Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

Kam nemůže dosáhnout lidské poznání

Co nemuzeme poznat

Matematik a popularizátor vědy Marcus du Sautoy si ve své knize pokládá otázky, na které je velmi těžké nalézt odpovědi. Konzultoval je s experty v daném oboru s cílem zjistit, zda existují hranice lidského poznání. Má moderní věda limity, nebo ne?

Historie světa v obrazové encyklopedii

Casopedie_uvodni

Historie naší planety nebyla ještě nikdy tak fascinující, zábavná a krásně ilustrovaná. Nahlédněte do přehledné Časopedie, která překypuje základními poznatky i ohromujícími podrobnostmi z dějin Země.

Zahrajte si o návod, jak „hacknout“ svůj mozek

bystrohlavi-perex

Toužíte zvýšit svůj výkon v práci nebo i v osobním životě? Naučte se pracovat se svou mentální výkonností a zvládnete vše v mnohem kratším čase a i ty nejtěžší úkoly vyřešíte bez sebemenších potíží. Nevěříte? Přečtěte si, že to je možné.

Náboženské okénko

nabozenstvi-tipy-uvod

V dnešních tipech představíme dvě díla, která se zaměřují na křesťanství a judaismus. Jak francouzská rabínka vnímá roli židovství v Evropě? A jak benediktinský opat vzpomíná na Svatou zemi? Odpovědi naleznete na čerstvě potištěných listech nově vydaných knih.

Nikdy není pozdě začít si hrát

Magicke dite

Všichni jsme magické děti. S takovým poselstvím přišel americký spisovatel, který se ve svém díle zaměřil na vývoj dítěte. Dává do souvislosti špatnou výchovu a různé poruchy a nárůst sebevražd dospívajících. Zároveň radí, jak výchovné chyby napravit a obnovit tvůrčí inteligenci.

Tajemné megalitické stavby

Stonehenge Carnac 1

Edici Pergamen obohatily dvě nové publikace, jejichž společným tématem jsou megalitické stavby. První z nich pojednává o komplexu Stonehenge v Anglii a druhá o kamenné aleji v Carnacu. Odhalte tajemství těchto dochovaných monumentů.

Cestou necestou

Cestou-necestou-perex

Ať už hledáte dárek pro své blízké nebo jen krátký únik z předvánočního shonu, jste tu správně. Vydejte se s námi na cesty napříč celým světem, jeho kulturami i historickými reáliemi a objevte kouzlo známých i takřka zapomenutých míst.

Jak nahradit produkty z drogerie?

Pet domacich prostredku nahradi celou drogerii_uvodni

Jedlá soda, prací soda, ocet, kyselina citronová a jádrové mýdlo – samostatně nebo v různých kombinacích bývají většinou stejně účinné jako propagované komerční produkty, ale přitom jsou podstatně zdravější a samozřejmě levnější.

Získejte pohled mezi stébla rozkvetlé louky

louka-perex

Na první pohled se vám louka možná zdá jako nudná plocha trávy, ze které tu a tam vykoukne barevný kvítek, ale když se zadíváte blíže, zjistíte, že se jedná o fascinující a rozmanitý biotop, který bychom měli chránit.

Poutavá historie Srbska

Dejiny Srbska

Poznejte zajímavou historii srbského státu od jeho vzniku až po současnost, včetně středověku, vývoje moderního Srbska v 19. stoletím, časů královské Jugoslávie a období během druhé světové války.