Bolfova_rozhovor_cover

Rozhovor s Kamilou Bolfovou

Dnes si budeme povídat s Kamilou Bolfovou, autorkou neobvyklé knihy Kdyby lidi byli stromy, kterou vydalo nakladatelství Grada pod značkou Alferia. » Přečíst »

balíky

Nová možnost zasílání vydražených knih: Balíkovna

Přicházíme s novou možností zasílání knih z aukcí – momentálně nejlevnější způsob více knih současně. » Přečíst »

ocima-sefradaktorky-nahled

Májové Očima šéfredaktorky

Máj, tedy květen, u nás spolu s básníkem zveme časem lásky. A tak i moje dnešní recenzní zastavení bude více věnované láskyplné četbě. První titul nás ovšem dovede ke vzpomínce na dětství, » Přečíst »

ocima-nahled1

Mix žánrů v aprílovém Očima

V dnešním recenzním výběru najdete novinky jak z tištěné, tak audioknižní nabídky. Můžete si vybrat četbu zábavné romance, psychologické detektivky či poslech dobrodružné klasiky nebo napínavého thrilleru. Ať už bude vaše volba » Přečíst »

magnezia-nahled

Magnezia Litera 2022

V neděli 10. dubna byly v přímém přenosu vyhlášeni vítězové všech kategorií ceny Magnesia Litera. Absolutním vítězem 21. ročníku se v očích odborníků stala kniha Pavla Klusáka věnovaná životu a době Karla Gotta z » Přečíst »

Vyhrajte boj s podezřelým spolkem o kopec Krkavec

klub-klikaru-boj-o-krkavec-perex

Kdysi býval Krkavec obyčejným kopcem za Plzní, kam lidé rádi jezdili na výlety. Teď však kolem vyrostl plot a jediný, kdo za něj smí, jsou muži z bílého mercedesu. Podaří se Lukášovi, Jirkovi a Šárce zjistit, co je podezřelý spolek zač?

Láska, intriky a překvapivá rozhodnutí

ruze_a_tis

Růže a tis je jedním z mála romantických románů, které napsala královna detektivek Agatha Christie. Do světa ho vyslala pod pseudonymem Mary Westmacott a skutečné autorství bylo odhaleno až po letech. Poslechněte si rozhlasové zpracování s Martinem Preissem v hlavní roli.

Co máme v genech?

Tipy_Geny_Strucne dejiny kazdeho z nas

To je otázka, nad kterou se jistě alespoň jednou zamyslel každý z nás. Následující dva knižní tipy vám na ni konečně dají uspokojivé odpovědi a přinesou přitom mnoho působivých postřehů.

Trvalá udržitelnost

Raich_Trvala udrzitelnost

Znáte ten pocit neodbytné tísně, když víte (nebo tušíte), že něco (nebo někdo) přijde. A vy se trápíte obavami, jak moc dobré nebo špatné to vlastně bude. Pokud se to tedy opravdu stane…

Válečná historie v datech i příbězích

uvodni valecne

Dnes se podíváme do nelehkého období obou světových válek. V představovaných knihách kromě příběhů a románů najdete také literaturu faktu. Ta je u tak těžkého tématu obzvláště důležitá, zejména pro doplnění a upřesnění souvislostí.

Zasoutěžte si o spasení galaxie

soutez-vitezstvi-vetsi-nez-smrt

Tinin osud vězí ve spasení galaxie. Jak toho dosáhne? To sama ještě neví. V mezičase se však musí srovnat s překážkami, mezi něž patří například aktivace meziplanetárního záchranného majáku, který ji zviditelní pro všechny nepřátele… Zvládne to?

Bublinky na Manhattanu

laska_naslepo

Jaké to je, hledat svou spřízněnou duši prostřednictvím seznamovacích aplikací? Lidé v takovém případě nemají tušení, s kým mají tu čest, protože v on-lin světě je velmi jednoduché skrýt svou pravou tvář.

Ukázka z knihy: Hu! Povídky dědka Čucháka (Ondřej Neff)

hu O. neff

Ondřej Neff je zcela jistě stálicí na poli české sci-fi scény. Napětí, dobrodružství, mnohdy humor a především určitou část bizarnosti této jedinečné fantasy říše najdeme i v novince z letošního dubna. My vám z ní teď přinášíme ukázku, která mnohé napoví…

Nenechte si ujít v týdnu od 27. června do 3. července 2022

nenechte_si_ujit

Prázdniny začnou už za pár dní, ale nebojte se, výběr literárních akcí je stále bohatý. Tentokrát se můžete těšit na besedu s Dagmar Beňákovou o rakouské císařovně Alžbětě nebo s Lenkou Horňákovou-Civade o hlasu žen v literatuře.

Dáma mezi šimpanzi

Duvod k nadeji_uvodni

Za mnohé poznatky o šimpanzích a jejich životě vděčíme bioložce Jane Goodallové. Její přínos vědě a ochraně přírody vyzdvihuje knížka Důvod k naději, která vyšla v nakladatelství Kazda.