Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

Více než 100 nápadů na výrobu dárků

smarticular-darky

Společnost se čím dál více přiklání k udržitelnému způsobu života a ten konzumní nechává za sebou. Projevovat se to může například při shánění dárků – lidé jej raději vyrobí doma, než aby skupovali nepotřebné předměty a lapače prachu. Jak to máte vy?

Vyhrajte Ottolenghiho pestrobarevnou kuchařku

ottolenghi-testovaci-kuchyne-moje-milovana-spiz-nahled

Našli jste během velkého úklidu zapomenutý sáček zeleniny v mrazáku? Nebo zaprášené plechovky fazolí ve spíži? Neradi plýtváte potravinami, ale už vám docházejí nápady? Pak je nová řada kuchařek tím pravým právě pro vás.

Terorismus v době komunismu

revoluce uvod

Ačkoliv se terorismus mnohdy považuje za jakousi „vymoženost“ posledních let, spisovatel, historik a novinář Pavel Žáček nás ve dvousvazkové publikaci přesvědčí o tom, že tomu tak ani zdaleka není. A že terorismus byl přítomný i v době komunismu a Státní bezpečnosti.

Oživené historické osobnosti

historie uvod

V dnešních knižních tipech se podíváme do historie. Představíme vám čtyři knihy, ve kterých ožívají známé historické osobnosti. Přečtěte si příběhy o životě Otty Hornunga, Boženy Němcové, rodiny Mašínových či Sigmunda Freuda.

Zaměstnejte svoje ruce

Tipy_Sijeme kabelky_Zkuste to doma sami darky

Dnes vás čeká kreativní tvoření, na jehož konci bude vaše úsilí odměněno elegantní kabelkou vytvořenou ze zbytků látek, anebo okouzlujícími ručně dělanými dárky, které potěší všechny vaše blízké.

Svět bez hmyzu? Hrůza!

Ticha Zeme_uvodni

Dave Goulson zkoumá vliv klimatických i jiných změn na planetu a stále postupující úbytek hmyzu na Zemi v důsledku užívání chemických pesticidů. Co si počneme, pokud hmyz ze světa zcela vymizí?

Vyhrajte knihu o naději v těžkých časech

Kniha o nadeji_uvodni

Máme ještě nějakou naději, že život bude stejný jako dříve? Jaká nás čeká budoucnost, když přítomnosti vládnou epidemie nových nemocí a války? Začtěte se do rozhovoru se světoznámou přírodovědkyní a průkopnicí výzkumu chování zvířat.

Mauthausen

historie_koncentracniho_tabora

Zajímáte se o historii? Připomeňte si nelehké období našich dějin: přečtěte si knihu Hanse Maršálka pojednávající o koncentračním táboře Mauthausen, který  byl jedním z nejhorších nacistických koncentračních táborů druhé světové války.

Zdraví pro tělo i duši

tajemstviuzitecnebakterienahled

Tipů na zlepšení fyzické i psychické kondice není nikdy dost. A i když se hodně věcí neustále opakuje, mohou zaznít překvapivě i věci, které jsme nikdy neslyšeli. Začtěte se do knihy, která vám prozradí, jak všechno souvisí se vším, a do další, jež odhalí tajemství naší pokožky.

Získejte návod, jak zachránit planetu

soutez-39-zpusobu-jak-zachranit-planetu

Klimatická krize, ztráta biodiverzity, nadměrné množství odpadů – často skloňované pojmy všude kolem nás. Jenže co s tím? Britský novinář procestoval svět a sesbíral příběhy lidí, kteří zasvětili život záchraně planety.