Nakladatel: Metafora

NAKLADATELSTVÍ METAFORA

Metafora se narodila v roce jedna
Tedy – přesněji řečeno – nakladatelství Metafora bylo založeno v roce 2001, ale nějakou tu metaforu si snad dovolit můžeme…
Téhož roku jsme také začali Sexem ve městě. I když ani tohle prosím neberte doslova. To jenom vyšla naše první kniha – literární předloha populárního stejnojmenného televizního seriálu.

Jsme světoví
Což znamená, že se zaměřujeme zejména na literaturu překladovou a že naši autoři pocházejí ze všech koutů světa.

* Ze Spojených států například Joseph Finder a Ted Dekker, proslulí svými thrillery, Chloe Palov, u jejíchž příběhů si přijdou na své milovníci mystiky a tajemných artefaktů, Robert Crais se svými detektivkami, Susan Wiggsová s romány o moderních ženách a o lásce, Brian Weiss, jehož knihy o minulých životech jsou už dávno světovými bestsellery, a J. D. Robb (což není nikdo jiný než slavná Nora Roberts) se svými detektivními příběhy z budoucnosti, Daniel Goleman, autor populárních psychologických knih o emoční inteligenci. Esoterická témata přinášejí Gregg Braden nebo Sandra Anne Taylorová,autoři snoubící duchovní zákony s vědou…
* Z Anglie Susan Hillová se svými mrazivými duchařskými příběhy, Paul Doherty, autor působivých historických detektivek, Tom Wood, který slova „napětí“ a „akce“ posunul na dosud nevídanou úroveň.
* Italským spisovatelům dělá čest Silvana Giacobini se svými romány plnými tajemna…
* Z Německa pochází odbornice na lidskou auru Manuela Oetingerová nebo Katarina Michel, znalkyně Bachovy květové terapie i ženské duše…
* Ze Švédska autorky podivuhodných příběhů Majgull Axelsson či Marie Hermanson…
* A z dalekého Islandu Yrsa Sigurdardóttir, islandská královna krimi a vypravěčka dech beroucích detektivních thrillerů…
* A dokonce z Austrálie (i když se narodil v Jihoafrické republice) pak John Maxwell Coetzee, spisovatel ověnčený Nobelovou cenou…

Ale líbí se nám i doma
Protože výjimky potvrzují pravidlo, tu a tam se u nás objevují i díla českých autorů. Prozatím k nim patří například Eva Brabcová se svým svěžím humorem,Martina Wolfová s příběhem o lásce, která začala už před staletími, Vladimír Kafka se svou neuvěřitelnou výpovědí o síle mysli, Jenny Nowak a její „slabikář“ optimistického čarování, Sarah Biderman s dráždivýmnádechemerotiky… a další.

Vybrat si tedy můžete beletrii vážnou i veselou, thrillery i detektivky z minulosti, současnosti i budoucnosti, knihy z oblasti esoteriky či východní filozofie.

Pro jezdce i chovatele nabízíme řadu publikací o koních.
Pro šikovné ruce máme celou spoustu knížek nejen o klasických ručních pracích, jako je háčkování či pletení, ale také o korálkování a výrobě nejrůznějších půvabných drobností.
Série Od A do Z, oblíbená a stále rostoucí, zahrnuje už teď množství zajímavých témat, jako jsou krystaly, jóga, tarot, mytologie, masáže, homeopatie, sny a mnoho dalších.

Nahlížíme i do životů slavných
V roce 2012 jsme si řekli, že životy mnoha proslulých osobností samy vydají na román, a začali jsme vydávat novou, poutavou knižní řadu plnou neobyčejných odhalení: beletrizované životopisy.
Nyní už s námi můžete nakouknout do soukromí takových umělců, jako byli například Ernest Hemingway, malířka Frida Kahlo nebo světoznámý výtvarník Gustav Klimt. A zveme vás i do společnosti anglických romantiků, impresionistů, ale také třeba nejslavnějších beatniků...

www.metafora.cz


Metafora - Nejnovější knihy

knihaMůj dědeček by mě popravil knihaLetní host kniha100 snadných papírových květin knihaKrása z přírody

Metafora - Související články

Inspirace pro švadlenky

Tipy_Encyklopedie vysivani_Strihnete detem na saty

Dnešní kreativní knižní tipy potěší hlavně ženy, které rády šijí a vyšívají, nebo by se to chtěly naučit. S tituly, které jsme pro vás vybrali, se vám jistě podaří vytvořit parádní kousky pro sebe i své potomky.

Výroba přírodní kosmetiky

Juliette Gogginova_Abi Rightonova_Krasa z prirody

Myslíte si, že výroba kosmetiky je složitý proces, který hned tak někdo nezvládne? Máme pro vás dobrou zprávu: zvládne to každý, kdo umí jenom trošku vařit a má po ruce knihu Krása z přírody.

Hity Velkého knižního čtvrtku – jaro 2017 I.

Velky knizni ctvrtek

A je tu opět jedna z pravidelných velkých knižních akcí. Jaká? Pokud jste hádali Velký knižní čtvrtek, měli jste pravdu. Včera,  16. 3. 2017 vyšlo rovnou patnáct nových titulů, a to napříč všemi žánry. Níže si představíme prvních sedm vybraných knih.  

Ženy – hybatelky dějin

Žena

Významné ženské postavy lidských dějin jsou hlavní náplní dnešních knižních tipů. Seznámíme vás v nich s talentovanou matematičkou a fyzičkou, která radila Einsteinovi, s českou královnou Gutou Habsburskou a také s významnou českou středověkou legendou o svaté Kateřině.

Zdravá kuchyňská inspirace

mrkev

Jíst zdravě není snadné. Mezi chemicky upravenými lákadly a prefabrikáty najdeme jen málokdy něco skutečně zdravého a chutného. Proto si musíme pomoci sami. Díky následujícím tipům se naučíte nejen zdravě a chutně vařit, ale také využívat drobné zázraky, které má ve své kuchyni každý.