Rubrika: Tipy

Podzim ve starém mlýně

Andelske pohadky Podzim ve starem mlyne

Andělka Lucinka a čertík Toník se vrací zpět a s nimi i jejich kamarádi. Děj se opět odehrává v dobách našich babiček a autorka tentokrát příběhy hrdinů zasadila do podzimního času. Lucinka i Toník zažijí další dobrodružství a poznají i nové přátele.

Vyhrajte deník nejlepšího kamaráda malého poseroutky

denik-bajecneho-kamarada-perex

Grega Heffleyho znají malí i velcí čtenáři po celém světě, ale úplně nejlépe ho zná jeho nejlepší kamarád Rowley. Vždyť už spolu něco prožili! Přečtěte si o jejich nových příhodách a ty známé si připomeňte, tentokrát z pohledu „báječného kamaráda“.

Cenami ověnčená historická detektivka

1793 Vlk a drab

Švédský autor a zároveň šlechtic za svou prvotinu v podobě historické detektivky získal cenu Švédské akademie krimi literatury za nejlepší debut a další řadu knižních cen. Román byl prodán do 35 zemí a čtenáře přenese do prostředí Stockholmu v 18. století. 

Česká tvorba

book-1623578_640

Moderní česká literatura má v dnešních tipech hned čtyřnásobné zastoupení. Představíme vám povídkové příběhy i romány o osudech dospělých i dětí. Tyto romány jsou inspirovány vlastními zážitky autorů a sepsány tak, aby dokázaly pobavit, dojmout i donutit k zamyšlení.

Získejte tajemství podivného rituálu dospělosti

ritual-perex

Edra už brzy oslaví šestnácté narozeniny, stejně jako její kamarádky, a při té příležitosti mají absolvovat Rituál. Teprve během něj se totiž stanou dospělými. Ale co tajemný obřad obnáší? To dívkám nikdo nechce prozradit, proto se rozhodnou zjistit to samy.

Krásy posvátných míst

Posvatna mista sveta

Ptáte se, co nového vám může v době internetu a nejrůznějších aplikací pro pohodlné cestování nabídnout průvodce Sarah Baxterové? Inu, právě tu atmosféru odlehlých, nádherných a uctívaných míst, o nichž tu autorka vypráví vskutku působivě.

Přeneste se do historie

historie-uvod-obr

Historický román je žánr, který skýtá ohromné možnosti. Poznáváme skrze něj neznámé světy, časy, osudy, události, ale i třeba kriminální případy. Dnes se podíváme na dva romány, které jsou sice velice rozdílné, ale obdobně lákavé.

Zasoutěžte si o svědectví o krutosti osvětimských vězňů

Je-li-toto-clovek-perex

Primo Levi sotva dostudoval, když byl zatčen a deportován do jednoho z největších a nejhorších koncentračních táborů – do Osvětimi. Bylo mu jasné, že šance na přežití jsou mizivé, přesto se dočkal osvobození tábora a o prožitých hrůzách mohl vyprávět.

O čem sní intelektuálky?

Teorie podivnosti audiokniha

Žena mnoha profesí, Pavla Horáková, za svůj román získala v kategorii próza cenu Magnesia Litera 2019. Příběh se točí kolem hlavní hrdinky Ady Sabové, která se postupně vymaňuje ze struktur společnosti a míří k vysněné svobodě.

Dětem na začátek školního roku

Skolaci

Školní rok se rozjíždí velmi zvolna, a tak určitě nebude problém najít si čas na pohádkovou a knižní zábavu. Bývalá bankéřka napsala pro děti neotřelé pohádky, na Dorotku čeká na táboře detektivní pátrání a pomocí luštění a doplňovaček odhalí zvídaví čtenáři tajemství vesmíru.