ivanka-devata

Ivanka Devátá navštívila Adamov

V podvečer 13. března 2017 navštívila adamovské městské kulturní středisko herečka a hlavně spisovatelka Ivanka Devátá. O jak moc oblíbenou autorku se jedná, dokázal sál plný lidí, kteří ji přivítali vřelým potleskem. » Přečíst »

pizduch-nahled

Žába na prameni v Rolničce

Co znamená sedět jako žába na prameni? Proč tam vlastně sedí, na co čeká? A jak přišli ježci ke svým bodlinkám? Poslední zimní čtení v Rolničce dětem přineslo odpovědi nejen na tyto, » Přečíst »

nahledovy eva samkova

Eva Samková s Jiřím Králem přibližují v nové knize metodu EMG

Zkratka EMG pravděpodobně nebude každému známá, ačkoliv s podobně znějící metodou EKG mají zkušenost mnozí. Elektromyografii a její výhody představuje ve fitness publikaci Jiří Král za asistence snowboardistky Evy Samkové. » Přečíst »

velkyctvrtek-prezentace

Velkočtvrteční literární poklady

Na 16. březen 2017 je již po jedenácté nachystána akce známá pod názvem Velký knižní čtvrtek. V ten den se ve výlohách i na pultech knihkupectví zabydlí „hity jarní sezóny“, patnáct nově » Přečíst »

salvador-dali-obalka

Nový Salvador Dalí

Salvadora Dalího, katalánského umělce, veřejnost zná především jako surrealistického malíře, případně spoluautora surrealistických filmů Andaluský pes a Zlatý věk (režie Luis Buñuel). Již méně je známo, že poté, kdy se přiklonil k » Přečíst »

Král Slunce a jeho válka o španělské dědictví

soumrakk

Válka o španělské dědictví byla rozsáhlým konfliktem především mezi Francií Ludvíka XIV. a Rakouskou monarchií. Šlo o spor o španělský trůn, který se uvolnil po vymření španělské větve Habsburků.

Příběh o lásce, péči a naději

Skola_nadeje

Rosemary má dvě skvělé dcery a milujícího manžela. Pak ale přijde šok. Hugh kvůli nehodě končí v nemocnici a zpět domů se vrací jako mrzák. Kvůli poranění hlavy se musí znovu učit všem základním úkonům. Dá se s tím vůbec nějak vyrovnat? Škola naděje vám prozradí víc.

Thrillerová smršť

thriller

Thrillery patří dlouhodobě mezi čtenářsky nejoblíbenější žánry. Dnes se společně podíváme na tři horké novinky, které potěší všechny nebojácné milovníky odvrácené stránky života. Seznamte se s nebezpečím online světa, nechte se provést světem lidí bez domova a poddejte se věčné lásce, která překonala i smrt.

Zahrajte si o začátek příběhu hraničářova učně

rozvaliny-gorlanu-audiokniha-perex

Will svého otce nikdy nepoznal, ale legendy vypráví, že byl slavným rytířem. Mladíka však do bojové školy nepřijmou, protože je na svůj věk moc malý. Místo toho se dostane do učení k hraničáři Haltovi a začínají dobrodružství…

V pubertě jsem měl rozepsaný muzikál, prozradil Lukáš Pavlásek

Lukas Pavlasek

Co hledá chobotnice v lednici? Co dělají žraloci, když mají žízeň? A proč psi jedí vysvědčení? To všechno a ještě mnohem víc se dozvíte ve třetí knížce básniček pro děti Ve tmě jako v ranci jdou tři počůránci populárního komika Lukáše Pavláska.

Posmrtná poezie

Nemozny carodej clovek

Milovníci poezie a mladých talentů, zbystřete! Nejenže nedávno proběhl Světový den poezie, ale též vyšla sbírka vybraných básní Milana Kocha, které zaujmou nejen obsahově, ale i svým vizuálním zpracováním.

Humorné příběhy pro lepší náladu

tipy5

Přichází jaro a přináší nám teplo, sluníčko a dobrou náladu. Pojďte mu pomoci a nechte si dobrou náladu navodit také správnými knihami! Úsměv magicky zlepšuje den a tyto knihy vás zaručeně pobaví a rozesmějí.

Získejte příběh odplaty za manželovu smrt

Vyrovnat si účty (ukázka)

Po dlouhém pátrání Sharon konečně zjistila, kdo a proč zavraždil jejího manžela. Ani dvacet let nezmenšilo její vztek a touhu po pomstě a nyní konečně nastal čas na vyrovnání účtů. Zkušená autorka krimirománů Martina Cole přichází s dalším mrazivým příběhem…

Kniha, která by v Čechách měla být bestsellerem

iva-vodrazkova2

Není tomu často, aby se v jedné osobě snoubil literát s výtvarníkem či vice verse. Ke jménům umělců, kterým tato dvojdomost je vlastní a kteří svá literárně výtvarná díla věnovali dětem, k Josefu Ladovi, Jiřímu Trnkovi, Josefu Čapkovi, Daisy Mrázkové a jiným přibylo jméno další, a to Ivy Vodrážkové. V těchto dnech vychází kniha  Jan Wood chlapec, který zasadil strom, kterou nejen napsala, ale též ilustrovala.

Nakladatelství Fantom Print vydalo další díl originální paranormální romance

v-zajeti-slasti

Psyka Ashaya má před sebou nelehký úkol. Aby ochránila svého syna, musí uzavřít příměří s mužem, který její rasu nenávidí z celého srdce. Najde zastání u nepřítele, nebo bude zrazena a podlehne trestu svého vlastního druhu?