ocima-nahled

Očima (a ušima) na únor

Uplynul takřka měsíc od prvního recenzního okénka, a tak jsem tu s dalším přehledem knih (a audioknih), které neunikly mojí pozornosti. Můžete posoudit, zda tituly stojí za to, abyste jim také věnovali » Přečíst »

marek-hilser-uvod

15. Velký knižní čtvrtek

Ve znamení čísla patnáct se na jaře uskuteční 15. Velký knižní čtvrtek, který čtenářům přinese 15 pečlivě vybraných knižních titulů různých žánrů, počínaje příběhy romantickými, přes příběhy dobrodružné, humorné po fantazijní, neopomíjeje » Přečíst »

pohadky-a-malehry-uvod

Podvečer s pohádkou a jinými radovánkami

Stejně jako v minulém století, i dnes krásné prostory Werichovy vily hostí umělce s jazykem a literaturou úzce svázané. Nebylo tomu jinak ani před několika dny, kdy se v kouzelném podkroví vily » Přečíst »

aukce

Co nového u nás?

Na aukce od koruny jste si již zvykli, co nového však pro vás chystáme letos? Co třeba „Štědré dny“? » Přečíst »

Tyden knihoven 2018

Týden knihoven 2018

Svaz knihovníků a informačních pracovníků vyhlašuje 22. ročník kampaně na podporu čtenářství a propagace služeb knihoven TÝDEN KNIHOVEN 2018. Do celostátní akce se zapojí ve dnech 1.–7. října 2018 veřejné knihovny v » Přečíst »

Co nového u nás?

aukce

Na aukce od koruny jste si již zvykli, co nového však pro vás chystáme letos? Co třeba „Štědré dny“?

Bláznivý útěk z města na vesnici

Bez názvu

Zasmějte se u knížky Z kopce do kopce, jež je sbírkou příhod z malé moravské vesničky a domu na kopci. Kniha nabízí únik z každodenní reality, do trochu jiného světa…

Povídky o každodenním životě

Muz ktery zpruhlednel

Autorka napsala patnáct zajímavých povídek, které pojednávají o typických věcech každodenního života. Ať už se jedná o lásku a rozchody, nejistotu či hluboká tajemství. Jak se s tím vypořádají hlavní hrdinové?

Napětí gradující s každou stránkou

Napětí

Noci jsou kratší a kratší. Jaro je v plném proudu a den pomalu přebírá vládu nad nocí. Nezdá se tedy, že by to byl čas na hororové a thrillerové příběhy. Avšak my si dnes představíme čtyři romány, které vás dokáží vyděsit i za denního světla.

Tajemství starého indiánského pohřebiště v Maine

rbitov-zviratek-audiokniha-perex

Zdánlivě klidné venkovské prostředí amerického státu Maine tvoří kulisu hororového příběhu, v němž není nouze o hrůzu nahánějící pověsti, varovná znamení a nečekané zvraty.

Krásně temný příběh pokračuje

Netvora2_Krev

Ve druhém díle Netvory už čtenář tuší, co může čekat, a tak ho zřejmě nepřekvapí nádherně graficky zpracovaný svět krvelačných stvůr, ztracených duší a temných míst. I když…

O prostoru a času se Stephenem Hawkingem

Povaha prostoru a casu

V 90. letech proběhla série přednášek zabývajících se současnou fyzikou, vesmírem, černými dírami či plynutím času. I když přednášeli na slovo vzatí odborníci, tak i laik se může dozvědět řadu zajímavých poznatků.

Knižní zábava pro začínající čtenáře

dite

Knižní svět má co nabídnout i těm nejmenším – například knihy s velkým množstvím ilustrací. Hlavičky můžete potrápit u hádanek a rébusů. Nebo se můžete vydat s nebojácnou myškou do lesa či se skamarádit se strašidýlkem Čumidlem.

Získejte pátrání v minulosti vlastního otce

male-sladke-lzi-perex

Před osmnácti lety zmizela v sousedství mladá dívka, nyní je nalezena zavražděná žena. Obě události spojuje jméno Catina otce, přestože ten sebejistě tvrdí, že ani jednu z dívek neznal. Jenže co když je pravda jiná?

Horor o neúspěšné arktické expedici v podobě audioknihy

terror-audiokniha-perex

Děsivý román Dana Simmonse se dočkal vydání ve formě audioknihy. Dramatizovaná četba v celkové délce téměř třiceti šesti hodin dodává příběhu úroveň, kterou kniha nemůže poskytnout.

Rekonstrukce životního příběhu Františka Valeny

Cestou za otcem

Tomáš Valena se ve zralých letech rozhodl zrekonstruovat příběh svého otce, kterého poznal hlavně na základě vyprávění. Skládal dohromady jednotlivé životní střípky a nakonec je doplnil o vlastní reflexi a porovnání svého života s otcovým.