Rubrika: Beletrie pro dospělé – recenze

Harley Quinn a zombie apokalypsa

harley_quinn

Do série Znovuzrození hrdinů DC přibyla komiksová kniha o Harley Quinn, Jokerově šílené expřítelkyni. Ta se tentokrát musí vypořádat se zombie apokalypsou, která postihne Coney Island.

Nebezpečná turistika

Child_Jatka_audio

Představte si to: vydáte se na výlet po stopách svého oblíbeného hudebníka a najednou vás šoupnou za mříže a obviní z vraždy. Nevyděsilo by vás to? Nenaštvalo? Zkuste srovnat své reakce s profesionálem. Čekají nás Jatka.

Nejslavnější upírský román 20. století

ja_legenda

Ve světě, kde lidstvo bylo nakaženo hrůznou epidemií, je jediný imunní člověk paradoxně odsouzen k životu monstra na okraji společnosti.

Znovuzrození Sebevražedného oddílu

sebevrazedny_oddil

Sebevražedný oddíl je zvláštní jednotka superpadouchů, která je vysílána do zdánlivě beznadějných misí. Ne že by její členové byli tak schopní, pouze jsou natolik postradatelní…

Druhá strana mince

Lukjanenko_Reverz

Jeden svět zvaný Centrum spojuje všechny ostatní. Kde jsou hranice, tam je stráž. Kde jsou hranice a stráž, tam bují pašeráctví. Kdybyste dokázali otevírat portály mezi světy, na kterou stranu zákona byste se přidali vy?

Koncentrovaný Reacher

Child_JmenujiSeReacher

Kdo z nás někdy nesnil o tom, že bezpráví, jež nás osobně či naše blízké potkalo, bude potrestáno? A že cesta klasického práva je svého druhu loterie, to je také poměrně známý, byť smutný fakt. Naštěstí je tu někdo, kdo má pro spravedlnost jak cit, tak i sílu ji prosazovat. Jmenuje se Jack Reacher.

Kronika lidství

Bradbury_MartanskaKronika

Skvělou knihu od prostě jen dobré poznáme třeba i tak, že i po třech čtvrtinách století je stále poutavá. Místo zdvořilých rozpaků vyvolává nehasnoucí touhu být čtena znovu a znovu a popisované události nepůsobí směšně, ale aktuálně. Říkejme tomu třeba vizionářství v nejčistší podobě.

Návrat psa baskervillského

prizrak_na_blatech

Knihy Laurie R. Kingové by se daly označit jako fanfikce. Od A. C. Doyla si vypůjčila postavu Sherlocka Holmese, kterou nyní ve svých celosvětově populárních románech zasazuje do nových kontextů.

Stíny tají lži a polopravdy

stiny-nad-zalivem-perex

Písečný poloostrov na jihu Anglie je ideální místo pro trávení léta – slunce, moře, klid a pohoda. Balzám na bolavou duši. Jenže už je tomu sedm let, co toto místo halí přízrak neobjasněného neštěstí…

Cesta kolem světa. O Vánocích.

Mann_Pezzullo_LovSokola

Vánoční čas a zrození nového roku si obvykle spojujeme s klidem a mírem, s posezením v rodinném kruhu, se štědrostí a porozuměním druhým. Teroristé mají ale zjevně zcela jiné představy a plány. Najde se někdo, kdo se jim postaví?