Magnesia-litera-2017

Magnesia Litera 2017

Nejlepší knihy minulého roku jsou již známy. Včera večer byly vyhlášeny výsledky šestnáctého ročníku Magnesia Litera. Které knihy by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti? » Přečíst »

ivanka-devata

Ivanka Devátá navštívila Adamov

V podvečer 13. března 2017 navštívila adamovské městské kulturní středisko herečka a hlavně spisovatelka Ivanka Devátá. O jak moc oblíbenou autorku se jedná, dokázal sál plný lidí, kteří ji přivítali vřelým potleskem. » Přečíst »

pizduch-nahled

Žába na prameni v Rolničce

Co znamená sedět jako žába na prameni? Proč tam vlastně sedí, na co čeká? A jak přišli ježci ke svým bodlinkám? Poslední zimní čtení v Rolničce dětem přineslo odpovědi nejen na tyto, » Přečíst »

nahledovy eva samkova

Eva Samková s Jiřím Králem přibližují v nové knize metodu EMG

Zkratka EMG pravděpodobně nebude každému známá, ačkoliv s podobně znějící metodou EKG mají zkušenost mnozí. Elektromyografii a její výhody představuje ve fitness publikaci Jiří Král za asistence snowboardistky Evy Samkové. » Přečíst »

velkyctvrtek-prezentace

Velkočtvrteční literární poklady

Na 16. březen 2017 je již po jedenácté nachystána akce známá pod názvem Velký knižní čtvrtek. V ten den se ve výlohách i na pultech knihkupectví zabydlí „hity jarní sezóny“, patnáct nově » Přečíst »

Ukázka z knihy Když to tam není, tak to tam nehledej

kdyz-to-tam-neni-tak-to-tam-nehledej-perex

Suchý hadr na dně mořském Ivany Chřibkové se dočkal svého volného pokračování! Přečtěte si příběh hrdinky Anny, který je plný humoru a ironie, o čemž se ostatně můžete hnedle přesvědčit…

Vyhrajte spletitý případ plný démonů z minulosti

divka-o-pulnoci-perex

Policejní psycholožka Saša Załuská se ze své závislosti na alkoholu sice vyléčila, ale touha po sklence něčeho ostřejšího ji pronásleduje stále, obzvláště ve vypjatých situacích. A těch ji během vyšetřování potká mnoho. Podaří se jí odolat a případ vyřešit?

Utopický Gotham a zločinný Batman

61lbWBTpyEL

V Gotham City již nevládne zločin. Batman, jeho partnerka Selina Kyleová a jejich pomocníci se starají o spravedlnost a spokojenost občanů. Gotham City, nyní město naděje, však zažívá neobvykle vysoký počet sebevražd. Kdo má na svědomí temno číhající v jinak idylickém městě?

Být hrdinou není takové, jak se píše v komiksech…

Pavel Bares_Projekt Kronos

V nakladatelství Host právě vychází románový debut mladého autora Pavla Bareše. Jeho Projekt Kronos přináší nový svěží vítr do české fantastiky.

Detektivní pátrání

krimi

I na jaře není na škodu najít si chvilku pro dobrou detektivku. V dnešních knižních tipech budeme pátrat se slavným detektivem Watsonem, odhalíme záhadu rukopisu, který skrývá pravdu o kruté vraždě, a na závěr se přesvědčíme, že Vánoce nemusí být vždy svátky klidu a míru.

Zasoutěžte si o případ zmizení v aljašské pustině

La-Loba-audiokniha-perex

Tři roky od sebe dělí zmizení dvou žen, přesto je policejní seržant Hamilton přesvědčený, že mezi nimi existuje souvislost. Vydává se proto hledat tajemného zálesáka Grizzlyho Adamse, který by mohl být klíčem k celému případu. Je snad on únoscem?

Příběh z doby, kdy svět potemněl

jakobovy-barvy-perex

Malý chlapec na cestě lesem. Bojuje o svůj život. V rukou nese malou dřevěnou truhličku, která ukrývá poklad – barvy, které je třeba chránit, aby nezmizely ze světa…

Každý z nás je originál

Originaly

Každý z nás může změnit svět či alespoň jeho kousek. S tímto tvrzením přichází Adam Grant, profesor psychologie a konzultant, ve své knize, která má pomoci lidem uskutečňovat jejich malé i velké nápady. Nechybí ani příklady z praxe, na kterých dokazuje pravdivost svých slov. Proto neváhejte a zkuste své nápady uskutečnit…

Připravte se na léto: buďte fit

nahled-obalky

Chcete si zlepšit postavu? Chcete dosáhnout plochého břicha, jaké mají modelky, ale zároveň byste se ráda vyhnula striktním dietám a raději si připravovala jídla chutná? Pak jsou dnešní knižní tipy, které představují  dvě nové knihy receptů pro štíhlou linii, právě pro vás.

Zahrajte si o krvavou oslavu tradičních svátků

znesvetitel-perex

V oknech bliká vánoční výzdoba a ozdobený stromeček už čeká, až se pod ním objeví dárky. Rodiny společně sedí u krbu a užívají si klidu. Ten se však brzy rozhodne narušit Znesvětitel a Štědrý den rozhodně nebude posledním zkaženým svátkem.