Rubrika: Beletrie – knižní tipy

100% přírodní kousek poezie

RanaMilostivanahled

Básníkem dnes může být téměř kdokoliv. Nevěříte? V našem dnešním tipu nakoukneme pod pokličku českého básníka-začátečníka, který přes den krotí zástupy knih coby knihovník a hledá inspiraci všude kolem sebe, a večer se mění v poetu.

Sci-fi a fantasy

Fantasy deti

Dnes si přijdou na své ti, kteří mají rádi osvědčené fantasy romány, originální sci-fi příběhy a vizuálně působivé hororové komiksy. To vše vám přinášejí následující tipy, tak se dobře bavte!

Nápady pro volný čas

doma-kutil

Zvlášť v dnešní době, kdy většinu času trávíme doma, je potřeba volný čas nějak smysluplně vyplnit. Přinášíme vám proto tipy na čtyři knihy, se kterými to půjde jako po másle. Můžete si něco vyrobit, rozvíjet své kreativní schopnosti nebo se třeba naučit, jak zabavit svého pejska.

Hoaxy, fámy, konspirace

Cerna sanitka znovu v akci

Zatímco městské legendy ustupují do pozadí, jejich místo přebírají fake news, konspirační teorie a internetové hoaxy. Některé z nich přibližuje a komentuje folklorista Petr Janeček ve své nové knize. Nechybí témata jako koronavirus či mobilní sítě 5G.

Životní zkoušky

Tipy_Odlozeny Vesmir_Past

Jak název napovídá, hrdinové našich dnešních knižních tipů si musí projít náročnými zkouškami, které jim život připravil. Příběhy plné inspirativních myšlenek vyprávějí o hledání štěstí i o tom, že nikdy není pozdě se změnit.

Zahrajte si o výběr těch nejlepších kreslených vtipů

velka-kniha-ceskeho-humoru-perex

Mnoho národů má svůj typický druh humoru a naše země na tom není jinak. A protože smích a vtip potřebujeme nejen v dnešní době, máme pro vás tip na knihu, která vám s tím pomůže. Prohlédněte si ty nejlepší kreslené anekdoty, co se u nás urodily.

Inspirováno minulostí

romany-na-pozadi-historickych-udalosti

Historie je plná fascinujících událostí. Proč se tedy neohlédnout zpět a v příbězích dávno minulých nezkusit najít něco, co může oslovit i nás, v 21. století. Autoři tří knih, které vám dnes představíme, tak udělali a my se společně s nimi můžeme minulostí nechat inspirovat…

Velké problémy obyčejného života

uvod-obrazek-obycejnyzivot

Už Karel Čapek věděl, že žádný „Obyčejný život“ není tak úplně obyčejný. Knihy, které si dnes představíme, pohlíží na svět očima zdánlivě obyčejných lidí. Právě díky tomu ale přináší nevšední pohled, který potěší i poučí.

Současná česká tvorba

Z-pera-ceskych-autoru

Poznejte současnou českou tvorbu. Na úvod týdne jsme si pro vás připravili čtveřici titulů, mezi nimiž najdete román, novelu, soubor povídek i návod a inspiraci k vlastní tvorbě. Společným jmenovatelem všech jednoznačně zůstává život.

Získejte zamilovaný příběh dvou ghostwriterů

aplikace-lasky-perex

Miles a Zoe mají stejnou oblíbenou kavárnu, ale jinak to vypadá, že se nemohou ani cítit, protože vždy, když se v ní potkají, je z toho hádka. V online světě je to však jiné. Přijdou ale někdy na to, do koho se skutečně zamilovali?