Nakladatel: Leda

Nakladatelství Leda se zaměřuje na vydávání slovníků a jazykových učebnic v knižní i elektronické podobě. V nabídce najdete kromě učebnic také výukové programy.
Nakladatelství vydává také zajímavé tituly z oblasti beletrie a literatury faktu.
Zaregistrovaní návštěvníci v LEDA klubu mohou získat na knihy výhodné slevy a neomezený přístup do on-line slovníků.

Leda - Nejnovější knihy

knihaUlejváci knihaKonec nylonového věku knihaChvála nacionalismu knihaAnna ze Zeleného domu

Leda - Související články

Do hlubin společnosti

spolecnost-uvod

V dnešních tipech si představíme dvě nové publikace, které se zabývají lidskou společností. Ač jsou knihy velmi rozlišné, obě pojednávají o tom, jak dnešní společnost myslí, funguje a mění se.

Historie magická i skutečná

modra-kocka

Dnes vám představíme čtveřici historických románů, s nimiž se podíváte za královnou Alžbětou a do válečného Německa. Prožijete americký sen boháče Velkého Gatsbyho, a na své si přijdou i ti, které potěší trocha fantazie a kouzel.

Velikáni světové literatury

velikani-svetove-literatury

Co všechno se může stát na festivalu, kam dorazí skupina lidí velice úspěšných ve svých oborech a zároveň ochotných zajít hodně daleko při plnění svých snů? A co si můžeme odnést z nedokončeného posledního románu francouzské feministky?

Na stopě

na-stope

S dobrou kriminálkou nemůžete sáhnout vedle. Mrazení v zádech, napětí, jak to všechno dopadne, hrůzostrašné zločiny, které vám v noci nedovolí usnout, a navrch ještě porce romantiky…

Pohlaví, rasa a identita

Silenstvi davu_uvodni

Douglas Murray zkoumá nejrozporuplnější problémy 21. století: sexualitu, pohlaví, technologie a rasu. Odhaluje kulturní války odehrávající se na našich pracovištích, ve školách či domácnostech ve jménu sociální spravedlnosti a politiky identity.