Rubrika: Beletrie pro dospělé – recenze

Variace na téma láska

Letni_romance

Láska je všude kolem nás. V mnoha podobách působí i na hrdiny dnešních tipů: matky, děti, studenty, muže a ženy středního i pokročilého věku. Ať už prožíváme války, nemoci, neštěstí nebo třeba chvíle, kdy se úplně všechno zdá perfektní, a najednou je to pryč, láska si vždycky najde cestu.

Zločin v režii nemrtvých

Pratchet_NohyZJilu_audio

Ve velkém městě dochází k velkému počtu zločinů. A to zvlášť v případě, kdy životní prostor v aglomeraci sdílí bezpočet různých druhů bytostí – od lidí, přes trpaslíky a troly, až po nemrtvé a i ty, kdo o své uznání za živé teprve bojují. Krev mé krve, jíl mého jílu.

Každá koruna dobrá

Svandrlik_MuzSKanadskymTravnikem

Někdo si na živobytí vydělává prací, jiný podvody. A nemusí jít nutně o milionové tunely a úplatky. I mezi zloduchy jsou společenské rozdíly. A tak někdo krade násilím, jiný s grácií. Jako třeba Muž s kanadským trávníkem.

Život v žáru slunce i tance

svitanil-nahled

Do světa závodního společenského tance můžeme lehce nakukovat díky pořadu „Když hvězdy tančí“. Nyní do jeho zákulisí zve i novinka autorky známé tím, že píše příběhy především spojené s Afrikou.

Svět podle Ollertona

Ollerton_BodZlomu

Fakt, že stres spojený s povoláním vojáka může lidskou psychiku ovlivnit všemi směry, není jistě překvapující. Často se setkáváme s příběhy, jež veterány staví do ne právě lichotivého světla. Co se ale podívat na takový vývoj i obráceně? Pojďme najít ten správný Bod zlomu.

Odkopnutá manželka anglického krále

Anna_Klevska

Anna Klevská byla čtvrtou manželkou Jindřicha VIII., anglického krále z tudorovské dynastie, a zároveň první německou královnou Anglie. Příliš dlouho se však na trůnu neohřála a jen díky své inteligenci neskončila na popravišti.

Podaří se bájnému bílému draggovi spálit celý svět?

legie_plamenu

Bílý dragg, kterého všichni považovali za pouhou legendu, se probudil z dlouhého spánku a začal pustošit lidská města. Dokáže Claydon odhalit dávné tajemství a zastavit tak zkázu světa?

Když se nelze spolehnout na vlastní mysl…

Vzkaz na zdi zachodku_uvodni

Inteligentní a vtipný Adam si právě vyslechl šokující diagnózu – trpí nevyléčitelnou psychickou nemocí, která výrazně ovlivňuje jeho každodenní život. Dokáže toto tajemství uchovat před novými přáteli i svou láskou?

Mistrovství individuální psychologie

Wodehouse_DobraPraceJeevesi_audio

Život typického anglického gentlemana je nemyslitelný bez věrného sluhy po boku. Přesahuje-li pánovo sebevědomí jeho reálné schopnosti, představuje dokonalý sluha jedinou šanci zachránit nejednu jinak ztracenou situaci.

Honba za vesmírnou substancí pokračuje

Nyxia-Nespoutana-perex

Členové posádek Genesis přistáli na planetě Eden, aby zde těžili substanci nevyčíslitelné hodnoty – nyxii. Zvládnou na nebezpečném cizím území splnit svůj úkol a dostanou za to vše, co jim bylo přislíbeno, nebo nakonec dopadnou úplně jinak?