Nakladatel: Argo

Nakladatelství Argo vzniklo v roce 1992. Naší hlavní zásadou je týmová práce, díky níž dokážeme seznamovat čtenářskou obec se zajímavými knihami známých autorů.
Snažíme se také získávat a podporovat talentované autory a kvalitní překladatele. Také díky tomu Argo za dobu své existence získalo pověst vydavatele kvalitní beletristické, historické i jiné odborné literatury, a to českého i zahraničního původu.

https://argo.cz/


Argo - Nejnovější knihy

knihaPříběh krátkého manželství knihaPraha 1945–1958 knihaKavárnička na pobřeží knihaChytání pstruhů v Americe

Argo - Související články

Návrat do československých dějin

Tipy_Navrat do ceskoslovenskych dejin

Připomeňte si s našimi tipy významné události československé minulosti, zajímavé i mrazivé. Přečtěte si příběh výroby autobusů, ponořte se do vzpomínek Josefy Slánské, poznejte jeden ze zločinů komunistického režimu a prohlédněte si nevšední komiks.

Napříč neznámými světy

Napric-neznamymi-svety

Vydejte se napříč smyšlenými i reálnými světy! Čeká vás planeta Hyperion, navštívíte lunární habitat Arkádie, zažijete zpustlou Zemi po nárazu komety a budete oporou chlapci, jenž má před sebou nelehký úkol – vyhladit celou civilizaci.

Zoufalá situace volá po zoufalých činech

Walliams_TataZaVsechnyPrachy

Ocitnout se na samém dně, bez prostředků, bez přátel a ještě bez jedné končetiny, to asi není něco, co bychom toužili zažít na vlastní kůži. Takže pokud nám v takové situaci někdo pomůže, dá se předpokládat, že mu na nás opravdu hodně záleží. Jaké jsou meze lásky mezi otcem a synem?

Chvilka pro ženy

krb-kniha

Vánoce už jsou sice za námi, ale to nám jistě nezabrání posadit se k plápolajícímu krbu s nenáročnou knihou v ruce. Čtveřice románů pro ženy, které si dnes představíme, je určena přesně pro takové chvíle.

Zakladatelská práce sociální mikrohistorie

nehmotne_dedictvi

Monografie Giovanniho Leviho, popisující kariéru exorcisty v Piemontu v průběhu 17. století, je považována za jednu ze zakladatelských prací sociálně pojímané mikrohistorie. Díky nakladatelství Argo si mohou studii, vydanou v italštině již roku 1985, přečíst i čeští čtenáři.