Rubrika: Tipy pro děti a mládež

Naposledy do Macanuda

macanudo-11-nahled

Pojďte se pojedenácté a naposledy vydat do komiksového Macanuda! Ještě jednou prožijte svérázný, ale citlivý, absurdní, ale milý, veselý, přesto trochu melancholický příběh několika filozofujících postav jako tučňáci, starý známý kocour Fellini, Jindřiška či robot, které vám vykouzlí úsměv na tváři.

Zahrajte si o odpovědi na zásadní životní otázky

proc-o-tom-nemluvime-perex

Přestože nám mnohdy může připadat, že v dnešní době už neexistuje žádné tabu, stále jsou mnohá témata, o kterých se příliš často nemluví. A právě záležitostem, na něž se bojíme či stydíme zeptat, se věnuje Hazel Meadová ve své knize.

Z Mikulášského balíčku

mikulasky motiv

Najdou vaše děti v balíčku od Mikuláše nějakou knihu? Pokud ne, my vám dnes přinášíme tipy na pět zajímavých titulů, které můžete dětem pořídit. Na své si přijdou malí milovníci pohádek, dobrodružných příběhů, audioknih i komiksů.

Porce komiksové zábavy z Argentiny

nahled-macanudo-10

Přinášíme vám další porci zábavy ve formě již desátého dílu oblíbené komiksové série Macanudo! Opět se na vás těší známé postavy jako Jindřiška, Oliver Oliva, Lorenzo či nepochopitelný konceptuál, které zhmotňují autorovo vnímání dnešního světa. Komiks pobaví všechny generace!

Další stripy z Macanuda

macanudo-9-nahled

Pojďte se s námi opět vydat do komiksového světa plného zábavy a dobrodružství – do Macanuda! Těší se na vás známé postavy od medvídka Madariagy po kocoura Felliniho, zároveň však potkáte i postavy nové, například Alexandra Skafandra. Komiks pro malé i velké, který vykouzlí úsměv na tváři.

Zasoutěžte si o nová dobrodružství woodwalkera Caraga

nepratelske-stopy-perex

Na Clearwaterské střední škole se blíží konec školního roku, ale také čas odborných stáží, na které se chystá i Carag s přáteli. Zároveň mají možnost postavit se Millingovi, který nepřestává škodit lidem. Povede se ho woodwalkerům zastavit?

Pohádkově pro nejmenší

děti čtení Flicker

Dnes vám představíme čtyři dětské knihy. První vás naladí na Vánoce – seznámíte se se skřítkem Jedličkou. Druhá potěší milovníky poezie, ve třetí se dozvíte, jaké dobrodružství zažil plyšový zajíček Felix, a ve čtvrté se vydáte na letecký tábor.

Zahrajte si o dětskou knihu nejen o čertech

certi-nejsou-perex

Že čerti nejsou? V pohádkové knize Zdeňka Svěráka najdete rovnou tři. Přečtěte si příběh Aničky, do níž se jeden z nich zamiloval a rozhodl se s ní oženit, i když nechtěla. A také o dvou dětech, které měly zlého tatínka, přestože si ho nezasloužily.

Již osmý výlet do Macanuda

macanudo-8-nahled

Vydejte se již poosmé na výlet do komiksového Macanuda! Zažijte plno dobrodružství s nejen dobře známými postavami, jako jsou kocour Fellini, Oliver Oliva, Jindřiška nebo tučňáci, ale poznejte i postavy nové, například podmořského dobrodruha Alexandra Skafandra nebo Křivej Chleba.

Získejte závěrečný díl fantasy série Vampýrská akademie

posledni-obet-perex

Královna Taťána byla zavražděna a podezření padne na Rose. Její přátelé však ví, že je nevinná, proto se rozhodnou jí pomoci utéct z vězení a najít skutečného vraha. Podaří se jim její jméno očistit, aby se mohla přestat skrývat?