bryndza-nahled

Robert Bryndza – rozhovor exkluzivně pro Klub knihomolů

Chtěl být hercem, ale nedostatek příležitostí jej přivedl k psaní. Stvořil Eriku Fosterovou a stal se tak miláčkem čtenářů krimirománů po celém světě. Pokud vás zajímá, jak se mu žije na Slovensku » Přečíst »

njoro-nahled

„Nezlomný“ poprvé v České republice

Na Světě knihy bylo možné se setkat s nejrůznějšími osobnostmi z různých koutů světa a zaposlouchat se v souladu s hlavním tématem veletrhu – Paměť a vzpomínky – do jejich vzpomínání. » Přečíst »

svetknihy-nahled

Svět knihy – sobota 11. 5. 2019

Od čtvrtka až do neděle probíhal v Průmyslovém paláci v Praze mezinárodní knižní veletrh Svět knihy. Pokud vás zajímá, koho jste mohli potkat v rámci doprovodných akcí v sobotu, začtěte se do naší reportáže. » Přečíst »

svet-nahled

Svět knihy – pátek 10. 5. 2019

Na Výstavišti Praze Holešovicích opět v druhém květnovém víkendu proběhl největší knižní veletrh v Česku, Svět knihy. Tématem 25. ročníku byla Paměť a vzpomínky, hostem Latinská Amerika. Samozřejmě jsme si jej nenechali ujít… » Přečíst »

nahled1

Očima a ušima v dubnu

Čas plyne rychleji než voda v potoce, a tak se stalo, že březnový výběr knih, které jsem měla možnost číst či si poslechnout, přichází na řadu až koncem dubna. A než článek » Přečíst »

Co nového u nás?

aukce

Na aukce od koruny jste si již zvykli, co nového však pro vás chystáme letos? Co třeba „Štědré dny“?

Nenechte si ujít v týdnu od 19. do 25. srpna 2019

nenechte_si_ujit

Před námi jsou poslední dva týdny prázdnin. Pokud jde o literární akce, v následujícím týdnu si můžete zajít na letní čtení ve Vsetíně, ale třeba také na setkání s autorkou hororových knížek.

Ukázka z knihy Chladný den pro vraždu (Dana Stabenow)

Chladny den pro vrazdu

Když se na Aljašce ztratí jeden z rangerů, nikdo si z toho příliš velké vrásky nedělá. Pak ale zmizí bývalý kolega vyšetřovatelky Kate Shugakové. A ta to rozhodně nemíní nechat jen tak.

Jak zvýšit vlastní produktivitu

Moderni time management

Kevin Kruse založil první společnost ve 22 letech. Po roce tvrdé práce skončil v dluzích, ale pak objevil moc „nadšeného vedení“ a způsob, jak dostat své minuty pod kontrolu. Rozhodl se s návodem na zvýšení produktivity a dosažení většího úspěchu podělit s celým světem.

Vyhrajte pátrání po pařížském vrahovi

krvavy-andel-perex

Manželka komisaře Sharka zmizela už před šesti měsíci, a přestože on sám je zkušený vyšetřovatel, nedokázal zjistit, co se s ní stalo. Je však profesionál, proto se pouští do nového případu, aniž by tušil, že právě ten by ho mohl dovést k jejímu nalezení.

Láska, válka a Paříž

Leon a Louise_uvodni

Léon a Louise se zamilují, ale letecký útok během první světové války je rozdělí. Znovu se setkají až po letech v Paříži. Má jejich příběh šanci na šťastný konec?

Historie blízká i vzdálená

historicke-romany

Historie představuje nevyčerpatelné množství témat a prostředí k objevování ve formě románů. V dnešních tipech se podíváme na čtyři knihy, které nás zavedou do nejrůznějších koutů světa a přenesou do vzdálené i nedávné minulosti.

Získejte příběh ze světa, kde převzala vládu příroda

evoluce-audiokniha-perex

Lucie a Jem se spolu se skupinou dalších studentů těší, jak si užijí výměnný pobyt v Americe. Namísto toho po nouzovém přistání v Denveru zjistí, že se během jejich letu stalo něco podivného. Kam zmizeli všichni lidé? A existuje nějaká šance na přežití?

Město lidí i mimozemšťanů

Strazci Aquaterry

Dobrodružné sci-fi pro mládež Strážci Aquaterry je nabité akcí a odehrává se v atraktivním prostředí supermoderní budoucnosti na umělém ostrově uprostřed oceánu.

Umění žít po dánsku

Mise Hygge

Humorný feel-good román Mise Hygge je tou pravou oddechovou četbou, na léto vysloveně ideální. Vydejte se společně s hlavní hrdinkou do Dánska a zjistěte, jak se dá žít pohodově.

Paměti

pameti-uvod copy

Čas plyne a brzy budeme muset u slov „dvacátá léta“ upřesnit, které století máme na mysli. O to cennější jsou vzpomínky lidí, kteří prožili děsivé události dvacátého století a svými příběhy nám je mohou připomenout.