Ruta Humbook

„Postava Alfreda je inspirována mladým Hitlerem,“ prozradila Ruta Sepetys

Tvorba Ruty Sepetys tvoří výjimku na poli současné young adult literatury. Nenalezneme v ní milostné trojúhelníky ani bojovou arénu. Namísto toho nám americká autorka litevského původu nabízí nepřikrášlený, krutý obraz Stalinovy vlády a jímavé » Přečíst »

natalja-scerba-nahledovy

„Popelku si pouštíme každé Vánoce,“ přiznává Natalja Ščerba

Mánie spojená s literaturou fantasy, za kterou vděčíme především knihám o mladém kouzelníkovi z pera J. K. Rowlingové, pronikla i do doposud mlčenlivého Ruska. Natalja Ščerba, host festivalu Humbook, velkého zájmu využila » Přečíst »

koukal-nahled

Petr Koukal zahájil novou životní kapitolu důvěrnou zpovědí

Nedávným exhibičním zápasem ukončil svou badmintonovou kariéru. Jak je vidět, v novém období svého života Petr Koukal rozhodně zahálet nebude. O tom svědčí i právě vycházející kniha Jsem., zpověď o úskalích seriózního » Přečíst »

dsc_0195

Autogramiáda diáře blogerek z A Cup of Style

Autogramiáda známých YouTuberek Lucie a Nicole Ehrenbergerových z A Cup of Style u příležitosti vydání jejich motivačního diáře proběhla v Paláci knih Luxor tuto středu ve velmi přátelském duchu.  Byli jsme u » Přečíst »

pribeh-civilizace-nahled

Vydejte se za kořeny lidského bytí s knihou Příběh civilizace

Ač titul Příběh civilizace: vzestup a pád stavitelů pyramid z pera profesora Miroslava Bárty působí na první pohled spíše jako studentům a odborníkům určená učebnice egyptské historie, jedná se o mnohem relevantnější a » Přečíst »

Nenechte si ujít v týdnu od 24. do 30. října

nenechte_si_ujit

Říjen se pomalu chýlí ke konci a my opět přinášíme novou nabídku zajímavých literárních akcí, které se konají napříč celou republikou. Užijte si prodloužený víkend společně s knihami a literaturou.

Ukázka z knihy Dům na Baker Street (Michelle Birkbyová)

dum-na-baker-street-perex

Bytná Sherlocka Holmese a manželka doktora Watsona se rozhodnou vyjít ze stínu a rozjet své vlastní detektivní pátrání. Dokážou také rozplést klubko zločinů a vyřešit zapeklitý případ?

Potěšte svou duši

bruno-ferrero_poteseni-pro-dusi

Laskavé a dojemné příběhy salesiánského kněze Bruna Ferrera vždy vedou k dobrému konci. Pravda, trochu vychovávají, ale určitě potěší vaši duši i srdce.

Zasoutěžte si o neobvyklý případ únosu

dite-v-mlze-perex

Únos dítěte je sice závažný zločin, ale není zase až tak neobvyklý. Ojedinělé je však to, když se únosce neozve a nepožaduje výkupné. Kriminalista Miko Syrový totožnost pachatele zná, ale ví, že dopadnout ho nebude jednoduché.

„Postava Alfreda je inspirována mladým Hitlerem,“ prozradila Ruta Sepetys

Ruta Humbook

Tvorba Ruty Sepetys tvoří výjimku na poli současné young adult literatury. Nenalezneme v ní milostné trojúhelníky ani bojovou arénu. Namísto toho nám americká autorka litevského původu nabízí nepřikrášlený, krutý obraz Stalinovy vlády a jímavé osudy pobaltského lidu.

Ukázka z knihy Nejlepší americké krimipovídky

nejlepsi-americke-krimipovidky

Dnešní ukázka je specifická v tom, že se jedná o jednu povídku z celkové dvacítky vybraných povídek od dvaceti autorů, kteří představují to nejlepší ze současné americké tvorby v žánru detektivka a thriller. Nechybí taková jména jako James Patterson, Lee Child či Jeffery Deaver.

Ženské hrdinky a jejich životní kotrmelce

read

Každodenní stereotyp občas ubíjí každou z nás, a tak hledáme únik ve filmech, knihách a obdivujeme životy hlavních hrdinek. Je opravdu o co stát? Zkuste najít odpověď v dnešních knižních tipech.

Vyhrajte návod, jak mít kontrolu nad svými geny

plan-genove-terapie

Vzdali jste boj s kily navíc, protože zkrátka máte obezitu v rodině? Bojíte se, že budete trpět cukrovkou stejně jako vaše babička? Přestaňte se strachovat, převezměte kontrolu nad svými geny a zaměřte se na prevenci právě nyní.

Každou hranici je třeba střežit

lukjanenko_straz

Kdekoli se objeví nějaká hranice, dříve nebo později bude potřeba hraniční Stráž. Nebyl by to Sergej Lukjaněnko, kdyby ta jeho kromě běžného honění pašeráků ještě jaksi mimochodem nezachránila svět před naprostou zkázou.

Jak bije srdce Ukrajiny

ukrajina-v-meritku-1-1

Po přečtení knihy reportáží Oleha Kryštopa se budete ptát: Je tohle ještě Evropa? Nejsme v jiném století? Nebo na jiné planetě? Poznejte, jak tluče srdce Ukrajiny, a zkuste pochopit mnoho podob této rozlehlé země nasnímané očima jejího rodáka.