Rubrika: Recenze knih pro děti a mládež

Ohnivá čarodějka je zpět!

Matt Ralphs_Vladkyne ohne

Hazel, Bramley a Titus se vrací v pokračování kouzelné fantasy Dcera ohně. Ze starých nepřátel se stanou spojenci a největším protivníkem bude samotný Řád lovců čarodějnic.

Průvodce mytologickými světy

atlas-mytu-myticky-svet-bohu-perex

Pestrobarevná publikace si klade za cíl provést děti dvanácti tajemnými světy a jejich nejznámějšími mýty. Jak se jí to daří?

Mít draka a udržet si ho

Russell_OchranceDraku

Mnozí z nás si občas postesknou, že by chtěli žít na opuštěném ostrově, obklopeni panenskou přírodou. Co byste řekli na území, na němž ještě stále žijí draci? Kamarádili byste se s nimi (kdyby o to oni stáli)? Chránili byste je před zlými lidmi z pevniny?

Ve čtvrté Čarodějově nevěstě vztahy pokročí!

Yamazaki Kore_Carodejova nevesta 4

Čtvrtý díl Čarodějovy nevěsty drží nastavenou laťku. Humoru a akce je v něm sice o něco méně, ale po stránce vztahové se konečně posune o kousek dál…

Pro každého trošku ze života Simpsonů

Sipsonovi_VelkejSef

Kdo by neznal zlobivého Barta, zvídavou Lízu, miminko Maggie, mamku Marge a svérázného tátu Homera z rodiny Simpsonových? Pojďme se na jejich život podívat i trochu jinýma očima – pohledem překladatele.

Mami, jak vypadá kostra slona?

ci-je-to-kostra

V jistém věku se děti začnou ve zvýšené míře zajímat o anatomické záležitosti. Pro rodiče zvídavých potomků připravilo brněnské nakladatelství Host knihu, díky které se poučí o kostře člověka i nejrůznějších zvířat zábavnou a hravou formou.

Buď rebelkou!

pribehy-na-dobrou-noc-pro-male-rebelky-perex

Mohlo by se zdát, že historie je plná příběhů o statečných, chytrých či jinak významných mužích a ženy se v ní vyskytnou jen sem tam. Přitom i ony stály u mnoha významných objevů, vedly muže do vítězných bitev či dokázaly další a další fantastické věci!

Když brácha běhá s větrem o závod

muj_bracha_tornado

Některé děti jsou hyperaktivní, impulzivní a nepozorné. Pokud vás zajímá, jak k těmto dětem přistupovat a jak jim pomoct proměnit jejich zápory v klady, začtěte se! Hrdina Jonáš z knihy Můj brácha Tornádo totiž takovým dítětem je.

Spletitá, leč známá cesta dějinami kouzel

Harry Potter_Cesta dejinami car a kouzel

Průvodce bradavickými školními osnovami i dějinami čar a kouzel je po grafické stránce dechberoucí, ale přináší jen málo nových zajímavostí.

Malý Mikuláš jako komiks

Maly Mikulas_puvodni komiks

Příběhy malého Mikuláše jistě znáte. Věděli jste ale, že vznikly původně jako komiks? Ten nyní poprvé vyšel knižně.