Rubrika: Beletrie pro dospělé – recenze

Temná historie

adanahled

Ač se učíme o králích, vojevůdcích a bitvách, přece jen jsou dějiny utvářeny i osudy obyčejných lidí. Každý z nás má nějakou rodinnou historii. Někdo si ji hýčká, jiný tají…

Prokletý čaroděj

ex_na_kosteti

Vodka a kouzla se nikdy nemíchají! Toto rodinné motto Vivienne dobře zná. Jenže se jím nedokáže řídit ve chvíli, kdy má zlomené srdce a svůj žal utápí právě v alkoholu…

To jako vážně?

Vitvar_UmeniKteremuNikdoNerozumi_audio

Umění je něco, co už z principu nelze uvěznit do jakýchkoli hranic. Co se jednomu líbí, může druhého odpuzovat. Cena uměleckého předmětu se neměří jeho estetickou hodnotou, ale něčím úplně jiným. Čím? Těžko říci.

Poslední šance

kamen-nuzky-papir-perex

Většina lidí si myslí, že své nejbližší dobře zná. Že znají například člověka, se kterým uzavřeli manželství a strávili několik let života. Jenže co když tomu tak není?

Válka z různých stran

Shaw_MladiLvi_audio

O druhé světové válce už byly napsány tisíce, ne-li statisíce stran. V dnešním světě, kde se rozpínavost stává něčím, s čím naneštěstí musíme znovu počítat, stojí za to připomínat si, co peklo válečného konfliktu opravdu znamená.

Ukradený obraz

zena_v_ohni

Kam zmizel cenný obraz ukradený nacisty ve 30. letech 20. století? Dostane se po mnoha letech konečně do rukou právoplatného majitele?

Máloco je takové, jaké se zdá

Christie_MuzVHnedemObleku_audio

Být svědkem zdánlivé nehody může v člověku probudit takovou míru zvědavosti, že to zkrátka nedokáže nechat být. Zakousne se do stopy, na první pohled marné, a krok za krokem, míli z mílí, se postupně prokousá až k odkrytí zločineckého spiknutí.

Vyrovnat se s minulostí

krabicka-vzpominek-perex

Nikdy není pozdě na vyrovnání se s minulostí a ani věk sto let není překážkou, když nechybí vůle a mladá pečovatelka. Tak tedy vzhůru do časů dávno minulých!

Dva plus tucet

King_VsechnoJeDefinitivni

Napětí, vzrušení, neotřelé myšlenky, příběhy ze života skutečného, ale i fantastického, to všechno jsou atributy, jež dokáže nabídnout pravý mistr spisovatelského řemesla. Bát se v režii pravého krále hororu, to už stojí za to.

Bývávalo

Woodward_DinosauriAJinaPravekaZvirata

Lidstvo jako druh mívá tendenci označovat samo sebe za vrchol evolučního žebříčku na této planetě. Odložíme-li ale na chvíli svou domýšlivost, zjistíme, že před námi Zemi vládli mnohem silnější, odolnější a nejspíš i zajímavější jedinci. Dinosauři.