Rubrika: Tipy

Poznáváme život na loukách a v lesích

Vis kde bydli zvirata

Známý spisovatel, ochránce přírody a lesník tentokrát zaměřil svou pozornost na zvířata žijící v lesích a na zahradách. Malé čtenáře vezme na vzrušující výpravu po jejich obydlích, na níž zjistí celou řadu zajímavých informací.

Získejte druhý díl historické ságy o rodu Harantů

pod-kardinalskou-peceti-perex

Polský šlechtic Jan Jiřík Kiowski, syn Sibyly Harantové, přijíždí do Prahy, aby se zde skryl před svými pronásledovateli. Město si okamžitě zamiluje a v Čechách nakonec zůstane až do své smrti. Přečtěte si, co vše útěkem z rodné země získal i ztratil.

Tohle nelidské místo dělá z lidí zrůdy

Osviceni

V roce 1980 vznikl pod taktovkou režiséra Stanleyho Kubricka hororový film Osvícení s Jackem Nicholsonem a Shelley Duvall v hlavních rolích. Předlohou pro něj byl román odehrávající se v horském hotelu Overlook a nyní si jej můžete vychutnat i jako audioknihu.

Na krimi vlně

Tipy_kdyz krimi pisi zeny

Vítejte ve světě kriminalistů, brutálních a důmyslných vrahů a napínavého vyšetřování. Nicméně krimi žánr může mít různé tváře, ať už se jedná o humoristickou detektivku, napínaný příběh s nádechem mystična či klasiku z pera mistra detektivního žánru.

Minulosti neutečeš

Nadeje v oblacich

Hlavní hrdinka Anna dostala práci snů u leteckých záchranářů. Rozhodne se ji přijmout i přes fakt, že bude pracovat v rodném městě. Vše funguje skvěle až do okamžiku, kdy ji dožene minulost a temné tajemství vypluje na povrch…

Ve zdravém těle zdravý duch

v-zdravem-tele

Kolikrát nás obyčejná bolest zad či končetin zaskočí v nejnevhodnější chvíli a nepříjemně nám ovlivní náladu i schopnost pracovat nebo se věnovat svým koníčkům. V dnešních tipech si proto představíme dvě knihy, které se věnují jednoduchým cvikům, s nimiž můžeme nevítanou bolest omezit.

Za krásami Německa

Nemecko

Další turistický průvodce Rough Gudie poslouží jako pomocník při poznávání krás Německa. Nechybí exkurz do tragické historie, tipy na noční život a gastronomii či seznam těch nejzajímavějších architektonických památek. V této evropské zemi si najde každý něco, co ho zaujme.

S knihou za zábavným poznáním

Skolacka

Krásné ilustrace a fotografie a mnoho zajímavých a zábavných informací obsahují knihy, které vezmou malé čtenáře na vzrušující cestu za poznáním. Nebude chybět říše zvířat, cesta po divech světa, mytologické příběhy, povídání o zraku či odhalování fungování různých přístrojů.

Zasoutěžte si o drsný rok na americké střední

vsechny-hvezdy-na-nebi-perex

Kdysi tvořily Bex, Jenni, Ellory a Ret nerozlučnou čtveřici, ale nyní, po pouhých několika letech, je vše jinak. Ellory musí najít způsob, jak přežít poslední rok, který zbývá do maturity, bez opory kamarádek a s temnou minulostí v patách. Podaří se jí to?

Fantastická výprava do rudolfinských časů

Zrcadlo Serafinanahled

Máte rádi příběhy z rudolfinské doby? Láká vás svět benátských zrcadel a tajemství, která jejich vznik provází? Pokud ano, začtěte se do dobrodružného historického vyprávění…