Rubrika: Beletrie – knižní tipy

Do dalšího roku s citáty Eleny Ferrante

diar-ferrante-nahled

Diáře jsou nepostradatelnými pomocníky, díky nimž si dokážeme plánovat své hektické životy. Pokud ještě nemáte vyhlédnutý diář na rok 2022, tak vám dnes jeden doporučíme. Na jeho stránkách na vás čekají citáty z děl italské autorky Eleny Ferrante.

Čas pro koníčky

zelenina-zahrada-2

Podzim bývá ideální dobou, kdy se můžeme věnovat vlastním koníčkům. Dovolené už jsou za námi a Vánoce ještě daleko. Vyrazte za tím, co máte rádi. A jestli to je zahrada, příprava dobrého jídla nebo kreativní výtvarná činnost, určitě si vyberete z dnešních knižních tipů.

Vyhrajte román, se kterým bude nebe na zemi o fous blíž

nebe-nebo-perex

Jobbi touží po lásce a vyrovnané ženě, se kterou by byl šťastný. Jenže dobře ví, že to nebude snadné, protože jsou chvíle, kdy se z pohodáře stává tak nesnesitelným, že má potíž vydržet i sám se sebou. Jak jeho život změní kosmická Maya?

Získejte boj proti bujícímu spiknutí v říši Gudžárej

smrtici-luna-perex

Sběrači mají v prastaré říši Gudžárej jediný úkol – ochraňovat mír, což obnáší i zabíjení těch, kteří by jej mohli ohrozit. Jenže brzy začnou umírat i ti, které Bohyně snů nevyvolila, a městu hrozí válka. Dokáže Ehiru zabránit zkáze?

Historie magická i skutečná

modra-kocka

Dnes vám představíme čtveřici historických románů, s nimiž se podíváte za královnou Alžbětou a do válečného Německa. Prožijete americký sen boháče Velkého Gatsbyho, a na své si přijdou i ti, které potěší trocha fantazie a kouzel.

Zasoutěžte si o příběh o tom, co vše lze najít v knihách

posledni-knihkupectvi-perex

Když se Grace Bennettová začte do knihy Hrabě Monte Christo, dočista jí to změní život. Nikdy předtím na čtení neměla čas, ale nyní ji pohltí natolik, že v obležení knih najde útěchu i novou naději jak během války, tak i po ní.

Duchovní povzbuzení na víkend

duchovno

Pokud si rádi přečtete literaturu, u které se můžete zamyslet, a zároveň je vám blízké duchovno a vše, co nás přesahuje, určitě se vám budou líbit dnešní knižní tipy. Podíváme se totiž právě na duchovní tituly, ke kterým se budete velice rádi vracet.

Velikáni světové literatury

velikani-svetove-literatury

Co všechno se může stát na festivalu, kam dorazí skupina lidí velice úspěšných ve svých oborech a zároveň ochotných zajít hodně daleko při plnění svých snů? A co si můžeme odnést z nedokončeného posledního románu francouzské feministky?

Sci-fi tipy aneb Budoucnost je nejistá

Tipy_Stvoritele_Muz ktery spadl na Zemi

O nejisté budoucnosti vyprávějí dva dnešní science fiction tipy. Začtěte se do poutavého příběhu o humanoidech učících se lidské řeči nebo o mimozemšťanovi cestujícím na naši planetu kvůli záchraně té své.

Na stopě

na-stope

S dobrou kriminálkou nemůžete sáhnout vedle. Mrazení v zádech, napětí, jak to všechno dopadne, hrůzostrašné zločiny, které vám v noci nedovolí usnout, a navrch ještě porce romantiky…