Nakladatel: Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Tradiční cílovou skupinu produkce nakladatelství Academia tvoří vysokoškolští studenti, pedagogové a odborná veřejnost. V posledních letech také stoupá počet laických zájemců o populárně naučnou a uměleckou literaturu. Všechny publikace jsou proslulé profesionálním zpracováním – pečlivou redakční přípravou a kvalitní grafickou a tiskovou podobou. Splňují tak požadavky všech náročných zákazníků.

www.academia.cz


Academia - Nejnovější knihy

knihaChodci zeleně knihaČeské lidové pohádky III: Kouzelné pohádky 2 knihaRichard Dotzauer knihaTvář Británie

Academia - Související články

Seznamte se

tipy seznamte se uvodni

Do dnešních tipů jsme namíchaly knihy, které mapují  zejména zajímavé lidské příběhy a osudy. Pozornost si jistě zaslouží každá z nich, avšak chcete-li si vybrat jenom některé, možná vám těžké rozhodování usnadní vybrané ukázky. Tak do toho. Vybírejte! 

Vyhlášení cen nakladatelství Academia a Studentské soutěže

Academia-logo

V pondělí 18. září se uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků 15. ročníku Cen Nakladatelství Academia a 11. ročníku Studentské soutěže Nakladatelství Academia.

Okem neviditelný zázrak

nanovlakna (1)

Co je nanovlákno? Jaké jsou jeho unikátní vlastnosti? K čemu se tento okem neviditelný zázrak užívá? Proč vědci věnují nanovláknům v posledních letech mimořádnou pozornost? Nejen to se dozvíte v knize Davida Lukáška.

Historické studie – nové průhledy do našich dějin

historie uvod

Dnes si představíme několik historických studií zabývajících se různými tématy – životem a dobou apoštola Pavla, korespondencí císařovny Sisi, tiskovou politikou v českých zemích v době normalizace, či historií konspiračních teorií.

Kolektivní monografie českých a slovenských odborníků

Republika mezi rovnosti obalka tisk.indd

V knize Republika mezi rovností, růzností a jednotou najdete příspěvky českých a slovenských odborníků týkající se sociálních a náboženských otázek nového československého státu. Studie se věnují např. postavení žen či vztahům lidí stejného pohlaví.