Nakladatel: Jota

Nakladatelství JOTA vydalo za téměř třicet let své existence na českém knižním trhu více než 2 500 titulů v celkem téměř 8 milionech výtiscích.
Na počátku mělo Nakladatelství JOTA jediného zaměstnance, dnes jich má 24 a dalších 35 stálých externích spolupracovníků.
První knihou vydanou pod hlavičkou Nakladatelství JOTA byla kniha geniálního spisovatele a básníka Jakuba Demla Domů. Vyšla tehdy v neuvěřitelném nákladu 8 000 výtisků. Půjčeným osobním autem byla rozvezena mezi pražské knihkupce a stánkaře, kteří byli hladoví po dříve zakázaných kvalitních autorech.
V průběhu několika dalších let byly zavedeny další edice, ve kterých vydáváme překlady světových autorů, 15 let vlastníme exkluzivní licenci na překlady nejlépe hodnocených turistických průvodců britské řady Rough Guides, do dnešní doby jsme vydali více než 130 zemí a regionů světa. Také edice Literatura faktu a military má u čtenářů velký úspěch, v edici Cestopisy máme ty nejlepší české cestovatele, jako jsou legendy Hanzelka–Zikmund a Miloslav Stingl. Ze zahraničních autorů nemůžeme opomenout Beara Gryllse nebo Reinholda Messnera. Slavíme dlouhotrvající úspěch s knihami dnes už spisovatelské ikony, Američana C. D. Payna. Prodané náklady jeho knih (řada Mládí v hajzlu, Holubí mambo atd.) v českém jazyce několikanásobně převyšují prodeje v celém anglosaském světě. Náš projekt Retro ČS autora Michala získal dvakrát cenu Český bestseller. Z dětské literatury zmiňme řadu knih o doktoru Proktorovi od světového autora Joa Nesbøho, úspěšné jsou také publikace z edice Populárně naučné.
I přes obrovské množství vydaných titulů je pro nás každá kniha malým svátkem.

www.jota.cz


Jota - Nejnovější knihy

knihaSirotčinec slečny Peregrinové: Mapa dní knihaČernobyl knihaKurtyka knihaMonology vaginy

Jota - Související články

Zadáno pro ženy

Tipy_Zadano pro zeny

Tři následující knihy jsou určené všem ženám, které mají rády příběhy o rodinných vztazích, těžkostech a nadějích, o lásce s kapkou erotiky a o tabuizovaných, leč důležitých tématech.

Komiks, verše, povídka – krátké čtení pro dlouhou zábavu pro děti i dospělé

Komiksova-dobrodruzstvi

Ať už si chcete přečíst něco kratšího, nebo jen máte chuť na barevnou pastvu pro oči, jste tu správně. Nabízíme vám bohatě ilustrované knihy pro malé i větší děti, zábavu pro ustarané rodiče, soubor básní, a dokonce i kultovní klasiku v novém vydání. 

Pro zvídavé čtenáře

osvojte_si_nove_znalosti

V dnešních tipech vám přinášíme mnoho informacemi nabitého čtení. Od válečných dramat podle skutečných událostí, přes průvodce natáčením známého filmu, po minulost tajuplného Černého vikinga. Stačí si vybrat.

Bláznivý útěk z města na vesnici

Bez názvu

Zasmějte se u knížky Z kopce do kopce, jež je sbírkou příhod z malé moravské vesničky a domu na kopci. Kniha nabízí únik z každodenní reality, do trochu jiného světa…

Napětí gradující s každou stránkou

Napětí

Noci jsou kratší a kratší. Jaro je v plném proudu a den pomalu přebírá vládu nad nocí. Nezdá se tedy, že by to byl čas na hororové a thrillerové příběhy. Avšak my si dnes představíme čtyři romány, které vás dokáží vyděsit i za denního světla.