Nakladatel: Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Tradiční cílovou skupinu produkce nakladatelství Academia tvoří vysokoškolští studenti, pedagogové a odborná veřejnost. V posledních letech také stoupá počet laických zájemců o populárně naučnou a uměleckou literaturu. Všechny publikace jsou proslulé profesionálním zpracováním – pečlivou redakční přípravou a kvalitní grafickou a tiskovou podobou. Splňují tak požadavky všech náročných zákazníků.

www.academia.cz

Academia - Nejnovější knihy

knihaSlovenské povstání bez mýtů a legend knihaTank mířil na Kafku knihaJablko z oceli knihaDarwin, Wilson, Portmann, Lorenz

Academia - Související články

Do hlubin společnosti

spolecnost-uvod

V dnešních tipech si představíme dvě nové publikace, které se zabývají lidskou společností. Ač jsou knihy velmi rozlišné, obě pojednávají o tom, jak dnešní společnost myslí, funguje a mění se.

Osudy dvou pražských hermetiků

Nacismus versus okultismus v protektoratu

Jana Kefera a Jiřího Smíchovského sice rozděloval postoj k nacismu, ale spojovala je vášeň pro okultní vědu. Nacisté dokonce zorganizovali akci proti okultistům na území protektorátu během druhé světové války. Ač zní téma nadpřirozeně, autorka se opírá o dobové prameny.

Slovenské povstání očima Vladimíra Žikeše

Slovenske povstani bez mytu a legend

V novém vydání knihy Slovenské povstání bez mýtů a legend najdete nejen vzpomínky nakladatele Vladimíra Žikeše na odbojovou činnost za 2. světové války, ale i jeho ucelenější biografii a bibliografii nakladatelské činnosti.

Globalizace a bezdomovectví

na-jedne-lodi

Sociální antropolog nás ve své nové knize seznamuje s postavením bezdomovců ve společnosti. Jsou skutečně přítěží života ve městech? A jak se liší český bezdomovec, jak jej známe, od bezdomovce ve světě? Texty doplňuje bohatý fotografický materiál.

Život a smrt

smrt-zivot

Jestli existuje jedno téma, které s časem nestárne, je to smrt. Lidé o smrti a jejím smyslu či nesmyslu přemýšlí již tisíce let. Knihy, které si dnes představíme, nabízí dva velice odlišné pohledy do minulosti lidského přemítání nad smrtí i životem.