Rubrika: Tipy pro děti a mládež

Z pohádky do pohádky

Z pohadky do pohadky

Pohádkový svět je nekonečný, nemá žádné hranice a každým dnem roste a roste. Spisovatelé ho stále obohacují o nové postavy, příběhy a zákoutí. Tentokrát proniknete do pohádek z oblasti Sázavy a na scénu se vrací i oblíbená školnice Valerie.

Říkadla, básničky, spojovačky aneb zábava pro malé čtenáře

Čtení pro děti - ilustrační

Užijte si zábavné odpoledne s knihami. Můžete se těšit na říkačky a humorné verše ze zvířecí říše či odhalování skrytých obrázků ve spojovačkách. A ti bojácní najdou rady, jak se postavit svému strachu pomocí zaklínadel. 

Fantasy příběhy pro mládež i dospělé

Tipy_Milionkrat June_Ucednik_Nejodlehlejsi stanice

Je libo mysteriózní čtení pro dívky, další díl magického dobrodružství pro děti a mládež, nebo snad raději pokračování úspěšné městské fantasy pro dospělé? Z dnešních tipů si vybere každý fanoušek nadpřirozena!

Získejte průvodce prehistorickým světem

dinosauri-velka-kniha-perex

Pravěk a především neuvěřitelní tvorové, kteří kdysi obývali naši planetu, fascinují nejen dospělé badatele, ale především děti. Objevte spolu s nimi dávný svět a zjistěte, které druhy se tehdy vyskytovaly a proč na konci období křídy mnozí živočichové vymřeli.

Nové fantasy světy

Tipy_Do sedivych dnu barevne fantasy pribehy

Dnes potěšíme fanoušky fantasy příběhů, které oplývají kouzelnou atmosférou, originálními nápady a atraktivním prostředím. Vraťte se ke svým oblíbeným hrdinům v očekávaných pokračováních nebo poznejte úplně nové světy.

Zahrajte si o vesmírné dobrodružství pro děti

pisecnici-a-bludny-asteroid-perex

Dá jedenáctiletý Tomáš přednost fantastickému dobrodružství, které mu nabízí mezihvězdná loď, nebo zůstane na zaostalé planetě Písečnice, aby zde dál hledal nová místa k těžbě i své kořeny? Jak se rozhodne?

Dětské knihy plné ilustrací

Pohádková kniha - ilustrační

Co mají dnešní dětské knihy společného? Kromě zajímavého příběhu v nich malí čtenáři naleznou krásné a výpravné ilustrace. Pro drobotinu začínající se čtením je to ideální kombinace, která v ní podnítí lásku ke knihám.

Když maturita klepe na dveře

Maturita_z_ceskeho_jazyka_grada_martoch

Strašák jménem maturita se mílovými kroky blíží ke všem studentům středních škol. Pokud je toto téma u vás doma již nějakou dobu aktuální, pak vězte, že vám v dnešních tipech nabízíme skvělého pomocníka! Tato přehledná příručka k maturitě z češtiny dokáže ušetřit nejedny nervy na potítku.

Veršovaný svět zvířátek

letem_svetem_za_zviratky_nahled

Nechte se prostřednictvím veršů zavést do světa zvířátek, kde se stále děje něco nového a zábavného. Kromě hravosti nechybí ani humor či nenápadné ponaučení. Tak na nic nečekejte a přečtěte si první verš a prohlédněte nádherné ilustrace.

Zábavné učení bez mučení

Skolacka

Je to jen pár týdnů, kdy začal další školní rok a děti opět získávají nové a nové znalosti. K nim mohou přijít i v pohodlí svého pokoje. Stačí vzít do ruky knížku a vydat se na dobrodružnou cestu za poznáním. Tentokrát do světa písmenek, zvířat, vědy či tajemné zahrádky.