Rubrika: Tipy

Současná česká tvorba

ceska tvorba uvod

Dnes se společně vypravíme do světa české literatury. Vybrali jsme pro vás čtyři romány, ve kterých jsou vážná témata, stejně jako trocha historie, ale i oddechu. Sami si můžete zvolit, která kniha vám bude čtenářsky nejbližší.

Zasoutěžte si o pátrání po vrahovi vlastní „tchyně“

Pohřbené kosti (Ukázka)

Večeře u „tchyně“ se změní v nový případ. Detektiv Quinnová s přítelem Noahem totiž najdou jeho matku mrtvou a o nešťastnou náhodu vzhledem k okolnostem rozhodně nešlo. Do čeho se Colette zapletla, že musela zemřít?

Více než 100 nápadů na výrobu dárků

smarticular-darky

Společnost se čím dál více přiklání k udržitelnému způsobu života a ten konzumní nechává za sebou. Projevovat se to může například při shánění dárků – lidé jej raději vyrobí doma, než aby skupovali nepotřebné předměty a lapače prachu. Jak to máte vy?

Vyhrajte Ottolenghiho pestrobarevnou kuchařku

ottolenghi-testovaci-kuchyne-moje-milovana-spiz-nahled

Našli jste během velkého úklidu zapomenutý sáček zeleniny v mrazáku? Nebo zaprášené plechovky fazolí ve spíži? Neradi plýtváte potravinami, ale už vám docházejí nápady? Pak je nová řada kuchařek tím pravým právě pro vás.

Terorismus v době komunismu

revoluce uvod

Ačkoliv se terorismus mnohdy považuje za jakousi „vymoženost“ posledních let, spisovatel, historik a novinář Pavel Žáček nás ve dvousvazkové publikaci přesvědčí o tom, že tomu tak ani zdaleka není. A že terorismus byl přítomný i v době komunismu a Státní bezpečnosti.

Oživené historické osobnosti

historie uvod

V dnešních knižních tipech se podíváme do historie. Představíme vám čtyři knihy, ve kterých ožívají známé historické osobnosti. Přečtěte si příběhy o životě Otty Hornunga, Boženy Němcové, rodiny Mašínových či Sigmunda Freuda.

Fantasy série pro děti i dospělé

fantasy-uvod

Dnes si představíme dva nové knižní přírůstky do oblíbených fantasy sérií. Začtěte se spolu se svými dětmi do čtvrtého dílu populární série Woodwalker. A jakmile usnou, není lepšího nápadu, než se začíst do příběhu Plamenů pomsty.

Zahrajte si o třídílné dobrodružství Jacka Courtneyho

dobrodruzstvi-Jacka-Courtneyho-perex

Mladý Jack Courtney jako by nebezpečné situace magicky přitahoval. Kdykoliv se s přáteli někam vydá, i zdánlivě poklidný výlet se promění v drama. Jack, Amelie a Xander jsou však vynalézaví a dokáží si poradit se vším.

Vyhnanství na Sibiři

sibirske_haiku

Jak malý litevský chlapec vnímá vyhnanství na Sibiři, kam ho s celou rodinou zavlekla roku 1941 Rudá armáda? To se dozvíte v knize Sibiřské haiku, kterou napsala litevská spisovatelka Jurga Vile. Inspirací jí byly otcovy zážitky.

Získejte „to nejlepší z devadesátek“

vsechno uvodni

Vzpomenete si sami na sebe, jací jste byli v době rozpadu Československa? Pokud jsou vaše vzpomínky již zamlžené, možná by vám mohl s jejich oživením trochu pomoci příběh mladého sebestředného novináře. Navíc vás Danielovy úvahy o budoucnosti pravděpodobně pobaví…