Rubrika: Tipy

Vlčí návrat ve fotografiích

vlci

Trvalo to dlouho, ale nakonec jsme se dočkali – vlci našli cestu zpět i do naší krajiny. Co to pro nás vlastně znamená? Mohou žít vlci po boku moderní společnosti? A jak vypadá jejich život ve volné přírodě? Poznejte tato úžasná stvoření prostřednictvím krásných fotografií.

Zahrajte si informace ze zákulisí dezinformační války

putinovi-trollove-perex

O dezinformacích, které ovlivňují celosvětové dění a jejichž původ lze vystopovat v Rusku, se nejen v českých médiích hovoří stále častěji. Kdo stojí za šířením falešných zpráv a jak těžké je proti nim bojovat?

Do dalšího roku s citáty Eleny Ferrante

diar-ferrante-nahled

Diáře jsou nepostradatelnými pomocníky, díky nimž si dokážeme plánovat své hektické životy. Pokud ještě nemáte vyhlédnutý diář na rok 2022, tak vám dnes jeden doporučíme. Na jeho stránkách na vás čekají citáty z děl italské autorky Eleny Ferrante.

Čas pro koníčky

zelenina-zahrada-2

Podzim bývá ideální dobou, kdy se můžeme věnovat vlastním koníčkům. Dovolené už jsou za námi a Vánoce ještě daleko. Vyrazte za tím, co máte rádi. A jestli to je zahrada, příprava dobrého jídla nebo kreativní výtvarná činnost, určitě si vyberete z dnešních knižních tipů.

Jak posílit psychickou odolnost dětí

Psychicka odolnost predskolaku_uvodni

Co je to psychická odolnost a co ji může ohrožovat? Jak naučit dítě, aby se k překážkám stavělo čelem a umělo si s nimi kreativně poradit? Na tyto a další otázky odpovídá kniha Psychická odolnost předškoláků.

Do hlubin společnosti

spolecnost-uvod

V dnešních tipech si představíme dvě nové publikace, které se zabývají lidskou společností. Ač jsou knihy velmi rozlišné, obě pojednávají o tom, jak dnešní společnost myslí, funguje a mění se.

Osudy dvou pražských hermetiků

Nacismus versus okultismus v protektoratu

Jana Kefera a Jiřího Smíchovského sice rozděloval postoj k nacismu, ale spojovala je vášeň pro okultní vědu. Nacisté dokonce zorganizovali akci proti okultistům na území protektorátu během druhé světové války. Ač zní téma nadpřirozeně, autorka se opírá o dobové prameny.

Pohádková dobrodružství pro malé čtenáře

Divka cte

Pohádkové příběhy nabízí dobrodružství, humor i poučení. Účastníci výletu najdou způsob, jak se zbavit strachu, a tajní agenti budou muset dopadnout padoucha. Na zvířátka z Medového lesa čekají další příhody a nechybí ani maďarské lidové pohádky.

Vyhrajte román, se kterým bude nebe na zemi o fous blíž

nebe-nebo-perex

Jobbi touží po lásce a vyrovnané ženě, se kterou by byl šťastný. Jenže dobře ví, že to nebude snadné, protože jsou chvíle, kdy se z pohodáře stává tak nesnesitelným, že má potíž vydržet i sám se sebou. Jak jeho život změní kosmická Maya?

#BOOKLAB přináší nové vydání trilogie Pekelné stroje

Tipy_Pekelne stroje

Mezinárodně úspěšná fantasy trilogie Pekelné stroje oblíbené Cassandry Clare nově vychází v nakladatelství Slovart pod značkou #booklab. Pokud jste si tuto dobrodružnou pecku plnou upírů, démonů a čarodějnic ještě nepořídili, teď je vhodná příležitost.