Rubrika: Beletrie pro dospělé – recenze

Pan Mercedes přijíždí naposledy

konechlidky

Úspěšná trilogie světoznámého Stephena Kinga se po dvou napínavých dílech dočkala závěru. A konec příběhu je samozřejmě typicky „kingovský“.

Holubice, která k nám přiletěla z Austrálie

diamantova-holubice-perex

Krimiromán, jehož hlavním hrdinou není policista, ale ani padouch či oběť, k nám přiletěl až od protinožců z Austrálie. Ústřední postavou je mladá míšenka, která hledá své místo na slunci.

První díl nové série historických románů

katerinaaragonska

Alison Weirová se již stihla zapsat do srdcí všech milovníků tudorovské dynastie svými historickými romány i populárně naučnými knihami. Nyní přichází s novou sérií románů o šesti tudorovských královnách.

Machinace kolem dolu

570x460x0_6c4d9a609dfa77d36d9f2320260fcd5b

Kniha Důl, jejímž autorem je finský spisovatel Antii Tuomainena, je přesně tou knihou, kterou ocení každý čtenář, který se nespokojí jen s detektivní zápletkou a hledá i v žánru krimi něco navíc.

Něžný vrah v sametové době

Nezna_fata_morgana_nahled

Jednou za deset měsíců musel jít na lov. Zavražděnou ženu zanechal vždy na stejné lavičce v parku, jakoby si tu jen zdřímla, a odnesl si trofej. Byli by ho chytli, nebýt to v čase, o němž se teď mluví jako o „sametové revoluci“…

Bridgetin těhotenský deníček

Dítě Bridget Jonesové

Těhotenství není žádný med. Tím spíš, když jste svobodná, opuštěná ženská se čtyřicítkou na krku, která ani neví, čí dítě vlastně čeká. Jenže Bridget Jonesová už dávno zjistila, že život jen málokdy běží přesně podle našich představ…

Poslední Hurvínkův dárek k devadesátinám

ToNejlepsiZHurvinka

Představte si, že dostanete za úkol vybrat jen čtyři zástupce toho nejlepšího z desítek, ne-li stovek možností, z nichž každá sama o sobě reprezentuje špičku ve svém oboru. To je, popravdě, noční můra každého takto zaúkolovaného jedince. A tak To nejlepší z Hurvínka by se možná mělo spíš jmenovat Něco z toho nejlepšího.

Z Indie do Portugalských velehor

570x460x0_70ee91a7f0b3d51b9a4e7e17d63a617f

Portugalské velehory jsou knihou kanadského autora Yanna Martela. Ten se v České republice asi nejvíce proslavil díky filmovému zpracování jeho románu Pí a jeho život. Portugalské velehory jsou jiné, ale neztrácí nic ze spisovatelova osobitého stylu vyprávění.

Babičky kontra studený svět techniky

babicky_den_zkazy_nahled

Závěr finské trilogie z prostředí domova důchodců patří technickému pokroku tak trochu předpovídaném Čapkovým R.U.R. Z rekonstruovaného Podzimního háje se vytratila veškerá lidská péče a devadesátileté stařenky čelí frontálnímu útoku techniky a rádoby křesťanské lačnosti po penězích.

Otázky původu

Haddix_Setkani

Na to, odkud pocházíme, se ptáme od počátku věků. A přestože otázka původu lidstva jako celku je jistě vzrušující, stejně je nakonec důležitější otázka původu nás samých – jedinců. Jsou naši rodiče opravdu naši nebo jsme adoptovaní? Kdo opravdu jsme a kde jsme se tu vzali?