Nakladatel: Jota

Nakladatelství JOTA vydalo za téměř třicet let své existence na českém knižním trhu více než 2 500 titulů v celkem téměř 8 milionech výtiscích.
Na počátku mělo Nakladatelství JOTA jediného zaměstnance, dnes jich má 24 a dalších 35 stálých externích spolupracovníků.
První knihou vydanou pod hlavičkou Nakladatelství JOTA byla kniha geniálního spisovatele a básníka Jakuba Demla Domů. Vyšla tehdy v neuvěřitelném nákladu 8 000 výtisků. Půjčeným osobním autem byla rozvezena mezi pražské knihkupce a stánkaře, kteří byli hladoví po dříve zakázaných kvalitních autorech.
V průběhu několika dalších let byly zavedeny další edice, ve kterých vydáváme překlady světových autorů, 15 let vlastníme exkluzivní licenci na překlady nejlépe hodnocených turistických průvodců britské řady Rough Guides, do dnešní doby jsme vydali více než 130 zemí a regionů světa. Také edice Literatura faktu a military má u čtenářů velký úspěch, v edici Cestopisy máme ty nejlepší české cestovatele, jako jsou legendy Hanzelka–Zikmund a Miloslav Stingl. Ze zahraničních autorů nemůžeme opomenout Beara Gryllse nebo Reinholda Messnera. Slavíme dlouhotrvající úspěch s knihami dnes už spisovatelské ikony, Američana C. D. Payna. Prodané náklady jeho knih (řada Mládí v hajzlu, Holubí mambo atd.) v českém jazyce několikanásobně převyšují prodeje v celém anglosaském světě. Náš projekt Retro ČS autora Michala získal dvakrát cenu Český bestseller. Z dětské literatury zmiňme řadu knih o doktoru Proktorovi od světového autora Joa Nesbøho, úspěšné jsou také publikace z edice Populárně naučné.
I přes obrovské množství vydaných titulů je pro nás každá kniha malým svátkem.

www.jota.cz


Jota - Nejnovější knihy

knihaDen, který nikdy nepřijde knihaAddamsova rodina knihaNouzové osvětlení knihaDvojí život

Jota - Související články

Jak souznít s přírodou

Tipy_Do p_dele s plasty a Revoluce jednoho stebla slamy

Dnešní tipy nám ukážou, jak bychom měli bojovat se záplavou plastů a žít v souladu s přírodou, abychom zachránili svět a zároveň dopřáli lepší život sami sobě i našim potomkům.

Rady pro pohodovější život

Rady_a_tipy_pro_lepsi_zivot

Život v dnešní době je přeplněný nejrůznějšími stresory, které na nás dennodenně působí. Pohybovat se mezi nimi bez jakékoliv újmy téměř nelze. Existují ale možnosti, jak si ulevit, oddechnout a třeba i dosáhnout toho, po čem toužíme. Více odhalí následující řádky.

Získejte druhý díl historické ságy o rodu Harantů

pod-kardinalskou-peceti-perex

Polský šlechtic Jan Jiřík Kiowski, syn Sibyly Harantové, přijíždí do Prahy, aby se zde skryl před svými pronásledovateli. Město si okamžitě zamiluje a v Čechách nakonec zůstane až do své smrti. Přečtěte si, co vše útěkem z rodné země získal i ztratil.

Na krimi vlně

Tipy_kdyz krimi pisi zeny

Vítejte ve světě kriminalistů, brutálních a důmyslných vrahů a napínavého vyšetřování. Nicméně krimi žánr může mít různé tváře, ať už se jedná o humoristickou detektivku, napínaný příběh s nádechem mystična či klasiku z pera mistra detektivního žánru.

Za krásami Německa

Nemecko

Další turistický průvodce Rough Gudie poslouží jako pomocník při poznávání krás Německa. Nechybí exkurz do tragické historie, tipy na noční život a gastronomii či seznam těch nejzajímavějších architektonických památek. V této evropské zemi si najde každý něco, co ho zaujme.