Nakladatel: Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Tradiční cílovou skupinu produkce nakladatelství Academia tvoří vysokoškolští studenti, pedagogové a odborná veřejnost. V posledních letech také stoupá počet laických zájemců o populárně naučnou a uměleckou literaturu. Všechny publikace jsou proslulé profesionálním zpracováním – pečlivou redakční přípravou a kvalitní grafickou a tiskovou podobou. Splňují tak požadavky všech náročných zákazníků.

www.academia.cz


Academia - Nejnovější knihy

knihaJáchymov knihaNesamozřejmý národ? knihaMůj a náš příběh knihaPronásledování Židů v protektorátu Čechy a Morava

Academia - Související články

Zajímavé rozhovory

Tipy_Do temnoty_Ci je ta krajina

V dnešních tipech vás čekají poutavé rozhovory. První je s velitelem vyhlazovacích táborů Franzem Stanglem a druhý s Janem Klápště o středověku a proměnách krajiny.

České země pod palbou hloubkařů

Pod-palbou-hloubkaru-Filip-Vojtasek

V závěru druhé světové války útočily v českých zemích americké a britské stíhací letouny na pozemní cíle. Jejich úkolem bylo narušit dopravní infrastrukturu a ztížit přesuny zásob na frontu. Publikace Pod palbou hloubkařů zaznamenává 951 případů těchto útoků.

Jak porozumět…

osvojte_si_nove_znalosti

Existuje mnoho věcí, o kterých nevíme nebo kterým nerozumíme. Dnešní výběr publikací nabízí několik témat, v nichž někteří mohou tápat. Naučme se, jak porozumět mezilidským vztahům, moderním technologiím, válkám i kuriozitám ze zvířecí říše.

Analýza komunistického thrilleru

Kral Sumavy

Karel Kachyňa natočil film Král Šumavy, který se hned po svém uvedení stal prototypem ideálního komunistického a propagandistického filmu. Pronikněte do jeho zákulisí díky nové edici České kino zaměřující se na dějiny a film.

Seznamte se…

Letni_tipy_pro_celou_rodinu

V dnešních tipech se seznámíte s osudy význačných osobností a s novými způsoby cestování. Dozvíte se tedy řadu zajímavých věcí a navštívíte úžasná místa.