Rubrika: Čtení ke kávě

Silvestrovské rozjímání…

les v zime_neuwirth

Tři lovci naložili batohy a pušky v pouzdrech na sáně, pak se usadili co možná nejpohodlněji a kočí Pavol zapráskal bičem. Fořt, který seděl po levici kočího, se otočil a zamával na vysokého myslivce stojícího před chatou jen tak nalehko, v košili a kalhotách.

Jak je rozeznáte?

jak je rozeznáte_militka

V životě člověka hrají vůně a pachy důležitou roli. Buď si s někým voníme a přitahujeme se navzájem, nebo jsou nám někteří jedinci nepříjemní, ani nevíme proč. Může na tom mít podíl právě osobní vůně. Přesto, nebo možná právě proto se snažíme ji potlačit různými postřiky. Příroda však většinou vítězí.

Duha

duha_zimmermannova

Když se cítím opuštěná, zajdu si na nádraží. Ráda pozoruji ten shon. Nechám se pohltit jeho pestrým hemžením a docela zapomenu, že jsem ustaraná paní Šedá.

Předsíní se nese solidní prd

polivka_predsin

Pokus o první sex na jednu noc v podání opilého, dělnického losera. Metanolová-hrdinská story nehrdinského hrdiny všedního dne.

Jak jsem se setkala s čarodějem

hindrakova_ngongské hory_uvodni

O čarodějnictví jsem se zajímala už od prvních cest do Keni. To jsou jen pohádky, odpovídali mi na mé všetečné dotazy místní lidé a já jsem jim uvěřila. Holt v Keni lidé v čarodějnice nevěří, řekla jsem si a přestala se ptát.

Tajemství lásky

Grafika z dílny Zdeny Zingopi

Láska je slovo, které nás lidi velmi přitahuje. Jeho význam má mnoho podob, které se odvíjejí od životních zkušeností  každého z nás.
Článek Tajemství lásky je jeden z mnoha názorů na toto lákavé i bolestné téma.

Tak už je to zase tady

kreisinger_komnacka_podzim_nahled

Mokro a mlha, vítr, lezavý chlad. Shrbení kolemjdoucí, kteří pospíchají, aby byli co nejdřív doma, stejně jako vy. Kaluže a bláto. Taky máte tak rádi podzim?

Vtip

militka_vtip

Ne každý vtip je legrační, ne každá láska je pravá. Občas těžko poznáme, koho máme před sebou, komu věřit a před kým se mít na pozoru. Někdy si myslíme, že každý musí pochopit, jak dobré jsou naše úmysly. Ale jsou vždycky dobré? Nemohou někdy i ublížit?

Takový neobyčejný kafe

nove_straseci_lanka

Docela by mě zajímalo, o čem by tohle psaní bylo, kdybych ho nepsal o Vánocích, ale třeba v létě. Nebo třeba jenom před čtrnácti dny. Nebo až za týden.

Poselství v čase vánočním a novoročním

cmelak od Slavka

Mám přítele Slávka – novináře, fotografa a obdivovatele krajiny POODŘÍ. Krajiny mého dětství, dospívání i – stárnutí.