ocima-unor

Dobrodružné Očima na únor

Začal nám nejkratší měsíc v roce, v němž podle pranostik má vládnout třeskutá zima. Pokud tedy trávíte dny v teple, dopřejte si bohaté dobrodružství jak na severu, tak v Africe, v klasických » Přečíst »

ocima-zima

Novoroční očima a ušima

Původně jsem vám chtěla dát tipy na vánoční dárky, ale nějak jsem to nestihla. Tak dnes přicházím se svými recenzními postřehy, které vás třeba inspirují k četbě/poslechu v novém roce.  A až » Přečíst »

PF-2023_300x225

PF 2023

Přejeme vám do nového roku, aby byl rokem šťastných konců a přinesl vám tolik radosti, kolik unesete. Ať vás v něm provází dobrá kniha a na tváři spokojený úsměv toho, kdo má » Přečíst »

Vanoce-2022_300x225

Vánoční přání

Krásné prožití vánočních svátků a u stromečku především rodinnou pohodu a klid. A pod ním třeba nějaký knižní dárek, který vám v dnešní těžké době vykouzlí úsměv na tváři. » Přečíst »

tutanchamon-uvod

Rozepsaný příběh

„Tutanchamonův příběh je totiž stále ještě rozepsán…“ Byť od objevení hrobky egyptského panovníka uplynulo letos přesně sto let, stále jeho osudy nejsou zcela odhaleny. Co ještě mohou lidstvu archeologická bádání odhalit? I » Přečíst »

Ukázka z knihy Strašidlo z 2. B o Vánocích (Petra Martišková)

Strasidlo uvod (1) (1) (1) (1)

Společně s dnešní ukázkou se vrátíme do období Vánoc. Tyto však nebudou jen tak ledajaké, čeká nás totiž mnoho dobrodružství se strašidlem z druhé třídy. Kniha je určena malým čtenářům od sedmi let, ale díky veselým a barevným ilustracím si ji jistě zamilují i starší čtenáři.

Nenechte si ujít v týdnu od 6. do 12. února 2023

nenechte_si_ujit

I druhý únorový týden přináší zajímavé literární akce, kterých se můžete zúčastnit. V našich tipech jsme se zaměřili hlavně na akce pro děti, ale i dospělí nepřijdou zkrátka – nabídneme jim pozvánku na setkání pražského čtenářského klubu či cestopisnou besedu Davida Švejnohy. 

Ukázka z knihy Pod maskou nevinnosti (Alessandra Torre)

pod_maskou_nevinnosti

Oblíbili jste si skandální erotickou série Nevinnost od Alessandry Torre, úspěšné autorky žhavých bestsellerů Smlouva na lásku, Černé lži nebo Hříchy Hollywoodu? Pak pro vás máme dobrou zprávu – vychází pokračování s názvem Pod maskou nevinnosti.

Zahrajte si o příběh mladé výtvarnice

soutez-smena

Jaké to asi je, když máte uměleckou duši, ale realita vás drží tvrdě při zemi? Když se namísto tahy štětcem živíte taháním zboží na pokladně? Je to naplňující? Inspirativní? A co když vás to dovede až na hranici zákona? Co potom?

Studie o anglické sexualitě 19. století

jini-viktoriani-academia

Zajímalo vás někdy, jak k tématu sexuality přistupovali naši předci? Byly všechny intimnosti tabu, něco nevhodného? Nebo naopak byla společnost otevřenější než my? A co taková pornografie? Jaké měla podoby v době bez internetu?

Zločinci v akci

Zlocinna-patrani

Máte rádi napětí a zločince v akci? Pak si nenechte ujít poslední díl oblíbené série Yrsy Sigurdardóttir, román o zločinu od Christoffera Carlssona, další z detektivek Jamese Pattersona či příběh žen, které se postavily nejmocnější mafii světa z pera Alexe Perryho.

Dobrodružné Očima na únor

ocima-unor

Začal nám nejkratší měsíc v roce, v němž podle pranostik má vládnout třeskutá zima. Pokud tedy trávíte dny v teple, dopřejte si bohaté dobrodružství jak na severu, tak v Africe, v klasických detektivkách, ale i úplně nových příbězích. Nasaďte si sluchátka, ponořte se do stránek, ale hlavně se nechte inspirovat v dalším letošním výběru šéfredaktorky.

Skutečné životy

tipy-skutecne-zivoty

Jaké to je, když jste úspěšným sportovcem mezi pěti sourozenci? A co když jste rovnou dva? Jaké překážky musíte překonávat? A co ženy, které ve svých životních situacích nenašly jiné východisko než spáchání trestného činu? Jak se jim žije ve věznicích?

Získejte závěr série s prokurátorkou Rebeckou Martinssonovou

vina-otcu-perex

Rebecce Martinssonové se momentálně nedaří ani v osobním ani v pracovním životě, takže nemá nejmenší chuť pouštět se do vyšetřování dávno promlčené vraždy. Jenže dokáže nevyslyšet možná poslední přání umírajícího Larse Pohjanena?

Peklo na několik způsobů

vitejte-v-pekle-perex

Náš dnešní tip na knihu osloví milovníky povídek, fantasy a postapokalyptických příběhů. Vše totiž najdete v knize Vítejte v pekle od českého autora Romana Bureše, který vám ve svých povídkách představí peklo hned na několik způsobů!