Rubrika: Tipy pro děti a mládež

Zábava pro hlavu i ruce

kreativita

Pokud jste kreativní duše, která hledá novou inspiraci k zajímavému trávení volného času, dnešní knižní tipy jsou to pravé pro vás. Ať už rádi zaměstnáváte hlavu hádankami nebo ruce malování, šití, lepení, skládání či vyrábění všeho druhu, nové podněty a nápady se vždy hodí. Potěšte svou mysl, ruce i oči.

Kde domov můj

Domov

Domov. Všichni toto slovo známe, ale co se vlastně pod ním ukrývá? Domov může být všude, lze ho najít kdekoliv a v jakékoliv podobě. Známá malířka a ilustrátorka ve své prvotině představuje různé podoby domova a její nádherné ilustrace vybízejí k zamyšlení, co pro nás domov znamená.

Malované pohádky

Malovane pohadky

Pokud patříte mezi aktivní čtenáře, kteří se rádi na tvorbě příběhů podílejí, tak zajisté oceníte následující tituly. V prvním z nich si otestujete znalosti ze světa pohádek a druhý zase můžete vyzdobit vlastními ilustracemi.

Bájné příběhy

Tipy_Bajne pribehy

Probuďte v sobě duši dítěte a touhu po legendách, pohádkách a tajemných pověstech. To vše vám přinášíme v dnešních tipech. Začtěte se do známých i neznámých příběhů plných dobrodružství i poučení.

Bohatě ilustrovaný příběh plný dobrodružství

Na-uteku-marek-vadas

Poté, co lidi v jeho okolí postihla podivná nemoc hladu, utíká černošský chlapec z rodného města, aby si zachránil život. Spolu se svým tatínkem pátrá po novém útočišti, které ale ne a ne najít. Oběma dvojnožcům a jednomu čtyřnožci tak začíná jedno z největších dobrodružství jejich života.

Zasoutěžte si nebezpečnou snahu odhalit pravdu

univerzita-vyjimecnych-zrada-perex

Země se potýká s následky války a naděje všech se upíná k univerzitě v Tosu. Právě ta má vychovat nového vůdce, který obyvatele povede vstříc lepší budoucnosti. Cia však ví, jaké odporné praktiky se zde dějí, a má v plánu je všem odhalit.

Knihy pro děti předškolního věku

Deti

Dnešní knižní tipy ocení především rodiče, kteří mají doma dítka ještě ne školou povinná. Právě správná volba knih povzbudí vztah ke čtení. A s dnešním výběrem se nedá šlápnout vedle, ať už se jedná o krásné básničky, příhody mravenečka či dobrodružství nejlepších kamarádů.

Fantasy inspirovaná pohádkami

Tipy_Bez srdce a Kralovna ze Zelezne hory

Dnes pro vás máme dva krásné pohádkové kousky plné kouzel a dobrodružství. Popusťte uzdu své fantazii a vydejte se do trochu jiné říše divů a ještě dál, do Severního království.

Získejte první díl trilogie ze světa lovců stínů

pani-pulnoci-perex

Před pěti lety přišla lovkyně stínů Emma Carstairsová během Temné války o oba rodiče. S přibývajícími léty v ní však rostl i vztek a touha po pomstě. Dnes je odhodlaná pustit se do pátrání a za smrt svých rodičů se pomstít.

Fantasy pro mládež

Young adult

Blíží se konec školního roku a prázdniny, což vybízí k novým zážitkům a dobrodružstvím. A že je ještě brzo? Kdeže, se správnou knihou se již nyní můžete přenést do městečka Mariefred ze série PAX, nebo se seznámit s dívkou, která umí vycítit zlato.