Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

Tipy pro duchovní život

duchovni-zivot

Dnes pro vás máme duchovní knižní tipy! První kniha vám vysvětlí význam šabatu pro moderního člověka. Druhá kniha představuje Ježíšovo učení a provede vás různými etapami duchovního života. Zajímavé čtení do adventních dní ocení nejen věřící čtenáři a čtenářky!

Zahrajte si o zajímavé poznatky z oblasti klimatických změn

klima soutez uvod (1)

Téma klimatu je dnes na vzestupu. Znáte ale terminologii, která je s tím spojená? Jak se vyvíjel klimatický výzkum v minulosti? A co nás v tomto odvětví čeká v budoucnosti? Zahrajte si o zajímavou knižní novinku s velmi palčivým tématem dnešní doby.

Tipy na výlety

Tipy_Velehrad_Kudy kam

Dnešní knižní tipy přinášejí dva průvodce pro vášnivé cestovatele, kteří chtějí lépe poznat krásy naší země. Za kouzelnou krajinou totiž nemusíte vyrážet až za hranice. Objevujte malebná zákoutí Čech a Moravy.

Poznejte zpěváčky našich zahrad

Zahradni ptaci_uvodni2

Po zahradě vám poletují ptáčci, ale vy netušíte, jak se jmenují? Nový atlas nakladatelství Kazda vám pomůže se ve všech opeřencích vyznat, a to nejen díky užitečným informacím, ale i podrobným ilustracím.

Čtení pro duši

cteni pro dusi uvodni

Nejenom o naše tělo je třeba se postarat. Stejnou péči, v dnešní době možná i o něco větší, potřebuje také naše duše. Avšak na každou funguje něco jiného. My jsme pro vás dnes vybrali dvě zajímavé publikace, které by vám s problémy duše mohly pomoci.

Matematika jako přeborník ve zkratkách

zkratky uvod(1)

Máte rádi matematiku? Pokud ne, možná to změní kniha od matematika a popularizátora vědy Marcuse du Sautoye, který ve své nové knize seznamuje čtenáře s tím, jak nám právě matematika umožňuje řešit problém co nejrychleji a co nejefektivněji.

Kníže K. J. Salm-Reifferschedt

morus

Začtěte se do zednářských a rosenkruciánských dopisů z pozůstalosti moravského šlechtice – knížete K. J. Salm-Reifferschedta. Dovíte se například zajímavosti o aktivitách tajných společností.

S humorem životem

humor–nahled

Dnes jsme si pro vás připravili dvě knihy, které jsou humorné, občas i dojemné, a hlavně ze života. Nahlédněte do světa lékaře, který své povolání pověsil na hřebík, anebo se začtěte do knihy vycházející z blogu o životě na venkově. Obě knihy nabízí zábavné čtení do pošmourných dnů!

Procházka Velehradem

velehrad

Nedaleko Uherského Hradiště se nachází Velehrad. A právě tam vás ve své knize zavede památkový pedagog Petr Hudec. Představí vám nejznámější poutní místo a povypráví vám o kořenech naší víry a kultury.

Učte se anatomii zábavným vybarvováním

Vybarvete si lidske telo_uvodni

Porozumět anatomii není snadné. Kosti, cévy, nervy, orgány, kdo se v tom má vyznat? Naštěstí si můžete některé věci procvičit jednoduchou a zábavnou formou – s pomocí pastelek a knížky Vybarvěte si LIDSKÉ TĚLO.