Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

Zahrajte si o průvodce světem ptáků

soutez-ptaci-zpusoby

Jak ptáci přežívají ve městech? Jak se jednotlivé druhy od sebe vzájemně liší? Jak se starají o své mladé? Jak přemýšlí? Seznamte se blíže s našimi opeřenými sousedy a pronikněte do jejich ptačí podstaty.

Recepty pro vegany

soutez-veganska-kucharka

Patříte mezi příznivce veganského životního stylu? A dochází vám nápady na další pokrmy, které byste si mohli doma připravit? Využijte tuto kuchařku. Najdete v ní nejen skvělé recepty na veganské dobroty, ale také užitečné rady a tipy.

Dějiny – fakta, nové pohledy

faktografie-tipy

Dnes potěšíme především fanoušky naučné literatury zaměřené na historii. Ale pozor! Autoři představovaných knih se na historii podívali ze zcela jiných úhlů pohledu, než bývá obvyklé. Dozvíte se tak nové informace a poslední z níže uvedených knih vás jistě i pobaví.

Eseje na různá témata

tipy_velci-autori-ceske-i-svetove-literatury

Dnešní tipy vás přimějí zamyslet se nad otázkami křesťanské víry a jejího smyslu v lidském životě. Čeká vás ale i mnoho zajímavých informací o mozku a vhled do světa literatury, umění i filmu.

Poznáváme přírodu

pruvodce-prirodou-na-vylety

Chcete vědět, které z rostlin obsahují jedovaté látky? Nebo byste rádi poznali, které zvíře zanechalo svou stopu v rozměklé půdě? Stačí se kolem sebe rozhlédnout a spatříte mnoho dalších znaků přítomnosti zvířat. Dnešní knihu ocení zejména milovníci přírody!

Cestou necestou na stránkách knih

cestovani

Díky cestování můžeme poznat jiné kraje, jejich obyvatele i kulturu, ale také zažít plno dobrodružství. I proto jsme dnes vybrali pět titulů, které nás zavedou do různých koutů světa, a to jak z pohledu turistického, tak historického i etnologického.

Vyprávění jako projev lásky k dítěti

jak_vypravet_pribehy_detem

Všechny děti milují vyprávění a pohádky. Nejde však ani tolik o to, jaký příběh jim vyprávíte, ale o společně strávené chvíle, na které budou vaše děti s láskou vzpomínat. Nebojte se, že budete špatnými vypravěči. V tomto rádci najdete pár tipů, jak na to.

Získejte japonskou anime kuchařku

soutez-cook-anime

Záviděli jste někdy ramen, který jedl Naruto? Chtěli jste sedět u jednoho stolu s goulkou z Tokyo Ghoul a ujídat nikujaga? Nyní máte možnost, aniž byste se přestěhovali do anime. Zkuste jedinečnou kuchařku inspirovanou světem anime!

Portrét české kultury

eugennahled

Eugen Brikcius se po celý svůj život zajímal o kulturní dění a jeho vzpomínky nyní vychází knižně. Přečtěte si zajímavé rozhovory s řadou známých osobností, které se různým způsobem podíleli na utváření české kulturní scény.

Tipy pro zdravou kuchyni

zdrava_kuchyne

Knihy zaměřené na zdravý životní styl jsou velmi oblíbené. Dáváte-li i vy přednost zdravému stravování, nenechte si ujít dnešní knižní tipy, ve kterých vám představíme hned dvě knihy. První ocení zejména vegani, druhou pak všichni příznivci fermentovaných potravin.