Rubrika: Čtení ke kávě

Tajný souboj, 1. část

Trhlikova_Tajny souboj

„Vystupte si,“ houkl řidič do vagónu metra vztekle. „No vy,“ ukázal nekompromisně na mladíka, který před chvilkou násilím roztáhl už zavřené dveře a plácnul sebou na sedačku. Kluk se s lehkým úšklebkem rozhlídl po cestujících, ale žádný z pohledů nebyl dost vstřícný.

Vánoce

Militka_Vanoce

Vánoce jsou zvláštním obdobím každého roku. Ať už se člověk nachází v jakékoliv životní situaci, většinou nechce být o Vánocích sám. Buď je to způsobeno tím, že se naše Slunce vzdálilo a na chvíli nás chce opustit, než se umoudří a zjara se vrátí, nebo je pro nás přechod do zimního období obtížný. V každém případě myslíme na své blízké a chceme být s nimi. Ne vždy se to podaří. Někdy nás však život překvapí…

Láska k dospělosti a pohodlnosti

Husek_Laska k dospelosti

U dospělých v produktivním věku běží život po letech neklidu v učení, studiu a bytových změnách většinou organizovaně. Když dojde v této klidné životní fázi najednou k nespokojenosti, objevují se otázky. Nebyl stav dosažen jen levným kompromisem bez fantazie? Nedošlo nyní k jeho „cementování“ a celkové osobní stagnaci?

Dveře na verandu…

Neuwirth_Dvere na verandu

… Vždycky byly otevřené, od prvních jarních teplých dnů až do smířlivého podzimu, kdy slunce je veliké, ale tolik už nehřeje. Zato ale stromy byly zlaté, zlaté listí padalo na zahradu i na hladinu strouhy Mlýnky, která tekla v těsné blízkosti kolem Láďova domku.

Vichřice

Militka_Vichrice

Život je krátký a občas dost nebezpečný. Někdy stačí vteřina, špatně odhadneme vzdálenost a rychlost přibližujícího se auta, jindy nám ublíží člověk, kterého jsme pokládali za kamaráda. Občas si s námi osud nebo i přírodní živly škaredě zahrávají a může se stát, že se nám zcela změní život. Někdy si myslíme, že někoho zachraňujeme, a přitom on zachrání nás.

Mírnix-týrnix

zdroj: www.pixabay.com

Vzpomínáte si na své první pracovní místo? Já rozhodně ano. Ačkoliv je to již několik desítek let, stále vzpomínám nejen na rok strávený u prvního zaměstnavatele, ale zejména na způsob, jakým jsem si své první pracovní místo našla.

Nedospělá hra, část 2.

Polivka_Nedospela hra2

Pohledy raněné laně, holá záda a pravý prs vytékající zpod jejího těla ve mně probouzí zapomenuté chiropraktické schopnosti.

Nedospělá hra, část 1.

Polivka_Nedospela hra

We didn´t start the fire od Billyho Joela. Jindy se mi tahle písnička zdála jako docela milý historický song, ale teď – (od doby, co takhle špatně snáším kocoviny) – ji vnímám jako nepříjemnou konverzaci s otravným autistou.

Láska k dětství

Husek_Laska k detstvi

Kojenecký věk popíšeme později. Dnes přijde na řadu dětský. O jaký věk se nyní přesně jedná? Od prvního (kojení) do dvanáctého až čtrnáctého roku (puberta).

Zážitek z Benátek

Koblihova_Zazitek z Benatek

Je to už hodně dávno, co jsme se coby mladá rodina, tedy můj muž, dva kluci a já, rozhodli jet na týdenní dovolenou do Itálie.