Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

Po stopách Jaroslava Seiferta

Jaromir Slomek_Prahou Jaroslava Seiferta

Jaroslav Seifert byl jedním z našich nejvýznamnějších básníků a dosud je jediným českým nositelem Nobelovy ceny za literaturu. Nyní se s ním můžete seznámit blíže prostřednictvím míst, která byla součástí jeho života.

Cestou za vnitřním klidem a radostí

stesti

V dnešních tipech si představíme knihy, které vás povedou cestou za vnitřním klidem a radostí a naučí vás zvládat své vlastní emoce. To vše je v současném ukvapeném světě nadmíru důležité.

Hmota kolem nás

Dulezite prvky

Co víte o hmotě a látkách kolem vás? Pokud nic, tak to může změnit kniha Důležité prvky z edice Pergamen, která čtenáře zasvětí do dějin alchymie, moderní chemie a složení vesmíru. Jaká všechna tajemství v sobě hmota ukrývá? 

Migrace: objektivní fakta

Nová odysea

Migrace. Velice aktuální téma, které zasáhlo celou Evropu a vyvolalo bouřlivé reakce. Patrick Kingsley se rozhodl ve své nové knize předložit objektivní fakta, která získal mj. i prací v terénu, a předkládá i příběhy uprchlíků. Nic není jen černé či jen bílé…

Poválečné Brno

Brno uctujici

Jak se v Brně vypořádali s kolaboranty, nacisty a potažmo všemi Němci? Jak moc odsun a poválečné vyúčtování ovlivnilo podobu Brna? Na tyto otázky lze nalézt v odpovědi v pořadí již třetím historickém průvodci po Brně. Atmosféru dokreslí dobové fotografie.

Martin Luther a reformace

Luther

Na rok 2017 připadlo 500. výročí reformace. S ní se pojí osobnost Martina Luthera a jeho 95 tezí, které vyvěsil na dveře kostela ve Wittenbergu. Co ho k tomu vedlo? Proč se rozhodl orientovat se na náboženství a napravit církev? To odhaluje ve své nové knize profesor Vokoun, opírající se o rozsáhlou pramennou základnu.

Zasoutěžte si o průvodce světem fantasy a RPG map

naucte-se-kreslit-fantasy-a-rpg-mapy-perex

Patříte mezi fanoušky fantasy světů, kde se to hemží příšerami, skřety a čaroději s magickými schopnostmi? Pokud byste si rádi vytvořili nějaký přesně podle svých představ, bude se vám hodit publikace, která vás provede jeho tvorbou krok za krokem.

Jak se tvoří dějiny

jak-se-tvori-dejiny

Kdo je a jak pracuje Vladimír Putin? Jaké jsou ženy, jež nás ovládají a ženou vpřed? Jak vypadá z dnešního pohledu historie v novinových článcích z dobového tisku a jaký vliv na naši společnost mají emigranti? To a mnohem více vám zodpoví následující tituly.

Jak získat ploché bříško

dieta-ploche-bricho-perex

Jak dosáhnout jednou provždy štíhlého, pevného a zdravého těla? Na tuto otázku naleznete odpověď v knize, která kromě teorie obsahuje i sestavený jídelníček a v neposlední řadě cvičební plán. Léto se pomalu blíží, tak s chutí do toho a půl je hotovo.

Získejte užitečného rádce pro houbaře a kuchaře

na-houby-s-jardou-perex

Relaxujete rádi při procházkách v lese a máte radost, když si navíc přinesete v košíku pár pokladů? Klasická smaženice není to jediné, co si z nasbíraných hub můžete uvařit, a právě na další pokrmy najdete inspiraci v knize, kterou vám představíme.