Rubrika: Lit. akce

Nenechte si ujít v týdnu od 20. do 26. února

nenechte_si_ujit

Zima pomalu ztrácí svoji sílu a všichni už jistě vyhlížíme jaro a sluníčko. Aby nám čekání co nejrychleji uteklo, přinášíme další přehled těch nezajímavějších akcí ze světa literatury, které se příští týden konají po celé naší republice.

Nenechte si ujít v týdnu od 13. do 19. února

nenechte_si_ujit

Únor se pomalu překlání do své druhé půlky a my tu pro vás opět máme pravidelnou nabídku těch nejzajímavějších literárních akcí, které se u nás v průběhu příštího týdne konají. Začtěte se a vybírejte.

Nenechte si ujít v týdnu od 6. do 12. února

nenechte_si_ujit

Velké mrazy, snad ne jen dočasně, skončily a nás čeká týden trochu přívětivějšího počasí. Ještě příjemnější může být, strávíte-li aspoň jedno odpoledne návštěvou některé z námi vybraných literárních akcí.

Nový Salvador Dalí

salvador-dali-obalka

Salvadora Dalího, katalánského umělce, veřejnost zná především jako surrealistického malíře, případně spoluautora surrealistických filmů Andaluský pes a Zlatý věk (režie Luis Buñuel). Již méně je známo, že poté, kdy se přiklonil k mysticismu a posléze ke křesťanství, vytvořil sérii nádherných ilustrací k narativním textům Starého i Nového zákona.

Nenechte si ujít v týdnu od 30. ledna do 5. února

nenechte_si_ujit

I tentokrát se v našem článku dočtete, kde se příští týden konají zajímavé literární akce. Prožít čas ve společnosti literatury může být velmi inspirativní.

Na vrchol hory smrti

nick-conefrey-uvod

V krátkém čase vydává Nakladatelství Jota další beletrizované zpracování osudů mužů, kteří se pokoušeli zdolat jedny z nejnebezpečnějších a nejzákeřnějších vrcholů světa.

Dívka z Wintonova vlaku spojila životní příběh s recepty

lady remoska nahledovy

Malý příběh o velkých událostech a mnoho jednoduchých receptů. To je kniha Lady Remoska, věnovaná spotřebiči, který už od konce padesátých let minulého století patří do české kuchyně, a dámě, která ho představila anglické společnosti. Sama Milena Grenfell-Bainesová knihu v Praze pokřtila.

Nenechte si ujít v týdnu od 23. do 29. ledna

nenechte_si_ujit

Zima je v plném proudu, mráz svírá ulice měst, vsí i osamělých stavení. Kam se před ním schovat? Ke krbu se sklenicí grogu nebo svařeného vína a nebo na některou z literárních akcí.

Nenechte si ujít v týdnu od 16. do 22. ledna

nenechte_si_ujit

Hledáte-li inspiraci na místa, kde lze příjemně strávit část těchto mrazivých dní, máme tu pro vás náš pravidelný výběr literárních akcí na příští týden.

Nenechte si ujít v týdnu od 9. do 15. ledna

nenechte_si_ujit

Rok 2016 je definitivně minulostí a jednou z mála jistot, s níž vstupujeme do roku nového, je, že i letos nás čeká množství křtů, autorských čtení a dalších zážitků spojených s literaturou. Je tu náš první letošní výběr pro příští týden.