Rubrika: Tipy pro děti a mládež

Máte doma zvídavou ratolest?

TIpy_naucne vypravy_freephotosbank

Zvídavost je přirozená lidská vlastnost. Někdo je zvědavý méně, někdo více a touží odhalit všechna tajemství života. Pokud patříte mezi druhé jmenované, tak se připravte na dobrodružnou cestu za poznáním. Prozkoumejte oceány, povrch pod Zemí anebo putujte napříč historií…

Zasoutěžte si o trable čerta Bonifáce

certi-brko-perex

Bonifác je mladý nezkušený čert, který toho ještě mnoho nezažil a právě proto se Lucifer rozhodne, že ho pověří důležitým úkolem, aby se otrkal. Jenže v Pytlově jsou lidé vynalézaví a Bonifác bude mít pořádnou honičku, aby napravil to, co spískal.

Mikulášská knižní nadílka

mikulasky motiv

Zlobili jste, nebo jste byli celý rok hodní? To posoudí známé trio v podobě Mikuláše, čerta a anděla. A kdo ví, třeba místo uhlí a brambor dostanete kouzelnou knižní nadílku, díky které si zkrátíte čekání na Vánoce.

Zasoutěžte si o ilustrované dějiny Evropy

evropa-nas-domov-perex

Vydejte se na výlet do historie a přečtěte si, jak se vyvíjela Evropa od starohor až po moderní dobu. V bohatě ilustrované knize se se starým kontinentem, jeho faunou, florou a obyvateli seznámíte prostřednictvím geologa, bioložky a filozofa.

Krásně ilustrovaná kniha o stromech

Stromy_uvodni

Po úspěšném titulu Včely přicházejí Piotr Socha a Wojciech Grajkowski s další velkoformátovou, bohatě ilustrovanou knihou, u které se vaše děti pobaví i poučí. Stromy je seznámí s fascinujícím životem v lese.

Zahrajte si o vyprávění staré parní mašinky

pohadky-masinky-lizy-perex

Na železnici se dá zažít plno zábavy a mašinka Líza toho během svých jízd prožila opravdu hodně. Nyní sice stojí na slepé koleji, ale úplně zapomenutá není – chodí ji okukovat parta mladíků. Co s ní mají v plánu?

Vánoce pomalu klepou na dveře

vanoce-snih-lampa

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží. Obchodní domy oprášily vánoční výzdobu a televizní reklamy lákají ke koupi těch pravých dárků. Ale my víme, že nejlepší vánoční dárek je přeci kniha! A proto jsme pro vás nachystali knižní inspiraci.

Hravé znalosti

Dinosaurium Raketa

Nové a hlavně zajímavé znalosti nezískáte jen ve škole, ale i v knihách. Vstupte do „muzea“ v knize plné dinosaurů a čtivých faktů o jejich životě. A pokud si raději namáháte mozkové závity, stačí vzít tužku nebo pastelky do ruky a vrhnout se na řešení zábavných úkolů.

Teenager – návod k použití

dospivani_spolu_to_zvladneme

Je-li období dospívání strašákem pro vás nebo pro vaše rodiče, pak jste natrefili na tu správnou knihu! Kniha Dospívání je unikátní a stylový průvodce, který se nebojí ani ožehavých témat. Díky němu toto náročné období přežijete ve zdraví. Čtěte dál!

Pohádkové příběhy plné ilustrací

čtoucí dítě - ilustrační

Děj u knih bývá důležitý, ale dětští čtenáři si rádi prohlédnou i ilustrace, díky kterým se lépe mohou lépe vžít do příběhů. A nezáleží na tom, zda se jedná o příhody hrdinů ze světa Disney, statečné Vendulky, detektiva Ťopa či nejistého Honzíka.