Rubrika: Tipy pro děti a mládež

Pohádkově pro děti

čtoucí děti - ilustrační

Pohádky představují ten nejlepší způsob, jak dětským čtenářům příjemnou formou přiblížit důležitá témata, která se jich často osobně dotýkají. Mohou se dozvědět mnoho informací o životě kolem sebe, ať už jde o rodinu či svět zvířat.

Získejte nový pohled na svět kolem nás

nas-uzasny-zivot-perex

Napadlo vás někdy, kolik toho můžeme mít společného s přírodou či živočichy okolo nás? Máme pro vás tip na knihu, která vám dokáže, že je toho opravdu hodně. Mnoho zajímavostí v ní najdou nejen malí čtenáři, ale jistě i ti dospělí.

Zasoutěžte si o tajemství woodwalkerky Holly

woodwalker-hollyino-tajemstvi-perex

Mladý woodwalker Carag by si po bitvě s Andrewem Millingem rád chvíli odpočinul a odreagoval se ve společnosti svých přátel. Bohužel se však v okolí školy začnou množit podivné loupeže a to Carag nemůže nechat jen tak.

Vyhrajte další fantasy výpravu hraničářova učně

horici-most-audiokniha-perex

Will pokračuje ve svém učení u hraničáře Halta a tentokrát bude v jejich rukou osud celého Araluenského království. Vládce Deštných a Temných hor Morgarath totiž plánuje nečekaný útok, který je třeba překazit. Podaří se to Willovi s Haltem včas?

Pomocníci s učením

skola

Učení nemusí být mučení. I když se někdy může zdát nějaký úkol jako nesplnitelný, často stačí jen malá rada a řešení je na dosah. A právě takové knižní pomocníky ocení hlavně ti, kteří bojují s vyjmenovanými slovy či se chystají k zápisu do školy.

Na křídlech fantazie

na-kridlech-fantazie

Dystopie a young-adult literatura jsou velice populární žánry, a to nejen u dospívajících, ale i u řady dospělých. V následujících tipech se podíváme na to, jak se daří jediné dívce na Zemi – našla své štěstí? – a jak se přes noc stala z města pravá divočina.

Ilustrovaná vyprávěná pro malé čtenáře

Ilustrovane vypraveni

Následující příběhy ukážou dětem krásy Šumavy, sourozenecké dovádění a představí svatého Františka. A co by to bylo za vyprávění, kdyby chyběly ilustrace? Toho se ale bát nemusíte a můžete si užít přímo pohádkovou jízdu.

Zahrajte si o nové vydání známého příběhu pro děti

heidi-devcatko-z-hor-perex

Většina z nás si jistě z dětství pamatuje knihu s příběhem děvčátka, které po smrti rodičů žilo s dědečkem vysoko ve švýcarských Alpách. Pokud si dobrodružství malé Heidi chcete připomenout a přečíst ho i svým dětem, můžete ho u nás vyhrát.

Příručky pro rodiče a děti

Prirucky-pro-soucasne-i-nastavajici-rodice

Vztah dětí a rodičů může být často komplikovaný, přesto by v něm neměla chybět láska a vzájemné pochopení. Budoucí maminky dnes získají praktické rady ohledně kojení, ty zkušenější se připraví na nástup ratolesti do školky či školy. A dospívající děti zjistí, jak zvládnout stres.

Zahrajte si o putování vesmírem s malou hvězdou

putovaninahled

Když se za jasné noci podíváte na nebe, spatříte tam řadu hvězd. Některé září více, jiné méně a právě tam, někde mezi nimi, je i jedna, která se vydala na dobrodružnou cestu za poznáním, a vy si o ní můžete přečíst.