Rubrika: Tipy

Získejte závěr série s prokurátorkou Rebeckou Martinssonovou

vina-otcu-perex

Rebecce Martinssonové se momentálně nedaří ani v osobním ani v pracovním životě, takže nemá nejmenší chuť pouštět se do vyšetřování dávno promlčené vraždy. Jenže dokáže nevyslyšet možná poslední přání umírajícího Larse Pohjanena?

Peklo na několik způsobů

vitejte-v-pekle-perex

Náš dnešní tip na knihu osloví milovníky povídek, fantasy a postapokalyptických příběhů. Vše totiž najdete v knize Vítejte v pekle od českého autora Romana Bureše, který vám ve svých povídkách představí peklo hned na několik způsobů!

Dobrodružné čtení pro děti

Čtení pro děti - ilustrační

Středeční knižní tipy opět potěší děti a jejich rodiče. Oslavte Den dětí s žáky z Kouzelné třídy. Zjistěte, zda se Eliška dočká vytouženého domácího mazlíčka. Přesvědčte se, že kočka a pes se mohou mít rádi. A poznejte barevný svět devítileté Františky.

Román Aukce tentokrát k poslechu

aukce audio

Jméno Jiří Stránský zná dnes snad každý, stejně jako jeho romány Zdivočelá země a Aukce. Právě jeho Aukce vychází jako audiokniha a vy si tedy můžete připomenout osudy bývalého pilota a válečného hrdiny v éře komunistické totality oživené podmanivým hlasem Marka Holého.

Svět po apokalypse

Tipy_Svet v bouri_Strepy Zeme

Dnešní tipy ocení zejména milovníci science fiction literatury. Protože příběhů o apokalypse a o tom, co by po ní mohlo následovat, není nikdy dost, připravili jsme si pro vás hned dva zajímavé kousky.

Po stopách historie

stopy historie uvod

Dnešní tipy nás zavedou do světa naučné literatury, konkrétně historie. Vybrali jsme tři tematicky různé knižní novinky českých a zahraničních autorů. Každý si z nich už může vybrat tu, která se mu bude zamlouvat nejvíc.

Zasoutěžte si o velké fotbalové klání

soutez-kluk-v-kopackach

Tomášův táta dostane novou práci, proto se celá rodina musí přestěhovat. Jak takovou změnu zpracovává malá fotbalová hvězda? Jak rychle zapadne na nové škole? A proč se mu populární kluk Michal vlastně posmívá?

Učitelka na Divokém západě

Volani srdce_uvodni

Příjemná oddechová knížka s popisy krásné přírody a s příběhem zasazeným do začátků osidlování Ameriky, to je Volání srdce. Hlavní hrdinka Elizabeth vyráží na Divoký západ za prací. Podaří se jí získat i lásku?

Vyhrajte tipy, jak si zpestřit krmení ptáčků v zimě

lahudky uvodni

Rádi v zimě nasypete ptáčkům do krmítka nějakou dobrotu na přilepšenou a poté pozorujete rozmanité druhy, které se na ni slétnou? Pokud jim chcete dopřát víc než jen semínka slunečnice, máme pro vás knihu plnou inspirací na ptačí lahůdky.

Co se děje v hlavě při užívání drog?

ja-droga

Drogy. Každý už o nich někdy slyšel. Objevují se ve filmech a knihách, učíme se o nich ve školách… Co o nich ale víme? Jaké jsou fáze při jejich užívání? Čemu bychom se měli nejvíce vyhnout?