Rubrika: Beletrie pro dospělé – recenze

Když se světlo a tma spojí v šero

sera_hlidka

Třetí díl populární ruské fantasy série se dočkal nového vydání.  Ani tentokrát nekončí boj Světla a Tmy, zástupci obou hlídek se však musí spojit, aby se společně postavili nebezpečnému nepříteli.

Alegorická skladba slavného básníka středověké Anglie

ptaci_snem

Kdo by neznal Canterburské povídky Geoffreyho Chaucera, jež zdobí seznamy povinné četby na středních školách. Málokdo však zná alegorickou báseň Ptačí sněm, která svou kvalitou za slavnými povídkami rozhodně nekulhá.

Vražedný Noční pták

Noční lov (předprodej) - Ukázka

Tiše jako sova vniká v noci do domů těch, které si přeje ztrestat. Beze stopy mizí a za sebou zanechává zkázu. Kdo zastaví řádění Nočního ptáka?

Mrtví ve fontáně

fontana-perex

Nathalie nemá zrovna štěstí na muže. Prvního zavraždil neznámý pachatel, z manželství s druhým vyvázla rozvodem. Ve chvíli, kdy si užívá života, je před jejíma očima zavražděn přítel, který si s ní dal schůzku. A jeho mrtvola leží ve fontáně stejně jako před lety její první láska…

Alex Cross na lopatkách?

primy_zasah_nahled

Alex Cross a jeho žena Bree Stoneová mají plné ruce práce s vyšetřováním zločinů a doma jim zatím stavební firma přebudovává kuchyň. Ani jeden však netuší, že zvládnout domácí chaos a vypátrat pachatele, který nenechává stopy, nebude tou největší životní zkouškou, jež je čeká…

Horác a Vašátko v akci

ryze_poCharvatsku_stinova_hra_nahled

Malíř Horác má detektivní čich. Dokonale rozumí lidským povahám a jsa zadumán se leckdy dobere nečekané pravdy. To detektiv Vašátko má zase jiné metody. Když se ale ti dva spojí, mají pachatelé důvod se třást…

Pan Mercedes přijíždí naposledy

konechlidky

Úspěšná trilogie světoznámého Stephena Kinga se po dvou napínavých dílech dočkala závěru. A konec příběhu je samozřejmě typicky „kingovský“.

Holubice, která k nám přiletěla z Austrálie

diamantova-holubice-perex

Krimiromán, jehož hlavním hrdinou není policista, ale ani padouch či oběť, k nám přiletěl až od protinožců z Austrálie. Ústřední postavou je mladá míšenka, která hledá své místo na slunci.

První díl nové série historických románů

katerinaaragonska

Alison Weirová se již stihla zapsat do srdcí všech milovníků tudorovské dynastie svými historickými romány i populárně naučnými knihami. Nyní přichází s novou sérií románů o šesti tudorovských královnách.

Machinace kolem dolu

570x460x0_6c4d9a609dfa77d36d9f2320260fcd5b

Kniha Důl, jejímž autorem je finský spisovatel Antii Tuomainena, je přesně tou knihou, kterou ocení každý čtenář, který se nespokojí jen s detektivní zápletkou a hledá i v žánru krimi něco navíc.