Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

Objevte tajemství psychosomatiky

Jak k nam telo promlouva

Šárka Vávrová stvořila metodu Psychologie štěstí a rozhodla se prostřednictvím své knihy poradit všem, kteří trpí zrychlenou moderní dobou. Najdou v ní rady, jak odhalit problémy, vyřešit starosti a opět se cítit zdravě a dobře.

O českém jazyku i literatuře

albatros-academia

Dnešní tipy představí dvě knihy věnující se české literatuře a českému jazyku. Dozvíte se v nich něco o historii nejstaršího českého nakladatelství dětské literatury, anebo si budete moci vytříbit vlastní jazykové dovednosti.

Utrpení vysokoškoláků v koncetračním táboře

Uloupene mladi

Pohřeb Jana Opletala spustil zvýšenou vlnu represe ze strany německých okupačních orgánů a na 1 200 vysokoškoláků bylo odvlečeno do koncetračního tábora Sachsenhausen. Díky metodě orální historie autor přiblížil jejich životní příběh.

Na cesty!

Tipy_Na cesty

Dnes budeme cestovat po světě i napříč jeho dějinami. Připomeneme si původních sedm divů světa, navštívíme jedinečný Izrael a dozvíme se, kde se nacházely komunistické lágry. Vydejte se s námi.

Civilizace – vzestupy a pády

Civilizace-vzestupy-a-pady

Lidé obývají planetu Zemi jen velmi nepatrný úsek její existence. Přesto nejrůznější civilizace, které v průběhu staletí vytvořili, mají velmi bohatou historii, plnou pamětihodných momentů i nezvratitelných tragédií. V našich publikacích si přečtete nejen o minulosti, ale také se dozvíte, co lze očekávat v budoucnu.

Hledání životního poslání

Jit vlastni cestou_uvodni

Kniha Jít vlastní cestou od motivačního řečníka Jeffa Goinse vám pomůže prostřednictvím cenných zkušeností nalézt své životní poslání a překonat překážky.

Vyznáte se ve zvířecích stopách?

Stopy zvirat v zivotni velikosti_uvodni

Naučte se určovat stopy zvířat a zjistěte, jak se z nich dá udělat odlitek. Díky knížce Franka Heckera se dozvíte mnoho zajímavostí o přírodě a zvířatech našich luk i lesů.

Vyhrajte srovnání minulých cest s těmi nynějšími

dve-davne-zkusenosti-dve-cerstve-plavby-perex

Severní Afriku, Blízký východ, Srí Lanku a Indii už navštívil Ota Ulč před lety a během své cesty nasbíral řadu zajímavých poznatků. Nyní se rozhodl do těchto končin zavítat znovu a zjistit, co se zde změnilo. Vydejte se spolu s ním na dobrodružnou plavbu i vy.

Vykonstruované komunistické procesy

Politicky proces s Miladou Horakovou a spol

Karel Kaplan se snaží zpřístupnit veřejnosti některé dosud nepublikované dokumenty zachycující období, kdy stáli u moci komunisté. Tentokrát se zaměřil na vykonstruovaný politický proces s Miladou Horákovou, který se neblaze vepsal do československých dějin.

Vyrobte si make-up svých snů

Mineralni kosmetika_uvodni

Vytvořte si vlastní domácí kosmetiku z přírodních zdrojů! Nová knížka Michaely Suché vás naučí, jak si namíchat oční stíny, rtěnky, pudry a mnoho dalšího.