Rubrika: Tipy

Načerpejte duchovní sílu

Bruno Ferrero_Hostina pro dusi_1

Je tu další moudrá knížka laskavých příběhů pro potěchu duše od Bruna Ferrera. Udělejte si chvilku pro sebe a rozjímejte, abyste znovu obnovili tolik potřebnou sílu.

Krásné knížky pro nejmenší přináší nakladatelství Host!

Zubr si hleda hnizdo_Ptak a Vevercak na lede

V nakladatelství Host vyšly dvě nové dětské knížky s nádhernými ilustracemi. Obrázkový titul Zubr si hledá hnízdo je pro děti od tří let, zatímco pokračování Ptáka a Veverčáka potěší hlavně čtenáře na prvním stupni ZŠ.

Zasoutěžte si o hon na nebezpečného únosce dětí

dcera-krale-mocalu-perex

Kdo jiný by mohl vystopovat nebezpečného únosce dětí, který uprchl z vězení, než někdo, kdo zná krajinu stejně dobře jako on. Helena Pelletierová navíc brzy zjišťuje, že právě ona a především její dvě dcery jsou příštím cílem Krále močálů.

Deset let s případy oddělení Q Jussiho Adler-Olsena

Jussi Adler-Olsen_Selfies

Fanoušci kriminálních románů Jussiho Adler-Olsena se mohou radovat! Vychází totiž sedmý díl série o oddělení Q. Detektiv Mørck v něm řeší případ mrtvé staré ženy. Jak její smrt souvisí s útoky na mladé dívky?

Nenechte sebou manipulovat

Jozef Ftorek_Manipulace a propaganda

Záleží vám na tom, co se kolem vás děje? Zajímá vás, proč i rozumný člověk často souhlasí s politikou, která jde proti jeho zájmům? Na tyto a mnohé jiné otázky odpoví kniha Manipulace a propaganda.

Zahrajte si o nečekané odhalení ve fantasy světě

panuv-tajemny-odkaz-draci-proroctvi-perex

Felicity ještě ani nestihla pořádně vstřebat myšlenku, že by právě ona měla zachránit říši elfů, když je obviněna z vraždy. Půlelf Lee se však rozhodne ji zachránit a vydá se pátrat po důkazech, které by ji očistili. Jak jeho výprava dopadne?

Jazyk a kultura raných Indoevropanů

Rani Indoevropane v Centralni Asii a Cine

Autoři se ve svém bádání zaměřili na původní obyvatele centrální Asie a Číny a prostřednictvím lingvistiky se snažili zjistit co nejvíce o historii a prehistorii komunit obývající toto území. Publikace poslouží jako zdroj pro další bádání. 

„Mrazivá“ četba na víkend

zima

Vybavte se na chladné podzimní večery teplou dekou, horkým čajem a některou z dnes představovaných knih a zpříjemněte si tak toto nevlídné roční období.

Získejte volné pokračování příběhu udatného Tase

cas-vlku-audiokniha-perex

Hynek Tas z Boru strávil ve službách krále dlouhých sedmnáct let, než se mu konečně podařilo svého pána přesvědčit, aby jej propustil. Jako výsluhu dostává hrádek Vlkov, ale ani zde nenajde klid, po kterém toužil.

Když se z přátelství stane touha po pomstě

Tání

Puberta je náročným obdobím našich životů a ne všechny vztahy ji přečkají bez úhony. Přátelství mezi Evou a dalšími dvěma chlapci po těžké zatěžkávací zkoušce nenávratně skončilo. Nyní, po třinácti letech, přichází hlavní hrdinka zpět do rodné vesnice a chce se pomstít…