stach-obalka

Hyde Park Civilizace v knižní podobě

Ve čtvrtek 22. září 2016 byla v Paláci knih Luxor představena kniha Hyde Park Civilizace, kterou vydává Edice České televize jakožto tištěnou verzi vybraných rozhovorů s hosty stejnojmenného pořadu ČT 24. Výběr a editaci » Přečíst »

trump-obalka-vyrez

Fenomén Trump

Nakladatelství Pejdlova Rosička vydává knihu Fenomén Trump s podtitulem Poslední vzpoura bílých mužů. Jejím autorem je spisovatel, komentátor a hostující profesor New York University Tomáš Klvaňa, který v USA strávil řadu let. On » Přečíst »

protejsi-brehy-nahled

Literární podzim zahájil francouzský spisovatel Hédi Kaddour

V rámci Literárního podzimu zavítal do Francouzského institutu autor Hédi Kaddour, aby zde na tiskové konferenci představil výpravný román Protější břehy, odehrávající se v severní Africe dvacátých let dvacátého století. » Přečíst »

dsc_00840000

Kočičí detektivka z kampaně na hithit.com

V Paláci knih Neoluxor byla tento čtvrtek odpoledne představena a také pokřtěna žánrově netradiční kniha Kočka v síti. Vznikla s využitím crowdfundingové kampaně na hithit.com a je určena mladým čtenářům. Navíc se jedná o detektivku, » Přečíst »

ma-americka-krasa-nahled

Veronika Bednářová uvedla audioverzi své knihy Má americká krása

Když česká novinářka odjížděla před patnácti lety na studijní pobyt do New Yorku, pravděpodobně nečekala, že bude svědkyní jedné z nejtragičtějších událostí dvacátého prvního století. Kniha, v níž na pobyt vzpomíná, byla » Přečíst »

Návrat Aguse a jeho příšerek

jaume-copons_agus-a-priserky_zachranme-nautilus

Agus Pianola je chlapec, který jednoho dne najde ve svém pokoji plno zajímavých příšerek. S nimi zažívá mnohá dobrodružství, o nichž si vaše děti mohou přečíst ve druhém díle populární série Agus a příšerky: Zachraňme Nautilus!

Ukázka z knihy Bratr Dominik

bratr-dominik

Historické události mohou být podány i zajímavým způsobem. Důkazem je následující ukázka, jejíž děj je zasazen do Francie, konkrétně do Okcitánie na počátku 13. století, období poznamenanhoé průběhem křížových výprav…

Zahrajte si o odpovědi na historické otázky

akteri-kulisy-a-propadliste-perex

Zajímá vás období protektorátu a druhé světové války a máte pocit, že už o něm víte vše? Kniha Emila Hrušky vás možná přesvědčí o opaku. Stále totiž můžete narazit na množství otázek, na které jste odpovědi dosud neznali.

Hyde Park Civilizace v knižní podobě

stach-obalka

Ve čtvrtek 22. září 2016 byla v Paláci knih Luxor představena kniha Hyde Park Civilizace, kterou vydává Edice České televize jakožto tištěnou verzi vybraných rozhovorů s hosty stejnojmenného pořadu ČT 24. Výběr a editaci rozhovorů připravili Daniel Stach a Gabriela Cihlářová, přepisy rozhovorů z televizních záznamů pořídili Matěj Hrábek a Pavlína Jurzykowská.

Prozkoumejte kantorovu duši…

milos-hoznauer_cesta-do-hlubin-kantorovy-duse

Ponořte se do osvěžujícího a příjemného vyprávění o životě jednoho neobyčejného češtináře a literárního historika. Příhody Miloše Hoznauera vás nejen pobaví, ale i poučí.

Historické příběhy

abbey

Vydejte se s knihami na výlet do hluboké i méně vzdálené historie. Možná pak pocítíte spokojenost se svým stávajícím životem, vděk za každodenní jistoty a oceníte často zatracovaný stereotyp.

Poezií proti stereotypu

obvykle-hrdinstvi

I poezie může překvapit a nebýt stereotypní. Důkazem je nová básnická sbírka Tomáše Gabriela, která se vyznačuje specifickým stylem a v níž autor pracuje převážně s protiklady. Střídají se humorné pasáže s vážnými, patos následuje ironii atd.

Bohatý svět autisty

large

Kniha Naoka Higašida je do jisté míry unikátní. Patrně nebude mnoho těch, kteří podobnou knihu někdy četli. Jde o knihu, která je i devět let po prvním vydání přijímána českými čtenáři s nadšením – zkrátka je naprosto jedinečná.

Prahou s výkladem architekta

psi-vychyzky-5-fenomen-vinohradska-trida

Myslíte, že už Prahu znáte? Ať v Praze žijete, nebo jste v Praze jen jako turisté, určitě jste neprošli všechna její zajímavá zákoutí. Těmi vás provede architekt a historik architektury Zdeněk Lukeš v knižní procházce Prahou. V Nakladatelství Lidové noviny vychází již pátá kniha Psích vycházek.

Barevný odpočinek

mandala

Vybarvování není jen pro děti! Ať už jste šťastní nebo naopak smutní, ve stresu, a nebo jen velmi rádi tvoříte s barvami, omalovánky pro dospělé vám poskytnou skvělý způsob, jak se odreagovat a dát průchod svým uměleckým vlohám.