Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

Historie i současnost hromadné dopravy

vlaky-trolejbusy-uvod

Ať už vás zajímá historie Československého železničního odvětví, současnost a budoucnost trolejbusů a nebo vás prostě fascinuje veřejná doprava, dnešní knižní tipy jsou přesně pro vás! Podíváme se hned na dvě nové publikace, které se hromadné dopravě v Čechách věnují.

Zasoutěžte si o návod, jak využít své šťastné vzpomínky

umeni-vytvaret-vzpominky-perex

Čím více krásných vzpomínek na krásné životní chvíle si dokážeme vytvořit a zapamatovat, tím jsme v životě šťastnější. Začněte proto více vnímat svět kolem sebe a ukládejte si toho pozitivního do paměti co nejvíce. Ukážeme vám, jak na to.

Inspirace pro volný čas v přírodě

priroda-uvod

V dnešní době plné stresu, rozptýlení a shonu nám příroda přináší tolik potřebný klid a odpočinek pro mysl. Pěstujte rostliny, zamilujte si je a využijte jejich plody k vaření pod širákem se svými nejbližšími. K tomu všemu vám pomohou i dnes představované knihy.

Prstem po mapě

Cestou-necestou-perex

Ač současná situace vyjížďkám za hranice není právě nakloněna, nemusíte zoufat. V dnešních titulech si budete moci procestovat kus světa a prožívat autentické zážitky společně s těmi, kteří tato místa již navštívili. Zavítat můžete například do Ruska, Bruselu, Sardinie či daleké Etiopie.

Zahrajte si o návod, jak pečovat o zahradu v době sucha

statecni-v-zahrade-perex

Extrémní výkyvy počasí a prolínání ročních období nejsou v poslední době nic neobvyklého. Často se potýkáme i se stále delšími obdobími sucha a nedostatkem vody. Přizpůsobme těmto změnám svou zahradu – Thomas Hess nám poradí, jak na to.

Zasoutěžte si o pohled do světa ryb

Co ryba vi_uvodni

O rybách, a hlavně těch zlatých, se říká, že mají třívteřinovou paměť, ale je tomu skutečně tak? Publikace Jonathana Balcombea vám odpoví nejen na tuto otázku, ale přináší i mnoho dalších poznatků o těchto vodních živočiších a jejich životě.

Upřímný rozhovor o touze a svatosti

Buh ma rad sex

Sex a Bůh pro mnohé z nás představuje nespojitelná témata. Právě proto vznikla kniha, která nabízí nový pohled na smyslnost a erotiku. Propojení psychologie a biblistické práce umožňuje nejen křesťanům pochopit sex, jak ho Bůh opravdu zamýšlel.

Na Měsíc, Mars a ještě dál…

VESMIRNI_BARONInahled

Společnost SpaceX Elona Muska opět vypustila na naši oběžnou dráhu velké množství satelitů a odborníci se bojí, že v rámci technologického rozvoje přijdeme o naši oblohu. Jenže američtí miliardáři míří ještě dál – chtějí znovu dobýt Měsíc, doletět na Mars a osídlit vesmír. Zvládnou tyto odvážné plány realizovat?

Objevte nové světy

463984_around_the_world_2

Svět se v posledních měsících převrátil naruby. Ten svět, který vnímáme okolo nás, ale není jediný, který existuje. Dnešní knihy nás přenesou do světů, které existují velice blízko nás, ale zároveň je často vnímáme jako nedosažitelné či nepochopitelné.

Spiritualita pro naši dobu

Tak verime obalka

Načerpejte duchovní podporu a naději prostřednictvím rozhovorů s významnými představiteli křesťanství. Hlavním tématem je křesťanská spiritualita, která je důležitá i v dnešní době.