ocima-nahled

Májové Očima šéfredaktorky na vlně audia

Souhrn krátkých recenzních postřehů měl delší pauzu, ale to neznamená, že bych čtení či poslech nějak šidila. Naopak se nahromadilo hodně novinek na klasické recenze, takže jsem se nezastavila. V dnešním souhrnu » Přečíst »

audiokniharoku-nahled

Držitelé ceny Audiokniha roku 2023

Absolutním vítězem ceny Audiokniha roku 2023 je Vlastní životopis Agathy Christie v podání Aleny Vránové. Jednadevadesátiletá audioknižní debutantka si odnesla zlato též v kategorii Jednohlasá četba. » Přečíst »

m. litera uvod (1)

Ceny Magnesia Litera 2024 byly rozdány

Ani letos v dubnu se literární svět neobešel bez ocenění Magnesia Litera. Vyhlášení proběhlo ve čtvrtek 18. 4. 2024 a přesto, že v každé kategorii může být pouze jeden vítěz, všichni, jejichž » Přečíst »

ocima-nahled

Převážně napínavé Očima

Na začátku roku není příliš mnoho novinek na recenze, nakladatelé se po předvánočním maratonu jen pomalu rozehřívají. Proto je čas dočíst to, nač zatím nebyl čas. A tak v dnešním recenzním přehledu najdete » Přečíst »

ocima-zima

Novoroční očima

Před Vánoci se mi nepovedlo najít si čas na sepsání článku, proto mohu zahájit nový rok svým recenzním občasníkem. Sice bude plný audioknih (s jednou výjimkou), ale rozhodně nebude monotematický. Mimo mé » Přečíst »

Svatební šaty

Nesnasim-te

Jak má člověk i nadále věřit v lásku, když má zlomené srdce?

Strmý pád

nejlepsi_clovek_na_svete

Matouš Dvořák získal se svou novelou Nejlepší člověk na světě druhé místo v prestižní literární soutěži Velká cena Talent Pro ART 2021. Líčí osud úspěšného muže (politika), jehož kariéra však jednoho dne zaznamenala strmý pád…

Příroda a my

priroda-a-my-nahled

Dnes pro vás máme přehled tří knih zabývajících se přírodou a naším vztahem k ní v různých formách. První kniha zábavně a s dávkou přírodovědeckého poznání glosuje (nejen) současný svět, druhá kniha dokumentuje Jižní Ameriku a třetí kniha vám přiblíží různé cesty k potravinové soběstačnosti!

Zábavné učení pro děti i rodiče

tipy pondeli uvod (1)

Myslíte si, že už toho víte dost a že vzdělávat a učit by se měly především vaše děti? No, možná tak docela nemáte pravdu. V šesti publikacích, které jsme dnes vybrali do pravidelných tipů, se ledasčemu přiučí i dospělí. Tak vezměte své ratolesti a pusťte se do toho společně!

Vyhrajte nový případ Eriky Fosterové

bryndza soutez uvod (1)

Vyšetřovatelka Erika Fosterová nachází mrtvolu vlivného politika v jeho vlastní posteli! Jak se ale zdá, tahle vražda nechává všechny kolem klidné. Ovšem pouze do okamžiku, než se k jedné vraždě začnou přidávat další… To by už mohlo znamenat vážný problém nejenom pro policii, ale i politiky.

Nejlepší přátelé

martha_a_alan

Dobří přátelé jsou k nezaplacení. Své o tom věděli i Alan Ingram Cope a jeho kamarádka ze školy Martha Marshall. Právě o jejich přátelství pojednává kniha Emmanuela Guiberta s názvem Martha a Alan.

Nenechte si ujít v týdnu od 20. do 26. května

nenechte_si_ujit

Příští týden nás ve světě literatury čeká především 29. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2024. Dále si nenechte ujít třeba besedu s Alenou Mornštajnovou či uvedení knihy Pacanka Kláry Elšíkové.

Jak účinně na bolest zad

bolest-zad-nahled

Potýkáte se s problémy se zády? S jejich řešením by vám mohla pomoci publikace Páteř a ploténky. Nabízí komplexní přehled, jak bolesti zad vznikají, jak jim předejít, jak se správně protahovat a jak si zachovat celkovou pohyblivost.

Zahrajte si o psí příručku

vychova stenete uvodni (1)

Výchova je vždycky náročná. Netýká se to však pouze dětí, ale i našich čtyřnohých mazlíčků. Pokud chcete mít ze štěněte skvělého psa, který bude opravdovým a poslušným parťákem, je ideální začít s výchovou včas. Začátek výcviku je totiž klíčovým momentem.

Jak se stát nezapomenutelným v životech druhých

aby nezapomneli uvodni (1)

Tommy vede hezký život se svojí rodinou, ale… Vše funguje jen do doby, než nastane zvláštní den, který přichází jednou do roka. Tehdy na Tommyho všichni záhadně zapomenou. Možná je čas to změnit a postarat se o to, aby měl své místo v životech druhých už napořád.