Pavel Kohout a jeho zakopaný pes

Zástupci nakladatelství Mladá fronta přivítali ve čtvrteční podvečer v Paláci knih Neoluxor Pavla Kohouta při příležitosti křtu a autogramiády jeho již po sedmé vydaného románu Kde je zakopán pes. Pavel Kohout dorazil » Přečíst »

rozhovor_nahled

Miluje Hrabala a Praha je jeho nejoblíbenější město na světě

I to o sobě prozradil islandský host letošního knižního veletrhu v Praze Sjón, celým jménem Sigurjón Birgir Sigurðsson, básník, spisovatel a textař. Jako partnera do rozhovoru si jej vybrala studentka tišnovského gymnázia. Rozhovor » Přečíst »

majgull axelsson

Majgull Axelsson cestuje za náměty k ledovcům i zemětřesení

Tvorba Majgull Axelsson čerpá z příběhů utlačovaných, vykořisťovaných a bezmocných. Dětmi v sexuálním průmyslu počínaje, oběťmi chudoby ve Švédsku konče; reportážní romány prozrazují její novinářskou minulost. Nejen o ní jsme si v rámci Světa » Přečíst »

podsveti nahled

Kristina Hlaváčková se od young adult přesouvá k románu pro dospělé

Žánr young adult a fantasy se těší značné oblibě. I u nás vychází množství překladů v zahraniční úspěšných titulů. Občas se však objeví i český autor či autorka. Mezi ně patří i » Přečíst »

lovci lebek nahledovy

Hana Hindráková pokřtila drsný román z vymahačského podsvětí

V rámci pražského veletrhu Svět knihy byl pokřtěn napínavý román z českého prostředí vycházející v nakladatelství Grada. Autorkou je Hana Hindráková, autorka čtyř dalších knih, které se však svým prostředím od Lovců lebek nemohou lišit více. » Přečíst »

Souboj matky a syna

Ja-se-vratim

I tak by bylo možné nazvat román Já se vrátím z pera nizozemského spisovatele Adriaana van Dise. Příběh je nekonečným soupeřením mezi téměř stoletou matkou a jejím synem, který se rovněž blíží k důchodovému věku. Mohou se opravdu na sklonku jednoho života dozvědět o sobě více, než stihli za celé předešlé roky?

Ukázka z knihy Máš-li mě rád, nedovol mi všechno

Mas-li_me_rad_nedovol_mi_vsechno_nahledovy

Výchova dítěte může být ve světě, v němž má materialismus jednu z výsadních rolí, obtížným úkolem. Jak na to, aby váš potomek obstál morálně i společensky, poradí Amedeo Cencini – kněz, psycholog a pedagog v jedné osobě.

Románová generační výpověď

Tipy_Sestry hurikanu_Spulka modre nite

Co mají společného dvě dnešní knižní novinky? Vyprávějí o rodině a jejích tajemstvích, o složitých mezilidských vztazích, o životě plném lásky i zklamání. Jsou vám tato témata blízká? Pak si přečtěte Sestry hurikánu či Špulku modré nitě!

Zasoutěžte si o mistrovský psychologický thriller

jeji-zivot-v-ocich-panenky-perex

Policista Marc je potížista, což vede až k jeho přeřazení na mravnostní policii. Zde dostane na starost případ, během jehož vyšetřování se seznámí s Barbarou, která se zdá být chybějící indicií k dopadení psychopata. Ale je tomu opravdu tak?

Nový Sherlock Holmes má „Aspergera“ a paní Watsonovou

otazka_ztracene_hlavy_nahled

Vlastní kancelář „Otázky a odpovědi“ a žije si svým rutinním životem, dokud nedostane otázku: „Kam zmizela hlava Rity Masters-Powellové?“, jejíž zodpovězení jej bude stát málem život!

Alternativní historie aneb co by kdyby…

Historie_na_rozcesti

Co by se stalo, kdyby byl T. G. Masaryk v roce 1917 zastřelen v hotelu Metropol? A co kdyby KSČ v roce 1946 prohrála ve volbách? Těmito a mnoha dalšími otázkami z oblasti alternativní historie se zabývají autoři knihy Historie na rozcestí.

Letní tipy pro celou rodinu

Letni_tipy_pro_celou_rodinu

Letní relax může mít mnoho podob. Pro milovníky knih je jeho náplň jasná. Užijte si předposlední týden prázdnin ve společnosti dnes představených titulů, mezi nimiž nechybí četba pro děti, romány pro dospělé a ani pár tipů do kuchyně.

Získejte román o nebezpečném hledání pravdy

sberatel-dusi-perex

Althein otec býval uznávaným archeologem, ale poté, co byl obviněn z falšování starožitností, ztratil svou pověst a krátce nato zemřel. Jeho dcera však nikdy nepřestala hledat pravdu, aby mohla očistit jeho jméno. Podaří se jí to?

Psychologický pohled na druhou světovou válku

moralni-dilema-dejiny-druhe-svetove-valky

Knih o druhé světové válce na podkladě vojenské či politické historie je nespočet. Britský historik Michael Burleigh se rozhodl opustit věčně omílaný úhel pohledu a napsal studii, která obrovský válečný konflikt rozebírá z psychologického hlediska.

Ukázka z knihy Pohádkové uspávanky (Zuzana Pospíšilová)

Zuzana Pospisilova_Pohadkove uspavanky

Pohádkové uspávanky oblíbené autorky dětských knih Zuzany Pospíšilové jsou nejlepším čtením na dobrou noc. Potěší krásnými ilustracemi Veroniky Kubáčové a přinesou sladké sny i těm nejrozjívenějším dětem.