Nakladatel: Leda

Nakladatelství Leda se zaměřuje na vydávání slovníků a jazykových učebnic v knižní i elektronické podobě. V nabídce najdete kromě učebnic také výukové programy.
Nakladatelství vydává také zajímavé tituly z oblasti beletrie a literatury faktu.
Zaregistrovaní návštěvníci v LEDA klubu mohou získat na knihy výhodné slevy a neomezený přístup do on-line slovníků.

https://www.leda.cz/


Leda - Nejnovější knihy

knihaKacířova zpověď knihaOsm smrtelných hříchů civilizace knihaDáma s kaméliemi knihaRainer Maria Rilke

Leda - Související články

Biografické obrázky historie

uvod biografie

V dnešních tipech nabídneme už skoro tradičně biografie – milostné vzplanutí velkého básníka, románové zpracování života známého malíře, jedinečný příběh jedné továrny a jejích majitelů a zápisky vojenského maršála. Každý si tak může vybrat to, na co bude mít zrovna chuť.

Příběhy z hloubi dějin

historie uvod

V dnešních knižních tipech naleznete tři příběhy z hloubi dějin. Německý autor Ch. H. Spieß vás zavede do 13. století, česká spisovatelka Oldřiška Ciprová do 15. století a prostřednictvím slavného příběhu francouzského spisovatele Alexandra Dumase ml. nahlédnete do 1. poloviny 19. století.

Konzervativci proti ideologii progresivismu

kacir uvod

Novinka filosofa Rogera Scrutona přináší výbor esejí. V nich se zabývá nejenom současnými a moderními tématy jako ochrana přírody nebo virtuální realita, ale poukazuje také na hluboké individuální potřeby člověka.

Co máme v genech?

Tipy_Geny_Strucne dejiny kazdeho z nas

To je otázka, nad kterou se jistě alespoň jednou zamyslel každý z nás. Následující dva knižní tipy vám na ni konečně dají uspokojivé odpovědi a přinesou přitom mnoho působivých postřehů.

Současnost a budoucnost civilizace

Svety-jak-je-nezname

Dnešní tipy obsahují pět knih, které ukazují současnost a budoucnost naší civilizace. Zabývají se problematikou tání ledovců, smrtelnými hříchy moderního člověka, apokalyptickým environmentalismem i technologickým pokrokem a umělou inteligencí.