Nakladatel: Host

Nakladatelství Host zaujímá v současnosti nepřehlédnutelné místo na českém knižním trhu. Vydává tradičně především kvalitní českou prózu a poezii, literární teorii i literaturu naučnou — publikace věnované zejména historii, sociologii, filmové vědě i dalším oborům. V posledních letech se výrazně rozšířila řada překladové beletrie, ale nově zde našla přístřeší například i prestižní edice Česká knižnice s výbory z děl českých klasiků.

Nakladatelství Host se svými zavedenými a respektovanými edičními řadami, autory, jejichž jména patří v české literatuře k těm nejprestižnějším, a se stejnojmenným časopisem, který se pravidelně věnuje reflexi a kultivaci české literární scény, představuje svým způsobem výjimečnou literární velmoc.

Host - Nejnovější knihy

knihaSitopie knihaMimosezóna knihaČistý, skromný život knihaCovidočtení

Host - Související články

I fiktivní dějiny se opakují

Kuang_MakovaValka

Lidský rod se vyznačuje mimo jiného i tím, že jeho členové mezi sebou téměř neustále válčí. Kvůli území, kvůli moci, kvůli různému pohledu na svět. Vzít si za vzor své smyšlené fantasy země právě Čínu znamená prakticky nutnost nějakou tu válku popsat. Tak proč ne třeba Makovou?

Nenechte si ujít v týdnu od 20. do 26. června 2022

nenechte_si_ujit

Léto pomalu přichází a vy si opět můžete vybrat, kterých z nadcházejících literárních akcí se zúčastníte. Bude to křest knihy pro děti Petry Štarkové, autorské čtení Dory Kaprálové, beseda s Karin Lednickou či představení nejnovějšího románu Kateřiny Tučkové?

Zasoutěžte si o důkaz, jak důležité je jídlo pro budoucnost

sitopie-perex

Lidé mají celou řadu tělesných potřeb, ale žádnou z nich nepociťují tak naléhavě jako hlad či žízeň. Přestože si důležitost jídla často ani nepřipouštíme, stává se středobodem mnoha globálních problémů.

Zasoutěžte si o příběhy ze života

soutez-cisty-skromny-zivot

Jak se běžní lidé vypořádávají s nástrahami života? Co se jim honí hlavou, když za dveřmi najdou milence své manželky? Nebo když k překvapení všech svírají v kapse lahvičku se sebevražedným prostředkem? Přečtěte si příběhy, které píše sám život…

Nenechte si ujít v týdnu od 6. do 12. června 2022

nenechte_si_ujit

Ve druhém červnovém týdnu si nenechte ujít křest románu Markéty Práškové, autorské čtení Květy Santlerové a mnoho dalších akcí, které se konají v rámci mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha 2022.