Rubrika: Beletrie pro dospělé – recenze

Respektuj mimozemšťana svého

Strugacti_UtekyZPekla

Od nepaměti mají lidé potřebu zasahovat do vývoje nově objevených civilizací. Ne vždy, pokud vůbec někdy, dopadne takové vměšování pro původní obyvatele dobře. Jak to ale bude s ovlivňováním případných mimozemšťanů, až nám to technologie dovolí?

Završení havířské kroniky

Sikmykostel3_banner 300x225 (1)

Po nástupu komunistů k moci se mnohé v dolech změnilo. Místo moudrého dobývání nastoupilo stachanovské drancování. A nad šachtami se rozsvěcely rudé hvězdy…

Ne tak úplně obyčejná babička

silena-babicka-perex

Rozvedená matka, která potřebuje pohlídat dvě děti o prázdninách, nemá moc na výběr. Vlastně se jí nabízí jediné řešení: povolat babičku. Jenže její matka není tak úplně normální…

Nedotknutelní

kdyz-zmizela-perex

Co všechno jsou mladé dívky ochotné udělat, aby se staly slavnými, světově vyhledávanými modelkami? A co všechno obětují životu v luxusu?

Nový začátek

nami_to_zacina

Občas lidé musí udělat zásadní životní rozhodnutí. Třeba opustí někoho, koho milovali, protože jim dotyčný dlouho ubližoval. Jaký bude jejich nový začátek?

Někdo chystá ples, někdo loupež

Vase_Hospodyne- nahled

Dvacáté století zatím ušlo jen nepatrný kousek cesty. Na silnicích je pořád víc koní než automobilů. Rozdíly mezi sloužícími a majiteli velkých domů vypadají nepřekonatelně. Nebo jde jen o iluzi?

Vyúčtování se životem

Diky_grazie_merci_nahled

V pětaosmdesáti vyhrála jackpot v kasinu a rozhodla se, že peníze využije k cestě proti proudu času. Pochopí její jednání okolí? A stihne to vůbec? Kolik času jí zbývá?

Svět bez povinností

Strugacti_DraveVeciNasiDoby

Přemýšlíte někdy nad osudy zaniklých civilizací? Kam se propadli obyvatelé kdysi mocných zemí, o jejichž rozkvětu a síle nám dnes vyprávějí už jen ruiny světů, nad nimiž se i teď tají dech? Nemohl je nakonec zničit jejich vlastní blahobyt?

Démon v duši

Fracassi_SirotcinecVUdoli

Když se o někom řekne, že je posedlý ďáblem, zpravidla se jen pousmějeme, případně chápavě pokývneme hlavou. Pokud se to navíc týká dítěte, dnešní svět má tendenci hledat chyby hlavně ve společnosti. Ale co když tam venku opravdu řádí krvežízniví démoni?

Hledačka pohřešovaných

nezzmizela-nahled

Není policistka, ani soukromý vyšetřovatel, přesto našla již čtrnáct pohřešovaných. Ani jeden nebyl živý. Podaří se patnáctou objevit dřív, než zemře?