Rubrika: Beletrie pro dospělé – recenze

Dekadentní román s náboženskou tématikou od post-punkového zpěváka

a_uzrela_oslice_andela

Hudební tvorbu Nicka Cavea bychom mohli zařadit do post-punku a alternativního rocku. S atmosférou Caveových písní souzní i jeho literární tvorba, která je dekadentní, pesimistická a plná symbolismu.

Love story Arthura Denta

sbohem_a_diky_za_ryby

Čtvrté pokračování „trilogie v pěti knihách“ přináší odlišný koncept vyprávění. Zběsilé střídání zápletek je nahrazeno téměř lineárním popisem rozvoje milostného vztahu Arthura Denta s tajemnou Fanny.

Jde to i jinak

Murphyova_MestoNedlouhoPote

Mnozí spisovatelé i filmaři se nás snaží přesvědčit, že postihne-li svět katastrofa, která zredukuje lidský rod na minimum, všemu bude vládnout temnota, zlo a násilí. Ale bylo by tomu opravdu tak? Je nějaká šance, že by se lidstvo ze svých předchozích omylů poučilo?

Pro každého trošku ze života Simpsonů

Sipsonovi_VelkejSef

Kdo by neznal zlobivého Barta, zvídavou Lízu, miminko Maggie, mamku Marge a svérázného tátu Homera z rodiny Simpsonových? Pojďme se na jejich život podívat i trochu jinýma očima – pohledem překladatele.

Jeden z mnoha

ONeill_Specialista

V novinách, v televizi, obecně ve sdělovacích médiích si občas všimneme zprávy, že ten či onen zloduch ohrožující světovou stabilitu byl dopaden nebo zabit. Přemýšleli jste ale někdy o tom, kdo konkrétně stiskl spoušť? Jaká byla jeho cesta až do toho rozhodujícího okamžiku?

Hlavně se nevzdávat!

dominika_na_ceste_jizni_amerikou_obalka

Kdybych vám vyprávěla o jedné metr a půl vysoké dvacátnici, která na ještě menší motorce projela sama během deseti měsíců Jižní Ameriku, mysleli byste si, že si vymýšlím…

Inteligentní román z viktoriánského období

Nestvura-z-Essexu

Na březích Blackwateru se děje něco podivného. Domorodí vesničané zažívají jednu pohromu za druhou a všude panuje strach. Mnozí by odpřisáhli, že v noci slyšeli děsivé skřípění a viděli, jak se z vody vynořuje temná bytost…

Válka o dinosauří kosti

draci-zuby-perex

Jméno Michaela Crichtona je spojeno především s knihou Jurský park, zfilmovanou Stevenem Spielbergem. Nyní vychází v českém překladu Crichtonova další kniha, Dračí zuby. I zde hrají hlavní roli dinosauři, respektive jejich kosti.

Adamsberg vrahem proti své vůli?

neptun-troj-nahled

Jean Baptiste Adamsberg je svérázný policejní komisař z pařížského kriminálního oddělení. Nikdy příliš nedá na první dojem, ale spíš se řídí svojí intuicí. Jenže když se sám ocitne v podezření z vraždy, zrazuje ho i ona!

Hra na city, která se tak trochu nezdařila

Normalne-jini

Maddy má autistickou sestru a díky tomu i mizivé vyhlídky na jakýkoliv vlastní životní posun kupředu. Albert by se naopak posunul rád, jen k tomu potřebuje peníze. Pak se ale ti dva setkají a všechny plány vezmou rázem za své…