Rubrika: Beletrie – knižní tipy

Zápolení s přírodou a hloupostí

Ziva voda_Pagnol

Nejrozsáhlejší Pagnolův román zavede čtenáře do úchvatného divokého kraje, do horské vísky, kde žijí lidé chladní a tvrdí jako jejich okolí. Jednoho dne právě sem zavítá se svou ženou a dcerou pan Jean, aby zvelebil půdu po předcích.

Zasoutěžte si o příběh dvou neapolských přítelkyň

Pribeh noveho jmena 1

Přítelkyně Elena a Lila to neměly v životě snadné. Po válce vyrůstaly v chudé neapolské čtvrti a jejich mládí bylo plné mužů, pro které milovat znamenalo spíše vlastnit, a podle toho s nimi jednali. Našla alespoň jedna z žen štěstí a splnila si svůj sen?

Když vám do života vtrhne mnich

Mimoevropan v Evrope

Představte si, že otevřete dveře svého domu a venku spatříte buddhistického mnicha. Přesně to se stalo Maye a Danielovi a jejich život se od té chvíle zásadně proměnil.

Druhý příběh lorda Johna

lord-john-a-bratrstvo-cepele-perex

Autorka úspěšné románové série Cizinka přichází s dalším poutavým příběhem. Lord John a Bratrstvo čepele možná nemá tak napínavý děj a spád jako předchozí díl, ale zajímavé prostředí a sympatický hlavní hrdina to hravě vynahrazují.

Romány plné lásky a humoru

Romany-plne-lasky-a-humoru

Ať už dovolenou trávíte doma, v přírodě nebo třeba na pláži, nezapomeňte si k vlahým letním večerům přibalit také nějakou dobrou četbu. Dnes vám představíme šestici laskavých a humorných příběhů, které pohladí duši každého knihomila.

Zahrajte si o nová dobrodružství Hendrika Groena

novy-tajny-denik-hendrika-groena-perex

Hendrik Groen je pětaosmdesátiletý stařík, který pobývá v jednom domově důchodců v Amsterdamu, kde s několika stejně akčními přáteli založil klub s názvem Staří-ale-ne-mrtví. Přečtěte si, že i na sklonku života se dá zažít mnoho dobrodružství.

Detektivem snadno a rychle

Napeti s nadechem nadprirozena

Vžijte se do role vyšetřovatele a zjistěte, kdo přepadá a zabíjí bezbranné ženy. Ponořte se do příběhu dvou antihrdinů na opačných stranách barikády a zaposlouchejte se do vyprávění, které vám možná připomene romány Dana Browna.

Podzemní železnice – cesta za svobodou

Podzemni zeleznice

Románová sága o obrovské touze po svobodě, o hrozných podmínkách otroků na americkém Jihu a násilí páchaném na černoších před občanskou válkou, to je Podzemní železnice. Nabízí působivou reflexi historie.

Vyhrajte případ nepovedeného táborového žertíku

to-mi-zaplatis-perex

Monica O’Nealová nepatřila zrovna mezi oblíbené táborové vedoucí, proto se ji ostatní rozhodli pozlobit nevinným kanadským žertíkem. Jenže události té noci se poněkud zvrtly a nyní, po dvaceti letech, přišel čas objasnit, co se tehdy skutečně stalo.

Erotická dobrodružství profesora a studentky

Milostna afera

Autorka trilogie Padesát odstínů má svou následovnici. Hlavní hrdinka nového románu z oblasti erotické literatury svede svého profesora a najednou se role, které platí ve škole, prohodí –ze Stephena Worthingtona se stává žák…