Rubrika: Lit. akce

Nenechte si ujít v týdnu od 24. do 30. června

nenechte_si_ujit

I poslední červnový týden přináší několik zajímavých literárních akcí. Děti se mohou zúčastnit čtení z knih Krabička a Ani za nic. Dospělí by si neměli nechat ujít třeba setkání s básníkem Petrem Čichoněm či umělkyní Denisou Sobolovou.

Nenechte si ujít v týdnu od 17. do 23. června

nenechte_si_ujit

Nevíte, jak si zpříjemnit další pracovní týden? Co třeba některou z literárních akcí? Nenechte si ujít setkání s Ivou Hadj Moussa, která vám představí svůj román Těžké duše, či uvedení mysteriózního hororu Ignis fatuus Petry Klabouchové.

Nenechte si ujít v týdnu od 10. do 16. června

nenechte_si_ujit

Máme před sebou další červnový týden a my vám opět přinášíme přehled akcí, kterých se můžete zúčastnit. Nenechte si ujít křest knihy Barvy – Procházka pestrým světem Sáry Boušové či oslavu 20. výročí existence Knihovny Václava Havla.

Nenechte si ujít v týdnu od 3. do 9. června

nenechte_si_ujit

I v červnu se můžete těšit na různé literární akce. Nenechte si ujít třeba mezinárodní básnický festival Stranou – evropští básníci naživo či besedu s Veronikou Opatřilovou o jejích knihách s LGBTQ+ tematikou.

Nenechte si ujít v týdnu od 27. května do 2. června

nenechte_si_ujit

Už víte, jak strávíte poslední květnové a první červnové dny? Co navštívit některou z literárních akcí? Koná se třeba přednáška o samizdatové literatuře, beseda s Petrem Horáčkem a křest knihy Mami, pocem! či Lež má krátké nohy. 

Nenechte si ujít v týdnu od 20. do 26. května

nenechte_si_ujit

Příští týden nás ve světě literatury čeká především 29. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2024. Dále si nenechte ujít třeba besedu s Alenou Mornštajnovou či uvedení knihy Pacanka Kláry Elšíkové.

Nenechte si ujít v týdnu od 13. do 19. května

nenechte_si_ujit

Ani příští týden nebudou chybět zajímavé literární akce. Chystá se například beseda se spisovatelkou Lenkou Chalupovou či diskuze s několika oblíbenými českými spisovatelkami o možnosti žen umělecky tvořit a uplatňovat se.

Nenechte si ujít v týdnu od 6. do 12. května

nenechte_si_ujit

Opět tu máme pravidelný přehled literárních akcí, které byste si neměli nechat ujít. Přijďte třeba na besedu s literátem a cestovatelem Jiřím Peňásem či na setkání čtenářského klubu zaměřené na tvorbu Aleny Mornštajnové.

Nenechte si ujít v týdnu od 29. dubna do 5. května

nenechte_si_ujit

I v posledních dubnových a prvních květnových dnech se konají zajímavé literární akce. Dospělí by si neměli nechat ujít třeba besedu s farářkou Martinou Viktorií Kopeckou a děti (zejména holčičky) určitě potěší pohádkové čtení z knihy o jednorožcích.

Nenechte si ujít v týdnu od 22. do 28. dubna 2024

nenechte_si_ujit

Máme pro vás další tipy na akce ze světa literatury. Nenechte si ujít třeba debatu s ukrajinským historikem Radomyrem Mokrykem, besedu s nikaragujským spisovatelem Sergiem Ramírezem či uvedení novinek dvou českých autorek – Zuzany Hartmanové a Marie Domské.