Nakladatel: Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Tradiční cílovou skupinu produkce nakladatelství Academia tvoří vysokoškolští studenti, pedagogové a odborná veřejnost. V posledních letech také stoupá počet laických zájemců o populárně naučnou a uměleckou literaturu. Všechny publikace jsou proslulé profesionálním zpracováním – pečlivou redakční přípravou a kvalitní grafickou a tiskovou podobou. Splňují tak požadavky všech náročných zákazníků.

www.academia.cz


Academia - Nejnovější knihy

knihaFilosofie Národního divadla a Miroslav Tyrš knihaAtlas ptáků České a Slovenské republiky knihaInternace knihaOsobní pohoda a osobnost v celoživotní perspektivě

Academia - Související články

Vězení českých biskupů v době totality

internace

O tom, co se dělo za zavřenými dveřmi totality, už vyšlo mnoho knih. Dnes se spolu s jedinečným průvodcem vydáme po stopách zločinů páchaných na biskupech římskokatolické církve a dozvíme se, co tehdy veřejnost ani netušila…

Zajímavá historie

zajimava-historie

Znalost historie je pro nás důležitá. Můžeme se z ní poučit, někdy se u ní i pobavit a také se nechat inspirovat. Zajímají vás okolnosti vzniku řádu premonstrátů? Nebo se zajímáte o historii Národního divadla? Či snad preferujete moderní dějiny? V dnešních tipech si určitě vybere každý.

Násilí komunistického režimu vůči undergroundu

Kniha v barve krve

Kultura se v době komunismu dostala do centra pozornosti vládnoucí strany. Státní bezpečnost se zaměřovala především na mladé lidi z prostředí undergroundu – řada z nich se musela potýkat s násilím a dalšími restrikcemi. Získali nálepku „závadová“ mládež a podle toho bylo s nimi zacházeno.

Výprava za novými znalostmi

Tipy_Kostka_Paralelni existence_Znameni a symboly

Dnes jsme si pro vás připravili samé objevné tipy. Díky nim poznáte příběh slavné Rubikovy kostky, zjistíte více o počátcích tisku knih v českých zemích a naleznete odpovědi na časté otázky ohledně katolické víry.

Deníky, povídky, historky

Den ve znameni knih

Začtěte se do neuvěřitelných historek, hrůzných dějin nebo navštivte fantaskní světy. Nabízíme vám desítky rozmanitých příběhů a zápisků, z nichž si vyberou i ti nejnáročnější čtenáři.