Nakladatel: Jota

Nakladatelství JOTA vydalo za téměř třicet let své existence na českém knižním trhu více než 2 500 titulů v celkem téměř 8 milionech výtiscích.
Na počátku mělo Nakladatelství JOTA jediného zaměstnance, dnes jich má 24 a dalších 35 stálých externích spolupracovníků.
První knihou vydanou pod hlavičkou Nakladatelství JOTA byla kniha geniálního spisovatele a básníka Jakuba Demla Domů. Vyšla tehdy v neuvěřitelném nákladu 8 000 výtisků. Půjčeným osobním autem byla rozvezena mezi pražské knihkupce a stánkaře, kteří byli hladoví po dříve zakázaných kvalitních autorech.
V průběhu několika dalších let byly zavedeny další edice, ve kterých vydáváme překlady světových autorů, 15 let vlastníme exkluzivní licenci na překlady nejlépe hodnocených turistických průvodců britské řady Rough Guides, do dnešní doby jsme vydali více než 130 zemí a regionů světa. Také edice Literatura faktu a military má u čtenářů velký úspěch, v edici Cestopisy máme ty nejlepší české cestovatele, jako jsou legendy Hanzelka–Zikmund a Miloslav Stingl. Ze zahraničních autorů nemůžeme opomenout Beara Gryllse nebo Reinholda Messnera. Slavíme dlouhotrvající úspěch s knihami dnes už spisovatelské ikony, Američana C. D. Payna. Prodané náklady jeho knih (řada Mládí v hajzlu, Holubí mambo atd.) v českém jazyce několikanásobně převyšují prodeje v celém anglosaském světě. Náš projekt Retro ČS autora Michala získal dvakrát cenu Český bestseller. Z dětské literatury zmiňme řadu knih o doktoru Proktorovi od světového autora Joa Nesbøho, úspěšné jsou také publikace z edice Populárně naučné.
I přes obrovské množství vydaných titulů je pro nás každá kniha malým svátkem.

www.jota.cz


Jota - Nejnovější knihy

knihaCesty do rockového nebe knihaMládí v hajzlu: Povolení prudit knihaTiger Woods knihaLáska k nedokonalým věcem

Jota - Související články

Novodobé dějiny světa v kolorovaných fotografiích

Barvy casu 5

Britský historik a brazilská umělkyně spojili síly a vytvořili unikátní publikaci mapující novodobé dějiny světa prostřednictvím dvou stovek úchvatných obrazů, které vznikly s pomocí digitálního kolorování. Vydejte se na cestu časem a poznejte svět, ve kterém žijete.

Knižní rádci pro ženy

Tipy_Knizni radci pro zeny

Dnešní tipy se soustředí na užitečné příručky, ve kterých ženy naleznou potřebné rady, jak se vymanit z nefunkčního vztahu, jak dosáhnout vnitřního klidu, vyrovnat se s vlastními nedostatky, zkrátka, jak se cítit dobře.

Sbírejte nové vědomosti

osvojte_si_nove_znalosti

Znalosti si můžete rozšiřovat i v dospělosti a nejsou k tomu potřeba ani přednášky na vysokých školách. Za pomoci populárně-naučných publikací se můžte zamyslet nad současnou politickou situací, poodhalit temná zákoutí Mauthausenu, vydat se na Měsíc či si osvojit brněnský hantec.

Vzpomínání na rockery

Cesty do rockoveho nebe

V nové knize Petra Gratiase najdete portréty československých hudebníků, včetně Petra Nováka, Jiřího Schelingera, Radima Hladíka a dalších. Zavzpomínejte na naše velké rockové hvězdy.

Zábava v kuchyni

vareni

Zpříjemněte si chvíle strávené v kuchyni s mnoha novými nápady na vaření a pečení! Nalijte si to nejlepší víno, uvařte vlastní pivo, okouzlete hosty potravinami v domácím a zdravějším provedení a buďte hvězdou slavností s dokonalými sladkými dezerty.