Rubrika: Tipy

Koncentrovaná směs duchů, strašidel a jiných stvoření

Bubaci-perex

Kniha Bubáci od Radovana Krátkého představuje spolehlivou stálici knihoven mnoha generací. Nyní vychází v novém vydání a na svých listech nechává ožít proslulé i méně známé přízraky, duchy a strašidla, jež vytvořila lidská fantazie.

Hledání pravého domova

Nejdelsi-cesta-domu-perex

Jindřiška to v životě nemá jednoduché. Rodiče ji nenávidí za smrt utonulého bratra, jemuž jako dvanáctiletá nedokázala pomoci. Později, když umírá i její milovaná teta, se hlavní hrdinka rozhodne odejít z chladného domova. Najde na své cestě někoho, kdo ji konečně bude mít rád?

Získejte pátrání po pravdě na ostrově Lewis

ochranim-te-perex

Niamh a Ruairidh Macfarlaneovi si užívají svého spokojeného manželství a bohatství, který si mohou dovolit díky vlastní luxusní oděvní značce Ranish Tweed. Jenže i zdánlivě dokonalý život může mít trhliny a Niamh se o tom co nevidět přesvědčí.

Skutečný příběh lásky a předčasného loučení

Treti-polocas-perex

Stijnovi a Carmen mohli mnozí závidět jejich život – mládí, bohatství i krásnou holčičku. Pak ale Carmen diagnostikují rakovinu a Stijn těžkou situaci řeší snad tím nejhorším možným způsobem – milenkami…

S knihou za napínavým dobrodružstvím

forest-mysterious-adventure

V dnešních čtyřech knižních tipech čeká dobrodružství na každém kroku. Ať už dáte přednost boji o ovládnutí severní Afriky, nebo thrilleru z nemocničního prostředí, zaručujeme, že se vám zvolená kniha bude odkládat jen velmi těžko.

Korespondence V+V

Hledani-ztracenoho-Voskovce-perex

Nahlédněte do soukromí osobností Jana Vodňanského a Jiřího Voskovce. Hledání ztraceného Voskovce odhaluje nejen dávnou korespondenci mezi těmito dvěma interprety, ale přibližuje nám i jejich vzájemný vztah a atmosféru 70. a 80. let.

Tipy na výlety

pruvodce-uvod

Také si užíváte léta a vydáváte se na nejrůznější výpravy? Ať už vás lákají hory ve Slovinsku, nebo chcete objevovat krásy středních Čech, dnes pro vás máme ideálního průvodce.

Zasoutěžte si o okružní cestu po Skandinávii

cesta-na-sever-perex

Život sedmatřicetileté Anny je nekonečný pracovní kolotoč – snaží se vydělat peníze na splacení dluhů. Ovšem díky tomu své dvě dcery potkává sotva při snídani a má pocit, že jí život jen utíká před očima. Až jednoho dne dostane šanci svou situaci změnit.

Třetí případ svérázné Josefíny Divíškové

Kdo maze ten jede

Marie Rejfová přináší vynikající detektivku z českého maloměsta, kořeněnou laskavým humorem a zdobenou ilustracemi Daniela Špačka.

Prázdninové pohádkové čtení

deti si ctou

Prázdniny jsou v plném proudu. Nezažili jste zatím nic úžasného? Nezoufejte! Můžete se vypravit do pohádkového světa, kde už čekají nadpřirozené bytosti, aby se s vámi podělily o své příhody. A pokud patříte mezi nebojácné děti, navštivte kamarády ze záhrobí.