Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

Zatočte s kyselostí!

Tepperwein_Pryc s kyselosti_uvodni

Stres, zlost, nepřiměřené jednání i špatné stravování nám postupně zkracují život. Kurt Tepperwein ve své knize radí, jak zabránit překyselení našeho těla a nastolit rovnováhu mezi kyselými a zásaditými látkami. Prodloužíme tak své mládí.

Zahrajte si o kuchařku plnou vydatných polévek

polevky-ze-svatojanu-perex

Dříve byla polévka neodmyslitelnou součástí poledního menu a naše babičky tvrdily, že polévka je grunt. Dnes ji řada z nás raději vynechává, i když se jedná o výživný a zdravý pokrm, kterým můžete dokonce plnohodnotně nahradit hlavní chod.

Zapracujte na své mentální kondici

Cviceni mentalni kondice_uvodni

Máte rádi luštění a hraní si se slovy? S novou knihou psycholožky Jany Bílkové zlepšíte svou mentální kondici, a navíc se budete skvěle bavit. Každý den můžete plnit jeden zajímavý úkol. Je jich celkem 365, takže vám vydrží na celý rok.

Rodičovské S.O.S.

rodicovske-tipy-uvod

Na den sv. Valentýna se možná trochu nezvykle nepodíváme ani do červené knihovny pro osamocené, ani na knihy doporučující tu nejkrásnější kytku či nejlepší čokoládu. Místo toho knihy, které si dnes představujeme, podávají pomocnou rukou rodičům, jež hledají pomoc při výchově svých dětí.

Židovské památky na Moravě a ve Slezsku

Encyklopedie zidovskych pamatek Moravy a Slezska

Součástí naší historie a kultury jsou i mnohé nemovité židovské pamětihodnosti na území České republiky. S těmi na Moravě a ve Slezsku se můžete podrobněji seznámit díky encyklopedii fotografa a architekta Jaroslava Klenovského.

Poznejte krásy Skotska

Skotsko_Rough Guides

Toužíte navštívit nejznámější místa Skotska a objevit i jeho tajné poklady? Chcete se pokochat významnými památkami a jedinečnými přírodními krásami? Průvodce po Skotsku z řady Rough Guides vám bude vítaným pomocníkem.

Toulání po světě

Toulani-po-svete

Dnes jsme si pro vás připravili knihy plné cestování s nádechem exotiky a starých časů. Vydejte se do netradičních pouštních krajin s karavanami i bez nich, nebo se vciťte do kůže mladíka, který téměř století nazpět prošel pěšky Evropu.

Získejte návod, jak žít šťastně po finsku

sisu-perex

Finský životní styl založený na konceptu „sisu“ nabízí spoustu užitečných tipů a zásad, jak žít zdravě, získat větší odolnost a především se cítit šťastně. Zkuste se alespoň některými z nich řídit i v našich podmínkách a přesvědčte se, zda skutečně fungují.

Pestrá historie sanitek

Jan Tucek_Sanitky

Seznamte se se sanitními vozy, které se proháněly po československých a českých silnicích. Stoletá historie sanitek je vskutku bohatá a zajímavá a zaujme nejen milovníky techniky a automobilů.

Zajímavé životní příběhy

Skutecne-pribehy-perex

Dnes jsme pro vás vybrali příběhy tří lidí, které určitě stojí za přečtení. Seznamte se s jedním z nejlepších horolezců dvacátého století, tulákem žijícím v lesích Šumavy a v neposlední řadě s asi nejznámějším fyzikem moderní doby – Stephenem Hawkingem.