Rubrika: Tipy

Renesanční člověk Ondřej Sekora

Sekora mravenci a jine prace

Ondřej Sekora sehrál významnou roli v první polovině 20. století a ovlivnil českou kulturu, ve které zanechal výraznou stopu. Obsáhlá monografie se věnuje všem okruhům jeho činnosti a nabízí komplexní vhled do jeho života. Součástí je bohatý obrazový materiál.

Humorem proti nudě

Do-noveho-tydne-s-humorem-perex

V boji proti domáci trudnomyslnosti je humor jednou z nejsilnějších zbraní, jíž se můžeme chopit. A pokud si dovolím mluvit za všechny Čechy, můžu říci, že je to zbraň námi velmi oblíbená. Od Poláčka po Němčíka, dnešní knihy vám zaručeně vykouzlí úsměv na rtech.

Ať žije divadlo! Ať žijí knížky! – 12hodinový živý maraton na Dvojce

At ziji knizky_nahled

V Českém rozhlasu Dvojka s velkým znepokojením a obavami sledujeme aktuální vývoj na české kulturní scéně, kdy se řada subjektů potýká se závažnými existenčními potížemi. 

Objevné cesty za poznáním

vzdelani

I když musíme zůstat doma, nic nám nebrání, abychom se vydali na objevné cesty za poznáním. Díky publikacím plným zajímavých informací a krásných ilustrací budete cestovat do historie, odhalíte taje přírody a začnete mít rádi dokonce i geometrii.

Zasoutěžte si o veselý velikonoční veršovaný příběh

nez-reknete-hody-hody-perex

Velikonoce se kvapem blíží, ale než kluci vyrazí koledovat a holčičky je celé natěšené budou vyhlížet, je potřeba udělat spoustu práce. A přípravy jsou opravdu hektické, o čemž se můžete přesvědčit v krásné veršované knížce.

Rodina, po které jde vrah

Cara Hunterova_Neni uniku

Napínavé detektivní příběhy ze série o inspektoru Adamu Fawleym vycházejí ve 25 zemích a jen ve Velké Británii se prodalo více než 800 000 výtisků. Po úspěšných dvou dílech nyní přichází třetí pokračování s velmi znepokojivou zápletkou…

Psychologie v praxi

Tipy_Psychologie pro bezny zivot_Freephotosbank

V dnešních tipech zabrousíme do zajímavých zákoutí oboru psychologie. Užitečné příručky nám pomohou pochopit, jak na ostatní přenášíme své pocity, jak můžeme lépe vychovávat děti a udržovat s nimi dobré vztahy nebo jak lze předejít velkému neštěstí…

Thrillerový začátek týdne

Napeti s nadechem nadprirozena

Do nového týdne jsme si pro vás připravili thrillerovou knižní nadílku plnou nejistoty, akce a napětí. Čekají v ní známí vrahové, záhadná zmizení, nehostinné prostředí severských zemí, sousedská rivalita i loupež století.

Vyhrajte příběh v němž se současnost prolíná s minulostí

Vecerni slava wiederhausera

Řadu let o Tomášovi rodina nic nevěděla, proto se nyní, během rodinného večírku, rozhodl vyprávět, co během té doby dělal a zažil. Začtěte se do jeho hvězdných, trapných i tragických příběhů okořeněných špetkou filozofie.

Matematika už není postrach

start-do-matematiky-perex

Může to znít neskutečně, ale i učení matematiky si můžete užít. Jak na to, poradí komiks, který prostřednictvím nové metodiky usnadní proniknutí do tohoto často komplikovaného světa čísel.