Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

Historická inspirace

historicke-romany

Dnes vám nabídneme pořádnou porci románů, s nimiž zavítáte do vzdálené i nedávné historie. Přečtěte si o slovanských bohyních, rozluštěte detektivní záhadu z prvního tisíciletí, poznejte slavnou femme fatale 16. století a zalistujte si příběhy z druhé poloviny 20. století.

Hity Velkého knižního čtvrtku – podzim 2020 I.

Velky knizni ctvrtek

I navzdory epidemii koronaviru a bezpečnostním opatřením proběhla už tradiční akce Velký knižní čtvrtek, kdy se na pultech knihkupectví objevilo šestnáct titulů, které představují výběr toho nejlepšího napříč žánry a nakladateli. Pojďme si představit prvních šest knih.

O vztazích

Mezilidske_vztahy_v_romanech

O partnerské vztahy je třeba pečovat. Nezáleží na tom, zda se jedná o nesezdaný pár, novomanžele či ty, kteří si dali slib před mnoha lety. Jak oživit energii vztahu, nesklouznout do stereotypu a udržet si vzájemnou lásku, poradí zajímavé knihy.

Plán na vyhlazení Židů

Auschwitz a spojenci

Téma holocaustu se v poslední době těší značnému zájmu. Vznikají jak beletristické příběhy, tak odborné publikace. Příkladem druhého jmenovaného je kniha o koncentračním táboře Auschwitz. Ta vznikla na základě mnohaletého bádání a orální historii.

Fascinující historie

Tipy_Nejhorsi den Ceskoslovenske lidove armady_Mariansky sloup

V dnešních tipech vás vezmeme do české historie, zaměříme se však také na vojenství a architekturu. Budeme si vyprávět o dramatických dnech v srpnu 1968 i o vzniku mariánského sloupu v Praze.

Románová cesta kolem světa

globus

Ačkoliv současná doba nepřeje cestování, my pro vás našli řešení! Začtěte se do románů, s nimiž procestujete kus světa, a navíc okusíte pěknou porci napětí, zábavy i historie a poznání.

Jiný pohled na autismus

Jedinecni lide

Barry Prizant ve své knize o autismu čerpal ze své čtyřicetileté praxe. Přichází s novým pohledem na autistické chování. Tvrdí, že terapie by neměla člověka napravovat, ale rozvíjet jeho silné stránky a snažit se ho pochopit.

Pomoc pro život pro malé i velké

rady-uvod

Udělat chybu může každý, obzvlášť v naší hektické a uspěchané době. Proto je dobré, aby se lidé už v dětském věku naučili přijmout své chyby, aby potom, jako dospělí, mohli ustát své omyly.

Život včel

Vcelareni pro deti nahled

Vítejte ve včelím úle, kde organizovaně žijí matka-královna, dělnice a trubci. Díky příručce si osvojíte, jak správně pečovat o své včelstvo, a odměnou vám budou včelí produkty jako med a vosk. Nechybí ani tipy, jak včely chránit, a samozřejmě také bohaté ilustrace.

Problematika mezilidských vztahů

Tipy_Kdyz narciste zestarnou_Zavislosti srdce

Jak jednat se stárnoucími narcisty a jak se vymanit ze vztahů nezdravé vzájemné závislosti? S tím vám poradí naše dnešní tipy, užitečné psychologické příručky zaměřené na osobní rozvoj.