Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

Vše, co chcete vědět o pivu

Kniha o pivu_uvodni

Naučte se poznávat pivo, vychutnávat si to nejlepší z něj, vařit s ním! Vše vám umožní Kniha o pivu, přinášející nejen zajímavé informace o oblíbeném nápoji, nýbrž i mnoho výborných receptů.

Válka, metla lidstva

valka

Přestože naše životy jsou klidné a většina z nás válku nikdy nezažila, je všude kolem nás – ta v Afghánistánu, která na nás křičí z médií, naše „války“ soukromé, ale také mezinárodní konflikty, které hrozí přerůst v třetí světovou válku. V dnešních tipech se máte šanci dozvědět, co to vůbec válka je, a to od těch nejpovolanějších lidí.

Je náš svět jen stínem jiného světa?

Ctvrty rozmer

Dnes vám představíme knihu, která se zabývá úvahou, zda neexistuje i čtvrtá dimenze. Tím pádem by náš svět byl součástí vícedimenziálního světa. Autor nejdříve osvětluje základní pojmy a poté se vrhá do dějin geometrie a finišuje nástinem možnosti přecházení mezi dimenzemi.

Zasoutěžte si o švédské tajemství šťastného života

lagom-tajemstvi-spokojeneho-zivota-perex

Švédsko můžeme při průzkumech spokojenosti obyvatel najít vždy na předních příčkách. Proč tomu tak je? Vše spočívá v jejich způsobu pojetí života, který se odráží v jejich každodenním životě. A vy máte nyní příležitost se o něm dozvědět více.

Kuchařka stará, ale dobrá

Kucharska skola Marie B Svobodove_uvodni

Recepty z Kuchařské školy Marie B. Svobodové jsou sice starší, ale i v dnešní době hojně využívané a oblíbené. Připravte si podle nich i vy nějaký výtečný pokrm, po kterém se jen zapráší.

Získejte pomocníka v boji proti propagandě

prumysl-lzi-perex

Odhalte zákulisí světa manipulace a zjistěte, jak snadnou kořistí jste pro politické marketéry, i když jste možná byli dosud přesvědčeni, že tomu tak ve vašem případě rozhodně není. Naučte se propagandu odhalit a účinně se jí bránit.

Jak proniknout do tajů umění

jak-cist-tipy

Když posloucháme napínavý příběh, již činnost samotná nám přináší radost. Daleko větší radost ale máme, když na konci příběh pochopíme a porozumíme jeho celému poselství. Obdobně je to i s filmem a moderním uměním – a dnes představované knihy vás naučí hledat a najít i jejich smysl.

Jak na biozahradničení?

BIOzahradniceni

Peter Berg ve své nové knize předkládá čtenáři kompletní návod na to, jak si vytvořit zahrádku, na které by mohl provozovat biozahradničení. Podle jeho rad si můžete vytvořit vlastní biozahrádku plnou rostlin, ovoce a zeleniny.

Česká politická monstrologie

Hradni pan Broucek a jina monstra

Václav Němec ve své nové knize kombinuje filozofické reflexe české politiky a osobní svědectví o událostech a kauzách, kterých byl svědkem. Prostřednictvím politiky poskytuje pohled na dějiny novodobé české demokracie.

Putování po kavárnách

Prazska kavarna

Kavárenská tradice má v českých zemích hluboké kořeny a ovlivnila českou společnost a kulturu. Vždyť kavárny navštěvovali umělci a literáti, vznikaly zde umělecká hnutí. Vydejte se na cestu do minulosti a seznamte se nejen s již zaniklými kavárnami, ale i s těmi, které svému účelu slouží dodnes…