, jak cestovat metrem, Jirka by mohl vyprávět…

Báječná středoškolská léta – Banchee

Polivka_Banchee

Jsem v Plzni, je polovina října, úterý. Vážně to tu nemám rád – sotva jsem vystoupil z autobusu, hned mi několik lidí nabízí pojištění, paušál či nové vyznání.

Štěstí je jen muška zlatá

Zimmermannova_Muska-zlata

V kontejneru místního obchodu ovoce a zeleniny se to muškami jen hemží.
Jsou černé a malé. Pod stovkou jejich drobných těl objevím vždycky nějaké poklady.
Dneska je to několik mírně nahnědlých banánů.

Když náhoda zastaví schody

Koblihova_Kdyz nahoda zastaví schody

Jela jsem jedno krásné ráno metrem do práce (pozdě) a měla jsem hlavu plnou starostí a těžkých myšlenek.

Kurýrování

Cechura_Kuryrovani

V šedesáti pěti letech se ze mě stal donašeč. A to expresní. Nedonáším nic na lidi, ale něco lidem. Jsem totiž kurýr, a to expresní.

Co jsem našla v projektu Amendar: Pohled do světa romských osobností

Herakova_Amendar

Socioložka Jiřina Šiklová napsala, že tvořit galerii romských osobností je dost podobné snahám Čechů za Rakouska-Uherska; seznamy vzdělanců byly tehdy pro vlastence způsob, jak dokázat německým spoluobčanům, že se jejich národnost dokáže zařadit do celku. Paralela s Romy dnes je celkem zřejmá.

Husička

Militka_Husicka

Není ptáček jako ptáček. Někteří nádherně zpívají. Jiní prý krásně zpívají, ale my slyšíme jen některé tóny a moc libě nám neznějí. Co myslíte? Zpívá husa krásně nebo ne?

Škola v přírodě aneb Zatím jsem zvracel jen jednou!

Vajsejtlova_Skola v prirode

Škola v přírodě – to je závan dětství, nostalgie, romantika a stoupající spotřeba sedativ užívaných rodiči i uštvanými učiteli. A rovnou zapomeňte na to, že byste z téhle rodičovské zkoušky vyšli vítězně!