dejdar-labus-krest

„Křtíme audioknihu“

Tak zněla jedna z vět pozvánky na prezentaci nového titulu, který vychází v koprodukci nakladatelství Vyšehrad a vydavatelství AudioStory. Audioknihy čím dál víc strhávají pozornost milovníků beletrie, a proto i čerstvě publikovaná nahrávka jedné » Přečíst »

svet-knihy-2017

3. mezinárodní knižní veletrh a literární festival SVĚT KNIHY, 2. část

„Jde o největší knižní událost u nás,“ říká Martin Vopěnka, „jakýsi vývěsní štít českého knižního trhu.“ Nakolik festival v tomto roce dostál svému poslání a dal za pravdu Vopěnkovým slovům, se pokusí » Přečíst »

svet-knihy-2017

3. mezinárodní knižní veletrh a literární festival SVĚT KNIHY, 1. část

„Jde o největší knižní událost u nás,“ říká Martin Vopěnka, předseda Svazu českých knihkupců a nakladatelů, „jakýsi vývěsní štít českého knižního trhu.“ Nakolik festival v tomto roce dostál svému poslání a dal » Přečíst »

cesky-bestseller-2016

ČESKÝ BESTSELLER 2016

ČESKÝ BESTSELLER. Ocenění udělované knihám – v daném kalendářním roce publikovaným – na základě jejich tržní úspěšnosti. Knihám, které se mohou pyšnit titulem nejprodávanějšího literární díla v rámci internetového obchodu a sítě knih. Které » Přečíst »

zdenek-sverak-uvod

Odvolací pohádka

Tak útlá, tak kouzelná je pohádková knížka Tiché šlapací království, a přesto musela strávit desítky let v šuplíku, než mohla spatřit světlo světa. I na takovýto text neodbytně dopadlo chapadlo normalizačních cenzorů. » Přečíst »

Mnich a filozof spojili své síly

Svet bez Boha 1

Mnich a filozof našli společné téma, a to přínos ateismu k prohloubení křesťanské víry. Oba se shodli, že víra je schopná v krizi zrát a překonat ateismus. Čtenář v knize nalezne nejen jejich odpovědi na spirituální otázky, ale též dvě meditace, a to zamyšlení Halíka nad výrokem Nietzscheho a reflexi Grüna nad kázáním apoštola Pavla.

Také muži mají své dny

I-muzi-maji-sve-dny

Ačkoliv se úsloví „mít své dny“ traduje o ženách, také muži zažívají nepříjemné dny a mnohdy není vůbec jednoduché je ve zdraví překlenout. Přesvědčit se můžete v knihách od mistrů spisovatelů, kteří se se svými hrdiny ani trochu nemazlí.

K 300. výročí narození Marie Terezie

marie-terezie-a-jeji-habsburkove-perex

Marie Terezie je jedna z nejznámějších žen spjatých s českou historií. Letos uplynulo 300 let od jejího narození a právě u této příležitosti vyšla řada titulů. Ten dnes představovaný sleduje historii Habsburků, zaměřuje se především na vládu Marie Terezie, a komiksová část se věnuje válkám o habsburské dědictví, které musela česká královna vybojovat.

Prvotina? Přísně tajné

nahled_stockholm_prisne_tajne

Ne každý debut je tak úspěšný, aby se záhy dočkal překladů. Jaký recept na úspěch má mladá švédská autorka? To je Přísně tajné

Druhý díl detektivní série o Fredriku Beierovi

Ingar Johnsrud_Kalypso

Thriller Kalypso vás vtáhne do nejhlubších zákoutí lidské duše, aby pronikl do srdce jedné ze světových velmocí. Takový je druhý díl úspěšné trilogie norského spisovatele Ingara Johnsruda.

Ukázka z knihy Má ji rád, nemá ji rád (S. J. Bolton)

ma-ji-rad-nema-ji-rad-perex

Nemusíte být filmová či hudební hvězda, abyste měli svůj fanklub. Má ho např. i Hamish Wolfe, odsouzený sériový vrah. Ten usiluje o to, aby jeho případ převzala právnička Maggie Roseová, která nakonec souhlasí. Opravdu je nevinný, nebo její instinkt selhal?

I zubaři mají své strachy

ceho-se-boji-zubar-perex

Daniel Čechura je nejen autorem knížky pro děti Pohádkov, ale také zubařem ve výslužbě. Není se tedy čemu divit, že své zajímavé zážitky nechal znovu oživit prostřednictvím nové povídkové sbírky…

Nenechte si ujít v týdnu od 26. června do 2. července

nenechte_si_ujit

Červen je téměř u konce a čas letních dovolených začíná. Nastává doba odpočinku a i nových knih vychází v tomto období mnohem méně. Méně je proto i literárních akcí. Ještě pořád je ale z čeho vybírat, tak neváhejte.

Zabíjí, má dluhy a vyvolává démony…

Peter McLean_Drake

Drake je nápaditá, zábavná a vtipná urban fantasy z Londýna, ve které nájemný vrah a téměř padlý anděl hledají vykoupení. V cestě jim ale stojí síly zla…

Ukázka z knihy Smoothie Bowls (Eliq Maranik)

Obálka Smoothie Bowls.indd

Vytvořte si smoothie misku, ideální zdravou svačinku, která osvěží i zasytí. Je to jednoduché, stačí smíchat smoothie s ovesnými vločkami, semínky, čokoládou atd. a voilá, smoothie miska je na světě. Tak s chutí do toho…