Rubrika: Beletrie – knižní tipy

Zasoutěžte si o klasický příběh bouřlivé lásky

Jih-proti-Severu-1a2-perex

Příběh nezkrotné a tvrdohlavé Scarlett O’Harové není třeba dlouze představovat, protože román Margaret Mitchellové již vyšel v mnoha vydáních a dočkal se také filmového zpracování. Pokud si jej chcete připomenout, máte příležitost díky novému vydání!

Skutečný špionážní příběh

Spion a zradce

Největší špionážní příběh studené války přenese čtenáře do světa plného tajemství, odlišných pravidel i krve. Vše se točí kolem dvojitého agenta Olega Gordijevskiho, jehož identita nedá spát CIA. Ta na něj nasadí dalšího špiona, který ale ve skutečnosti pracuje pro Sověty…

Vyhrajte dokumentární detektivku o české justici

matematika-zlocinu-perex

Kolik nevinných lidí sedí na mřížemi českých věznic? Jak se totiž zdá, stačí drobná chyba ve vzorečku a české soudy bez mrknutí oka odsoudí i bezúhonného občana. Přesvědčte se o tom v knize reportérky  Magdalény Sodomkové.

Získejte druhý díl historické ságy o rodu Harantů

pod-kardinalskou-peceti-perex

Polský šlechtic Jan Jiřík Kiowski, syn Sibyly Harantové, přijíždí do Prahy, aby se zde skryl před svými pronásledovateli. Město si okamžitě zamiluje a v Čechách nakonec zůstane až do své smrti. Přečtěte si, co vše útěkem z rodné země získal i ztratil.

Tohle nelidské místo dělá z lidí zrůdy

Osviceni

V roce 1980 vznikl pod taktovkou režiséra Stanleyho Kubricka hororový film Osvícení s Jackem Nicholsonem a Shelley Duvall v hlavních rolích. Předlohou pro něj byl román odehrávající se v horském hotelu Overlook a nyní si jej můžete vychutnat i jako audioknihu.

Na krimi vlně

Tipy_kdyz krimi pisi zeny

Vítejte ve světě kriminalistů, brutálních a důmyslných vrahů a napínavého vyšetřování. Nicméně krimi žánr může mít různé tváře, ať už se jedná o humoristickou detektivku, napínaný příběh s nádechem mystična či klasiku z pera mistra detektivního žánru.

Minulosti neutečeš

Nadeje v oblacich

Hlavní hrdinka Anna dostala práci snů u leteckých záchranářů. Rozhodne se ji přijmout i přes fakt, že bude pracovat v rodném městě. Vše funguje skvěle až do okamžiku, kdy ji dožene minulost a temné tajemství vypluje na povrch…

Fantastická výprava do rudolfinských časů

Zrcadlo Serafinanahled

Máte rádi příběhy z rudolfinské doby? Láká vás svět benátských zrcadel a tajemství, která jejich vznik provází? Pokud ano, začtěte se do dobrodružného historického vyprávění…

Spleť hospodských a postelových historek

Koreni chudych

Nikola a Petr dospívají a žijí v období normalizace v Československu a každý se s neutěšenými pocity vyrovnává po svém. Nikola skončí se sportem a vydává se do hor jako pošťák, Petr se stává námořníkem a chce emigrovat. Jejich příběhy nastiňují tehdejší dobu a smýšlení lidí. 

Příběhy odehrávající se na pozadí historických událostí

historicke-romany

Nepotřebujete stroj času, abyste se mohli vydat do dob minulých. Díky autorům, kteří se inspirovali skutečnými událostmi, můžete navštívit různé epochy a poznat tehdejší dobu. Zažijete atmosféru druhé světové války či navštívíte české země v době vlády Spytihněva.