kevin-barry-nahledovy

„V Bohane bych žil rád, jsem technofób,“ přiznává Kevin Barry

Píše se rok 2053, telefony neexistují, lidé se dorozumívají dopisy a autem si také nezajezdíte. Tak vypadá město Bohane irského autora Kevina Barryho. Proč se brání moderní technologii a jak bude svět » Přečíst »

vietnamska-kuchyne-nahled

Protagonisté Ohnivýho kuřete pokřtili vietnamskou kuchařku

Divákům už se nemusí sbíhat sliny nad pokrmy, jimiž jsou provoněny epizody seriálu Ohnivý kuře. Pokud vás baví český sitcom z gastronomického prostředí, bude vás bavit i kuchařka, kterou se rozhodl sepsat » Přečíst »

finkelstein-uvod

Zapomenuté království

Historiky a archeology dosud poněkud opomíjenému severnímu izraelskému království se dostává pozornosti díky profesoru Israelu Finkelsteinovi a jeho knize Zapomenuté království. Archeologie a dějiny severního Izraele, kterou v překladu Marie Čapkové vydává nakladatelství » Přečíst »

faber-nahledovy

Michel Faber představil Praze nový příběh lásky a víry

Českým čtenářům se Michel Faber dostal do povědomí prostřednictvím historického románu Kvítek karmínový a bílý či sci-fi Pod kůží. Do podzimní Prahy přijel představit knihu, která se od dvou zmíněných podstatně liší. » Přečíst »

uvod

Fenomén druhá republika a Židé

Doba od podepsání Mnichovské dohody 29. 9. 1938 do zřízení autonomního Protektorátu Čechy a Morava 16. 2. 1939 přinesla nejen okleštění českého území, ale také krizi demokracie a rozklad morálních hodnot. Jedním z » Přečíst »

Sedmý smysl v boxu

Ilka Pacovska_Sedmy smysl box

Objevte svět plný dobrodružství, napětí, magie a mystických zvířat v devíti příbězích české spisovatelky Ilky Pacovské! Nakladatelství Albatros vydává její fantasy sérii pro děti v boxu.

Vydejte se na cesty

road

I když je jaro ještě daleko, pojďme se už teď připravit na novou turistickou sezonu. Tentokrát naše tipy přinášejí nové informace pro milovníky cestování. Přes trampské osady a české zámky se vydáme k moři a dokonce až do Afriky.

Zahrajte si o zábavu pro malé paleontology

mf-dle-vyberu-vykopej-si-perex

Fascinující dávno vyhynulé tvory z doby ledové můžete mít nyní i u vás doma. Vlastními silami si totiž můžete sestavit model kostry mamuta nebo šavlozubého tygra. A mimo to se dozvíte mnoho zajímavostí z oblasti paleontologie.

Kdo najde „Slunce“?

hrobarici_v_podzamci_nahled

Také by vás bavilo hrát si na archeology? Myslíte si, že je to úžasné, když „něco“ objevíte? Jenže vykopávky v terénu, to nejsou jen velké objevy, ale hlavně rutinní a docela namáhavá práce. Obzvlášť v létě…

Vývoj totalitních režimů a jejich dopad na obyvatelstvo

holocaust-a-evropa-po-sedmdesati-letech

Zajímáte se o historii a období totalit? Pak neváhejte a začtěte se do nové publikace o fašistických režimech a jejich vývoji. Pan Tomáš Radil, profesor psychologie a bývalý vězeň Osvětimi v jedné osobě, má s touto oblastí bohaté zkušenosti…

Historická procházka s knihou v ruce

historie

V dnešních knižních tipech se vydáme na cestu do historie. Od Starého zákona až po první polovinu 20. století, pohlédneme na dějiny z mnoha různých úhlů pohledu. Ať už chcete zažít velké historické dobrodružství, ochutnat dobové prameny nebo si nasadit brýle historika, v dnešních tipech pro sebe najdete tu pravou knihu.

Zasoutěžte si o knihu výzev pro zamilované páry

our-love-challenges-perex

Toužíte se svou drahou polovičkou uniknout stereotypu, pobavit se a upevnit při tom váš vztah? S knihou Our Love Challenges získáte nejen mnoho nápadů, jak toho docílit, ale především místo, kam si můžete tyto krásné okamžiky zaznamenat.

Ostrov Lewis a ostrov Entry v detektivní sáze Petera Maye

ostrov-entry

Na ostrově Entry došlo k přepadení manželů, přičemž on bodným zraněním podlehl. Nikdo však podezřelého muže v černém s lyžařskou kuklou na hlavě neviděl, a největší podezření tak padá na otřesenou ženu.

Jaký je smysl bytí?

edward-osborne-wilson_smysl-lidske-existence

Kdo jsme, kam směřujeme a proč? Tyto a další podobné otázky si nejednou kladl asi každý z nás a ve své nové knize o nich uvažuje také zkušený biolog Edward O. Wilson.

Učte se a bavte s knížkami pro děti

knihy-pro-deti-nahled

Učení může být i zábava, jak dokazují dnešní dětské knižní tipy. Nahlédnete do světa počtů, historie, zvířecí říše, pobudete si v bludištích, a dokonce si osvojíte zásady táborníka. Všechny knihy doprovází nádherné ilustrace, které přivábí i nečtenáře.