sandra brown

„Svým postavám vždy naslouchám,“ prozradila Sandra Brown

S desítkami nejlépe prodávaných knih na kontě získala Sandra Brown status obdivované spisovatelky. Čtenářky (ale i čtenáři) se těší na nové romance, do kterých se však časem prodraly i kriminální zápletky. S » Přečíst »

SvetKnihy2016_Kubikova_perex

Pohled návštěvníka na veletrh Svět knihy

Svět knihy je největší knižní událostí jara, tak jsem si ho nemohla nechat ujít, byť jsem mu mohla věnovat jen jediné odpoledne, a to přímo v pátek třináctého. Vzhledem k tomu, že » Přečíst »

BMHorska_nahled

Mezi Anglií a Českou republikou v rozhovoru s B. M. Horskou

V roce 2013 vydala svoji první detektivku. O rok později za její pokračování získala dokonce Cenu Jiřího Marka za nejlepší detektivní knihu roku. Seznamte se s ženou, jejíž hlavní hrdinové mluví anglicky » Přečíst »

Hanka_Hindrakova_nahled

Co prozradí Hana Hindráková o „Lovcích lebek“?

S autorkou cestopisů Hanou Hindrákovou jsme se doposud v jejích románech nejčastěji toulali po africké Keni. V našem rozhovoru se však podíváme na její novinku, která míří do úplně jiných končin. » Přečíst »

DSC_0534

Finská autorka Minna Lindgrenová v Praze

V rámci literární kampaně #ReadNordic přijela do Prahy finská spisovatelka Minna Lindgrenová, aby v měsíci věnovaném humoru v severské literatuře představila svou trilogii Babičky – humoristické romány s detektivní zápletkou. V klubu Era » Přečíst »

Životopis Otce vlasti

kareliv

Ku příležitosti sedmistého výročí narození Karla IV., nazývaného Otcem vlasti, vychází mnoho nejrůznějších publikací. Jednou z nich je titul významného českého historika Františka Kavky.

Ukázka z knihy Lovci lebek (Hana Hindráková, Jiří Johánek)

Lovci-lebek

Bývalý policista Jaroslav stále nezapomíná na tu zdánlivě běžnou silniční kontrolu, která skončila tragédií. Spolu se svým parťákem zastavili podezřelé auto. Během pár vteřin se ale stalo něco, co ani jeden z nich nečekal…

Zažijte dobrodružství!

barvy

Dnešní tipy se ponesou v duchu těch nejúžasnějších dobrodružství, která si zvládnete představit! Pokud hledáte tu správnou četbu, která vašeho malého čtenáře nadchne, nenechejte si naše dobrodružstvím nabité tipy ujít!

Druhý román Daniely Šafránkové Bydlim v Nuslích

Bydlim-v-Nuslich

Tři různá období, tři různí hrdinové, to je druhý román Daniely Šafránkové. Jednotlivé příběhy současného lékaře, vojáka bojujícího v první světové válce a malého chlapce vyrůstajícího v období normalizace se v závěru knihy skvěle propletou…

… „dětská hlava bez tělíčka a tělíčko bez hlavy.“

Michal Sykora_Jeste neni konec

Kdo ze čtenářů by nepoznal slova děsivé balady „Vodník“? Tragicky končící příběh převedl do současného světa tvůrce série Detektivové od nejsvětější trojice. Nechybí v něm voda, vrba, vodník, mrtvé dítě a ani šílená matka, zcela se však vytratila pohádkovost a zbyla čirá hrůza.

Město tří národů v období první republiky

Praha_rozdelena_sdilena_nahled

Praze se dříve říkalo také „Město tří národů“, protože v něm v symbióze, ať již lepší či horší, žili Češi, Němci a Židé. Jak se jejich vzájemné vztahy vyvíjely od vzniku Československa v roce 1918 až po rok 1938, mapuje nová kniha z Nakladatelství Lidové noviny.

Čtení pro náctileté

Tipy_Will Grayson_Trinacte nebe

Přestože jsou naše dnešní tipy určeny především teenagerům, určitě v nich najdou zalíbení i starší ročníky. Jen málokdo totiž dokáže odolat kouzlu Johna Greena, zvláště když se navíc spojí s Davidem Levithanem. Roli třetího mušketýra pak bude zastávat skvělý Neil Smith.

Získejte novou českou young adult dystopii

Naslouchac-perex

Vydejte se do budoucnosti, ve které už neexistuje svět takový, jaký známe dnes. Válka jej rozdělila na dvě části, přičemž jedna je zamořená a neobyvatelná. Druhou polovinu chrání štít čerpající energii z tajemného sklenitu a právě zde žije i Ilan.

Představte si, že thriller, který jste právě otevřeli, je celý o vás…

Dokonaly-cizinec

Hlavní postavou napínavého příběhu je devětačtyřicetiletá Catherine Ravenscroftová. Přes dvacet let v sobě nosí jisté tajemství, které ukrývá před celým světem.

Humoru není nikdy dost!

Knizni tipy_kobliha s marmeladou_krava nebeska_zverolekar_brennerova

A život je s ním hned o něco snazší. Pobavte se a uvolněte u našich veselých knižních tipů s Wolfem Haasem, Markem Lowerym, Davidem Duchovnym a Jamesem Herriotem.