Nakladatel: Leda

Nakladatelství Leda se zaměřuje na vydávání slovníků a jazykových učebnic v knižní i elektronické podobě. V nabídce najdete kromě učebnic také výukové programy.
Nakladatelství vydává také zajímavé tituly z oblasti beletrie a literatury faktu.
Zaregistrovaní návštěvníci v LEDA klubu mohou získat na knihy výhodné slevy a neomezený přístup do on-line slovníků.

Leda - Nejnovější knihy

knihaEpocha nároků knihaVálka s mloky knihaChurchill knihaManon Lescaut

Leda - Související články

Potomci pana Darcyho v současných románech

uvod p. Darcy

Současná spisovatelka Elizabeth Astonová dostala své jméno po hlavní hrdince z proslulého románu Pýcha a předsudek. Ve svých vlastních knihách pak v duchu fanfikce nechává ožívat potomky pana Darcyho.

S ironií a humorem je třeba projít životem

ironie uvod

Společným jmenovatelem dnešních knižních tipů je satira, ironie a humor. S těmito společníky se totiž dají životní peripetie zvládnout mnohem snáz. Vybrali jsme pro vás hned čtyři knihy, a o dvě z nich si dokonce můžete ještě během října zasoutěžit.

Čapkova klasika v novém kabátě

obrazky z domova uvodni

Není snad nikdo, kdo by neznal Karla Čapka. Ne všem jeho dílům je však věnovaná taková pozornost, jakou by si  zasloužila. Dnes představíme nové vydání knihy, ve které čtenář najde upřímnou lásku a pokoru k místu, které chce mít každý z nás: domov!

Historická „dokufikce“

knihy-ilustracni

Dnešní knižní tipy osloví hlavně čtenáře, kteří mají rádi kombinaci dokumentu a fikce. Autoři následujících tří knih, které vám představíme, se ve svých vyprávěních snažili zachytit realitu a zároveň do nich vnesli i různé fiktivní situace či prvky.

Klíčový rok 1968 na Západě

Nemecky rok uvod

Kniha A. Valenty předkládá čtenáři hned několik možností a postojů k tomu, co vyvolal rok 1968 na Západě. Sledovány jsou však také myšlenky a názory studentského revolucionáře Rudiho Dutschkeho a opomenut není ani důsledek událostí a vznik a vzestup strany Zelených.