Nakladatel: Host

Nakladatelství Host zaujímá v současnosti nepřehlédnutelné místo na českém knižním trhu. Vydává tradičně především kvalitní českou prózu a poezii, literární teorii i literaturu naučnou — publikace věnované zejména historii, sociologii, filmové vědě i dalším oborům. V posledních letech se výrazně rozšířila řada překladové beletrie, ale nově zde našla přístřeší například i prestižní edice Česká knižnice s výbory z děl českých klasiků.

Nakladatelství Host se svými zavedenými a respektovanými edičními řadami, autory, jejichž jména patří v české literatuře k těm nejprestižnějším, a se stejnojmenným časopisem, který se pravidelně věnuje reflexi a kultivaci české literární scény, představuje svým způsobem výjimečnou literární velmoc.

https://www.hostbrno.cz/


Host - Nejnovější knihy

knihaSmrtící luna knihaTakový prima věk knihaPohled ze tmy knihaBásně

Host - Související články

Získejte boj proti bujícímu spiknutí v říši Gudžárej

smrtici-luna-perex

Sběrači mají v prastaré říši Gudžárej jediný úkol – ochraňovat mír, což obnáší i zabíjení těch, kteří by jej mohli ohrozit. Jenže brzy začnou umírat i ti, které Bohyně snů nevyvolila, a městu hrozí válka. Dokáže Ehiru zabránit zkáze?

Získejte rozhodující bitvu o osud celého vesmíru

nesmrtelnost-perex

Jün Tchien-ming chtěl postoupit eutanazii kvůli smrtelné nemoci, namísto toho se ocitl v přední linii mezihvězdné války a nyní znovu stojí proti nepříteli, který usiluje o zkázu celého vesmíru. Podaří se ho zastavit včas?

Zahrajte si o román o následcích správných činů ze špatných důvodů

takovy-prima-vek-perex

Někdy můžeme mít sebelepší úmysly, a přesto vše špatně dopadne. Své o tom ví Emira i Alix. Druhá zmiňovaná totiž bude muset pochopit, že ta první není pouze oběť rasismu, ale především žena z masa a kostí.

Získejte příběh o volbě mezi láskou a politikou

pul-zluteho-slunce-perex

Republika Biafra si do svého znaku zvolila vycházející slunce, ale místo nového začátku se země dál zmítá v neustálém ohrožení. A právě v tomto prostředí se odehrávají příběhy hlavních hrdinů románu Chimamandy Ngozi Adichieové.

Čirá beznaděj

Kallentoft_DivejSeJakPadam_audio

Ztratit někoho blízkého představuje vždy těžkou životní zkoušku. Přijít o dítě je jednou z nejhorších ran, jaké rodiče mohou potkat. Dokud ale není nalezeno tělo, lze stále doufat. A jste-li dostatečně zoufalí, pak nedokážete ani přestat s pátráním. Co kdyby, jednoho dne, někdy, někde?