Rubrika: Beletrie pro dospělé – recenze

Smrtelná smrt

Pratchett_Sekac_audio

Svět bez smrti se stal tématem mnoha pohádek pro děti i dospělé. Ostatně vize světa obývaného nemrtvými jsou hlavně na filmovém plátně či obrazovce velice populární. Dokážeme ale domyslet nejen jaké by to bylo, ale i proč?

Povídky jako z nejhorších nočních můr

Dolanův cadillac

Podle Kinga má být kvalitní hororová povídka jako zlý pes, který vás kousne, když se k němu přiblížíte příliš blízko. Povídky, které jsou součástí knihy Dolanův cadillac, koušou vskutku důkladně.

Hraj, pokud žiješ

siroteknahled

Dokud žiješ, musíš hrát svoji roli. Ještě nespadla opona – představení je v plném proudu. Lidé budou věřit tomu, co uvidí, jen nezapomínej hrát…

Svatební poplach

Wodehouse_DikyJeevesi_audio

Propadnout svému koníčku může být stejně nebezpečné, jako zahrávat si s city bývalé snoubenky. Říká se, že hudba povznáší, ale ne každý nedobrovolný posluchač o takové rozptýlení stojí. Když se pak na jednom místě sejde nadšený hráč, zamilovaný přítel a k tomu žádoucí žena, začnou se dít divy.

Zoufalství

Nesbo_Nuz_audio

Ani ten nejotrlejší vyšetřovatel nezůstane chladný před smrtí, zvlášť když se obětí stala osoba jemu nejbližší. Tato situace člověka nezbytně přivede na křižovatku. Propadne se do deprese a sebelítosti, nebo se s co nejchladnější hlavou vydá po stopách pachatele?

Finální střet

Pratchett_Gaiman_DobraZnameni_audio

Naplánovat apokalypsu vyžaduje určitě spoustu úsilí a dokonalého souladu mnohých zúčastněných. S čím ale ti Nahoře (nebo Dole) obvykle nepočítají, jsou osobní zájmy běžných pěšáků. Což se nakonec vlastně může ukázat jako Dobrá znamení.

Nová tvář evoluce

Lukjanenko_Kenozoikum

Kdo by netoužil po nesmrtelnosti? Celé generace autorů si kladou otázku, jak jí dosáhnout, ale i jak s ní pak (pře)žít. Dokáže člověka zbavit strachu? Nabídne nekonečný proces poznání? Nebo jen prohloubí temnotu v nejisté duši? 

Lekce domácího násilí

King_RoseMadder

S domácím násilím se potkáváme, co svět světem stojí. A obzvlášť dnes, kdy nás doba virová donutila zůstávat pohromadě víc než kdy dříve, se projevy ponorkové nemoci často projeví vypjatými a nezřídka i život ohrožujícími výbuchy. Ne každý má totiž štěstí na toho správného partnera.

Může v kleci vyrůst láska?

nebe-v-kleci-perex

Možná jste zaregistrovali, že do letošního souboje o Oskary úspěšně zasáhl také válečný film Králíček Jojo. Získal sošku za nejlepší adaptovaný scénář.

Síla slova a myšlenky

Shepard_AmerickaModlitebniPrirucka

K modlitbě se mnozí lidé uchylují až jako k poslední možnosti, dostanou-li se do úzkých. Jaká je reálná síla takové prosby? A komu ji adresovat, aby měla šanci být vyslyšena? Na to a mnoho jiného nám možná odpoví Americká modlitební příručka.