Nakladatel: Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Tradiční cílovou skupinu produkce nakladatelství Academia tvoří vysokoškolští studenti, pedagogové a odborná veřejnost. V posledních letech také stoupá počet laických zájemců o populárně naučnou a uměleckou literaturu. Všechny publikace jsou proslulé profesionálním zpracováním – pečlivou redakční přípravou a kvalitní grafickou a tiskovou podobou. Splňují tak požadavky všech náročných zákazníků.

www.academia.cz


Academia - Nejnovější knihy

knihaFašista knihaDotek Anthropoidu knihaPrahou Jaroslava Seiferta knihaMarx, Engels, Beatles

Academia - Související články

Jak nesnadné je domluvit se

Kun nezere okurkovy salat_obalka_navrh.qxd

Ač všichni mluvíme stejnou řečí, přesto máme problém se domluvit, shodnout se. Ale není to nic nového pod sluncem, tak tomu bylo i v dobách dřívějších.

Po stopách Jaroslava Seiferta

Jaromir Slomek_Prahou Jaroslava Seiferta

Jaroslav Seifert byl jedním z našich nejvýznamnějších básníků a dosud je jediným českým nositelem Nobelovy ceny za literaturu. Nyní se s ním můžete seznámit blíže prostřednictvím míst, která byla součástí jeho života.

Sáhněte po české tvorbě

karluv

Dnes vám představíme trojici knih ryze české produkce. Vzpomínky populárního učitele, popřevratová euforie, či román z poválečného pohraničí vás provedou rozmanitou minulostí naší země. Začtěte se do příběhů plných zvratů a lidskosti.

Jak se tvoří dějiny

jak-se-tvori-dejiny

Kdo je a jak pracuje Vladimír Putin? Jaké jsou ženy, jež nás ovládají a ženou vpřed? Jak vypadá z dnešního pohledu historie v novinových článcích z dobového tisku a jaký vliv na naši společnost mají emigranti? To a mnohem více vám zodpoví následující tituly.

Wild West Show pod drobnohledem

kdyz-u-nas-byl-buffalo-bill

Národopisná Wild West Show patří mezi legendy. Na začátku 20. století s ní americký rodák slavil úspěch v mnoha zemích po celém světě. Jak na turné reagovali tehdejší domácí diváci? Toto a mnoho dalšího vám ve své knize Když u nás byl Buffalo Bill povypráví bratři Čvančarové.