Nakladatel: Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Tradiční cílovou skupinu produkce nakladatelství Academia tvoří vysokoškolští studenti, pedagogové a odborná veřejnost. V posledních letech také stoupá počet laických zájemců o populárně naučnou a uměleckou literaturu. Všechny publikace jsou proslulé profesionálním zpracováním – pečlivou redakční přípravou a kvalitní grafickou a tiskovou podobou. Splňují tak požadavky všech náročných zákazníků.

www.academia.cz


Academia - Nejnovější knihy

knihaZrození disentu: šedesátníci a tání na Ukrajině (1956-1965) knihaKrajina středověké Prahy knihaPříslib a naplnění kniha„Ženám žádný obor vědecký od přírody není uzavřen.“

Academia - Související články

Čtenářská recenze: Kdy vypukne válka? 1938. Studie o krizi (Piotr M. Majewski)

kdy_vypukne_valka

O roku 1938 vznikli už tisícky kníh a podrobných článkov, ktoré mapovali osudové dni Československej republiky na rázcestí doslova hodinu po hodine.

Praha, Vídeň a Varšava ve 20. století

Neporazene_uvodni

Kniha Neporažené! Praha – Vídeň – Varšava přináší zajímavý pohled do historie a vývoje těchto evropských metropolí během dramatického 20. století. Zjistěte, jak se měnila během tehdejších nejvýznamnějších událostí.

Příběhy ukrajinských intelektuálů

disent uvodni

Kdo všechno se podílel na utváření tzv. kulturní opozice vůči sovětskému režimu? Seznamte se s řadou literátů, literárních kritiků či intelektuálů, kteří se do obecného povědomí dostali jako „generace šedesátníků.“

Jsem žena

jsem zena uvod

Do dnešních tipů jsme vybrali knižní novinky, které potěší především ženy. Ať už hledáte vysněného partnera, chcete proniknout do světa zdravého životního stylu, být vědkyní nebo si něco dobrého uvařit, jste na správné adrese. Pro každou z vás něco máme…

Nenechte si ujít v týdnu od 22. do 28. dubna 2024

nenechte_si_ujit

Máme pro vás další tipy na akce ze světa literatury. Nenechte si ujít třeba debatu s ukrajinským historikem Radomyrem Mokrykem, besedu s nikaragujským spisovatelem Sergiem Ramírezem či uvedení novinek dvou českých autorek – Zuzany Hartmanové a Marie Domské.