Nakladatel: Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Tradiční cílovou skupinu produkce nakladatelství Academia tvoří vysokoškolští studenti, pedagogové a odborná veřejnost. V posledních letech také stoupá počet laických zájemců o populárně naučnou a uměleckou literaturu. Všechny publikace jsou proslulé profesionálním zpracováním – pečlivou redakční přípravou a kvalitní grafickou a tiskovou podobou. Splňují tak požadavky všech náročných zákazníků.

www.academia.cz


Academia - Nejnovější knihy

kniha„Račte to podepsat libovolnou šifrou.“ knihaPřírodopis kanibalismu knihaOperace Anthropoid: Epilog knihaSto let českých Vánoc

Academia - Související články

Napsáno v Čechách

Napsano-v-Cechach

V dnešní sbírce titulů vám představíme díla autorů, kteří pocházejí z naší české kotliny. Vybírat můžete z knih plných veršů, rozhovorů se zajímavými osobnostmi, esejů, povídek i prózy.

Odboj v protektorátu − očima historičky

Meli_odvahu_zit_academia

Objevte obsáhlou publikaci mapující protifašistický odboj na Uhersko-brodsku, která ve svém oboru dosud nemá obdoby. Autorka v ní sleduje události i osobní příběhy lidí, díky kterými se formovala historie naší země.

Květena České republiky

Rostliny nasi prirody

Botanik Lubomír Hrouda a ilustrátorka Anna Skoumalová spojili síly a společně vytvořili akvarelový atlas obsahující stovky rostlin, které lze najít v České republice. Za zmínku určitě stojí, že ilustrace vznikaly podle živého materiálu.

Složitosti utváření Sýrie v první polovině 20. století

Od Velke Syrie k male

Český politolog zaměřil svůj výzkum na historii Sýrie a na to, jak se územně proměňovala od poloviny 20. století až po získání samostatnosti. Neopomíjí ani výrazné historické milníky a proměnu identit místních obyvatel.

Návrat do československých dějin

Tipy_Navrat do ceskoslovenskych dejin

Připomeňte si s našimi tipy významné události československé minulosti, zajímavé i mrazivé. Přečtěte si příběh výroby autobusů, ponořte se do vzpomínek Josefy Slánské, poznejte jeden ze zločinů komunistického režimu a prohlédněte si nevšední komiks.