Nakladatel: Host

Nakladatelství Host zaujímá v současnosti nepřehlédnutelné místo na českém knižním trhu. Vydává tradičně především kvalitní českou prózu a poezii, literární teorii i literaturu naučnou — publikace věnované zejména historii, sociologii, filmové vědě i dalším oborům. V posledních letech se výrazně rozšířila řada překladové beletrie, ale nově zde našla přístřeší například i prestižní edice Česká knižnice s výbory z děl českých klasiků.

Nakladatelství Host se svými zavedenými a respektovanými edičními řadami, autory, jejichž jména patří v české literatuře k těm nejprestižnějším, a se stejnojmenným časopisem, který se pravidelně věnuje reflexi a kultivaci české literární scény, představuje svým způsobem výjimečnou literární velmoc.

Host - Nejnovější knihy

knihaUmění radosti knihaOta Pavel: Pod povrchem knihaNejhorší obavy knihaŘíše popela

Host - Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 21. do 27. září 2020

nenechte_si_ujit

Září se přehouplo do své druhé poloviny. Pokud nevíte, jak strávit nadcházející, už první podzimní týden, máme pro vás pár tipů ze světa literatury. Můžete se těšit například na autorské čtení Věry Noskové, Petry Dvořákové či Jonáše Zbořila, ale třeba taky na křest knihy Na vlnách s Petrem Voldánem.

Závěr epické fantasy trilogie Draconis Memoria

rise_popela

Fanoušci autora fantasy literatury Anthonyho Ryana se dočkali dechberoucího závěru jeho úspěšné trilogie Draconis Memoria, kombinující v sobě prvky fantasy literatury a steampunku.

Vyhrajte příběh ženy, která se nebála jít si za svým

umeni-radosti-perex

Význam jména Modesta je v italštině pokorná, mírná a smířená. Hlavní hrdinka románu od Goliardy Sapienzy taková ale v žádném případě není, i když se ji snažili zlomit a k pokoře přimět. Jenže ona naopak ví, co chce a neváhá se o to poprat.

Nenechte si ujít v týdnu od 31. srpna do 1. září 2020

nenechte_si_ujit

Prázdniny jsou pryč a děti příští týden čeká návrat do školních lavic. Zpříjemnit si první zářijový týden, který bude dozajista plný povinností, můžete na některé z literárních akcí. V Ústí nad Labem a v Třinci se například koná LiStOVáNí a v Praze se budou křtít dvě dětské knížky.

Na křídlech science fiction

Sci-fi

Odstartujte svůj týden ve společnosti nových sci-fi titulů. Vydejte se na vesmírné i časoprostorové cesty, buďte svědky kybernetických útoků, nebezpečných substancí a hrozeb, které mohou způsobit zkázu světa!