Rubrika: Tipy

Dáma mezi šimpanzi

Duvod k nadeji_uvodni

Za mnohé poznatky o šimpanzích a jejich životě vděčíme bioložce Jane Goodallové. Její přínos vědě a ochraně přírody vyzdvihuje knížka Důvod k naději, která vyšla v nakladatelství Kazda.

Vyhrajte průvodce tajemným světem kapradin

Kapradiny_uvodni

Kapradiny se svým vzhledem výrazně liší od ostatních rostlin, ale jsou natolik fascinující, že ve viktoriánské Anglii pro ně budovali dokonce speciální skleníky. Pronikněte do tajů světa kapradin a naučte se je pěstovat.

Tajemství na Riviéře

dum-na-riviere

Remy zdědí dům za záhadných okolností a během třídění majetku objeví stará tajemství svých předků. Co má společného se špionkou Éliane z druhé světové války? A jak do všeho zapadá obraz, který Remy visí v pokoji už od dětství?

Současnost a budoucnost civilizace

Svety-jak-je-nezname

Dnešní tipy obsahují pět knih, které ukazují současnost a budoucnost naší civilizace. Zabývají se problematikou tání ledovců, smrtelnými hříchy moderního člověka, apokalyptickým environmentalismem i technologickým pokrokem a umělou inteligencí.

Svět a vesmír očima fyziky

fyzika-uvod

Dávno jsou pryč časy renesančních vědců, jako byl Leonardo da Vinci či Gottfried Leibniz, kteří měli nastudované veškeré západní vědecké poznání svých dnů. Dnes vědci jen stěží drží krok s výzkumem ve své úzce specializované disciplíně. Přesto ale někteří z nich nachází čas, aby zkusili shrnout, čím se zabývá dnešní fyzika. Dvě takové úspěšné knihy si dnes představíme.

Zahrajte si o westernové soužití bratrů

soutez-sila-psa

Jaký byl život na ranči v dobách divokého Západu a přestřelek před saloonem? A co teprve, pokud na ranči hospodařili dva tak odlišní bratři? Jak situaci zamotá přivedená nevěsta? Přečtěte si příběh o krutovládě a jejích následcích…

Kruh jako základ všeho

monomytus

Cyklus zpravidla představuje pravidelné opakující se události. Co je ale hrdinský cyklus? Funguje stejně? Kniha Monomýtus přináší pojednání o vzorcích v mytologii, ale také o tom, zda nás mýty, rituály a symbolický jazyk obklopují ještě i v dnešní době.

Pohádky nejen před usnutím…

Pohadky

Středa je opět tu a s ní i další knižní tipy pro děti a mládež. Hledáte nějaké pohádkové příběhy, které byste mohli dětem číst (nejen) před usnutím? Představíme vám tři knihy a jednu audioknihu, které je nejen zaujmou, ale také zklidní před spaním.

Pestrost lidstva

dejiny_lidi

Na světě žije téměř 8 miliard lidí. To je obrovské číslo! Etnolog a novinář Martin Rychlík se ve své bohatě ilustrované knize nazvané Dějiny lidí zabývá stovkou rozličných etnik a zkoumá, čím vším se liší a co mají společného.

Český humor

Tipy_Faraoni_To nechces_Povidky pod psa

Dnes pro vás máme povídky přetékající vřelým českým humorem. Ať už dáváte přednost sportovnímu prostředí, brněnskému hantecu nebo příběhům ze života pražského psa, rozhodně se náramně pobavíte.