Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

Síla přírody

tajemna-priroda-uvod

Jak se den postupně prodlužuje, jaro se pomaličku blíží k našim prahům a příroda se brzy opět probudí. Nastává čas začít se rozhlížet po knihách, které nám řeknou víc o našem vztahu s přírodou, a ještě nám ukáží, jak vytvořit krásnou a užitečnou zahradu.

Propojení člověka a přírody

tajemne-pouto-mezi-clovekem-a-prirodou-perex

Rostliny a stromy vykazují řadu lidských rysů. Poodhalte roušku tajemného vztahu mezi člověkem a přírodou.

Slovensko Jozefa Tisa

knezprezidentemnahled

Pokud vás zajímají osudy prvního slovenského prezidenta Jozefa Tisa, pak byste neměli minout novinku z pera polského historika a diplomata, který se jeho osobě věnuje poměrně ze široka.

Vyhrajte důkaz, jak blízcí jsme si s přírodou

tajemne-pouto-mezi-clovekem-a-prirodou-perex

V dnešní době, kdy jsme obklopeni mnoha technologickými vymoženostmi, často zapomínáme, jak silné pouto nás stále spojuje s přírodou. Zjistěte, jak posílit svou imunitu procházkou v lese, nebo co vše máme společného s rostlinami.

Knižní pomocníci do kuchyně

vareni

Patříte mezi vášnivé kuchaře či si rádi připravujete doma alternativní čisticí prostředky? Do první knihy si budete moci zaznamenat všechny své oblíbené recepty, v dalších naleznete inspirativní recepty včetně bezlepkových a odhalíte tajemství jedlé sody a její využití nejen v kuchyni.

V novém roce s novými znalostmi

v-novem-roce

Možná jste si předsevzali, že si v novém roce rozšíříte obzory nějakou zajímavou populárně-naučnou literaturou. Pokud tomu tak je, máme zde tipy přesně pro vás. Čtyři dnešní tituly vás zavedou na cestu historií, k základům numismatiky i za pochopením lidského chování.

Proč věříme alternativním faktům

V siti dezinformaci

Dnešní svět je plný dezinformací, v nemalé míře tomu přispívají i média a internet. Jiří Táborský ve své knize předkládá návod, jak odolat manipulaci, reklamě a propagandě a nestát se cílovou osobou dezinformace…

Jak utéct ze zadrátovaného „tábora míru“?

Pribehy zelezne opony

Touha po svobodě vede člověka k různým činům. Důkazem toho jsou snahy lidí v letech 1948 až 1989 překonat železnou oponu a uprchnout do západního světa. Zaposlouchejte se do audioknižního zpracování více než čtyř desítek příkladů represí tehdejšího režimu.

Kapitola z moderních dějin

tank-2-1406391-m

V dnešních tipech s válečnou a poválečnou tématikou najdete knihy věnované spiknutí proti Hitlerovi, odsunu Němců z československého pohraničí a tajným vojenským plánům Wehrmachtu.

Vyhrajte průvodce uměním kaligrafie

kaligrafie-perex

Starobylé umění kaligrafie stále častěji nachází uplatnění i v dnešní moderní době. Ozdobná písma lze využít při výrobě dekorací, pozvánek, ale i k výzdobě vašeho příbytku. Pronikněte do základů krasopisu i vy.