Rubrika: Tipy

Vyhrajte rady, jak zvládat přehnaný perfekcionismus

byt-perfektni-nemusi-byt-perfektni-perex

Nedokážete si představit, že byste opustili domov bez toho, aniž byste vypadali perfektně? Trávíte v práci čas tím, že znovu a znovu vylepšujete již hotové úkoly? Pak je možná čas se na chvíli zastavit, zamyslet a naučit se s přehnaným perfekcionismem bojovat.

Božská Venuše

bozska_nahota-2

Milovníci výtvarného umění by si neměli nechat ujít knihu profesora klasické archeologie Jana Bažanta nazvanou Božská nahota. Uvidíte, jak se v průběhu staletí měnila podoba sochy Venuše – jednoho z nejznámějších děl starořeckého sochařství.

Sci-fi závěr měsíce lásky

sci-fi uvodni

Ačkoliv je květen měsícem lásky, nebudou dnešní knižní tipy hrát na romantickou strunu. Představíme vám čtyři knižní novinky ze světa sci-fi, díky kterým se můžete vypravit do světa budoucnosti i do alternativní minulosti.

Zahrajte si o atlas stromů střední Evropy

Stromy_Rozpoznejte snadno 100 druhu_uvodni

Pokud rádi chodíte do přírody nebo jen do parku, jistě občas narazíte na fascinující strom, který nedokážete pojmenovat. Máme pro vás tip na knihu, se kterou se vám to už nestane. Naučte se snadno rozpoznat 100 nejběžnějších druhů střední Evropy.

Zatněte tipec závislosti na harmonii

Udelej to jako racek_Vy se na to

Nesnášíte konflikty a v každé výměně názorů hned spatřujete hrozbu? Raději mlčíte a přijímáte to, co vás činí nešťastnými, protože se bojíte konfrontace s ostatními? Postavte se svému strachu s pomocí této knihy!

Historické příběhy

historie uvod

Dnešní knižní tipy vám přináší několik historických příběhů. Poznáte stavitele Lundira, bastarda Yanniga, seznámíte se s prvním dadaistickým románem na světě a rozšíříte si své vědomosti z historie Ukrajiny a české Aše.

Jak na život

jak na zivot uvodni

Na čtvrtek jsme pro vás vybrali dvě knihy, které vám mohou nabídnout mnoho užitečných rad pro snadnější proplouvání každodenním životem. Načerpejte inspiraci skrze postřehy a rady, jak se naučit žít s lehkostí v běžném kolotoči starostí a stresu.

Získejte souboj lidské mysli s naprogramovaným bioroidem

Vypujceny-cas-perex

Sofie Adlerová měla v kryogenní stázi strávit půl roku, namísto toho ji probudili po více než sto šedesáti letech. Přišla tak nejen o své blízké, ale i o svět, jak ho znala. Nehodlá se však stát pouhým pokusným králíkem a rozhodne se bojovat.

Fantasy – pohádky nejen pro dospělé

fantasy uvodni

Dnešní knižní tipy z žánru fantasy potěší nejen dospělé čtenáře. Bude vojevůdce Svjatoslav úspěšný i v dalších válečných taženích? Jakým nevysvětlitelným jevům bude čelit mladý programátor? Kdo obývává Metropoli Evropa? A najdou Callie a Des Zloděje duší?

Fantastické procházky městy s českými autory

Hlubiny-mesta-perex

Povídkový soubor Hlubiny města obsahuje fantastické příběhy českých autorů, které spojuje téma města. Najdete zde snovou Barcelonu, současný Krakov, postapokalyptický Londýn, ale i nástrahami překypující Pardubice nebo Brno a mnohem víc.