Nakladatel: Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Tradiční cílovou skupinu produkce nakladatelství Academia tvoří vysokoškolští studenti, pedagogové a odborná veřejnost. V posledních letech také stoupá počet laických zájemců o populárně naučnou a uměleckou literaturu. Všechny publikace jsou proslulé profesionálním zpracováním – pečlivou redakční přípravou a kvalitní grafickou a tiskovou podobou. Splňují tak požadavky všech náročných zákazníků.

www.academia.cz


Academia - Nejnovější knihy

knihaČeský tramping v časech formování a rozmachu knihaChtěl jsem mlčet knihaObvinění z Dachau knihaCestou za otcem

Academia - Související články

O přírodě a zahradničení

peta zahradnici

Venku je teplo a slunečno, nekonečná sucha už také přešla, a tak nastává čas vyrazit o volných chvílích na zahrádku. Které ptáky tam můžeme pozorovat? Které byliny tam mohou růst? A které rostliny vybrat, aby se vaše zahrada líbila i včelám? Na to vše odpoví dnes představované knihy.

V hlavní roli Česko

Tipy_V hlavni roli Cesko

Dnešní ryze české tipy vám přinesou mnoho nových poznatků. Přečtěte si poutavé publikace o slavné české řece, prvorepublikovém trampingu a také o sportu a české společnosti do roku 1939.

Obyvatelé Černého domečku

Cerny domecek

Stanislav Komárek věnoval svůj román Černý domeček svým babičkám. Jeho děj zasadil do „velkého“ 20. století a čtenář sleduje, jak se několik generací jedné rodiny potýká s událostmi, které se na ně hrnou. Ať už se jedná o válečné vřavy či nástup komunismu…

Pro zvídavé čtenáře

osvojte_si_nove_znalosti

V dnešních tipech vám přinášíme mnoho informacemi nabitého čtení. Od válečných dramat podle skutečných událostí, přes průvodce natáčením známého filmu, po minulost tajuplného Černého vikinga. Stačí si vybrat.

Rekonstrukce životního příběhu Františka Valeny

Cestou za otcem

Tomáš Valena se ve zralých letech rozhodl zrekonstruovat příběh svého otce, kterého poznal hlavně na základě vyprávění. Skládal dohromady jednotlivé životní střípky a nakonec je doplnil o vlastní reflexi a porovnání svého života s otcovým.