Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

Úvahy o současném světě

463984_around_the_world_2

Každý z nás vnímá svět jinak. Někteří vidí pouze negativa, jiní se snaží vše špatné odfiltrovat a žít pozitivně. Pokud patříte k realistům a zajímáte se o dění ve světě, pak zajisté oceníte dvě dnešní publikace, které by měly podnítit zamyšlení se o současném stavu světa.

Oblíbená série kuchařek nyní vychází jako komplet

Kucharka-ze-Svatojanu-BOX

Kuchařky ze Svatojánu přináší svým čtenářům mnoho skvělých receptů, které se neztratí ani v kuchyni jednadvacátého století. Díky velkému podílu zeleniny si přijdou na své i vegetariáni. Prohlédněte si jejich nové kompletní vydání!

Zasoutěžte si o rady, jak dosáhnout úspěchu

bible_vitezu

Co je potřeba k tomu, abyste byli úspěšní? Čerpejte inspiraci z příkladů těch, kterým se to povedlo, a to nejen v oblasti podnikání, ale i sportu, politiky a dalších oborů. Alastair Campbell vám ukáže, jak na to.

Jak obrazy vytvářejí příběh

tvarivtvarnahled

Uvažovali jste někdy nad tím, jak je možné, že četba knihy dokáže rozehrát ve vaší mysli příběh? Jak vaše představivost ovlivňuje to, co čtete? Právě na tyto otázky hledal odpovědi literární teoretik Tomáš Jirsa.

Získejte stoprocentně přírodní metody léčby

mysticky-lecitel-perex

Máte pocit, že si vás lékaři přehazují jako horký brambor, ale žádný z nich vám nedokáže pomoci? Nebo máte strach z dědičných chorob? Mnoha z nich se dá předejít, aniž byste strávili půl života po vyšetřeních. Přečtěte si, jak na to.

Vydejte se na cesty

road

I když je jaro ještě daleko, pojďme se už teď připravit na novou turistickou sezonu. Tentokrát naše tipy přinášejí nové informace pro milovníky cestování. Přes trampské osady a české zámky se vydáme k moři a dokonce až do Afriky.

Vývoj totalitních režimů a jejich dopad na obyvatelstvo

holocaust-a-evropa-po-sedmdesati-letech

Zajímáte se o historii a období totalit? Pak neváhejte a začtěte se do nové publikace o fašistických režimech a jejich vývoji. Pan Tomáš Radil, profesor psychologie a bývalý vězeň Osvětimi v jedné osobě, má s touto oblastí bohaté zkušenosti…

Jaký je smysl bytí?

edward-osborne-wilson_smysl-lidske-existence

Kdo jsme, kam směřujeme a proč? Tyto a další podobné otázky si nejednou kladl asi každý z nás a ve své nové knize o nich uvažuje také zkušený biolog Edward O. Wilson.

Židovství

zidovstvi_nahled

Dnes vám představíme rozsáhlou, ale o to zajímavější knihu, tentokrát na teologické téma. Hans Küng se ve své monografii zaměřil na jedno ze světových náboženství, konkrétně judaismus, kterému se věnuje nejen v historické, ale i politické a teologické rovině. Nevyhýbá se ani komparaci s křesťanstvím a islámem.

Příběhy psané životem

tipy_zivot2

Příběhy psané životem patří mezi ty, které by žádný autor nezvládl ztvárnit důvěrněji. Někteří lidé přežili válku. Jiní bojovali sami proti sobě nebo proti zákeřné nemoci. Všichni jsou ale svým způsobem hrdinové a právě o nich pojednávají následující tipy.