Rubrika: Tipy

Složitosti utváření Sýrie v první polovině 20. století

Od Velke Syrie k male

Český politolog zaměřil svůj výzkum na historii Sýrie a na to, jak se územně proměňovala od poloviny 20. století až po získání samostatnosti. Neopomíjí ani výrazné historické milníky a proměnu identit místních obyvatel.

Páni kluci

kluk

Zatímco minule si na své přišly dívky-čtenářky, tentokrát si knižní zábavu užijí páni kluci. Čeká na ně svět foglarovek, další díl ze série Hraničářův učeň a hrdinové Jitík a Tom Gates, kteří je nechají nahlédnout do svého života.

Světový atlas zvířat pro děti

Svetovy atlas zvirat

Světový atlas zvířat je nejen krásně ilustrovaným velkoformátovým průvodcem přírodou, ale přináší také odpovědi na zapeklité otázky. Víte například, proč se říká „v zimě červ, v létě tráva“?

Návrat do československých dějin

Tipy_Navrat do ceskoslovenskych dejin

Připomeňte si s našimi tipy významné události československé minulosti, zajímavé i mrazivé. Přečtěte si příběh výroby autobusů, ponořte se do vzpomínek Josefy Slánské, poznejte jeden ze zločinů komunistického režimu a prohlédněte si nevšední komiks.

Zasoutěžte si o vzpomínky na dospívání v době holocaustu

dokud-jsou-slzy-perex

Dětství Hannelore Grünberg-Kleinové ukončil nástup nacistického režimu, který ji i její rodinu odsoudil k živoření v nelidských podmínkách několika koncentračních táborů. O hrůzách, které prožila během těchto let, si můžete přečíst v její autobiografii.

Druhý díl Encyklopedie soběstačnosti

Encyklopedie sobestacnosti 2

Plánujete ekologické farmaření, chystáte se hospodařit na větším pozemku, přejete si vypěstovat vlastní rostliny bez průmyslových hnojiv, nebo se zajímáte o včelařství? Nejen s tímto vším vám pomůže druhý díl Encyklopedie soběstačnosti pro 21. století.

Napříč neznámými světy

Napric-neznamymi-svety

Vydejte se napříč smyšlenými i reálnými světy! Čeká vás planeta Hyperion, navštívíte lunární habitat Arkádie, zažijete zpustlou Zemi po nárazu komety a budete oporou chlapci, jenž má před sebou nelehký úkol – vyhladit celou civilizaci.

Zahrajte si o příběh pro děti s detektivní zápletkou

sally-jones-a-dopis-od-mrtveho-perex

Vydejte se spolu s neohroženou gorilou Sally na cestu kolem světa. Zažijete během ní nejen mnoho dobrodružství, ale i notnou dávku nebezpečí při záchraně kapitána. A věřte, že se budete muset postavit opravdu nebezpečným protivníkům.

Netradiční komiks o slovenské historii

Oprasgy slovenckej historje

A je to tady! Autor komiksu reflektujícího české dějiny humorným způsobem se tentokrát zaměřil na slovenské sousedy. Tzv. Nádorná enciglopédia seznámí čtenáře se slovenskou historií s grácií sobě vlastní. 

Vyhrajte vyprávění památných stromů

stromy-vypravuji-perex

I stromy mají paměť, a to dokonce mnohonásobně delší, než je ta lidská. K mnoha z nich se vztahují vzpomínky a o nejednom se vypráví v příbězích. A právě několik takových výletů za památnými stromy můžete nyní absolvovat i vy.