Rubrika: Beletrie – knižní tipy

Ženy pro ženy

Tipy_Kdyz pisi zeny

Níže představené knihy napsaly ženy pro ženy. Úspěšné a oblíbené autorky si pro své věrné čtenářky připravily příběhy plné lásky, náročných zkoušek a problémů, ale i naděje. Okouzlí i vás?

Zápisky pesimisity

Zachran se Pepino zachran se

Pepíno nepatří mezi lidi, kterými byste se chtěli obklopovat. Je to pesimista, cynik a šťoural. Žije v Praze a své pocity, zážitky a problémy svěřuje papíru. Podaří se mu nakonec najít ztracený elán a překonat nejpalčivější problémy svého bytí?

Světy plné magie a nadpřirozena

Čtení, fantasy, magie - ilustrační

Magie je všude kolem nás. Nevěříte? Po přečtení našich tipů uvěříte – protože v knihách je jí plno a my vám nabízíme rovnou čtyři knihy najednou! Ponořte se do tajuplných světů, nechte se jimi pohltit a prožijte neobyčejné zážitky.

Zasoutěžte si o návrat vraha přezdívaného Cizák

mrtvy-muz-prichazi-perex

Už deset let uběhlo od doby, kdy v Dartmooru naposledy vraždil muž s přezdívkou Cizák. Své oběti zabíjel neskutečně krutým způsobem, který mají všichni policisté i po tolika letech v paměti. A detektiv Heckenburg se obává, že nyní je tento pachatel zpět.

Knižní napětí

Tipy_Dnes bude vasim pruvodcem strach2

Dnešní tipy věnujeme těm, kteří v knihách hledají hlavně napětí. Jistě je potěší další díl ze série Erica Rickstada, nový román Markéty Harasimové, moderní zpracování Othella anebo komiksová podoba povídek H. P. Lovecrafta.

Istanbulský Dekameron

Istanbul Istanbul

Čtyři vězni, deset příběhů a deset dnů, tak se dá shrnout román tureckého spisovatele Burhana Sönmeze. Vězni čekající na další mučení se snaží prostřednictvím vyprávění pozapomenout na své utrpení.

Z pera českých autorů

Z-pera-ceskych-autoru

Začtěte se do nejnovějších děl českých autorů! Čekají vás poeticky laděné básně, toulky naší minulostí, humorné příběhy tu a tam obohacené o zamyšlení, osudy osamělého cynika a život dvou bratrů v těžkých časech.

Vyhrajte případ vraha s velmi podivným motivem

dokonala-korist-perex

Když uprostřed festivalového veselí někdo rozpáře břicho jednomu z účastníků, policie se nejdříve domnívá, že šlo o následek hádky. Dokud se nezjistí, že oběť byla naprosto bezúhonná a nešlo o čin v afektu, ale o pečlivě připravený zločin. A u jednoho nezůstane…

Svěží knižní debut českého autora

projekt-athena-perex

Kateřina kvůli vážně duševní poruše nedokáže opustit budovu vlastní firmy. Když však její stěžejní armádní projekt přesunou do Afriky, může alespoň na dálku řídit jeho další kroky. Z toho není ani trochu nadšená poručík Tamara Holsterová, nedobrovolná účastnice nadcházejících polních testů…

Hity Velkého knižního čtvrtku – podzim 2018 II.

Velky knizni ctvrtek

V říjnu proběhla čtenářské obci již dobře známá akce Velký knižní čtvrtek. Patnáct hitů podzimní sezony se v jeden den objevilo na pultech knihkupectví. Pojďme si představit dalších pět titulů napříč žánry vydaných čtyřmi různými nakladateli.