Nakladatel: Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Tradiční cílovou skupinu produkce nakladatelství Academia tvoří vysokoškolští studenti, pedagogové a odborná veřejnost. V posledních letech také stoupá počet laických zájemců o populárně naučnou a uměleckou literaturu. Všechny publikace jsou proslulé profesionálním zpracováním – pečlivou redakční přípravou a kvalitní grafickou a tiskovou podobou. Splňují tak požadavky všech náročných zákazníků.

www.academia.cz


Academia - Nejnovější knihy

knihaSlovanský Jeruzalém knihaVe stínu šoa knihaKaždodenní stalinismus knihaKonec říše Romanovců

Academia - Související články

Jak se žilo obyčejným lidem za stalinismu

kazdodenni_stalinismus

Kniha původem australské historičky Sheily Fitzpatrickové, specializující se na moderní ruské dějiny, je kvalitním příspěvkem do výzkumu stalinistického Ruska třicátých let minulého století.

Poválečný návrat domů

At mohou prijeti_Kasikova

Kniha Ať mohou přijeti Jany Kasíkové mapuje organizaci návratů lidí, kteří byli během války nuceni odejít ze svých domovů. Text je doplněn působivými fotografiemi, které ukazují tváře konkrétních lidí, jimž válka změnila život.

Nových znalostí není nikdy dost!

Hint Background Subject School Learning Backdrop

Víte, co znamená princip neurčitosti? A jak dopadl výsadek Silver A? Nebo kdo zavedl vánoční stromeček? Mnoho zajímavých informací od kvantové fyziky po neznámý život známých osobností nabízí dnešní knižní tipy.

Svržení carského režimu

Proks_Konec rise Romanovcu_uvodni

Kniha Petra Prokše se zaměřuje na problémy Ruska, které nezadržitelně vedly k vypuknutí revoluce, svržení carského režimu a k bolševickému převratu. To vše výrazným způsobem ovlivnilo vývoj země i celého světa.

Výlet do československých dějin

cesklslovensko tipy

V naší historii je tolik zajímavých příběhů a událostí, že se máme k čemu vracet a co si připomínat. A i když si možná myslíme, že o určitých kapitolách naší historie víme všechno, vždy se najde nová informace či svědectví, které nám představí situaci v trochu jiném světle. Ať už jste tedy znalec dějin Československa, či se