Nakladatel: Host

Nakladatelství Host zaujímá v současnosti nepřehlédnutelné místo na českém knižním trhu. Vydává tradičně především kvalitní českou prózu a poezii, literární teorii i literaturu naučnou — publikace věnované zejména historii, sociologii, filmové vědě i dalším oborům. V posledních letech se výrazně rozšířila řada překladové beletrie, ale nově zde našla přístřeší například i prestižní edice Česká knižnice s výbory z děl českých klasiků.

Nakladatelství Host se svými zavedenými a respektovanými edičními řadami, autory, jejichž jména patří v české literatuře k těm nejprestižnějším, a se stejnojmenným časopisem, který se pravidelně věnuje reflexi a kultivaci české literární scény, představuje svým způsobem výjimečnou literární velmoc.

https://www.hostbrno.cz/


Host - Nejnovější knihy

knihaVojtěch Jasný knihaHymny, písně, legendy knihaLiška Bystrouška knihaVěci, na které nastal čas

Host - Související články

Nebezpečí nečíhá jen tam venku

Vaughn_SkrzPrazdnotu

Obecně se soudí, že největší nebezpečí vesmírných misí představuje vesmír sám. Přitom pohled do jakékoli učebnice dějepisu nás dokáže přesvědčit, že nejriskantnější situace dokáže člověku připravit jiný příslušník stejného rodu. Poneseme si tento neduh s sebou i za hranice Země?

Podívejte se do nejkrásnějších národních parků světa

cesta_do_divociny

Národní parky po celém světě se snaží zachovat přírodu v její původní podobě, s minimálním zásahem lidské ruky. Nová velkoformátová encyklopedie pro děti zavádí čtenáře do osmi jedinečných přírodních rezervací od Grónska až po Indonésii.

Vyhrajte román o nekalých rozvodových praktikách

nevera-na-zakazku-perex

Když si v Japonsku chcete zajistit příznivé podmínky pro rozvod, stačí si najmout agenta skupiny wakaresaseja a ten vaši polovičku umně svede. Jedním z nich je i Kaitaró Nakamura, kterému se však jeho úkol poněkud vymknul z rukou.

„Ráda vymýšlím nové světy,“ říká autorka Zuzana Hartmanová

Zuzana Hartmanova

Zuzana Hartmanová na poli literatury debutovala povídkovým románem Noční labuť. Zůstala věrná fantastice a aktuálně pracuje na posledním díle trilogie Krysy apokalypsy. Ten druhý už je hotový a měl by vyjít letos na jaře v nakladatelství Host.

Jak by vypadal svět, kdyby zemřeli všichni dospělí?

vek-supernovy

Staronová kniha předního spisovatele sci-fi Liou Cch’-sina zpracovává zajímavé a originální téma, které je však po literární stránce mimořádné náročné. Podařilo se autorovi zopakovat svůj úspěch s epickou trilogií Vzpomínka na Zemi?