Nakladatel: Jota

Nakladatelství JOTA vydalo za téměř třicet let své existence na českém knižním trhu více než 2 500 titulů v celkem téměř 8 milionech výtiscích.
Na počátku mělo Nakladatelství JOTA jediného zaměstnance, dnes jich má 24 a dalších 35 stálých externích spolupracovníků.
První knihou vydanou pod hlavičkou Nakladatelství JOTA byla kniha geniálního spisovatele a básníka Jakuba Demla Domů. Vyšla tehdy v neuvěřitelném nákladu 8 000 výtisků. Půjčeným osobním autem byla rozvezena mezi pražské knihkupce a stánkaře, kteří byli hladoví po dříve zakázaných kvalitních autorech.
V průběhu několika dalších let byly zavedeny další edice, ve kterých vydáváme překlady světových autorů, 15 let vlastníme exkluzivní licenci na překlady nejlépe hodnocených turistických průvodců britské řady Rough Guides, do dnešní doby jsme vydali více než 130 zemí a regionů světa. Také edice Literatura faktu a military má u čtenářů velký úspěch, v edici Cestopisy máme ty nejlepší české cestovatele, jako jsou legendy Hanzelka–Zikmund a Miloslav Stingl. Ze zahraničních autorů nemůžeme opomenout Beara Gryllse nebo Reinholda Messnera. Slavíme dlouhotrvající úspěch s knihami dnes už spisovatelské ikony, Američana C. D. Payna. Prodané náklady jeho knih (řada Mládí v hajzlu, Holubí mambo atd.) v českém jazyce několikanásobně převyšují prodeje v celém anglosaském světě. Náš projekt Retro ČS autora Michala získal dvakrát cenu Český bestseller. Z dětské literatury zmiňme řadu knih o doktoru Proktorovi od světového autora Joa Nesbøho, úspěšné jsou také publikace z edice Populárně naučné.
I přes obrovské množství vydaných titulů je pro nás každá kniha malým svátkem.

www.jota.cz


Jota - Nejnovější knihy

knihaChovejte se jako kočka knihaToto všechno ti dám knihaIlustrované dějiny moderní Evropy knihaUSA západ

Jota - Související články

Ženy píší…

Kdyz-pisi-zeny

Dnes vám nabízíme literární všehochuť pocházející z per něžného pohlaví. V našich tipech najdete nové kousky v žánrech detektivních příběhů a thrillerů, fantasy, humoru i opravdových osudů. Neváhejte a doplňte si zásoby čtení na léto!

Zahrajte si o ilustrovaného průvodce dějinami Evropy

ilustrovane-dejiny-moderni-evropy-perex

Kapitolu evropských dějin z období 19. a 20. století považuje mnoho lidí za málo atraktivní. Vy se ovšem můžete přesvědčit, že i události z této doby se dají vylíčit tak poutavě, až připomínají vzrušující román.

Vývoj lidského druhu

Naha-opice-perex

Odkud pocházíme a jaké okolnosti poznamenaly náš vývoj? Známý britský zoolog Desmond Morris vypráví o původu člověka a jeho vztahu k ostatním příslušníkům živočišné říše, přičemž vychází z Darwinovy evoluční teorie.

Nová a vylepšená vydání

Tipy_Tracyho tygr_Plavby sebevrahu

Připomeňte si s novými upravenými a doplněnými vydáními své oblíbené příběhy! Přinášíme vám tipy na slavnou novelu Williama Saroyana i na úspěšný cestopis Miroslava Náplavy.

Vražedně chladná četba

tipy_detektivky-pro-volne-chvile

Nechte se prostoupit mrazivou hrůzou! Představujeme vám šestici toho aktuálně nejlepšího ze škatulky moderních detektivních thrillerů. Uprchlíci před zákonem, vrazi v policejních uniformách, oběti toužící po pomstě… Stačí si vybrat.