dejdar-labus-krest

„Křtíme audioknihu“

Tak zněla jedna z vět pozvánky na prezentaci nového titulu, který vychází v koprodukci nakladatelství Vyšehrad a vydavatelství AudioStory. Audioknihy čím dál víc strhávají pozornost milovníků beletrie, a proto i čerstvě publikovaná nahrávka jedné » Přečíst »

svet-knihy-2017

3. mezinárodní knižní veletrh a literární festival SVĚT KNIHY, 2. část

„Jde o největší knižní událost u nás,“ říká Martin Vopěnka, „jakýsi vývěsní štít českého knižního trhu.“ Nakolik festival v tomto roce dostál svému poslání a dal za pravdu Vopěnkovým slovům, se pokusí » Přečíst »

svet-knihy-2017

3. mezinárodní knižní veletrh a literární festival SVĚT KNIHY, 1. část

„Jde o největší knižní událost u nás,“ říká Martin Vopěnka, předseda Svazu českých knihkupců a nakladatelů, „jakýsi vývěsní štít českého knižního trhu.“ Nakolik festival v tomto roce dostál svému poslání a dal » Přečíst »

cesky-bestseller-2016

ČESKÝ BESTSELLER 2016

ČESKÝ BESTSELLER. Ocenění udělované knihám – v daném kalendářním roce publikovaným – na základě jejich tržní úspěšnosti. Knihám, které se mohou pyšnit titulem nejprodávanějšího literární díla v rámci internetového obchodu a sítě knih. Které » Přečíst »

zdenek-sverak-uvod

Odvolací pohádka

Tak útlá, tak kouzelná je pohádková knížka Tiché šlapací království, a přesto musela strávit desítky let v šuplíku, než mohla spatřit světlo světa. I na takovýto text neodbytně dopadlo chapadlo normalizačních cenzorů. » Přečíst »

Role se otáčejí

Bergstrom_Nelitostna

Základním úkolem rodičů je starat se o výchovu a bezpečné zázemí svých dětí. Když je ale rodič příslušníkem výzvědné organizace, může se hlavně ta část o bezpečí trochu zamotat. Ale pro fungující rodinu je jen přirozené, že když přijde čas, role se obrátí a děti se vydávají do světa splatit svůj dluh a zachraňovat vlastní rodiče.

Načerpejte duchovní sílu

Bruno Ferrero_Hostina pro dusi_1

Je tu další moudrá knížka laskavých příběhů pro potěchu duše od Bruna Ferrera. Udělejte si chvilku pro sebe a rozjímejte, abyste znovu obnovili tolik potřebnou sílu.

Krásné knížky pro nejmenší přináší nakladatelství Host!

Zubr si hleda hnizdo_Ptak a Vevercak na lede

V nakladatelství Host vyšly dvě nové dětské knížky s nádhernými ilustracemi. Obrázkový titul Zubr si hledá hnízdo je pro děti od tří let, zatímco pokračování Ptáka a Veverčáka potěší hlavně čtenáře na prvním stupni ZŠ.

Zasoutěžte si o hon na nebezpečného únosce dětí

dcera-krale-mocalu-perex

Kdo jiný by mohl vystopovat nebezpečného únosce dětí, který uprchl z vězení, než někdo, kdo zná krajinu stejně dobře jako on. Helena Pelletierová navíc brzy zjišťuje, že právě ona a především její dvě dcery jsou příštím cílem Krále močálů.

Nenechte si ujít v týdnu od 23. do 29. října 2017

nenechte_si_ujit

Nevíte, co podniknout, když venku zrovna prší a je sychravo? V našem článku najdete hned několik tipů, i příští týden se totiž koná řada skvělých akcí ze světa knih a literatury. 

Deset let s případy oddělení Q Jussiho Adler-Olsena

Jussi Adler-Olsen_Selfies

Fanoušci kriminálních románů Jussiho Adler-Olsena se mohou radovat! Vychází totiž sedmý díl série o oddělení Q. Detektiv Mørck v něm řeší případ mrtvé staré ženy. Jak její smrt souvisí s útoky na mladé dívky?

Nenechte sebou manipulovat

Jozef Ftorek_Manipulace a propaganda

Záleží vám na tom, co se kolem vás děje? Zajímá vás, proč i rozumný člověk často souhlasí s politikou, která jde proti jeho zájmům? Na tyto a mnohé jiné otázky odpoví kniha Manipulace a propaganda.

Zahrajte si o nečekané odhalení ve fantasy světě

panuv-tajemny-odkaz-draci-proroctvi-perex

Felicity ještě ani nestihla pořádně vstřebat myšlenku, že by právě ona měla zachránit říši elfů, když je obviněna z vraždy. Půlelf Lee se však rozhodne ji zachránit a vydá se pátrat po důkazech, které by ji očistili. Jak jeho výprava dopadne?

Čtenářská recenze: Na Freuda já nemám čas, doktore

freud_recence

„Představ si, že ten Kuželka skončil v blázinci!“

„Nekecej! Ale on byl takovej divnej, já jsem si myslela hned, že je to blázen, byla jen otázka času, než skončí ve cvokárně.“

Jazyk a kultura raných Indoevropanů

Rani Indoevropane v Centralni Asii a Cine

Autoři se ve svém bádání zaměřili na původní obyvatele centrální Asie a Číny a prostřednictvím lingvistiky se snažili zjistit co nejvíce o historii a prehistorii komunit obývající toto území. Publikace poslouží jako zdroj pro další bádání.