Rubrika: Beletrie pro dospělé – recenze

Vlastní chyby, vlastní odpovědnost

Thomasova_DostDobraMatka

Být rodičem je jistě naplňující poslání. Ne vždy ale jde rodičovství podle plánu. Být psychoterapeutem je zodpovědná práce. Také svého druhu poslání. Dají se oba směry skloubit do fungujícího celku i v případě, že jeden z nich nefunguje podle našich představ?

Jo Nesbø posílá čtenářům Nůž – dvanácté zastavení s Harry Holem

nuz-perex

Harry Hole je v nezáviděníhodné pozici: vyhozen manželkou, suspendován u policie. Jeho démoni jej zase pohltili a hrozí, že jej stáhnou pod hladinu. A to doslova!

Třetí pokračování slavného steampunkového komiksu

lady_mechanika_3

V nové knize komiksového scenáristy Marcia Chena se čtenáři vrátí zpět do Mechanika City, kde se z ulic ztrácejí sirotci. Lady Mechanika a její přátelé tentokrát musejí vypátrat, kdo a proč malé chlapce unáší.

Život ve světě nesmrtelných

klub-sebevrahu-perex

V nedaleké budoucnosti je svět, jak ho známe nyní, trochu jiný. Medicínský pokrok jde mílovými kroky kupředu a lidský věk stále roste. V popředí těchto okolností dochází ke střetu dvou odlišných žen s různým náhledem na život…

Co kdyby se Drákula objevil v moderní době?

prokleti-salemu

Román Prokletí Salemu je inspirován úvahou Stephena Kinga, který jednou přemýšlel, co by se stalo, kdyby se Drákula objevil v moderní době. Nečekejte však romantiku ve stylu Stmívání či Anne Rice – King vás donutí bát se a věřit na upíry.

Když se dva perou

Mann_Pezzullo_LovDraka

Už jste někdy přemýšleli nad tím, odkud se berou prostředky pro financování světových konfliktů? Případně z čeho si diktátoři nechávají platit svůj rozmařilý životní styl? Na některé z těchto otázek nám možná pomohou najít odpověď členové SEAL Teamu Six.

Vražedná genialita

Pratchett_MuziVeZbrani_audio

Jsou vynálezy, které dokáží přinést lidstvu hodně dobrého. A pak jsou tu ty, které by bylo lépe nikdy neobjevit. Přesto se zdá, že právě ty druhé mají nečekanou schopnost manipulovat dějinami, nejčastěji ve své vlastní zničující režii.

Do vesmíru nejenom mimo nás

Bradbury_IlustrovanyMuz_audio

Víte, co mají společného výrazy jako kolonizace vesmíru, cesty časem, invaze, ale i smrt a láska? Nebudu vás trápit. Odpověď je vlastně jednoduchá: lidstvo. Ano, lidé jsou ona tajná ingredience, na níž stojí tajemství nejednoho skvělého příběhu.

Subjektivní pohled na život v Československu na přelomu 80. a 90. let minulého století

jachym-topol-sestra

Prvotina Jáchyma Topola je jedním z nejúspěšnějších polistopadových románů. Na dobu po sametové revoluci hledí „zdola“, když popisuje negativní sociální jevy jako kriminalitu či rasismus, které s sebou přinesla prudká doba změn.

Víra za každou cenu

Goffa_UhelPohledu

Možná se vám už stalo, že se váš přítel ocitl v situaci, která na něj nevrhla to nejlepší světlo. Dokázali jste mu zachovat důvěru za každou cenu, pevně fixováni na toho, koho znáte? Nebo jste nad ním symbolicky zlomili hůl a uvěřili těm ostatním? Všechno je ale obvykle otázkou Úhlu pohledu.