Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

Pozvánka na cesty

cestovani2

Vydejte se na cesty a neopusťte přitom pohodlí domova. Díky tantře poznáte své spirituální já, prostřednictvím černobílých fotografií proniknete do života židovské komunity a nakonec se pokocháte leteckými snímky známých moravských hradů a zámků.

Kdo hledá, radu najde

poznani

Chcete se zdokonalit a uspět? Zajímá vás, jak zvládnout první pomoc u dítěte v nesnázích, nebo třeba péči o stárnoucího domácího mazlíčka? Víte, že výchova je důležitým aspektem prostupujícím celým životem? Začtěte se a zjistěte více…

Vzít život do vlastních rukou

Odvaha byt stastny

Od prvního inspirativního shledání uběhly tři roky a oba aktéři se opět setkávají, aby prodiskutovali praktické využití principů Adlerovy individuální psychologie. Zatímco mladík se nezbavil své skepse, filozof ho s klidem vede po cestě k pochopení.

Přírodní vědy pro každého

Tipy_Evoluce3_Astrofyzika_Vedle nul

Dnes maličko potrápíme mozky a zaplníme je hromadou užitečných poznatků z oblasti přírodních věd. Nahlédneme do tajů evoluční biologie, astrofyziky i matematiky, ovšem srozumitelnou a poutavou formou.

Náš úděl mezi hvězdami

Budoucnost lidstva

Vizionář Michio Kaku předkládá čtenáři své představy o prozkoumávání vesmíru a odhalování jeho tajů. Předpoklady jdou ruku v ruce s rozvojem robotiky, nanotechnologií a zdokonalením lidské inteligence. Hlas jeho myšlenkám propůjčil známý český herec Miroslav Táborský.

Zahrajte si o inspiraci na aktivity v přírodě

rok-v-lesni-skolce-perex

Lesní školky mají mezi rodiči řadu příznivců i odpůrců, ale i ti z druhé skupiny by se možná rádi  inspirovali jejich aktivitami a využili je při svých rodinných procházkách přírodou. Naučte své ratolesti prozkoumávat krásy přírody i vy.

Meziválečná školská reforma

Nova skola v mezivalecnem Ceskoslovensku 1

Odborná kniha zavede čtenáře do meziválečného Československa, konkrétně do Zlína. Ten symbolizovaly modernita, racionalizace a pokrok. A právě tyto prvky byly zaváděny do chodu veřejných zlínských škol v rámci meziválečné školské reformy.

Zvíře v sociálních službách

Canisterapie

Andrea Tvrdá se už přes dvacet let věnuje canisterapii. O své nabyté znalosti a zkušenosti se rozhodla podělit i se čtenáři, kteří se díky ní dozví, co je základem a posláním této speciální sociální služby. Nechybí ani rady a obrazový materiál.

Pěstujeme na zahradě i balkoně

zahrada-balkon-uvod

Pro zvelebování vaší zahrady či aspoň balkónu rostlinami nemůže být lepší čas než léto! Využijte teplého počasí a pusťte se do pěstování rostlin, které jsou nejen krásné, ale i užitečné. Tyto knihy vám s tím pomohou!

Zasoutěžte si o nádherné záběry z Blanenska

blanensko-z-nebe-perex

Rozmanitá krajina Blanenska nabízí mnoho možností, kam vyrazit na výlet. Zvlněné kopce s rozhlednami na vrcholcích, nebo strmá propast Macocha jsou vyhledávané turistické cíle a nyní si nejen je můžete prohlédnout z ptačí perspektivy.