Nakladatel: Jota

Nakladatelství JOTA vydalo za téměř třicet let své existence na českém knižním trhu více než 2 500 titulů v celkem téměř 8 milionech výtiscích.
Na počátku mělo Nakladatelství JOTA jediného zaměstnance, dnes jich má 24 a dalších 35 stálých externích spolupracovníků.
První knihou vydanou pod hlavičkou Nakladatelství JOTA byla kniha geniálního spisovatele a básníka Jakuba Demla Domů. Vyšla tehdy v neuvěřitelném nákladu 8 000 výtisků. Půjčeným osobním autem byla rozvezena mezi pražské knihkupce a stánkaře, kteří byli hladoví po dříve zakázaných kvalitních autorech.
V průběhu několika dalších let byly zavedeny další edice, ve kterých vydáváme překlady světových autorů, 15 let vlastníme exkluzivní licenci na překlady nejlépe hodnocených turistických průvodců britské řady Rough Guides, do dnešní doby jsme vydali více než 130 zemí a regionů světa. Také edice Literatura faktu a military má u čtenářů velký úspěch, v edici Cestopisy máme ty nejlepší české cestovatele, jako jsou legendy Hanzelka–Zikmund a Miloslav Stingl. Ze zahraničních autorů nemůžeme opomenout Beara Gryllse nebo Reinholda Messnera. Slavíme dlouhotrvající úspěch s knihami dnes už spisovatelské ikony, Američana C. D. Payna. Prodané náklady jeho knih (řada Mládí v hajzlu, Holubí mambo atd.) v českém jazyce několikanásobně převyšují prodeje v celém anglosaském světě. Náš projekt Retro ČS autora Michala získal dvakrát cenu Český bestseller. Z dětské literatury zmiňme řadu knih o doktoru Proktorovi od světového autora Joa Nesbøho, úspěšné jsou také publikace z edice Populárně naučné.
I přes obrovské množství vydaných titulů je pro nás každá kniha malým svátkem.

www.jota.cz


Jota - Nejnovější knihy

knihaCo sežral žralok knihaBuď cool jako kočka knihaBožská mrcha knihaDopisy ze Sachsenhausenu

Jota - Související články

Romantika a erotika na dovolenou

Tipy_Med v hlave_Bozska mrcha

Milovnice romantické a erotické četby si dnes přijdou na své díky našim tipům, v nichž představíme hned dva zajímavé tituly: vtipný i dojímavý román a poté čtení překypující vášní a erotikou.

Získejte hravou knihu o nenasytném žralokovi

co-sezral-zralok-perex

Snad všechny děti mají rády obrázkové příběhy. A ty, které navíc obsahují i řadu zábavných úkolů, říkanek a písniček, je spolehlivě nadchnou ještě víc. Jako ten o žralokovi, který kdysi býval postrachem moří, ale jeho nenasytnost ho dohnala.

Hravě a hlavně zábavně

CteniDiteti

Hravou a zábavnou formou se malí čtenáři prostřednictvím zajímavých knih dozví mnoho nových informací o svém okolí. Proniknou do ptačího světa, odhalí fascinující proměny zvířat a rostlin, zažijí zábavnou hodinu ekologie a naučí se spontánně psát.

Jak porozumět sami sobě

tipy_psychologie

Moderní věda ví, jak přepravit člověka na Mars či jak teleportovat atomy. Fungování lidského mozku ale stále moc nerozumí. Přesto existuje mnoho knih, které nám skrze studium například lidské řeči, paměti či mezigeneračních vztahů umožní lépe pochopit nejen náš mozek, ale i sebe sama. Právě to je totiž jedním z nejdůležitějších klíčů ke štěstí.

Získejte detektivku z prostředí vysoké politiky

senator-perex

Tomáš Krása přežil střet s mafií jen díky velkému štěstí a rozhodl se, že nyní už se bude věnovat pouze své malé advokátní kanceláři v Kladně. Jenže svět politiky a nové možnosti, které s sebou přináší, vypadají tak lákavě…