Rubrika: Beletrie – knižní tipy

Co přináší obyčejný život

Co_prinasi_obycejny_zivot

Jak vlastně vypadá obyčejný život? Patří do něj péče o stárnoucí rodiče? Nebo starost o nemocného manžela, se kterým se plánujete už měsíce rozejít? A co třeba honba za láskou či věčné sousedské spory? Začtěte se do dnešních tipů, jejichž příběhy vám možná budou připadat až příliš známé.

Vyhrajte knihu o osudech dcer admirála Carské námořní flotily

jaro-v-kartagu-perex

Loď Generál Alexejev mířící do Tuniska měla být pro Annu Karpovnu a její dvě dcery příslibem nových a lepších zítřků. Místo toho je dav v Sevastopolském přístavišti rozdělí a k břehům Afriky dopluje jen jedna z nich…

Historická procházka s knihou v ruce

historie

V dnešních knižních tipech se vydáme na cestu do historie. Od Starého zákona až po první polovinu 20. století, pohlédneme na dějiny z mnoha různých úhlů pohledu. Ať už chcete zažít velké historické dobrodružství, ochutnat dobové prameny nebo si nasadit brýle historika, v dnešních tipech pro sebe najdete tu pravou knihu.

Zasoutěžte si o knihu výzev pro zamilované páry

our-love-challenges-perex

Toužíte se svou drahou polovičkou uniknout stereotypu, pobavit se a upevnit při tom váš vztah? S knihou Our Love Challenges získáte nejen mnoho nápadů, jak toho docílit, ale především místo, kam si můžete tyto krásné okamžiky zaznamenat.

Současná česká i světová tvorba

Tipy_soucasna ceska i svetova tvorba

Dnešní knižní tipy přinášejí šest knih českých i zahraničních autorů. Vyprávějí o zakázané lásce, rodinných tajemstvích, všedních starostech, záhadných domech i zamlčovaných křivdách.

Získejte knihu rozhovorů plných nadhledu

doktor-vezenskych-ved-perex

Jiří Stránský toho za svůj život prožil více, než velká většina z nás. Několikrát byl vězněn, po revoluci na něj byl neustále vyvíjen tlak, aby vstoupil do politiky. Přesto si stále dokázal udržet svůj optimismus. Načerpejte z něj trochu i vy.

Příběhy psané životem

tipy_zivot2

Příběhy psané životem patří mezi ty, které by žádný autor nezvládl ztvárnit důvěrněji. Někteří lidé přežili válku. Jiní bojovali sami proti sobě nebo proti zákeřné nemoci. Všichni jsou ale svým způsobem hrdinové a právě o nich pojednávají následující tipy.

Zahrajte si o napínavý thriller o zoufalých činech

v-pasti-perex

Sonje se zhroutilo nejen manželství, ale v podstatě celý život. Ocitla se bez prostředků a hlavně bez syna. Zoufalá matka se rozhodne udělat cokoliv, aby chlapce získala zpátky. Nezamotá se však při tom do ještě větších problémů?

Zasoutěžte si o román z doby zešílevšího stalinismu

Zivot-je-jinde

Příběh naivního narcistického básníka Jarmila je situován do roku 1948 a čtenářům ukazuje, co vše je člověk schopný udělat a kam až může klesnout při své honbě za uznáním. Začtěte se do románu ověnčeného cenou Prix Médicism.

Stárnout se dá i s humorem

Rachel-a-Lars

Nakladatelství Cesta domů vydává příběh Joyce Farmer, který vypráví o o stárnoucích rodičích Laury. Ti si nechtějí připustit, že již na vše nestačí a že by potřebovali pomoc. Vážné a citlivé téma stárnutí je pojato s něhou a lehkostí.