balik

Doručení knih do Vánoc aneb poslední letošní aukce

Začal advent, do Štědrého dne nám tedy zbývají necelé čtyři týdny. Máte v aukci vyhlédnutou knihu, která by byla ideálním dárkem pod stromečkem, a nevíte, jestli dorazí včas? Čtěte dále! » Přečíst »

Timothy Garton Ash: Evropa, náš domov

I v cizině jsem byl doma

Evropa po konci 2. světové války, Evropa po pádu berlínské zdi, Evropa po rozpadu sovětského impéria, Evropa po krvavém rozpadu Jugoslávie, Evropa po ruské agresi proti Gruzii, po ruské anexi Krymu až » Přečíst »

uvod-cilek

Věci, které září

Porozumět světu skrze umění, odhalit jeho krásy prostřednictvím výtvarných děl, které se jimi inspirují. Nechat se díky uměleckým projevům uchvátit zářivostí světa, projevující se barvami, světlem, zvuky. A mnoho jiného je zachyceno » Přečíst »

capek-sverak-uvod

Čerti – jsou, či nejsou?

České středohoří – úchvatný kraj, jenž svými sopečnými homolovitými útvary tyčícími se nad údolími prohloubenými řekami, s tajemnými zříceninami středověkých hradů, s lesy, jež nabízí skrýš roztodivným tvorům, provokuje fantazii literátů a výtvarníků, » Přečíst »

hity_velkeho_knizniho_ctvrtka_I_nahledovy

Hity Velkého knižního čtvrtku II. – podzim 2023

Představujeme další knihy v rámci oblíbené akce Velký knižní čtvrtek. Prozkoumejte společně s námi literární novinky, ať už vážné, nebo spíše humorné. » Přečíst »

Doručení knih do Vánoc aneb poslední letošní aukce

balik

Začal advent, do Štědrého dne nám tedy zbývají necelé čtyři týdny. Máte v aukci vyhlédnutou knihu, která by byla ideálním dárkem pod stromečkem, a nevíte, jestli dorazí včas? Čtěte dále!

Naposledy do Macanuda

macanudo-11-nahled

Pojďte se pojedenácté a naposledy vydat do komiksového Macanuda! Ještě jednou prožijte svérázný, ale citlivý, absurdní, ale milý, veselý, přesto trochu melancholický příběh několika filozofujících postav jako tučňáci, starý známý kocour Fellini, Jindřiška či robot, které vám vykouzlí úsměv na tváři.

Zasoutěžte si o zapomenuté a „přepsané“ události naší historie

prepiste-dejiny-potreti-perex-b

Každý z nás se už asi setkal s tím, že si na sociálních sítích, nebo dokonce v médiích, přečetl názor některého z přepisovačů dějin. Právě proti nim bojuje podcast Přepište dějiny, jehož třetí díl vychází nyní také knižně.

Život na Zemi před miliony let

Davne svety_uvodni

Britský paleontolog Thomas Halliday ve své knize Dávné světy srozumitelným a poutavým způsobem popisuje formování ekosystémů, vývoj života na Zemi a dopad prehistorických událostí.

Tipy pod stromeček

VanocniStromecek

Vánoce klepou na dveře a zbývá už jen pár týdnů na pořízení dárků pro vaše blízké. A jak už je u nás zvykem, i letos vám přinášíme tipy na knihy z různých žánrů, ze kterých vyberete vhodný dárek pro kohokoli.

Dokonalý život

dokonala-pohadka

Lidé sní o dokonalém životě. Ale co se pod tímto pojmem vlastně skrývá? Co je dokonalé pro jednoho, zdaleka nemusí být dokonalé pro druhého…

Dopamin, dobrý sluha, ale zlý pán

dopamin uvodni

Seznamte se s dopaminem. Chemickou látkou, která ukrývá netušená tajemství. Jaké role má tato zcela zásadní molekula v lidském životě? A představuje pro nás dopamin pouze „to dobré,“ nebo se od něj můžeme dočkat i nechtěného překvapení? O tom si přečtěte v dnešní novince.

Rádce pro celou rodinu

tipy ctvrtek stres

Na čtvrtek jsme pro vás připravili několik skvělých tipů, které vás mohou naučit zvládat stres a další negativní emoce. A to platí nejenom pro lidi, ale často také pro zvířata. Přečtěte si tedy o tom, jak se naučit pracovat s emocemi a stresem nejen u lidí.

Vyhrajte román plný rodinných tajemství

letni sesry soutez uvod

Čtyři sestry se vrací na známé, leč traumatizující místo. Matka si však právě zde pro sestry připravila nečekané překvapení, a jak se zdá, nebude pro ně snadné to přijmout…

Příběh plný vášně a dobrodružství

vazka-v-jantaru

Oblíbili jste si romantickou sérii Cizinka od spisovatelky Diany Gabaldon? Nyní si můžete poslechnout druhý díl: Vážka v jantaru. Nechte se přenést do Francie za časů Ludvíka XV. a užijte si další dobrodružství plné vášně.

Bojíte se rádi?

horory-napeti-nahled

Dnes pro vás máme trochu speciální tipy. Nejprve vám představíme novou audioknižní verzi hororových povídek z viktoriánské Anglie. Druhá kniha je z pera českého autora a zavede vás do mysteriózních vod tajemného horského městečka. Ideální čtení pro všechny, kteří mají rádi napětí a rádi se bojí!