Nakladatel: Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Tradiční cílovou skupinu produkce nakladatelství Academia tvoří vysokoškolští studenti, pedagogové a odborná veřejnost. V posledních letech také stoupá počet laických zájemců o populárně naučnou a uměleckou literaturu. Všechny publikace jsou proslulé profesionálním zpracováním – pečlivou redakční přípravou a kvalitní grafickou a tiskovou podobou. Splňují tak požadavky všech náročných zákazníků.

www.academia.cz


Academia - Nejnovější knihy

knihaPřírodopis kanibalismu knihaOperace Anthropoid: Epilog knihaSto let českých Vánoc knihaPrůvodce stalinistickou Prahou 1948–1956

Academia - Související články

Složitosti utváření Sýrie v první polovině 20. století

Od Velke Syrie k male

Český politolog zaměřil svůj výzkum na historii Sýrie a na to, jak se územně proměňovala od poloviny 20. století až po získání samostatnosti. Neopomíjí ani výrazné historické milníky a proměnu identit místních obyvatel.

Návrat do československých dějin

Tipy_Navrat do ceskoslovenskych dejin

Připomeňte si s našimi tipy významné události československé minulosti, zajímavé i mrazivé. Přečtěte si příběh výroby autobusů, ponořte se do vzpomínek Josefy Slánské, poznejte jeden ze zločinů komunistického režimu a prohlédněte si nevšední komiks.

Život mládeže v letech 1948–1970

Mezi pionyrskym satkem a mopedem

Jaký byl život českých dětí a dospívajících v letech 1948–1970? Poznejte poměry v tehdejších rodinách a školách, mimoškolní aktivity mládeže či způsoby trávení letních prázdnin a mnoho dalšího.

Putování z pohodlí domova

Tipy_Netradicni cestopisy

S našimi dnešními tipy můžete vycestovat do světa, navštívit Střední Ameriku a malebné Švýcarsko, nebo blíže poznat naši krásnou stověžatou Prahu, aniž byste opustili pohodlí svého oblíbeného křesla.

Boření historických mýtů

plneni_povinnosti_academia

Objevte s námi jedinečnou publikaci, která se zabývá protikladnými pohledy na české vojsko v dobách 1. světové války. Jak to bylo doopravdy, popisuje ve své knize rodilý Rakušan a historický badatel Richard Lein.