Rubrika: Tipy pro děti a mládež

Pohádková putování

DetiCtou

Netřeba se vydávat na daleké cesty, když z pohodlí domova můžete navštívit kouzelné světy. Dělejte společnost Carlovi při jeho cestě za tatínkem, seznamte se s princeznami od Walta Disneyho a s Bárou cestujte časem do 19. století až do Japonska.

Vyhrajte knihu plnou zábavy pro vaše ratolesti

maxinozka-na-stope-1-perex

S Adamem a ostatními hrdiny celovečerního animovaného filmu Maxinožka si děti mohou užít zábavu nejen v kině nebo u televize, ale také při řešení doplňovaček, skrývaček a dalších zábavných úkolů. Kde je najdete? To zjistíte v našem článku.

Knihy ke čtení i hlavy namáhání

Čtení pro děti - ilustrační

Dnešní knižní výběr především ocení ti dětští čtenáři, kteří se rádi aktivně do četby zapojují a s oblibou hledají odpovědi na hádanky. Ale na své si přijdou i ti, kteří rádi sledují pohádky z dílny Walta Disneyho.

Když se ponožky vydají do světa…

Bednarekova_Neobycejna dobrodruzstvi deseti ponozek

Také jste se někdy zamýšleli nad tím, kam se vám z pračky ztrácejí ponožky? A napadlo vás, že se možná vůbec neztrácejí, ale vyrážejí do světa za dobrodružstvím? Každá z nich jistě prožila něco úžasného a vy si o tom teď můžete přečíst.

Herkulovo další napínavé dobrodružství

Alzbeta Dvorakova_Herkules na zamku

Kocour Herkules a kočka Komtesa se v novém příběhu Alžběty Dvořákové dostávají se svými majiteli na zámek. A je to vskutku podezřelý zámek, ve kterém stolička mluví a postavy z obrazů ožívají! Rozhodně se tu děje něco nekalého…

Dobrodružné fantasy příběhy

Čtení, fantasy, magie - ilustrační

Co mají dnešní knihy společného? Vrací se v nich oblíbení hrdinové a jejich příběhy se inspirovaly fantasy žánrem.  Dvojčata Holtovi se snaží přijít na kloub další záhadě, Magnus Chase pátrá po ztraceném Thórovu kladivu a opět vás přivítá městečko Willow Falls.

Pohádky na každý den

děti

Nebylo by skvělé poznat každý den novou pohádku? S dnešními knížkami máte ideální příležitost. Proniknete do světa víl, skřítků, strašidel a postav Walta Disneyho. Příběhy doprovázejí krásné ilustrace podněcující dětskou představivost.

Zahrajte si o lístek na zábavnou a naučnou plavbu

pan-brambora-a-jeho-kamaradi-perex

Pan Brambora má kolem sebe plno přátel, se kterými se právě vydává na dobrodružnou výpravu přes moře a oceány a vy se můžete přidat. Dozvíte se mnoho zajímavostí o plodinách, ze kterých si na závěr můžete něco dobrého uvařit.

Hurá za dobrodružstvím!

DetiNahled

S dnešními knižními tipy se rozhodně nudit nebudete! Společně s hlavními hrdiny se vydáte na moře za nevídaným dobrodružstvím, poznáte exotické krajiny, zažijete napínavé situace a potkáte se i s piráty. A kdo ví, třeba vás vezmou mezi sebe…

Zahrajte si o ilustrovaný výlet do zemského jádra

pod-zemi-pod-vodou-perex-bnahled

Ať už začnete na pevné zemi, nebo na hladině moře, budete se na překrásně ilustrovaných stránkách postupně nořit hlouběji a hlouběji, abyste se přesně uprostřed podívali do zemského jádra. Vydejte se na fascinující cestu!