Rubrika: Beletrie – knižní tipy

Zasoutěžte si o případ nalezených nohou bez těla

na-dne-audiokniha-perex

Když se během jediného dne najdou na pláži čtyři levá chodidla v teniskách, policie chvíli zvažuje, že by mohla patřit čtyřem pohřešovaným z podzimu. Ovšem tak jednoduché to nebude a detektiv Wisting se při vyšetřování pěkně zapotí.

Cesta k sebeuvědomění a naději

Pobrezni cesta

Manželé ve středním věku poté, co přišli o práci a dům, se rozhodnou vydat na Jihozápadní pobřežní cestu. Koupí si stan, batohy a vyrazí na cestu dlouhou tisíc kilometrů. Při tom mají ještě omezený rozpočet a manžel trpí degenerativním onemocněním.

Vyhrajte román odehrávající se ve slunném Toskánsku

antonia-a-jeji-dcery-perex

Vydejte se na rodinnou farmu v srdci slunné Itálie, kde žijí čtyři generace nebojácných a houževnatých toskánských žen. Přečtěte si jejich životní příběhy provoněné oreganem, ale také poznamenané druhou světovou válkou.

Začátek ságy rodu Floriů

Sicilsti lvi

Italská rodina Floriů od začátku 19. století do poloviny 20. století vládla Sicílii. První díl velkolepé ságy ukáže počátky impéria a zároveň i odvrácenou stranu bohatství a úspěchu. Muži i ženy rodu byli cílevědomí, neústupní a toužili dosáhnout všeho, co si zamanuli.

Současná česká tvorba

Česká republika

Dnes vás potěšíme rozmanitými knížkami současných českých autorů. Čekají na vás rozhovory o víře z podcastu, rozličné povídky ze života i napínavý kriminální román.

Óda na přírodu je zároveň detektivkou

Kde zpivaji raci_uvodni

Román Kde zpívají raci se stal nejprodávanější knihou Amazonu, prodalo se jej celkově přes 7 milionů výtisků a byl nominován na několik literárních cen. Přečtěte si i vy příběh opuštěné dívky a záhadné smrti v močálu…

Žena jako hlavní hrdinka

romany-pro-zeny

Začtěte se do knih o lásce, rodinných vztazích a kariérách, ale i nervy drásajících dramat či příběhů z dob již uplynulých. Jejich společným jmenovatelem jsou ženy v hlavních rolích, více či méně vzdorující svým pohnutým osudům.

Získejte temný příběh vězenkyně ve vlastním domě

pozvala-me-dal-perex

Když Elle Fieldingová svůj dům dočasně pronajala, aby odjela načerpat inspiraci pro svou další knihu, měla dojem, že se nemůže nic stát. Po návratu si však začne všímat, že atmosféra domu jako by se změnila. Co za tím stojí?

Zahrajte si o pátrání po unesené dceři milionáře

posledni-soud-perex

Patnáctiletá Monika je zvyklá na luxus a přepych, který jí dopřávají její bohatí rodiče, ale jak se k penězům dostali, to absolutně netuší. Dokud se nestane prostředkem k vydírání. Podaří se ji Honzovi Jarešovi zachránit?

Nebezpečné hraní rolí

Na konci cesty

Aby hlavní hrdina zapadl a naplnil očekávání svého okolí, rozhodne se nasazovat si společenské masky a hrát očekávané role. Postupně začne ztrácet vědomí vlastního já, dostává se do svízelných situací a tragický konec se blíží…