Rubrika: Beletrie – knižní tipy

Mimozemská invaze pokračuje…

Temny les

V prvním díle byla pravda o mimozemské invazi odhalena a zrádci a kolaboranti zničeni. Nicméně na Zemi zůstaly sofony, které dokážou odhalit i ty nejtajnější obranné plány. Nedostanou se jen do lidského nitra a právě čtyři vybraní jedinci jsou poslední nadějí lidstva…

Dvě přítelkyně, dva různé osudy

Vsechny barvy nebe

Muktu a Taru pojilo pevné pouto přátelství, které přeťala tragická událost. Muktu unesli obchodníci s bílým masem a Tara se ji rozhodne po jedenácti letech vypátrat. Přitom ale odhaluje skrytá rodinná tajemství…

Lidský faktor z mnoha úhlů

Tipy_lidsky faktor

Dnešní tipy jsou tematicky velmi bohaté, a proto si mezi nimi určitě každý vybere tu pravou knihu pro sebe. Zajímá vás historie kavkazských států, práce u horské letecké záchranné služby, příběh vraždy Alexandera Litviněnka, život v Severní Korei, svět vojenské vědy nebo problematika imigrace?

Zahrajte si o pravdivý příběh o začátcích spiritismu

sestry-foxovy-perex

Je možné nějakým způsobem komunikovat s těmi, kteří náš svět již opustili? A kam se odebírají duše zemřelých? Na tyto i další otázky nabídly odpovědi pozůstalým v druhé polovině 19. století sestry Foxovy, zakladatelky spiritistického hnutí.

Román nejen o smíchu a zapomnění

Kniha smichu a zapomneni

Milana Kunderu zajisté není potřeba představovat. Na pultech knihkupectví se objevilo druhé vydání jeho díla Kniha smíchu a zapomnění. Hlavní hrdinkou i posluchačkou je postava Taminy, kolem které se točí všechny příběhy…

Trilogie Zahradnictví jako audiokniha

Zahradnictvi

Trilogie Zahradnictví se skládá ze tří dílů, a to Rodinný přítel, Dezertér a Nápadník. Její děj se odehrává v letech 1939 až 1959 a zaměřuje se na osudy tří sester, Bedřišky, Ely a Vilmy. 

V hlavní roli láska

valentine

Láska kvete v každém věku napříč historií i nejrůznějšími místy. Pohodlně se usaďte a nechte se v tomto nepříznivém počasí zahřát milostnými vzplanutími v těch nejnovějších romantických příbězích, které vám dnes představíme. 

Získejte příběh nesnadné cesty do vysněné Evropy

ulice-zlodeju-perex

Vydejte se s osmnáctiletým Lachdarem na cestu za splněním jeho snu o cestě do Španělska. Nebude to jednoduché a mladík bude muset překonat množství nástrah spojených nejen se střetem evropského způsobu života a tím, co znal z Maroka.

Vyhrajte knihu o cestě k životní stabilitě a spokojenosti

Znovu-ja-perex

Maribeth Kleinová je dobrá manželka, matka a úspěšná redaktorka v časopise. Její hektický život ji však jednoho dne dožene a tělo jí dá varování v podobě infarktu. Ani to však požadavky jejího okolí nezastaví, proto se Maribeth rozhodne pro změnu.

Nacismus – nechvalná kapitola nejenom českých dějin

ZidovskaHvezda

Doba druhé světové války dala vzniknout mnoha tragickým životním příběhům. Ale objevili se i hrdinové, kteří neváhali obětovat vlastní život. Seznamte se s lidmi, kteří by nikdy neměli být zapomenuti.