Rubrika: Tipy pro děti a mládež

Objevné cesty za poznáním

vzdelani

I když musíme zůstat doma, nic nám nebrání, abychom se vydali na objevné cesty za poznáním. Díky publikacím plným zajímavých informací a krásných ilustrací budete cestovat do historie, odhalíte taje přírody a začnete mít rádi dokonce i geometrii.

Zasoutěžte si o veselý velikonoční veršovaný příběh

nez-reknete-hody-hody-perex

Velikonoce se kvapem blíží, ale než kluci vyrazí koledovat a holčičky je celé natěšené budou vyhlížet, je potřeba udělat spoustu práce. A přípravy jsou opravdu hektické, o čemž se můžete přesvědčit v krásné veršované knížce.

Matematika už není postrach

start-do-matematiky-perex

Může to znít neskutečně, ale i učení matematiky si můžete užít. Jak na to, poradí komiks, který prostřednictvím nové metodiky usnadní proniknutí do tohoto často komplikovaného světa čísel.

Čtení pro správné kluky

kluk-si-cte

Zatímco minule si na své přišly dívky, tentokrát si pořádnou knižní nálož užijí kluci! Ať už se jedná o pátrání po knihožroutech, trápení kocoura Silvestra, kouzelné dění v Praze či další příhody rodiny Twispových. Příběhy doprovázejí veselé ilustrace.

Hity Velkého knižního čtvrtku – jaro 2020 I.

Velky knizni ctvrtek

Knižní průmysl se bude muset vypořádat s následky karantény, přesto by neměla uniknout pozornosti oblíbená akce Velký knižní čtvrtek, kdy vyšlo patnáct hitů jarní sezóny napříč žánry. Díky našemu článku se můžete seznámit se sedmi z nich.

Čtení pro správné holky

divka-cte

Klukům vstup zakázán! Holky-čtenářky si mohou vychutnat originální příběhy plné dobrodružství, poznat dosud nepoznané, seznámit se s kouzelnými zvířátky nebo si vylepšit šatník. Nechybí ani krásné ilustrace, napětí a kouzla.

Získejte průvodce světem matematiky pro děti

start-do-matematiky-perex

Objevujte spolu s vašimi dětmi kouzelný svět matematiky a ukažte jim, jak snadno se ji mohou naučit. Stačí se řídit metodikou Hany Daňkové, která je založená na tom, aby děti pouze neplnily zadané úkoly, ale hledaly při nich spojitosti a přemýšlely.

Sešit plný hodnot, fantazie a tvořivosti

Muj vlastni vesmir obalka

Životní zážitky dovedly Kamila Vyorala ke stvoření sešitu plného příběhů, které nejen v dětských čtenářích posilují vnímání důležitých lidských hodnot jako odvaha, jedinečnost či trpělivost. Součástí jsou i tvořivé pracovní listy a plakát ve velikosti A2.

Čtení pro nejmladší

děti čtení Flicker

Znáte lepší způsob, jak si osvojit čtení, než prostřednictvím obrázkových knih? My asi ne. Díky tomuto způsobu čtení děti proniknou do knižního světa, seznámí se s písmenky a pokochají se barevnými ilustracemi. A ti pokročilejší si procvičí i postřeh a trpělivost.

Zahrajte si o poslední bitvu s Babylonem

3D space scene

Emmett Atwater si na začátku myslel, že vesmírnou misí na planetu Eden získá slávu a bohatství, nyní však doufá hlavně v to, že se mu spolu s ostatními z týmu Genesis podaří vůbec vrátit domů. Jenže úniková cesta je zničena. Najde se jiná možnost?