Rubrika: Tipy pro děti a mládež

Zábavné učení pro děti i rodiče

tipy pondeli uvod (1)

Myslíte si, že už toho víte dost a že vzdělávat a učit by se měly především vaše děti? No, možná tak docela nemáte pravdu. V šesti publikacích, které jsme dnes vybrali do pravidelných tipů, se ledasčemu přiučí i dospělí. Tak vezměte své ratolesti a pusťte se do toho společně!

Nejlepší přátelé

martha_a_alan

Dobří přátelé jsou k nezaplacení. Své o tom věděli i Alan Ingram Cope a jeho kamarádka ze školy Martha Marshall. Právě o jejich přátelství pojednává kniha Emmanuela Guiberta s názvem Martha a Alan.

Kouzelný svět zvířátek a dětí

DetiNahled

Máte rádi pohádky ze světa zvířat? Pak dnešní knižní tipy osloví právě vás. Představíme vám soubor pohádek o zvířátkách žijících v zoo i v moři. Potěšíme také milovnice koní i fanoušky série o neobvyklém přátelství mezi Pásovcem a Zajícem.

Vyhrajte příběh dvou statečných dinosaurů

dva-dinosauri-perex

Nejen malí kluci, ale i řada holčiček je fascinována dinosaury a knihami o nich. Pokud mezi ně patří i vaše ratolest, začtěte se společně do příběhu Tyrona a Trixie. Začínající čtenáři budou nadšení!

Tajný život stromů jako komiks pro děti

Tajny zivot stromu komiks_uvodni

Učte děti lásce k přírodě, vezměte je do lesa a nezapomeňte s sebou přibalit novou komiksovou podobu známého příběhu Petera Wohllebena o životě stromů.

(Ne)tradiční hrdinská fantasy

Svata_temnota_obalka

Někteří tvrdí, že malé dítě pro nikoho nepředstavuje nebezpečí. Jenže to by nesmělo jít o dceru Temného vládce, která nahání strach i samotným Bohům! Začtěte se do (ne)tradiční hrdinské fantasy Lenky Brabcové. První díl nese název Zelené pláště.

Vyhrajte jarní prázdniny se sniperem v zádech

jen-pet-prezije-perex

Jarní prázdniny jsou v plném proudu a Red s pěti kamarády vyráží v obytném voze za dobrodružstvím. Road trip se však záhy mění na boj s nebezpečným odstřelovačem, který si je rozhodně nevybral náhodou.

Nejslavnější galerie světa

doba_ledova

Francouzský tvůrce Nicolas de Crécy vzdal svým komiksem Doba ledová hold nejslavnější galerii světa – Louvru. Své čtenáře mimoděk donutí zamyslet se nad otázkou, co vlastně z různých artefaktů činí umělecké dílo…

Zasoutěžte si o pátrání po tajemné dívce ze studny

ali-a-divka-ze-studny-perex

Prázdniny sotva skončily a Ali už se lepí smůla na paty. A aby toho nebylo málo ve škole, slyší hlasy. Všechny události jsou však jen předzvěstí fantastického dobrodružství, které na Ali čeká a ke kterému se můžete přidat.

Kouzelné příběhy

Čtení, fantasy, magie - ilustrační

Do dnešních tipů jsme zařadili čtyři knihy, které v sobě ukrývají kouzelné příběhy. Prožijte další dobrodružství s kočkou s nindžovským výcvikem a také s čarodějkami z Podivína. Seznamte se s dospívající čarodějkou Kiki a chlapcem z džungle jménem Mauglí.