Rubrika: Čtení ke kávě

Veselé Vánoce

militka_vanoce

Vánoce mám docela ráda. Ale zase ne moc…

O tlusté víle

marketa_vydrova_vila

Lehkonohé víly, ladné laně, ano, to bývá v pohádkách. Ale některé slabiny, kterými se životy pohádkových bytostí jen hemží, nám vypravěči taktně zamlčují. A já se ptám: Je to opravdu správně? Není na čase se odvážit a promluvit?

Překročit svou bolest

bublanova_prekrocit_svou_bolest

Člověk dělá v životě hodně chyb. Začne to různými průšvihy ve škole, pokračuje to ve výběrech partnerů, promeškanými životními šancemi, nezvládnutými vztahovými problémy a destrukcí sama sebe, kdy se prostě k našemu tělu nechováme zrovna moc hezky.

A teď, babo, raď!

sarka_svobodova2

Když se mi před dvěma lety narodila Sofie, věděla jsem, že přichází krásné, ale i náročné časy. Několik let ve školce ze mě nedělá odborníka, ale doufala jsem, že mi to výchovu ulehčí. Přesto se často nestíhám divit, jak nerozhodná jsem v každodenních konfliktních situacích.

Legrace

militka_legrace

Legrace je velmi důležitá součást našeho života. Pomáhá nám překonávat těžší období, různé problémy. Nabíjí nás energií.
Ale nesmí být na úkor druhých…

Čisté plameny krbu

neuwirth_krb2

Vracel se z revíru v náladě, která odpovídala podmračenému ránu pozdního léta. Zvěř nepotkal, pouze nad bývalou hájenkou na Sviním potoce se chvíli pobavil pozorováním veverky, která plenila lískový keř pod dohledem žárlivého ořešníka.

Matka

cechura_matka_uvod

Mámu by měl mít každý. V podstatě je to po vás druhý tvor, který vás má opravdu rád. Jeden můj čtenář mne upozornil, že ve svých povídkách upřednostňuji svého otce. Takže nyní něco o ní.

Osudové vinobraní, 2. část

vinobrani2_harasimova

Když se Dáša vzbudila, měla dojem, že jí v hlavě buší kladívka celé bandy zdivočelých permoníků. Zuřivě tloukli do její lebeční kosti, jako by ji chtěli prorazit. V ústech měla jako v polepšovně a víčka jí přes noc zolovnatěla.

Osudové vinobraní, 1. část

vinobrani

Osud, nebo náhoda? Pražačka Dáša odjíždí po zklamání z rozchodu na dovolenou k moři, kde poznává partu Moraváků. Ti ji pozvou na vinobraní, které mladé ženě přinese nejedno překvapení. Co se mezi vinnými keři přihodí a jak to ovlivní Dášin život?

Kamarádka

militka_kamaradka

Není legrace jako legrace. Někdy z malého žertíku může vzniknout veliká zábava na celý život. Pokud máte někoho, s kým se můžete smát, je dobře na světě.