Nakladatel: Host

Nakladatelství Host zaujímá v současnosti nepřehlédnutelné místo na českém knižním trhu. Vydává tradičně především kvalitní českou prózu a poezii, literární teorii i literaturu naučnou — publikace věnované zejména historii, sociologii, filmové vědě i dalším oborům. V posledních letech se výrazně rozšířila řada překladové beletrie, ale nově zde našla přístřeší například i prestižní edice Česká knižnice s výbory z děl českých klasiků.

Nakladatelství Host se svými zavedenými a respektovanými edičními řadami, autory, jejichž jména patří v české literatuře k těm nejprestižnějším, a se stejnojmenným časopisem, který se pravidelně věnuje reflexi a kultivaci české literární scény, představuje svým způsobem výjimečnou literární velmoc.

https://www.hostbrno.cz/


Host - Nejnovější knihy

knihaZelené pokoje knihaŽivotní terno knihaKonec knihaMalé pikantní vraždy

Host - Související články

Sbohem, živote na vesnici

Poledni hodina

Modernizace vesnice a neměnná povaha jejích stárnoucích obyvatel jsou tématem nové knihy Polední hodina od Dörte Hansenové. Pokud se vám líbil Starý kraj, zaujme vás jistě i tento příběh vykreslující osobitou atmosféru venkova.

Nenechte si ujít v týdnu od 11. do 17. listopadu 2019

nenechte_si_ujit

V neděli 17. listopadu to bude 30 let od sametové revoluce, a tak i některé z knihoven toto výročí připomínají. V Třinci se například koná LiStOVáNí knížkou Mé dětství v socialismu a v Ostravě se bude křtít kniha Ladislava Vrchovského Kdy na slzy není čas. 

Vyhrajte příběh o lidské obětavosti

zivotni-terno-perex

Setmělou chodbou nemocnice kráčí žena s deskami, v nichž je seznam jmen a nositel jednoho z nich se ženou dnes v noci odejde – navždy. Zemře. Nebo se pro něj snad někdo obětuje? Začtěte se do románu o strachu ze smrti a lidské obětavosti.

Claudia Hamptonová ještě neřekla poslední slovo

Mesicni tygr_Lively

Román zachycující sled vzpomínek, v němž se minulost prolíná s přítomností, bude vyžadovat vaši plnou pozornost vzhledem k osobitému a vybroušenému stylu autorky. Přináší nicméně příběh, který si jistě příjemně vychutnáte.

100 slov denně

vox-perex

Kniha plná akce i beznaděje nabízí příběh ze světa, kde bylo ženám zakázáno mluvit – přesněji řečeno, musely se omezit jenom na 100 slov denně. Jean by ráda získala svůj hlas zpátky. Jak to ale udělat?