Nakladatel: Jota

Nakladatelství JOTA vydalo za téměř třicet let své existence na českém knižním trhu více než 2 500 titulů v celkem téměř 8 milionech výtiscích.
Na počátku mělo Nakladatelství JOTA jediného zaměstnance, dnes jich má 24 a dalších 35 stálých externích spolupracovníků.
První knihou vydanou pod hlavičkou Nakladatelství JOTA byla kniha geniálního spisovatele a básníka Jakuba Demla Domů. Vyšla tehdy v neuvěřitelném nákladu 8 000 výtisků. Půjčeným osobním autem byla rozvezena mezi pražské knihkupce a stánkaře, kteří byli hladoví po dříve zakázaných kvalitních autorech.
V průběhu několika dalších let byly zavedeny další edice, ve kterých vydáváme překlady světových autorů, 15 let vlastníme exkluzivní licenci na překlady nejlépe hodnocených turistických průvodců britské řady Rough Guides, do dnešní doby jsme vydali více než 130 zemí a regionů světa. Také edice Literatura faktu a military má u čtenářů velký úspěch, v edici Cestopisy máme ty nejlepší české cestovatele, jako jsou legendy Hanzelka–Zikmund a Miloslav Stingl. Ze zahraničních autorů nemůžeme opomenout Beara Gryllse nebo Reinholda Messnera. Slavíme dlouhotrvající úspěch s knihami dnes už spisovatelské ikony, Američana C. D. Payna. Prodané náklady jeho knih (řada Mládí v hajzlu, Holubí mambo atd.) v českém jazyce několikanásobně převyšují prodeje v celém anglosaském světě. Náš projekt Retro ČS autora Michala získal dvakrát cenu Český bestseller. Z dětské literatury zmiňme řadu knih o doktoru Proktorovi od světového autora Joa Nesbøho, úspěšné jsou také publikace z edice Populárně naučné.
I přes obrovské množství vydaných titulů je pro nás každá kniha malým svátkem.

www.jota.cz


Jota - Nejnovější knihy

knihaZa svitu měsíce knihaBalkán – Ráj svobodného cestování knihaTo nechceš! knihaLišák a já

Jota - Související články

Český humor

Tipy_Faraoni_To nechces_Povidky pod psa

Dnes pro vás máme povídky přetékající vřelým českým humorem. Ať už dáváte přednost sportovnímu prostředí, brněnskému hantecu nebo příběhům ze života pražského psa, rozhodně se náramně pobavíte.

Čtenářská recenze: Žít lehce (Lucie Sedlářová & Janek Sedlář)

Zit lehce- nahled

Uprostred času, kedy po celej planéte zúril v plnej zbroji metastázujúci vírus COVID-19 a meanstreamové médiá chrlili jednu negatívnu správu za druhou, sa mnohí ľudia doslovne zastavili a dali do úzadia všetky svoje aktivity s cieľom zbrzdiť a spomaliť neskutočne šialené životné tempo, ktoré je príčinou mnohých civilizačných chorôb.

Získejte temné povídky plné černého humoru

temna-rana-perex

Ve sbírce dvanácti bizarních temných povídek se jejich hrdinové musí potýkat s řadou situací, které mohou občas v životě potkat každého. Naštěstí jim nechybí patřičná dávka černého humoru, který se stává světlem na cestě vpřed.

Život s láskou

Tipy_Laska naleza pristav_Milovat a psat

Dnešní tipy ocení zejména romanticky založené duše. Jsou totiž věnované příběhům plným lásky, ale také trápením a starostem s ní spojeným. Nechte se dojmout, rozesmát i rozplakat.

Život není peříčko…

Co_prinasi_obycejny_zivot

Dnešní knižní tipy obsahují pět románů českých i zahraničních autorů. Jde o složité příběhy z různých období života, potěšíme tedy všechny čtenáře upřednostňující knihy, které ukazují dospívání a vůbec život takový, jaký skutečně je.