Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

S větrem v zádech

Co prinesly vlny a odval vitr

Rudolf Krautschneider přichází s volným pokračováním svých předchozích titulů. Tentokrát své vyprávění zaměřuje na plachetnici Victoria a výpravy do polárních moří. Knihu doplňují fotografie, mapky, citáty a kresby. A proč je v knize malý kousek dřeva? Čtěte a dozvíte se!

Inspirace do kuchyně

tipy9

Otázka, kterou si klade čím dál více lidí, zní: jak jíst zdravě? V současnosti by se mohlo zdát, že odpověď je snadná, stačí naslouchat všem dobře míněným radám, které k nám vysílají odborníci na výživu. Snad si tedy vyberete i něco od těch z dnešní knižní nabídky.

Významné objevy 20. století

Karel Pacner_Geniove XX stoleti 3

V pořadí již třetí kniha o významných osobnostech a objevech 20. století seznamuje čtenáře s podstatou defibrilátoru, internetu, transplantace i jiných objevů, a to srozumitelnou a poutavou formou.

O duševních poruchách

A-co-reknete-ted-doktore

Duševních chorob je bohužel celá řada. Jak se chová člověk, který bludy vnímá jako realitu? Jak náročné může být vyrovnat se s velkým traumatem a neprožívat jej znovu a znovu? Jak překonat nutkavé jednání? Nejen o těchto poruchách se dočtete v  knize A co řeknete teď, doktore?

Získejte fotografickou publikaci o skupině Bon Jovi

bon-jovi-perex

Jestliže patříte mezi fanoušky americké hard rockové hudební skupiny Bon Jovi, rozhodně by vám neměla uniknout kniha Bryana Reesmana. Najdete v ní totiž nejen zajímavosti o tom, jak se skupina formovala, ale i mnoho zákulisních informací a perliček.

Auta v éře Československé republiky

apr_potah_FINAL.indd

Jaká auta se vyráběla v Československu v letech 1918 až 1938? Autor knihy Auta první republiky představuje 33 nejdůležitějších značek, od Pragy a Škody přes Tatru až po Jawu či Aero, jejich technické parametry a prodejnost. A samozřejmě nechybí dobové fotografie.

Ozvěny cest

ozvěny cest

S pondělními knižními tipy vás vezmeme kolem světa. Pojďte obdivovat zelené Skotsko a jeho historii. Nebo vás zajímá Blízký východ? Pak vám nabízíme Írán. Pokud však chcete raději zabrousit do historie Československa, můžete prozkoumat různé vojenské stavby z let 1935–1989. Kam vyrazíte?

Zasoutěžte si o rekonstrukci osobnosti Hitlerova tajemníka

martin-bormann-perex

Těžko dnes můžeme soudit, kdo z nacistických pohlavárů a zločinců byl největší bestií, ale Martin Bormann by se rozhodně umístil na předních příčkách. Přečtěte si více o druhém provozně nejmocnějším muži třetí říše.

Získejte padesát zamyšlení pro osobní rozvoj

zijte-sve-lepsi-ja-perex

Změnit svůj postoj k životu tak, abyste s ním byli spokojeni, můžete jen vy sami. Ani nejlepší kouč nebo terapeut to neudělá za vás, i když mnozí z nich to tvrdí. Ale právě oni mohou být zdrojem užitečné inspirace jako Janette Šimková.

Objevujme svět!

Jurgen Sarnowsky_Objevovani sveta

Vydejte se po stopách Marka Pola a jiných významných objevitelů! Sledujte cesty těch, kteří tvořili naše dějiny a poznávali nové země. Objevte Indii (nebo Ameriku?) a prožijte velké dobrodružství.