Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

Příroda a my

priroda-a-my-nahled

Dnes pro vás máme přehled tří knih zabývajících se přírodou a naším vztahem k ní v různých formách. První kniha zábavně a s dávkou přírodovědeckého poznání glosuje (nejen) současný svět, druhá kniha dokumentuje Jižní Ameriku a třetí kniha vám přiblíží různé cesty k potravinové soběstačnosti!

Zábavné učení pro děti i rodiče

tipy pondeli uvod (1)

Myslíte si, že už toho víte dost a že vzdělávat a učit by se měly především vaše děti? No, možná tak docela nemáte pravdu. V šesti publikacích, které jsme dnes vybrali do pravidelných tipů, se ledasčemu přiučí i dospělí. Tak vezměte své ratolesti a pusťte se do toho společně!

Jak účinně na bolest zad

bolest-zad-nahled

Potýkáte se s problémy se zády? S jejich řešením by vám mohla pomoci publikace Páteř a ploténky. Nabízí komplexní přehled, jak bolesti zad vznikají, jak jim předejít, jak se správně protahovat a jak si zachovat celkovou pohyblivost.

Zahrajte si o psí příručku

vychova stenete uvodni (1)

Výchova je vždycky náročná. Netýká se to však pouze dětí, ale i našich čtyřnohých mazlíčků. Pokud chcete mít ze štěněte skvělého psa, který bude opravdovým a poslušným parťákem, je ideální začít s výchovou včas. Začátek výcviku je totiž klíčovým momentem.

Medicína pro duši i tělo

lide_v_napjatych_zivotnich_situacich

Dnes vám představíme čtyři knihy, které se věnují různým aspektům lidského zdraví. I vy jistě dobře víte, že je třeba pečovat nejen o tělo, ale také o duši. Jak na to? Právě to se dozvíte v dnešních knižních tipech.

Jak na domácí mazlíčky

chov-mazlicku-nahled

V dnešních tipech představíme knihy pro všechny, kteří si chtějí pořídit domácího mazlíčka, anebo už nějakého mají – a to konkrétně hada nebo psa. Obě knihy se věnují chovu těchto zvířat, jejich každodennímu životu či tomu, jak se vyhnout různým začátečnickým chybám.

Extrémní výkony zvířat

Petr pohyby obalka v3.indd

Dnes by měli zbystřit milovníci přírody: pokud jste si oblíbili knihu Desatero smyslů od popularizátora vědy Jaroslava Petra, přečtěte si také jeho novinku Desatero pohybů. Dozvíte se mnoho zajímavých informací (nejen) o extrémních výkonech zvířat.

Umění, politika a psychologie

Tipy_Antikomunisticke manifesty_Dialog o umeni a politice_Setkani s Jungem

Dnešní tipy jistě potěší každého, kdo se zajímá o umění, politiku, psychologii a význačné osobnosti spojené s těmito obory. Dozvíte se mimo jiné, kdo byl vlastně Carl Gustav Jung a jak ho vnímali jeho současníci.

Zasoutěžte si o čtivě zpracované rané dějiny naší země

Bohemane-perex

Zajímají vás rané české dějiny a napadá vás ohledně nich řada otázek? Na mnoho z nich najdete odpovědi v knize Jana Hrdiny, která čtivě představuje historii v nejširších souvislostech. Vydejte se tedy s ní do minulosti.

O diskriminaci Romů a Romek v Evropě

zpravy-od-alaina-nahled

Dnes vám přiblížíme fotograficko-komiksový příběh pojednávající o situaci Romek a Romů v Evropě a o lhostejnosti, se kterou se setkávají. Jedná se o propracovanou reportážní výpověď, která si zaslouží vaši pozornost, neb diskriminace osob romského původu je i dnes ožehavým tématem.