Rubrika: Beletrie – knižní tipy

Evropa ve stínu války

Ve-stinu-valky

Dnes vám představíme knihy, do jejichž stránek autoři vložili hřmění děl a sténání raněných. Jejich společným tématem je totiž válka – ve všech svých podobách. Nechte se přenést do časů, kdy na lidstvo dopadl velký stín…

Vyhrajte souboj Martina Servaze s drsným nepřítelem

noc-perex

Přestože policie ví, že sérii vražd má na svědomí Julian Hirtmann, stále se jí ho nedaří zatknout. Vrah o sobě nyní dává znovu vědět a Kirsten Nigaardová spolu s Martinem Servazem tentokrát udělají vše pro to, aby ho dopadli. Podaří se jim to?

Zasoutěžte si o odvážnou plavbu na hranici možností

v-srdci-more-perex

Věděli jste, že inspirací pro román Bílá velryba byla skutečná událost z roku 1821? Právě tehdy se potopila velrybářská loď Essex po srážce s obrovským vorvaněm a její posádku čekal strastiplný boj o záchranu životů…

Pařba v Londýně

Vikend v Londyne

Tři kamarádi, narozeniny a Londýn, to zaručuje pořádnou víkendovou pařbu. Ale ani fotbal, sex, alkohol a jídlo jim nepomůže, aby utekli před bilancováním svých životů. Během společného víkendu se změní mnohem více než jen věk…

Hrdinové v mezních situacích života

nebe

Každý strůjcem svého štěstí… Ale co když vám život neustále hází klacky pod nohy? Jak byste se zachovali v mezních situacích? Dnešní tipy vám představí hrdiny, kteří musí zatnout zuby a přežít.

Získejte román o velké lásce s tragickým koncem

mistri-slova-zidovka-z-toleda-audiokniha-perex

Zavítejte do středověkého Španělska, v němž zuří svatá válka mezi židy, křesťany a muslimy. Právě na pozadí těchto dramatických událostí se rodí velká láska. Jenže Alfonso a Raquel jsou natolik odlišní, že jejich příběh nemůže skončit jinak než tragicky.

Šťastné město Praha

Benoit Duteurtre_Stastne mesto

Vznik románu Šťastné město francouzského prozaika jménem Benoît Duteurtre souvisí s hlavním městem České republiky – v očích autora se proměňuje na firmu s obyvateli v rolích zaměstnanců.

Vyhrajte pohled do nejtemnějších zákoutí mysli

posledni-pani-parrishova-perex

Amber Pattersonová se nemůže na Daphne Parrishovou podívat, aniž by se nezalykala závistí. Ta žena totiž ztělesňuje všechny její představy o ideálním životě, který by si zasloužila. A právě v tu chvíli se Amber v hlavě začne rodit ďábelský plán.

Valentýnské tipy

perex_valentyn_knih2

Valentýn je svátkem zamilovaných, a pokud si lámete hlavu, co nadělit své polovičce, zkuste knihu. S dnes představenými tituly nesáhnete vedle. A pokud jste single, proč si o lásce alespoň nepřečíst zajímavý román…

Zasoutěžte si o příběhy tří generací jedné rodiny

Alena Mornstajnova_Slepa mapa

Babička Anna, matka Alžběta a dcera Anežka prožívají každá svůj život v odlišné době, přesto je spojuje řada dramatických zvratů, traumat a osobních tragédií. Přečtěte si více o pozoruhodných hrdinkách románu Aleny Mornštajnové.