Rubrika: Beletrie pro dospělé – recenze

Dvě novely Stephena Kinga, které vás nenechají spát

3099-ctyri-po-pulnoci-i-casozrouti-skryte-okno-do-skryte-zahrady

Sbírka dvou povídek Stephena Kinga se sice jmenuje Čtyři po půlnoci, její čtení však v pozdních večerních hodinách kvůli zachování klidného spaní rozhodně nedoporučuji.

Svět se mění

Thor_CiziAgent

Kdysi naše životy utvářela studená válka. Dnes jakoby se tato forma napětí do mezinárodních vztahů opět vracela. Poodkrýt závoj tajemství a ukázat, že věci často bývají jiné, než jakými se zdají, pomůže Cizí agent.

Policie nebyla poslední – přichází Žízeň

zizen-perex

Harry Hole se oženil s Ráchel a chytání sériových vrahů pověsil na hřebík. To mohl být konec asi nejslavnější soudobé kriminální série. Jenže její příznivci, a nakonec i sám autor, usoudili, že by to byla škoda…

Pozor na Malé černé, dostanou vás!

male-cerne-a-devet-zen-perex

Jestliže nemůžete rok co rok o Vánocích odolat a díváte se v televizi na „Lásku nebeskou“, pak si držte klobouky, je tu kniha, jejíž romantická jízda vás strhne také!

Wonder Woman a její cesta do pekla a zpět

wonder-woman-2

Populární komiksová hrdinka Wonder Woman, polobohyně a válečnice ze země Amazonek, se na svém dalším putování vydá až do samotného podsvětí, aby zachránila své nejbližší.

Příběh uprchlické krize v Evropě

Nová odysea

O uprchlické krizi toho bylo napsáno již mnoho. Většina autorů a novinářů však na migranty nahlíží jen jako na vítanou příležitost k vlastnímu zviditelnění se. Patrick Kingsley však ve své knize Nová Odyssea nehledá senzaci, ale snaží se přinést objektivní informace a fakta přímo z míst, odkud lidé do Evropy prchají.

Akta Enzo potřetí!

Peter May_Cerne svetlo

Rozhodl se najít pachatele nevyřešených zločinů, ale podle všeho ani zločinci nezahálí. Další pokračování oblíbené série je celé ve znamení „kdo s koho“…

Jak nesnadné je domluvit se

Kun nezere okurkovy salat_obalka_navrh.qxd

Ač všichni mluvíme stejnou řečí, přesto máme problém se domluvit, shodnout se. Ale není to nic nového pod sluncem, tak tomu bylo i v dobách dřívějších.

Kolikrát je možné zemřít?

Grant_ZemriDvakrat

Profese nájemného zabijáka patří k těm, jež jsou opředeny zvláštním kouzlem. Jistě se najdou tací, kteří tomuto kouzlu dobrodružství a především filmaři a literáty předkládané romantiky podlehli a alespoň na chvíli zatoužili stát se oním osamělým zabijákem – stojícím samozřejmě na straně dobra, ideálně ve službách vlastní vlády. Úskalí takového zaměstnání nám poodhalí například další kniha Andrewho Granta.

Vzpomínky na holokaust

co_odval_dym

Miloš Bondy byl transportován do koncentračního tábora spolu se svými rodiči, když mu bylo šestnáct let. Přežil několik přesunů do jiných koncentračních i vyhlazovacích táborů a nakonec se dožil konce války. Své vzpomínky líčí v knize s poetickým a zároveň děsivým názvem Co odvál dým.