Rubrika: Beletrie – knižní tipy

Obtížná životní cesta Philipa Careyho

O-udelu-cloveka-W-Maugham

Jaký je skutečný úděl člověka? Tuto otázku si Philip Carey pokládá poměrně často. Citlivý muž s tělesnou vadou na přelomu 19. a 20. století zabředl do bludného kruhu života a nemůže z něj ven. Dokáže nakonec najít smysl, pro který se přece jen vyplatí žít?

Získejte thriller o chorobné mateřské lásce

matcina-hra-perex

Adam Emily zbožňuje a ta má pocit, že konečně našla muže svých snů. Jenže jejich vztah je trnem v oku Adamově matce Pammie, která se odmítá smířit s jakoukoli sokyní, která by ji připravila o synovu lásku. Kam až je schopná zajít?

V pondělí do světa fantazie

Čtení, fantasy, magie - ilustrační

Nechte se okouzlit světem fantazie s novými pokračováními oblíbených knižních sérií. Nabízíme vám výlet do paralelních Londýnů, vřavu epické bitvy i napínavé pátrání po nebezpečné látce.

Lístečková love story

spolubydlici-perex

Tiffy Moorová a Leon Twomey sdílejí jeden byt, přesto se nepotkávají. On ho obývá ve dne, ona večer a postupně navazují vztah prostřednictvím vzkazů na lístečcích. Stanou se ze spolubydlících i milenci, nebo bude mít romance hořký konec?

Cenami ověnčená historická detektivka

1793 Vlk a drab

Švédský autor a zároveň šlechtic za svou prvotinu v podobě historické detektivky získal cenu Švédské akademie krimi literatury za nejlepší debut a další řadu knižních cen. Román byl prodán do 35 zemí a čtenáře přenese do prostředí Stockholmu v 18. století.

Česká tvorba

book-1623578_640

Moderní česká literatura má v dnešních tipech hned čtyřnásobné zastoupení. Představíme vám povídkové příběhy i romány o osudech dospělých i dětí. Tyto romány jsou inspirovány vlastními zážitky autorů a sepsány tak, aby dokázaly pobavit, dojmout i donutit k zamyšlení.

Přeneste se do historie

historie-uvod-obr

Historický román je žánr, který skýtá ohromné možnosti. Poznáváme skrze něj neznámé světy, časy, osudy, události, ale i třeba kriminální případy. Dnes se podíváme na dva romány, které jsou sice velice rozdílné, ale obdobně lákavé.

Zasoutěžte si o svědectví o krutosti osvětimských vězňů

Je-li-toto-clovek-perex

Primo Levi sotva dostudoval, když byl zatčen a deportován do jednoho z největších a nejhorších koncentračních táborů – do Osvětimi. Bylo mu jasné, že šance na přežití jsou mizivé, přesto se dočkal osvobození tábora a o prožitých hrůzách mohl vyprávět.

O čem sní intelektuálky?

Teorie podivnosti audiokniha

Žena mnoha profesí, Pavla Horáková, za svůj román získala v kategorii próza cenu Magnesia Litera 2019. Příběh se točí kolem hlavní hrdinky Ady Sabové, která se postupně vymaňuje ze struktur společnosti a míří k vysněné svobodě.

Zahrajte si o fantasy příběh ze světa nestinných

kniha-m-perex

Tradiční indický festival je v plném proudu, když se okolo Hemua Džóšiho začnou ozývat užaslé výkřiky – jeho stín totiž zmizí. Brzy se však ukáže, že neuvěřitelné schopnosti, které jako nestinný získal, jsou tvrdě vykoupeny. Čím?