Rubrika: Čtení ke kávě

Strážci tajemství

Neuwirth_Strazci tajemstvi

Na jedné křižovatce lesních cest stojí dva buky a jeden dub. Nádherné stromy s kmeny rovnými a štíhlými; jejich koruny jsou od jara do zimy bohaté, košaté a v období semenných roků plné plodů.

Sen

Militka_Sen

Vášeň člověka provází od narození do konce života. Záleží na tom, jakou formou se projeví. A jak dobře ji umíme zvládat.

Lásky a písničky

lasky a pisnicky_Stinil_s Jitkou

„To je přece ta naše písnička,“ vzpomene si občas každý z nás, pokud například z rádia slyší písničku připomínající mu nějakou jeho bývalou lásku. Někdy je taková vzpomínka příjemná, jindy lehce hořká a někdy možná trochu zabolí, když si člověk uvědomí, že ona doba je již nenávratně pryč…

Báječná středoškolská léta

Bajecna stredoskolska leta_Polivka

Je to už druhá noc a já nemůžu zabrat. Když je vám sedmnáct jako mě, váš rozum se pohybuje někde v oblasti rozkroku, takže myslíte hlavně na holky, hudbu, vylomeniny, holky a všechny tyhle důležité věci.

Cesta domů, 2. část

cesta domu_mirek vostry

Pokračování povídky o takové obyčejné cestě domů a o prodavači Markovi. Co když tahle jeho cesta domů na Štědrý den nebude tak úplně obyčejná? Vždyť jsou Vánoce!

Cesta domů, 1. část

cesta domu_mirek vostry

Život je plný překvapení a některé z nich nám může změnit život. Třeba taková obyčejná cesta domů. Co když bude neobyčejná? Prodavač vánočních kaprů Marek na ni zcela určitě nezapomene. Tahle milá povídka vás pohladí a snad i přiměje k zamyšlení.

Už to jde?

militka_uz to jde

Existují věci mezi nebem a zemí, na které jsme krátcí.
Jsou okamžiky v životě lidském, kdy se podstatné věci stávají malichernými a nedůležité detaily nabývají zásadního významu.

Líná ústa – holé neštěstí

Stanislav Češka, foto: Lubomír Stehlík

Malé zamyšlení nad tím, jak jsem se (nejen) díky vlastní ukecanosti stal spisovatelem.

Tenčí než vlákno pavučiny

raichl_tenci nez vlakno pavuciny

Životní křižovatku zdánlivě obyčejné ženy na prahu středního věku náhle a nečekaně protne poněkud excentrický muž. Nakolik je jeho osobnost nepolapitelně rozevlátá (a tudíž nebezpečná pro případný vztah), to může napovědět první rande, jež se nepatrně vymkne běžným konvencím…

Dánsko

Dansko_cechura

Cestování je běžná věc. Dnes si může každý, pokud na to má, vyrazit, kam se mu zamane. Tak proč bych se nevydal na sever…