Rubrika: Tipy pro děti a mládež

Knihy pro nejmenší čtenáře

knihy-pro-deti-nahled

Dnes potěšíme nejmenší čtenáře a jejich rodiče. Přinášíme tři vybrané knižní tipy, se kterými zábavnou formou poznají svět kolem sebe a zažijí kouzelná dobrodružství společně s plyšáky.

Myší hlídka v zimě

David Petersen_Mysi hlidka 2_Zima 1152

Myši, svádějící nekonečný boj o přežití a o to, aby se jim dobře dařilo v drsných podmínkách světa plného dravců, si na svou obranu založily Myší hlídku. Teď ale kromě nepřátel čelí i drsné zimě…

Zaměřeno na mladé slečny

Holka

Dívky-čtenářky, zbystřete, dnešní knižní tipy jsou věnovány právě vám. Vydejte se s hlavní hrdinkou Tarou oslavit třinácté narozeniny do Willow Falls, do zápisníku s koťaty si zapište všechny důležité věci a svou čtenářskou jízdu zakončete románem o sportu a prvních láskách.

Jak získat kamarády?

Jak prezit, kdyz nemam kamarady

Pro některé je navazování kontaktů a získávání přátel zapeklitý problém. Řešení představuje příručka, která obsahuje rady, jak se seznámit s novými lidmi, překonat nepříjemné pocity, a hlavně, jak se stát dobrým kamarádem/kamarádkou. Tak směle do toho, noví přátelé už čekají…

Komiksová dobrodružství

dite-a-kniha

Patříte spíše k těm, kteří více než text ocení ilustrace? Pak pro vás máme ideální řešení. A jaké? No přece komiks. Na svá komiksová dobrodružství láká myší duo Anča a Pepík, Malý princ se společnicí Liškou a v neposlední řadě nesourodá dvojice kamarádů Pták a Veverčák.

Zahrajte si o legrační příhody malých obyvatel dubů

dubanci-pribehy-jednoho-roku-perex

Napadlo vás někdy, když jste procházeli okolo dubu, co se asi odehrává v jeho koruně? Skrývají se v ní totiž nejen ptáci a roztodivné druhy hmyzu, ale také dubánci. Co jsou zač tito malí tvorové, kde se vzali a jací jsou? To vše si můžete přečíst.

Zasoutěžte si o relaxační pohádkové omalovánky

alenka-v-risi-divu-Snehurka-omalovanky-perex

Překrásné a propracované ilustrace vás vtáhnou do kouzelného světa pohádek. Společně s dětmi si můžete připomenout klasický příběh Alenky z říše divů nebo Sněhurky a sedmi trpaslíku a potom si všechny známé postavy vymalovat.

Četba pro mládež

Čtení, fantasy, magie - ilustrační

Dnešní knižní tipy jsou určeny mládeži. S hrdinou Hamishem budete bojovat proti světokazům (potvůrkám, co nesnášejí děti), s Adrianem Moleem si postěžujete na své rodiče a okolí a rozloučíte se s draky v Kronikách drakologů. Lákavé, viďte?

Získejte napínavé kočičí dobrodružství

Reittu_Zmata-a-zahada_potah_aufriss.indd

Zmáťa měl jet s rodiči a sourozenci vlakem k babičce, jenže to by nebyl on, aby se něco nezvrtlo. Díky tomu, že se na nádraží zasní, ocitne se v nesprávném vlaku. Jak si malý žlutočerný kocourek poradí?

Výlety do jiných světů

Tipy_Ztrapeny svet_Divoka pisen_Ztracene kralovstvi

S dnešními tipy popustíme uzdu své fantazii! Představíme si, jak bychom chtěli strávit poslední dny na Zemi, jaký by byl život v nebezpečném temném městě, nebo jak bychom zkusili dosáhnout trůnu, jenž nám právem náleží.