Rubrika: Beletrie – knižní tipy

Strmý pád

nejlepsi_clovek_na_svete

Matouš Dvořák získal se svou novelou Nejlepší člověk na světě druhé místo v prestižní literární soutěži Velká cena Talent Pro ART 2021. Líčí osud úspěšného muže (politika), jehož kariéra však jednoho dne zaznamenala strmý pád…

Vyhrajte nový případ Eriky Fosterové

bryndza soutez uvod (1)

Vyšetřovatelka Erika Fosterová nachází mrtvolu vlivného politika v jeho vlastní posteli! Jak se ale zdá, tahle vražda nechává všechny kolem klidné. Ovšem pouze do okamžiku, než se k jedné vraždě začnou přidávat další… To by už mohlo znamenat vážný problém nejenom pro policii, ale i politiky.

Nejlepší přátelé

martha_a_alan

Dobří přátelé jsou k nezaplacení. Své o tom věděli i Alan Ingram Cope a jeho kamarádka ze školy Martha Marshall. Právě o jejich přátelství pojednává kniha Emmanuela Guiberta s názvem Martha a Alan.

Zahrajte si o psí příručku

vychova stenete uvodni (1)

Výchova je vždycky náročná. Netýká se to však pouze dětí, ale i našich čtyřnohých mazlíčků. Pokud chcete mít ze štěněte skvělého psa, který bude opravdovým a poslušným parťákem, je ideální začít s výchovou včas. Začátek výcviku je totiž klíčovým momentem.

Jak se stát nezapomenutelným v životech druhých

aby nezapomneli uvodni (1)

Tommy vede hezký život se svojí rodinou, ale… Vše funguje jen do doby, než nastane zvláštní den, který přichází jednou do roka. Tehdy na Tommyho všichni záhadně zapomenou. Možná je čas to změnit a postarat se o to, aby měl své místo v životech druhých už napořád.

Získejte další díl audioknihy s Willem Trentem

Nic nebude jako driv uvodni soutez (1)

Jste milovníkem kriminálních románů? Pokud ano, pak zbystřete! Máme pro vás druhý díl série od autorky Karin Slauhgter, kde o brutální zločiny nebude nouze. Chybět samozřejmě nebude ani oblíbená dvojice detektivů a vy si knihu tentokrát můžete užít v audioformátu.

Jak správně naložit s vlastní minulostí?

vevoda uvod (1)

Minulost může někdy tížit každého z nás. Román z pera italského historika si vás podmaní gotickou atmosférou a příběhem posledního šlechtice z rodu. I on se snaží vypořádat s vlastní minulostí. Otázkou zůstává, zda je lépe na ni zapomenout, nebo se z ní můžeme poučit…

Májový krimi výběr

krimi pondeli uvod

Nový týden tentokrát zahájíme detektivními romány. Z pestré nabídky tohoto žánru jsme pro vás vybrali pět knih, které jistě naplní čtenářská očekávání ať už jste mezi detektivkami začátečníkem nebo protřelým a zkušeným čtenářem. Račte si vybrat!

Historie mluví i dnes

pro-milovniky-historie

Páteční knižní tipy potěší příznivce historie: představíme vám pět knih, v nichž právě historie hraje důležitou roli. Těšit se můžete na beletrii, literaturu faktu i komiks. Který z titulů osloví právě vás?

Zahrajte si o poslední případ Aarona Falka

vyhnanci uvod soutez (1)

Možná už jste měli tu čest seznámit se s agentem Falkem v některém z předchozích příběhů. Ten se tentokrát připojí k rodinné oslavě. Co začíná nevinně, je vlastně prvním krokem k vyšetřování dalšího nejasného případu. Podaří se mu znovu odhalit pravdu?