Rubrika: Beletrie – knižní tipy

Zasoutěžte si o příběh starého domu

soutez-stare-sidlo

Libby přijde o otce a útěchu hledá v práci, díky níž se dostane do starého sídla. Zvládne svatební fotografka nafotit opravy domu, kterému se majitelka Elaine snaží vrátit dřívější jiskru? A dokáže Libby posbírat odvahu, aby čelila vlastní rodinné historii?

Thrillerová cesta světem

napinava-patrani

Thrillery jsou mezi čtenáři velice oblíbené, nabízí totiž vyváženou várku napětí, strachu a tajemství. Dnes vám jich představíme rovnou šest a vy se s nimi vydáte doslova do celého světa – do míst, ze kterých jde mráz po zádech, ale i míst, kde byste zlo rozhodně nečekali…

Získejte příběh hraničářky Maddie

soutez-klan-rude-lisky

Maddie se vrací zpět na hrad Araluen, kde se však po svém tříletém výcviku cítí nepatřičně. Vše se změní ve chvíli, kdy její rodinu začne ohrožovat skupina rozvracečů, kteří si říkají klan Rudé lišky. Podaří se Maddie a její matce udržet araluenský trůn?

Nejnovější román Davida Mitchella

utopia_avenue

Máte rádi hudbu? Pak byste si neměli nechat ujít nejnovější román Davida Mitchella. Vypráví v něm o osudu jedné britské hudební skupiny. Jaké radosti a strasti čekají na členy této kapely? Jak těžké může být uspokojení požadavků publika?

Špička kriminálního žánru

Muz bez tvare audiokniha

Britský novinář se během své návštěvy v Bruselu zaplete do vyšetřování vraždy britského ministra zahraničí. Jediným svědkem zločinu se stala autistická dcera ministra, která tajemného muže bez tváře nakreslila. Podaří se odhalit vraha? Detektivní příběh namluvil Vasil Fridrich.

Svět povídek

kratke-cteni-nahled

Řada čtenářů dává přednost povídkám před jinými literárními žánry. Pokud různá krátká vyprávění vyhledáváte i vy, určitě byste si neměli nechat ujít dnešní knižní tipy. Představíme vám hned pět souborů povídek, které by vás mohly zaujmout.

Zasoutěžte si o hledání pravdy a rodiny

soutez-dum-v-zatoce

Lucy zdědí nemovitost, a tak se rozhodne pro nový začátek ve Virginii. Dokáže splnit všechny podmínky a sídlo si udržet? Zjistí, kdo je její otec? A jaká další tajemství Zimní vilka skrývá?

Zahrajte si o příběh výjimečného přátelství

soutez-sto-roku-lenni-a-margot

Je možné, aby vzniklo přátelství mezi důchodkyní, která je na světě už osmdesát tři roků, a sedmnáctiletou dívkou, která toho ještě moc nestihla? V prostorách nemocnice je možné leccos… Sledujme příběh dvou žen, které dohromady odžily 100 let života a rozhodly se po sobě něco zanechat.

Cestou necestou na stránkách knih

cestovani

Díky cestování můžeme poznat jiné kraje, jejich obyvatele i kulturu, ale také zažít plno dobrodružství. I proto jsme dnes vybrali pět titulů, které nás zavedou do různých koutů světa, a to jak z pohledu turistického, tak historického i etnologického.

Mocné ženy historie

Historie se jen hemží významnými muži. Nejen že v ní vystupují převážně oni, ale také ji primárně studují a píší o ní. Velkým ženským postavám historie je tak často věnováno málo pozornosti. V dnešních tipech si představíme romány, které mají za cíl tuto nerovnováhu aspoň trochu napravit.