Nakladatel: Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Tradiční cílovou skupinu produkce nakladatelství Academia tvoří vysokoškolští studenti, pedagogové a odborná veřejnost. V posledních letech také stoupá počet laických zájemců o populárně naučnou a uměleckou literaturu. Všechny publikace jsou proslulé profesionálním zpracováním – pečlivou redakční přípravou a kvalitní grafickou a tiskovou podobou. Splňují tak požadavky všech náročných zákazníků.

www.academia.cz


Academia - Nejnovější knihy

knihaMokře chodí v suše knihaNeviditelné písmo knihaVolyň 1943 knihaVěda a diplomacie

Academia - Související články

Knihy z military oddělení

valka

Nenechte se vyděsit titulkem dnešních tipů. Ani jedna z knih, které si dnes představíme, není odbornou publikací o moderních válkách. Všechny tři vypráví příběh. Pokaždé jiný – a to jak historickým posazením, tak i typem postav – ale vždy stejně zajímavý a napínavý.

Stalinský plán přetvoření přírody

Kult jednoty

Vydejte se do Československa krátce po roce 1948. U moci jsou komunisté, kteří se řídí rozkazy ze Sovětského svazu. A jedním z úkolů byl i plán na přetvoření přírody v Československu. Sledujte jeho uskutečňování a problematiku…

Karel Škréta a barokní malířství v Čechách

ve_stinu_karla_skrety

Malíř Karel Škréta je právem považován za hlavního protagonistu barokního malířství v našich zemích. Pro plné pochopení jeho tvorby je však nutné vsadit ji do kontextu s díly Škrétových vrstevníků, což činí nová kniha nakladatelství Academia.

Ženy píší…

Kdyz-pisi-zeny

Dnes vám nabízíme literární všehochuť pocházející z per něžného pohlaví. V našich tipech najdete nové kousky v žánrech detektivních příběhů a thrillerů, fantasy, humoru i opravdových osudů. Neváhejte a doplňte si zásoby čtení na léto!

Proniknutí do ruské duše

Encyklopedie ruske duse

Celosvětově známý autor Viktor Jerofejev svým novým románem dosáhl stejného úspěchu jako před lety se svou prvotinou. Inspirovaný vizuálním stylem encyklopedií sepsal knihu odpovídající na otázku, proč je tak těžké vyjít s ruským národem.