Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

Liberec, město s bohatou historií

Liberec

Nová kniha pojednávající o dějinách města Liberec vznikla jako společný výstup členů katedry historie Technické univerzity v Liberci. Odborná monografie přibližuje historii tohoto severočeského města od počátku přes 19. století a bouřlivé 20. století až po rok 1990.

Průvodce světem i duší

Tipy_Dnes bude vasim pruvodcem strach2

Konec léta se pomalu, ale jistě blíží. O to pádnější důvod využít letního počasí k výletům, ať už za technickými památkami nebo do pražských parků a zahrad. A průvodci vás nemusí vzít jen na fyzická místa, ale mohou vám poradit i s emocemi, city a dospíváním.

Bydlete stylově

Stylove bydleni muzete mit i vy

Ať už si zařizujete byt, začínáte pracovat jako interiérový designér či se prostě jen zajímáte o design, tak byste si neměli nechat ujít novou obrazovou publikaci. Naleznete v ní řadu tipů, triků a inspirace, to vše přehledně uspořádané a doplněné fotografiemi.

Paměti československého veterána

Divoky kluk Alois Dubec 1

Alois Dubec, jeden z posledních žijících veteránů RAF, za svůj život prožil mnohé. Pro sepsání pamětí se rozhodl v roce 2016, kdy obdržel Řád Bílého lva. S úkolem mu pomáhal novinář a publicista Tomáš Menschik. Sledujte Dubcovu životní cestu…

Vyhrajte příběhy ze zákulisí profesionální cyklistiky

tour-de-france-nahled

Zavzpomínejte na velké okamžiky silniční cyklistiky, na překvapivá vítězství, dopingové aféry a další zajímavosti z oblasti tohoto sportu. Řada sportovních novinářů a publicistů s dlouholetou praxí se s vámi ráda podělí o své poznatky.

Pravda o štítné žláze

Mysticky lecitel stitna zlaza a jeji lecba

Bojujete s onemocněním štítné žlázy, které provází další řada problémů? Mystický léčitel přichází s novým přístupem k tomuto onemocnění a předkládá jiné způsoby řešení problému než současná medicína.

Rady pro šťastnější život

Knizni tipy_S knihami do prirody

Naše čtyři dnešní tipy vás seznámí s léčivou silou bylin, pomohou vám splnit vaše sny, poradí s budováním vztahů a přispějí introvertům radami pro spokojenější a úspěšnější život.

Deník mapující podmínky nízkopříjmových zaměstnanců

Hrdinove kapitalisticke prace

Saša Uhlová se v rámci projektu nechávala zaměstnávat jako pracovnice v různých nízkopříjmových zaměstnáních. Na základě těchto zkušeností psala reportáže, které mapují podmínky v nízko placených profesích. Právě ony jsou součástí její nové knihy.

Závěrečný díl (post)krizové trilogie

Kafkonomie

Tomáš Sedláček a Roman Chlupatý si po matematikovi a antropologovi k rozhovorům přizvali spisovatele a novináře Jorise Luyendijka. Spolu si povídali o ekonomice a bankéřství. Jedná se o třetí knihu z edice Double, ve které vycházejí rozhovory s Tomášem Sedláčkem.

Kniha o sběratelství nejen pro sběratele

Encyklopedie numismatiky a notafilie

Přehledná a podrobná encyklopedie o sběratelství je určena nejen zkušeným sběratelům, ale i těm začínajícím a vůbec všem zájemcům o nahlédnutí do problematiky sběratelství.