Rubrika: Beletrie pro dospělé – recenze

Země jako skleník

sklenik-aldiss

V průběhu následujících milionů let získala Země úplně jinou podobu, než jakou známe dnes. Lidská obydlí nahradila neprostupná zeleň a člověk sám se změnil k nepoznání. Planetu ovládly rostliny…

Audiokniha o němé dívce a netvorovi

tvar_vody

Namluvit román Tvář vody muselo být obzvláště obtížné. Je totiž o dvou bytostech – jedné lidské a druhé lidské pouze napůl – pro které je charakteristické, že nemluví. Jak se tvůrcům povedlo zachovat atmosféru knihy (a filmu), se můžete přesvědčit na vlastní uši.

Tři, dva, jedna, start

antologie_PlamenakNaKonciLeta

Všední dny nepřinášejí jenom všední příběhy. Když si obvyklá témata vezmou pod lupu zkušené spisovatelky, nemůže to skončit jinak než úspěchem. Přihoďme ještě netypické kulisy a můžeme se těšit na skutečnou čtenářskou žeň.

Závěrečný díl nejoceňovanější sci-fi série současnosti

vzpominka_na_zemi

Křehká rovnováha mezi lidmi a Trisolarany je v ohrožení kvůli letecké inženýrce z jednadvacátého století, která se probudila z hibernace. Její znalosti o dávno zapomenutém projektu mohou způsobit konečnou záhubu lidstva.

Kdo hledá, možná najde

Mroz_Nenalezena_audio

Říká se, že láska je mocná čarodějka. Zkuste si představit, že jste o svou lásku za záhadných okolností přišli, ale o deset let později dostanete novou šanci o ni zase bojovat. Jak byste se zachovali? Půjdete do toho bez ohledu na možné následky?

První díl trilogie od vycházející hvězdy fantastiky

pate_rocni_obdobi

Fantasy román Páté roční období je prvním dílem trilogie Zlomená země. Její autorka získala třikrát v řadě prestižní cenu Hugo za nejlepší román roku. Čím příběh uchvacuje i ty nejnáročnější čtenáře?

Klíčové události 20. století v jedné knize

Osudove okamziky XX stoleti

Minulé století bylo pravděpodobně to nejkrutější, které lidstvo zažilo. První světovou válku vystřídala ideologie nacismu, jež byla vzápětí nahrazena komunismem. Celé toto období přehledně shrnuje Karel Pacner ve své populárně naučné knize.

Umění strojopisné

Hanks_NeobvyklyTyp

Téměř každý člen čtenářské komunity čas od času zatouží přečíst si něco, co se vymyká obvyklým šablonám. Všichni se dříve či později unavíme hltáním dramat či násilí, kritiky či humoru, faktografie či výmyslů. Proč tedy pro změnu nesáhnout po něčem klidném a ze života?

Sirotek, kterému se vyplnil sen

snilek_neznamy.JPG

Už odmalička byl Lazlo posedlý příběhy. Nejvíce ho však okouzlila vyprávění o bájném městě Pláči, po kterém se před dvěma sty lety slehla zem. Jenže nyní zapomenuté město potřebuje pomoc a Lazlo je jediný, kdo ho dokáže spasit.

Kdo se nebojí, čte

Fracassi_HledPrazdnota

Žánr hororu má jistě své specifické publikum. Otázkou ale je, zda má i dost tvůrců? Napsat příběh, při němž se čtenářům rozechvějí kolena, není tak těžké. Mnohem náročnější je napsat takový, během jehož četby se navzdory strachu nedokážou od stránek odtrhnout.