Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

Vyhrajte nový pohled do zákulisí přistání na Měsíci

tajny-zavod-o-mesic-perex

Od prvního přistání člověka na Měsíci uplyne brzy již půl století, přesto je však stále možné si přečíst nové poznatky, příběhy a skutečnosti, které mění pohled na tento milník ve vývoji lidstva.

Světový den knihy

kniha

Na 23. dubna připadá Světový den knihy a autorského práva. Proč právě toto datum? V tento den totiž zemřeli takoví velikáni jako William Shakespeare či Miguel de Cervantes. A jak jinak dnešní den nejlépe oslavit než s knihami. Vždyť nám toho tolik nabízejí…

Zasoutěžte si o životní příběh paní Einsteinové

einstein-einstein-perex

Když se Mileva Marićová zvaná Mitza vydala studovat do Curychu fyziku na prestižní Polytechniku, setkávala se s opovržením, protože tehdy nebylo běžné, aby se ženy vzdělávaly. Alberta Einsteina však právě její odvaha a vědomosti zaujaly.

Stephen Hawking a černé díry

Stephen Hawking_Cerne diry

Stephen Hawking, jeden z nejznámějších vědců vůbec, připravil cyklus přednášek o černých dírách se záměrem přiblížit složitou problematiku širší veřejnosti. Jeho práce nyní vychází v souboru Černé díry.

Zahrajte si o pohled na problémy Evropské unie

evropske-rozpory-ve-svetle-migrace-perex

Evropská unie se v současné době potýká s migrační krizí, ale ta rozhodně není jediným zdrojem napětí mezi členskými státy. O dalších skrytých rozporech si můžete přečíst v knize sociologa a poslance Evropského parlamentu Jana Kellera.

Zázrak zvaný polévka

Lecive polevky

Blíží se léto a je nejvhodnější doba pro obnovení svých předsevzetí týkajících se kondice, sportování atd. Během čtyřtýdenního očistného programu se seznámíte s léčivými polévkami pro více energie, méně kil a zdravá střeva. Ideální pomocník při fyzické přeměně.

Získejte pohled na Pellegriniho fotbalovou filosofii

pellegriniho-metoda-perex

Připomeňte si důležité milníky nejen trenérské, ale také hráčské kariéry Manuela Pellegriniho a pronikněte do tajů jeho fotbalové filosofie. Vydejte se na cestu z trávníku skromného stadionu La Cisterna až na lavičku Manchesteru City.

Československá historie fyziky

edice_republika_cover_fin.indd

Zajímají vás přírodní vědy a jejich vývoj v Československu? To zajisté oceníte knihu, která se zabývá fyzikálním výzkumem mezi dvěma světovými válkami a též seznamuje s významnými fyziky této doby. Druhá část knihy předkládá úspěchy dosažené ve fyzice před rokem 1918. A pak že fyzika nemůže být zajímavá…

Nechte se pozitivně motivovat

Tipy_Nechce se pozitivne motivovat

Naše dnešní tipy vám pomohou žít život tak, aby měl smysl. Objasní vám, co je skutečně důležité, a poradí, jak se stát úspěšnějším, bohatším a spokojenějším.

Vyhrajte originální dárek pro letošní jubilanty

1967-rok-kdy-jsem-se-narodila-perex

Máte mezi svými blízkými někoho, kdo se narodil v roce 1967, a tím pádem ho letos čeká velké jubileum? Jistě oslavenci uděláte radost originálním dárkem, díky kterému se dozví o všech dalších významných událostech tohoto roku.