Rubrika: Beletrie pro dospělé – recenze

Projděte se po Zelené míli s audioknihou

zelena_mile

Stephen King patří k tomu zvláštnímu druhu spisovatele, který je schopen chrlit každý rok další a další knihy, aniž by musel rezignovat na jejich kvalitu. Jeho kultovní román Zelená míle, který se dočkal neméně slavného filmového zpracování, si nyní můžete vychutnat jako audioknihu.

Bílí i jiní koně

Goffa_MuzZChatrce_audio

Porevoluční doba se do paměti starších generací zapsala kromě euforie i mnoha nepříjemnými kauzami. Před podvodníky se otevřely zcela nové a téměř bezmezné možnosti k obohacení, jež zároveň nabízely celou řadu rolí pro ty, kdo se do takového procesu zapojili.

Poslání

Kay_BudeToBoletDoktore_audio

Říká se, že lékařská věda je hlavně posláním. Kdo se nikdy ve zdravotnictví profesně nepohyboval, jen těžko si dokáže představit, co všechno může taková profese obnášet. Praxe se totiž od televizních seriálů liší. Spíš více, než méně.

Posedlost

Weaver_UdoliMrtvych_audio

Živit se hledáním zmizelých osob není jen o mravenčí práci, nekonečné trpělivosti a schopnosti logického uvažování. Často při takové aktivitě může jít nejen o zdraví, ale i o život. Zvlášť, když se objeví i přízraky minulosti.

Bouře nad savanou

boure-nad-savanou-hindrakova_nahled

Nevstoupíš dvakrát do téže řeky – v běhu času v ní plyne jiná voda a i ty jsi jiný. Nebo to snad jde, popřít všechny změny a prožít znovu to stejné?

Dva tucty do kapsy

Guinova_GwilaninaHarfa

Povídkové sbírky jsou skvělým čtením do naší uspěchané doby. Člověk snadněji vyšetří těch pár (desítek) minut, aby zvládl dočíst jeden příběh do konce na jeden zátah. Uspořádat průřez tvorbou mimořádně plodné autorky však představuje výzvu. Pojďme se podívat, jak si s tím v Gnóm!u poradili.

Do posledního muže

Child_Spravedlnost

Jistě jste již slyšeli o vybírání výpalného. Možná jste se s ním dokonce i setkali na vlastní kůži. Že jde o špatnost, o tom nejspíš také málokdo (kromě výběrčích samých) pochybuje. Že budou ti, kdo takový druh podnikání provozují, potrestáni, o tom ovšem většinou jen sníme.

Jak by vypadal svět, kdyby zemřeli všichni dospělí?

vek-supernovy

Staronová kniha předního spisovatele sci-fi Liou Cch’-sina zpracovává zajímavé a originální téma, které je však po literární stránce mimořádné náročné. Podařilo se autorovi zopakovat svůj úspěch s epickou trilogií Vzpomínka na Zemi?

Za zdmi

Goffa_Sekta_audio

Odvěká touha člověka po příslušnosti ke komunitě přirozeně otevírá prostor i pro více či méně samozvané proroky. Po sametové revoluci se i u nás objevilo nemalé množství společenstev tyjících z jedincova pocitu osamocení a sociální nejistoty. Pod různými názvy vznikaly skutečné sekty.

Širokospektrý král

King_PataCtvrtina

Být králem i podle jména může svým nositelům přinášet mnohá očekávání i závazky. Ne každý jim ovšem chce, může nebo dokáže dostát. Naopak, jste-li za vládce žánru považováni širokou veřejností, pak máte přímo povinnost své pověsti dostát. Dokázal to Stephen King i tentokrát?