Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

O kus blíže k přírodě

Prirode na stope_Stromy listy kvety a semena

Dnes se zaměříme na krásy a tajemství světa za zdmi vašeho domu. Vyrazíme do přírody a obohatíme se o řadu podivuhodných informací, třeba jak se dá podle měsíčku lékařského odhadnout čas nebo proč se oslabený strom nedovede bránit před kůrovcem.

Zabavte mysl i tělo

Znalosti-neni-nikdy-dost-perex

V dnešních knižních tipech potrápíme vaše logické myšlení, představíme si možnosti efektivního osvojení cizích jazyků, nabídneme zábavu a odpočinek u kreativních her a na závěr i nepřeberné množství inspirace pro háčkovací techniky.

Ukázka z knihy Krizové situace ve škole (Miroslava Kovaříková)

Krizove situace ve skole

Učitelé se během své praxe mohou ve školním prostředí setkat s různými problémy, od dozoru nad žáky během akcí mimo školu až po šikanu a násilí. Následující příručka vám pomůže nejen tyto krizové situace řešit, ale i vytvořit bezpečnostní povědomí.

Vyhrajte publikaci o špionech a šifrách druhé světové války

tajna-valka-perex

To, zda se podaří rozšifrovat zprávy nepřítele a odhalit tím jeho bojovou taktiku nebo vývoj nové zbraně, zásadně ovlivňovalo kroky obou stran v druhé světové válce. Jaké prostředky k tomu byly využívány? Prozradí vám to Max Hastings ve své nové knize.

Historie trochu jinak

rytir

Dějiny nemusí být jen o číslech a suchých faktech. Umí být také napínavé, plné dramat a překvapení. Dnes vám představíme trojici knih, s nimiž vás výlet do historie rozhodně nudit nebude.

Získejte audioknihu o problémech 21. století

21-lekci-pro-21-stoleti-audiokniha-perex

Jaké politické, technologické, sociální a existenciální otázky ovlivňují společnost v 21. století a skutečně moderní vynálezy mohou z člověka udělat bezvýznamný druh? Nad tím se zamýšlí Yuval Noah Harari ve své nejnovější publikaci.

Jak se naučit vést vnitřní dialogy

Zivot je prilis kratky na to aby

Všimli jste si, že děláme plno věcí, které nás negativně ovlivňují? Chcete tomu učinit přítrž a užívat si život plnými doušky? Za pomoci rad a cvičení se naučíte vést vnitřní dialogy, odolávat pesimistickým náladám a žít tak, jak sami chcete.

Bezpečnostní problematika ve školní praxi

Krizove situace ve skole

Ani školnímu prostředí se nevyhýbají krizové situace. Může jít jak o běžná rizika, tak i o závažnější události spjaté se šikanou a násilím. Jak tyto situace zvládnout? A hlavně – jak se jim vyhnout? Rady najdete v publikaci, která propojuje pedagogickou teorii s praxí.

Jak neplýtvat potravinami

Konec plytvani jidlem_uvodni

Když se naučíte, jak lépe využít jídlo, které máte doma, uděláte tím něco dobrého pro svůj rodinný rozpočet i pro životní prostředí. Navíc zjistíte, že můžete uvařit famózní pokrmy i ze zbylých a neobvyklých částí rostlin.

Všechno, co jste chtěli vědět o první světové válce

dejiny-prvni-svetove-valky

V nakladatelství Jota vyšel ucelený pohled na jeden z největších mezníků světových dějin očima věhlasného historika Liddella Harta. Tato kniha potěší jak běžného čtenáře, tak skalní nadšence do historie vojenství.