Rubrika: Lit. akce

Nenechte si ujít v týdnu od 12. do 18. prosince

nenechte_si_ujit

Máme tu třetí adventní neděli a Vánoce už pomalu vchází do dveří. Pokud však ještě nemáte pro všechny své blízké ty správné dárky a hledáte inspiraci, zkuste navštívit některou z nabízených literárních akcí. Určitě získáte minimálně pěkný zážitek.

Fenomén druhá republika a Židé

uvod

Doba od podepsání Mnichovské dohody 29. 9. 1938 do zřízení autonomního Protektorátu Čechy a Morava 16. 2. 1939 přinesla nejen okleštění českého území, ale také krizi demokracie a rozklad morálních hodnot. Jedním z atributů doby byla perzekuce židovské menšiny a její vytěsňování z veřejného života. K tomuto jevu se vztahuje publikace Rozklad židovského života. 167 dní druhé republiky.

Nenechte si ujít v týdnu od 5. do 11. prosince

nenechte_si_ujit

Vánoce se nezadržitelně blíží, máme tu již druhý advent. Pokud už vás unavují všudypřítomné davy nakupujících, neváhejte a odpočiňte si na jedné z nabízených literárních akcí! I tentokrát je z čeho vybírat.

Pád nebes se může jevit jako detektivka

messner-nahled

Kniha Pád nebes (vydaná nakladatelstvím Jota) se v uplynulých dnech připojila k dalším v Čechách publikovaným překladům próz světoznámého italského horolezce Reinholda Messnera. Její prezentace proběhla v pátek 25. listopadu 2016 v Café Paláce knih Neoluxor.

… není čas na iluze

uvod

Publicista, reportér a vedoucí Centra pro studium Blízkého východu na Metropolitní univerzitě Praha Břetislav Tureček vydává v Knižním klubu po předcházejících třech titulech titul čtvrtý, publikaci Blízký východ na propastí.

Nenechte si ujít v týdnu od 28. listopadu do 4. prosince

nenechte_si_ujit

Listopad se vystřídá s prosincem a astronomická zima se zase o kousek přiblíží. I následující první adventní týden můžete strávit s literaturou – akcí s ní spojených je pro vás nachystáno více než dost.

Kniha, která má být čtena

suchy-hvizdala-debata

Ke dvěma knihám rozhovorů, které s Jiřím Suchým připravil Karel Hvížďala a které v odstupu dvaceti let vyšly nejprve samostatně a posléze pak společně pod titulem Fenomén Jiří Suchý, přibyla kniha třetí. Karel Hvížďala tentokrát pro knihu-rozhovor, vzniklou u příležitosti umělcových pětaosmdesátin, zvolil název Legenda Suchý. Publikace byla představena na komorním setkání autorů a dalších hostů 11. listopadu v divadle Semafor.

Nenechte si ujít v týdnu od 21. do 27. listopadu

nenechte_si_ujit

Rádi byste navštívili Afriku zevnitř, potkali Miroslava Žbirku zblízka nebo například zjistili, která dvě slova mohou být klíčem? To vše a mnohem více v najdete v našem pravidelném souhrnu na příští týden chystaných nejzajímavějších literárních akcí.

Kde budeme za dvacet let? Tomáš Sedláček věští v nové knize

sedlacek-nahledovy

Mnohým z nás se asi po přičtení dvaceti let k současnému věku protočí panenky. Jak bude za dvacet lez vypadat život náš a našich blízkých? Autoři knihy 2036 to také rozhodně neměli lehké. Publikace Tomáše Sedláčka přináší zastřená, leč odvážná zamyšlení nad tím, jak by to v rozličných oborech naší společnosti mohlo vypadat za dvě dekády.

Nenechte si ujít v týdnu od 14. do 20. listopadu

nenechte_si_ujit

Ani další listopadový týden nebude výjimkou a nabídne mnoho vyžití pro knihomoly. Všichni nadšenci do knih a literatury opět mohou navštívit množství zajímavých literárních událostí. A určitě nebudou litovat, je z čeho vybírat.