Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

Jak zvýšit vlastní produktivitu

Moderni time management

Kevin Kruse založil první společnost ve 22 letech. Po roce tvrdé práce skončil v dluzích, ale pak objevil moc „nadšeného vedení“ a způsob, jak dostat své minuty pod kontrolu. Rozhodl se s návodem na zvýšení produktivity a dosažení většího úspěchu podělit s celým světem.

Paměti

pameti-uvod copy

Čas plyne a brzy budeme muset u slov „dvacátá léta“ upřesnit, které století máme na mysli. O to cennější jsou vzpomínky lidí, kteří prožili děsivé události dvacátého století a svými příběhy nám je mohou připomenout.

Zábavné venkovní aktivity pro děti

Nejlepsi hry z lesnich skolek

Buďte s dětmi venku a naučte je objevovat svět prostřednictvím těch nejlepších her, které slavily úspěch v lesních školkách. Vaše ratolesti se budou nejenom skvěle bavit, ale i rozvíjet.

Rozvíjejte své schopnosti

Charakter jako predpoklad uspechu_Na vrcholu

S pomocí dnešních dvou knih se naučíte rozvíjet svůj talent, posouvat možnosti a tříbit charakter tak, abyste dosáhli úspěchu.

Mnoho tváří Alfreda Naujocksa

Muž, který začal druhou světovou válku

Alfred Naujocks působil za druhé světové války jako tajný agent a jako takový se neštítil únosů, vražd či padělání peněz. Po skončení války byl za své zločiny odsouzen, ale záhy propuštěn, aby nadále propagoval nacionální socialismus. Začtěte se do příběhu muže, který začal jeden z nejkrvavějších konfliktů 20. století.

Fundamentalismus a vražedné běsnění

Fundamentalismus-perex

Termín fundamentalismus je nejčastěji užíván ve spojitosti s náboženstvím. Ve zkratce lze říci, že fundamentalisté lpí na doslovném výkladu základních textů a aplikují je do života. Podle Thomase Schirrmachera lze význam slova definovat jako „militantní pravdivostní nárok“. Více zjistíte v jeho knize.

Vyhrajte vzpomínky na naše slavné horolezce

hory-byly-jejich-osudem-perex

Ivana Bortela, Milana Kriššáka, Karla Jakeše a další slavné slovenské a české horolezce jmenované v knize Milana Vranky spojovala láska k horám. Bohužel v nich všichni našli nejen radost, ale i smrt. Připomeňte si jejich příběhy.

Řeč těla mnohdy prozradí víc než slova

Tajemstvi-reci-tela-perex

Co všechno o člověku dokážou prozradit pohyby a gesta? Ať už si toho dotyčný je nebo není vědom, z pouhého pohledu oči zkušeného odborníka odhalí skutečné záměry a pocity. Jak? To už vám napoví bývalý expert FBI na neverbální komunikaci.

Pro zdraví i do kuchyně

pro-zdravi-i-do-kuchyne

Zdravá kuchyně ze snadno dostupných a vypěstovatelných rostlin si získává na stále větší a větší oblibě. S našimi dnešními tipy se seznámíte s dvěma knihami rad a receptů, které vás naučí využít nejrůznější rostliny a bylinky k přípravě lahodných salátů i léčivých čajů v každém ročním období.

Gravitace a co o ní víme

O-gravitaci-perex

Od Newtona přes Einsteina až po nedávné zachycení gravitačních vln – začtěte se do informací o jedné ze základních fyzikálních sil: gravitaci. Autor popisuje, jaký je její vztah s ostatními veličinami, a seznamuje čtenáře s minulými i současnými poznatky.