Rubrika: Tipy pro děti a mládež

Získejte příběh ze světa, kde převzala vládu příroda

evoluce-audiokniha-perex

Lucie a Jem se spolu se skupinou dalších studentů těší, jak si užijí výměnný pobyt v Americe. Namísto toho po nouzovém přistání v Denveru zjistí, že se během jejich letu stalo něco podivného. Kam zmizeli všichni lidé? A existuje nějaká šance na přežití?

Od čtenářských začátků po pubertu

kniha

Knihy jsou ideální společníci, kteří provází člověka od raného dětství přes pubertální léta až do dospělosti a stáří. Začínající čtenáři se vžijí do role superhrdinů, pokročilejší se začtou do příběhu o neobvyklém přátelství a puberťáci se seznámí s Maxem z předměstí a Izabelou, která si chce užít léto na maximum.

Zasoutěžte si o návštěvu trhu v Dobrotíně

rok-na-trhu-perex

Vydejte se na výlet do Dobrotína, kde právě probíhá trh. Pokochejte se Marianinými hračkami, přivoňte k Boženčiným bylinkám a dejte si něco na zub u manželů Vanilkových. Nabídka je široká, tak neváhejte a pojďte si ji prohlédnout.

Rozmnožujte znalosti i o prázdninách

poznani

Školní lavice stále zejí prázdnotou, ale i tak si zvídavé děti nemusí zoufat. Díky zajímavým a bohatě ilustrovaným knihám mohou vyrazit na zábavnou cestu za poznáním i o prázdninách. Dozví se zajímavosti o přírodě, seznámí se s mnoha dopravními prostředky a odhalí taje lidského těla.

Zasoutěžte si o leporelo s dopravními prostředky

doprava-nad-a-pod-zemi-perex

Existuje mnoho možností, jak se někam dopravit, a všechny jsou fascinující jak pro malé kluky, tak i pro holčičky. Ukažte dětem stroje, které jezdí po kolejích, po silnicích, nebo létají vzduchem, a vezměte je do míst, kde možná ještě nebyly.

Kouzelné prázdniny

Zlokniha Nepovedene kouzlo

Čas letí jako voda a prázdniny jsou přesně ve své polovině. To ale nebrání tomu, abyste se pohádkově nebavili. Můžete pomoci jedné malé knize splnit její sen nebo sledovat počínání čarodějnice Emilky, která nechá zmizet všechny školy…

Zvířata a rostliny v hlavní roli

kocka

Dnešní příběhy pro děti a dospívající spojuje inspirace živočišnou a rostlinnou říší. Zjistíte, že kočky-dobrodružky mají tuze zajímavý život, kocour Koniáš se ztratí mezi knihami, kamarádky zaměstná péče o koně a odhalíte tajemství masožravých rostlin.

Koncentrovaná směs duchů, strašidel a jiných stvoření

Bubaci-perex

Kniha Bubáci od Radovana Krátkého představuje spolehlivou stálici knihoven mnoha generací. Nyní vychází v novém vydání a na svých listech nechává ožít proslulé i méně známé přízraky, duchy a strašidla, jež vytvořila lidská fantazie.

Prázdninové pohádkové čtení

deti si ctou

Prázdniny jsou v plném proudu. Nezažili jste zatím nic úžasného? Nezoufejte! Můžete se vypravit do pohádkového světa, kde už čekají nadpřirozené bytosti, aby se s vámi podělily o své příhody. A pokud patříte mezi nebojácné děti, navštivte kamarády ze záhrobí.

Vyhrajte příběhy o kočičích hrdinech a hrdinkách

kocky-v-akci-perex

O kočkách se říká, že mají devět životů, a některé toho během nich stihnou opravdu hodně. Přečtěte si dobrodružné příběhy těch neznámějších kočičích hrdinů, kteří se plavili po mořích, účastnili se války, nebo zachraňovali lidské životy.