Rubrika: Beletrie pro dospělé – recenze

Padání

Drahonovska_Jislova_BezVlasu

Muže bez vlasové pokrývky dnes potkáváme poměrně běžně. Svým způsobem se z toho stala i jistá móda. Když ale potkáme stejně vypadající ženu, obvykle nás to překvapí. Na rozdíl od chlapů, u žen holou hlavu zpravidla nevnímáme jako otázku volby. Je tomu skutečně tak?

Nyxia potřetí a naposled

Nyxia-povstava-perex

Na jaře jsme se dočkali závěrečného dílu vesmírné sci-fi trilogie Nyxia. Emmett a jeho přátelé mají plné ruce práce s tím, aby zvládli přežít a opustit planetu. V cestě jim ale stojí řada přírodních i babylonských překážek. Zvládnou je překonat a bezpečně doletět domů?

Fatální souvislosti

Hayes_JaPoutnik_audio

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč se ta či ona událost odehrála? Co vedlo právě k takovému průběhu, jaký nakonec měla? Málokdo asi dokáže odhadnout reálné následky konkrétní situace. O tom, jak nebezpečné mohou některé zážitky v konečných důsledcích být, se dozvíme od Poutníka.

Stinné stránky společnosti

Liksom_ZivotJeJenNahoda

Všichni si nejspíš uvědomujeme, že společnost tvoří mnoho sociálních skupin. Určitě si také uvědomujeme, že ne všichni naši spoluobčané přispívají k rozvoji své země stejnou měrou. Jsme si ale opravdu vědomi míry parazitismu některých z nich?

Před pikolou, za pikolou

Weaver_NikdoNeniDoma_audio

Čas od času se někdo ztratí. Když ale v jediném okamžiku zmizí celé osazenstvo jedné malé vesničky, jde vpravdě o záhadu všech záhad. Je vůbec možné najít nějaká vodítka i několik let po takové události? Chce to jistou dávku umu, štěstí a hlavně odolnosti. Pak je možné téměř všechno.

Třikrát Velká Sova

nejhorsi-obavy-nahled

Nejméně ve dvou rozhovorech jsem slyšela, že Michal Sýkora nechce psát nekonečnou detektivní sérii s jednou ústřední hrdinkou. Poté, co úspěšně zlikvidoval skoro celý tým, jsem tomu i věřila. Jenže mu to zřejmě nedalo…

Temná věž je již na dosah ruky

zpev-susannah-temna-vez-vi

Předposlední díl ságy Temná věž jako by připravoval půdu pro velkolepé vyvrcholení. Kniha se věnuje zejména postavě Susannah, která patří mezi členy Rolandova ka-tet.

Konečně světlá vize budoucnosti

Klima_KosmickeListy

Vydat v domácích podmínkách knihu nemusí být pro člověka „z ulice“ snadná záležitost, pokud si nechce náklady hradit kompletně z vlastní pokladničky. Stát se tedy redaktorem literární rubriky může takovému dychtivému autorovi připadat jako splněný sen. Schválně, čí dílo bude na své nové pozici upřednostňovat?

Závěr epické fantasy trilogie Draconis Memoria

rise_popela

Fanoušci autora fantasy literatury Anthonyho Ryana se dočkali dechberoucího závěru jeho úspěšné trilogie Draconis Memoria, kombinující v sobě prvky fantasy literatury a steampunku.

Porazí pistolníci Vlky z Cally?

Vlci_z_Cally

V románu Vlci z Cally se pistolníci tentokrát postaví tajemným Vlkům, kteří trýzní obyvatele města Calla. Těm kradou vždy jedno z narozených dvojčat – dítě je po čase vráceno zpět, ovšem s doživotními následky.