Nakladatel: Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Tradiční cílovou skupinu produkce nakladatelství Academia tvoří vysokoškolští studenti, pedagogové a odborná veřejnost. V posledních letech také stoupá počet laických zájemců o populárně naučnou a uměleckou literaturu. Všechny publikace jsou proslulé profesionálním zpracováním – pečlivou redakční přípravou a kvalitní grafickou a tiskovou podobou. Splňují tak požadavky všech náročných zákazníků.

www.academia.cz


Academia - Nejnovější knihy

knihaMarx, Engels, Beatles knihaDramatik na pranýři knihaŠeřík a růže knihaČlověk a společnost 19. století tváří v tvář katastrofě

Academia - Související články

Světový den knihy

kniha

Na 23. dubna připadá Světový den knihy a autorského práva. Proč právě toto datum? V tento den totiž zemřeli takoví velikáni jako William Shakespeare či Miguel de Cervantes. A jak jinak dnešní den nejlépe oslavit než s knihami. Vždyť nám toho tolik nabízejí…

Československá historie fyziky

edice_republika_cover_fin.indd

Zajímají vás přírodní vědy a jejich vývoj v Československu? To zajisté oceníte knihu, která se zabývá fyzikálním výzkumem mezi dvěma světovými válkami a též seznamuje s významnými fyziky této doby. Druhá část knihy předkládá úspěchy dosažené ve fyzice před rokem 1918. A pak že fyzika nemůže být zajímavá…

Marx, Engels, Beatles a studenti

Zdenek Nebrensky_Marx Engels Beatles

Podnětná kniha Zdeňka Nebřenského sleduje každodenní život vysokoškolských studentů v letech 1956 až 1968 a zkoumá rozdíly v české, slovenské a polské společnosti té doby.

Magnesia Litera 2017

Magnesia-litera-2017

Nejlepší knihy minulého roku jsou již známy. Včera večer byly vyhlášeny výsledky šestnáctého ročníku Magnesia Litera. Které knihy by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti?

Pokrokem ke katastrofě, katastrofou k pokroku

clovek_a_spolecnost_19_stoleti

Dlouhé devatenácté století, ohraničené na jedné straně Velkou francouzskou revolucí a na straně druhé první světovou válkou, bylo věkem katastrof a revolucí. Jak se s nimi potýkali lidé i celá společnost, zjišťovalo mezioborové sympozium v Plzni.