Nakladatel: Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Tradiční cílovou skupinu produkce nakladatelství Academia tvoří vysokoškolští studenti, pedagogové a odborná veřejnost. V posledních letech také stoupá počet laických zájemců o populárně naučnou a uměleckou literaturu. Všechny publikace jsou proslulé profesionálním zpracováním – pečlivou redakční přípravou a kvalitní grafickou a tiskovou podobou. Splňují tak požadavky všech náročných zákazníků.

www.academia.cz


Academia - Nejnovější knihy

kniha„Česká“ nebo „československá“ armáda? knihaDny mého života knihaTy jo, to seš dobrá! knihaAdolf Kolínský. Český dozorce ve službách gestapa

Academia - Související články

Život není peříčko

Co_prinasi_obycejny_zivot

Kolik je na světě lidských bytostí, tolik podob život má. Všichni jsme lidé, přesto je každý z nás jiný. Stejně tak i příběh každého z nás by vydal na celou knihu. Seznamte se s knižními novinkami, jejichž námětem je život ve všech svých podobách.

Československé exilové vojsko za 2. světové války

armada

Přečtěte si naučnou knihu o tom, jak během druhé světové války vznikala významná centra československého vojenského exilu. Publikace Zdenka Maršálka rozebírá složení vojenských jednotek, ale odhaluje i mýty o zahraničním odboji.

Příběhy skutečného života

read

Ty nejlepší příběhy píše život sám. Dnes vám takové ukážeme. Vydejte se napříč sibiřskou pustinou a zakuste život v gulagu. Nebo se zatajeným dechem můžete vyslechnout zpověď muže, který dlouho pečoval o svého umírajícího otce. A tím teprve začínáme…

Krásné české komplimenty

Klara Dvorakova_Ty jo to ses dobra

Jakých v češtině užíváme lexikálních, morfologických a syntaktických prostředků, abychom dali vzniknout slovu, jímž chceme někoho pochválit nebo mu zalichotit? To se dozvíte v monografii Kláry Dvořákové.

Poměry v meziválečném pohraničí

Jaksch_Ztracene vesnice opusteni lide

Kniha reportáží Wenzela Jaksche nabízí pohled do sociálních, politických i společenských podmínek v československém pohraničí v letech 1924 až 1928.