Nakladatel: Argo

Nakladatelství Argo vzniklo v roce 1992. Naší hlavní zásadou je týmová práce, díky níž dokážeme seznamovat čtenářskou obec se zajímavými knihami známých autorů.
Snažíme se také získávat a podporovat talentované autory a kvalitní překladatele. Také díky tomu Argo za dobu své existence získalo pověst vydavatele kvalitní beletristické, historické i jiné odborné literatury, a to českého i zahraničního původu.

https://argo.cz/


Argo - Nejnovější knihy

knihaPoslední baronka knihaRozpůlený dům knihaDcera popela knihaApokalypsa Z: Hněv Spravedlivých

Argo - Související články

Válečná historie v datech i příbězích

uvodni valecne

Dnes se podíváme do nelehkého období obou světových válek. V představovaných knihách kromě příběhů a románů najdete také literaturu faktu. Ta je u tak těžkého tématu obzvláště důležitá, zejména pro doplnění a upřesnění souvislostí.

Nenechte si ujít v týdnu od 27. června do 3. července 2022

nenechte_si_ujit

Prázdniny začnou už za pár dní, ale nebojte se, výběr literárních akcí je stále bohatý. Tentokrát se můžete těšit na besedu s Dagmar Beňákovou o rakouské císařovně Alžbětě nebo s Lenkou Horňákovou-Civade o hlasu žen v literatuře.

Současnost a budoucnost civilizace

Svety-jak-je-nezname

Dnešní tipy obsahují pět knih, které ukazují současnost a budoucnost naší civilizace. Zabývají se problematikou tání ledovců, smrtelnými hříchy moderního člověka, apokalyptickým environmentalismem i technologickým pokrokem a umělou inteligencí.

Životopisné vědecké portréty

uvod vedci

„Kdo chce zapalovat, musí sám hořet.“ Věda, vědní obory a osobnosti v této sféře bývají nezřídka trochu opomíjeny. A přitom životy těchto lidí charakterizuje nejenom zápal pro danou věc, ale mnohdy i pro samotný život. V dnešních tipech se právě s takovými lidmi můžete seznámit.

Sci-fi na úterý

Tipy_Povidky dedka_Apokalypsa Z

Na dnešek jsme si pro vás připravili dva zajímavé sci-fi tipy. Prvním je povídková sbírka Ondřeje Neffa, která vás zaručeně pobaví. Druhým tipem je dlouho očekávaný třetí díl apokalyptické série Manela Loureira.