Rubrika: Beletrie – knižní tipy

Zasoutěžte si o vzpomínky na dospívání v době holocaustu

dokud-jsou-slzy-perex

Dětství Hannelore Grünberg-Kleinové ukončil nástup nacistického režimu, který ji i její rodinu odsoudil k živoření v nelidských podmínkách několika koncentračních táborů. O hrůzách, které prožila během těchto let, si můžete přečíst v její autobiografii.

Napříč neznámými světy

Napric-neznamymi-svety

Vydejte se napříč smyšlenými i reálnými světy! Čeká vás planeta Hyperion, navštívíte lunární habitat Arkádie, zažijete zpustlou Zemi po nárazu komety a budete oporou chlapci, jenž má před sebou nelehký úkol – vyhladit celou civilizaci.

Netradiční komiks o slovenské historii

Oprasgy slovenckej historje

A je to tady! Autor komiksu reflektujícího české dějiny humorným způsobem se tentokrát zaměřil na slovenské sousedy. Tzv. Nádorná enciglopédia seznámí čtenáře se slovenskou historií s grácií sobě vlastní. 

Československo se zrodilo z euforie a krve

Dlouhy krok do tmy

Historický krimi román s názvem Dlouhý krok do tmy napsal Tomáš Bandžuch na motivy skutečných událostí. Kniha vychází u příležitosti stého výročí založení Československa.

Historické výlety

Historicke-romany

Vydejte se na cestu do minulosti. Stroj času vědci sice stále nevynalezli, ale my pro vás máme jednodušší způsob. Stačí si vzít do ruky historický román a zavítat do Ameriky 19. století, vikingského světa či do středověké Evropy, kdy v Českém království vládne Jiří z Poděbrad.

Získejte skutečný příběh ze života armádních letců

narusitel-perex

Vladislav Kučera a jeho kamarádi tráví na letišti většinu svého času, protože létání je pro ně nejen práce, ale i zábava. Radost jim však kazí StB a její agenti, kteří pilotům nedají pokoj. A oni se musí rozhodnout, komu lze věřit a kdo představuje riziko.

Chvilka pro ženy

krb-kniha

Vánoce už jsou sice za námi, ale to nám jistě nezabrání posadit se k plápolajícímu krbu s nenáročnou knihou v ruce. Čtveřice románů pro ženy, které si dnes představíme, je určena přesně pro takové chvíle.

Jak jsem potkal ryby na psychedelický způsob

Chytani pstruhu v Americe

Absurditu, mystifikaci, fantazii, hravost a smysl pro paradox dokázal skloubit Richard Brautigan v jednom ze svých nejznámějších děl. Zkombinoval obrazy, historky a vzpomínky a nesourodý mix propojil motivem chytání pstruhů v Americe.

Zasoutěžte si o medvědínský příběh v brožovaném vydání

medvedin-my-proti-vam-perex

Život obyvatel Medvědína se vždy točil hlavně kolem hokeje a místní juniorský tým měl obrovskou šanci splnit sen celého města. Ovšem ve chvíli, kdy už je vítězství na dosah, se odehraje něco, co všem změní život na několik dalších měsíců.

Příběhy inspirované skutečnými reáliemi

Pribehy-inspirovane-skutecnymi-realiemi

Víte, jak vypadala Gruzie v období Stalinovy vlády? Chtěli byste navštívit Ameriku v období 60. let, zažít pravou antarktickou zimu, nebo zkusit roli Hitlerovy ochutnávačky? Pak neváhejte a nechte se provést napříč světem a historií v dnešních knižních tipech!