Rubrika: Beletrie – knižní tipy

Současná česká tvorba

ceska tvorba uvod

Dnes se společně vypravíme do světa české literatury. Vybrali jsme pro vás čtyři romány, ve kterých jsou vážná témata, stejně jako trocha historie, ale i oddechu. Sami si můžete zvolit, která kniha vám bude čtenářsky nejbližší.

Zasoutěžte si o pátrání po vrahovi vlastní „tchyně“

Pohřbené kosti (Ukázka)

Večeře u „tchyně“ se změní v nový případ. Detektiv Quinnová s přítelem Noahem totiž najdou jeho matku mrtvou a o nešťastnou náhodu vzhledem k okolnostem rozhodně nešlo. Do čeho se Colette zapletla, že musela zemřít?

Fantasy série pro děti i dospělé

fantasy-uvod

Dnes si představíme dva nové knižní přírůstky do oblíbených fantasy sérií. Začtěte se spolu se svými dětmi do čtvrtého dílu populární série Woodwalker. A jakmile usnou, není lepšího nápadu, než se začíst do příběhu Plamenů pomsty.

Získejte „to nejlepší z devadesátek“

vsechno uvodni

Vzpomenete si sami na sebe, jací jste byli v době rozpadu Československa? Pokud jsou vaše vzpomínky již zamlžené, možná by vám mohl s jejich oživením trochu pomoci příběh mladého sebestředného novináře. Navíc vás Danielovy úvahy o budoucnosti pravděpodobně pobaví…

Romantika a černý humor

ctyri_teticky_a_jedna_vrazda

Někdy je třeba sáhnout po nenáročném vyprávění. Správnou volbou může být romantický příběh plný černého humoru a absurdních situací. Přečtěte si knihu Čtyři tetičky a jedna vražda. Zjistíte, že zbavit se mrtvoly není vůbec jednoduché!

Rodinná pouta

rodinna pouta uvod

Dnešní tipy představí čtyři knihy s hlavním tématem rodiny. Ne vždy je vše tak, jak působí na první pohled, a ne každý o svoji rodinu stojí se vším, co k ní patří. Hlavní hrdinové dnešních knih se s tím ovšem vypořádají po svém. Podívejte se, který příběh bude nejbližší právě vám.

Zasoutěžte si o lásku z ragbyového hřiště

Hřiště lásky: Haka za lilii (Ukázka)

Když Lily dostane nabídku stát se fyzioterapeutkou ragbyového týmu, je jí jasné, že to je obrovská příležitost, která by se už nemusela opakovat. Je odhodlána dát do své práce vše, ale ani v nejmenším by ji nenapadlo, že zde potká osudovou lásku.

Vyhrajte knihu o naději v těžkých časech

Kniha o nadeji_uvodni

Máme ještě nějakou naději, že život bude stejný jako dříve? Jaká nás čeká budoucnost, když přítomnosti vládnou epidemie nových nemocí a války? Začtěte se do rozhovoru se světoznámou přírodovědkyní a průkopnicí výzkumu chování zvířat.

Historické inspirace pro romány

Historicke-romany

V dnešních knižních tipech najdete pět knih, které spojuje jedno společné téma: jejich autoři nalezli inspiraci v historii. Těšit se můžete na první díl nové trilogie Juraje Červenáka či na nový román holandské autorky Simone Van der Vlugt.

Zahrajte si o tajemství mrtvého muže pod útesy

Proc-nepozadali-Evanse-Audiokniha-perex

Když Bobby Jones s doktorem Thomasem uslyší během hraní golfu výkřik, nejprve se obávají, že někoho zranil letící míček. Brzy však objeví muže, který se podle všeho vlastní chybou zřítil nedaleko odpaliště z útesu. Nebo nešlo o nešťastnou náhodu?