Nakladatel: Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Tradiční cílovou skupinu produkce nakladatelství Academia tvoří vysokoškolští studenti, pedagogové a odborná veřejnost. V posledních letech také stoupá počet laických zájemců o populárně naučnou a uměleckou literaturu. Všechny publikace jsou proslulé profesionálním zpracováním – pečlivou redakční přípravou a kvalitní grafickou a tiskovou podobou. Splňují tak požadavky všech náročných zákazníků.

www.academia.cz

Academia - Nejnovější knihy

knihaPraha erotická knihaAbúsír knihaInformační válka knihaInventura předsudků

Academia - Související články

Sonda do Abúsíru

Abúsír

Archeologická expedice Filozofické fakulty Univerzity Karlovy působí od 60. let 20. století v Egyptě a za tu dobu již odkryla řadu významných nálezů. Těmto objevům se věnuje dnes představovaná kniha.

Předsudky v české společnosti

Inventura predsudku

Předsudky. Setkáváme se s nimi nejen v české společnosti. Autoři dnes představované knihy se zaměřili na tři typy předsudků: vůči bezdomovcům, cizincům a Romům. K jakým výsledkům došli?

S knihou na cesty

ZEME

Nastávající doba Vánoc je sice spíše časem stráveným doma s rodinou, přesně to vám ale pomůže načerpat nové síly na všechny výlety, které budete chtít po Vánocích podniknout! A zatímco budete nabírat síly, inspiraci můžete čerpat zde, v dnešních tipech.

Otto Wichterle a jeho vzpomínání

Vzpominky

Otto Wichterle se zapsal do nejen českých dějin jako významný chemik, ale též jako velký občan Československé republiky. Jeho vzpomínky představují neustálý boj, který musel svádět se střídajícími se totalitami, které zažil během svého života.

Skutečné lidské osudy

osoby

Svět je různorodým místem s tolika různorodými lidmi, kteří mají všichni neuvěřitelně rozličné osudy. Dnešní tipy jsou nabité životními příběhy lidí, což jen ilustruje nebývalou rozmanitost lidského osudu.