njoro-nahled

„Nezlomný“ poprvé v České republice

Na Světě knihy bylo možné se setkat s nejrůznějšími osobnostmi z různých koutů světa a zaposlouchat se v souladu s hlavním tématem veletrhu – Paměť a vzpomínky – do jejich vzpomínání. » Přečíst »

svetknihy-nahled

Svět knihy – sobota 11. 5. 2019

Od čtvrtka až do neděle probíhal v Průmyslovém paláci v Praze mezinárodní knižní veletrh Svět knihy. Pokud vás zajímá, koho jste mohli potkat v rámci doprovodných akcí v sobotu, začtěte se do naší reportáže. » Přečíst »

svet-nahled

Svět knihy – pátek 10. 5. 2019

Na Výstavišti Praze Holešovicích opět v druhém květnovém víkendu proběhl největší knižní veletrh v Česku, Svět knihy. Tématem 25. ročníku byla Paměť a vzpomínky, hostem Latinská Amerika. Samozřejmě jsme si jej nenechali ujít… » Přečíst »

nahled1

Očima a ušima v dubnu

Čas plyne rychleji než voda v potoce, a tak se stalo, že březnový výběr knih, které jsem měla možnost číst či si poslechnout, přichází na řadu až koncem dubna. A než článek » Přečíst »

ocima-nahled

Očima (a ušima) na únor

Uplynul takřka měsíc od prvního recenzního okénka, a tak jsem tu s dalším přehledem knih (a audioknih), které neunikly mojí pozornosti. Můžete posoudit, zda tituly stojí za to, abyste jim také věnovali » Přečíst »

Co nového u nás?

aukce

Na aukce od koruny jste si již zvykli, co nového však pro vás chystáme letos? Co třeba „Štědré dny“?

Hledání svých kořenů

Child_Minulost

Ne všichni víme detaily ze života vlastních rodičů. A tak se čas od času pouštíme do pátrání po původu vlastního rodu. Někdy lze takovou aktivitu provozovat z pohodlí domova, jindy je potřeba se sbalit a vyrazit do světa. I otec Jacka Reachera měl svoji Minulost.

Metafora neuspokojivého života v postdiktatuře

Mlha nad Iquique

Chilský spisovatel Diego Zúniga byl v roce 2017 zařazen mezi třicet devět nejlepších latinskoamerických spisovatelů do čtyřiceti let. Čeští čtenáři mají nyní šanci přečíst si jeho novelu, kde se střídají lyrické pasáže a popis pusté krajiny s jednoduchým dějem.

Knižní dobrodružství pro začínající čtenáře

Čtení pro děti - ilustrační

Patříte mezi ty, kteří si teprve osvojují písmenka a pronikají do knižního světa? Ani na vás nezapomněli autoři a ilustrátoři. Podívejte se na krásné leporelo, netradiční příběhy či vyzkoušejte pohádkové cvičení.

Zahrajte si o příběh dvou odvážných bojovnic

furyborn-perex

Vesmírná válka trvá už několik tisíciletí a na tom, kdo v ní nakonec zvítězí, závisí budoucnost celého světa. Podaří se Sluneční královně Rielle a Elianě Ferracorové porazit mocné protivníky a zachránit nejen sebe, ale i všechny ostatní?

Je sirotek a vidí duchy!

Ma chudinka Jane_uvodni

Chudinka Jana Eyrová žije skromně a o hladu. Vídá duchy zemřelých lidí a její nejlepší (živou) kamarádkou je Charlotte Brontëová.

Sláva nikdy nezestárne

Kralove Wyldu

Clay a jeho skupina byli kdysi slavní a obávaní žoldnéři. Ale i když zestárli a ztloustli, mají pořád dostatek kuráže vyrazit společně na nebezpečnou výpravu.

Smích léčí

Do-noveho-tydne-s-humorem-perex

Smích je ten nejlepší doktor, a proto vám dnes předepíšeme několik skutečně vtipných a oddechových knížek, u kterých se zaručeně nebudete nudit.

Tenčí než vlákno pavučiny (pokračování)

Raichl_Tanci nez vlakno pavuciny_pokracovani

Chatrná životní bárka zdánlivě obyčejné ženy na prahu středního věku je rozkolísána poněkud nestabilní romancí se samorostlým horalem. Příběh jejich vztahu prochází nepředvídatelnými a zneklidňujícími sinusoidami. V okamžiku, kdy milovnice začíná propadat trudnému pocitu, že je vše ztraceno, milovník se znovu ozve…

Tragický úděl českého národa během 20. století

Skleneny pokoj

Britský spisovatel Simon Mawer si oblíbil české reálie a inspiraci našel v brněnské vile Tugendhat, prostřednictvím které vylíčil české události 20. století. Podle knihy vznikl nejen film, ale i audiokniha, kterou namluvila Milena Steinmasslová.

Krásná i tragická česká minulost

Česká republika

Pokud bychom naši zemi přirovnali ke starší dámě, patrně by nesla mnoho šrámů. Kráčela by ale vzpřímeně a její oči by nikdy zcela neztratily pomyslnou jiskru. Pojďme si připomenout některé krásné i tragické chvíle české minulosti.