Nakladatel: Jota

Nakladatelství Jota vydalo již více než 1000 titulů v mnoha edičních řadách. Publikuje tvorbu českých autorů i překlady z cizích jazyků. Patří mezi jedno z největších nakladatelství v České republice.

Publikace se soustředí v několika edičních řadách.

V edici Beletrie vycházejí knihy českých i světových autorů. Kvalitní četbu pro náročné čtenáře, zajímající se především o tituly kritikou oceňovaných světových autorů, přináší zcela nová Zlatá edice, přibližující nám Středoevropanům kultury vzdálených zemí. Specialitou mezi edicemi jsou Opravdové příběhy .

Ženám patří populární řada Beletrie pro ženy s nadhledem, také pro děti a mládež vydává nakladatelství ročně mnoho zajímavých titulů. Mezi oblíbené patří knihy v edici Cestopisy, ve které své knihy vydávají naši současní nejznámější cestovatelé, např. Vladimír Plešinger, Miloslav Stingl, Miroslav Zikmund a další.

Z dalších edičních řad zaujímá významné místo Populárně naučná literatura, literatura faktu a military, dále najdete v nabídce publikace ediční řady Biografie a Osobnosti a hvězdy.

Turistické průvodce řady ROUGH GUIDES jsou v současné době nejobsáhlejšími publikacemi svého druhu na českém trhu. Jedná se o překlady britského nakladatele, který vydává průvodce již více než 25 let. Nakladatelství vydalo přes 90 turistických průvodců po různých zemích, městech či regionech, pravidelně po dvou až čtyřech letech jsou aktualizované.

www.jota.cz


Jota - Nejnovější knihy

knihaSkrytý život Fidela Castra knihaSkleněná past knihaApokalypsa v Karpatech knihaMáte stále hlad?

Jota - Související články

Zasoutěžte si o rozhovory a recepty s vůní hantecu

50-odstinu-hantecu-perex

Když se vydáte do Brna, čas od času můžete zaslechnout nějaký zvláštní výraz, u kterého si budete říkat, z jakého jazyku asi pochází. Hantec je sice výsadou Brňanů, ale publikace, která je mu věnovaná, vás bude bavit, ať jste odkudkoliv.

Vsaďte na románovou jistotu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Se sázkou na tyto knihy se zkrátka nedá prohrát! Pohodlně se usaďte a nechte se inspirovat výběrem děl předních světových autorů. Klasika v podobě Spalovače mrtvol, novinka Medvědín a další slibují dlouhé hodiny kvalitně stráveného času.

Putování po československých dějinách

ceska-vlajka

Naše země má za sebou mnohá nelehká období. V následujících tipech vám představíme knihy, které nastavují zrcadlo událostem 20. století. Přečtěte si o československých odbojářích, komunismu, holocaustu a snaze na něj zapomenout a mnohém dalším.

Oživlá historie

Historie biografie

Hledáte zajímavé čtení na víkend a nejen na něj? Zkuste otevřít dnešní tipy a objevte kouzlo knih, jejichž příběhy vás zavedou do let minulých. Kdo byla Gala Dalí? Pomohla tulipánová horečka v Holandsku jedné nevěrné ženě? Jak by dopadla obchodní výměna tisíc bělošek za tisíc koní? A dokázala by žena v šestnáctém století vyřešit vraždy?…

Skutečné osudy skutečných lidí

knihy-ilustracni

V dnešních tipech vám nabídneme ohlédnutí za životními příběhy některých zajímavých světoznámých osobností či poutavé příběhy zdánlivě obyčejných lidí.