Rubrika: Tipy pro děti a mládež

Lenka maluje a pomáhá nejen želvám

Lenciny katastrofy Dnes nam hraje ropucha a zelva

Lenka ve svém dalším dobrodružství zachraňuje ohrožená zvířata. Vyrazte s ní do zoo v nové knížce katastrof, kterou opět ilustrovala nadaná Daniela Kohlová.

Když se poslední dívka na Zemi zamiluje…

Dcera zivota

Představte si, že jste poslední dívkou ve světě, do kterého se rodí pouze samí chlapci. Na vašich bedrech by tak ležela velká zodpovědnost. Jenomže co čert nechtěl – zamilujete se.

Únik do světa fantazie

fantasy

Rádi byste utekli před všedními starostmi a zároveň se podívali na neznámá místa? Máme pro vás snadné řešení, stačí se začíst do románů s fantasy nádechem. Ať už se jedná o pohádkový příběh, dystopii, apokalyptický román či knihu inspirovanou antickou mytologií.

Intergalaktické dobrodružství pro děti

vladanaaprasopesnahled

Dobrodružství dívky Vladany a jejího zvířecího kamaráda Prasopsa pokračuje na další hodinové audionahrávce. Vypravte se s nimi střežit vesmír!

Návraty oblíbených hrdinů

čtoucí dítě - ilustrační

Oblíbení hrdinové z dětských příběhů se vrací zpět a s nimi i nová dobrodružství a zábavné příhody. Kouzelná třída se vydá do zoo, hrdiny ze Školy jednorožců čeká honba za pokladem a s Lenkou si čtenáři užijí zábavu při tvorbě deníku.

Vyhrajte nové inspirativní příběhy pro výjimečné kluky

pribehy-pro-kluky-kteri-se-neboji-byt-vyjimecni-2-perex

Inspirujte se příběhy chlapců a mužů, kteří změnili svět. Zjistíte, že i když to všichni bez výjimky měli těžké, dokázali nástrahy i nepříznivé podmínky překonat a stát se hrdiny, kteří si místo na stránkách této knihy skutečně zaslouží.

Atlas zvířat s krásnými ilustracemi

Ilustrovany atlas neuveritelnych faktu o zviratech

Věděli jste, že doupata jezevců mají až 50 východů? Že včely nespí a že se tučňáci mohou smát? O těchto a mnoha dalších zajímavostech se dočtete v bohatě ilustrovaném atlase Maji Säfströmové.

Pomocníci dětem

DetiVeSkole

I děti potřebují někdy pomoci. Dnešní knižní pomocníci jim ukážou, že učení pravopisu nemusí být nudné a namáhavé. Dále jim pomohou vypořádat se s emocemi, nebo díky knihám proniknou do tajů stavitelství a dopravy.

Po stopách splašenýho slizu

Tyna a Bzuk_Pripad splasenyho slizu

Ze školy zmizely čistící slizy a podezření padá na jedinou osobu. Týna a Bzuk se ale rozhodnou vzít případ do vlastních rukou a zjistit, jaká je pravda. Vydejte se s nimi za velkým detektivním dobrodružstvím!

Meteorologické pohádky pro zvídavé děti

O nebi a zemi_uvodni

Poučná a zábavná knížka pro děti O nebi a zemi zodpoví vašim zvídavým potomkům řadu zapeklitých otázek o nebeské klenbě, třeba jak vzniká duha nebo proč slunce zapadá.