Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

Vzhůru na výlet!

tipy_uvodni

Blíží se velikonoční svátky, několik dní volna a vy přemýšlíte, co s nimi? Tak dál nepřemýšlejte a vyrazte na výlet! Kam? Přesně na tuto otázku vám odpoví dnešní tipy, v nichž se můžete inspirovat! Ať už jste milovníky přírody či kulturních památek, určitě si vyberete.

Dvě ikonické stavby pražské palácové architektury

Schwarzenbersky a Salmovsky palac

Unikátní publikace představuje Schwarzenberský a Salmovský palác v novém světle. Jednotliví autoři a autorky spojili síly a propojili témata z různých oblastí jako archeologie, muzeologie či dějiny umění. Knihu navíc doprovází bohatá fotografická příloha.

Biografie – životní osudy na stránkách knih

autobiografie

Pokud vás zajímají skutečné příběhy a rádi sledujete životní dráhy zajímavých lidí, můžete sáhnout po některé z dnešních biografií. Proniknete do uměleckého života Alfonse Muchy, připomenete si osud Jana Palacha a budete obdivovat úspěchy sester Machatových.

Životní příběhy ze svědeckých výpovědí a procesů s válečnými zločinci

Obvineni z Dachau 1

Po holocaustu, při kterém přišly o život miliony lidí, následovaly soudní procesy s těmi, kteří se na těchto zvěrstvech podíleli. Autor na základě jednotlivých případů a výpovědí přibližuje Německo a německou společnost za vlády Adolfa Hitlera.

Naučte se kreslit přírodu

kresleni-prirody-perex

Popadněte tužku a pusťte se do kreslení! Oblíbená řada Naučte se kreslit nakladatelství Zoner Press se rozšířila o titul Kreslení přírody. Zjistěte, jak věrně a krásně zachytit svět kolem sebe.

Jak najít životní štěstí

Tipy_Jak najit zivotni stesti

Naše tři dnešní tipy vám odhalí tajemství šťastného života a přinesou spoustu rad a osvědčených triků, jak se zbavit stresu a mít se jednoduše fajn.

Duchovní průvodce po Karlově mostě

Karluv most_V souvislostech viry a ducha

Vše, co jste kdy chtěli vědět o Karlově mostě, najdete v knížce Stanislava Přibyla. Ať už vás zajímají historické či duchovní souvislosti, publikace Karlův most vás jistě nadchne mnoha novými informacemi i fotografiemi.

Slavné postavy starověku a jejich aféry

Tajnosti a skandaly staroveku_uvodni

Máte rádi historii, zejména období starověku? Slawomir Koper vám přinese příběhy významných postav z této doby ve čtivé a nevšední podobě. Poznejte soukromý život velkých mužů i žen, jejich zvyky a přečtěte si o jejich pikantních aférkách!

Chvilka tvoření

tipy_uvodni

Udělejte si alespoň někdy čas na tvoření! A pokud vaše oblíbené tvořivé činnosti zahrnují kreslení či skládání z papíru, určitě vás v dnešních tipech potěšíme výběrem knížek. Papírová vlaštovka na mnoho způsobů či kreslení anime pro vás už nebude žádný problém.

Non testatur, tedy neověřeno

ente

Zkratku N. T. znají minimálně ti, co se pohybují v prostředí novin. Používá se totiž pro označení neověřených informací. Stejně pojmenovaná kniha nabídne čtenáři pětadvacet pohledů do zákulisí populární hudby dvacátého století.