dejdar-labus-krest

„Křtíme audioknihu“

Tak zněla jedna z vět pozvánky na prezentaci nového titulu, který vychází v koprodukci nakladatelství Vyšehrad a vydavatelství AudioStory. Audioknihy čím dál víc strhávají pozornost milovníků beletrie, a proto i čerstvě publikovaná nahrávka jedné » Přečíst »

svet-knihy-2017

3. mezinárodní knižní veletrh a literární festival SVĚT KNIHY, 2. část

„Jde o největší knižní událost u nás,“ říká Martin Vopěnka, „jakýsi vývěsní štít českého knižního trhu.“ Nakolik festival v tomto roce dostál svému poslání a dal za pravdu Vopěnkovým slovům, se pokusí » Přečíst »

svet-knihy-2017

3. mezinárodní knižní veletrh a literární festival SVĚT KNIHY, 1. část

„Jde o největší knižní událost u nás,“ říká Martin Vopěnka, předseda Svazu českých knihkupců a nakladatelů, „jakýsi vývěsní štít českého knižního trhu.“ Nakolik festival v tomto roce dostál svému poslání a dal » Přečíst »

cesky-bestseller-2016

ČESKÝ BESTSELLER 2016

ČESKÝ BESTSELLER. Ocenění udělované knihám – v daném kalendářním roce publikovaným – na základě jejich tržní úspěšnosti. Knihám, které se mohou pyšnit titulem nejprodávanějšího literární díla v rámci internetového obchodu a sítě knih. Které » Přečíst »

zdenek-sverak-uvod

Odvolací pohádka

Tak útlá, tak kouzelná je pohádková knížka Tiché šlapací království, a přesto musela strávit desítky let v šuplíku, než mohla spatřit světlo světa. I na takovýto text neodbytně dopadlo chapadlo normalizačních cenzorů. » Přečíst »

Nalaďte se pozitivně

smiling beautiful happy girl jumping in a park in summer

Dnešní knižní tipy budou čistě pozitivní. Všechny představované knihy se totiž točí okolo témat pohody, pozitivity, osobního růstu a kvalitního odpočinku. Vezměte na poslední týdny léta do ruky knihu, která vám dodá pozitivní energii před blížícím se pošmourným podzimem.

Zasoutěžte si o tajemství deníku odborníka na historii templářů

templarske-dedictvi-perex

Cotton Malone chtěl za svou kariérou agenta na americkém ministerstvu spravedlnosti udělat tlustou čáru a otevřít si antikvariát, kde by mezi starými výtisky strávil poklidný zbytek života. Když se mu však ozve bývalá nadřízená, jeho plány vezmou za své.

Vrcholný rozkvět řádu křižovníků s červenou hvězdou

krizovnici

Křižovníci s červenou hvězdou představovali ve svých počátcích malou řeholní komunitu, brzy se však dokázali stát jedním ze zásadních hybatelů barokní kultury. O působení tohoto řádu v jeho vrcholném období píše ve své knize Marek Pučalík.

Síla lásky i zrady

Mura

Hlavní hrdinka se kvůli lásce vzdá všeho a uprchne do Sovětského svazu, skončí ovšem jako politická vězeňkyně v pracovním lágru. Zde kromě krutého režimu vládne i vězeňská mafie. Ponořte se do románu o přátelství, lásce, ale také zradě, dávných křivdách a utlačování menšin…

Pohádková dobrodružství

deti ctou

Zavítejte do kouzelného světa pohádek, kde se plní všechna přání a každé dobrodružství nakonec dobře dopadne. Seznamte se s hlavními hrdiny dnešních knižních tipů a prožívejte s nimi jejich příhody. Fantazii podněcují i krásné ilustrace.

Zahrajte si o příběh přátelství a zrady

ve-svetle-toho-co-vime-perex

Na prahu domu čtyřicetiletého investičního bankéře se jednoho rána objeví jeho přítel ze studií, kterého mnoho let neviděl a ztratil s ním kontakt. Co přimělo Zafara, aby po takové době znovu vyhledal dávného spolužáka?

Někdo mluví, jiný koná

McEwen_Neviditelny

Dějiny světa vždy ovlivňovali hlavně silní jedinci. Ne vždy však o nich v učebnicích nalezneme byť jen jedinou zmínku. Mnohem častěji totiž skutečnou moc představují bezejmenní, stateční a hlavně správně motivovaní muži i ženy, dávající přednost tomu zůstat nepoznaní.

Jak ovládnout své telomery

Telomery

Odhalte způsob, jak vypadat a cítit se mladě bez ohledu na věk. Vše spočívá v telomerech, které mají vliv na genetické dědictví a s jejichž pomocí lze prodloužit délku zdravého života. Autorky-vědkyně na základě svého výzkumu přinášejí tipy a triky, jak o své telomery pečovat.

Romány inspirované skutečnými událostmi

Tipy_Zemrit na jare_Ukryt v ZOO

Dnešek se ponese v duchu hrdinství i strachu. Minulost je plná skutečných příběhů, které ve čtenářích mohou vyvolat hrůzu a znechucení, ale i soucit, úžas a obdiv.

Získejte inspiraci pro přípravu tekuté energie

barevne-smoothie-rychle-a-zdrave-perex

Krásně barevné a lahodné smoothie vás nejen osvěží a zasytí, ale také vám dodá energii a potřebnou dávku vitamínů a minerálů. Pokud víte, jak jej správně připravit, budete překvapeni, jak blahodárné účinky může mít na vaše zdraví.