Nakladatel: Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Tradiční cílovou skupinu produkce nakladatelství Academia tvoří vysokoškolští studenti, pedagogové a odborná veřejnost. V posledních letech také stoupá počet laických zájemců o populárně naučnou a uměleckou literaturu. Všechny publikace jsou proslulé profesionálním zpracováním – pečlivou redakční přípravou a kvalitní grafickou a tiskovou podobou. Splňují tak požadavky všech náročných zákazníků.

www.academia.cz


Academia - Nejnovější knihy

knihaDomů, a za svobodou knihaHierarchie v pralesích knihaTělo za katrem knihaV nelidské zemi

Academia - Související články

Životní příběh Emila Háchy

Prezident lidskosti

Emil Hácha patří mezi významné československé osobnosti, které se zapsaly do historie. Sledujte příběh muže-právníka, který se nakonec stal prezidentem Protektorátu Čechy a Morava. Autor knihy zasazuje Háchův osud do historického kontextu.

Život není peříčko…

Zivot-neni-pericko-perex

Některé osudy jsou těžší než jiné, avšak i po náročných zkouškách může někdy přijít nečekaná odměna. A někdy také nemusí. Začtěte se do dnešních tipů a přečtěte si o životech lidí, kteří neměli na růžích ustláno…

Historie v biografiích

Tipy_Historie v biografiich

V dnešních tipech vám představíme dvě zajímavé válečné biografie. První přináší příběh židovského mladíka z Čech a jeho vzpomínky na válku, druhá se věnuje osobnosti generála Ericha Ludendorffa.

Zatímco muži se hádali, ženy se uměly dohodnout napříč politickým spektrem, říká o exilové politice Martin Nekola

Na cestě za svobodou-1

Jsou autoři, kteří vydávají novou knihu každý rok. Málokomu se poštěstí, aby mu během pár měsíců vyšlo hned několik knih. To se přihodilo historiku a publicistovi Martinu Nekolovi, kterému letos vychází knih hned pět. Všechny přitom pojednávají o tématu české emigrace – ať už v 19. století, či po únoru 1948.

(R)evoluční proměny umění

biologie_umeni

Když se řekne umění, každý z nás si vybaví nějakou představu, kterou má s tímto pojmem spojenou. Problém nastane, pokud nás někdo poprosí, abychom tento pojem definovali. Zjistíme, že jde o termín proměnlivý – a právě o proměnách umění hovoří kniha Biologie umění.