Rubrika: Beletrie pro dospělé – recenze

Utopický Gotham a zločinný Batman

61lbWBTpyEL

V Gotham City již nevládne zločin. Batman, jeho partnerka Selina Kyleová a jejich pomocníci se starají o spravedlnost a spokojenost občanů. Gotham City, nyní město naděje, však zažívá neobvykle vysoký počet sebevražd. Kdo má na svědomí temno číhající v jinak idylickém městě?

Příběh z doby, kdy svět potemněl

jakobovy-barvy-perex

Malý chlapec na cestě lesem. Bojuje o svůj život. V rukou nese malou dřevěnou truhličku, která ukrývá poklad – barvy, které je třeba chránit, aby nezmizely ze světa…

Krimipovídky z Manhattanu

povidky_nahled

Americká asociace autorů detektivek oslavila v roce 2015 sedmdesáté výročí založení a dala si pozoruhodný dárek – knihu plnou krimipovídek, jejichž dějištěm je Manhattan.

Prahou obchází temný zločin

PrahaNoir_audioCD

Každá metropole v sobě zákonitě skrývá kromě té viditelné a často o eleganci se snažící i tu nejtemnější stranu. A tato temnota může mít mnoho podob. Alespoň čtrnáct z odstínů černé nám v plném lesku představí Praha Noir.

Povedený Bratr Joakima Zandera

Bratr-perex

Nakladatelství Host vydalo druhý román Joakima Zandera Bratr. Kniha vychází nedlouho po jeho debutu Plavec, který byl nejen u nás velmi úspěšným. Ani Bratr nebude pro své čtenáře zklamáním, právem nese své označení bestseller.

Shakepearologická univerzitní romantika do třetice

laska-podle-shakespeara-3-Sen-noci-univerzitnu-perex

Aubrey a Daniel se již konečně dočkali chvíle, kdy mohou být spolu i na veřejnosti. Aubrey se však stále drží lehce zpět a bude jen na Danielovi, zda ji přesvědčí, že mu může zcela důvěřovat…

Pohádky a pověsti, kam se podíváš

RuzickaDavid_ObriTrpasliciVodnici

Většina míst má svá tajemství, svoji skrytou minulost a známé či takřka zapomenuté pověsti. Týkají-li se tyto příběhy známých končin, jsou pro nás zpravidla o to lákavější. A přidejme ještě obry, trpaslíky, vodníky a skryté poklady a máme tu knihu, jejímuž přečtení lze jen stěží odolat.

Román o sériovém vrahovi podle skutečné události

dabel-v-bilem-meste

V rámci Velkého knižního čtvrtku vyšla kniha oceněná mnoha prestižními literárními cenami. Kniha Ďábel v Bílém městě je beletrizovanou literaturou faktu stavějící na skutečných událostech.

Psychoterapie, nebo magie?

Pesek_JakSeBlazni

Kdo z nás se někdy nepotřeboval vypovídat, svěřit, upustit tíhu tajemství? Někdo volí klasickou zpověď u svého duchovního, jiný sdílí závaží svědomí a bolestí s blízkým přítelem. A pak jsou tu ti, kdo raději vyhledají pomoc moderního zpovědníka – psychoterapeuta.

Smrt neviňátka řeší Richard Krauz

Nestydate_nevinatko_nahled

Mrtvá dívka nalezená ve svém pokoji nedá spát policistům z Našeho Města. Kdo ji znásilnil a zabil tak, že na ní nebyla zjevná ani sebemenší stopa násilí? Je něco takového vůbec možné?