Rubrika: Tipy pro děti a mládež

Zábavné a hravé knihy pro děti

Deti knihovna

Dnes se podíváme na zábavné knihy pro děti. První dvě potěší především předškoláky: připraví se díky nim na zápis do školy a získají nové znalosti o lidském zažívání. Další kniha obsahuje tipy na aktivity s dětmi. A poslední ocení dospívající chlapci…

Dětem k svátku

děti čtení Flicker

Už zítra je Mezinárodní den dětí! Obdarujte své děti knihou. Nejmenším se jistě bude líbit vyprávění o medvídkovi Pú či o koťatech, která chodí do školy. Starší děti by mohl zaujmout dobrodružný příběh s prvky detektivky či audiokniha o malém chlapci, kterého vychovali vlci.

Young Adult

tipy_young_adult

Dnešní knižní tipy osloví především dospívající příznivce fantasy. Nejprve vám představíme eroticky laděnou fantasy romanci o dívce se schopností přeměňovat se ve vlka. A druhý fantasy příběh je retellingem legendy o králi Artušovi.

Dobrodružné čtení pro děti

Čtení pro děti - ilustrační

Dnešní knižní tipy jsou opět zaměřeny na děti: představíme vám tři dobrodružné příběhy. Jaká tajemství skrývá starý dům? Vypátrá Ben (vnuk Babičky drsňačky), kdo stojí za záhadnou loupeží? A odhalí Orla pravdu o zákeřné nemoci?

Dětem pro radost

Deti v parku

Dnes vám představíme tři knihy, které udělají radost především dětem. S odvážným myšákem Kryštofem prožijí pořádné vodní dobrodružství, od čtyř sourozenců se naučí, že nikdo nemusí být dokonalý, a na závěr se zúčastní dračí záchranné mise. 

Fantasy dává křídla fantazii

fantasy uvodni(1)

Do knižních tipů jsme dnes pro vás vybrali tři horké fantasy novinky. Zaujmou dospívající čtenáře stejně jako ty již dospělé s vytříbenou fantazií a láskou právě k tomuto žánru.

Hravé učení pro malé i velké

Skolaci

S knihami z dnešních tipů přesvědčíte děti, že učení může být zábava. Ze dvou obrazových encyklopedií se dozví zajímavé informace o vlacích i o energii. A díky zbývajícím knihám si upevní své znalosti zejména předškoláci.

Vyhrajte romantickou komedii pro mladé čtenáře

tak-tohle-nikdo-necekal-perex

Sharlot chce s přítelem prožít své poprvé, ale místo toho je mladý pár přistižen. Rozhořčení rodiče donutí Sharlot odjet do matčiny rodné Indonésie, aby se zde zbavila „amerikánské rozvolněnosti mravů“. A to zdaleka není vše, co mají pro svou dceru připraveno…

Komiksové pátrání po záhadném talismanu

corto maltese uvod

Milovníci komiksových příběhů, zbystřete! Dnes pro vás máme dobrodružný a napínavý příběh, bravurně ztvárněný italským autorem. Postrádat v něm nebudete ani nadsázku a pověstný humor hlavního hrdiny. Tak do toho! 

Dobrodružné příběhy pro holky i kluky

Deti knihovna

Dnes pro vás máme pořádnou dávku dobrodružství. Představíme vám čtyři knihy, ze kterých si vyberou kluci i holky. Seznamte se s malým fotbalistou Tomášem, Petrem Bajzou a jeho přáteli, milovnicí koní Adélkou či Julií, která se s rodiči vydala na odlehlý ostrov v Severním moři.