Nakladatel: Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Tradiční cílovou skupinu produkce nakladatelství Academia tvoří vysokoškolští studenti, pedagogové a odborná veřejnost. V posledních letech také stoupá počet laických zájemců o populárně naučnou a uměleckou literaturu. Všechny publikace jsou proslulé profesionálním zpracováním – pečlivou redakční přípravou a kvalitní grafickou a tiskovou podobou. Splňují tak požadavky všech náročných zákazníků.

www.academia.cz


Academia - Nejnovější knihy

knihaPes na gondole knihaTo, nač se vzpomíná knihaMoje šílené století (souborné vydání) knihaNezkreslená věda

Academia - Související články

Autobiografie

autobiografie

Dnes vám představíme pět různorodých autobiografických příběhů. Vydejte se na Mount Everest, přečtěte si válečné zážitky ruského historika či životní příběh Susan Fowlerové. Nahlédněte do zákulisí kulinářského světa a procestujte Severní Ameriku.

Eseje na různá témata

tipy_velci-autori-ceske-i-svetove-literatury

Dnešní tipy vás přimějí zamyslet se nad otázkami křesťanské víry a jejího smyslu v lidském životě. Čeká vás ale i mnoho zajímavých informací o mozku a vhled do světa literatury, umění i filmu.

Cestou necestou na stránkách knih

cestovani

Díky cestování můžeme poznat jiné kraje, jejich obyvatele i kulturu, ale také zažít plno dobrodružství. I proto jsme dnes vybrali pět titulů, které nás zavedou do různých koutů světa, a to jak z pohledu turistického, tak historického i etnologického.

Zpravodajci – parašutisté – partyzáni

S Moskvou za zady

Další kniha z edice Průvodce se zaměřuje na místa, kde působili odbojáři napojení na zahraniční odboj v Sovětském svazu. Ať už se jednalo o zpravodajce, partyzány či parašutisty, všichni měli stejný cíl, a to oslabit nacistickou nadvládu.

Jak Německo porušilo mnichovskou dohodu

Z_Prahy_po_Mnichovu

Chcete nahlédnout do našich dějin očima člověka, který byl přítomný u mnoha důležitých okamžiků? A zajímají vás především události, ke kterým došlo na konci 30. let 20. století? Pak si nenechte ujít sbírku korespondence amerického diplomata George Frosta Kennana.