Nakladatel: Metafora

Nakladatelství METAFORA bylo založeno v roce 2001 a od té doby vydalo několik set titulů všech žánrů. K vydaným beletristickým titulům patří mimo jiné knihy Dana Browna, bestseller Jíst, meditovat, milovat či knihy islandské autorky Yrsy Sigurdardóttir. V oblasti poznání je METAFORA vydavatelem knih takových autorů, jako je Elizabeth Haichová, Judy Hallová či Anthony Wiliam.

V lednu 2019 spojila METAFORA síly s Nakladatelským domem GRADA a společně budou dále pokračovat ve vydávání krásných i poučných knih pod značkou METAFORA. S knihami z METAFORY je čas číst, snít a žít.

Metafora: „Život mezi řádky“

Metafora - Nejnovější knihy

knihaIluze knihaVincentův poslední obraz knihaĎábel si počká knihaLhát se nemá

Metafora - Související články

Tajemství na Riviéře

dum-na-riviere

Remy zdědí dům za záhadných okolností a během třídění majetku objeví stará tajemství svých předků. Co má společného se špionkou Éliane z druhé světové války? A jak do všeho zapadá obraz, který Remy visí v pokoji už od dětství?

V hlavní roli žena

zeny uvodni

Dnešní knižní pondělí věnujeme ženám. Ženský svět je totiž velmi bohatý a o zajímavé příběhy a události v něm nebývá nouze. Abychom potěšili všechny milovnice knih, do dnešního výběru jsme zahrnuli knihy různých žánrů včetně jednoho moderního cestopisu.

Napínavá nadílka

Napětí

Páteční knižní tipy přinášejí pořádnou dávku napětí! Představíme vám rovnou čtyři knihy a jednu audioknihu. Těšit se můžete na nové vydání jednoho z děl krále hororu Stephena Kinga, na pokračování série Allison Brennanové či na nový thriller Emmy Haughton.

Život s příchutí prohry

Amelia_chce_zustat_nad_vodou

Také máte občas pocit, že se vám nic nedaří? Že jste toho v životě zatím moc nedokázali a ani to nevypadá, že byste před sebou měli růžovou budoucnost? Tak to si nejspíš budete rozumět s Amelií.

Historické ohlédnutí

historie uvod

Dnes vás v rámci pravidelných knižních tipů pozveme na malý výlet napříč historií. Společně se vrátíme do období desátého a jedenáctého století a pak do dvacátého století, konkrétně do období druhé světové války, a také se dozvíme o životě jedné neobyčejné ženy, která v minulém století žila.