pohadky-a-malehry-uvod

Podvečer s pohádkou a jinými radovánkami

Stejně jako v minulém století, i dnes krásné prostory Werichovy vily hostí umělce s jazykem a literaturou úzce svázané. Nebylo tomu jinak ani před několika dny, kdy se v kouzelném podkroví vily » Přečíst »

ocima-sefradaktorky-nahled

Očima (a ušima) šéfredaktorky

Ráda bych se s vámi v této občasné rubrice podělila o své postřehy o knihách, které jsem četla či poslouchala a neměla čas napsat plnohodnotnou recenzi. Čeká vás pokaždé pár postřehů, které » Přečíst »

aukce

Co nového u nás?

Na aukce od koruny jste si již zvykli, co nového však pro vás chystáme letos? Co třeba „Štědré dny“? » Přečíst »

Tyden knihoven 2018

Týden knihoven 2018

Svaz knihovníků a informačních pracovníků vyhlašuje 22. ročník kampaně na podporu čtenářství a propagace služeb knihoven TÝDEN KNIHOVEN 2018. Do celostátní akce se zapojí ve dnech 1.–7. října 2018 veřejné knihovny v » Přečíst »

lomova-autogram

O komiksu s Lucií Lomovou

10.–13. května se na pražském Výstavišti konal mezinárodní knižní veletrh Svět knihy. Hlavním tématem celého veletrhu byl komiks. Při té příležitosti jsme se s dcerou setkaly s autorkou jednoho z nejznámějších českých komiksů Anči » Přečíst »

Co nového u nás?

aukce

Na aukce od koruny jste si již zvykli, co nového však pro vás chystáme letos? Co třeba „Štědré dny“?

Zatočte s kyselostí!

Tepperwein_Pryc s kyselosti_uvodni

Stres, zlost, nepřiměřené jednání i špatné stravování nám postupně zkracují život. Kurt Tepperwein ve své knize radí, jak zabránit překyselení našeho těla a nastolit rovnováhu mezi kyselými a zásaditými látkami. Prodloužíme tak své mládí.

Světy, jak je neznáme

Svety-jak-je-nezname

(Ne)realita může mít mnoho tváří. Knihy z dnešních tipů ji znázorňují po svém – od alternativních dějinných událostí až po hrátky s časem, které mohou zavinit zkázu světa. Na své si přijdou jak fanoušci zahraničních dystopií, tak i českého fantasy.

Zahrajte si o kuchařku plnou vydatných polévek

polevky-ze-svatojanu-perex

Dříve byla polévka neodmyslitelnou součástí poledního menu a naše babičky tvrdily, že polévka je grunt. Dnes ji řada z nás raději vynechává, i když se jedná o výživný a zdravý pokrm, kterým můžete dokonce plnohodnotně nahradit hlavní chod.

České tradice od jara do zimy

Tradicni cesky rok_uvodni

Naši předkové udržovali mnoho pěkných tradic a zvyků. Na některé jsme možná už zapomněli. Pojďte si je připomenout a seznamte s nimi své děti.

Zapracujte na své mentální kondici

Cviceni mentalni kondice_uvodni

Máte rádi luštění a hraní si se slovy? S novou knihou psycholožky Jany Bílkové zlepšíte svou mentální kondici, a navíc se budete skvěle bavit. Každý den můžete plnit jeden zajímavý úkol. Je jich celkem 365, takže vám vydrží na celý rok.

Vyhrajte milostný příběh, který začne svatbou

spolubydlici-perex

Holland Bakkerová denně prochází kolem Calvina – muže, který ji naprosto očaroval. Obdivuje nejen jeho talent pro hru na kytaru, ale fascinují ji i jeho uhrančivé oči. Nikdy se ovšem neodváží dát se s ním do řeči. Až jednoho dne to změní sám Calvin.

Nenechte si ujít v týdnu od 18. do 24. února 2019

nenechte_si_ujit

Je tu další neděle a to znamená i pravidelný přísun pozvánek na literární akce. V příštím týdnu si můžete zajít například na Literární čaj s Petrou Dvořákovou, který se koná ve Vyškově, nebo na další LiStOVáNí.

Ukázka z knihy Alenka lékařka (Zuzana Pospíšilová)

Alenka lekarka

Alenka je zvědavá slečna, která se chce stát lékařkou stejně jako její maminka. Půjčí si její stetoskop a začne odhalovat taje lidského těla. Sledujte její počínání prostřednictvím ilustrací, hádanek a doplňovaček.

Získejte biografii nejlepšího polského horolezce

kukuczka-perex

Jerzy Kukuczka byl slavný horolezec, kterému se jeho vášeň stala osudnou. Všech 14 osmitisícovek zdolal sice až jako druhý v pořadí, nicméně to zvládl během osmi let, což dosud nikdo nepřekonal.

Jak se dělá galerie

Jak se dela galerie

Myslíte si, že galerie jsou budovy plné nudy a šedi? Přesný opak vám dokáže kolektiv autorů, který spojil síly se známým ilustrátorem Davidem Böhmem. Nejenže poodhalíte fungování galerií, ale dozvíte se řadu zajímavých informací. Nuda rozhodně nehrozí!