Rubrika: Beletrie – knižní tipy

Zahrajte si o záchranu politické situace v Americe

ctrnacta-kolonie-perex

Podaří se Alexandru Zorinovi dotáhnout plán do konce a vyvolat ve Spojených státech totální politický chaos? Nebo se Cotton Malone, přestože se stále zotavuje z těžkého zranění, přesune do Bílého domu včas?

Získejte novou knihu Ivany Myškové

Ivana Myskova_Bila zvirata jsou velmi casto hlucha

Pět let od vydání prvotiny vyšla Ivaně Myškové nová kniha. Jedná se o soubor jedenácti povídek pojednávající o vnitřní hluchotě, která způsobuje nerovnováhu, o nesvobodě, fixních ideách, chybějící sebelásce, o strachu, štítivosti, o vinách a trestech.

Paměti lovce monster

Grunge 1

Hlavní hrdina Oliver Chadwick Gardenier by se napodruhé asi rozhodl jinak. Místo klidného místečka v nebi si vybral plnění další mise, která ho zavedla do společnosti jménem Lovci monster. Jak si poradí v novém prostředí?

Svět fantasy

Tipy_Neobycejni_Filmova magie_Kralovna ohne

Dnes tu máme dobrodružné a napínavé tipy plné magie pro fanoušky fantasy. Vydejte se do nebezpečných a vzrušujících světů se svými oblíbenými hrdiny!

Zasoutěžte si o humorný deník seniora

Tajny denik Hendrika Groena

Hendrik Groen je sice starý, ale nehodlá se tomu poddat a se stářím se rozhodne bojovat. K tomu mu poslouží i deník, který sleduje jeden rok seniora v domově důchodců v Amsterdamu. A co bude příčinou změny jeho chování? No přeci žena!

Sáhněte po české tvorbě

karluv

Dnes vám představíme trojici knih ryze české produkce. Vzpomínky populárního učitele, popřevratová euforie, či román z poválečného pohraničí vás provedou rozmanitou minulostí naší země. Začtěte se do příběhů plných zvratů a lidskosti.

Zahrajte si o román nejen o duchovních společenstvích

spriznene-duse-perex

Danin bývalý manžel Ethan a jeho nová přítelkyně byli nalezeni mrtví v planinách v Novém Mexiku. Dana nemá tušení, co by tam její manžel pohledával, a rozhodne se pustit do pátrání, které ji přivede až k tajemnému centru mistra Jóniho.

Získejte slavnou náboženskou alegorii

poutnikova-cesta-perex

Patříte-li mezi nadšené čtenáře historických románů, neměla by ve vaší knihovničce chybět slavná alegorie Johna Bunyana. Vydejte se na cestu do světa budoucího v nejdůležitějším náboženském spisu anglické literatury.

Josef II., nejen reformátor a syn Marie Terezie

Verte cisari

Historický román o císaři Josefu II. přenese své čtenáře na konec 18. století a sleduje životní cestu tohoto panovníka a následníka Marie Terezie. Poodhalte jeho soukromí a důvody, proč se naprosto oddal panování a chtěl reformovat své císařství.

Vyhrajte tajemství nejhorší noci Nathanova života

pohreb-perex

Před mnoha lety spojila Nathana a Boba děsivá událost. Původně nevinný večírek se proměnil v noční můru, když během večera zemřela mladá dívka. Jen oni dva ví, co se stalo, a uvítali by, kdyby to tak zůstalo, staré události se však znovu připomínají.