Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

David Oppenheim

knize_knih

Víte, kdo byl David Oppenheim? Vrchní pražský rabín a majitel jedinečné sbírky židovských knih. A rovněž je to hlavní hrdina knihy Joshuy Teplitského, ve které vás seznámí s literaturou v raně novověké Evropě.

Něco, co nás přesahuje…

duchovno-a-sny

Pojďte s námi filozofovat nad hlubinami lidské duše! Dnes vám totiž představíme knihu o tom, jak správně vnímat karmu a díky tomu prožít život plný štěstí a radosti. Druhým tipem je potom psychologické pojetí snů obohacené o netradiční analýzu skrze mytologii!

Získejte pohled do válečné historie Ukrajiny

Brany_Evropy

Ukrajina, jakožto brána mezi Východem a Západem, zažila ve své historii řadu konfliktů, protože na jejím území se často střetávaly různé kultury i náboženství…

Role matky v rodině i společnosti

matka

Dnes je Den dětí a my se vám proto rozhodli představit knihy zabývající se ženstvím a vztahem matky s dítětem. Nejprve se začtěte do knihy, která zkoumá ženství a archetyp ženy jako matky napříč kulturami. Potom si přečtěte publikaci o tom, jak je důležité tvořit bezpečné vazby s dětmi a jak jich dosáhnout.

Zasoutěžte si o knihu mapující historii smrti

historie-smrti-perex

Téma smrti je často zahaleno rouškou tajemství a mluvit o umírání je tabu. Jsou však kultury, kde naopak s mumií předků vyráží na pikniky, případně mají zemřelého přímo doma v obýváku. Přečtěte si knihu nejen o pohřebních obřadech různých kultur.

Cesta za svobodou s duchovním mistrem

Min Tanaka_uvodni

Hledáte vnitřní svobodu cestou těla? Pomůže vám světoznámý japonský tanečník a duchovní mistr Min Tanaka. Na vaší cestě za svobodou bude tím pravým průvodcem.

Požírá vesmír sám sebe?

co zere vesmir uvodni

Pro většinu z nás jsou otázky vesmíru velmi složité. Kosmolog a astrobiolog Paul Davies nabízí čtenářům poměrně srozumitelný přehled stavu aktuální kosmologie. I tak se zdá, že mnohé otázky zůstanou ještě dlouho otevřené. A má vůbec smysl snažit se najít odpověď na všechno?

Jak na výchovu dětí

rodina

Dnešní tipy jsou neocenitelné zejména pro znavené rodiče a vychovatele. Dostaňte děti od počítačových obrazovek a telefonních displejů, nastavte jim hranice, zvládněte jejich záchvaty vzteku – vše bez nadávek a znevažování.

Vyhrajte rady, jak zvládat přehnaný perfekcionismus

byt-perfektni-nemusi-byt-perfektni-perex

Nedokážete si představit, že byste opustili domov bez toho, aniž byste vypadali perfektně? Trávíte v práci čas tím, že znovu a znovu vylepšujete již hotové úkoly? Pak je možná čas se na chvíli zastavit, zamyslet a naučit se s přehnaným perfekcionismem bojovat.

Božská Venuše

bozska_nahota-2

Milovníci výtvarného umění by si neměli nechat ujít knihu profesora klasické archeologie Jana Bažanta nazvanou Božská nahota. Uvidíte, jak se v průběhu staletí měnila podoba sochy Venuše – jednoho z nejznámějších děl starořeckého sochařství.