Rubrika: Beletrie pro dospělé – recenze

Román o Janě Seymourové inspirovaný dějinami

jana_seymour

Jana Seymourová byla třetí ženou anglického krále Jindřicha VIII. Seriálové zpracování příběhu o Jindřichovi VIII. ji vykreslilo jako šedou myšku, jaká však byla podle historických pramenů?

Nejvyšší cena

Pacner_KosmonautiNaPokrajiSmrti_audio

Říká se, že každá legrace něco stojí. Je zcela přirozené, že posouvání hranic lidského světa i vědění může požadovat i cenu nejvyšší. Sluší se tedy znovu vzpomenout těch, kdo položili život během expanze lidstva za hranice zemské atmosféry.

Kniha, kterou by si měly přečíst všechny devadesátkové děti  

jeden-kopecek-smoulovy-perex

Čím jsem starší, tím patrněji si uvědomuji, jak čas splašeně letí kupředu. Člověk se ani nenaděje, a už mu na dveře klepe další rok. Sotva ze skříně vyhrabe palčáky, venku je přes třicet stupňů, a tedy ideální čas poohlédnout se po nafukovacím lehátku.

Nový překlad Hostiny pro vrány od Arga

hostina_pro_vrany

Čtvrtý díl Písně ledu a ohně přináší méně akčních scén, ale o to více změn v charakterech hlavních postav. Nakladatelství Argo titul vydalo v novém překladu a atraktivním designu.

Svoboda na křídlech?

narusitel-perex

Do kin i na knižní pulty vstoupil téměř současně příběh z prostředí letců. Nikoli však z dávné historie, ale z té nepříliš vzdálené. Z časů, kdy „železná opona“ neoddělovala jen „Západ“ od „Východu“, ale procházela i lidskými srdci.

Očkování po vikinsku

Cowellova_JakZlomitDraciProkleti_audio

Je-li nepřítel silnější nebo alespoň výrazně větší než vy, možná je vhodná doba zamyslet se nad jiným způsobem konfrontace. Někdy může být účinnější protivníkovi poskytnout pomoc, i když ani on sám netuší, že ji potřebuje.

Cesta na trůn

Prokop_KarelIVTajnyDenik_audio

Na téma období vlády Karla IV. již bylo napsáno tolik textu, že vydávat cokoli dalšího se může zdát nadbytečné. Na druhou stranu mezi těmi tisícovkami stran převážně suchopárných dat je zábavy jako šafránu. Přijít tedy s dobrodružným, a přesto fakty podloženým příběhem, vyprávěným navíc poutavým hlasem, může být sázkou na jistotu.

Román o životě a nečekaných překvapeních

po_mne_potopa

Když se osamělý podivín středního věku rozhodne strávit dovolenou u bratra, zdaleka nečeká, co ho potká. Na osamělém místě poblíž Londýna najde dům, v němž jej pětice rozmanitých obyvatel přivítá coby hosta. Kde je ale háček?

V pohádkách jde o život

Pratchett_CarodejkyNaCestach_audio

Pohádky se obecně považují za příběhy, v nichž dobro porazí zlo, padouši budou potrestáni a kladné postavy naopak odměněny. Příběhy mají svou vlastní sílu. Jsou ale opravdu bezpečné?

Poslechněte si hlas Joony Linny v audioknize Lazar

lazar-audiokniha-perex

Manželům vystupujícím pod uměleckým pseudonymem Lars Kepler vyšla po delší době knižní novinka. Lazar, jak se jejich detektivní román jmenuje, se zároveň objevil jako audiokniha.