Rubrika: Beletrie – knižní tipy

Řím, město přející lásce

Laska v Rime

Láska může mít mnoho podob a nevyhýbá se nikomu. V Římě se prolnou osudy hlavních hrdinů, kteří zažívají lásku v různých fázích, a to v prvopočátku, v manželství a na konci. Nechte se pohltit atmosférou italského města a odhalte jeho skrytá zákoutí.  

Osudový zpěv

Zpev Maora

Hlavní hrdinka Katharina má důvod k radosti. Nejen že získala možnost napsat reportáž o Novém Zélandu, ještě ke všemu se setká se svou kamarádkou Sinou. Vše změní nemoc dcerčiny kamarádky, díky čemuž se Katharina seznámí s tajemným Maorem a jeho ještě tajemnější písní… Co se za ní skrývá?

Autobiografie

autobiografie

Autobiografické knihy jsou nekonečným zdrojem životní inspirace. Poskytují ponaučení, dokáží předávat těžce nabyté zkušenosti druhých. Nahlédněte do dnešních tipů, které vás seznámí se čtyřmi výjimečnými životními osudy.

Získejte audioknihu vzpomínek Miloše Formana

co-ja-vim-perex

Jméno a filmovou tvorbu Miloše Formana zná pravděpodobně každý z nás, ale kolik toho víte o jeho životě? Pokud vás vzpomínky toho amerického režiséra českého původu zajímají, poslechněte si je v audio verzi jeho biografie.

Vyhrajte neobvyklé svědectví v případu vražd

chladna-krev-perex

Když vrah v omšelém bytě dokončil své dílo zkázy, byl si naprosto jistý, že jeho čin zůstal beze svědků. Ve skutečnosti však Olivie Bechettová viděla každý jeho krok, i když její svědectví nebude na policii nikdo brát vážně. Proč?

Zasoutěžte si o pokračování bestselleru Plavec

Bratr-perex

Máte rádi thrillery, ve kterých nejde jen o to, jak zabránit zločinu, ale které se dotýkají i společenských témat? V tom případě jistě uvítáte novou knihu Joakima Zandera, která se nevyhýbá ani ožehavým politickým problémům současnosti.

Nové začátky v Paříži

Skryto v Parizi

Paříž. Město světla skýtající řadu příležitostí, včetně možnosti začít žít znova a lépe. To ví i hlavní hrdinové příběhu o přátelství a lásce. Uspokojí hlavní město Francie očekávání Annie, Loly a Althey na nový život, nebo zůstanou jejich naděje nenaplněny? 

Zahrajte si o román o trvanlivosti některých pout

jmenuji-se-lucy-bartonova-perex

Lucy Bartonová neměla příliš šťastné dětství, proto pro ni získané stipendium znamenalo naději na únik před minulostí. Dokonce se jí to na čas i povedlo, ale po úraze, díky kterému skončí v nemocnici, zjistí, že některá pouta nelze přetrhat.

Kriminální příběhy na pondělí

detektivka2

Zločin má mnoho tváří, stejně jako ti, jež mu čelí. Osamělí detektivové zkroušení životem nebo úspěšná autorka detektivek, která se nachomýtla ke skutečné vraždě. Ti všichni čekají na stránkách či v nahrávkách následujících titulů, aby vám mohli vyprávět své mrazivé příběhy.

Vyhrajte biografii významné české rodačky

Pět amerických prezidentů česká babička a já - Ukázka

Narodila se sice v Praze, ale už v osmi letech s rodiči emigrovala v USA. Vystudovala zde a svou kariéru nezačala ničím menším než Bílým domem, kde dlouho pracovala jako zvláštní asistentka. O kom je řeč? To si přečtěte v našem článku.