Rubrika: Recenze knih pro děti a mládež

Zábavné hry pro budoucí prvňáčky

deskhry-pripava-na-skolu

Máte doma dítko, které v září nastoupí do první třídy? Hravou formou můžete zjistit, zda umí vše, co se od něj v tomto věku očekává.

Pohádkové usínání

prasatko-peppa-pohadky-do-postylky

Patříte k rodičům, kteří dětem (nejen před spaním) pravidelně čtou pohádky? Pak byste mohli ocenit tip na knihu, v níž najdete rovnou osm pohádkových příběhů. 

Neposední čertíci

zbrklik_a_certidlo

Jaké neplechy vyvádí malí čertíci? Nemyslete si, že neumí pořádně zlobit. Čertidlo Tadeáš vymýšlí jednu lumpárnu za druhou! Podaří se čertovi Zbrklíkovi mu v nich zabránit?

Kdo je „Smrt“?

soutez-ja-smrt

Zemřela jí sestra, dvojče, bez něhož je jako bez rukou. Někdo ji zavraždil. Proč? Kdo? A jak se vůbec může s něčím takovým vyrovnat?

Začalo to ve stánku…

stanekspolibkynahled

Mám ho ráda, nebo ho miluju? Na tuto otázku si musí odpovědět Rochelle, která úplně poprvé padla rovnýma nohama do vztahu s vyhlášeným holkařem, který nejde pro ránu daleko…

Ztracený případ

mlada_carodejka

Přáli byste si umět kouzlit? Stačilo by jediné lusknutí prstů a z vašich nepřátel by byly třeba ropuchy! Lákavá představa, že? Vždy je však nutné myslet na to, že každé kouzlo se dotyčnému může vymknout z rukou…

Zpívající cukrářka

druha_sance_pro_zoe

Jak komplikované mohou být vztahy mezi rodiči a dětmi? Co když vám matka celý život tvrdí, že o vás otec nestál, jenže po letech se ukáže, že o vás vůbec nevěděl?

Příchod bohů, návrat dětství

Toman_PrichodBohu_audio

Padesátá a šedesátá léta dvacátého století charakterizuje ve světě žánru science fiction nadšený optimismus v souvislosti s vizí kolonizace vesmírných dálav. Věděli jste ale, že vedle slavných jmen typu Bradbury, Silverberg či Heinlein stojí i řada českých autorů?

Za záchranou světa, pěšky a autostopem

King_Straub_Talisman

Patříte-li k vyvoleným, případně jste-li jedinou nadějí té správné strany lidského rodu, pak musíte počítat s tím, že váš život nebude nudný. Ruku v ruce s tím jde i fakt, že nebude ani pohodlný. A do třetice, nejspíš vás bude i dost bolet. Ale nakonec to bude stát za to. Nebo ne?

Jak to všechno funguje dohromady?

Kay_AnatomieOdAdama

Přemýšleli jste někdy o tom, jak funguje lidské tělo? Jste-li lékaři, tak asi nejméně jednou, že? Ale i my, pacienti, někdy chceme vědět, co se s námi vlastně zrovna děje. Jedna z možností, jak to zjistit, je nakouknout do encyklopedie.