Rubrika: Beletrie pro dospělé – recenze

Ďábelský dům

skryte-obrazky

Co se v minulosti událo za zdmi starého domu? A jak tyto činy ovlivňují přítomnost?

Sladký život na sítích?

Momentalne_nedostupna_nahled

Sociální sítě opanovaly naše životy. Volný čas trávíme nahlížením do soukromí lidí z celého světa. Jenže: nakolik je to, co ukazují fotografie, opravdové? 

Zaplať, přežij

Child_DokonalyPlan

Touha provozovat soukromé nápravné zařízení může mít celou řadu příčin. I když, co si budeme namlouvat, filantropie nejspíš nebude tou hlavní, jakkoli halasně bude mediálně proklamována. Peníze jsou přeci jenom peníze a cestu na vrchol priorit si najdou snáz.

Zločin v říši rostlin i ptáků

vrani-oko-nahled

Lužní lesy a mokřady bývají oázou ptactva, ale i místem, kde rostou léčivé rostliny. A také prostředím, které si pro novou detektivku zvolila Michaela Klevisová.

Dvě strany téže mince

Jeho_a_jeji-nahled

Každý příběh lze nazírat z více stran – záleží na tom, kdo ho vypráví. Jak se tedy dopátrat skutečné pravdy?

Bitevní pole

kancl-po-italsku

Co všechno byste byli ochotni udělat, abyste nepřišli o práci? A lze vůbec spolupracovat s kolegou, který vám jde v jednom kuse po krku?

Nehody se přece stávají…

vlastni-zakonnahled

Kdo zastaví pachatele domácího násilí? Jak potrestat ty, kteří bezostyšně profitují z mezer v zákoně a jsou nepostižitelní? Co třeba Boží mlýny?

Tvůrce světů

Wilkins_TerryPratchettZivotVPoznamkachPodCarou

Na světě nebude mnoho spisovatelů, kterým jejich práce dopomohla k získání rytířského titulu. Jen málokterý autor se může pochlubit slávou a fanouškovskou základnou takového rozsahu jako sir Terry Pratchett. Nyní máme před sebou příběh jeho života.

Holka, s níž jsou potíže

les-v-dome-nahled

Byla jsem malá holka, nicka, která jen toužila být milována. Čeho se mi dostalo, o tom se dodnes stydím i jen přemýšlet…

Jak to celé funguje

King_Nespavost

Nedostatek, případně dokonce absence spánku může vést až ke zhroucení, jemuž předchází celá řada varovných signálů. Mezi jinými třeba výskyt halucinací. Jenže co když ty podivné věci, které nespavec vidí, jsou vlastně skutečné?