Nakladatel: Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Tradiční cílovou skupinu produkce nakladatelství Academia tvoří vysokoškolští studenti, pedagogové a odborná veřejnost. V posledních letech také stoupá počet laických zájemců o populárně naučnou a uměleckou literaturu. Všechny publikace jsou proslulé profesionálním zpracováním – pečlivou redakční přípravou a kvalitní grafickou a tiskovou podobou. Splňují tak požadavky všech náročných zákazníků.

www.academia.cz


Academia - Nejnovější knihy

knihaJak se chodí v laně knihaStaré cesty v krajině středních Čech knihaKouzlo čísel knihaČeské pohanství 1+2

Academia - Související články

Vodník v české literatuře

Mokre chodi v suse

Postava vodníka neodmyslitelně patří k českým pohádkám a pověstem. Známe ji z výtvarného umění i filmu. Její reflexe v literární vědě však dosud chyběla.

Oběť komunistického režimu

Jak se chodi v lane

Politické procesy, vynucené výpovědi či jáchymovské doly, to je jen zlomek hrůz, které charakterizují československý komunistický režim. Právě na něj ve své knize vzpomíná Oldřich Klobas, v tehdejší době šestnáctiletý mladík, který pocítil represe na vlastní kůži.

Sofistikovaná tvorba „naivního“ malíře

henri_rousseau

Malíř Henri Rousseau je veřejnosti znám pod přezdívkou Celník Rousseau. Jeho pověst naivního malíře a člověka pro mnohé zastírá skutečnou sofistikovanou podstatu jeho děl, která oplývají bohatou symbolikou.

Poznejte přírodu kolem vás

les

Každý rád jednou za čas vyrazí do přírody, projít se, poslouchat, jak štěbetají ptáci, … Co se jednou kromě kochání také něco nedozvědět? Právě vědomosti o přírodě kolem nás jsou náplní dnešních tipů – keře, ptáci či houby, najděte si to, co vás zajímá nejvíce.

Stěžejní dílo Záviše Kalandry

Zavis Kalandra_Ceske pohanstvi

V první části svého historického díla se autor vyjadřuje ke sporu o pravost Kristiánovy legendy a ve druhé nabízí neotřelý výklad pověstí z Kosmovy kroniky. Kniha tedy umožňuje připomenout si význačné texty starší české literatury a zároveň nahlédnout do úvah velkého myslitele 20. století.