Nakladatel: Jota

Nakladatelství Jota vydalo již více než 1000 titulů v mnoha edičních řadách. Publikuje tvorbu českých autorů i překlady z cizích jazyků. Patří mezi jedno z největších nakladatelství v České republice.

Publikace se soustředí v několika edičních řadách.

V edici Beletrie vycházejí knihy českých i světových autorů. Kvalitní četbu pro náročné čtenáře, zajímající se především o tituly kritikou oceňovaných světových autorů, přináší zcela nová Zlatá edice, přibližující nám Středoevropanům kultury vzdálených zemí. Specialitou mezi edicemi jsou Opravdové příběhy .

Ženám patří populární řada Beletrie pro ženy s nadhledem, také pro děti a mládež vydává nakladatelství ročně mnoho zajímavých titulů. Mezi oblíbené patří knihy v edici Cestopisy, ve které své knihy vydávají naši současní nejznámější cestovatelé, např. Vladimír Plešinger, Miloslav Stingl, Miroslav Zikmund a další.

Z dalších edičních řad zaujímá významné místo Populárně naučná literatura, literatura faktu a military, dále najdete v nabídce publikace ediční řady Biografie a Osobnosti a hvězdy.

Turistické průvodce řady ROUGH GUIDES jsou v současné době nejobsáhlejšími publikacemi svého druhu na českém trhu. Jedná se o překlady britského nakladatele, který vydává průvodce již více než 25 let. Nakladatelství vydalo přes 90 turistických průvodců po různých zemích, městech či regionech, pravidelně po dvou až čtyřech letech jsou aktualizované.

www.jota.cz

Jota - Nejnovější knihy

knihaGirl Online jde svou cestou knihaJake je fake knihaVšechno, úplně všechno knihaSympatizant

Jota - Související články

Když touha nezná konce…

Vsechno uplne vsechno_filmova_nahled

Ona je těžce alergická na celý svět. On je kluk nabitý kinetickou energií. Oba mají svou třináctou komnatu. A když ji začnou sdílet, zjistí, že bez sebe nemohou být!

Dobrodružné čtení na prázdniny

tipy pro děti

Prázdniny jsou v plném proudu. Dnes přinášíme knižní tipy, které se hodí ke každé příležitosti, na pláž, k vodě či na zahradu. Užijte si nová dobrodružství a ozvláštněte si prázdninový čas.  A nebojte, nejedná se o povinnou školní četbu!

Vyhrajte další příběh Girl Online

Girl Online jde svou cestou

Hlavní hrdinka a blogerka Penny Porterová se vrátila z turné a postupně se aklimatizuje a zvyká si na život bez Noaha, svého přítele, který náhle zmizel. Penny v Londýně potkává okouzlujícího studenta fotografie Calluma. Podaří se jí zapomenout na Noaha a být zase šťastná?

Získejte román ze života dvojitého agenta

Sympatizant-perex

Vydejte do exotického Vietnamu díky příběhu, který v sobě skrývá nejen špionážní zápletku, ale také jiný pohled na události nedávné historie, než který nám zprostředkovávají hollywoodští producenti.

Rozšiřte si obzory

spolecenske-vedy

Pokud chcete strávit nějaký čas v dobré společnosti, nemusíte chodit daleko. Stačí usednout k čaji s některou z dnes představovaných knih. Vaše obzory tak budou rozšířeny v oblastech náboženství, politiky i historie. Přesvědčte se!