Nakladatel: Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Tradiční cílovou skupinu produkce nakladatelství Academia tvoří vysokoškolští studenti, pedagogové a odborná veřejnost. V posledních letech také stoupá počet laických zájemců o populárně naučnou a uměleckou literaturu. Všechny publikace jsou proslulé profesionálním zpracováním – pečlivou redakční přípravou a kvalitní grafickou a tiskovou podobou. Splňují tak požadavky všech náročných zákazníků.

www.academia.cz


Academia - Nejnovější knihy

knihaMandaríni knihaKapitoly z osvobození Československa 1945 knihaČeský ministr ve Vídni knihaSoukromá historie Páté čtvrti a okolí

Academia - Související články

Osobnosti československé historie

vojaci

Letos v říjnu budeme slavit 100 let od založení Československé republiky. Už teď si ale můžeme začít toto výročí připomínat například ohlédnutím se zpět za významnými osobnostmi naší historie.

Politika v životě, život v politice

inspirovano.zivotem

Dnešní knižní tipy spojuje téma politiky. Můžete se vydat na Blízký východ, zkusit porozumět Kremlu, poznat život spisovatelů za komunismu nebo nahlédnout do příběhů českých a československých prezidentů. Tak neváhejte a čtěte!

Nominace na Magnesii Literu 2018

Magnesia Litera 2018

Magnesia Litera se opět blíží. Hlavním úkolem této výroční knižní ceny je propagovat kvalitní literaturu. V našem článku naleznete nominované knihy, rozdělené podle kategorií, v nichž jsou nominovány. Které tituly získají toto významné ocenění?

Život mandarína

Mandarini

Hlavní hrdina a mandarín Jindřich Krottenbacher zažívá revoluční převrat a dobu, která nastává po něm. Autor s ironií sobě vlastní ve své knize vykresluje dobové reálie a poukazuje na křehkost člověka.

Soukromé dějiny Starého Města

David Jan Novotny_Soukroma historie Pate ctvrti

Scenárista a publicista David Jan Novotný sepsal své vzpomínky na život v Páté čtvrti, tedy v někdejším Josefově, Židovském městě a dnes součásti Starého Města pražského. Díky jeho knize se dozvíte to, co by vám jinak mohlo uniknout.