Rubrika: Tipy pro děti a mládež

Vyhrajte boj s podezřelým spolkem o kopec Krkavec

klub-klikaru-boj-o-krkavec-perex

Kdysi býval Krkavec obyčejným kopcem za Plzní, kam lidé rádi jezdili na výlety. Teď však kolem vyrostl plot a jediný, kdo za něj smí, jsou muži z bílého mercedesu. Podaří se Lukášovi, Jirkovi a Šárce zjistit, co je podezřelý spolek zač?

Pohádky nejen před usnutím…

Pohadky

Středa je opět tu a s ní i další knižní tipy pro děti a mládež. Hledáte nějaké pohádkové příběhy, které byste mohli dětem číst (nejen) před usnutím? Představíme vám tři knihy a jednu audioknihu, které je nejen zaujmou, ale také zklidní před spaním.

Vzhůru za dobrodružstvím!

dobrodruzstvi-o-prazdninach

Dnes si představíme čtyři příběhy, jejichž prostřednictvím se (nejen) děti mohou vydat za dobrodružstvím. Zachrání malou vydřičku, založí fotbalový tým, užijí si oslavu zlaté svatby a budou cestovat časem až na dvůr francouzského krále Ludvíka XIV!

Fantasy série

Čtení, fantasy, magie - ilustrační

Jeden jediný knižní svazek jen těžko poskytne dost místa pro plnohodnotnou fantasy ságu! To věděl už J. R. R. Tolkien, George R. R. Martin či Ursula K. Le Guin. V dnešních tipech si představíme ty nejlepší nové i pokračující fantastické série!

Napínavá dobrodružství na stránkách knih

deti ctou

I děti si rády přečtou nějaké napínavé dobrodružství. Nevíte, kterou knihu pro ně vybrat? V dnešních tipech najdete rovnou čtyři příběhy, které by je mohly potěšit. A v jednom z nich si dokonce i procvičí anglická slovíčka a fráze!

Zahrajte si o cestu do pravěku

v-praveku-bylo-blaze-cloveku

Pepan a Madla jsou naši prapředkové, kteří žili v pravěku. Alespoň ve světě Jiřího Žáčka. Jaký život vedli? Jaká dobrodružství prožívali? Poznejte svět a jeho počátek v barevných ilustracích a s humorem.

Den dětí oslavíme s knihou!

Deti v parku

Oslavte Mezinárodní den dětí s knihou! Jakou vybrat? Co třeba takovou, která pomůže zlepšit grafomotorické dovednosti předškoláků? A nebo knihy, díky kterým se děti naučí rozpoznávat houby či zvířata a nebo nahlédnou do podvodního světa?

Vyhrajte Caragův střet s bývalým mentorem

woodwalker-cizi-divocina-perex

Carag, stejně jako jeho spolužáci, vyráží na Kostariku na výměnný pobyt. Zábavu a dobrodružství, které zde s novými přáteli prožívá, však pokazí zjištění, že i v tomto tropickém ráji se najde mnoho příznivců Andrewa Millinga…

Pohádkové čtení

mumin-nahled

Čím si zpříjemnit blížící se léto? Jak zaujmout děti, když venku prší? Nabídněte jim pohádkové čtení. Třeba novinku od Jiřího Žáčka, nebo příběh o čarodějnicích Bordelíně a Řachatici či komiksovou knihu plnou oblíbených muminků.

V hlavní roli zvířátka

knihy-pro-deti-nahled

Dnešní knižní tipy potěší především děti. Představíme vám čtyři tituly, ve kterých hrají hlavní roli zvířátka. Jedna z knih je určena nejmenším dětem, ostatní zaujmou malé školáky. Dají vaše ratolesti přednost štěňátku, lišáčkovi či pandám?