Nakladatel: Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Tradiční cílovou skupinu produkce nakladatelství Academia tvoří vysokoškolští studenti, pedagogové a odborná veřejnost. V posledních letech také stoupá počet laických zájemců o populárně naučnou a uměleckou literaturu. Všechny publikace jsou proslulé profesionálním zpracováním – pečlivou redakční přípravou a kvalitní grafickou a tiskovou podobou. Splňují tak požadavky všech náročných zákazníků.

www.academia.cz


Academia - Nejnovější knihy

knihaHerbář knihaStýskání zažehnáno knihaŽivot s češtinou knihaVlasovci v boji za Prahu

Academia - Související články

Životy slavných osobností

OtevrenaKniha

Slavný americký spisovatel George R. R. Martin řekl, že „čtenář prožije před svou smrtí tisíc životů. Člověk, který nikdy nečte, jen jeden“. Dnes si představíme knihy, z nichž každá vám „přidá do sbírky“ jeden neobyčejný život.

Knihy o válce, zbraních a špionech

Tipy_valecna cetba

V dnešních tipech se dozvíte mnoho zajímavostí o Pražském povstání, bojové technice druhé světové války i o špionech americké CIA. Bude to čtení plné napětí, zbraní a šifer.

Netradiční průvodci

road

Vydejte se s námi na netradiční průzkum rozličných míst! Následující tituly vás provedou hlavním městem Francie, drsnou Ukrajinou i exotickou Brazílií. Zklamáni ale nebudou ani ti, kteří preferují krásy naší rodné země.

Praktický herbář

academia-herbar

Sándor Márai, maďarský spisovatel, se pod vlivem zážitků z druhé světové války inspiroval minulostí a rozhodl se sepsat příručku. Ale ne jen tak ledajakou. Spojil v ní rady a tipy vycházející z lidské moudrosti a filosofii stoiků. Vznikl tak novodobý herbář.

Úvahy o českém jazyce

Marie Cechova_Zivot s cestinou

Marie Čechová, spolupracovnice Ústavu bohemistických studií, vydala v edici Lingvistika nakladatelství Academia v předvečer svého životního jubilea působivou monografii Život s češtinou.