Nakladatel: Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Tradiční cílovou skupinu produkce nakladatelství Academia tvoří vysokoškolští studenti, pedagogové a odborná veřejnost. V posledních letech také stoupá počet laických zájemců o populárně naučnou a uměleckou literaturu. Všechny publikace jsou proslulé profesionálním zpracováním – pečlivou redakční přípravou a kvalitní grafickou a tiskovou podobou. Splňují tak požadavky všech náročných zákazníků.

www.academia.cz


Academia - Nejnovější knihy

knihaOd bouře k bouři knihaDva exily politika, učitele a duchovního dr. Františka Uhlíře knihaVálka o Řecko knihaTito a jeho soudruzi

Academia - Související články

Tomáš Garrigue Masaryk

Masaryk_politik_na_evropske_urovni

Tomáš Garrigue Masaryk patří k nejvýraznějším osobnostem československé historie. Pokud se o prvním československém prezidentovi chcete dozvědět více, nenechte si ujít sborník Masaryk: Politik na evropské úrovni.

Seznamte se s fakty

Tipy_Proces s Oscarem Wildem_Dva exily

Dnešní tipy vás seznámí se zajímavými skutečnostmi ze života nevšedních osobností. Připomeňte si skandál kolem románku Oscara Wilda a prozkoumejte paměti českého politika a publicisty Františka Uhlíře.

České Slezsko po první světové válce

Bourlive trojmezi_uvodni

Jaká byla situace v české části Slezska po první světové válce? Přečtěte si zajímavá fakta o česko-polském územním sporu nebo o německo-polských konfliktech a jejich dopadech na československé území.

Sochy z lodních přídí v umění i příbězích

oci more

Kniha italského autora nabízí ojedinělé téma. Figury lodních soch jsou nejenom záležitostí historie a umění, ale přínáší také unikátní příběhy žen, které autor velmi efektivně zpracovává. Publikaci doprovází fotografický materiál Tomáše Mazala.

Jak (pře)žít v současném světě?

lide

Jak se orientovat v dnešním světě? Není naše civilizace příliš rychlá pro lidský mozek? Knihy, které vám dnes představíme, se zabývají právě takovými otázkami. Jedna seznamuje s problematikou klimatu, druhá nabízí způsob, jak se orientovat v nekončícím toku čísel a grafů, a třetí jednoduše přiznává, že naše civilizace ohled na štěstí člověka zapomněla v minulosti.