Rubrika: Tipy

100% přírodní kousek poezie

RanaMilostivanahled

Básníkem dnes může být téměř kdokoliv. Nevěříte? V našem dnešním tipu nakoukneme pod pokličku českého básníka-začátečníka, který přes den krotí zástupy knih coby knihovník a hledá inspiraci všude kolem sebe, a večer se mění v poetu.

Sci-fi a fantasy

Fantasy deti

Dnes si přijdou na své ti, kteří mají rádi osvědčené fantasy romány, originální sci-fi příběhy a vizuálně působivé hororové komiksy. To vše vám přinášejí následující tipy, tak se dobře bavte!

Psychologická poradna v knihách

duchovno

V těchto časech je možná více než jindy důležitá duševní pohoda. Dnešní tipy vám k ní mohou dopomoci. Zjistěte, jakou roli v našich životech zastává laskavost a jak si dopřát duševní údržbu, naučte se o sebe pečovat, efektivně vzdorovat stresovým situacím a mnoho dalšího.

Zasoutěžte si o průvodce rakovinou prsu

nejsi-na-to-sama-perex

Rakovina prsu je nejčastějším typem nádorového onemocnění u něžného pohlaví. Právě proto vznikla ve spolupráci s českými lékaři publikace, která přináší odpovědi na všechny důležité otázky.

Vyhrajte publikaci pro všechny milovníky piva

pivoznalstvi-perex

Každý milovník piva o tomto zlatavém moku jistě slyšel nebo četl řadu mylných informací, polopravd, ale i pravdivých skutečností. Pokud byste chtěli vědět ještě víc, máme pro vás tip na knihu plnou zajímavostí o pivu.

Vězení českých biskupů v době totality

internace

O tom, co se dělo za zavřenými dveřmi totality, už vyšlo mnoho knih. Dnes se spolu s jedinečným průvodcem vydáme po stopách zločinů páchaných na biskupech římskokatolické církve a dozvíme se, co tehdy veřejnost ani netušila…

Nápady pro volný čas

doma-kutil

Zvlášť v dnešní době, kdy většinu času trávíme doma, je potřeba volný čas nějak smysluplně vyplnit. Přinášíme vám proto tipy na čtyři knihy, se kterými to půjde jako po másle. Můžete si něco vyrobit, rozvíjet své kreativní schopnosti nebo se třeba naučit, jak zabavit svého pejska.

Na nočníku s citem a pochopením

Nenutte_me_nahled

Praktické tipy doktora Velemínského ukážou všem rodičům, že mohou se svým potomkem v klidu zvládnout nácvik chození na nočník, aniž by se z toho stal každodenní stres pro obě strany.

Zajímavá historie

zajimava-historie

Znalost historie je pro nás důležitá. Můžeme se z ní poučit, někdy se u ní i pobavit a také se nechat inspirovat. Zajímají vás okolnosti vzniku řádu premonstrátů? Nebo se zajímáte o historii Národního divadla? Či snad preferujete moderní dějiny? V dnešních tipech si určitě vybere každý.

Pohádkově pro děti

čtoucí děti - ilustrační

Pohádky představují ten nejlepší způsob, jak dětským čtenářům příjemnou formou přiblížit důležitá témata, která se jich často osobně dotýkají. Mohou se dozvědět mnoho informací o životě kolem sebe, ať už jde o rodinu či svět zvířat.