Rubrika: Beletrie pro dospělé – recenze

Sůl nejen nad zlato

Bannalec_BretanskeZlato

Klasická pohádka slibuje, že svět zbavený soli přinese lidem mnohá utrpení. Konzument odkázaný pouze na sladké brzy zjistí, že za zrnko soli rád zaplatí i přemrštěnou cenu. Není tedy divu, že i solný business svádí ke zločinu. A nemluvíme jen o pašování a černém trhu.

Kdo tě bude hledat…

Mrtva_holka_dobra_holka_cast_druhanahled

Závěrečný díl trilogie v češtině tvoří dvě knihy. Naštěstí už jsou obě na pultech. Kdyby tomu tak nebylo, čtenáři by nemohli spát…

Záměna

touha

K čemu všemu může vést záměna kufrů, ke které dojde na letišti?

Kdo tě bude hledat, až zmizíš?

Mrtva_holka_dobra_holka1nahled

Pipa má za sebou dvě řady úspěšného podcastu, v nichž rozkryla dva složité kriminální případy. Nikdo ale neví, čemu musí čelit ona sama!

Bát se hned čtyřikrát

King_CtyriPoPulnoci

Svět kolem nás je všechno jen ne jednoduchý. Jakkoli si namlouváme, že věda zná téměř na vše odpověď, nezřídka se zdá, že pravý opak je pravdou. Žánr hororu si libuje ve vytváření nepravděpodobných scénářů. Nepravděpodobné ale ani zdaleka neznamená nemožné.

Láska za ostnatým drátem

divkavpruhovanychsatech-nahled

Ona je Židovka, on bývalý oficír z koncentračního tábora – může být jejich láska skutečná? Nejde jen o zástěrku, která má důstojníka ochránit před soudy?

Mrtvola v podkroví

pomocnice

Zaměstnali byste jako pomocnici v domácnosti osobu se záznamem v trestním rejstříku? Nina Winchesterová to udělala.

Jak jste se seznámili?

jestejsmesenepotkalinahled

Jako redaktorka webového magazínu klade zamilovaným párům tu nejobvyklejší otázku. Už slyšela mnoho romantických odpovědí, ale sama nic podobného neprožila.

Skutečnost si nebere servítky

Muller_SkutecneZlocinyNaPlzensku

Z bezpočtu detektivek si čtenáři mohou odnést pocit, že zločin vždy vyřeší jedna geniální osoba. Podobně lze z díla některých umírněných autorů nabýt dojmu, že zločinec je gentleman připravený přiznat vinu, jakmile je usvědčen. Realita ale bývá zpravidla odlišná.

Nezahrávej si se zvláštními vyšetřovateli!

Child_VolnyPad_audio

Jednou z hlavních motivací pro provádění všemožných podfuků a protizákonných aktivit bývá snaha se (ideálně co nejrychleji) obohatit. Dostat se ale přitom do konfliktu s Jackem Reacherem je jasná poukázka na hluboký hrob. Nebo na Volný pád.