Nakladatel: Host

Nakladatelství Host zaujímá v současnosti nepřehlédnutelné místo na českém knižním trhu. Vydává tradičně především kvalitní českou prózu a poezii, literární teorii i literaturu naučnou — publikace věnované zejména historii, sociologii, filmové vědě i dalším oborům. V posledních letech se výrazně rozšířila řada překladové beletrie, ale nově zde našla přístřeší například i prestižní edice Česká knižnice s výbory z děl českých klasiků.

Nakladatelství Host se svými zavedenými a respektovanými edičními řadami, autory, jejichž jména patří v české literatuře k těm nejprestižnějším, a se stejnojmenným časopisem, který se pravidelně věnuje reflexi a kultivaci české literární scény, představuje svým způsobem výjimečnou literární velmoc.

Host - Nejnovější knihy

knihaKaligrafie zlomu knihaA noc byla jako samet knihaSitopie knihaMimosezóna

Host - Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 8. do 14. srpna 2022

nenechte_si_ujit

I druhý srpnový týden nabízí několik literárních akcí, kterých se můžete zúčastnit. Milovníky anime a čtenáře mangy potěší setkání manga anime klubu. A děti mohou dorazit na další letní čtení v botanické zahradě – tentokrát s knihou Kdo roste v parku.

Získejte napínavé hledání zmizelé studentky

soutez-a-noc-byla-jako-samet

Maite žije nudným, fádním životem sekretářky. Ovšem jen do dne, kdy ji sousedka požádá o pomoc a následně zmizí. Kam se poděla? A proč se ji Maite rozhodne hledat? Co má společného s mladým Jestřábem Elvisem? A proti komu vlastně stojí?

Okovy společenských tříd

zazraky

Španělská autorka Elena Medelová napsala román, do kterého zapojila hned několik důležitých témat. Nabízí příběh o ženách, o zodpovědnosti a o tom, jak člověka definují prostředky, které nemá. Jak moc přizpůsobujeme svá rozhodnutí nedostatku peněz?

Nenechte si ujít v týdnu od 18. do 24. července 2022

nenechte_si_ujit

Červenec se přehoupl do své druhé poloviny a s ním i Měsíc autorského čtení. Pokud tedy budete v následujícím týdnu v Brně nebo Ostravě, určitě si zajděte poslechnout některé ze zajímavých čtení českých či islandských autorů.

Krátké texty pro dlouhé chvíle

Psaní - ilustrační

Léto si většina z nás spojuje s dovolenou. Patříte ke čtenářům, kteří během dovolené nemají moc času na čtení, ale přesto byste rádi měli nějakou knihu po ruce? Pak si nenechte ujít dnešní knižní tipy – představíme vám kratší texty, ze kterých si vybere každý.