Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

Jak pracovat s citlivými lidmi

vysoce-citlivi-lide-mezi-nami

Úspěšná kniha z minulého desetiletí se dočkala přepracování. Nyní vychází znovu, aby pomohla nejen citlivějším jedincům v náročnějších situacích, ale aby zároveň přinesla pochopení jejich okolí. V praktické knize nechybí ani testy nebo modelové situace.

Inspirující botanika

inspirujici-botanika

Člověk je součástí přírody, ačkoli se občas tváří, že tomu tak není. Ze všech stran jsme obklopeni rostlinami. Poznáte, které jsou pro nás jedlé a které naopak jedovaté? A co všechno s nimi po sběru můžeme udělat? A věděli jste, že právě rostliny podněcují rozvoj robotiky a inspirují architekty?

Soužití s přírodou

Tipy_Knihy pro osobni rozvoj

S našimi tipy se dnes dostanete do přírody. Budete prožívat radost ze života, prozkoumáte nezvyklá obydlí v korunách stromů i jinde a dozvíte se mnoho užitečných informací o rostlinách i zvířatech.

Získejte knihu, díky které si pobyt v přírodě užijete

mala-lesni-skola

Chodíte rádi do přírody? A jste si jistí, že víte, jak se tam správně chovat? I malé děti ví, že odhazovat kolem sebe odpadky se nemá, ale to není to jediné, co se hodí znát a vědět předtím, než se vydáte do lesa.

Jak na skvělé portréty

portret-kreativne

Chcete fotit portréty, ale nevíte, jak na to? Díky nové knize slavného fotografa se naučíte, jak oslovovat lidi, čím vyplnit kompozici a jak si nastavit fotoaparát, aby nedocházelo ke zbytečným nedokonalostem.

Naučte se něco nového

naucte-se-neco-noveho

S jarním počasím přichází nejen více slunečných dnů, ale také chuť zase něco dělat. Jste kutil a už vás svrbí ruce? Či snad plánujete konečně vytáhnout foťák, který leží od Vánoc ve skříni? Anebo jste věčně zavření doma a chcete zlepšit funkce mozku? Zkuste to s dnešními knihami…

Příroda plnými doušky

mala-lesni-skola

Jarní sluníčkové dny klepou na dveře, je tedy nejvyšší čas začít plánovat dlouhé vycházky a výlety do přírody. Německý dokumentarista dal dohromady knihu, v níž se mj. zaobírá, jak se chovat při bouřce nebo základním přehledem našich zvířecích sousedů.

Jak si vybudovat trvalý vztah

Prekonejte strach z opusteni

Samota a opuštěnost představují pocity, které nechce nikdo z nás zažívat. Pro vybudování zdravého vztahu plného lásky, porozumění a komunikace poslouží příručka s účinnými radami, cvičeními a pracovními listy. Každý z nás si zaslouží lásku a klid.

Autobiografie – život v kritických momentech

history

Tři autobiografické knihy, které dnes představíme, vypráví tři životní příběhy, jež se liší snad ve všem kromě své poutavosti. Z děsivé Osvětimi, přes vojnu v 80. letech až po kanadské hory, s hrdiny dnešních knih projdeme celý svět v jeho kráse i hrůze.

Procházka historií

historie

Historie skýtá nejen poučení, ale nabízí celou řadu zajímavých událostí. Bára pravidelně cestuje časem a její příhody jsou určeny především pro dětské čtenáře. A dospělí se mohou vydat na exkurzi do českých duchovních dějin.