DSC_0064

Pavel Kohout a jeho zakopaný pes

Zástupci nakladatelství Mladá fronta přivítali ve čtvrteční podvečer v Paláci knih Neoluxor Pavla Kohouta při příležitosti křtu a autogramiády jeho již po sedmé vydaného románu Kde je zakopán pes. Pavel Kohout dorazil » Přečíst »

rozhovor_nahled

Miluje Hrabala a Praha je jeho nejoblíbenější město na světě

I to o sobě prozradil islandský host letošního knižního veletrhu v Praze Sjón, celým jménem Sigurjón Birgir Sigurðsson, básník, spisovatel a textař. Jako partnera do rozhovoru si jej vybrala studentka tišnovského gymnázia. Rozhovor » Přečíst »

majgull axelsson

Majgull Axelsson cestuje za náměty k ledovcům i zemětřesení

Tvorba Majgull Axelsson čerpá z příběhů utlačovaných, vykořisťovaných a bezmocných. Dětmi v sexuálním průmyslu počínaje, oběťmi chudoby ve Švédsku konče; reportážní romány prozrazují její novinářskou minulost. Nejen o ní jsme si v rámci Světa » Přečíst »

podsveti nahled

Kristina Hlaváčková se od young adult přesouvá k románu pro dospělé

Žánr young adult a fantasy se těší značné oblibě. I u nás vychází množství překladů v zahraniční úspěšných titulů. Občas se však objeví i český autor či autorka. Mezi ně patří i » Přečíst »

lovci lebek nahledovy

Hana Hindráková pokřtila drsný román z vymahačského podsvětí

V rámci pražského veletrhu Svět knihy byl pokřtěn napínavý román z českého prostředí vycházející v nakladatelství Grada. Autorkou je Hana Hindráková, autorka čtyř dalších knih, které se však svým prostředím od Lovců lebek nemohou lišit více. » Přečíst »

Literární křížovka o kredit ve výši až 1700 Kč!

soutez-krizovka

Máte vyhlédnutu tu svou knihu, po které opravdu toužíte, ale odpíráte si její koupi, protože je příliš drahá? Zkuste své štěstí v naší literární křížovce a vyhrajte kredit do aukcí! Knihy s vyvolávací cenou menší než polovina doporučené ceny tak můžete získat jen za cenu poštovného!

Velké dobrodružství malé ovečky

na-uteku

Tato knížka je jako stvořená pro všechny malé dobrodruhy. Společně s ovečkou na útěku budou prožívat její obavy, pocity, ale také objevovat spoustu zajímavostí! Bujnou fantazii navíc podpoří krásné obrázky.

Psychologie pro každého

Tipy_Psychologie pro kazdeho_Ramachandran_Eilert

Dnes se obohatíme o řadu zajímavých poznatků z oblasti psychologie. Víte například, co je to neuroestetika? Jak vlastně funguje lidský mozek? A jak podle výrazu něčí tváře poznám, zda mi lže? Vše se dozvíte díky našim knižním tipům.

Vyhrajte další případ šéfinspektora Toma Douglase

Ohrozena-perex

Malou obcí Little Melham otřese tragédie – na okraji silnice je nalezena polomrtvá dívka, kterou srazilo auto, a řidič z místa nehody ujel. Okolo celé události se vznáší mnoho otazníků a najít odpovědi se pokusí šéfinspektor Tom Douglas.

Všichni už ho mají, tak proč ne já?

Meres_SvetPodleNorma_baterie

Znáte ten stav, kdy snad už všichni ve vašem okolí mají to, po čem vy toužíte? A když ne zrovna všichni, tak alespoň ti ve vašem nejbližším okolí rozhodně ano? Komu jinému by se něco takového mohlo stát, když ne právě Normovi v jeho vlastním nespravedlivém světě?

Každá hlavička je jiná

Bez názvu - 1

Máte doma malého vzteklounka? Nebo naopak kliďase, který vás svým klidem dokáže rozčílit? Zkuste mu vysvětlit, jak to chodí v lidských hlavičkách, aby lépe pochopil sebe i ostatní a učil se tak toleranci. Nová kniha psycholožky Petry Štarkové vám s tím pomůže.

Knihy s erotickým nábojem

Knihy_s_erotickym_nabojem

Léto nastoupilo svoji pouť a uvítalo nás žhnoucím sluncem a teplem. K horkým prázdninovým dnům neodmyslitelně patří také vášeň a touha. Okořeňte si líné chvilky u bazénu příběhy naplněnými sexem a láskou!

Zahrajte si o psychologický příběh o lásce ke zločinci

Gangsterova-pritelkyne-perex

Karin žije ve velkém domě, který pro ně koupil John. On z něj vychází za prací, zatímco ona musí sedět doma a čekat na něj, protože nemá dovoleno vycházet ven. Jaké další zákazy, úkoly a ústupky zahrnuje život se zločincem? To si pojďte přečíst.

„Vnoučata mi říkají Kapitán Školka,“ směje se Robert Fulghum

robert fulghum 1

Robert Fulghum je v České republice stálým návštěvníkem. Jednou si zde dokonce pronajal byt, aby mohl žít jako rodilý Pražák. Tentokrát zavítal do metropole, aby představil novou povídkovou knihu Poprask v sýrové uličce. S fanoušky se také setkal na netradiční autogramiádě.

Ukázka z knihy Detektivové a zloději kabelek

Detektivove-a-zlodeji-kabelek

Detektivové jsou zpět a spolu s nimi nová várka skvělých dobrodružství, které si zaručeně užijete! Začtěte se do poklidnější ukázky z prostředí obchodního centra a zjistěte, jak kluci zvládli velký nákup.

Zasoutěžte si o humoristický román z Bruselu

Merde-po-evropsku-perex

Angličan Paul West se vydává do Bruselu, aby zde byl k ruce francouzské poslankyni Evropského parlamentu. Co všechno uvidí v zákulisí byrokratického aparátu zvaného Evropská unie? O tom si pojďte přečíst více…