Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

Nové Dějiny Ruska

Dejiny Ruska_nove

Zajímá vás bohatá historie Ruska od středověku až po současnost? Ruská kultura, politika, hospodářství i náboženství? Přečtěte si nově vydané Dějiny Ruska!

Tip na zlepšení jazykových projevů u dětí

Není hlaska jako hlaska

Trápí se vaše předškolní dítko s řečovým projevem, který je nesprávný, a ani logopedická cvičení nepomáhají? Vyzkoušejte pracovní sešit, který kromě teorie obsahuje řadu zábavných cvičení. Pravidelný trénink povede ke zlepšení čtení a výslovnosti.

Získejte pohled do zákulisí práce odstřelovačů

moderni-odstrelovaci-perex

Události z 11. září 2001 změnily ve světě mnohé a nejinak tomu bylo i v případě odstřelovačů. Co se změnilo na jejich práci, výcviku a zbraních? To si můžete přečíst v publikaci, která je právě tomuto tématu věnována.

Vyhrajte knihu věnovanou alternativní medicíně

cesta-k-uzdraveni-perex

Trpíte nějakou nemocí, která ovlivňuje váš život, u lékaře jste jako doma, a přesto se stále nemůžete uzdravit? Nemoc i uzdravení mají svá pravidla, a pokud jim chcete porozumět, nebo se dozvědět více o alternativní léčbě, máme knihu přesně pro vás.

Překonejte alergie

alergie-tipy

Jaro, největší přítel všech alergií, je už sice za námi, ale pylům se nevyhneme až do podzimu. I proto je důležité vědět, jak se proti alergiím dá bojovat. Biologové přichází s dalšími a dalšími objevy a díky tomu se naše možnosti neustále rozšiřují. Dnes si představíme dvě knihy, které se tímto tématem zabývají.

Zahrajte si o pomocníka pro letní grilování

vasen-pro-grilovani-perex

Inspirujte se, rozehřejte gril a uspořádejte pro svou rodinu a přátele velkou zahradní party, na které všechny ohromíte svým kuchařským umem. O své cenné recepty, vychytávky a triky se s vámi podělí sám profesionál oboru Angelo Menta.

Bohatá dračí historie

Joyce Hargreavesova_Mala historie draku

Draci jsou úžasná bájná stvoření hodná obdivu. Chcete se o nich dozvědět něco více? Ty nejzajímavější informace, doprovázené řadou ilustrací, vám poskytne knížka drakoložky Joyce Hargreavesové.

Být dobrým rodičem…

Tipy_Rodice a deti_Sila modlitby

Dnešní tipy podávají pomocnou ruku rodičům, vychovatelům, pedagogům a všem těm, kteří se chtějí dozvědět něco více o mezilidských a rodinných vztazích a úskalích dospívání.

Duševně nemocní a většinová společnost

Kdo-je-tu-vlastne-blazen

Existuje rčení, dle kterého jediný rozdíl mezi psychopatem a psychiatrem spočívá pouze v tom, za kterou stranou stolu sedí. Je duševně nemocný člověk skutečně tak odlišný od zbytku společnosti? Více vám prozradí doktor Manfred Lütz.

Očima fotografa

Michael Freeman_Ocima fotografa_kompozice

Populární kniha Michaela Freemana se věnuje digitální fotografii, historii a vývoji fotografie, kompozici a vůbec procesu vzniku snímku od začátku do konce. Doplňují ji komentáře světových fotografů.