Rubrika: Lit. akce

Nenechte si ujít v týdnu od 27. června do 3. července 2016

192_big

Skoro každý už má minimálně v hlavě sestavený prázdninový program. Ale pro ty, co by náhodou ještě váhali, nebo jsou okolnostmi nuceni odjezd na prázdniny odložit, přinášíme tipy na zajímavé literární akce. A jako každý červenec, i letos na vás čeká Měsíc autorského čtení!

Nenechte si ujít v týdnu od 20. do 26. června 2016

192_big

Téměř všichni se už nemůžeme dočkat blížích se prázdnin a je jedno, jestli jsme školou povinní nebo je nám o pár let více. Prázdninová atmosféra se dotkne každého bez ohledu na věk. Zpříjemněte si čekání na prázdniny návštěvou některé z literárních akcí.

Pavel Kohout a jeho zakopaný pes

DSC_0064

Zástupci nakladatelství Mladá fronta přivítali ve čtvrteční podvečer v Paláci knih Neoluxor Pavla Kohouta při příležitosti křtu a autogramiády jeho již po sedmé vydaného románu Kde je zakopán pes. Pavel Kohout dorazil i se svou ženou Jelenou a dcerou Terezou.

Nenechte si ujít v týdnu od 13. do 19. června 2016

192_big

V nadcházejícím týdnu se s literárními akcemi bez nadsázky roztrhl pytel. Než se rozprchnete na chaty, chalupy a do všech možných prázdninových destinací, vydejte se za poznáním na nějakou zajímavou akci. Třeba pro podpis světoznámého spisovatele nebo na zajímavou přednášku.

Nenechte si ujít v týdnu od 6. do 12. června 2016

192_big

Přenesli jsme se velkým skokem ze zimy rovnou do léta, které přímo vybízí k vycházkám, návštěvě kulturních akcí a pobytu mimo domov. I pro nadcházející týden jsme vybrali pozvánky na zajímavé literární akce, kde si přijdou na své všechny věkové skupiny.

Hana Hindráková pokřtila drsný román z vymahačského podsvětí

lovci lebek nahledovy

V rámci pražského veletrhu Svět knihy byl pokřtěn napínavý román z českého prostředí vycházející v nakladatelství Grada. Autorkou je Hana Hindráková, autorka čtyř dalších knih, které se však svým prostředím od Lovců lebek nemohou lišit více.

Nenechte si ujít v týdnu od 30. května do 5. června 2016

192_big

V nadcházejícím týdnu potěšíme hlavně dětské čtenáře, protože vrcholí akce Celé Česko čte dětem. Ale ani dospělí nepřijdou zkrátka. Bude se křtít, předčítat a na své si přijdou i poetické duše. A celý týden mohou děti i dospělí příjemně zakončit na společné akci.

Nenechte si ujít v týdnu od 23. do 29. května 2016

192_big

Jaké akce spojené s knihami můžete v příštím týdnu navštívit? Vybrali jsme pro vás pozvánky, které potěší milovníky historie, zvířat či největšího českého velikána Cimrmana. A nechybí pozvánka na další čtení Klubu knihomolů – tentokrát si děti vyzkouší, jaké to je, být nevidomý.

Svět knihy, sobota – nejen severská literatura

reed_nordic_stanek

Veletrh Svět knihy probíhal ve čtyřech dnech na výstavišti v Praze-Holešovicích. Celý se nesl v duchu severské literatury, ale byl věnován také fenoménu české krimi. Potkat jste se tu však mohli s mnoha zajímavými osobnostmi.

Pohled návštěvníka na veletrh Svět knihy

SvetKnihy2016_Kubikova_perex

Svět knihy je největší knižní událostí jara, tak jsem si ho nemohla nechat ujít, byť jsem mu mohla věnovat jen jediné odpoledne, a to přímo v pátek třináctého. Vzhledem k tomu, že pod nepřečtenými knihami se stále prohýbá polička a nové knihy ke mně různými kanály neustále proudí, dala jsem si předsevzetí, že nebudu nakupovat, ale věnovat se kulturnímu programu.