Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

Po stopách historie

stopy historie uvod

Dnešní tipy nás zavedou do světa naučné literatury, konkrétně historie. Vybrali jsme tři tematicky různé knižní novinky českých a zahraničních autorů. Každý si z nich už může vybrat tu, která se mu bude zamlouvat nejvíc.

Vyhrajte tipy, jak si zpestřit krmení ptáčků v zimě

lahudky uvodni

Rádi v zimě nasypete ptáčkům do krmítka nějakou dobrotu na přilepšenou a poté pozorujete rozmanité druhy, které se na ni slétnou? Pokud jim chcete dopřát víc než jen semínka slunečnice, máme pro vás knihu plnou inspirací na ptačí lahůdky.

Co se děje v hlavě při užívání drog?

ja-droga

Drogy. Každý už o nich někdy slyšel. Objevují se ve filmech a knihách, učíme se o nich ve školách… Co o nich ale víme? Jaké jsou fáze při jejich užívání? Čemu bychom se měli nejvíce vyhnout?

Pro volný čas

pro-sikovne-ruce

V dnešních knižních tipech najdete čtyři populárně-naučné knihy pro váš volný čas. Vydejte se do přírody pozorovat ptáky, vytvořte si dřevěné doplňky do domácnosti ze špachtlí a dřívek, naučte se kreslit bájná zvířata a obohaťte své cvičení o správně provedený dřep.

Historie brakové literatury u nás

nahled_brakova_literatura

Braková literatura má v tuzemsku poměrně dlouhou tradici a my vám v dnešních tipech přinášíme ochutnávku některých jejích fenoménů! Začtěte se do obskurního a perverzního psaní Emila Hrušky nebo do historie prvního českého seriálového detektiva.

Jaké to je být rostlinou?

planta-sapiens-perex

Mohou mít rostliny vědomí? Dokážou si pamatovat? Sice nemají mozek, ale jejich vnitřní soustava se až tak neliší od naší nervové. Inteligencí rostlin se v knize Planta sapiens zabývá Paco Calvo.

Překvapující fakta ze života

tipy biografie uvod

V dnešním knižním výběru jsme se zaměřili na biografie. Ať už jde o román nebo naučnou publikaci, na své si přijdou sportovci, milovníci zvířat i ti, které zajímají životopisy literátů a zajímavých osobností. Tak směle do čtení!

Vaření, které zvládne každý

j. oliver uvodni

Pokud patříte mezi ty, které to v kuchyni zrovna moc nebaví a rádi si vaření ulehčíte, máme kuchařku přesně pro vás. Nejnovější hit Jamieho Olivera totiž cílí právě na kuchařské lenochy. A to nejenom v rámci přípravy pokrmů, ale také ve smyslu toho, co po vaření většinou zůstává.

Vstupte do světa rostlin

tipy-vstupte-do-sveta-rostlin

Jaké to je být rostlinou? Mají rostliny „vědomí“? A proč se lidstvo postupně odvracelo od přírodních zdrojů, až si vše nahradilo chemií? Proč už dnes málokdo ví, k čemu ta či ona rostlina slouží? Jak docílit návratu k přírodě a jejímu začlenění do života?

Budujte šťastné vztahy

Tipy_Laskyplna setkavani_My a deti

Manželství je dobrodružství, během něhož vás čeká spousta radostí i starostí. Ne vždy to bude procházka růžovým sadem, a právě pro takové případy jsou tu naše nápomocné knižní tipy…