Nakladatel: Argo

Nakladatelství Argo vzniklo v roce 1992. Naší hlavní zásadou je týmová práce, díky níž dokážeme seznamovat čtenářskou obec se zajímavými knihami známých autorů.
Snažíme se také získávat a podporovat talentované autory a kvalitní překladatele. Také díky tomu Argo za dobu své existence získalo pověst vydavatele kvalitní beletristické, historické i jiné odborné literatury, a to českého i zahraničního původu.

https://argo.cz/


Argo - Nejnovější knihy

knihaNejvyšší karta knihaProč Alláh stvořil kalašnikov knihaDevět křížů knihaMexikopedie 2

Argo - Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 27. března do 2. dubna 2023

nenechte_si_ujit

Je tu opět neděle a s ní i další tipy na zajímavé literární akce. Nadšení budou především děti, které se mohou těšit hned na několik čtení pro nejmenší. Ale nebojte, ani dospělí nepřijdou zkrátka. Koná se například křest nového románu Petry Hůlové.

Historie – románová i skutečná

zajimava-historie

V dnešních tipech se podíváme do historie. Představíme vám jediný román R. M. Rilkeho, příběh o Marii Florkowské z pera Gabrielly Saabové, vědecky fundovaný životopis malíře Oskara Kokoschky a novinku irské autorky Claire Keeganové.

Hity Velkého knižního čtvrtku – jaro 2023

hity_velkeho_knizniho_ctvrtka_I_nahledovy

23. 3. 2023 – toto magické datum si pro jarní termín Velkého knižního čtvrtku vybrali jeho organizátoři. V jeho rámci vychází hned deset knižních novinek z různých žánrů, a my si několik z nich představíme.

Otázky a napětí

Za-tajemstvim-a-napetim-kolem-sveta

Páteční knižní tipy se zase nesou v duchu napětí. Společně s hlavními hrdiny můžete hledat odpovědi na důležité otázky. A potěšíme i příznivce audioknih – jednu vám dnes totiž také představíme.

Jukio Mišima a jeho groteskní příběh

zivot-na-prodej

Japonský autor Jukio Mišima ve své knize Život na prodej vypráví o muži, kterému přestalo záležet na vlastním životě. Jak blízko smrti se dostane? Bude mít strach? A co všechno ho čeká, když svůj život nabídne na prodej v inzerátu?