Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

Vlčí návrat ve fotografiích

vlci

Trvalo to dlouho, ale nakonec jsme se dočkali – vlci našli cestu zpět i do naší krajiny. Co to pro nás vlastně znamená? Mohou žít vlci po boku moderní společnosti? A jak vypadá jejich život ve volné přírodě? Poznejte tato úžasná stvoření prostřednictvím krásných fotografií.

Zahrajte si informace ze zákulisí dezinformační války

putinovi-trollove-perex

O dezinformacích, které ovlivňují celosvětové dění a jejichž původ lze vystopovat v Rusku, se nejen v českých médiích hovoří stále častěji. Kdo stojí za šířením falešných zpráv a jak těžké je proti nim bojovat?

Jak posílit psychickou odolnost dětí

Psychicka odolnost predskolaku_uvodni

Co je to psychická odolnost a co ji může ohrožovat? Jak naučit dítě, aby se k překážkám stavělo čelem a umělo si s nimi kreativně poradit? Na tyto a další otázky odpovídá kniha Psychická odolnost předškoláků.

Do hlubin společnosti

spolecnost-uvod

V dnešních tipech si představíme dvě nové publikace, které se zabývají lidskou společností. Ač jsou knihy velmi rozlišné, obě pojednávají o tom, jak dnešní společnost myslí, funguje a mění se.

Osudy dvou pražských hermetiků

Nacismus versus okultismus v protektoratu

Jana Kefera a Jiřího Smíchovského sice rozděloval postoj k nacismu, ale spojovala je vášeň pro okultní vědu. Nacisté dokonce zorganizovali akci proti okultistům na území protektorátu během druhé světové války. Ač zní téma nadpřirozeně, autorka se opírá o dobové prameny.

Zahrajte si o průvodce přírodními jevy

Prirode na stope_uvodni

Víte, jak s jistotou určit, že se blíží déšť, nebo jak i bez hodinek poznat, kolik je hodit? Mnohé odpovědi najdete v přírodě, stačí jen vědět, na co se dívat. A právě to se dozvíte v knize, o kterou si můžete u nás zasoutěžit!

Slovenské povstání očima Vladimíra Žikeše

Slovenske povstani bez mytu a legend

V novém vydání knihy Slovenské povstání bez mýtů a legend najdete nejen vzpomínky nakladatele Vladimíra Žikeše na odbojovou činnost za 2. světové války, ale i jeho ucelenější biografii a bibliografii nakladatelské činnosti.

Jak působí chutě a vůně na naši psychiku

Tajemstvi vuni a chuti

Chutě a vůně mají větší vliv na náš život, než by se mohlo na první pohled zdát. Feromony hrají důležitou při navazování vztahů a chutě se mění podle toho, v jakém rozpoložení se člověk nachází. Zjistěte další zajímavé fakta o dvou lidských smyslech.

Nahlédněte do mraveniště

Mravenci_uvodni

Vydejte se s Arminem Schiebem na fantastickou 3D expedici do života lesního společenství a zjistěte plno zajímavých informací o mravencích. Možná vás překvapí, jak pozoruhodná stvoření to jsou.

Globalizace a bezdomovectví

na-jedne-lodi

Sociální antropolog nás ve své nové knize seznamuje s postavením bezdomovců ve společnosti. Jsou skutečně přítěží života ve městech? A jak se liší český bezdomovec, jak jej známe, od bezdomovce ve světě? Texty doplňuje bohatý fotografický materiál.