Rubrika: Tipy

Teenager – návod k použití

dospivani_spolu_to_zvladneme

Je-li období dospívání strašákem pro vás nebo pro vaše rodiče, pak jste natrefili na tu správnou knihu! Kniha Dospívání je unikátní a stylový průvodce, který se nebojí ani ožehavých témat. Díky němu toto náročné období přežijete ve zdraví. Čtěte dál!

Ženy pro ženy

Tipy_Kdyz pisi zeny

Níže představené knihy napsaly ženy pro ženy. Úspěšné a oblíbené autorky si pro své věrné čtenářky připravily příběhy plné lásky, náročných zkoušek a problémů, ale i naděje. Okouzlí i vás?

Zápisky pesimisity

Zachran se Pepino zachran se

Pepíno nepatří mezi lidi, kterými byste se chtěli obklopovat. Je to pesimista, cynik a šťoural. Žije v Praze a své pocity, zážitky a problémy svěřuje papíru. Podaří se mu nakonec najít ztracený elán a překonat nejpalčivější problémy svého bytí?

Světy plné magie a nadpřirozena

Čtení, fantasy, magie - ilustrační

Magie je všude kolem nás. Nevěříte? Po přečtení našich tipů uvěříte – protože v knihách je jí plno a my vám nabízíme rovnou čtyři knihy najednou! Ponořte se do tajuplných světů, nechte se jimi pohltit a prožijte neobyčejné zážitky.

Zasoutěžte si o návrat vraha přezdívaného Cizák

mrtvy-muz-prichazi-perex

Už deset let uběhlo od doby, kdy v Dartmooru naposledy vraždil muž s přezdívkou Cizák. Své oběti zabíjel neskutečně krutým způsobem, který mají všichni policisté i po tolika letech v paměti. A detektiv Heckenburg se obává, že nyní je tento pachatel zpět.

Exotický Vietnam

Dejiny Vietnamu

Vietnam ležící v jihovýchodní Asii od pradávna přitahuje houfy turistů. Jedná se o nádhernou zemi s bohatou historií, zajímavou kulturou a exotickou kuchyní. Seznamte se s ním ještě blíže díky revidované a doplněné publikaci z edice Dějiny států.

Pohádkové příběhy plné ilustrací

čtoucí dítě - ilustrační

Děj u knih bývá důležitý, ale dětští čtenáři si rádi prohlédnou i ilustrace, díky kterým se lépe mohou lépe vžít do příběhů. A nezáleží na tom, zda se jedná o příhody hrdinů ze světa Disney, statečné Vendulky, detektiva Ťopa či nejistého Honzíka.

Zahrajte si o putování se svitkem probouzejícím magii

deti-krve-a-kosti-perex

Kdysi měli obyvatelé Orïšského království magické schopnosti, které však později vymizely, a ty, kteří je ještě ovládali, nechal orïšský král povraždit. Zélie má však v rukou svitek, který může prastaré umění mažiům navrátit. Ale nebude to jednoduché.

Rychlá a snadná práce s Photoshopem

Kelby_Tipy a triky pro Photoshop

Nečekejte rozsáhlé návody s desítkami kroků. Scott Kelby vám pomůže ovládnout Photoshop bez složitého názvosloví a nudné teorie. Dozvíte se, které nástroje používat, jaké vlastnosti nastavit a na co vlastně klepnout, abyste se dobrali vytouženého výsledku.

Knižní napětí

Tipy_Dnes bude vasim pruvodcem strach2

Dnešní tipy věnujeme těm, kteří v knihách hledají hlavně napětí. Jistě je potěší další díl ze série Erica Rickstada, nový román Markéty Harasimové, moderní zpracování Othella anebo komiksová podoba povídek H. P. Lovecrafta.