Rubrika: Tipy

Pro knihomoly, kteří jsou ještě v plenkách

velka_knizka_stavba_zvirata_nahled

Chtěli byste si číst i s těmi nejmenšími? Dětem, které ještě neznají písmenka, můžete vybrat krásné interaktivní výtisky ze série Velkých knížek pro malé vypravěče. S trochou fantazie se v nich skrývají tisíce příběhů… Dnes vás seznámíme s knížkami o stavbě a o zvířátkách.

Žena, která se nevzdá ani v arabském vězení

hvezda_nad_arabskym_peklem_nahled

Spisovatelka Monika Wurmová si získává čtenáře jedním skvělým románem za druhým. V dnešním článku vám chceme představit její nejnovější knihu Hvězda nad arabským peklem, která odhaluje tvrdou realitu Blízkého východu.

Od školky až po pubertu

Deti v parku

Kniha je ten nejlepší přítel, který provází člověka od narození přes dospělost až do stáří. Z dnešních doporučených titulů si vybere každý mladý čtenář, od předškoláky přes ty školou povinné až po puberťáky. Prožijte s hlavními hrdiny jejich příhody a získejte nové knižní zážitky. 

Po stopách prvního hraného filmu

Seance Infernale

Vcelku napínavý příběh z Edinburghu vám nabídne nevšední pohled na počátky kinematografie. Vydejte se s Alexem Whitmanem na vzrušující cestu za ztraceným hraným filmem a jeho tvůrcem Augustinem Sekulerem. Odhalíte mnohá temná tajemství.

Učení není mučení

Tipy_Anglictina_Hlava na cisla

Studium angličtiny a matematiky mnohým zavání pořádnou nudou… Nebo že by ne? S těmito bezvadnými tipy vás bude učení správného používání anglických časů a čtení o různých užitečných učebních technikách bavit.

Vyhrajte důkaz, že krása může klamat

mona-lisa-virus-perex

Po celé Zemi se šíří strach z počítačového viru, a zatímco virus napadá stále více zařízení, dochází v různých koutech světa k dalším podivným událostem. Ačkoliv spolu na první pohled nijak nesouvisí, ukáže se, že je přesto něco spojuje.

Jak se vypořádat s tělesným postižením

www bez bot cz

Život není pohádka, o tom se přesvědčí mladý lyžař Ben Braun, který po vážné nehodě přišel o obě nohy. Nevzdává se a za pomoci přátel, rodiny a humoru překonává bolest a ztrátu. Autorka konzultovala knihu s handicapovanými sportovci, příběh tak vtáhne mladé čtenáře hned do děje.

Kdo má pro strach uděláno…

detektivka2

Peter Hoeg, Kati Hiekkapeltová či Dominik Dán – tato jména zajisté poznají fanoušci detektivek. Mistři krimi žánru opět napsali nové knihy, ve kterých jejich hrdinové budou opět čelit zlu…

Získejte román o prolínání současnosti s minulostí

sberatel-snehu-perex

Dominik sbírá sníh, který ukládá do mrazáku, aby si ho mohl připomenout i v létě. Ovšem přítomnost sněhových vloček je prchavá. Stejně pomíjivá jako život kluka, kterého Dominik vídá u postele, a jako majitelky starého deníku, paní Pumprlové.

Zasoutěžte si o příběh o nerovném boji za ideály

mesto-nedlouho-pote-perex

Následkem epidemie, která zasáhla lidstvo, zůstala na Zemi pouze hrstka přeživších. Právě ty se snaží sjednotit a zorganizovat mocichtivý generál se svými vojáky, ovšem skupina malířů, sochařů a básníků ze San Francisca se mu nemíní podvolit.