Rubrika: Tipy pro děti a mládež

S knihou za zábavným poznáním

Skolacka

Krásné ilustrace a fotografie a mnoho zajímavých a zábavných informací obsahují knihy, které vezmou malé čtenáře na vzrušující cestu za poznáním. Nebude chybět říše zvířat, cesta po divech světa, mytologické příběhy, povídání o zraku či odhalování fungování různých přístrojů.

Zasoutěžte si o drsný rok na americké střední

vsechny-hvezdy-na-nebi-perex

Kdysi tvořily Bex, Jenni, Ellory a Ret nerozlučnou čtveřici, ale nyní, po pouhých několika letech, je vše jinak. Ellory musí najít způsob, jak přežít poslední rok, který zbývá do maturity, bez opory kamarádek a s temnou minulostí v patách. Podaří se jí to?

Pohádky pro začínající čtenáře

Zil byl kdysi kdesi_uvodni

Nakladatelství Portál vydalo knížku pohádek pro prvňáčky, která splňuje zásady genetické metody výuky čtení a obsahuje krásné ilustrace Michaely Bergmannové.

Aktivity a hry z lesní školky

Hry z lesni skolky_Worroll_Houghton_uvodni

Hledáte příručku, která vám poradí, jak si s dětmi v lese užít zábavu a zároveň se něčemu přiučit? Zkuste knížku Hry z lesní škol(k)y, která překypuje hravými aktivitami a kouzelnými ilustracemi. Jednoduché pokyny děti snadno pochopí.

Hurá za dinosaury!

Dinosauri 1

Vydejte se na dobrodružnou a zajímavou cestu do pravěku! Stačí se pohodlně usadit a začíst se do zajímavé knihy o dinosaurech a dalších pravěkých zvířatech. A pokud patříte mezi hravé čtenáře, užijete si plno legrace u zábavných aktivit z pravěku.

Útěk z Temného domu

temnydumnahled

Někdy stačí okamžik a náš život se změní k nepoznání. Matěj přišel o mámu a brášku při autonehodě a pak to s ním šlo z kopce. Horší už to snad být nemohlo – dokud se neocitl v Temném domě…

Tajemná hra o čas

Dvoji mysl

Lilly Bennettová přišla před dvanácti lety o rodiče a životem ji provází bratr Desmond a přítel Luke. Během jednoho dne se něco změní a Lilly na vlastní kůži pocítí svět záhrobí. Navíc se v jejím životě objeví osoba, kterou považovalo dávno za ztracenou. Unese to její psychika, nebo prohraje hru o čas?

Román od oceňované spisovatelky

Zazraky krve

Dvacetiletý Ryan si prochází náročným obdobím. Přítelkyně ho chce opustit, jeho mafiánský šéf plánuje rozjet drogový obchod a jedna stará paní se si usmyslela, že ho napraví. Malý muž už toho má dost a rozhodne se vzít život do vlastních rukou. Uspěje?

Čtenáři školou povinní

dite-cte

Být školou povinný má i své výhody. Můžete si například vybírat z celé řady pohádkových, dobrodružných či napínavých příběhů, které doprovázejí krásné ilustrace. Seznámíte se se staronovými hrdiny a navštívíte zajímavé světy. Na své si přijdou jak začínající čtenáři, tak děti na prvním i druhém stupni.

Zasoutěžte si o vstupenku do světa odvážných snílků

odvazne-sny-perex

Načerpejte inspiraci z příběhů třiceti českých sportovců, vynálezců, umělců a dalších slavných osobností a najděte díky nim odvahu jít za svými sny. Cesta na vrchol není nikdy jednoduchá, ale o to větší je radost, když jej dosáhnete.