Nakladatel: Argo

Nakladatelství Argo vzniklo v roce 1992. Naší hlavní zásadou je týmová práce, díky níž dokážeme seznamovat čtenářskou obec se zajímavými knihami známých autorů.
Snažíme se také získávat a podporovat talentované autory a kvalitní překladatele. Také díky tomu Argo za dobu své existence získalo pověst vydavatele kvalitní beletristické, historické i jiné odborné literatury, a to českého i zahraničního původu.

https://argo.cz/


Argo - Nejnovější knihy

knihaNapsáno krví knihaVařit medvěda kniha1793: Vlk a dráb knihaZámek a pomeranč

Argo - Související články

Cenami ověnčená historická detektivka

1793 Vlk a drab

Švédský autor a zároveň šlechtic za svou prvotinu v podobě historické detektivky získal cenu Švédské akademie krimi literatury za nejlepší debut a další řadu knižních cen. Román byl prodán do 35 zemí a čtenáře přenese do prostředí Stockholmu v 18. století. 

Přeneste se do historie

historie-uvod-obr

Historický román je žánr, který skýtá ohromné možnosti. Poznáváme skrze něj neznámé světy, časy, osudy, události, ale i třeba kriminální případy. Dnes se podíváme na dva romány, které jsou sice velice rozdílné, ale obdobně lákavé.

Detektivky pro všední den

detektiv

Začtěte se do nové porce napínavých detektivních příběhů! V dnešních tipech spolu nahlédneme do tajemného sídla nevrlého vetešníka, budeme pátrat po vrahovi z Creekvillu a na závěr se s detektivem Bergmanem vypravíme do Beskyd.

Syntéza dějin 19. a 20. století, která obdržela Magnesii literu za naučnou literaturu

dve_stoleti_stredni_evropy

Napsat přehledové zpracování některé z historických epoch je „brobdingnagským“ úkolem, jehož výsledek může snadno sklouznout k suchému výkladu politických dějin. Ne však v případě Dvou století střední Evropy od Jana Křena.

Fantasy nejen pro mládež

fantasy

Prázdniny jsou za námi a školní lavice opět ožily. To ale neznamená, že je všem dnům cestování a zábavy konec. Stačí zapojit fantazii a vydat se na knižní cestování po fantaskních světech. S Kellenem prožijete další výpravu, poznáte elfí dívky a nakouknete do světa víl či komiksového dávnověku.