balik

Doručení knih do Vánoc aneb poslední letošní aukce

Jen dva týdny nás dělí od Štědrého dne. Máte v aukci vyhlédnutou knihu, která by byla ideálním dárkem pod stromečkem, a nevíte, jestli dorazí včas? Čtěte dále! » Přečíst »

Tyden knihoven 2018

Týden knihoven 2018

Svaz knihovníků a informačních pracovníků vyhlašuje 22. ročník kampaně na podporu čtenářství a propagace služeb knihoven TÝDEN KNIHOVEN 2018. Do celostátní akce se zapojí ve dnech 1.–7. října 2018 veřejné knihovny v » Přečíst »

lomova-autogram

O komiksu s Lucií Lomovou

10.–13. května se na pražském Výstavišti konal mezinárodní knižní veletrh Svět knihy. Hlavním tématem celého veletrhu byl komiks. Při té příležitosti jsme se s dcerou setkaly s autorkou jednoho z nejznámějších českých komiksů Anči » Přečíst »

svet-knihy

Svět knihy 2018 – svět komiksů a izraelských autorů

Letošní Svět knihy zavřel své brány v neděli. Jaký byl a co jste na něm mohli vidět právě během závěrečného dne, se dozvíte v naší reportáži. » Přečíst »

Magnesia Litera 2018

Magnesia Litera 2018

Nejlepší knihy minulého roku jsou již známy. Včera ve večerních hodinách proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků sedmnáctého ročníku Magnesia Litera. Které knihy by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti? Podívejte se na seznam vítězných » Přečíst »

Doručení knih do Vánoc aneb poslední letošní aukce

balik

Jen dva týdny nás dělí od Štědrého dne. Máte v aukci vyhlédnutou knihu, která by byla ideálním dárkem pod stromečkem, a nevíte, jestli dorazí včas? Čtěte dále!

Novinka letošního roku – aukce již od koruny!

aukce

Berete naše aukce jako příležitost k nákupu knih za výhodnou cenu, nebo jsou pro vás i příležitostí ke hře? Ať tak či tak, určitě vás potěší naše nabídka aukcí již od symbolické koruny!

Historické příběhy

Knizni tipy_minule stoleti

Dnes představované historické romány vás zavedou do starého Egypta, Paříže 17. století i do krutých časů první a druhé světové války. Přečtěte si příběhy plné dobrodružství, lásky i žárlivosti, smutku a zoufalství.

Ukázka z knihy Incident v Čechách (Thomas Årnfelt)

Incident v Cechach

V Evropě to vře, do vypuknutí třicetileté války zbývá pár let a v českých zemích zmizí několik jezuitů. Vatikán jejich vypátráním pověří agenta Maxmiliána, který postupně odhaluje další zmizení. Podaří se mu nakonec odhalit nebezpečného člověka, který se vzepřel Bohu?

Listí

listi_cechura

Letos si počasí řeklo, že by to asi chtělo změnu. Proč proboha dokola pořád to samé. Není těch ročních období nějak moc? Zkusíme vynechat jaro a možná i podzim je zbytečný. Můžeme klidně listí ze stromů shazovat už v září.

Životní pouť Miroslava Horníčka

Stoleti Miroslava Hornicka

Miroslav Horníček, muž mnoha profesí, se zapsal do dějin československé kultury. Pomocí ucelené a obsáhlé monografie můžete sledovat nejen jeho profesní cestu, ale i osobní život od dětství až do jeho smrti.

Česko-slovenské biografie

https://www.flickr.com/photos/krecimag/31077558484/in/photolist-PmdBpS-7rsBTh-5QB9Df-82GZh4-5KdwmN-dUmT9w-d2DDWG-aY9xMa-22TxKSa-q4B4yd-8BbkLw-6ZzkHw-SCNDiw-SSKmxx-8XYQ5Q-96qF3d-9DvUAy-7jQVCQ-e7qiv-SFidnD-SCUTCw-5QB9BN-isS6Uj-9a7J3Y-96qS57-7xdFmJ-quKHkL-8BbdkQ-7ksydq-6rZz8-8y32yB-eu3ti-4cZdDu-21RuR91-9ECCsa-qbGync-RCJfxt-dyQfVt-87jCc1-7neGJz-AGTxSg-aZ5R3V-SCPyzm-96qLEo-87jv5u-29rj89X-9DvTDm-Ca4vT9-SFo8S6-96nMze

Štědrý den je již za týden. Nevíte, jak zpomalit v předvánočním shonu? Vyberte si jednu z těchto biografií, zachumlejte se do dek a vychutnejte si vzácné a ničím nerušené chvíle adventu…

Zasoutěžte si o vzpomínky a postřehy Karla Šípa

karneval-pametovych-bunek-perex

Moderátora a baviče Karla Šípa a jeho pořad Všechnopárty asi nemusíme dlouze představovat, ale pokud byste toho o něm chtěli vědět ještě více, můžete se už dnes začíst do knihy jeho vzpomínek, myšlenek a postřehů.

Cena povznesení

Lukjanenko_Kvazi

Pokud patříte mezi příznivce příběhů o chodících mrtvolách, které si rády smlsnou na mase svých dosud žijících dřívějších spoluobčanů, pak zpozorněte. Vypadá to, že smrt by mohla být v lidském životě jen počátek – počátek potenciální věčnosti.

Ukázka z knihy Jsem den a Ty jsi noc (František Talián)

Jsem den a Ty jsi noc

Český spisovatel František Talián za svůj život napsal mnoho básní a pro výběr z básnické tvorby zvolil název Jsem den a Ty jsi noc. Přečtěte si verše o lásce, něze, studu, ale i stesku, osamělosti a o životě vůbec, které vás pohladí po duši.

Proč Bůh dopouští utrpení?

Kde je k certu Buh 1

Australský jezuitský kněz se zamýšlel nad tím, proč Bůh dopouští utrpení. Bylo to v době, kdy jeho vlastní sestra ochrnula. Nakonec došel k závěru, že Bůh není k lidskému utrpení lhostejný, a napsal o tom stručné pojednání. O předmluvu se postaral kněz James Martin.

Nenechte si ujít do konce roku 2018

nenechte_si_ujit

Vánoce jsou už za dveřmi a určitě i u vás probíhají přípravy. Pokud si chcete od shonu na chvíli odpočinout, zajděte si za literaturou. V příštích dnech se koná například beseda a autogramiáda Tamary Klusové či scénické čtení LiStOVáNí, a to dokonce dvakrát.