Rubrika: Čtení ke kávě

Na písku

Lachoutova_Na pisku

Seděla jsem na lavičce vedle pískoviště na dětském hřišti. Byl krásný jarní den. Se zavřenýma očima a úsměvem na rtech jsem si užívala hřejivých slunečních paprsků a můj syn, tenkrát tříletý, spokojeně brázdil písek plastovým auťákem.

Pašování důstojnosti

Berny_Pasovani dustojnosti

Tak tedy čtení ke kávě. Víte co? Budu vám vyprávět o své babičce. Takové tradiční české literární téma. Ale ono nebude jenom o ní, a navíc bude ten příběh kávou trošku vonět. Moje babička ji totiž měla moc ráda, a kdysi pro ni dokonce nasazovala svůj život. Nevěříte?

Jak jsem vrtěl zadkem

Polivka_Jak_jsem vrtel zadkem

Vyděšen i povzbuzen po shlédnutí filmu JFK usedám k počítači, připraven nadatlovat a poslat americké vládě velice rozhořčený mail. Otevírám elektronickou poštu a jako snad každý napřed kontroluji složku „doručené“. Bliká tam na mě jednička.

Ne, nevím, možná…

Militka_Ne nevim mozna

Občas nás paměť ošálí. Někdy chceme, abychom si věci pamatovali trochu jinak. Líčíme je ve svůj prospěch nebo v neprospěch někoho jiného.

Ale pozor, většinou se skutečnosti dostanou na povrch, ať chceme, nebo ne…

Žít bez klíčů?

Patricny_Zit bez klicu

Žít bez klíčů?
Mít klíč k novému roku!
Který klíč je hlavní?

Láska ke kojeneckému věku

Husek_kojenec

Než se lidský potomek narodí do kojeneckého věku, trvá to kolem devíti měsíců. To, co tomu předchází, bylo již mnohokrát předmětem četných biologických úvah a nejrůznějších literárních projevů. Narození dítěte si to prostě zaslouží.

Co napsat knihu pro děti?

Klan1

Usadil se ve mně pocit, že dnes může psát knihy opravdu každý.

Někdo mě chce potrápit

Raichl_Nekdo me chce potrapit

Navzdory určitým nevýhodám je e-mailová komunikace praktickou a poměrně efektivní formou dorozumění mezi lidmi. Člověk napíše text, klikne myší a frnk! Zpráva je vcukuletu třeba na opačné straně zeměkoule. Nádhera!
Stává se, že tímto způsobem obdržíme virtuální obálku od někoho, kdo by nám rozhodně psát neměl. Což může být počátkem ošemetných potíží.

Tajný souboj, 2. část

Trhlikova_Tajny souboj2

Mirek přinesl nákup a mlčky ho položil na kuchyňský pult.

Tajný souboj, 1. část

Trhlikova_Tajny souboj

„Vystupte si,“ houkl řidič do vagónu metra vztekle. „No vy,“ ukázal nekompromisně na mladíka, který před chvilkou násilím roztáhl už zavřené dveře a plácnul sebou na sedačku. Kluk se s lehkým úšklebkem rozhlídl po cestujících, ale žádný z pohledů nebyl dost vstřícný.