Nakladatel: Argo

Nakladatelství Argo vzniklo v roce 1992. Naší hlavní zásadou je týmová práce, díky níž dokážeme seznamovat čtenářskou obec se zajímavými knihami známých autorů.
Snažíme se také získávat a podporovat talentované autory a kvalitní překladatele. Také díky tomu Argo za dobu své existence získalo pověst vydavatele kvalitní beletristické, historické i jiné odborné literatury, a to českého i zahraničního původu.

www.argo.cz

Argo - Nejnovější knihy

knihaFalešné hranice knihaPecková: Dítě štěstěny knihaDívka, která upíjela měsíc knihaAmerická elegie

Argo - Související články

Populární televizní seriály jako odraz světové politiky

svet_jako_hra_o_truny

Významný francouzský politolog Dominique Moïsi představuje populární televizní seriály současnosti, jako například Hru o trůny nebo Panství Downton, z pohledu světové politiky.

Útěk před kníratým mužem, který dětem krade plyšáky

Jak_Hitler_ukradl_ruzoveho_kralicka

Život devítileté Anny nemůže být lepší – žije s milující rodinou, mezi spolužáky je oblíbená a její tatínek je věhlasným spisovatelem, jehož obdivuje celé Německo. Tedy až na nacisty, které ve svých knihách otevřeně kritizuje, což se jen tak nepromíjí. Tím spíš, pokud jste žid.

Young adult – knihy plné fantazie

Young Adult

Co si představíte, když se řekne žánr young adult? Jedná se o tituly určené především dospívajícím čtenářům, proto hlavní hrdinové často řeší problémy, které provázejí dospívání Ať už v našem světě, nebo nějakém jiném…

Když strach ze zdánlivé smrti ovládal Evropu

zdanliva_smrt

Během osmnáctého a devatenáctého století se v evropské společnosti několikrát objevil strach ze zdánlivé smrti. V české historiografii byla tomuto tématu zatím věnována pouze malá pozornost – mezeru vyplnila až publikace Václava Grubhoffera Zdánlivá smrt.

Může ještě Dan Brown nabídnout něco nového?

pocatek

Vyšel již pátý román s Robertem Langdonem v hlavní roli a čtenáři se ptají – může vůbec Dan Brown ještě nabídnout něco nového? Fungují v Brownových románech stále skandály vycházející ze skutečných problémů společnosti?