Rubrika: Tipy pro děti a mládež

Zábavné učení

DetiCtou

Dnešní knižní tipy zaujmou především zvídavé děti, které se zajímají o své okolí a rády by nalezly odpovědi na své otázky z oblasti vědy, českého jazyka a geografie. Samozřejmostí jsou bohaté doprovodné ilustrace, které ještě více podněcují dětskou zvídavost.  

Vyhrajte vtipné komiksové dobrodružství

ptak-a-vevercak-na-uteku-perex

Bezstarostný Pták má mnoho bláznivých nápadů a přemýšlí, s kým by je realizoval. Úzkostný Veverčák se nezdá jako ideální adept, přesto je osud svede dohromady. Musí se totiž zachránit před vzteklým Kocourem, který číhá za každým rohem.

Získejte důkaz o tom, že věda je brnkačka

veda-to-je-brnkacka-perex

Máte doma malého zvědavce, kterého zajímá vše, co se okolo něj děje? Aby si vaše děti mohly vyzkoušet, jak vypadá věda v akci, nepotřebují k tomu vybavenou laboratoř. Přesvědčte se o tom díky knize Věda, to je brnkačka.

Pohádkový svět

detske

Chodíte rádi na výlety a navštěvujete zajímavá místa? Což se vydat do pohádkového světa a poznat nové kamarády a zažít zábavná i napínavá dobrodružství? Není nic jednoduššího, než se inspirovat dnešními knižními tipy…

Zahrajte si o pátrání po ztraceném pokladu

stribrny-chlapec-perex

Kam se ztrácí jídlo z restaurace Aladinových rodičů? Má s tím snad co do činění záhadný chlapec, kterého Aladin několikrát zahlédl? Vrhněte se do dalšího dobrodružství, ve kterém tentokrát půjde o ztracený poklad ze stříbrotepecké dílny.

Třetí díl série Téměř ctihodná liga pirátů

Caroline Carlsonova_Piratska cest

Nakladatelství Host vydalo neodolatelně zábavný závěr trilogie o statečné pirátce a mluvícím chrliči. Hilary Westfieldová se pouští do bitvy s proradným Černozubem, která rozhodne o osudu království!

Dětská dobrodružství s knihou

čtoucí děti - ilustrační

Pohádek není nikdy dost, a proto i dnes přinášíme vybrané pohádkové příběhy, z nichž každý v sobě skrývá poselství, ať už se jedná o potřebu chránit bohatství pod hladinou moře, poslouchání rodičů, či poznávání cizích kultur a tradic.  Mladší čtenáři navíc zajisté ocení krásné obrázky, které jsou součástí všech knižních tipů.

Získejte scénář k filmu o fantastických tvorech

fantasticka-zvirata-a-kde-je-najit-puvodni-scenar-perex

Koncem loňského roku se v našich kinech objevil film, který návštěvníky znovu zavedl do světa čar a kouzel a fantastických zvířat, která znají z knih o Harrym Potterovi. Právě o originální scénář k tomuto filmu v knižní podobě můžete soutěžit.

Vyhrajte nové vydání prvního dílu deníků puberťáka

tajny-denik-adriana-molea-perex

Originál deníků Adriana Molea vyšel poprvé už v roce 1982 a od té doby s ním jeho radosti a strasti prožívají vrstevníci po celém světě. Pokud i vy máte doma teenagera a ten prozatím neměl s Adrianem tu čest, neváhejte a knihy mu pořiďte.

Četba pro větší děti

tipy pro děti

Dnes jsme připravili tipy na knihy pro větší dětské čtenáře. Seznámí se s takovými hlavními hrdiny jako je Serafina (napůl člověk, napůl šelma), Krtník či polodvojčata Praslík a Sprejda.  Tak směle do toho a přeneste se do jejich světů plných zábavy, dobrodružství i napětí.