Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

Osudy posledních českých dekadentů

Dandy_nezna_lasky_k_zene

Představitelé dekadence většinou neměli příliš jednoduchý život. Stejně tak to platí o dvou mužích, z nichž jeden nejspíše skončil s hlavou rozdrcenou výtahem a druhý se proslavil svými milostnými aférami. Seznamte se s posledními českými dekadenty!

Výroba přírodní kosmetiky

Juliette Gogginova_Abi Rightonova_Krasa z prirody

Myslíte si, že výroba kosmetiky je složitý proces, který hned tak někdo nezvládne? Máme pro vás dobrou zprávu: zvládne to každý, kdo umí jenom trošku vařit a má po ruce knihu Krása z přírody.

Klady a zápory estetických zákroků

Smucler_Hatlova_Neverte ani mne

Kniha Nevěřte ani mně není jen průvodcem po fascinujícím světě estetické medicíny, ale také radí čtenáři, kde všude jsou na něj kladeny pasti, které ho mohou stát peníze i zdraví.

Pohnuté osudy hlavních hrdinů

utek

Dnes představené knihy pro vás napsali lidé, kteří v životě štěstí vždycky neměli, a přesto si našli způsob, jak být spokojeni.

Správná slova ve správný čas

Carl Alasko_Rekni to jinak

Carl Alasko přináší knihu, s jejíž pomocí se čtenář může naučit říkat ta správná slova ve správný čas. Naučte se reagovat rychle a správně a už nikdy si nepomyslíte: „Měl jsem to říct jinak!“

Zdravá kuchyňská inspirace

mrkev

Jíst zdravě není snadné. Mezi chemicky upravenými lákadly a prefabrikáty najdeme jen málokdy něco skutečně zdravého a chutného. Proto si musíme pomoci sami. Díky následujícím tipům se naučíte nejen zdravě a chutně vařit, ale také využívat drobné zázraky, které má ve své kuchyni každý.

Vítězství outsiderů z Leicesteru City

Jonathan Northcroft_Neohrozeni

Kniha Neohrožení od zpravodaje deníku The Sunday Times je historií jedné neuvěřitelné fotbalové sezony. Podnikněte cestu od jistého sestupu k vítězství v Premier League a prožijte největší úspěch v moderní éře fotbalu.

Poznejte krásy Itálie!

Italie

Navštivte Itálii se spolehlivým průvodcem nakladatelství Jota! Dozvíte se mnoho zajímavostí nejen o oblíbených turistických centrech, ale i o méně známých a neobyčejných místech.

Získejte dramatické životní osudy generála Janouška

karel-janousek-jediny-ceskoslovensky-marsal-perex

Když během 1. světové války Karel Janoušek narukoval, nikdo nečekal, že se z řadového pěšáka vypracuje až na generála a v armádě zůstane sloužit třiatřicet let. Režimu po únorovém převratu se však znelíbil. Jak dopadl?

Výročí úmrtí Jana Masaryka

Kolar_Kosatik_Jan Masaryk

Československý diplomat a politik Jan Masaryk, syn Tomáše Garrigua Masaryka, zemřel 10. března 1948. Protože na dnešek připadá výročí jeho úmrtí, připravili jsme pro vás tip na knihu Jan Masaryk – Pravdivý příběh s filmovou obálkou.