Rubrika: Lit. akce

Nenechte si ujít v týdnu od 15. do 21. srpna

nenechte_si_ujit

Třetí srpnový týden nebude o literární události nouze – můžete zavítat na velice zajímavé akce v různých koutech naší země. Každý si jistě přijde na své, knihovny nabízejí zábavu pro děti i dospělé.

Nenechte si ujít v týdnu od 1. do 7. srpna

Nenechte si ujít

První srpnový týden si můžete užít závěr Měsíce autorského čtení v Ostravě.  Na své si přijdou ale také děti, které budou moci proniknout do půvabného světa ilustrovaných knížek Miroslava Šaška. 

Nenechte si ujít v týdnu od 25. do 31. července 2016

192_big

Pokud jste ještě jen náhodou nezaznamenali akci Měsíc autorského čtení, je před vámi poslední týden, kdy můžete všechno dohnat a vybranou akci v Brně nebo Ostravě navštívit.  Další příležitost budete mít zase až za celý dlouhý rok. A nebude chybět ani pozvání do hlavního města.

Nenechte si ujít v týdnu od 18. do 24. července 2016

192_big

Jako tenká červená nit se letním bytím každého knihomola táhne Měsíc autorských čtení a ani letos tomu není jinak. U nás program probíhá v Brně a Ostravě, a pokud by někdo zavítal do zahraničí, lze tuto akci navštívit i v Košicích, Vratislavi a Lvově.

Nenechte si ujít v týdnu od 11. do 17. července 2016

192_big

Prázdninové dny jsou určené spíše k lenošení, pobytu v přírodě a sportovním aktivitám než k návštěvě literárních akcí, a proto jejich nabídka není tak pestrá jako po zbytek roku. Vše ale zachraňuje Měsíc autorských čtení, který na našem území probíhá souběžně v Brně a Ostravě.

Nenechte si ujít v týdnu od 4. do 10. července 2016

192_big

Dnešní literární tipy jsou do značné míry inspirované právě probíhajícím Měsícem autorského čtení. Přinášíme pozvánky na to nejzajímavější, co můžete v nadcházejícím týdnu vidět a slyšet. Protože akce na našem území probíhá pouze v Ostravě a Brně, přinášíme i jeden tip pro Pražany.

Nenechte si ujít v týdnu od 27. června do 3. července 2016

192_big

Skoro každý už má minimálně v hlavě sestavený prázdninový program. Ale pro ty, co by náhodou ještě váhali, nebo jsou okolnostmi nuceni odjezd na prázdniny odložit, přinášíme tipy na zajímavé literární akce. A jako každý červenec, i letos na vás čeká Měsíc autorského čtení!

Nenechte si ujít v týdnu od 20. do 26. června 2016

192_big

Téměř všichni se už nemůžeme dočkat blížích se prázdnin a je jedno, jestli jsme školou povinní nebo je nám o pár let více. Prázdninová atmosféra se dotkne každého bez ohledu na věk. Zpříjemněte si čekání na prázdniny návštěvou některé z literárních akcí.

Pavel Kohout a jeho zakopaný pes

DSC_0064

Zástupci nakladatelství Mladá fronta přivítali ve čtvrteční podvečer v Paláci knih Neoluxor Pavla Kohouta při příležitosti křtu a autogramiády jeho již po sedmé vydaného románu Kde je zakopán pes. Pavel Kohout dorazil i se svou ženou Jelenou a dcerou Terezou.

Nenechte si ujít v týdnu od 13. do 19. června 2016

192_big

V nadcházejícím týdnu se s literárními akcemi bez nadsázky roztrhl pytel. Než se rozprchnete na chaty, chalupy a do všech možných prázdninových destinací, vydejte se za poznáním na nějakou zajímavou akci. Třeba pro podpis světoznámého spisovatele nebo na zajímavou přednášku.