Rubrika: Beletrie – knižní tipy

Sci-fi závěr měsíce lásky

sci-fi uvodni

Ačkoliv je květen měsícem lásky, nebudou dnešní knižní tipy hrát na romantickou strunu. Představíme vám čtyři knižní novinky ze světa sci-fi, díky kterým se můžete vypravit do světa budoucnosti i do alternativní minulosti.

Historické příběhy

historie uvod

Dnešní knižní tipy vám přináší několik historických příběhů. Poznáte stavitele Lundira, bastarda Yanniga, seznámíte se s prvním dadaistickým románem na světě a rozšíříte si své vědomosti z historie Ukrajiny a české Aše.

Získejte souboj lidské mysli s naprogramovaným bioroidem

Vypujceny-cas-perex

Sofie Adlerová měla v kryogenní stázi strávit půl roku, namísto toho ji probudili po více než sto šedesáti letech. Přišla tak nejen o své blízké, ale i o svět, jak ho znala. Nehodlá se však stát pouhým pokusným králíkem a rozhodne se bojovat.

Fantasy – pohádky nejen pro dospělé

fantasy uvodni

Dnešní knižní tipy z žánru fantasy potěší nejen dospělé čtenáře. Bude vojevůdce Svjatoslav úspěšný i v dalších válečných taženích? Jakým nevysvětlitelným jevům bude čelit mladý programátor? Kdo obývává Metropoli Evropa? A najdou Callie a Des Zloděje duší?

Fantastické procházky městy s českými autory

Hlubiny-mesta-perex

Povídkový soubor Hlubiny města obsahuje fantastické příběhy českých autorů, které spojuje téma města. Najdete zde snovou Barcelonu, současný Krakov, postapokalyptický Londýn, ale i nástrahami překypující Pardubice nebo Brno a mnohem víc.

Vyhrajte knihu rozhovorů s válečnými korespondenty

roky-nadeje-perex

O druhé světové válce bylo napsáno už mnohé, takže často máme pocit, že už o ní už víme vše. Přesto se čas od času objeví nová svědectví. Tentokrát si můžete přečíst svědectví nejslavnějších amerických a ruských válečných korespondentů.

Dramatický souboj

velky_zavod_1

Dvě nejlepší parkurové jezdkyně čeká napínavé klání. Jenže co když se o vítězství utká matka s dcerou? Jak se takový duel podepíše na jejich vztahu? O tom vypráví populární autor detektivek James Patterson ve své knize Velký závod.

Fantazie na plné obrátky!

Sci-fi

Čtete rádi fantasy a sci-fi? Pak si nenechte ujít naše tipy. Čeká vás román o klimatické katastrofě, thriller o nekontrolovaně se šířící nákaze, vyprávění o muži probouzejícím se v různých realitách a sbírka patnácti povídek inspirovaná mystériem měst.

Islandské mrazení

island-nahled

Vydejte se do mrazivých končin Islandu, ze kterých jen tak neuniknete! Nejprve vás čeká temný příběh plný krve a prapodivných nevysvětlitelných událostí. Dále se začtěte do chladného, ale humorného příběhu o islandském „šerifovi“, který se rozhodne přijít všemu zlu na kloub!

Zahrajte si o temný román o těžkostech dospívání

les-v-dome-Audiokniha-perex

Malá cácora, jak jí přezdívá babička, nemá příliš šťastné dětství a zdá se jí, že je všem na obtíž. Otec rodinu opustil, matka dává přednost svým nápadníkům a prarodiče pro ni nemají vlídné slovo. Navíc v sobě nosí děsivé tajemství, o kterém však nesmí mluvit.