Rubrika: Beletrie – knižní tipy

Dramatický trojlístek

Nezna pisen

Myriam se touží prosadit jako úspěšná advokátka, což se bohužel nedá skloubit s úlohou matky a hospodyňky. Najmou si tedy chůvu, která vytvoří z bytu opravdový domov. Nicméně zvyšující se vzájemná závislost vyvrcholí v (ne)čekané drama…

Zasoutěžte si o historický román z Blízkého východu

Daniel Klabal_Isidorias

Hlavní hrdina, kupec Džásim, putuje po Blízkém východu, přitom bojuje, ztrácí i stárne. Nicméně není to bezcílné putování, ale plné pátrání a hledání. Hledání víry, která by mu pomohla dosáhnout klidu v srdci, a pátrání po rodině, již musel opustit.

Pes – učitel

Naslouchat jako pes

Schopnost naslouchat patří mezi nejdůležitější dovednosti ať už prodejce, managera, či prostě jen přítele nebo člena rodiny. A od koho se tuto schopnost naučit? No přece od vlastního psa…

V hlavní roli žena

Tipy_V hlavni roli zena

Přečtěte si příběhy skutečných žen české historie i románových hrdinek, které musejí řešit složité i humorné situace. Tyto knížky plné zajímavých poznatků, komických okamžiků, starostí a lásky potěší každou čtenářku.

Pozor! Hrozí samovznícení

Ohnivy muz

Svět zasáhla zvláštní choroba neznámého původu a nebezpečně se šíří. Nákaza vede nakonec k samovolnému vznícení a následné smrti. Hlavní hrdinka Harper se snaží nalézt řešení. Poskytne ho nakonec věda, radikální opatření, nebo Ohnivý muž, který jako jeden z mála dokázal oheň v sobě ovládat a nezemřel?

Výlety do neznáma

sci-fi

V létě je nejlepší cestovat s knihou – třeba za hranice fantazie! Cestovní kancelář „Týdenní tipy“ vám představuje čtyři lákavé destinace – sci-fi klasiky od uznávaných mistrů, návrat do Sirotčince slečny Peregrinové a neotřelé propojení magie a technologie. Tak směle na cesty!

Zahrajte si o šachovou partii smrti

dobre-duse-perex

Když Alice přijíždí se svým trenérem Jonášem do malého městečka Vlčí Úpice, očekává, že zde sehraje svou exhibiční simultánní partii a bude moci odjet. Není zde však ještě ani jeden celý den, když objeví mrtvolu starostky. Její vražda jí nedá spát…

Cestujte zpět do 50. let 20. století

V pripade neocekavane udalosti

Dnešní knižní tip přenese své čtenáře do 50. let 20. století. Americké městečko Elizabeth zažije během tří měsíců tři pády letadel. Jak se s tím vypořádají jeho obyvatelé, a hlavně mladá hrdinka Miri? A co vlastně za pády letadel vězí: náhoda, spiknutí či mimozemšťané?

S autismem po celém světě

Vitejte v Autistanu

Josef Schovanec dokázal proměnit svůj handicap v podobě autismu ve výhodu. Ve své další knize vezme čtenáře prostřednictvím krátkých povídek na cestu po různých zemích světa a přiblíží mu své zážitky a postřehy s humorem a nadhledem jemu vlastním.

Detektivní pátrání

krimi

Detektivní pátrání pokračuje i v letních měsících. Poznáme moc peněz, pronikneme do podsvětí obchodujícího s krásou, dozvíme se skutečné motivy vrahů a překročíme hranici mezi šílenstvím a pouhopouhým zločinem.