Rubrika: Tipy pro děti a mládež

Jak se dělá galerie

Jak se dela galerie

Myslíte si, že galerie jsou budovy plné nudy a šedi? Přesný opak vám dokáže kolektiv autorů, který spojil síly se známým ilustrátorem Davidem Böhmem. Nejenže poodhalíte fungování galerií, ale dozvíte se řadu zajímavých informací. Nuda rozhodně nehrozí!

Pohádkový svět v knize i filmu

deti ctou

Co mají společného dnešní pohádkové knihy? Příběhy v nich obsažené můžete nejen číst, ale také sledovat na filmových plátnech. Například Čert Bonifác se vydá do lidského světa a chůva Mary Poppins se vrací zpět.

Slavná robinsonáda s ilustracemi Zdeňka Buriana

Strycek namornik_uvodni

Pod názvem Strýček námořník vychází legendární robinsonáda s doposud nezveřejněnými ilustracemi Zdeňka Buriana. Autorem původního příběhu je Frederick Marryat. Dobrodružství posléze převyprávěl František Novotný.

Dobrodružné příběhy pro školáky

Tipy pro školáky i školačky

Pohádkám jste už odrostli, ale stále se rádi necháte unést kouzelnými příběhy? Už se na vás těší Bára, která cestuje časem, či mladý učeň Christopher Rowe. A Hrobaříci a Kalle Blomkvist se snaží pokročit v pátrání a najít odpovědi na své otázky.

Vyhrajte možnost zúčastnit se vesmírné mise

nyxia-perex

Když se Emmetovi naskytne příležitost, aby navždy zabezpečil svou rodinu, neváhá ani chvíli. Přestože by ho účast v projektu Genesis 11 mohla stát život, vidina lepšího života pro rodiče je pro něj důležitější. Ale je schopen udělat opravdu cokoliv?

Napsáno v Čechách

Napsano-v-Cechach

V dnešní sbírce titulů vám představíme díla autorů, kteří pocházejí z naší české kotliny. Vybírat můžete z knih plných veršů, rozhovorů se zajímavými osobnostmi, esejů, povídek i prózy.

Komiksové Měsíční kroniky

Iko

Vítejte zpět do světa Měsíčních kronik. Královna Levanta je sice mrtvá, ale její armáda zmutovaných vlčích vojáků nadále útočí. Androidka Iko to už odmítá nadále sledovat se založenýma rukama a vrhá se do boje… Komiksové pokračování série vás vtáhne jako vždy do děje!  

Učení (m)učení?

Skolacka

Učení může být zábava, pokud vás jím provází někdo zajímavý a pozoruhodný, například mimozemšťanky Fi a Flo či jednorožec. A pokud poznáváte rádi svět kolem sebe, můžete se seznámit s příběhy velkých i malých vynálezců. 

Encyklopedie o počasí pro děti

Kdyz se blyska na casy_uvodni

Pořiďte svým dětem nevšední encyklopedii o počasí! Jednotlivými tématy je provedou moderátoři České televize. Malí čtenáři se dozví mnoho zajímavých informací, například jak vznikají bouře a tornáda.

Vyhrajte fantasy ze světa, kde nelze vlastnit knihy

velka-knihovna-z-ohne-a-papiru-perex

Veškeré vědění světa ovládá v Alexandrii instituce, která se nazývá Velká knihovna. Ovšem Jess Brightwell na vlastní kůži okusil, že za jejím leskem a velkolepou slávou se skrývá zlo a temnota. Zalekne se toho, nebo dá přednost rodině a přátelům?