Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

Zasoutěžte si o návod na přípravu koktejlu štěstí

koktejl-stesti-perex

Mnoho z nás po něčem touží a představuje si, jaké by bylo, kdyby se toto přání splnilo. Ovšem méně lidí má odvahu zkusit pro svůj sen něco udělat. Přesvědčte se, že odhodlat se k prvnímu kroku není tak těžké a pocit štěstí vám tu trochu námahy rozhodně vynahradí.

Síla modlitby

Pohni horami

Proč se nám zdá, že naše modlitby k Bohu nedosahují a nevedou k žádné změně? Děláme snad něco špatně? Možná některé modlitby zkrátka nefungují. Těmito a dalšími otázkami se zabývá kniha Pohni horami.

Vymírání živočišných druhů

seste-vymirani-perex

Poutavě napsaná kniha o osudech živočišných druhů a člověku, jenž je svým jednáním ohrožuje, přiměje čtenáře k zamyšlení. Přivodí mu smutek, možná vyvolá hrůzu, ale vzbudí i naději.

Trénujte mozek kreslením!

Kresleni pravou mozkovou hemisferou_uvodni

Naučte se kreslit pomocí podrobných a srozumitelných návodů a šablon. Zábavná cvičení vám pomohou zlepšit smysl pro tvary, prostor i odstíny. Uvidíte, že na konci zvládnete portrét levou zadní.

Stalinský plán přetvoření přírody

Kult jednoty

Vydejte se do Československa krátce po roce 1948. U moci jsou komunisté, kteří se řídí rozkazy ze Sovětského svazu. A jedním z úkolů byl i plán na přetvoření přírody v Československu. Sledujte jeho uskutečňování a problematiku…

Průvodce historií čísla π

Navarro_Tajemne pi

Většina z nás ho zná jako číslo 3,14 a dál už nepátrá. Jak to ale pokračuje? Nechte se provést bohatými a zajímavými dějinami čísla π, poznejte poutavé příběhy matematiků a objevte nečekané odkazy ve světě umění.

Důvody, proč se těšit na budoucnost

Pokrok

Také máte poslední dobou pocit, že média přinášejí jen negativní zprávy? Že svět spěje ke svému konci? Podle Johana Norberga to je ale přesně naopak a ve své knize předkládá deset důvodů, proč se těšit na budoucnost.

Děti v táborech smrti

deti-uvod

Nejhrůznější na válce je to, že postihne všechny bez rozdílu. Ženy, muže, staré i mladé. Děti. Všichni čelí stejnému osudu, stejným hrůzám a stejnému nebezpečí. To si prožili i malí Pavel a Alona. Oni však měli štěstí, že na rozdíl od většiny svých vrstevníků prošli druhou světovou válkou i nacistickými tábory živí. A dnes o prožitých hrůzách vypráví.

Zasoutěžte si o návod na pečení s kváskem a droždím

ruce-v-mouce-perex

Máte rádi čerstvé pečivo, křupavé rohlíky nebo plněné kynuté buchty, ale netroufáte si jejich přípravu vyzkoušet doma? Přesvědčte se, že na tom není nic těžkého a můžete si na svých oblíbených dobrotách pochutnávat mnohem častěji.

Knihy nabité vědomostmi

Tipy_lidsky faktor

Dnešní tipy přinášejí odpovědi na řadu otázek týkajících se rodičovství, vnitřního vývoje a víry v Boha, onkologických onemocnění, logiky a naší historie. Obohatí vás o nespočet zajímavých poznatků.