Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

Tajemný svět prvočísel

Hudba prvocisel

Prvočísla mají jednoduchou definici, ale jejich vliv je veliký. Prostřednictvím nové knihy z ediční řady ZIP přinášející originální pohledy na současná témata se mohou čtenáři seznámit s vlastnostmi prvočísel i moderní teorií čísel.

Zapracujte na sobě

zapracujte-na-sobe

Dnešní tipy se týkají duševního rozvoje a objevování vlastních schopností. Obě dvě představené knihy vám nejen pomohou poznat lépe sebe sama, ale zároveň vám i usnadní komunikaci s ostatními lidmi či nastavování hranic chování. Mohou se hodit i při přijímacím řízení na školu či do zaměstnání.

Zahrajte si o provokativní hypotézy o budoucnosti lidstva

sapiens-audiokniha-perex

Během dvou milionů let urazili lidé závratnou cestu a z bezvýznamných lidoopů se vyvinuli ve tvory, kteří si dokázali podmanit planetu. A kam bude lidstvo směřovat dál? Poslechněte si některé hypotézy…

Různé tváře Íránu

couchsurfing-v-iranu-perex

Kniha Couchsurfing v Íránu ve vás vzbudí neodolatelnou potřebu sbalit si věci a vyrazit na dobrodružnou cestu do země, o které byste předtím možná ani neuvažovali. Věřte však, že Írán může nabídnout řadu krás a zajímavostí.

Výchova je tvrdý oříšek

Tipy_Konec skolni nudy_Rodic leader

Dnešní tipy budou nejen o náročné výchově dětí, která má – možná překvapivě – leccos společného s vedením firmy, ale také o nových metodách výuky ve školách.

Jak porozumět…

osvojte_si_nove_znalosti

Existuje mnoho věcí, o kterých nevíme nebo kterým nerozumíme. Dnešní výběr publikací nabízí několik témat, v nichž někteří mohou tápat. Naučme se, jak porozumět mezilidským vztahům, moderním technologiím, válkám i kuriozitám ze zvířecí říše.

Zahrajte si o tipy na domácí alternativy kupovaných výrobků

Smarticular-dle-vyberu-perex

Nemusíte utrácet za drahou kosmetiku v křiklavých obalech, za nezdravé potraviny plné barviv a konzervantů ani za čistící prostředky, které mají velkou reklamu, ale malý účinek. Tyto věci lze jednoduše, levně a šetrně nahradit. A my víme, jak na to.

Připravte si vlastní přírodní kosmetiku

Zkuste to doma sami_137 receptu na kosmetiku_uvodni

Napadlo vás někdy, že byste si mohli vytvořit domácí přírodní kosmetiku? Naučíte se něco nového, pobavíte se, ušetříte a především uděláte něco dobrého pro své zdraví.

Tradice sběratelství japonského dřevořezu

Japonske drevorezy

Sbírky japonských dřevořezů utvářené na přelomu 19. a 20. století se staly solidním základem muzejních sbírek Náprstkova muzea v Praze, Národní galerie Praha a dalších sbírek v Čechách a na Moravě. Díky nové publikaci může čtenář proniknout do těchto sbírek.

Seznamte se s historií Švýcarska

Dejiny Svycarska

Země luxusních hodinek a šperků, lahodné čokolády a výtečného sýra ukrývá řadu tajemství i zajímavostí. Poznejte ji díky podrobné publikaci Dějiny Švýcarska, která nyní vychází v nové podobě.