uvod

Fenomén druhá republika a Židé

Doba od podepsání Mnichovské dohody 29. 9. 1938 do zřízení autonomního Protektorátu Čechy a Morava 16. 2. 1939 přinesla nejen okleštění českého území, ale také krizi demokracie a rozklad morálních hodnot. Jedním z » Přečíst »

messner-nahled

Pád nebes se může jevit jako detektivka

Kniha Pád nebes (vydaná nakladatelstvím Jota) se v uplynulých dnech připojila k dalším v Čechách publikovaným překladům próz světoznámého italského horolezce Reinholda Messnera. Její prezentace proběhla v pátek 25. listopadu 2016 v » Přečíst »

uvod

… není čas na iluze

Publicista, reportér a vedoucí Centra pro studium Blízkého východu na Metropolitní univerzitě Praha Břetislav Tureček vydává v Knižním klubu po předcházejících třech titulech titul čtvrtý, publikaci Blízký východ na propastí. » Přečíst »

sedlacek-nahledovy

Kde budeme za dvacet let? Tomáš Sedláček věští v nové knize

Mnohým z nás se asi po přičtení dvaceti let k současnému věku protočí panenky. Jak bude za dvacet lez vypadat život náš a našich blízkých? Autoři knihy 2036 to také rozhodně neměli lehké. » Přečíst »

miloslav-stingl-uvod

Není větší štěstí než…

Na knihu, která by obsáhla biografii dnes jistě nejznámějšího českého cestovatele Miloslava Stingla, čekala čtenářská veřejnost řadu let. Nyní díky nakladatelství JOTA, které již přineslo řadu Stinglových cestopisů, se jí dočkala v podobě » Přečíst »

Není kněz jako kněz

98500418_postel-hospoda-kostel_400

V rámci letošního Velkého knižního čtvrtku byla představena kniha jednoho z nejznámějších a nejoblíbenějších kněží v České republice Zbigniewa Czendlika s poutavým názvem Postel, hospoda, kostel. Jedná se o knihu rozhovorů, částečně i zpověď jednoho polského kluka, co se v Čechách objevil docela náhodou.

Portrét dámy znovu ožívá

portret_damy

Konec devatenáctého století měl pro ženy ve společnosti jasné místo. Isabel Archerová toto místo však odmítá přijmout a vydává se vlastní, místy trnitou cestou. Dojde šťastného konce, nebo zakopne a ztratí vůli pokračovat?

Tappiho příhody v horách

marcin-mortka_tappiho-toulky-po-brucicich-horach

Třetí díl pohádkové série Tappiho příhody o usměvavém vikingovi, rošťáckém sobíkovi a jejich kamarádech zavede čtenáře do kouzelných hor za dobrodružstvím. Potěší hlavně děti od šesti let.

S krimi kolem světa

foggy

Cestovat kolem světa se dá různě. Lodí, letadlem, na kole, pěšky, … I prstem po mapě. Pokud je poslední varianta váš případ, ale přesto chcete zažít dobrodružství a napětí, zkuste objevovat svět prostřednictvím detektivních příběhů.

Získejte výhled do budoucnosti podle planet

astrologicky-kalendar-do-roku-2020-perex

Je vaším koníčkem astrologie? Zajímáte se o horoskopy a o to, jak a v čem postavení planet ovlivňuje váš život? V tom případě vám nabízíme jedinečnou možnost zjistit, co vás čeká a nemine v následujících několika letech.

Samuel Bjørk i podruhé zklamáním

Sova-perex

Očekávaný druhý případ detektivního dua Holger Munch a Mia Krügerová se dostává na stánky knihkupců pod krátkým názvem Sova a slibuje čtenářům stejné napětí, jaké prožívali v knize V lese visí anděl.

Chutné básničky pro děti

bogdan-trojak_nok-a-knedlicek

Poezie Bogdana Trojaka je plná lahodných vůní a chutí, neboť je celá o dobrém jídle. Zakousněte se, pobavte se a potěšte oko veselými ilustracemi Lenky Křikavové! Knížka je určena dětem od pěti let.

Fantasy příběhy pro každého

nocni-obloha

Toužíte občas utéct někam pryč, nejlépe do jiného světa? Máte možnost! Světy plné temnoty, plné dobrých i špatných překvapení, plné věcí, které by každý člověk pokládal za naprosto nemožné. Světy plné magie a příběhů, které se vymykají i vaší fantazii…

Zahrajte si o souboj tří žen s nadbytečnými kily

tri-damy-na-zhubnuti-perex

Maddie, Jess a Lauren se přidaly ke Krotitelům tuků, aby zhubly. Každá z nich k tomu má jiný důvod a motivaci, ale společný nepřítel je spojuje, proto brzy uzavřou spojenectví. Budou však nadbytečná kila tím jediným, co budou muset překonat?

Další evropská krimi z pera B. M. Horské

rukavicky-smrti-nahled

Inspektorka Elen Jollyová je na zdravotní dovolené. Záhady se jí však pletou do života i v prosluněné Sicílii a přirozená zvědavost spolu s kriminalistickým instinktem jí nedovolí zahálet…