Rubrika: Lit. akce

Literární podzim zahájil francouzský spisovatel Hédi Kaddour

protejsi-brehy-nahled

V rámci Literárního podzimu zavítal do Francouzského institutu autor Hédi Kaddour, aby zde na tiskové konferenci představil výpravný román Protější břehy, odehrávající se v severní Africe dvacátých let dvacátého století.

Nenechte si ujít v týdnu od 26. září do 2. října

nenechte_si_ujit

Podzim už je definitivně tu, není proto nic lepšího než si zajít na zajímavou literární akci. I tento týden je široký výběr událostí v různých koutech naší země. Nechte se inspirovat a vybírejte!

Nenechte si ujít v týdnu od 19. do 25. září

nenechte_si_ujit

Čas běží a máme tu předposlední zářijový týden. Všechny příznivce knih a literatury jistě potěší, že (nejen) knihovny si pro nás připravily pořádný příděl zajímavých akcí. Začtěte se a nechte se na některou z nich nalákat.

Kočičí detektivka z kampaně na hithit.com

dsc_00840000

V Paláci knih Neoluxor byla tento čtvrtek odpoledne představena a také pokřtěna žánrově netradiční kniha Kočka v síti. Vznikla s využitím crowdfundingové kampaně na hithit.com a je určena mladým čtenářům. Navíc se jedná o detektivku, v níž hlavní roli hrají, jak už název napovídá, kočky.

Veronika Bednářová uvedla audioverzi své knihy Má americká krása

ma-americka-krasa-nahled

Když česká novinářka odjížděla před patnácti lety na studijní pobyt do New Yorku, pravděpodobně nečekala, že bude svědkyní jedné z nejtragičtějších událostí dvacátého prvního století. Kniha, v níž na pobyt vzpomíná, byla nyní uvedena jako audiokniha.

Nenechte si ujít v týdnu od 12. do 18. září

nenechte_si_ujit

I tento týden si literární nadšenci mohou zajít na mnoho zajímavých akcí. Nechte se zlákat množstvím křtů nových knih či autogramiád. Nechybí ani přednáška pro všechny, kteří se zajímají o romskou problematiku.

Nenechte si ujít v týdnu od 5. do 11. srpna

nenechte_si_ujit

Prázdniny definitivně skončily, ale nemusíme vůbec smutnit. V knihovnách skončil letní provoz, což znamená, že se znovu naplno rozjíždějí různorodé akce, mezi kterými si vyberou i ti nejnáročnější. Nechte se zlákat a navštivte některou z nabízených akcí.

Náhodu nelze vyloučit

kniha-evropskych-autogramu

V Paláci knihy Luxor se ve čtvrtek 25. srpna 2016 od 17 hodin konala prezentace umělecké česko-anglické monografie Kniha výtvarných autogramů evropské moderny, nedávno publikované ve Vydavatelství Univerzity Palackého. Autorství publikace náleží dvěma osobnostem, historičce umění Doc. PaedDr. Aleně Kavčákové, Dr., a historikovi prof. PhDr. Ivo Bartečkovi.

Nenechte si ujít v týdnu od 29. srpna do 4. září

nenechte_si_ujit

Přestože prázdniny jsou už definitivně u konce, není proč truchlit. Knihovny si pro nás připravily mnoho zajímavých akcí, díky kterým si i začátek září pořádně užijete. Nechte se zlákat naší nabídkou!

Vyšla kniha Olympijský rok, kronika českých atletů

olympijsky rok nahled

Po roce intenzivní spolupráce byl zakončen projekt Českého rozhlasu a Českého olympijského výboru dokumentárním seriálem Olympijský rok. Pod stejným názvem vychází i kniha bohatá na fotografie, jež dává sportovním fanouškům nahlédnout do zákulisí olympijských příprav.