lomova-autogram

O komiksu s Lucií Lomovou

10.–13. května se na pražském Výstavišti konal mezinárodní knižní veletrh Svět knihy. Hlavním tématem celého veletrhu byl komiks. Při té příležitosti jsme se s dcerou setkaly s autorkou jednoho z nejznámějších českých komiksů Anči » Přečíst »

svet-knihy

Svět knihy 2018 – svět komiksů a izraelských autorů

Letošní Svět knihy zavřel své brány v neděli. Jaký byl a co jste na něm mohli vidět právě během závěrečného dne, se dozvíte v naší reportáži. » Přečíst »

Magnesia Litera 2018

Nejlepší knihy minulého roku jsou již známy. Včera ve večerních hodinách proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků sedmnáctého ročníku Magnesia Litera. Které knihy by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti? Podívejte se na seznam vítězných » Přečíst »

aukce

Novinka letošního roku – aukce již od koruny!

Berete naše aukce jako příležitost k nákupu knih za výhodnou cenu, nebo jsou pro vás i příležitostí ke hře? Ať tak či tak, určitě vás potěší naše nabídka aukcí již od symbolické » Přečíst »

dejdar-labus-krest

„Křtíme audioknihu“

Tak zněla jedna z vět pozvánky na prezentaci nového titulu, který vychází v koprodukci nakladatelství Vyšehrad a vydavatelství AudioStory. Audioknihy čím dál víc strhávají pozornost milovníků beletrie, a proto i čerstvě publikovaná nahrávka jedné » Přečíst »

Novinka letošního roku – aukce již od koruny!

aukce

Berete naše aukce jako příležitost k nákupu knih za výhodnou cenu, nebo jsou pro vás i příležitostí ke hře? Ať tak či tak, určitě vás potěší naše nabídka aukcí již od symbolické koruny!

Nenechte si ujít v týdnu od 20. do 26. srpna 2018

nenechte_si_ujit

Nevíte, kam vyrazit za literaturou během dalšího srpnového týdne? V našem článku určitě najdete inspiraci, v Litoměřicích se například můžete těšit na autorský večer s Milošem Urbanem.

Ukázka z knihy Můj psí život: Bígl Bertík znovu na scéně (Martin Čáp)

muj-psi-zivot-bigl-bertik-znovu-na-scene-perex

Pamatujete si na bígla Bertíka, jehož celé jméno zní Alberto z Rododendronu? Od dob vydání první knížky mapující jeho život zažil celou řadu příhod, humorných i dojemných. A rozhodl se o ně vlastní ťapkou podělit se čtenáři.

Zasoutěžte si o knihu satirických fejetonů

bordel-na-kvadrat-perex

Nová satirická kniha českého básníka, spisovatele, překladatele a levicového novináře Karla Sýse opět reaguje na aktuální dění v našem státě. Pokud patříte mezi autorovy fanoušky, pořiďte si ji dříve, než bude vyprodaná jako předešlé tituly.

Týká se evoluce jen živočichů?

evoluce_všeho

Obecně panuje představa, že všechny důležité změny ve společnosti jsou řízeny shora představiteli jednotlivých států. Matt Ridley ve své nové knize představuje zcela odlišný koncept – podle něj jsou změny poháněny nikým neřízenou evolucí.

Liberec, město s bohatou historií

Liberec

Nová kniha pojednávající o dějinách města Liberec vznikla jako společný výstup členů katedry historie Technické univerzity v Liberci. Odborná monografie přibližuje historii tohoto severočeského města od počátku přes 19. století a bouřlivé 20. století až po rok 1990.

Průvodce světem i duší

Tipy_Dnes bude vasim pruvodcem strach2

Konec léta se pomalu, ale jistě blíží. O to pádnější důvod využít letního počasí k výletům, ať už za technickými památkami nebo do pražských parků a zahrad. A průvodci vás nemusí vzít jen na fyzická místa, ale mohou vám poradit i s emocemi, city a dospíváním.

Zahrajte si o fantasy výpravu do země Aridy

vykupne-za-eraka-audiokniha-perex

Královský hraničář z Araluenu Halt O’Carrick a jeho učeň Will se vydávají na cestu do daleké Aridy, aby zde zaplatili výkupné za oberjarla Eraka. Podaří se jim překonat poušť a vyhnout se řadě nebezpečí? To si můžete poslechnout.

Martin Goffa pod drobnohledem (2. část)

Goffa_rozhovor

V návaznosti na první část rozhovoru s naším současným úspěšným autorem píšícím pod pseudonymem Martin Goffa jej dnes vyzpovídáme ještě podrobněji.

Bydlete stylově

Stylove bydleni muzete mit i vy

Ať už si zařizujete byt, začínáte pracovat jako interiérový designér či se prostě jen zajímáte o design, tak byste si neměli nechat ujít novou obrazovou publikaci. Naleznete v ní řadu tipů, triků a inspirace, to vše přehledně uspořádané a doplněné fotografiemi.

Deníkový humor aneb život s nadhledem

1068821_her_diary

Deník. Za tímto prostým slovem se skrývá nespočet různých významů. Počínaje diářem s prostým seznamem událostí, přes milostný deníček až po literární dílo. V rámci této poslední kategorie opět nacházíme velkou škálu knih: od slavného deníku Anny Frankové až po moderní humorné deníkové romány. A právě několik z nich si dnes představíme.