Nakladatel: Cosmopolis

Nakladatelství Cosmopolis vzniklo na jaře roku 2015 a je součástí zavedeného nakladatelského domu Grada. Logo značky v sobě zahrnuje hned několik významů: hřbety stojících knih, živoucí město a rytmus. Přináší tak svým čtenářům knihy z celého světa, zahraniční i českou beletrii všech žánrů, a současně drží prst na tepu doby. Pestrou skladbu žánrů (od detektivek a thrillerů přes humor až po čtení pro ženy) ilustruje také motto redakce: knihy všech barev.

www.cosmopolis.cz


Cosmopolis - Nejnovější knihy

knihaTiché šlapací království knihaLáska podle Shakespeara 3 knihaPodivná hra knihaNoční lov

Cosmopolis - Související články

Fenomén blogeři

typewriter

Blogování je několik posledních let na vzestupu. Psát blog dnes může každý, kdo má přístup na internet a trochu volného času. Někteří blogeři jsou dokonce tak dobří, že si jich všimnou i knižní nakladatelé. Na čtyři takové se dnes podíváme.

Ukázka z knihy Já, blogerka (Jana Kuželová)

Ja_blogerka_Potah.indd

Být ženou je výsada! Aspoň podle slov Jany Kuželové, která napsala knihu, která by neměla chybět v kabelce žádné ženy bez ohledu na věk. Nejedná se o lifestylové čtení, ale o témata blízká ženám a příběhy, které vedou nejen k zamyšlení, ale hlavně k zasmání.

Napříč žánry české tvorby

Česká republika

Máte rádi české autory? Rádi byste si přečetli knihu, která vychází z českých reálií a je psána českým autorem? V dnešních knižních tipech si představíme hned sedm knih českých autorů a autorek. Od poezie, pohádek, esejí až po zamyšlení se nad klimatem na naší planetě.

Rozhlasová pohádka, která naštvala komunisty

tiche-slapaci

V šedesátých letech napsal známý český dramatik, scénárista, textař a herec Zdeněk Svěrák rozhlasovou pohádku, jež byla roku 1968 zakázána pro zjevnou paralelu s komunistickým režimem.

Nebojte se číst nahlas!

Zdenek Sverak_Tiche slapaci kralovstvi

Zdeněk Svěrák, herec a humorista, autor oblíbených příběhů pro děti i dospělé, připravil už v 60. letech pohádku, která dokáže zaujmout a poučit i dnes…