Rubrika: Tipy pro děti a mládež

Svět nebezpečných tvorů

ja-finis-cd-nahled

Navštivte svět nebezpečných tvorů, který pro své čtenáře vytvořil Václav Dvořák. Podaří se hlavnímu hrdinovi, dvanáctiletému Petrovi, zachránit svého brášku? Nenechte si ujít příběh plný nebezpečí a nesnází, který jistě zaujme nejen děti!

Čtení pro větší děti

maly_ctenar

Venku panuje zima a mráz, ale dobrodružství lze zažít i z tepla domova. Stačí navštívit Overworld, který terorizuje neznámý zloduch. Či se vydat na pouť s Malým princem, který se dočkal valašské verze překladu. A nebo se prostřednictvím komiksu seznámit se středoškolačkou Annou, která má diagnostikovanou úzkost, ale přesto se vydává na výpravu…

Kdo jsou upajdy a jaká dobrodružství s nimi zažijete?

Pohadka o upajdach_uvodni

Pohádka o upajdách spisovatelky a výtvarnice Marcely Šedivé není prvním příběhem o stvořeních žijících na břehu řeky. Vaše děti si jistě oblíbí nejen vyprávění, ale také ilustrace, které kreslí sama autorka.

Pro nejmenší

divka cte si

Nejmenší čtenáři zjistí, že i s minimální znalostí písmenek si lze užít knihy. Ideální jsou  leporela, která je seznámí se zvířátky. O něco starší děti se naučí rozpoznávat čas a prožijí magický příběh se štěňátkem. A nechybí ani mindfulness pro nejmenší a jejich dospělé.

Učení není mučení

Skolacka

Nejen zvídavé děti si mohou zpestřit vánoční prázdniny a čekání na nový rok osvojením nových znalostí. Poslechnou si Hurvínkovu učebnici češtiny, procvičí výslovnost a vydají na cestu do vesmíru a historie. A v neposlední řadě se humorným způsobem seznámí s lidským tělem.

Pro malé čtenáře na ukrácení času

vanoce

Vánoce klepou na dveře a zkrátit si netrpělivé čekání na Štědrý den mohou malí čtenáři zajímavým čtením. Ať už se jedná o čarování ve škole, vánoční příběh či boj dobra proti zlu za pomoci jednorožců. A nechybí ani příručka pro správné princezny plná rad a tipů. 

Knižní nadílka pro starší děti

deti vanoce

Jste rodiče, kteří hledají inspiraci na vánoční dárky? Nebo naopak čtenáři, kteří si chtějí zkrátit čekání na Vánoce? Už nemusíte tápat! Gamebooky jsou ideální pro ty, kteří chtějí ovlivnit příběh. Nechybí ani napínavé pátrání, hledání kešek a příběh o tom, jaké to je být trans.

Pohádková fantastická nadílka

Fantasy deti

Nechte se unášet na vlně vlastní fantazie a prožijte neskutečná dobrodružství v ještě neskutečnějších světech plných nadpřirozených bytostí a kouzel. Poznáte řecké hrdiny a zažijete příhody, ve kterých půjde doslova o život.

Zahrajte si o úl plný ilustrací

soutez-byl-jednou-jeden-ul

Zajímalo vás někdy, jak se rodí včela? Jaké jsou její první krůčky? Jaká dobrodružství se pro ni skrývají v úlu? A jak probíhá setkání s včelí královnou? Odpovědi naleznete v této milé knížce plné krásných ilustrací.

Do mikulášské punčochy

mikulasky motiv

Nastal nejkrásnější čas v roce a jeho součástí je i příchod Mikuláše v doprovodu čerta a anděla. A v mikulášské punčoše přeci nemůže chybět kniha, ať už by to mělo být leporelo, humorné básničky, vánoční putování či příběhy plné dobrodružství a přátelství.