Nakladatel: Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Tradiční cílovou skupinu produkce nakladatelství Academia tvoří vysokoškolští studenti, pedagogové a odborná veřejnost. V posledních letech také stoupá počet laických zájemců o populárně naučnou a uměleckou literaturu. Všechny publikace jsou proslulé profesionálním zpracováním – pečlivou redakční přípravou a kvalitní grafickou a tiskovou podobou. Splňují tak požadavky všech náročných zákazníků.

www.academia.cz

Academia - Nejnovější knihy

knihaCizinec na náměstí knihaCo rostlina ví knihaDeset křížů knihaSynovcem prezidenta

Academia - Související články

Ze světa fauny a flóry

Priroda

Zvířata a rostliny stejně jako lidé obývají planetu Zemi. Nadále přetrvává názor, že se od člověka v mnohém liší. To, že tomu tak není, dokazují následující populárně-naučné knihy. Příroda má vlastní řeč. Zvířata mohou cítit podobné emoce jako člověk a rostliny vnímají podněty z okolí.

Příběh o útěku z lágru

Deset krizu_uvodni

Nakladatelství Academia nově vydává Deset křížů od Karla Kukala, knihu přinášející vzpomínky bývalého mukla z uranových dolů na hromadný útěk ze šachty u Horního Slavkova.

Brzké večery vybízejí k získávání vědomostí

spolecenske-vedy

Vydejte se do světa přírodních, sociálních a špetky technických věd! Nabízíme vám zajímavosti o kyslíku, světě hub, ale i o člověku samotném. Z čeho pramení zdravotní potíže pohybového aparátu? Jak vypadají temná zákoutí internetu, odvrácená strana měst či historie celibátu?

Když píše život…

Biografie-pro-kazdeho

Někdy život píše takové příběhy, které by žádný romanopisec nikdy nevymyslel. Přesvědčit se o tom můžete v našich dnešních tipech, jimž vévodí agentky v utajení, spisovatelé, známá herečka i lidé spjatí s přírodou.

Stinné stránky společnosti

Liksom_ZivotJeJenNahoda

Všichni si nejspíš uvědomujeme, že společnost tvoří mnoho sociálních skupin. Určitě si také uvědomujeme, že ne všichni naši spoluobčané přispívají k rozvoji své země stejnou měrou. Jsme si ale opravdu vědomi míry parazitismu některých z nich?