salvador-dali-obalka

Nový Salvador Dalí

Salvadora Dalího, katalánského umělce, veřejnost zná především jako surrealistického malíře, případně spoluautora surrealistických filmů Andaluský pes a Zlatý věk (režie Luis Buñuel). Již méně je známo, že poté, kdy se přiklonil k » Přečíst »

lady remoska nahledovy

Dívka z Wintonova vlaku spojila životní příběh s recepty

Malý příběh o velkých událostech a mnoho jednoduchých receptů. To je kniha Lady Remoska, věnovaná spotřebiči, který už od konce padesátých let minulého století patří do české kuchyně, a dámě, která ho představila anglické » Přečíst »

kevin-barry-nahledovy

„V Bohane bych žil rád, jsem technofób,“ přiznává Kevin Barry

Píše se rok 2053, telefony neexistují, lidé se dorozumívají dopisy a autem si také nezajezdíte. Tak vypadá město Bohane irského autora Kevina Barryho. Proč se brání moderní technologii a jak bude svět » Přečíst »

vietnamska-kuchyne-nahled

Protagonisté Ohnivýho kuřete pokřtili vietnamskou kuchařku

Divákům už se nemusí sbíhat sliny nad pokrmy, jimiž jsou provoněny epizody seriálu Ohnivý kuře. Pokud vás baví český sitcom z gastronomického prostředí, bude vás bavit i kuchařka, kterou se rozhodl sepsat » Přečíst »

finkelstein-uvod

Zapomenuté království

Historiky a archeology dosud poněkud opomíjenému severnímu izraelskému království se dostává pozornosti díky profesoru Israelu Finkelsteinovi a jeho knize Zapomenuté království. Archeologie a dějiny severního Izraele, kterou v překladu Marie Čapkové vydává nakladatelství » Přečíst »

Zahrajte si o návod, jak udělat z dítěte sportovce

cesta-ke-sportu-perex

Máte pocit, že vaše dítě neustále sedí u počítače a málo se hýbe? Chcete tomu udělat přítrž, ale netušíte, který sport by pro něj mohl být ten pravý? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky najdete v publikaci, kterou vám dnes představíme.

Osudový zpěv

Zpev Maora

Hlavní hrdinka Katharina má důvod k radosti. Nejen že získala možnost napsat reportáž o Novém Zélandu, ještě ke všemu se setká se svou kamarádkou Sinou. Vše změní nemoc dcerčiny kamarádky, díky čemuž se Katharina seznámí s tajemným Maorem a jeho ještě tajemnější písní… Co se za ní skrývá?

Autobiografie

autobiografie

Autobiografické knihy jsou nekonečným zdrojem životní inspirace. Poskytují ponaučení, dokáží předávat těžce nabyté zkušenosti druhých. Nahlédněte do dnešních tipů, které vás seznámí se čtyřmi výjimečnými životními osudy.

Získejte audioknihu vzpomínek Miloše Formana

co-ja-vim-perex

Jméno a filmovou tvorbu Miloše Formana zná pravděpodobně každý z nás, ale kolik toho víte o jeho životě? Pokud vás vzpomínky toho amerického režiséra českého původu zajímají, poslechněte si je v audio verzi jeho biografie.

Holubice, která k nám přiletěla z Austrálie

diamantova-holubice-perex

Krimiromán, jehož hlavním hrdinou není policista, ale ani padouch či oběť, k nám přiletěl až od protinožců z Austrálie. Ústřední postavou je mladá míšenka, která hledá své místo na slunci.

Život Tygra z Walesu

Tom Jones – Znovu na vrcholu

Tom Jones. Kdo by neznal tohoto slavného britského zpěváka a herce, kterého dokonce královna pasovala rytířem. Nahlédněte do soukromého života „Tygra z Walesu“ a sledujte jeho cestu k úspěchu od welšského kluka až po hudebního velikána.

Odhalte tajemná zákoutí matematiky

cisla

Matematika je pro většinu lidí jen špatnou vzpomínkou ze školy. Ale co to tak nenechat? Logické hádanky mohou být i zajímavým a zábavným ukrácením času a procvičením mozku! Objevte s námi dnes tajemství matematiky a její nezastupitelnou roli ve světě!

Vyhrajte neobvyklé svědectví v případu vražd

chladna-krev-perex

Když vrah v omšelém bytě dokončil své dílo zkázy, byl si naprosto jistý, že jeho čin zůstal beze svědků. Ve skutečnosti však Olivie Bechettová viděla každý jeho krok, i když její svědectví nebude na policii nikdo brát vážně. Proč?

První díl nové série historických románů

katerinaaragonska

Alison Weirová se již stihla zapsat do srdcí všech milovníků tudorovské dynastie svými historickými romány i populárně naučnými knihami. Nyní přichází s novou sérií románů o šesti tudorovských královnách.

Život mezi mormony

Ruth Wariner_Skripot sterku

Ruth Wariner ve své první knize otevřeně vypráví o svém dětství a vzpomíná na život v polygamní mormonské kolonii, kterou založili její prarodiče a v níž docházelo ke zneužívání dětí. V patnácti letech odtud však se sourozenci uprchla do Ameriky.