S.Javurek uvodni

„V Krušných horách jsem doma a mám to tu nade vše rád,“ říká spisovatel Štěpán Javůrek

Úspěšný román Štěpána Javůrka Sudetský dům by se již brzy měl dočkat vydání druhého dílu. Román se stal čtenářsky velmi úspěšným a vy si teď můžete společně s námi přečíst rozhovor s » Přečíst »

ocima-nahled1

Májové očima: nová pokračování oblíbených krimi sérií

Omlouvám se, ale dnešní příspěvek bude monotématický. V krátkých recenzích vám nabídnu několik postřehů k novým dílům oblíbených krimi sérií. Až na jednu tištěnou detektivku půjde o audio podoby knižních předloh. » Přečíst »

magnezia-nahled

Magnesia Litera 2023

V pondělí 17. dubna proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů cen Magnesia Litera. Knihou roku dalšího ročníku se stala kniha poezie s názvem Jana bude brzy sbírat lipový květ, která vyšla k nedožitým narozeninám » Přečíst »

hity_velkeho_knizniho_ctvrtka_I_nahledovy

Hity Velkého knižního čtvrtku – jaro 2023

23. 3. 2023 – toto magické datum si pro jarní termín Velkého knižního čtvrtku vybrali jeho organizátoři. V jeho rámci vychází hned deset knižních novinek z různých žánrů, a my si několik » Přečíst »

Svancara-perex

Jan Švancara s malou pomocí přátel představil novou detektivku

Jan Švancara nemohl svou prvotinu představit veřejnosti, protože jeho kniha Podzimní boogie-woogie vyšla během pandemie. Cestu ke čtenářům si ale i tak našla a nedávno se dočkala pokračování. Druhý díl detektivní série o své oficiální » Přečíst »

Recenzia: Sheila Fitzpatricková: Stručné dějiny Sovětského svazu

strucnedejinysssr-nahled

V roku 2023 vyšla vo vydavateľstve Academia v edícii Štastné zítřky útla, no o to obsažnejšia kniha od austrálskej historičky Sheily Fitzpatrickovej.

Neznámé technologie, neznámé světy…

technologie uvodni

Dnes se vydáme do světa sci-fi příběhů. Ve výběru tří knižních novinek na vás čekají čeští i zahraniční autoři – dva muži a jedna žena. Je-li vaším literárním koněm právě tento žánr, jistě si z nabízených knih vyberete alespoň jednu, která se vám zalíbí.

Zahrajte si o fantasy povídky s překvapivou pointou

mene-zname-nestvury-21-stoleti-perex

Máte rádi fantasy světy a moderní bestiáře? V tom případě vás jistě nadchne kniha povídek od Kim Fu, ve kterých často nepoznáte, kde končí umně vystavěná fikce a začíná realita, protože hranice je velmi tenká…

Ďábelský dům

skryte-obrazky

Co se v minulosti událo za zdmi starého domu? A jak tyto činy ovlivňují přítomnost?

Všechno, co vám osud nadělí

ticha bolest uvodni

Milena v dívčích letech snila o tom, o čem sní většina mladých dívek. A všechno, co si kdy přála, taky v životě dostala. Nakonec však zjišťuje, že spolu s tím, co od života chtěla, dostala jako nechtěný bonus také pořádnou porci bolesti…

Zábavné a hravé knihy pro děti

Deti knihovna

Dnes se podíváme na zábavné knihy pro děti. První dvě potěší především předškoláky: připraví se díky nim na zápis do školy a získají nové znalosti o lidském zažívání. Další kniha obsahuje tipy na aktivity s dětmi. A poslední ocení dospívající chlapci…

Sladký život na sítích?

Momentalne_nedostupna_nahled

Sociální sítě opanovaly naše životy. Volný čas trávíme nahlížením do soukromí lidí z celého světa. Jenže: nakolik je to, co ukazují fotografie, opravdové? 

David Oppenheim

knize_knih

Víte, kdo byl David Oppenheim? Vrchní pražský rabín a majitel jedinečné sbírky židovských knih. A rovněž je to hlavní hrdina knihy Joshuy Teplitského, ve které vás seznámí s literaturou v raně novověké Evropě.

Něco, co nás přesahuje…

duchovno-a-sny

Pojďte s námi filozofovat nad hlubinami lidské duše! Dnes vám totiž představíme knihu o tom, jak správně vnímat karmu a díky tomu prožít život plný štěstí a radosti. Druhým tipem je potom psychologické pojetí snů obohacené o netradiční analýzu skrze mytologii!

Dva polibky (evangelium podle Zbyňka), 3. část

Mrvik_Dva polibky3

Dál jde vše podle Virakoči. Ježíš ještě v pondělí odejde do chrámu, kde káže zástupům.