Nakladatel: Leda

Nakladatelství Leda se zaměřuje na vydávání slovníků a jazykových učebnic v knižní i elektronické podobě. V nabídce najdete kromě učebnic také výukové programy.
Nakladatelství vydává také zajímavé tituly z oblasti beletrie a literatury faktu.
Zaregistrovaní návštěvníci v LEDA klubu mohou získat na knihy výhodné slevy a neomezený přístup do on-line slovníků.

Leda - Nejnovější knihy

knihaKlub sebevrahů knihaJe-li toto člověk knihaWashingtonovo náměstí knihaKrvavé prachy

Leda - Související články

Fantasy a sci-fi na léto

fantasy

Užívejte chvíle prázdninové pohody ve společnosti nových fantasy a sci-fi titulů. Začtěte se třeba do pokračování povídek slavného autora, navštivte svět nesmrtelných, buďte svědky neobvyklé vraždy a mnoha dalších událostí.

Na hraně lidskosti…

Je-li-toto-clovek-perex

V roce 1941 s vyznamenáním ukončil studium chemie na univerzitě v Turíně. O dva roky později byl zatčen a poté transportován do Osvětimi. Šokující svědectví autora, který by letos oslavil sté výročí narození, zobrazuje strašlivou etapu minulosti, na niž bychom neměli zapomenout.

Romány s historickým nádechem

Historie biografie

Historii nechávají ožívat na svých stránkách nejen naučné knihy a historické romány, tedy žánry, u kterých bychom to očekávali. Různá časová období ožívají i v detektivkách a fantasy příbězích. Pokud nevěříte, projděte se s námi dnešním výběrem knih.

Mezi láskou a oddaností

Washingtonovo namesti

Kratší román amerického klasika Henryho Jamese z roku 1881 zkoumá psychiku a mezilidské vztahy. Nepříliš chytrá a nehezká Catherine se zamiluje do švarného Morrise, ale její otec vztahu nepřeje.

Osedžské masové vraždy a zrod FBI

Krvave prachy

Co spojuje Leonarda DiCapria a Roberta de Nira? Oba se objeví v hlavních rolích chystaného filmu, který vznikne na základě knihy o zrodu FBI. Začtěte se do knižní předlohy a odhalte, proč a jak vlastně vznikl Federální úřad pro vyšetřování.