Nakladatel: Host

Nakladatelství Host zaujímá v současnosti nepřehlédnutelné místo na českém knižním trhu. Vydává tradičně především kvalitní českou prózu a poezii, literární teorii i literaturu naučnou — publikace věnované zejména historii, sociologii, filmové vědě i dalším oborům. V posledních letech se výrazně rozšířila řada překladové beletrie, ale nově zde našla přístřeší například i prestižní edice Česká knižnice s výbory z děl českých klasiků.

Nakladatelství Host se svými zavedenými a respektovanými edičními řadami, autory, jejichž jména patří v české literatuře k těm nejprestižnějším, a se stejnojmenným časopisem, který se pravidelně věnuje reflexi a kultivaci české literární scény, představuje svým způsobem výjimečnou literární velmoc.

www.nakladatelstvi.hostbrno.cz

Host - Nejnovější knihy

knihaVěřte císaři knihaBrno účtující knihaBěsi, co mě sužují knihaDominium Padlých andělů I.: Řád zlomených křídel

Host - Související články

Získejte novou knihu Ivany Myškové

Ivana Myskova_Bila zvirata jsou velmi casto hlucha

Pět let od vydání prvotiny vyšla Ivaně Myškové nová kniha. Jedná se o soubor jedenácti povídek pojednávající o vnitřní hluchotě, která způsobuje nerovnováhu, o nesvobodě, fixních ideách, chybějící sebelásce, o strachu, štítivosti, o vinách a trestech.

Svět fantasy

Tipy_Neobycejni_Filmova magie_Kralovna ohne

Dnes tu máme dobrodružné a napínavé tipy plné magie pro fanoušky fantasy. Vydejte se do nebezpečných a vzrušujících světů se svými oblíbenými hrdiny!

Poválečné Brno

Brno uctujici

Jak se v Brně vypořádali s kolaboranty, nacisty a potažmo všemi Němci? Jak moc odsun a poválečné vyúčtování ovlivnilo podobu Brna? Na tyto otázky lze nalézt v odpovědi v pořadí již třetím historickém průvodci po Brně. Atmosféru dokreslí dobové fotografie.

Nenechte si ujít v týdnu od 22. do 28. května

nenechte_si_ujit

Máte chuť prožít příjemné odpoledne či večer ve společnosti literatury? Není nic jednoduššího, než se začíst do našeho článku a vybrat si z bohaté nabídky akcí, jejichž společným jmenovatelem jsou právě knihy.

Josef II., nejen reformátor a syn Marie Terezie

Verte cisari

Historický román o císaři Josefu II. přenese své čtenáře na konec 18. století a sleduje životní cestu tohoto panovníka a následníka Marie Terezie. Poodhalte jeho soukromí a důvody, proč se naprosto oddal panování a chtěl reformovat své císařství.