Nakladatel: Kniha Zlín

Nakladatelství Kniha Zlín vzniklo roku 2004. Od té doby se v rámci svých edic FLEET, TRACK, NEEWIT, WALT a TEMA snaží nabízet čtenářům to nejkvalitnější, co se v současné době objevuje na (nejen) evropském knižním trhu. Vedle oceňovaných děl z takzvaných velkých literatur dostává podstatný prostor mnohdy (nezaslouženě) opomíjená soudobá literatura bývalého východního bloku, včetně té slovenské, kterou Kniha Zlín představuje v českých překladech. Kniha Zlín vydává také původní díla českých autorů, poezii a literaturu faktu. Pozornost věnuje též literátům spojeným se zlínským regionem.

www.knihazlin.cz/


Kniha Zlín - Nejnovější knihy

knihaUlice zlodějů knihaModrá světla Jokohamy knihaBoží prst knihaPrůvodce světem současného umění

Kniha Zlín - Související články

Získejte příběh nesnadné cesty do vysněné Evropy

ulice-zlodeju-perex

Vydejte se s osmnáctiletým Lachdarem na cestu za splněním jeho snu o cestě do Španělska. Nebude to jednoduché a mladík bude muset překonat množství nástrah spojených nejen se střetem evropského způsobu života a tím, co znal z Maroka.

Jak se neztratit ve světě moderního umění

pruvodce_svetem_soucasneho_umeni

Nový návštěvník galerie moderního výtvarného umění si často pomyslí: „Tomuto umění vážně nerozumím.“ Průvodce světem současného umění od historika umění a kurátora ukáže, jak se v moderním umění neztratit.

Románové hledání identity

Zeny-o-zenach

Život píše nejrůznější příběhy. Bez scénáře, bez dramaturga. Někdy se ve spletitých příbězích svých životů nevyznají ani jeho hlavní protagonisté. Najít sám sebe a své místo na světě je úkol, který nelze předem natrénovat. Začtěte se do příběhů plných naděje i smutku.

Špionážní román z daleké Číny

nocni_dravec

Očekávaný špionážní thriller vzbudil v českých čtenářích nebývalý zájem zejména tím, že je situován do prostředí daleké Číny. S tajnými bezpečnostními agenturami se čtenáři setkávají poměrně často ve filmech, o něco méně v knihách. Většinou se však děj odehrává v Rusku, Německu, Anglii nebo v Americe. Ale Čína? To zní více než lákavě.

Získejte případ tokijského sériového vraha

modra-svetla-jokohamy-perex

Inspektor Iwata se po těžkém životním období vrací k policii, a to přímo na tokijské oddělení vražd, kde je mu ihned přidělen případ rodiny Kaneširových. Co při pátrání odhalí a jak velká to bude zkouška pro jeho křehkou psychiku?