Nakladatel: Host

Nakladatelství Host zaujímá v současnosti nepřehlédnutelné místo na českém knižním trhu. Vydává tradičně především kvalitní českou prózu a poezii, literární teorii i literaturu naučnou — publikace věnované zejména historii, sociologii, filmové vědě i dalším oborům. V posledních letech se výrazně rozšířila řada překladové beletrie, ale nově zde našla přístřeší například i prestižní edice Česká knižnice s výbory z děl českých klasiků.

Nakladatelství Host se svými zavedenými a respektovanými edičními řadami, autory, jejichž jména patří v české literatuře k těm nejprestižnějším, a se stejnojmenným časopisem, který se pravidelně věnuje reflexi a kultivaci české literární scény, představuje svým způsobem výjimečnou literární velmoc.

https://www.hostbrno.cz/


Host - Nejnovější knihy

knihaKosti pod mechem knihaJak ulovit malou štiku knihaZámek z pavučiny kouzel knihaTěžké duše

Host - Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 15. do 21. dubna 2024

nenechte_si_ujit

Duben se přehoupl do své druhé poloviny a my vám opět přinášíme přehled literárních akcí, které byste si neměli nechat ujít. Koná se třeba beseda s Petrem Šestákem o jeho knize Vyhoření a křest knihy Děti v ohrožení či Stávat se zvířetem. 

Zasoutěžte si o boj proti všemocnému černokněžníkovi

zamek-z-pavuciny-kouzel-perex

Za kouzelnou bránou se skrývá magická říše, ale její obyvatelé nejsou šťastni, jak byste možná v kouzelném světě čekali. Všemocný černokněžník ji zaklel a navíc je nebezpečný i pro ty, kteří žijí na druhé straně brány. Dokáže ho Olja zastavit?

Vyhrajte román s prvky magického realismu

soutez host uvod (1)

Elina se vrací do rodného Laponska, aby během tří dnů ulovila štiku. Problémů, které bude muset vyřešit, je však nakonec mnohem víc, než by se zprvu mohlo zdát… Užijte si bohatý, vícevrstevný román, v němž nebude chybět krása laponské přírody, detektivka, či kapka mytologie.

Nenechte si ujít v týdnu od 18. do 24. března 2024

nenechte_si_ujit

Březen se přehoupl do druhé poloviny a vy se opět můžete těšit na mnoho literárních akcí. Třeba na besedu s překladatelkou Jitkou Jeníkovou, autorské čtení Lucie Huškové, křest knihy Záliby císařovny Sisi či křest čtvrtého románu Daniely Šafránkové.

Nenechte si ujít v týdnu od 11. do 17. března 2024

nenechte_si_ujit

Opět vám přinášíme přehled literárních akcí, ze kterých si vyberou děti i dospělí. Koná se několik čtení pro nejmenší, přednáška Vladimíra Justa i beseda s Františkem Šmehlíkem či s Alešem Palánem.