Nakladatel: Leda

Nakladatelství Leda se zaměřuje na vydávání slovníků a jazykových učebnic v knižní i elektronické podobě. V nabídce najdete kromě učebnic také výukové programy.
Nakladatelství vydává také zajímavé tituly z oblasti beletrie a literatury faktu.
Zaregistrovaní návštěvníci v LEDA klubu mohou získat na knihy výhodné slevy a neomezený přístup do on-line slovníků.

Leda - Nejnovější knihy

knihaŽena v bílém kimonu knihaUmění milovat a nemilovat knihaTajemství krve knihaKrysy z Ravensbrücku

Leda - Související články

Žena jako hlavní hrdinka

romany-pro-zeny

Začtěte se do knih o lásce, rodinných vztazích a kariérách, ale i nervy drásajících dramat či příběhů z dob již uplynulých. Jejich společným jmenovatelem jsou ženy v hlavních rolích, více či méně vzdorující svým pohnutým osudům.

Ze slz mají užitek jedině ti, kdo neztrácejí naději

Den kobylek

Hlavní hrdina, rozkreslovač kulis Tod, se přestěhoval do Los Angeles, aby našel inspiraci pro své umění. Během jejího hledání naráží na různé typy lidí, kteří se snaží dosáhnout pozlátka a splnit si své tužby ve velkovýrobně amerických snů.

Ovidiovy verše v novém vydání

Umeni milovat a nemilovat 1

Římský básník, kterého provázela pověst ničitele mravů, ve svých verších předkládá návod, kde a jak nalézt lásku, jak si udržet vztah a jak se případně vyrovnat se zklamáním. Ovidiovu dílu na kráse neubralo ani to, že je staré přibližně dva tisíce let.

Historická inspirace

historicke-romany

Dnes vám nabídneme pořádnou porci románů, s nimiž zavítáte do vzdálené i nedávné historie. Přečtěte si o slovanských bohyních, rozluštěte detektivní záhadu z prvního tisíciletí, poznejte slavnou femme fatale 16. století a zalistujte si příběhy z druhé poloviny 20. století.

Získejte příběh o boji o vlastní svobodu

krysy-z-ravensbrucku-perex

Zatímco se svět raduje z pádu Berlínské zdi, Miriam moc důvodů k radosti nemá. Její otec po těžké mrtvici umírá a v bolestné agonii volá ženu, kterou Miriam nezná. Rozhodne se proto zapátrat v minulosti svých rodičů a zjistit, kdo ona Frieda byla.