Rubrika: Tipy

Muži v krizi

Krize muzstvi

Autorka Leanne Payneová tvrdí, že mužství se v současné době nachází v krizi. A právě od krize mužství se odvíjí další problémy jako pocity opuštěnosti potomků a ženská krize. Co pomůže krize zažehnat? A proč je řešení tak nutné?

Románová historie

roman historicky

Ať už jste příznivci historie či jen rádi čtete romány, dnešní tipy jsou tu pro vás. O historických událostech nebo o tom, jak se dříve žilo, si možná zapamatujete více z románů než z naučných knih.

Život a dílo Franze Kafky

Jan Kosek_Soud nikdy nespi

Vysokoškolský učitel Jan Kosek se ve své knize zaměřuje na méně známé souvislosti ze života a díla Franze Kafky. Co všechno ovlivňovalo Kafkovo myšlení a tvorbu?

Za dobrodružstvím do knižního světa

JasaAkniha

Máte rádi dobrodružství, ale nic se u vás neděje a nudíte se? To můžete změnit! Stačí se pohodlně usadit a vzít si do ruky jednu z dnes představovaných knih. Knižní svět skrývá mnoho tajemných zákoutí a jen čeká, až je spolu s hlavními hrdiny odhalíte. 

Zasoutěžte si o autentický thriller z českého podsvětí

plachetnice-z-bozkova-perex

Zatímco v Praze začínalo nové tisíciletí, v Plzni stále vládla atmosféra a mravy divokých devadesátých let. Začtěte se do příběhu, který nabízí unikátní spojení dvou zcela rozdílných pohledů (kriminalisty a studenta Jakuba) na plzeňské podsvětí.

Nejen o hudbě s Janem Burianem

Drtive jistoty JB

Pavel Klusák vyzpovídal Jana Buriana. V bilančním rozhovoru se zaměřil hlavně na jeho hudební tvorbu za bezmála půl století. Též se věnovali spolupráci se zvukaři a dalšími spolupracovníky. Kniha obsahuje i Burianovy komentáře k písním a kompletní diskografii.

S rukama od hlíny

Tipy_S rukama od hliny

S dnešními tipy se naučíme správně pečovat o zahradu po celý rok a vyrobíme si rozličné kokedamy (rostliny zavěšené bez květináčů volně v prostoru). Radost z nově získaných znalostí budou mít i děti.

Zahrajte si o návrat v čase za záchranou rodičů

bubny-podzimu-perex

Claire Randallová se spolu s manželem vydává na dlouhou cestu do kopců severní Karolíny, aby se zde usadili a vybudovali si nový život. Netuší však, že jejich štěstí mohou ovlivnit události, které se chystají. Zachrání Brianna svou rodinu?

Jak se zbavit narcismu

Raphael Bonelli_Muzsky narcismus

Psychiatr a terapeut Raphael M. Bonelli přibližuje čtenářům svět narcistů a způsob jejich uvažování. Ukazuje také možnou cestu k jejich svobodě. Vychází přitom z nejnovějších poznatků a své teorie dokládá příklady.

Z českých luhů a hájů

Stepan Neuwirth_Zapomenuta studanka

Dnes tu pro vás máme hezké české tipy na příběhy z různých úseků naší historie. Připomeňte si poválečnou dobu, období normalizace, osmdesátá léta a nakonec se odreagujte u veselých příhod moderní ženy.