Rubrika: Beletrie pro dospělé – recenze

Román o životě a nečekaných překvapeních

po_mne_potopa

Když se osamělý podivín středního věku rozhodne strávit dovolenou u bratra, zdaleka nečeká, co ho potká. Na osamělém místě poblíž Londýna najde dům, v němž jej pětice rozmanitých obyvatel přivítá coby hosta. Kde je ale háček?

V pohádkách jde o život

Pratchett_CarodejkyNaCestach_audio

Pohádky se obecně považují za příběhy, v nichž dobro porazí zlo, padouši budou potrestáni a kladné postavy naopak odměněny. Příběhy mají svou vlastní sílu. Jsou ale opravdu bezpečné?

Poslechněte si hlas Joony Linny v audioknize Lazar

lazar-audiokniha-perex

Manželům vystupujícím pod uměleckým pseudonymem Lars Kepler vyšla po delší době knižní novinka. Lazar, jak se jejich detektivní román jmenuje, se zároveň objevil jako audiokniha.

Kdo jsem a kam patřím?

DiPetrantonio_Navratilka

Tak si tak žijete svůj bezstarostný život, pláž máte prakticky za oknem, kolem sebe samé skvělé lidi, kteří vás, jak věříte, milují. A najednou bum. Zjistíte, že toto vůbec není vaše rodina a že patříte úplně jinam. Stane se z vás Navrátilka.

Ve službě

Pratchett_StrazeStraze_audio

I ten nejlépe fungující společenský organismus potřebuje mít k dispozici nějaké ochránce pořádku a prosazovatele zákona. Perfektní znalost práva a seznamu nařízení může pak ve spojení s dokonalou morálkou změnit svět. Doslova.

Martinův cestovatelský deníček

jmenuju_se_martin

Přestože sotva oslavil druhé kulatiny, stihl už navštívit všechny kontinenty (vyjma Antarktidy), skočit s padákem nebo se potápět se žraloky. Tak takhle „nudný“ je život youtubera Martina Careva.

V hlavní roli meč

kniha_mecu

Hlavními konstantami ve fantasy povídkách, které do sbírky sestavil editor a redaktor Gardner Dozois, jsou meče. Čtenář se může těšit na krátké prózy mistrů svého žánru, mimo jiné i George R. R. Martina.

I vesmír má vlastní Divoký západ

CV-YLMT000-XX.qxd

Osmé pokračování úspěšné space opery Sága je předposlední komiksovou knihou série před avizovanou autorskou pauzou. Oproti minulému dílu se nenese v tolik pesimistickém duchu.

Kdo zavraždil kanibala?

lazar

Jsou věci, které byste zažít opravdu nechtěli. Jednou z nich je bezpochyby nalézt při ohledání místa činu v kanibalově ledničce hlavu své manželky…

Jak se do lesa volá…

King_CernocernaTma

Většina lidí se alespoň jednou za život rozohní natolik, že by s chutí svému bližnímu provedla to nejhorší možné. Otázka ale zní, zda je možné důsledkům takového činu uniknout? Může se totiž stát, že se situace obrátí proti svému původci.