Nakladatel: Host

Nakladatelství Host zaujímá v současnosti nepřehlédnutelné místo na českém knižním trhu. Vydává tradičně především kvalitní českou prózu a poezii, literární teorii i literaturu naučnou — publikace věnované zejména historii, sociologii, filmové vědě i dalším oborům. V posledních letech se výrazně rozšířila řada překladové beletrie, ale nově zde našla přístřeší například i prestižní edice Česká knižnice s výbory z děl českých klasiků.

Nakladatelství Host se svými zavedenými a respektovanými edičními řadami, autory, jejichž jména patří v české literatuře k těm nejprestižnějším, a se stejnojmenným časopisem, který se pravidelně věnuje reflexi a kultivaci české literární scény, představuje svým způsobem výjimečnou literární velmoc.

Host - Nejnovější knihy

knihaStella knihaZelené pokoje knihaPozvání k ohni knihaSněhová sestřička

Host - Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 27. ledna do 2. února 2020

nenechte_si_ujit

Čas letí jako voda a první měsíc roku je téměř za námi. Literárních akcí ale bude dost stále – během příštího týdne si můžete zajít na besedu a autogramiádu Ferdinanda Lefflera či Viktorie Hanišové. A za zmínku stojí i autorské čtení Aleše Palána.

Zasoutěžte si o příběh o těžkém životním rozhodnutí

stella-perex

Friedrich přijíždí v roce 1942 do Berlína, aby zde studoval výtvarnou školu, a při té příležitosti se setkává se zajímavou dívkou jménem Kristin. Po jejím boku je snadné si namlouvat, že válka je daleko, ale jen do té doby, než mu Kristin odhalí své tajemství…

Nenechte si ujít v týdnu od 13. do 19. ledna 2020

nenechte_si_ujit

I další lednový týden roku 2020 můžete strávit ve společnosti literatury. Můžete zajít například na další LiStOVáNí, na přednášku o Karlu Čapkovi nebo na setkání se spisovatelkou Biancou Bellovou.

Krví nasáklé fantasy plné sarkasmu a temnoty

Sedi bastardi

Hlavní hrdina Šakal patří mezi Šedé bastardy, jednoho z osmi bratrstev poloorků. Okolnosti ho donutí vydat se na nebezpečnou cestu, při které ho doprovází jeho nejvěrnější a čekají na něho nebezpeční soupeři… Román vydal autor nejprve samonákladem a ohlas byl veskrze pozitivní.

Popusťe uzdu fantazie

Fantasy kniha - ilustrační

Vydejte se do světů, které se v mnohém liší od toho našeho. Ať už jde o lovce stínů a jejich budoucnost či nejbezpečnější zemi, ve které jsou muži pod přísnou kontrolou. Peter Grant musí opět zachránit milovanou Anglii plnou magických tvorů a Čchan touží odhalit tajemství kulových blesků.