Rubrika: Beletrie – knižní tipy

Dobrodružství nenarozeného dítěte

Nejvetsi dobrodruzstvi_uvodni

Zajímá vás, jak by mohlo vnímat svět dítě od chvíle početí? Kniha Největší dobrodružství Davida Adámka se odehrává z velké části ve světě fantazie nenarozeného dítka a přináší veselý příběh pro celou rodinu.

Paralely a kontrasty náboženských systémů

Oskar-a-ruzova-pani-perex

Tři dojemné a silné příběhy v jedné knize nabízí francouzský autor Eric-Emmanuel Schmitt. Skrze formu dětského vyprávění zdůrazňuje podobnosti i rozdíly tří náboženských směrů – křesťanství, judaismu a islámu s přihlédnutím k člověku a jeho rozumu.

Válka a svět po ní

Ve-stinu-valky

Druhá světová válka poznamenala až příliš životů. Někteří se z jejího běsnění nikdy nevzpamatovali. Dnes vám přiblížíme, co zakoušely ženy v sibiřských gulazích, jak po válce vypadalo město Oslo, i jakou vlnu nevole dokáže vyvolat blízký vztah Angličanky a zajatého Němce.

Zasoutěžte si o paměti vojáka z první světové války

jak-se-casy-meni-perex

Slavomír Vácha prožil dva roky na bojištích první světové války a své dojmy si pečlivě zaznamenával do deníku, doplňoval je kresbami a prokládal dopisy od rodiny. Právě z nich později čerpal při psaní pamětí, které vám představíme v našem článku.

Oidipovský vztah narušený rusovlasou ženou

Rusovlaska

Autor tureckého původu a držitel Nobelovy ceny Orhan Pamuk zasadil děj svého desátého románu do Turecka v období od osmdesátých let minulého století do současnosti. Příběh sleduje vztah otce a syna, do kterého vstupuje tajemná rusovláska.

Mrazivá četba na letní večery

krimi

Dlouhé letní večery, slunce na obloze, místy až nepříjemně vysoké teploty a vy hledáte způsob, jak se ochladit. Už nemusíte. Stačí se pohodlně usadit do lenošky či si lehnout na deku a začíst se do románů, které svým dějem vyvolají husí kůži.

Vyhrajte thriller se sexy špionkou v hlavní roli

ruda-volavka-audiokniha-perex

Dominika Jegorovová je krásná mladá žena, která touží stát se úspěšnou baletkou. Její sen se však jednoho dne zhroutí a ona najednou neví, co se životem. Toho obratem využije její strýček. Dominika by se totiž mohla ideálně hodit pro ruské tajné služby.

Harry Hole a jeho jedenáctý případ

Zizen

Detektiv Harry Hole opět ožívá prostřednictvím hlasu českého herce Davida Matáska. I přes původní rozhodnutí věnovat se rodině se vrací zpět do víru vyšetřování, aby odhalil pachatele, který vraždí ženy dávající si schůzku přes sociální aplikaci.

Knižní chvilka pro ženy

romany-pro-zeny

Dnes vám představíme pět různorodých knih. Spojují je jejich hlavní hrdinky – ženy rozhodnuté dosáhnout štěstí a spokojeného života. Ať už dáváte přednost společenským románům, psychologickým příběhům či lehké letní romanci, věříme, že vás některý knižní tip zaujme.

Získejte román o dozrávání v sebevědomou ženu

pribeh-perex

Ponořte se do příběhu, který vypráví o štěstí i neštěstí, snech, mezilidských vztazích a o všem dalším, co patří k životu každého z nás. Sledujte, jak se z malé holčičky narozené v generaci Husákových dětí, postupně stala sebevědomá dospělá žena.