Rubrika: Lit. akce

Nenechte si ujít v týdnu od 23. do 29. května 2016

192_big

Jaké akce spojené s knihami můžete v příštím týdnu navštívit? Vybrali jsme pro vás pozvánky, které potěší milovníky historie, zvířat či největšího českého velikána Cimrmana. A nechybí pozvánka na další čtení Klubu knihomolů – tentokrát si děti vyzkouší, jaké to je, být nevidomý.

Svět knihy, sobota – nejen severská literatura

reed_nordic_stanek

Veletrh Svět knihy probíhal ve čtyřech dnech na výstavišti v Praze-Holešovicích. Celý se nesl v duchu severské literatury, ale byl věnován také fenoménu české krimi. Potkat jste se tu však mohli s mnoha zajímavými osobnostmi.

Pohled návštěvníka na veletrh Svět knihy

SvetKnihy2016_Kubikova_perex

Svět knihy je největší knižní událostí jara, tak jsem si ho nemohla nechat ujít, byť jsem mu mohla věnovat jen jediné odpoledne, a to přímo v pátek třináctého. Vzhledem k tomu, že pod nepřečtenými knihami se stále prohýbá polička a nové knihy ke mně různými kanály neustále proudí, dala jsem si předsevzetí, že nebudu nakupovat, ale věnovat se kulturnímu programu.

Nenechte si ujít v týdnu od 16. do 22. května 2016

192_big

Po hektickém týdnu knihomolů, který se nesl ve znamení několikadenního veletrhu Svět knihy, nastává doba zklidnění, ale ani nyní bychom neměli opomíjet akce spojené s literárními zážitky. Co třeba křest knihy, autorské čtení, divadlo nebo čtení pro nejmenší knihomoly?

Nenechte si ujít v týdnu od 9. do 15. května 2016

192_big

Druhý májový týden opět přináší pozvánky na rozmanité akce spojené s knihami a literaturou. A také se uskuteční veletrh Svět knihy, snad nejočekávanější událost všech knihomolů.

Finská autorka Minna Lindgrenová v Praze

DSC_0534

V rámci literární kampaně #ReadNordic přijela do Prahy finská spisovatelka Minna Lindgrenová, aby v měsíci věnovaném humoru v severské literatuře představila svou trilogii Babičky – humoristické romány s detektivní zápletkou. V klubu Era svět se za přítomnosti dalších hostů konala v páteční podvečer beseda s autorkou.

Člověk víry a naděje

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jan Sokol 18. dubna 2016 oslavil své osmdesáté narozeniny. K tomuto jubileu vydala Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze sborník jeho článků, esejů a glos nazvaný Dluh života. Publikace byla veřejnosti – za přítomnosti autora představena v pondělí 25. dubna v Knihovně Václava Havla.

Nenechte si ujít v týdnu od 2. do 8. května 2016

192_big

I přesto, že máj je vnímaný jako lásky čas, je dobré občas vyrazit i mezi lidi a rozšířit si obzory na nějaké zajímavé akci. Pro každého knihomola je ideální, když se bude jednat o záležitost spojenou s literaturou, nebo dokonce s konkrétní knihou.

Nenechte si ujít v týdnu od 25. dubna do 1. května 2016

192_big

V našem přehledu aktuálních pozvánek na literární akce zavítáme do všech koutů republiky a náš výběr osloví všechny generace.

Křest knihy Evropa, Rusko, teroristé a běženci

Karel Hvížďala

Na začátku tohoto století se zdálo, že se svět uklidnil. Spolu s naším vstupem do Evropské unie a stabilizací situace v Evropě jsme se konečně mohli cítit svobodní a relativně v bezpečí. Poslední roky ale svědčí o opačné tendenci. Mění se svět opět k horšímu?