Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

Životní pouť Miroslava Horníčka

Stoleti Miroslava Hornicka

Miroslav Horníček, muž mnoha profesí, se zapsal do dějin československé kultury. Pomocí ucelené a obsáhlé monografie můžete sledovat nejen jeho profesní cestu, ale i osobní život od dětství až do jeho smrti.

Zahrajte si o publikaci věnovanou kouzlu dotyku

dotyk-jako-lek-z-pohledu-cinske-mediciny-perex

Pouhé pohlazení může mít na člověka terapeutický účinek, a sex dokonce podle textů staré Číny prospívá zdraví jak muže, tak ženy. Poodhalte další tajemství, která platila před dlouhými věky a jsou aktuální do dneška.

80. výročí mnichovské dohody

Sumava 1938

Letos si nepřipomínáme jen sto let od vzniku Československé republiky, ale i osmdesát let od mnichovské dohody. Fotografická publikace Šumava 1938 zachycuje okupaci pohraničí a obsahuje i překlady autentických vzpomínek německých vojáků.

Udělejte si pořádek sami v sobě

Stepan Neuwirth_S morskou soli na vickach

Dnes vám představíme několik užitečných životních rádců, díky nimž obnovíte svou duchovní rovnováhu, vnesete si do všedních dnů trochu radosti a budete zdravější.

Buďte zdraví a štíhlí s těmito recepty!

Stenzlova_Dej telu sanci

Ivana Stenzlová, odbornice na zdravou výživu, přináší čtenářům kuchařku plnou nápaditých pětielementových receptů na vydatné snídaně i večeře, díky nimž budete nejenom zdraví, ale i štíhlí a spokojení.

Jak se vám žije bez Boha?

Udelej si raj

Polský spisovatel Mariusz Szczygieł se rozhodl ze svých návštěv České republiky vytěžit co nejvíce. Zatímco v první knize se věnoval novodobým českým dějinám, tentokrát se rozhodl napsat o současném Česku a nevyhýbá se ani české společnosti či kultuře.

Úvahy nad (ne)končícími otázkami

Druha derivace touhy

Makroekonomický stratég ČSOB a řečník Tomáš Sedláček se opět vrací na českou knižní scénu. Tentokrát se rozhodl zaměřit pozornost na události, které ovlivnily naše životy. Jeho způsob pojetí zahrnuje mýty, kinematografii, filosofii a další společenské vědy. 

Sonda do společenských věd

Tipy_S knihou za sebezdokonalenim

Nahlédněte do různých oblastí společenských věd a poznejte tak funkce všedních věcí, zlepšete se v angličtině nebo si osvěžte pravidla českého pravopisu. To vše a mnohem víc zvládnete jednoduše s našimi dnešními knižními tipy.

Naši mazlíčci a jejich duše

Michie_Duse nasich mazlicku

Kniha Duše našich mazlíčků není určena jen čtenářům, kteří se zajímají o buddhismus. Potěší srdce každého, kdo má rád zvířata.

Ukázka z knihy Probiotická smoothies (Eliq Maranik)

Probioticka smoothies

Královna smoothies Eliq Maranik opět přichází s dalšími tipy na smoothies, tentokrát se zaměřením na probiotika. Poradí, jak vytvořit nápojovou lahůdku kombinací kefíru, jogurtu a ovoce či zeleniny.