Rubrika: Lit. akce

Nenechte si ujít v týdnu od 14. do 20. srpna

nenechte_si_ujit

Nedokážete si prázdniny bez knih představit ? V následujících řádcích se dozvíte, kam se můžete příští týden vydat za literaturou. I přesto, že čas dovolených je v plném proudu, knihovny si připravily zajímavé akce.

Nenechte si ujít v týdnu od 7. do 13. srpna

nenechte_si_ujit

Co se týče literární akcí, s koncem měsíce autorského čtení začala okurková sezóna. Je to ale jen klid před bouří, již přinese začátek školního roku. Pro ty z vás, kteří chtějí za knihami vyrazit i teď, jsme přece jen nějaké zajímavé akce našli.

Nenechte si ujít v týdnu od 31. července do 6. srpna

nenechte_si_ujit

Před námi je ještě celá druhá půlka prázdnin a rozhodně je škoda zůstat sedět doma. I tento týden se konají zajímavé literární akce, samozřejmě v čele s Měsícem autorského čtení.

Nenechte si ujít v týdnu od 24. do 30. července

nenechte_si_ujit

Prázdniny se už brzy překlenou do své druhé poloviny a i konec července si můžete užít ve společnosti literatury. Hlavním lákadlem bude opět Měsíc autorského čtení, který i příští týden nabídne plno úžasných zážitků.

Nenechte si ujít v týdnu od 17. do 23. července

nenechte_si_ujit

Nevíte, kam byste si zašli během dalšího červencového týdne? Opět vám přinášíme tipy na ty nejlepší události ze světa literatury, které se příští týden budou konat po celé naší republice.

Nenechte si ujít v týdnu od 10. do 16. července

nenechte_si_ujit

Mnozí si užívají zasloužené dovolené, knihovny nezřídka mají omezený provoz, ale přesto milovníci literatury nemusí zoufat. Celý červenec se koná již tradiční Měsíc autorského čtení – každý den se tak lze setkat s významnými českými i zahraničními autory.

Nenechte si ujít v týdnu od 26. června do 2. července

nenechte_si_ujit

Červen je téměř u konce a čas letních dovolených začíná. Nastává doba odpočinku a i nových knih vychází v tomto období mnohem méně. Méně je proto i literárních akcí. Ještě pořád je ale z čeho vybírat, tak neváhejte.

„Křtíme audioknihu“

dejdar-labus-krest

Tak zněla jedna z vět pozvánky na prezentaci nového titulu, který vychází v koprodukci nakladatelství Vyšehrad a vydavatelství AudioStory. Audioknihy čím dál víc strhávají pozornost milovníků beletrie, a proto i čerstvě publikovaná nahrávka jedné z povídek anglického humoristy Jeroma Klapky Jeroma se dočkala vřelého uvítání.

Nenechte si ujít v týdnu od 19. do 25. června

nenechte_si_ujit

Který z knihomolů by občas nezatoužil stanout na „druhém břehu“ a stát se spisovatelem. I o tom, jak trnitá cesta k naplnění tohoto snu vede, si přímo s těmi, jimž se jejich sen podařilo naplnit, můžete pohovořit na autorských čteních, křtech, besedách či autogramiádách.

Jan Masaryk a Viktor Fischl

jan-masaryk-uvod

Jména velkých mužů, jejichž život v Československu končí po komunistickém puči v roce 1948; jeden život tragicky pod okny Černínského paláce na Hradčanech, druhý odchodem ze země do Izraele. Životní propojenost obou dokládá Fischlova kniha Hovory s Janem Masarykem.