Rubrika: Beletrie pro dospělé – recenze

Knihkupectví laskavého bručouna

knihkupectvi_pana_livingstona_nahled

V samém srdci Londýna, ve čtvrti Temple neleží jen slavný Temple Church, ale také zapadlé knihkupectví. Jeho panovníkem je ten neujbručenější knihkupec s laskavýma očima.

Pátá manželka krutého anglického panovníka

Katerina_Howardova_neverna_kralovna

Rozvedená, popravená, zemřela, rozvedená, popravená, přežila. Tak by se daly několika slovy shrnout osudy manželek Jindřicha VIII. Kateřina Howardová byla královou růží bez trnů, nakonec však skončila na popravišti.

Přátelství napříč vesmírem

Weir_Spasitel_audio

Jeden z pohledů na svět říká, že vznik života na Zemi je tak nepravděpodobný, že se prakticky rovná zázraku. Když se něco takového ocitne v ohrožení, je povinností právě lidského rodu udělat cokoli, aby planeta i se svou biosférou přežila. I kdyby hledání léku znamenalo vydat se napříč vesmírem.

Odložený případ věští nebezpečí

soutez-propast-smrti

Kate Marshallová konečně zahájila činnost své soukromé detektivní agentury. Na první velký případ chvíli čekala, ale nejspíš netušila, jak zamotaný a nebezpečný bude.

Důchodem život nekončí

Osman_CtvrtecniKlubAmaterskychDetektivu_audio

Někteří senioři užívají zaslouženého odpočinku čistou zahálkou. Jiní nadšeně vyrazí do světa. Výlet za výletem dohánějí to, co během produktivního věku nestihli. Ale někteří mají o svém volném čase zcela jiné představy. Co si třeba pro zábavu vyřešit nějaký ten zločin?

Historická romantická pohádka

tritydnydosvatbynahled

Vánoce s sebou přinesly i hojné reprízy pohádek. Máte-li chuť na něco v podobném duchu, pak pěkná romantika čtená při dlouhém večeru by mohla být to pravé.

Kdo tahá za nitky

Heinlein_CizinecVCiziZemi_audio

Je možné vlastnit planetu? Může lidské mládě vychovat civilizace, která není lidem v ničem podobná? A pokud ano, činí tak nezištně, nebo sleduje nějaký skrytý záměr? Bude naše vnímání světa ve shodě s tím mimozemským? Pojďme to zjistit. Nebo se o to alespoň pokusit.

Barbarský válečník na cestě za dobrodružstvím

kral_conan

Postava modrookého barbara Conana fascinuje čtenáře už téměř devadesát let. Stal se tváří mnoha filmů, seriálů, komiksů i videoher. Nakladatelství Argo nově vydalo soubor dvou povídek a jednoho románu o tomto cimmerském válečníkovi.

Lež má krátké nohy, i kdyby byly sebekrásnější

obycejne-lharky-nahled

Dvě mladé ženy, každá v jiném postavení, udělají chybu, která přinese trest. Protože se stydí, neumí se pravdě podívat do očí a útěchu hledají ve lži…

Past na nevěstu

tretipolovicka-nahled

Skye už táhne na třicet, a ač je pohádkově bohatá, nemá přítele. Trpí totiž OCD a zatím ji všichni kvůli tomu zavrhli. Až na Burka – ale ten k tomu má své důvody.