Rubrika: Lit. akce

Kniha fotografických vzpomínek

robert-vano-uvodni

Slovenský fotograf Robert Vano začal svoji úspěšnou kariéru v USA, kam coby emigrant přišel v roce 1967. Kromě New Yorku se jeho působištěm stalo také Milano a Paříž. Od roku 1990 žije v Praze. V uplynulých dnech své fotografie představil nejen na výstavě, kterou lze až do 8. ledna 2017 zhlédnout v Dansing House Gallery v Kotvě, ale také v publikaci nazvané Memories; kniha byla za přítomnosti umělce uvedena 19. října v Paláci knihy Luxor.

Tipy na cestu za opomíjenými skvosty

Skrytá krása Čech

Tak zní podtitul nové publikace Nakladatelství ČAS, knihy Skrytá krása Čech, jejímiž autory jsou Otomar Dvořák a Josef Pepson Snětivý (autory fotografií pak Jiří Fišar, Josef Pepson Snětivý a Matyáš Bernard Snětivý). Vydavatelský počin de facto rozšiřuje řadu děl Otomara Dvořáka, v nichž spisovatel vede čtenáře po památných, tajemných a především krásných stopách vtisknutých do české scenérie.

Veronika Jonášová pokřtila stylového průvodce Berlínem

berlinanka-nahled

Evropské metropole se od sebe navzájem liší nejen historickými památkami, ale také vyhraněnou, leckdy striktní módou. Do Paříže s luxusní kabelkou, do Říma ve vzdušných, elegantních šatech a do Berlína?  Pokud si nejste jistí, nezoufejte. Veronika Jonášová vám napoví.

Nenechte si ujít v týdnu od 24. do 30. října

nenechte_si_ujit

Říjen se pomalu chýlí ke konci a my opět přinášíme novou nabídku zajímavých literárních akcí, které se konají napříč celou republikou. Užijte si prodloužený víkend společně s knihami a literaturou.

Petr Koukal zahájil novou životní kapitolu důvěrnou zpovědí

koukal-nahled

Nedávným exhibičním zápasem ukončil svou badmintonovou kariéru. Jak je vidět, v novém období svého života Petr Koukal rozhodně zahálet nebude. O tom svědčí i právě vycházející kniha Jsem., zpověď o úskalích seriózního sportu a tabuizované nemoci.

Nenechte si ujít v týdnu od 17. do 23. října

nenechte_si_ujit

I v následujícím týdnu si přijdou milovníci knih a literatury na své. V nabídce je mnoho velice zajímavých událostí, které každého potěší a leckoho možná i inspirují. Začtěte se do našeho článku a vybírejte ty nejzajímavější!

Autogramiáda diáře blogerek z A Cup of Style

dsc_0195

Autogramiáda známých YouTuberek Lucie a Nicole Ehrenbergerových z A Cup of Style u příležitosti vydání jejich motivačního diáře proběhla v Paláci knih Luxor tuto středu ve velmi přátelském duchu.  Byli jsme u toho…

Vydejte se za kořeny lidského bytí s knihou Příběh civilizace

pribeh-civilizace-nahled

Ač titul Příběh civilizace: vzestup a pád stavitelů pyramid z pera profesora Miroslava Bárty působí na první pohled spíše jako studentům a odborníkům určená učebnice egyptské historie, jedná se o mnohem relevantnější a aktuálnější knihu, než by se mnozí domnívali.

Lepší knihu už nenapíšu

knihovna-vaclava-havla

Skutečný příběh Češky, Slovenky a Polky, které těhotné odjely do koncentračního tábora Osvětim. Tak zní podtitul knihy britské autorky Wendy Holden Narodili se, aby přežili. (Knihu v překladu Miroslava Jindry a Irmgard Kolinské vydala Mladá fronta rok poté, co ji v roce 2015 pod titulem Born Survivors publikovalo nakladatelství Sphere.) Dílo, které se stalo světovým bestsellerem, bylo uvedeno 3. října 2016 v Knihovně Václava Havla.

Nenechte si ujít v týdnu od 10. do 16. října

nenechte_si_ujit

Další zajímavé literární akce jsou tu! I tento týden si přijdou příznivci knih na své. V nabídce je opět mnoho poutavých událostí, které nám zpříjemní sychravé podzimní počasí. Začtěte se do prezentovaných akcí a vybírejte!