Nakladatel: Jota

Nakladatelství JOTA vydalo za téměř třicet let své existence na českém knižním trhu více než 2 500 titulů v celkem téměř 8 milionech výtiscích.
Na počátku mělo Nakladatelství JOTA jediného zaměstnance, dnes jich má 24 a dalších 35 stálých externích spolupracovníků.
První knihou vydanou pod hlavičkou Nakladatelství JOTA byla kniha geniálního spisovatele a básníka Jakuba Demla Domů. Vyšla tehdy v neuvěřitelném nákladu 8 000 výtisků. Půjčeným osobním autem byla rozvezena mezi pražské knihkupce a stánkaře, kteří byli hladoví po dříve zakázaných kvalitních autorech.
V průběhu několika dalších let byly zavedeny další edice, ve kterých vydáváme překlady světových autorů, 15 let vlastníme exkluzivní licenci na překlady nejlépe hodnocených turistických průvodců britské řady Rough Guides, do dnešní doby jsme vydali více než 130 zemí a regionů světa. Také edice Literatura faktu a military má u čtenářů velký úspěch, v edici Cestopisy máme ty nejlepší české cestovatele, jako jsou legendy Hanzelka–Zikmund a Miloslav Stingl. Ze zahraničních autorů nemůžeme opomenout Beara Gryllse nebo Reinholda Messnera. Slavíme dlouhotrvající úspěch s knihami dnes už spisovatelské ikony, Američana C. D. Payna. Prodané náklady jeho knih (řada Mládí v hajzlu, Holubí mambo atd.) v českém jazyce několikanásobně převyšují prodeje v celém anglosaském světě. Náš projekt Retro ČS autora Michala získal dvakrát cenu Český bestseller. Z dětské literatury zmiňme řadu knih o doktoru Proktorovi od světového autora Joa Nesbøho, úspěšné jsou také publikace z edice Populárně naučné.
I přes obrovské množství vydaných titulů je pro nás každá kniha malým svátkem.

www.jota.cz


Jota - Nejnovější knihy

knihaKdyž má žena plán knihaMindhunter – Lovci myšlenek knihaMěsto dívek knihaKočka vs. pes

Jota - Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 20. do 26. září 2021

nenechte_si_ujit

Další týden před námi a s ním i další literární akce. Během příštích dní můžete zajít například na besedu s Karin Lednickou, autorkou bestselleru Šikmý kostel, nebo na křest knihy Petra Voldána. A také si připomeneme 120. výročí narození Jaroslava Seiferta.

Za dobrodružstvím…

deti-si-ctou

Prázdniny se chýlí ke konci a na dobrodružství zbývá už jen pár dní. S tím pomohou knihy plné příběhů. Anna ze Zeleného domu se představí v novém vydání, dva chlapci se pokusí zachovat nevinnost. V Buckinghamském paláci řádí bestie a slečna Addamsová ukáže knihovničku.

Román o světě, kde každý každého využívá

DJ

Úspěšný nizozemský spisovatel se prostřednictvím svého alter ega rozhodl nahlédnout pod pokličku tanečního světa v Las Vegas. Nechá se omámit syntetickými drogami, šampaňským a tanečnicemi. Podaří se mu dostat ze spirály včas?

Mužský románový hrdina

muzsky-hrdina-tipy

I toto pondělí zůstaneme u románů, tentokrát s muži v hlavní roli. Dnes vám představíme pár smutných příběhů o lidech, které potkal těžký osud a kteří svůj život prožili v bídě a strádání. Nemějte ale strach – čeká na vás také trocha lásky a humoru.

Historie v osudech ženských hrdinek

Silne-pribehy-z-per-zenskych-autorek

Ženy jsou často označovány jako slabší pohlaví, mnohdy ale dokazují, že mají víc síly než kdejaký muž. Dnešní tipy jsme proto věnovali právě jim – statečným hrdinkám, které často i přes svůj nelehký osud dokáží život prožít se ctí a inspirovat ostatní.