Rubrika: Beletrie – knižní tipy

Velké století už posedmé!

1968

Rok 1968 se vepsal do historie jako jeden z nejbouřlivějších roků 20. století. Právě do tohoto období zasadil Jan Guillou, který sám během Pražského jara pobýval v Československu, sedmý díl velkolepé knižní série Velké století.

Strhující thrillerová jízda

krimi

Nechte se napínat! Nachystali jsme si pro vás nejnovější thrillerový knižní mix. Vybírejte z titulů, které nabízejí dům plný podivných věcí a jevů, malou holčičku, jíž se bojí i její psycholožka, učitele podezřelého z vraždy a sérii úmrtí v italských lesích.

Vyhrajte příběh židovské jednotky Ritchie Boys

synove-a-vojaci-perex

Když Němci židovského původu utíkali před Hitlerem z rodné země, pravděpodobně ani jednu ze stran nenapadlo, jak by mohly jejich znalosti prostředí a především jazyka napomoci spojencům. Americká armáda si tento potenciál však uvědomila.

Získejte pátrání porodní asistentky Cecilie Lundové

ozbrojena-zena-perex

Soukromé klinice Victoria hrozí zrušení, Cecilie se proto bojí o práci, a navíc se v jejím okolí začnou dít podivné věci. Když dojde už ke třetímu zločinu, Cecilie to nevydrží a sama se pustí do pátrání. Zjistí při něm něco, čím by pomohla policii?

Každodenní iniciace života

O osudovem vlivu Davida Bowieho na holky

Hlavní hrdina Paul pochází z poněkud neobvyklé rodiny, díky které se pohybuje ve společnosti homosexuálů, transsexuálů a dalších skupin na okraji společnosti. Sám je heterosexuál, ale kvůli jeho vzhledu ho většinová společnost nepřijímá. Jak se s tím vypořádá?

Životní úděl románových hrdinek

Tipy_Kdyz pisi zeny

V dnešních tipech dostávají prostor napínavé detektivky, romantické příběhy i knížky se závažnými tématy. Všechny je spojují výrazné hlavní hrdinky, atraktivní prostředí a silné emoce.

Zahrajte si o pátrání po vrahovi vlastního otce

vsechny-krasne-lzi-audiokniha-perex

Harry Ackerson se trápí smrtí svého otce a stále více si uvědomuje, že události, které provázely jeho život, jsou poněkud zvláštní. Že by smrt Billa Ackersona nebyla nehoda, ale dobře promyšlená vražda? Ale kdo by měl důvod ho zabíjet?

Vzpomínky z lágrů

Portrety v ostnatem dratu_uvodni

Vadim Delone byl poslán do lágru za demonstraci proti okupaci Československa. Jeho kniha vzpomínek na pobyt v pracovním táboře na Sibiři zahrnuje nejen zápisky rozmanitého stylu, ale i verše psané na zakázku pro spoluvězně.

České cestování nejen časem

Tipy_Cestovani z pohodli domova

V dnešních tipech se vydáme na cestu do minulosti i po světě. Začneme s českými cestovateli na Cejlonu a pak se vrátíme do Česka, kde budeme řešit staré kriminální případy, vydáme se po stopách sklářů a nakonec zavzpomínáme na 80. léta a tehdejší hudební scénu.

Zasoutěžte si o vyprávění ze života markraběnky

Deník šílené markraběnky - Ukázka

Zita Pallavicini je dědičkou starých šlechtických rodů rakousko-uherské monarchie, ale její život rozhodně nebyl procházkou po rozlehlých zámeckých komnatách a růžových zahradách. Přesvědčte se o tom při čtení její biografické knihy.