ocima-sefradaktorky-nahled

Očima a hlavně ušima v září

Léto již máme za sebou, proto jsem dnes do svého recenzního přehledu zařadila tituly, které mi dělaly společnost o letošních prázdninách. Byl to čas doplňování znalostí severské krimi, setkání se starými známými, ale » Přečíst »

kniha-nahled

Očima a ušima i o prázdninách

Teprve se chystáte na dovolenou a ocenili byste tip na audioknihu, která by vám zkrátila dlouhou cestu? Nebo naopak už máte volno za sebou a rádi byste si zpříjemnili rutinu všedních dnů nějakým silným » Přečíst »

bryndza-nahled

Robert Bryndza – rozhovor exkluzivně pro Klub knihomolů

Chtěl být hercem, ale nedostatek příležitostí jej přivedl k psaní. Stvořil Eriku Fosterovou a stal se tak miláčkem čtenářů krimirománů po celém světě. Pokud vás zajímá, jak se mu žije na Slovensku » Přečíst »

njoro-nahled

„Nezlomný“ poprvé v České republice

Na Světě knihy bylo možné se setkat s nejrůznějšími osobnostmi z různých koutů světa a zaposlouchat se v souladu s hlavním tématem veletrhu – Paměť a vzpomínky – do jejich vzpomínání. » Přečíst »

svetknihy-nahled

Svět knihy – sobota 11. 5. 2019

Od čtvrtka až do neděle probíhal v Průmyslovém paláci v Praze mezinárodní knižní veletrh Svět knihy. Pokud vás zajímá, koho jste mohli potkat v rámci doprovodných akcí v sobotu, začtěte se do naší reportáže. » Přečíst »

Co nového u nás?

aukce

Na aukce od koruny jste si již zvykli, co nového však pro vás chystáme letos? Co třeba „Štědré dny“?

Demytizace českých dějin

dejiny_ceska

V edici nakladatelství Lidové noviny vyšly Dějiny Česka, které se spíše než o syntézu národních dějin snaží o jejich demytizaci. Pro některé čtenáře proto kniha může být rozčarováním, nicméně s ohledem na hojně citované polopravdy v médiích je potřebná.

Ukázka z knihy Cestou životem (Alice Wagnerová)

Cestou zivotem

Kniha Cestou životem je nejen souborem povídek, ale zároveň se pohybuje i na hraně autobiografického románu. Autorka zkombinovala několik literárních forem, od esejí přes dokumentární záznamy až po deníkové zápisky.

Lenka maluje a pomáhá nejen želvám

Lenciny katastrofy Dnes nam hraje ropucha a zelva

Lenka ve svém dalším dobrodružství zachraňuje ohrožená zvířata. Vyrazte s ní do zoo v nové knížce katastrof, kterou opět ilustrovala nadaná Daniela Kohlová.

Nenechte si ujít v týdnu od 21. do 27. října 2019

nenechte_si_ujit

Podzim je ideálním časem pro trávení volných chvil s knížkou. Pokud zrovna nevíte, co číst, zajděte načerpat inspiraci na některou z literárních akcí. Příští týden se například v Ostravě koná beseda s Karlem Voříškem o jeho nové knize, proběhne ale také křest nové knihy Tonyho Parsonse v Praze.

Ukázka z knihy Kouzelná třída v zoo (Zuzana Pospíšilová)

Kouzelna trida v zoo

Užijte si spolu s kouzelnou třídou další hravé i poučné dobrodružství. Tentokrát vás vílí učitelka vezme do zoo, kde se seznámíte s mnoha zajímavými zvířaty a zažijete kopec legrace!

Tajemný svět prvočísel

Hudba prvocisel

Prvočísla mají jednoduchou definici, ale jejich vliv je veliký. Prostřednictvím nové knihy z ediční řady ZIP přinášející originální pohledy na současná témata se mohou čtenáři seznámit s vlastnostmi prvočísel i moderní teorií čísel.

Získejte příběh o včelách, které nosí štěstí

Srdce vcely ma pet komor

Včely jsou užiteční tvorové v mnoha směrech, ale věděli jste, že také dokáží nosit štěstí? Helen Jukes se o tom na vlastní kůži přesvědčila, když jí přátelé darovali včelstvo, ve kterém našla, na rozdíl od kancelářské práce, smysl svého života.

Když se poslední dívka na Zemi zamiluje…

Dcera zivota

Představte si, že jste poslední dívkou ve světě, do kterého se rodí pouze samí chlapci. Na vašich bedrech by tak ležela velká zodpovědnost. Jenomže co čert nechtěl – zamilujete se.

Únik do světa fantazie

fantasy

Rádi byste utekli před všedními starostmi a zároveň se podívali na neznámá místa? Máme pro vás snadné řešení, stačí se začíst do románů s fantasy nádechem. Ať už se jedná o pohádkový příběh, dystopii, apokalyptický román či knihu inspirovanou antickou mytologií.

Zasoutěžte si o osudy dětí, které přežily holocaust

deti-holocaustu-perex

Během nacistického řádění za druhé světové války trpělo a zemřelo mnoho lidí, ale málokdy si připouštíme, že mezi nimi byly také děti. A právě příběhy devíti z nich, které přežily a rozhodly se o prožité hrůzy podělit, si můžete dnes přečíst.