Nakladatel: Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Tradiční cílovou skupinu produkce nakladatelství Academia tvoří vysokoškolští studenti, pedagogové a odborná veřejnost. V posledních letech také stoupá počet laických zájemců o populárně naučnou a uměleckou literaturu. Všechny publikace jsou proslulé profesionálním zpracováním – pečlivou redakční přípravou a kvalitní grafickou a tiskovou podobou. Splňují tak požadavky všech náročných zákazníků.

www.academia.cz


Academia - Nejnovější knihy

knihaZ Brandejsa do Bruselu knihaFúze knihaKrok do propasti knihaČekisté

Academia - Související články

Slovensko Jozefa Tisa

knezprezidentemnahled

Pokud vás zajímají osudy prvního slovenského prezidenta Jozefa Tisa, pak byste neměli minout novinku z pera polského historika a diplomata, který se jeho osobě věnuje poměrně ze široka.

Kapitola z moderních dějin

tank-2-1406391-m

V dnešních tipech s válečnou a poválečnou tématikou najdete knihy věnované spiknutí proti Hitlerovi, odsunu Němců z československého pohraničí a tajným vojenským plánům Wehrmachtu.

Putování českou, slovenskou a francouzskou krajinou

Z Brandejsa do Bruselu

Bývalý velvyslanec s humorem sobě vlastním vzpomíná na léta 1942 až 1993. K popisu historických událostí v bývalém Československu přidává své vlastní zážitky. Začtěte se do pamětí člověka, který se podílel na obnově prestiže České republiky.

37 příběhů roku 1937

Krok do propasti

Rok 1937 předcházel událostem, které vyvrcholily o rok později Mnichovskou dohodou. Autor přibližuje dění v Československu prostřednictvím třiceti sedmi osobních příběhů a zároveň neopomněl zmínit nejdůležitější světové události.

Nenechte si ujít do konce roku 2019

nenechte_si_ujit

Vánoce a konec roku už jsou doslova za dveřmi. Jestli si chcete od všudypřítomného shonu na chvíli odpočinout, máte před svátky ještě několik příležitostí. Můžete zajít například na besedu a autogramiádu známého youtubera Kovyho, který vydal knížku pohádek, nebo na autorské čtení Aleše Palána.