Nakladatel: Kniha Zlín

Nakladatelství Kniha Zlín vzniklo roku 2004. Od té doby se v rámci svých edic FLEET, TRACK, NEEWIT, WALT a TEMA snaží nabízet čtenářům to nejkvalitnější, co se v současné době objevuje na (nejen) evropském knižním trhu. Vedle oceňovaných děl z takzvaných velkých literatur dostává podstatný prostor mnohdy (nezaslouženě) opomíjená soudobá literatura bývalého východního bloku, včetně té slovenské, kterou Kniha Zlín představuje v českých překladech. Kniha Zlín vydává také původní díla českých autorů, poezii a literaturu faktu. Pozornost věnuje též literátům spojeným se zlínským regionem.

www.knihazlin.cz/


Kniha Zlín - Nejnovější knihy

knihaŽízeň knihaNáš všední život knihaDoppler knihaStockholm DELETE

Kniha Zlín - Související články

Doppler konečně v Čechách

doppler

Doppler je prvním dílem trilogie, za níž stojí norský spisovatel Erlend Loe. Nejedná se však o nějakou další severskou krimi. Doppler je dílem poměrně unikátním a rozhodně podmanivým.

Policie nebyla poslední – přichází Žízeň

zizen-perex

Harry Hole se oženil s Ráchel a chytání sériových vrahů pověsil na hřebík. To mohl být konec asi nejslavnější soudobé kriminální série. Jenže její příznivci, a nakonec i sám autor, usoudili, že by to byla škoda…

Příběh uprchlické krize v Evropě

Nová odysea

O uprchlické krizi toho bylo napsáno již mnoho. Většina autorů a novinářů však na migranty nahlíží jen jako na vítanou příležitost k vlastnímu zviditelnění se. Patrick Kingsley však ve své knize Nová Odyssea nehledá senzaci, ale snaží se přinést objektivní informace a fakta přímo z míst, odkud lidé do Evropy prchají.

Napětí na víkend

krimi-pribehy

Vydejte se do tmavých zákoutí a nebezpečných ulic severského velkoměsta, rozplétejte intriky a nenechte se obalamutit planými sliby nejvyšších politiků, pokuste se rozluštit rébus o konci celého lidstva s ruským Kremlem v patách. Milovníci chytrých thrillerů dnes opravdu mají z čeho vybírat.

Atlas světových dějin ještě nikdy nebyl tak zábavný

870_cesta-casem-obalka-rgb

Nebaví vaše děti dějepis? Nebo jsou do něj naopak nadšené a rády by se dozvěděly více, než slýchají na hodinách ve škole? Pak vám nesmí ujít atlas světových dějin Cesta časem vybavený nádhernými ilustracemi Petera Goese.