Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

Hity Velkého knižního čtvrtku – podzim 2018 I.

Velky knizni ctvrtek

Půlrok uplynul jako voda a nejen knihomolové ocení pravidelnou akci v podobě Velkého knižního čtvrtku. Na pultech knihkupectví se dnes, tedy 18. října, objevilo patnáct podzimních hitů napříč žánry a od různých nakladatelů. Pojďme si představit prvních šest titulů.

Smrt na severním pólu

Expedice

Pokus pionýrské expedice inženýra Andréeho přeletět severní pól dopadl neslavně – její účastníci zemřeli. Švédská výtvarnice se rozhodla poodhalit roušku tajemství, která celou událost obestírá. Vyprávění doprovází dobové fotografie a autentické zápisky polárníků.

Historie politického řádu očima politického ekonoma

politicky-rad-nahled

Zajímá vás politický vývoj nejen současné doby, ale i jeho vývoj od průmyslové revoluce? Pak je pro vás určena podrobná kniha předního politologa a politického ekonoma Francise Fukuyamy, který přístupnou formou probírá rozvoj a úpadek politiky nejen evropských států, ale i zemí Afriky, Ameriky i Asie.

Chování lidí ve městech

Lidska zoo_Morris

Jak naše přirozené vlastnosti formují naše chování v současné společnosti a v prostředí velkých měst? To je otázka, jíž se ve své knize zabývá Desmond Morris, autor světového bestselleru Nahá opice.

Studium psychologie formou komiksu

Psychologie_Komiksovy uvod_uvodni

Komiks profesora Dannyho Oppenheimera a kreslíře Gradyho Kleina je zábavným uvedením do náročného oboru psychologie. Pomůže vám lépe pochopit základní principy vnímání světa, sebe sama i ostatních lidí.

Vyhrajte inspiraci pro tvoření květinových dekorací

vence-a-prirodni-dekorace-perex

Blíží se adventní čas a k němu neodmyslitelně patří věnec se svíčkami. Ale květinovými dekoracemi nemusíte svůj domov zdobit pouze o Vánocích, nebo je vyrábět na Dušičky, parádu udělají po celý rok. Načerpejte inspiraci z knihy plné skvělých nápadů!

Uspokojte svou zvídavost

uceni

Svět kolem nás se mění každým okamžikem a někdy je těžké udržet si přehled o aktuálním dění. S tím mohou pomoci populárně-naučné knihy. Dozvíte se zajímavé informace z oblasti historie, medicíny, psychologie a sociálních sítí. 

Strašák jménem mozková mrtvice

100 otazek a odpovedi jak se uzdravit po mozkove mrtvici

David Dow v deseti letech prodělal mozkovou mrtvici a lékaři mu nedávali moc šancí na plnohodnotný život. To se ale spletli a David žije aktivní život. Svůj příběh, rady a tipy shrnul v knize, kterou ocení hlavně ti, kteří mají s touto zdravotní příhodou osobní zkušenost.

Naučte se pečovat o své vousy

prakticky-pruvodce-svetem-vousu-perex

Vše, co potřebujete vědět o vousech, různých atraktivních střizích a správné péči, se dozvíte v přehledném průvodci. Je vhodný pro každého začátečníka, jenž by se rád dozvěděl, jak své vousy šikovně holit a udržovat.

Památníček vašeho děťátka

Nase detatko

Čekáte miminko a rádi byste zaznamenali první okamžiky nového života? Uchovejte si ty nejvzácnější chvilky a úspěchy děťátka pomocí památníku s tradičními říkadly. Do knihy můžete vlepovat i fotografie.