Rubrika: Recenze knih pro děti a mládež

Chlapec narozený mimo čas

Casobeznik

V dobrodružném sci-fi pro mládež Časoběžník se minulost potkává s budoucností v nevšední jízdě napříč časem.

Jak se všechno mohlo odehrát jinak

Cowell_JakZamotatDraciPribeh_audio

Přemýšleli jste někdy nad tím, jakou hrou osudu jste se narodili? Jak málo mohlo stačit k tomu, aby se vaši rodiče nikdy nesblížili a místo jeden druhého mohli potkat každý úplně někoho jiného? Jak se zdá, život je vlastně jedna velká loterie.

Čarodějova nevěsta slaví Vánoce!

Yamazaki Kore_Carodejova nevesta 6_uvodni

Šestý díl Čarodějovy nevěsty začne hledáním dokonalého vánočního dárku, pokračuje pátráním po zmizelém chlapci a nakonec i po samotném čaroději.

Mezi knižními postavami

Strazci pribehu

Někdo vstupuje do známých příběhů, krade z nich nápady a způsobuje příšerný chaos. Dokáže mladá knižní poutnice Amy dotyčného zastavit?

Poklad a smrt

Sands_TemnaKletba

Co všechno byste obětovali v honbě za pohádkovým bohatstvím? Byli byste ochotni sáhnout někomu jinému na život? A udělali byste to i v případě, kdy by vysněný poklad byl spíš v rovině legendy než reálného příslibu?

Napůl člověk, napůl puma

Woodwalker_Caragova promena

Carag se narodil jako puma, není však obyčejným zvířetem. Je woodwalker, což znamená, že se může proměňovat v člověka. To mu zajistí místo ve škole pro stejně výjimečné děti, ale i pozornost mocného a podezřelého muže.

Dluhy minulosti

Peers_AgentOrbulatoru

Jak se jednou stanete v nějaké oblasti těmi nejlepšími, můžete si vsadit na to, že váš život už nikdy nebude tak klidný, jako byl dříve. Události si vás spolehlivě najdou a po vašich dovednostech a znalostech bude nepochybně poptávka. A může na nich stát i budoucnost světa, jak jej známe. Kdo ví?

Bohaté ilustrace, chudé příběhy

Pohadky pro sladke sny_uvodni

Pohádky pro sladké sny potěší krásnými ilustracemi, jichž v knize najdete opravdu požehnaně. Samotné vyprávění je však poněkud zjednodušené a nezáživné.

Divotvůrce to nemá jednoduché

Sebastien de Castell_Kouzelnice

Třetí výprava do magického světa fantasy série Divotvůrce přináší mnoho akce, nebezpečí, kouzelných soubojů a zlověstných předtuch. Vlastně se toho od minula moc nezměnilo…

Nová apokalypsa

Thiemeyer_EvoluceMestoPrezivsich

Knih popisujících konec lidské civilizace je na trhu celá řada. Jaký by byl svět, v němž by si příroda vymohla zpět své pozice a lidskou rasu vytlačila do ústraní? Jaký by byl průběh takové Evoluce?