Rubrika: Beletrie pro dospělé – recenze

Závěr epické fantasy trilogie Draconis Memoria

rise_popela

Fanoušci autora fantasy literatury Anthonyho Ryana se dočkali dechberoucího závěru jeho úspěšné trilogie Draconis Memoria, kombinující v sobě prvky fantasy literatury a steampunku.

Porazí pistolníci Vlky z Cally?

Vlci_z_Cally

V románu Vlci z Cally se pistolníci tentokrát postaví tajemným Vlkům, kteří trýzní obyvatele města Calla. Těm kradou vždy jedno z narozených dvojčat – dítě je po čase vráceno zpět, ovšem s doživotními následky.

Vesmírný kolonialismus

Silverberg_DoluKZemi

Dějiny lidského rodu jsou protkané dobyvatelskými výpady různých mocností, jež často přerostly v dlouhodobou politiku kolonialismu. Pod záštitou zdánlivé nadřazenosti vnucuje jedna civilizace své představy o světě tomu, koho si podrobila. A tento (zlo)zvyk si lidé ochotně přenesou i mimo rodnou planetu.

Příběh o dívce, která při cestě za svým snem otřásla celou společností

Vetrny_pristav

Dva přední autoři fantasy a sci-fi literatury spojili své síly, aby napsali příběh o dívce, jejíž touha létat změnila svět. Poeticky laděný román popisuje, jakým způsobem může mít individuální revolta dopady na celou společnost.

Historický komiks plný erotiky

papez_ukrutny

Komiks Papež ukrutný se odehrává na počátku šestnáctého století, kdy se papežský stolec dostal pod nadvládu rodu della Rovere. Autor historickou realitu okořenil o tvrdou erotiku a otevřené násilí.

Schyluje se k finální bitvě o Diův trůn

wonder_woman4

Poté, co Zeus někam zmizel, začali členové božské rodiny kout pikle s cílem obsadit Diovo místo. Na scéně se objevuje několik žhavých kandidátů na post nejmocnější bytosti panteonu, kteří se chystají utkat se ve finální bitvě, jež může zničit celou Zemi.

Soukromý Velký bratr

Minier_NaOkrajiPropasti_audio

Na jednu stranu milujeme moderní technologie a širokou škálu možností, jež nám přinášejí. Na druhou se ale jejich užíváním dobrovolně zříkáme vlastního soukromí, což se někdy může ukázat jako vysloveně smrtelná daň za něco, co ve skutečnosti ani nepotřebujeme.

Pokračování poutě za Temnou věží

Tri_vyvoleni_Temna_vez

Příběh série Temná věž se odehrává ve zdevastované zemi, která je jakýmsi odrazem našeho světa. Nejde o jednoduché čtení – jednotlivé díly se vzájemně přesahují a prolínají, pokud se však čtenář v ději neztratí, je mu odměnou mimořádně kvalitní směs fantasy a hororu.

Mrtví by měli vědět, že jsou milovaní

Dopisy_ze_Sachsenhausenu_nahled

Bylo jí šestnáct a za plotem s elektrickým ohradníkem umírali lidé. Neviděla je. Jejím úkolem bylo spálit poslední slova, která adresovali svým blízkým. Psal se rok 1944, místo děje: Sachsenhausen.

Přežít svůj svět

NaylorGrant_CervenyTrpaslikOmnibus

Stát se posledním žijícím člověkem na Zemi je námětem nejedné povídky, knihy, filmu či seriálu. Nicméně ocitnout se v roli posledního člověka v celém vesmíru, to už chce nějaké nervy. Zvlášť, když vám společnost dělá senilní počítač, holografický ztroskotanec, sebestředný potomek kočičího rodu a jeden snaživý android.