Rubrika: Tipy pro děti a mládež

Dobrodružné čtení pro děti

Čtení pro děti - ilustrační

Středeční knižní tipy opět potěší děti a jejich rodiče. Oslavte Den dětí s žáky z Kouzelné třídy. Zjistěte, zda se Eliška dočká vytouženého domácího mazlíčka. Přesvědčte se, že kočka a pes se mohou mít rádi. A poznejte barevný svět devítileté Františky.

Zasoutěžte si o velké fotbalové klání

soutez-kluk-v-kopackach

Tomášův táta dostane novou práci, proto se celá rodina musí přestěhovat. Jak takovou změnu zpracovává malá fotbalová hvězda? Jak rychle zapadne na nové škole? A proč se mu populární kluk Michal vlastně posmívá?

Pro naše nejmladší

děti čtení Flicker

Dnes potěšíme nejmladší čtenáře. Chiara Piroddiová má na svém kontě mnoho naučných knih – tentokrát děti seznámí s lidskými smysly. Robert Munsch je poučí o rodičovské lásce a zábavu na zimní večery naleznou v knize Nejkrásnější dětské hádanky.

Knihy plné aktivit a úkolů

čtení pro děti - ilustrační

V dnešních knižních tipech najdete čtyři knihy, které vaše děti potěší a zároveň zabaví. Tři z nich jsou totiž plné různých aktivit i úkolů, při jejichž řešení si procvičí nejen logické myšlení. A se čtvrtou, zaměřenou na zdravé stravování, si zase můžete i zazpívat!

Pohádková dobrodružství pro malé čtenáře

Pohadky

Dnešní knižní tipy potěší malé čtenáře! Začtěte se do dvou vánočních knih: podaří se Lucince uzdravit soba Santy Clause? A dokáže parta dětí ze 2.B zachránit Vánoce? Nechybí ani příběh o ztrátě milovaného plyšáka a o bláznivém světě dubánků!

Zahrajte si o návrat do Scholomancie

soutez-posledni-absolvent

Galadriel čeká poslední ročník v kouzelnické škole, v jehož závěru musí absolvovat závěrečnou zkouškou. Z té ale nemusí všichni vyjít živí – podaří se mladé čarodějce uspět? Budou jí stačit síly? Bude muset porušit nějaká pravidla?

Dobrodružství se zvířaty

atlas zvirat uvod

Pokud máte doma malého milovníka zvířat, máme tip přesně pro vás. Co takhle atlas? Tento je plný zvířat, krásných map a fotografií. Na jeho stránkách vás čeká nejedno dobrodružství a fakta o zvířatech i prostředí, ve kterém žijí.

Pohádky, nebo fantasy?

Čtení, fantasy, magie - ilustrační

Pro ty větší fantasy, pro malé děti pohádky – nebo je to snad obojí pohádka? Posuďte sami. Dnes na vás čekají další patálie dvou čarodějek z pera Petra Kopla, společně s Filípkem můžete odhalit tajemství Staré školy a nechybí ani tip na čtení pro fanoušky počítačové hry Minecraft.

Prázdninové nabírání znalostí

Znalosti-neni-nikdy-dost-perex

Dnešní tipy obsahují čtyři dětské knihy plné zajímavých informací z různých oblastí: děti se díky nim seznámí s lidovými zvyky, historií hygieny, záludnostmi těla a procestují několik evropských zemí. Tak je nenechte o prázdninách zahálet a pusťte se společně s nimi do čtení.

Dobrodružné čekání na Ježíška

vanoce-snih-lampa

Děti už se jistě nemohou dočkat, až si za pár dní konečně rozbalí dárky od Ježíška. Zpříjemněte jim čekání třeba dobrodružnou knihou. Představíme vám jich hned několik. Vybírejte z příběhů s dubánky, s drakem Dannym, další o chlapci mezi mamuty nebo tu o nejhorších rodičích na světě!