Nakladatel: Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Tradiční cílovou skupinu produkce nakladatelství Academia tvoří vysokoškolští studenti, pedagogové a odborná veřejnost. V posledních letech také stoupá počet laických zájemců o populárně naučnou a uměleckou literaturu. Všechny publikace jsou proslulé profesionálním zpracováním – pečlivou redakční přípravou a kvalitní grafickou a tiskovou podobou. Splňují tak požadavky všech náročných zákazníků.

www.academia.cz


Academia - Nejnovější knihy

knihaAkademická příručka českého jazyka knihaVěk nerovnováhy knihaKomunistické lágry knihaUloupené mládí

Academia - Související články

Křížem krážem dějinami

Tipy_historicke stripky

V dnešních tipech vás provedeme dějinami, bude to však výprava nejen poučná, ale i vtipná, zajímavá a pěkně ilustrovaná. Ponořte se do příběhů lidských průšvihů, duševních chorob i nesmrtelných divadelních her.

Rozpomínání…

memory

Generál Petr Pavel, závodnice Rallye Dakar, dva lékaři a několik českých horolezců. To je skupina lidí, jejichž životní osudy si připomeneme v dnešním článku – a to formou vzpomínek, rozhovorů i vyprávění.

Memoáry Stanislava Komárka

Mesta a mestecka

Kompletní vydání memoárů českého biologa, filozofa, spisovatele a básníka Stanislava Komárka zachycují jeho dětství a dospívání v jižních Čechách, studium na Přírodovědecké fakultě UK v Praze, normalizační režim, emigraci i jeho návrat, a to vše barvitě a bez příkras.

Krásy přírody

krasy-prirody

S dnes představovanými knihami se o prázdninách rozhodně nudit nebudete. Pro každého je zde něco: atlas zvířat, krásně ilustrovaná dětská encyklopedie, velká kniha orchidejí a příručka, která vám dodá inspiraci na zřízení zeleninové zahrádky třeba i na malém balkonu.

Život je nejlepší autor

forman-callahan-uvod

Nejen autorova fantazie může přinést napínavé a neuvěřitelné příběhy. Život sám nám občas nějaký takový přinese přímo pod nos. Dnešní tipy představí knihy zachycující osudy českého režiséra Miloše Formana a amerického karikaturisty Johna Callahana.