Rubrika: Beletrie – knižní tipy

Zasoutěžte si o vzpomínky Františka J. Kolára

u-dunkerquu-za-svobodu-v-ruzyni-za-cest-perex

Patříte mezi nadšené fanoušky faktografických biografií? Fascinují vás osudy známých osobností? V tom případě se pravděpodobně rádi začtete do knihy vzpomínek jedinečného zástupce českého levicového hnutí Františka J. Kolára.

Příběh o lásce, péči a naději

Skola_nadeje

Rosemary má dvě skvělé dcery a milujícího manžela. Pak ale přijde šok. Hugh kvůli nehodě končí v nemocnici a zpět domů se vrací jako mrzák. Kvůli poranění hlavy se musí znovu učit všem základním úkonům. Dá se s tím vůbec nějak vyrovnat? Škola naděje vám prozradí víc.

Thrillerová smršť

thriller

Thrillery patří dlouhodobě mezi čtenářsky nejoblíbenější žánry. Dnes se společně podíváme na tři horké novinky, které potěší všechny nebojácné milovníky odvrácené stránky života. Seznamte se s nebezpečím online světa, nechte se provést světem lidí bez domova a poddejte se věčné lásce, která překonala i smrt.

Posmrtná poezie

Nemozny carodej clovek

Milovníci poezie a mladých talentů, zbystřete! Nejenže nedávno proběhl Světový den poezie, ale též vyšla sbírka vybraných básní Milana Kocha, které zaujmou nejen obsahově, ale i svým vizuálním zpracováním.

Humorné příběhy pro lepší náladu

tipy5

Přichází jaro a přináší nám teplo, sluníčko a dobrou náladu. Pojďte mu pomoci a nechte si dobrou náladu navodit také správnými knihami! Úsměv magicky zlepšuje den a tyto knihy vás zaručeně pobaví a rozesmějí.

Získejte příběh odplaty za manželovu smrt

Vyrovnat si účty (ukázka)

Po dlouhém pátrání Sharon konečně zjistila, kdo a proč zavraždil jejího manžela. Ani dvacet let nezmenšilo její vztek a touhu po pomstě a nyní konečně nastal čas na vyrovnání účtů. Zkušená autorka krimirománů Martina Cole přichází s dalším mrazivým příběhem…

Nakladatelství Fantom Print vydalo další díl originální paranormální romance

v-zajeti-slasti

Psyka Ashaya má před sebou nelehký úkol. Aby ochránila svého syna, musí uzavřít příměří s mužem, který její rasu nenávidí z celého srdce. Najde zastání u nepřítele, nebo bude zrazena a podlehne trestu svého vlastního druhu?

Oslavte Světový den poezie se sbírkami z nakladatelství HOST

Tipy_Svetovy den poezie

Dnešek je svátkem poezie, což jej strávit u nějaké zajímavé básnické sbírky? Nebo rovnou u několika! Nabídka nakladatelství Host je vskutku bohatá a uspokojí každého milovníka literatury, v němž dřímá duše básníka.

Zasoutěžte si o biografii kremelské princezny

stalinova-dcera-perex

Narodila se jako Světlana Allilujevová, zemřela pod jménem Lana Petersová a málokdo v ní viděl více než Stalinovu dceru. Celou její biografii, která byla sepsána ve spolupráci se Světlaninou dcerou Olgou, si můžete přečíst.

WKF – kniha plná faktů

Wittgensteinova kniha faktů

Co se seznámit s nejvlivnějším učitelem filosofie v Cambridge ve 20. století, s jeho rodinou, historií, zázemím atd.?  Za pomoci dnešního knižního tipu to nebude žádný problém. Knihu kromě fakt tvoří i bohatý obrazový materiál.