Nakladatel: Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Tradiční cílovou skupinu produkce nakladatelství Academia tvoří vysokoškolští studenti, pedagogové a odborná veřejnost. V posledních letech také stoupá počet laických zájemců o populárně naučnou a uměleckou literaturu. Všechny publikace jsou proslulé profesionálním zpracováním – pečlivou redakční přípravou a kvalitní grafickou a tiskovou podobou. Splňují tak požadavky všech náročných zákazníků.

www.academia.cz


Academia - Nejnovější knihy

knihaJak dál? knihaZ nouze život, z nouze smrt? knihaJak se chodí v laně knihaStaré cesty v krajině středních Čech

Academia - Související články

Knižní potrava pro mozek – nové vědomosti v knihách

osvojte_si_nove_znalosti

Nad dnešním knižním výběrem zajisté zaplesá srdce příznivců populárně-naučné literatury. Zatímco mužští čtenáři se asi raději ponoří do sledování československé rozvědky, ženy načerpají módní inspiraci. A společně se vydáme na cestu historií…

Nenechte si ujít v týdnu od 5. do 11. listopadu 2018

nenechte_si_ujit

Podzim je definitivně tu a není lepší chvíle, kdy si zajít na literární akci než během sychravých dnů. Proto tu pro vás i dnes máme pozvánky na příští týden. Ve Vyškově si můžete zajít na Literární čaj s Petrem Janečkem či na přednášku o Oldřichu Klobasovi. V Praze se bude o víkendu konat knižní trh KnihoMAP

Sáhněte po domácí tvorbě

Česká republika

I česká knižní tvorba může být rozmanitá a nápaditá, jak dokazují vybrané tituly. Co spojuje odbornou publikaci, eseje, romány a fantasy příběh s romantickou linkou? Jejich autoři a autorky jsou českého původu.

Vodník v české literatuře

Mokre chodi v suse

Postava vodníka neodmyslitelně patří k českým pohádkám a pověstem. Známe ji z výtvarného umění i filmu. Její reflexe v literární vědě však dosud chyběla.

Oběť komunistického režimu

Jak se chodi v lane

Politické procesy, vynucené výpovědi či jáchymovské doly, to je jen zlomek hrůz, které charakterizují československý komunistický režim. Právě na něj ve své knize vzpomíná Oldřich Klobas, v tehdejší době šestnáctiletý mladík, který pocítil represe na vlastní kůži.