Nakladatel: Metafora

Nakladatelství METAFORA bylo založeno v roce 2001 a od té doby vydalo několik set titulů všech žánrů. K vydaným beletristickým titulům patří mimo jiné knihy Dana Browna, bestseller Jíst, meditovat, milovat či knihy islandské autorky Yrsy Sigurdardóttir. V oblasti poznání je METAFORA vydavatelem knih takových autorů, jako je Elizabeth Haichová, Judy Hallová či Anthony Wiliam.

V lednu 2019 spojila METAFORA síly s Nakladatelským domem GRADA a společně budou dále pokračovat ve vydávání krásných i poučných knih pod značkou METAFORA. S knihami z METAFORY je čas číst, snít a žít.

Metafora: „Život mezi řádky“

Metafora - Nejnovější knihy

knihaDevět tváří tebe knihaManželé z Cedrové uličky knihaFotografie knihaNáledí

Metafora - Související články

Mrazivé příběhy

thriller

Pojítkem vybraných knih je napětí, které může mít různé podoby. Někteří hrdinové bojují o život, další o zdravý rozum. Zoufalá matka pátrá po uneseném dítěti, zatímco soukromá detektivka proniká do světa psychohry. Jedno je jisté – jak čas plyne, strach je hmatatelnější a tajemství se odkrývají…

Mistrně odvyprávěné poetické příběhy

Knizni tipy_minule stoleti

Dnešní tipy jsou věnované knihám, které osloví vaši duši a zanechají hlubokou stopu v srdci. Nechte se okouzlit, dojmout, rozesmát i rozesmutnit působivými vyprávěními z různých koutů světa.

Cestou necestou

Cestou-necestou-perex

Ať už hledáte dárek pro své blízké nebo jen krátký únik z předvánočního shonu, jste tu správně. Vydejte se s námi na cesty napříč celým světem, jeho kulturami i historickými reáliemi a objevte kouzlo známých i takřka zapomenutých míst.

Červená knihovna

Zeny-o-zenach-pro-zeny

Dnešní knižní tipy cílí především na ženy. Patříte mezi milovnice rodinných, láskyplných, dojemných, dramatických i humorných příběhů? Pak tady určitě najdete to své.

Knižní detektivové v akci

krimi

Společným jmenovatelem následujících románů je hlavní hrdina – detektiv. A může se jednat o čtenáři dobře známou postavu, začínající detektivy, či dokonce kriminalisty, kteří se snažili za svou minulostí udělat tlustou čáru. Nebudou chybět osobní dramata, zápletky a překvapivá rozuzlení.