Rubrika: Čtení ke kávě

O sebevědomí

Opatrilova_O sebevedomi

Jaký je podíl česky píšících autorů ve vaší knihovně? Čtete spíše knihy autorů zahraničních, nebo tuzemských? A pokud se vaše knihovna pyšní převážně tituly překladovými, proč tomu tak je?

Kostlivec ve skříni

Patricny_Kostlivec ve skrini

Opravdu je mezi námi někdo, kdo ten příběh nezná?

Chladnokrevnost

Husek_Chladnokrevnost

Vedoucí manažer jednoho známého kosmetického podniku, Francouz Eduard Lentouche, podnikl se ženou a přítelem vysokohorskou túru ve švýcarských Alpách v kantonu Valais, na které zahynul.

Až se bude psát rok…

Zimmermannova_Az se bude psat rok

„To je ono, zpomal. Navigace ukazuje, že jsme tady. Už jsem tak rozrušená. Ani jsem netušila, že to hned najdeme.“

Sníh

Militká_Snih

Zima je těžké období pro celou přírodu, pro stromy, keře, veškeré rostliny, pro živočichy i člověka. Někdo si tohle období užívá při různých zimních radovánkách. Zima v nitru člověka je hrozná. Možná přijdou slunečné dny a všechno se rázem změní.

Chvála zneuznaných umělců

Opatrilova_Chvala zneuznanych umelcu

Jak moc je skutečně důležité dosáhnout za svého života ocenění a slávy? Jak moc tragické jsou osudy umělců, jež prožili život v zapomnění a chudobě? Kdy je možné považovat umělce za úspěšné? Co vlastně rozhoduje?

CÍSAŘ A PREZIDENT – co je spojuje?

Danek_Cisar a prezident

Už nějakou dobu sbírám údaje o císaři Františku Josefovi I.

Deník Barbary W., 4. část

Raichl_Denik Barbary W

Další pokračování výboru z deníku princezny Barbary nám připomene, že vzdělání je nezbytnou součástí výchovy budoucího panovníka. Jenomže občas může nastat situace, kdy sám život vyučuje mladou dámu lépe a užitečněji než samotný Eton…

Deník Barbary W., 3. část

Raichl_Denik Barbary W

Princezna Barbara vyrostla z dětských střevíčků a začíná se měnit v mladou dámu. A mladé dámy mají ve zvyku chodit na rande. To je zcela normální a přirozené. Tedy za předpokladu, že dotyčná mladá dáma není příslušnicí královského rodu…

Housle

Husek_Housle

V předměstské čtvrti jednoho většího města byla slušná kavárna. Chodili sem občané z celého okolí na kávu, která zde byla výjimečně dobrá a široko daleko neměla konkurenci.