Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

Život není jen zábava

zarmutek-buh-uvod

Netflix and Chill. Anebo – řečeno trochu staromódněji – film a domácí pohoda. Tak si představují ideální život nejen reklamní agentury, ale také mnozí z nás. Život ale není jen zábava a musíme se v něm potýkat i se závažnějšími věcmi. O některých z nich mluví dnes představované knihy.

Metodika pohybu na lyžích v horských terénech

Skialpinismus 1

Stanislav Melek se dlouhodobě věnuje propagaci skialpinismu, a proto se rozhodl připravit kompletní příručku vycházející z osobních zkušeností a poznatků. Její součástí jsou kromě metodiky a popisu pohybových aktivit i stovky krásných fotografií.

Po Brně šalinou, po Praze se psem

Tipy_Ulicemi Brna proti proudu casu_Psi vychazky 6

Vyrazte do českých ulic a poznávejte zajímavé kouty s našimi dnešními tipy. V prvním z nich vás historická tramvaj proveze Brnem, ve druhém se zase vydáte na hezkou vycházku po hlavním městě se svým čtyřnohým kamarádem.

Zachyťte společné chvíle s dítětem

Album naseho detatka_Zmatlikova

Čekáte přírůstek do rodiny a nechcete propást ani jeden důležitý okamžik? Zaznamenávejte společné chvíle se svým miminkem do alba s krásnými ilustracemi Heleny Zmatlíkové.

Ukázka z knihy Domácnosti našich babiček 1 (Alena Anežka Gajdušková)

domacnosti_nasich_babiceknahled

Nahlédněte do kuchyně, ošatek a spíží našich babiček, kde najdete tajemství vedení domácnosti. Kromě řady tipů a triků na zpracování  a uchování obilných produktů, luštěnin, mléka, masa, vajec a zeleniny se seznámíte i s všedním životem našich prarodičů.

Rybičky, rybičky, co vlastně víte?

Co ryba vi_uvodni

Zajímá vás, zda ryby přemýšlejí a jestli dokážou poznat lidi, kteří se na ně dívají? Na tyto a mnohé další otázky vám odpoví zajímavá knížka o podmořském světě s názvem Co ryba ví?

Skutečné a aktuální problémy Prahy

Ke stolu

U jednoho stolu se sešlo devatenáct osobností z různých oborů s jasným úkolem. Měli se zamyslet na jedním tématem, které je jim blízké, a navrhnout řešení vedoucí ke zlepšení kvality rozvoje a života v Praze. Kniha může sloužit jako inspirace pro veřejnou správu.

Tipy a triky pro duševní i tělesnou krásu

Osvojte-si-nove-dusevni-dovednosti

Duše a tělo jsou vzájemně propojené a člověk by měl pečovat o obě složky. Trochu těžký oříšek v dnešní uspěchané době, že? Pomoc poskytují knižní rádci, díky kterým bude péče o tělesnou i duševní krásu mnohem snazší.

Vyhrajte tajemství úspěchu společnosti Apple

silene-jednoduche-audiokniha-perex

Společnost Apple dokázala prorazit a dostat své produkty na přední příčky v prodeji i bez křiklavých obalů a složitých reklamních kampaní. Právě tato posedlost jednoduchostí ji totiž odlišuje od konkurence. Inspirujte se krásou jednoduchosti!

Matematické úlohy pro každého

Heureka_Matematicke hadanky_uvodni

Zkuste trochu potrápit mozek přemýšlením nad zajímavými matematickými úlohami a hádankami v knížce Heuréka. Někdy vyžadují netradiční přístup k problému…