Nakladatel: Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Tradiční cílovou skupinu produkce nakladatelství Academia tvoří vysokoškolští studenti, pedagogové a odborná veřejnost. V posledních letech také stoupá počet laických zájemců o populárně naučnou a uměleckou literaturu. Všechny publikace jsou proslulé profesionálním zpracováním – pečlivou redakční přípravou a kvalitní grafickou a tiskovou podobou. Splňují tak požadavky všech náročných zákazníků.

www.academia.cz


Academia - Nejnovější knihy

knihaPod palbou hloubkařů knihaLékárny s Davidovou hvězdou v čase šoa knihaNázvosloví organických sloučenin knihaKorán, meč a volební urna

Academia - Související články

Dějiny prvorepublikového trampingu

Cesky tramping

Se vznikem Československého státu se na scéně objevil i nový fenomén v podobě trampingu. Ten si získal na popularitě a ve 30. letech se k němu hlásily desetitisíce mládežníků. Projevil se ve sportu i kultuře. Trojice autorů se zaměřila na jeho dějiny.

Fenomén banderovců

Banderovci

Organizace ukrajinských nacionalistů neboli banderovci patří k jednomu z diskutovatelných témat druhé světové války. Do kontextu československých poválečných dějin je zasadil historik Tomáš Řepa. Ukazuje, jak moc toto téma posloužilo k propagandě.

Pro nadšené badatele

chemia-matematika-uvod

Chystáte se na maturitu z chemie anebo máte chuť v karanténě stimulovat svou mysl uchvacující historií matematiky v hudbě a hudby v matematice? Ať tak či onak, bez knih, které si dnes představujeme, se neobejdete.

Příběhy ze starého Egypta

Poslys vypraveni z casu tvych otcu_uvodni

Poznejte nejznámější egyptské příběhy z dávných časů v nových českých překladech, doplněné o nejrůznější zajímavé informace a vysvětlivky.

Znalostí není nikdy dost

Znalosti-neni-nikdy-dost-perex

V dnešních tipech vám nabídneme povídání o menhirech u Kounova, téma liberalismu proti nacismu, zásady výživy, informace o italsko–pražských obchodních cestách i fakta o Měsíci. Neváhejte a nechte se obohatit novými informacemi z oblasti aktuálních trendů či historických reálií.