Rubrika: Beletrie – knižní tipy

Kdo zavraždil středoškolačku?

Divka na snehu

Když se najde tělo zavražděné středoškolačky, obyvatelé malého města tuto tragédii prožívají každý po svém. A každý z nich také skrývá určité tajemství.

Románová historie

roman historicky

Ať už jste příznivci historie či jen rádi čtete romány, dnešní tipy jsou tu pro vás. O historických událostech nebo o tom, jak se dříve žilo, si možná zapamatujete více z románů než z naučných knih.

Zasoutěžte si o autentický thriller z českého podsvětí

plachetnice-z-bozkova-perex

Zatímco v Praze začínalo nové tisíciletí, v Plzni stále vládla atmosféra a mravy divokých devadesátých let. Začtěte se do příběhu, který nabízí unikátní spojení dvou zcela rozdílných pohledů (kriminalisty a studenta Jakuba) na plzeňské podsvětí.

Zahrajte si o návrat v čase za záchranou rodičů

bubny-podzimu-perex

Claire Randallová se spolu s manželem vydává na dlouhou cestu do kopců severní Karolíny, aby se zde usadili a vybudovali si nový život. Netuší však, že jejich štěstí mohou ovlivnit události, které se chystají. Zachrání Brianna svou rodinu?

Z českých luhů a hájů

Stepan Neuwirth_Zapomenuta studanka

Dnes tu pro vás máme hezké české tipy na příběhy z různých úseků naší historie. Připomeňte si poválečnou dobu, období normalizace, osmdesátá léta a nakonec se odreagujte u veselých příhod moderní ženy.

Získejte povídky propašované ze Severní Koreje

zaloba-perex

Komunistický režim Severní Koreje se neustále snaží, aby všichni věřili, že pro svůj lid chce jen to nejlepší. Opak je však pravdou, a možná je dokonce život v této zemi ještě horší, než jste si mysleli. Ostatně se o tom můžete přesvědčit.

Vyhrajte příběh ženy, která roní krvavé slzy

horici-andele-perex

Will Jaeger se stále nemůže smířit s únosem manželky a syna a ze zoufalství se vrhá do jednoho případu za druhým. Tentokrát bude muset společně s agentkou Irinou Narovovou co nejrychleji vypátrat chlapce, který je klíčem k záchraně lidstva.

Četba plná napětí a nečekaných zvratů

Thrillerove romany

Vstupte do světa napětí a nečekaných zvratů… Dnes se pokusíte odhalit dva sériové vrahy, nahlédnete do života jednoho psychoanalytika, objevíte (ne)štěstí dvacetiletého manželství, zkusíte najít agenta Mossadu a nebo si s Charlesem Darwinem odpovíte na některé otázky!

Zasoutěžte si o první díl sci-fi antologie Divoké karty

divoke-karty-audiokniha-perex

Mimozemský vir si s lidstvem hraje jako karetní kouzelník. Pokud si s balíčku vytáhnete eso, stane se z vás superhrdina, Joker z vás sice udělá zmutovanou bytost, ale pořád je to lepší než kterákoliv další karta. Těch je většina a věští smrt.

Kolikrát může člověk změnit sám sebe?

Lockhartova_Nesva

Psychologický thriller Nesvá vypráví příběh mladé, bystré a chladnokrevné dívky. Ta může získat svůj vysněný život. Ale opravdu jí tento život náleží?