Nakladatel: Kniha Zlín

Nakladatelství Kniha Zlín vzniklo roku 2004. Od té doby se v rámci svých edic FLEET, TRACK, NEEWIT, WALT a TEMA snaží nabízet čtenářům to nejkvalitnější, co se v současné době objevuje na (nejen) evropském knižním trhu. Vedle oceňovaných děl z takzvaných velkých literatur dostává podstatný prostor mnohdy (nezaslouženě) opomíjená soudobá literatura bývalého východního bloku, včetně té slovenské, kterou Kniha Zlín představuje v českých překladech. Kniha Zlín vydává také původní díla českých autorů, poezii a literaturu faktu. Pozornost věnuje též literátům spojeným se zlínským regionem.

www.knihazlin.cz/


Kniha Zlín - Nejnovější knihy

knihaJe nás pět knihaRestart knihaKrysí ostrov a jiné povídky knihaSetkání s Dianou Phipps Sternbergovou

Kniha Zlín - Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 13. do 19. března 2023

nenechte_si_ujit

Březen se přehoupl do druhé poloviny a vy se opět můžete těšit na mnoho literárních akcí. Třeba na Severský literární salón, který můžete sledovat z pohodlí domova, literární večer věnovaný norskému románu Je nás pět či cestovatelský festival Kolem světa. 

Nenechte si ujít v týdnu od 20. do 26. února 2023

nenechte_si_ujit

I další únorový týden nabízí literární akce, které stojí za návštěvu. Nenechte si ujít autorské čtení Lucie Lukačovičové, literární setkání zaměřené na japonský román Za sklem, přednášku Dany Šimkové o Harrym Potterovi či besedu ke knize Poselství z Ukrajiny.

Nenechte si ujít v týdnu od 16. do 22. ledna 2023

nenechte_si_ujit

Další lednový týden je před námi a s ním i přehled literárních akcí. Běžte se schovat před studeným počasím například do pražské Knihovny Václava Havla. Nebo přijďte do brněnské knihovny, kde probíhají akce pro malé i velké čtenáře.

Nenechte si ujít v týdnu od 24. do 30. října 2022

nenechte_si_ujit

Říjen se pomalu chýlí ke svému konci, ale my vám opět přinášíme přehled literárních akcí, kterých se můžete zúčastnit. Nenechte si ujít setkání s Karin Krajčo Babinskou, křest románu Emilka či besedu s králem severské krimi – do Prahy přijede Jo Nesbø!

Nenechte si ujít v týdnu od 18. do 24. července 2022

nenechte_si_ujit

Červenec se přehoupl do své druhé poloviny a s ním i Měsíc autorského čtení. Pokud tedy budete v následujícím týdnu v Brně nebo Ostravě, určitě si zajděte poslechnout některé ze zajímavých čtení českých či islandských autorů.