Rubrika: Beletrie – knižní tipy

Zasoutěžte si audio verzi pátého dílu Milénia

muz-ktery-hledal-svuj-stin-perex

Lisbeth Salanderová a Mikael Blomkvist se znovu společně pouští do pátrání. Tentokrát však není jejich primárním cílem rozkrýt pozadí další ožehavé společenské kauzy, ale odhalit tajemství Lisbethiny minulosti.

Fantaskní příběhy

Tipy_Bili havrani_Drake

Dnes potěšíme především fanoušky fantastiky! Od české autorky tu máme působivé historické fantasy o věrnosti i zradě. Z Londýna k nám zase připlouvá neobyčejně vtipné a svérázné urban fantasy o démonech.

Vyhrajte poutavý příběh plný rodinných tajemství

purity-perex

Pip Tylerová o své rodině moc neví. Zná jen matku, která je psychicky labilní a přes veškeré naléhání jí odmítá prozradit jméno otce. Pip proto neváhá a přijme nabídku Andrease Wolfa, díky které bude moci nejen splatit půjčku, ale také hledat své kořeny.

Zahrajte si o příběh vášně, která si žádá oběti

Odmitnuta-perex

Jakmile se Livy seznámila s tajemným Millerem Hartem, propadla jeho kouzlu, stejně jako on tomu jejímu. Vášeň a touha ovšem začíná přerůstat v hlubší city a Millerova temná minulost rozhodně nebude to jediné, čemu budou muset čelit.

Pohádky a povídky Hermanna Hesse

Hermann Hesse_Stopa ze snu

V nakladatelství Argo vyšla sbírka dvanácti kratších, avšak vytříbených textů Hermanna Hesse, mezi nimiž najdete pohádky, povídky, parodie a zajímavé příběhy.

Život není peříčko

Co_prinasi_obycejny_zivot

Kolik je na světě lidských bytostí, tolik podob život má. Všichni jsme lidé, přesto je každý z nás jiný. Stejně tak i příběh každého z nás by vydal na celou knihu. Seznamte se s knižními novinkami, jejichž námětem je život ve všech svých podobách.

Co víme o životě?

obalka

Dnešní tipy spíše než zábavu přinášejí několik podnětů k zamyšlení. Nejen nad člověkem jako jedincem, ale i nad celým lidským druhem a jeho vývojem a proměnami. Začtěte se do knih, které rozšíří vaše obzory o nové poznatky.

Vyhrajte nezrušitelné členství v záhadném spolku

manzelsky-pakt-perex

Alice a Jake představují pro své okolí dokonalý pár, proto nikoho nepřekvapí, když se rozhodnou vzít. Díky zvláštnímu svatebnímu daru, kterým je členství v exkluzivním a poněkud záhadném spolku, se však jejich život postupně začne měnit v noční můru.

Zasoutěžte si o odhalenou minulost Lisbeth Salanderové

muz-ktery-hledal-svuj-stin-perex

Nepřekonatelná hackerka Lisbeth Salanderová aktuálně pobývá v ženské věznici Flodberga, kde si odpykává svůj trest. Během zdejšího pobytu se jí ovšem podaří nejen zaplést se do konfliktu dalších vězeňkyň, ale také odhalit něco ze své minulosti.

Vítejte ve světě poslanců

Nebezpecne stado 1

Autor knihy se rozhodl, že čtenářům, i přes riskování vlastního života, přiblíží poslanecký svět. Věnuje se popisu poslanců, jejich rituálům, nezapomíná na pohlavní život a přináší soupis způsobů, kterak tento živočišný druh škodí svému okolí. Satiru a ironii doplňují ilustrace Petra Urbana.