Rubrika: Tipy pro děti a mládež

Pohádková dobrodružství pro malé čtenáře

Divka cte

Pohádkové příběhy nabízí dobrodružství, humor i poučení. Účastníci výletu najdou způsob, jak se zbavit strachu, a tajní agenti budou muset dopadnout padoucha. Na zvířátka z Medového lesa čekají další příhody a nechybí ani maďarské lidové pohádky. 

#BOOKLAB přináší nové vydání trilogie Pekelné stroje

Tipy_Pekelne stroje

Mezinárodně úspěšná fantasy trilogie Pekelné stroje oblíbené Cassandry Clare nově vychází v nakladatelství Slovart pod značkou #booklab. Pokud jste si tuto dobrodružnou pecku plnou upírů, démonů a čarodějnic ještě nepořídili, teď je vhodná příležitost.

Kamarádi z Medového lesa hledají poklad

Kamaradi z Medoveho lesa 5 poklad_uvodni

Páté pokračování příhod kamarádů z Medového lesa přináší další napínavý příběh, v němž čtyři stateční zvířecí přátelé připraví dětem z lesní školky dobrodružství při hledání pokladu.

Život Magnuse Banea

baneovy-kroniky

Jaké to musí být, když jste nesmrtelní a celá desetiletí sledujete, jak kolem vás lidi přicházejí a odcházejí, zatímco vy pořád zůstáváte? Když sledujete celé generace rodin? Když bojujete po boku muže a za několik let pomáháte jeho praprapravnoučatům? Pojďte poznat životní příběh jednoho čaroděje…

Svět zvířat v barvách

barevna-zvirata-nahled

Divoké barvy nejsou jen výsadou papoušků a tropických rybek. Věděli jste například, že existují modré ještěrky? Puntíkaté žáby? Že barvy duhy mají své místo i v říši hmyzu? Nádherná kniha plná fotografií vezme vás i vaše děti na fascinující pouť do světa zvířat.

Učíme se z knih

skola

Zajímavé poznatky lze získat nejen ve škole, ale i z knih. Menší čtenáři procestují s panenkou Sárou Budapešť a školáci poznají díky zábavnému luštění okolní státy. Také získají možnost nahlédnout pod pokličku velkochovů a osvojit si anglickou slovní zásobu.

Poznejte život hospodářských zvířat

hospodarska-zvirata-nahled

Ví vaše dítě, jak se mléko a sýry dostávají na náš stůl? Jak žijí nosnice, které nám dávají vajíčka? Že prasnice stráví velkou část svého života v malé kleci a že mnoho mléčných krav se nikdy nepodívá na pastvu? Kniha šetrně, ale realisticky, přibližuje dětem  téma ochrany hospodářských zvířat.

Na cestu do škol(k)y

Skolacka

A je to tady! Začal nový školní rok. Pro děti to znamená první den ve školce či ve škole. Doprovod jim mohou dělat zajímavé knihy, třeba leporela, mluvený příběh z Medového lesa či encyklopedie o mláďatech.

Ilustrované příběhy ze světa křesťanství

Biblicke pribehy pro deti

Pronikněte do světa náboženství a seznamte se s nejoblíbenějšími příběhy ze Starého a Nového zákona. Doprovází je bohaté a barevné ilustrace a jsou přizpůsobeny dětským čtenářům. Mohou posloužit i jako první Bible pro zvídavé děti.

Za dobrodružstvím…

deti-si-ctou

Prázdniny se chýlí ke konci a na dobrodružství zbývá už jen pár dní. S tím pomohou knihy plné příběhů. Anna ze Zeleného domu se představí v novém vydání, dva chlapci se pokusí zachovat nevinnost. V Buckinghamském paláci řádí bestie a slečna Addamsová ukáže knihovničku.