Rubrika: Tipy pro děti a mládež

Knižní dobrodružství pro začínající čtenáře

Čtení pro děti - ilustrační

Patříte mezi ty, kteří si teprve osvojují písmenka a pronikají do knižního světa? Ani na vás nezapomněli autoři a ilustrátoři. Podívejte se na krásné leporelo, netradiční příběhy či vyzkoušejte pohádkové cvičení.

Zahrajte si o příběh dvou odvážných bojovnic

furyborn-perex

Vesmírná válka trvá už několik tisíciletí a na tom, kdo v ní nakonec zvítězí, závisí budoucnost celého světa. Podaří se Sluneční královně Rielle a Elianě Ferracorové porazit mocné protivníky a zachránit nejen sebe, ale i všechny ostatní?

Výprava za záchranou Eraka

Hranicaruv ucen_Vykupne za Eraka

Výkupné za Eraka je pátým dílem Hraničářova učně, dobrodružné fantasy série pro mládež. Hrdinové se tentokrát vydávají přes poušť a čelí mnoha nebezpečím, aby mohli vykoupit zajatého Eraka. Podaří se jim to?

Pohádky nikdy nezklamou

Fantasy deti

Vítejte v pohádkovém světě, kde neplatí žádná pravidla, nic není nemožné a dobro vždy zvítězí nad zlem! Tentokrát se vydáte do kouzelné zahrady, seznámíte se s orientálními příběhy a zjistíte, že zlobit mohou nejen děti, ale i jejich hračky.

Romány s nádechem mystična

Napeti s nadechem nadprirozena

Míhající se stíny, tíživé ticho, které čas od času protnou mrazivé zvuky, a skryté hrozby představují pojítko dnešních románů. Mystično a napětí prostupují dějem jako červená niť, která obmotá čtenáře a nepustí ho, dokud neodhalí šokující konec.

Od lidových po moderní pohádky

tipy_pohadky-na-dobrou-noc

Pohádky se vyprávějí už celá staletí. Dříve se jednalo o lidové pohádky, které čerpaly z tradic a folkloru. V dnešní době si mohou dětští čtenáři vybírat ze široké škály moderních pohádek podle toho, co je zajímá. Současné nebo tradiční? Které jsou vám bližší?

Výchova naruby

Prirucky-pro-soucasne-i-nastavajici-rodice

Chtěli byste si někdy prohodit role a vyzkoušet si úlohu rodičů? Nyní máte šanci! Díky humorným a bohatě ilustrovaným „příručkám“ zjistíte, jak vychovat šťastnou a zdravou maminku, odnaučit ji kouřit či pohlídat dědečka a zabavit se u toho.

Cestování s českými autory

Tipy_Cestovani s ceskymi autory

Dnešní tipy na dobré knihy zaujmou děti i dospělé čtenáře. Společně se v nich vydáme do světa, budeme poznávat různé kultury a objevovat krásy cizích krajů. Při tom všem zažijeme mnohá dobrodružství.

Získejte pátrání po vrahovi kamarádky s pomocí magie

spolek-nemrtvych-holek-perex

Když na Fairmontské akademii během několika dní zemřou tři dívky, všichni jsou zdrceni. Nejvíce pak Mila Floresová, která přišla o nejlepší kamarádku. Odmítá se však smířit s tím, že by se Riley zabila sama, a neváhá udělat cokoliv, aby to dokázala.

Zábavné trampoty Pepiny Karáskové

mami-tipni-to-perex

Humorná knížka pro děti a mládež s názvem Mami, típni to! vypráví o osmileté Pepině Karáskové, která bude mít brzy bratříčka nebo sestřičku. Na něco takového je potřeba se pořádně připravit, třeba konečně donutit maminku, aby přestala kouřit! Knížku provázejí ilustrace Jany Chroustové.