Rubrika: Tipy pro děti a mládež

Dětské trampoty a dobrodružství

DetiCtou

Co mají společného Tereza Lavičková, baleťák Tomáš, Lenka Patrmanová a dvanáctiletá Ivanka? Čekají na ně knižní dobrodružství, při kterých zažijí řadu zajímavých věcí a poznají sebe sami. A vy můžete být u toho, tak si nenechte tuto příležitost uniknout…

Vyhrajte boj s tajemnou postavou skrytou ve stínu

postava-ve-stinu-perex

Lewise Barnavelta a jeho kamarádku Ritu Rose fascinují staré kouzelnické knihy strýčka Jonathana, a i když moc dobře ví, že by je neměli ani číst, natož zaklínadla zkoušet, tento zákaz poruší. Ovšem magie, kterou tím probudí, rozhodně není dobrá.

Temný ráj v novém kabátě

Patrick Ness_Najdi odpoved

Nakladatelství Jota u nás před časem poprvé vydalo úspěšnou Trilogii Chaos Patricka Nesse. Ta nyní vychází v nakladatelství #booklab v nové podobě jako Nespoutaný chaos. Můžete si tak přečíst druhý díl s podtitulem Najdi odpověď.

Jak Josef Lada okouzlil Jiřího Žáčka

lada zlom potah k7.indd

Jiřího Žáčka vždycky přitahovaly obrazy Josefa Lady a také k nim napsal desítky jedinečných básní. Ztotožnil je co nejvíc s Ladovými obrazy a snaží se rozluštit jejich význam a zároveň k nim přidat i něco ze sebe.

Zasoutěžte si o výlet do tajemné Transylvánie

carodejna-hodina-kniha-prvni-perex

Sourozenci Anna a Max cestují se svým otcem po světě a dlouhé chvíle si krátí pohádkami. Nyní se však v jedné z nich ocitli, a to v pořádně strašidelné verzi. Budou muset prokázat velkou dávku odvahy, aby unikli upírovi. Přidáte se k nim?

Pro dívky od školky po pubertu

Divky si ctou

Na holčičky, mladé slečny a dospívající dívky tentokrát čeká několik příběhů. Viky se těší na svůj první den ve Škole jednorožců, zatímco Svéhlavína si opět postaví hlavu. A středoškolačka Linden se bude muset vyrovnat s vlastní těžkou minulostí.

Zpívejte s dětmi v minimuzikálech

Pohadkove minimuzikaly pro deti

Probuďte ve svých potomcích lásku k divadlu a umění obecně. S knihou Pohádkové minimuzikály pro děti se pobaví celá rodina díky veselým písničkám a hravým představením.

Vzrušující světy ve sci-fi a fantasy knihách

Knizni tipy_napinava sci-fi

Na knížkách je nejúžasnější to, že vás mohou přenést doslova kamkoliv. Do vesmíru, do světa nebezpečných lovců stínů, do míst, kde zuří boj o moc, nebo do zlověstného Hvozdu. Naše tipy dnes zaujmou hlavně fanoušky sci-fi a fantasy literatury a taky kreativní jedince, kteří rádi kreslí.

Dětská zvídavost

Detska zvidavost

Zvídavost dětí někdy nezná mezí. Pokud i vy máte doma ratolest, co vás zasypává všetečnými otázkami, máme pro vás řešení. Zabavte je příběhem lékařky Alenky či knížkou o idiomech, v níž v roli průvodců vystupují zvířátka.

Zahrajte si o pohled do zákulisí požární stanice

velka-knizka-hasici-perex

Jen co se rozezvučí siréna, hasiči si honem navlékají výstroj a vyráží k zásahu. Přidejte se spolu s dětmi k nim, podívejte se, jak vypadá každodenní život na stanici, a vymýšlejte vlastní napínavé příběhy ze záchranných akcí.