Rubrika: Tipy pro děti a mládež

Knihy pro děti nejen o rodině

DiteKresli

Často slyšíme, že ten či onen měl krásné dětství. A zajisté bychom chtěli, aby to jednou mohli říci i naše děti. V životě ale může nastat mnoho situací, které jsou pro děti těžké a složité – ať už je to rozvod rodičů, konflikty ve škole nebo něco jiného. Tyto knižní novinky dětem s podobnými situacemi pomohou.

Dobrodružné čtení na prázdniny

leto

Zazvonil zvonec a školy je konec. Další školní rok uplynul jako voda a vystřídaly ho dvouměsíční prázdniny. A není lepší způsob, jak naložit s volným časem, než si vzít do ruky dobrodružnou knihu plnou ilustrací a začíst se do ní.

Darovanému kopytníkovi na zuby nehleď

Ponekud zvlastni kun

Osmiletá Hedvika, hrdinka stejnojmenné série švédské autorky Fridy Nilsson, má doma na statku spoustu zvířat. Stejně jako její spolužačky ji však postihla koňská horečka. Hedvika touží po koni, a když pak na dvoře objeví přívěs s novým čtyřnohým kamarádem, je nadšená! Uvnitř se ale skrývá zvíře, které rozhodně nečekala…

Získejte hravou knihu o nenasytném žralokovi

co-sezral-zralok-perex

Snad všechny děti mají rády obrázkové příběhy. A ty, které navíc obsahují i řadu zábavných úkolů, říkanek a písniček, je spolehlivě nadchnou ještě víc. Jako ten o žralokovi, který kdysi býval postrachem moří, ale jeho nenasytnost ho dohnala.

Zasoutěžte si o závěr příběhu cestovatelů časem

evoluce-pramen-zivota-audiokniha-perex

Lucie, Jem a další z jejich skupiny se konečně dostali na vytoužené místo, kde žijí další cestovatelé v čase. Doufali, že se zde dozví, jak se vrátit zpět do své doby, jenže namísto letiště v Denveru je čeká bitva o osud planety Země.

Hravě a hlavně zábavně

CteniDiteti

Hravou a zábavnou formou se malí čtenáři prostřednictvím zajímavých knih dozví mnoho nových informací o svém okolí. Proniknou do ptačího světa, odhalí fascinující proměny zvířat a rostlin, zažijí zábavnou hodinu ekologie a naučí se spontánně psát.

Čtěte a hrajte!

SW_1_nahled

Do mobilu můžete získat zdarma hru, kterou si ale můžete zahrát i s fyzickými protivníky prostřednictvím fyzických karet. Navíc se můžete začíst do tématického komiksu a propojit dobrodružství hry i se čtením!

Knižní dárky pro starší čtenáře

čtoucí kluk - ilustrační

Blíží se konec školního roku a s ním spojené vysvědčení. A jelikož vybírat odměnu bývá někdy složité, můžete vsadit na jistotu v podobě knihy. Na své si přijdou všichni – od milovnic módy přes zvídavé ratolesti až po fanoušky talentované zpěvačky.

Vyhrajte knihu pro všechny fanoušky Billie Eilish

billie-eilish-perex

Billie Eilish vnesla do světa populární hudby svěží vánek a od té doby, co se v roce 2015 poprvé zviditelnila, je jí všude plno. Co z ní dělá tak výjimečnou osobnost? Odpověď možná najdete v knize, která by neměla uniknout žádnému fanouškovi.

Dárky pro prvňáčky přináší Bambook

Skolacka

Pandí kluk Bambook představuje malým čtenářům nové a nové příběhy. Jedno mají společné. Jedná se o originální pohádky plné dobrodružství, zábavy a často i poučení. Nechybí krásné ilustrace dotvářející milý dojem z knih.