Rubrika: Beletrie pro dospělé – recenze

Nepřítel se probouzí

Cowell_KouzelniciZPradavna_audio

Kdo by netoužil být výjimečný v pozitivním smyslu slova? A proč děti chtějí tak často kráčet po jiných cestách než jejich rodiče? Říká se, že „historia magistra vitae“. Bude to platit i pro Kouzelníky z pradávna?

Ďáblovo opatství je spíše než akčním thrillerem rozvleklou detektivkou

Dablovo_opatstvi

Detektivní román, ve kterém hrají hlavní roli pouze ženy, se odehrává v prostředí kláštera. Příběh kombinuje prvky stylů Agathy Christie a Umberta Eca. Spíše než čtenáře zvyklé na akční detektivní thrillery osloví milovníky klasických detektivek založených na výsleších postav.

Vražda na Štědrý večer

smrtici-tajnosti-perex

Londýnské noční ulice nejsou bezpečné. Prochází jimi tajemný fantom v plynové masce. Sexuálně napadá nic netušící muže i ženy a policie trestuhodně tápe. Změní něco vražda mladé tanečnice?

Martin Servaz a muž s hadí kůží

sestry-perex

Sestry zavražděné v bílých šatech určených k prvnímu přijímání – to byl první velký případ, na kterém se podílel Martin Servaz. Teď se mu přízrak dvou mrtvých po dvaceti pěti letech vrací…

Garfield nakupuje slaninu a rozdává humor

Garfield nakupuje slaninu_uvodni

Málokdo dokáže člověka rozesmát k slzám tím, že jenom leží na zádech a ani se nehne. Garfield to zvládá s přehledem a osobitým šarmem.

Bláznivý útěk z města na vesnici

Bez názvu

Zasmějte se u knížky Z kopce do kopce, jež je sbírkou příhod z malé moravské vesničky a domu na kopci. Kniha nabízí únik z každodenní reality, do trochu jiného světa…

Krásně temný příběh pokračuje

Netvora2_Krev

Ve druhém díle Netvory už čtenář tuší, co může čekat, a tak ho zřejmě nepřekvapí nádherně graficky zpracovaný svět krvelačných stvůr, ztracených duší a temných míst. I když…

Horor o neúspěšné arktické expedici v podobě audioknihy

terror-audiokniha-perex

Děsivý román Dana Simmonse se dočkal vydání ve formě audioknihy. Dramatizovaná četba v celkové délce téměř třiceti šesti hodin dodává příběhu úroveň, kterou kniha nemůže poskytnout.

Zopakuje dcera chybu svojí matky?

Vypujcena-minulost_nahled

Ač se to dětem asi nezdá, i matky byly nejdříve dívkami a řešily své vlastní problémy dospívání. Možná, že přiznání chyb mládí může pomoci dnešní mladé generaci, aby našla odvahu postavit se svým malérům čelem.

Harley Quinn se vrací a je akčnější než kdy dříve

harley_quinn_cervene_maso

Po poměrně nenáročné a lehkovážně laděné druhé komiksové knize o Harley Quinn z edice Znovuzrození hrdinů DC přichází akční třetí pokračování, které se v plné parádě vrací do starých ztřeštěných kolejí.