Rubrika: Beletrie pro dospělé – recenze

Útočiště, nebo hrob?

Netvora 3_Azyl

Maika Půlvlčice našla úkryt v přístavu střeženém magickým štítem. Když ale štít nešťastnou náhodou rozbije, ona i její přátelé se znovu ocitnou v nebezpečí.

Inspektor Bergman v Beskydech

snezny-mesic-perex

Josef Bergman přemýšlí o konci kariéry, leč místo odpočinku musí řešit případ zavražděných realitních makléřek. Souvisí smrt ženy v Praze s tou v Beskydech? A jakou roli v případu hrají ochránci přírody?

Tajná strana války

Ryan_JakJsemVyhralValku_audio

Válka není pouze střílení, vraždění a umírání. Mezi těmito činnostmi je i mnoho času, jenž musí muži i ženy vyplnit zcela běžnými činnostmi, jen často v poněkud bizarních kulisách a podmínkách. Pojďme si o tom něco poslechnout v nově namluvené klasice.

Vyšlechtěte si svého chlapa

Kovarova_JakChovatMuze

O tom, že partnerské soužití nebývá vždy jen procházkou růžovým sadem, není asi třeba polemizovat. Někdo řeší krizi vztahu tím, že z něj odejde, jiní za něj bojují ze všech sil. Nyní se nám do rukou dostává zaručený návod: Jak chovat muže.

Západozemí pod nadvládou Targaryenů

Ohen-a-krev-perex

Tři sta let před událostmi, které odstartovala Hra o trůny, vládli Západozemí draci. Úvodní část dějin rodu Targaryenů nás seznamuje se zásadními momenty jejich životů, s počátkem u legendárního Aegona I. Dobyvatele.

Obstojí Sebevražedný oddíl v zatěžkávací zkoušce bojem?

sebevrazedny_oddil_3a

Tentokrát se bude muset Sebevražedný oddíl vypořádat s mimořádně nebezpečným nepřítelem, který hodlá sprovodit velitelku skupiny z povrchu zemského. Do děje zasáhne i zrádce ve vlastních řadách, jenž se nebojí prolévat krev svých kolegů.

Koho vojna schvátí, nerada pak vrátí

Kucera_BiliBaroni2

Jsou rozhodnutí, jež činíme v dobré víře, že nám přinesou očekávaný výsledek. Někdy se tak doopravdy stane, leč nezřídka nepřijde jen odměna. Vymanit se pak z nechtěných následků nemusí být vůbec snadné.

Těžký úděl veterinářky

Veterinarka

Aby mladá veterinářka přežila ve zdraví na irském venkově, bude potřebovat pevné nervy a smysl pro humor.

Dlouho očekávané pokračování Písně ledu a ohně

tanec_s_draky

Na knihu Tanec s draky čekali fanoušci slavné fantasy ságy několik dlouhých let. Nakladatelství Argo nyní přichází s revidovaným překladem, lépe vyhovujícím moderním standardům.

Touha po krvi

Nesbo_Zizen_audio

Některé stíny nás nikdy nepřestanou pronásledovat. Když se začnou objevovat mrtovoly se stopami upířích zubů, koho by měla policie přivolat na pomoc? Samozřejmě toho, kdo už v minulosti dosáhl při vyšetřování vražd nadstandardních výsledků. Harryho Holea.