Nakladatel: Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Tradiční cílovou skupinu produkce nakladatelství Academia tvoří vysokoškolští studenti, pedagogové a odborná veřejnost. V posledních letech také stoupá počet laických zájemců o populárně naučnou a uměleckou literaturu. Všechny publikace jsou proslulé profesionálním zpracováním – pečlivou redakční přípravou a kvalitní grafickou a tiskovou podobou. Splňují tak požadavky všech náročných zákazníků.

www.academia.cz


Academia - Nejnovější knihy

knihaVěda života knihaVěda s lidskou tváří knihaNejnovější objevy a aplikace psychiatrie a kriminalistické antropologie knihaIslámský stát

Academia - Související články

Ceny Nakladatelství Academia a Studentská soutěž Nakladatelství Academia za rok 2016

Studentská soutěž nakladatelství Academia

Dne 20. března 2017 proběhlo v budově Akademie věd ČR slavnostní vyhlášení 9. ročníku Cen Nakladatelství Academia a 5. ročníku Studentské soutěže Nakladatelství Academia.

Pojednání o zločinnosti z konce 19. století

nejnovejsi-objevy-a-aplikace-psychiatrie-a-krimina

Jak si psychiatři před více než sto lety představovali typického zločince? Jak se snažili identifikovat vrahy a násilníky dle tvaru a rozměrů lidské lebky? Kniha od psychiatra z 19. století je poutavým čtením pro všechny zájemce o temnou stránku lidské duše.

Postavení vědce v socialistické společnosti

Riikka Palonkorpiova_Veda s lidskou tvari

Riikka Palonkorpiová je autorkou knihy věnované vědecké činnosti dvou významných českých chemiků, Františka Šorma a Otty Wichterleho, jejichž práci znesnadňoval tehdejší režim.

Monografie o Islámském státu

Ondrej Beranek_Bronislav Ostransky_Islamsky stat

V nové publikaci Islámský stát, kterou vydalo nakladatelství Academia, si autoři pokládají mimo jiné otázky týkající se smrti a záhrobí. Jak vnímají smrt ti, kdo se kvůli IS obětují na bojovém poli?

Nenechte si ujít v týdnu od 6. do 12. února

nenechte_si_ujit

Velké mrazy, snad ne jen dočasně, skončily a nás čeká týden trochu přívětivějšího počasí. Ještě příjemnější může být, strávíte-li aspoň jedno odpoledne návštěvou některé z námi vybraných literárních akcí.