Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

Rodina – poklad naší doby

Rodina Poklad nasi doby

Uznávaný autor Guy Gilbert se ve své nejnovější knize zaměřil na rodinu. Vychází z hlavních myšlenek papeže Františka. A ač sám pochází z tradiční rodiny, nevyhýbá se ani tématům jako homosexualita.

Jak zabavit neposedné ruce

tvoreni-tipy

Přišla na vás jarní nálada, máte chuť se pustit do něčeho tvořivého, ale nevíte přesně do čeho? Pak tu pro vás máme inspiraci. Na dnešní tvoření nepotřebujete žádné složité materiály, vystačíte si s tím, co máte doma!

Chlapi a válka

Proc jdou chlapi do valky

Radan Haluzík se rozhodl najít odpověď na otázku, proč jdou chlapi do války. Často se nejedná o profesionální zabijáky, ale „obyčejné muže“. Zaměřil se na etnické konflikty v Jugoslávii a strávil mezi lidmi dva roky. Výsledkem je kniha, která se snaží pochopit jednání těchto mužů…

Vyhrajte některou z psychologických knih pro každého

portal-psycho-knihy-dle-vyberu-perex

Ať už pečujete o své ratolesti, nebo vám děti odrostly a vy si užíváte vnoučat, z našich tipů si vyberete. Knihy z nakladatelství Portál vám nejen představí metodu nenásilné komunikace, ale také přinesou tipy pro duševní pohodu a seniorům hry pro trénink mozku.

Svržení carského režimu

Proks_Konec rise Romanovcu_uvodni

Kniha Petra Prokše se zaměřuje na problémy Ruska, které nezadržitelně vedly k vypuknutí revoluce, svržení carského režimu a k bolševickému převratu. To vše výrazným způsobem ovlivnilo vývoj země i celého světa.

Osvojte si nové duševní dovednosti

Osvojte-si-nove-dusevni-dovednosti

Nikdy není pozdě na to, začít s vlastním rozvojem a sebepoznáním. Dnešní příručky nám poradí, jak docílit, abychom se cítili lépe, dbali více sami o sebe, i to, jakým způsobem zlepšit svoji kariéru. A tím zdaleka nekončíme…

Všestranný umělec Zdeněk Bláha

Muj zivot s lidovou muzikou

Zdeněk Bláha za svůj život vytvořil dílo, které v mnoha ohledech překonalo život jednoho člověka. Tento umělec se zaměřil na folklor a lidovou muziku. Ponořte se do životní příběhu zakladatele folklorního souboru Úsměv.

Ženy v příslovích

Nikdy si neber zenu s velkyma nohama

Literární badatelka Mineke Schipper přináší zábavného průvodce životem ženy, který se opírá o přísloví z celého světa. Neobyčejná knížka je určena ženám, ale i mužům.

Výlet do československých dějin

cesklslovensko tipy

V naší historii je tolik zajímavých příběhů a událostí, že se máme k čemu vracet a co si připomínat. A i když si možná myslíme, že o určitých kapitolách naší historie víme všechno, vždy se najde nová informace či svědectví, které nám představí situaci v trochu jiném světle. Ať už jste tedy znalec dějin Československa, či se chcete dozvědět něco nového, dnešní tipy jsou tu pro vás.

Německá zahraniční kulturní politika

Treti pilir zahranicni politiky

Základy dnešní německé zahraniční kulturní politiky byly položeny v šedesátých a sedmdesátých letech 20. století. Aktuálně se Německo snaží být spolehlivým partnerem a politiku přetvořilo v širokou paletu aktivit.