Rubrika: Tipy

Zasoutěžte si o inspiraci na vyprávění na dobrou noc

velka-knizka-na-dobrou-noc-perex

Mají vaše děti rády, když jim před spaním čtete pohádky nebo si společně vymýšlíte příběhy? V tom případě se vám bude líbit obrázkové leporelo, ve kterém se skrývá neomezené množství námětů a příběhů k vyprávění na dobrou noc.

Neuvěřitelné mýty a fakta o menstruaci

Cervena je prece fajn nahled

Menstruace stále představuje jisté společenské tabu. Všichni ví, o co se jedná, ale nahlas o tom mluvit není vhodné. To se snaží změnit nová humorná kniha nejen pro mládež, která obsahuje fakta i mýty o menstruaci. Součástí jsou bohaté ilustrace.

Vydejte se objevovat jedlou přírodu ve svém okolí

Jedle mesto

I město se svými zastavěnými plochami ukrývá jedlé plodiny. Nový průvodce obsahuje tipy, kde nasbírat bylinky a volně rostoucí ovoce a jak ho zpracovat. Díky sklizni si může člověk obohatit jídelníček a posílit vazbu s bezprostředním okolím.

Vyhrajte detektivní román o víře a pochybách

mala-sibir-perex

Polní pastror Joel Huht se vrací na malou farnost Hurmevaara, aby si zde odpočinul od válečných hrůz. Ovšem jeho rodné městečko už zdaleka není tak ospalé, jak si ho pamatuje, a dopad meteoritu celou situaci ještě zkomplikuje.

Obrana uzavřeného světa v židovském myšlení raného novověku

Jehuda Leva ben Besalel

Když se řekne jméno židovského rabína a učence Maharala, většině se vybaví legenda o pražském golemovi. Poukázat na jeho důležitost pro dějiny náboženského myšlení se rozhodl vedoucí Katedry Blízkého východu prostřednictvím analýzy učencova myšlení a úvah.

Rozšiřte své obzory

vzdelani

Touha po vědění, po zjišťování nových informací je lidem blízká, a tak určitě každý z nás čas od času rád sáhne po nějaké naučné knížce. Dnes si představíme hned čtyři – na své si přijdou milovníci historie, automobilů, ale třeba i módy.

Pro rodinu uděláte i nemožné

Sila nadeje

Pátá kniha spisovatelky Barbory Walterové-Benešové ukazuje ženu, která se dokázala zvednout z úplného lidského dna. Objevila v sobě sílu a díky tomu zachránila nejen dvě týrané děti, ale i samu sebe. Autorka částečně čerpala ze svého života.

Jak neubližovat svému tělu

telo-uvod

Jak pečovat o své tělo? Jak se starat, aby bylo zdravé? A na co si dát pozor, když si ho chceme nechat potetovat? Na všechny tyto otázky odpovídají následující knižní novinky.

Vzhůru na objevnou cestu

TIpy_naucne vypravy_freephotosbank

Na objevnou cestu se mohou zvídaví dětští čtenáři vydat buď prostřednictvím velkoformátových karet nebo sérií knih „Chci to vědět“, která obsahuje nespočet ilustrací. Odhalí tajemství koloběhu vody, proniknou do světa zvířat a seznámí se s vlastním tělem.

Získejte sadu karet s jógou pro děti

joga-pro-deti-perex-2

Jóga má skvělé účinky na dospělé i na děti. Během cvičení se naučí nejen správnému držení těla a dýchání, ale každý správně provedený cvik jim navíc přinese radost a navodí psychickou pohodu. Vyzkoušejte jógu pro děti!