Rubrika: Ukázky z knih pro dospělé

Ukázka z knihy Nebe, peklo, ráj (Julio Cortázar)

Nebe peklo raj

V roce 1963 spatřil světlo světa jeden z nejvýznamnějších literárních experimentů 20. století, a to román argentinského autora Julia Cortázara. Hlavní hrdina knihy hledá autenticitu a smysl bytí a děj doplňují aforismy, novinové výstřižky i esejistická zamyšlení.

Ukázka z knihy Sněhuláku, sněhuláku / Laguna (Janet Frameová)

Snehulaku snehulaku laguna

Novozélandskou spisovatelku Janet Frameovou její psaní doslova zachránilo. Původně plánovanou lobotomii nepodstoupila a české čtenářky a čtenáři se mohou seznámit s jejími povídkami, které získaly i významné literární ocenění.

Ukázka z knihy Chci číst jako táta s mámou (Hana Havlínová)

Chci cist jako tata s mamou

Patříte mezi vášnivé čtenáře a chcete, aby četbě propadl i váš potomek? Návod, jak na to, najdete v příručce, díky které usnadníte dětem vstup do čtenářského světa. A děti si zároveň zdokonalí své čtenářské dovednosti.

Ukázka z knihy Jak rozvíjet pohyb, emoce a smysly (Petra Poláková)

JakRozvijetPohybEmoceASmysly

Petra Poláková ve své knize přináší cenné rady rodičům a pedagogům, kteří chtějí dětem poskytnout co největší prostor pro správný rozvoj. Výchovné postupy, cvičení a úkoly, založené na principu Montessori, se stanou moderním průvodcem nejranějším obdobím života dítěte.

Ukázka z knihy Smrtící tajnosti (Robert Bryndza)

smrtici-tajnosti-perex

Erika Fosterová se opět vrací na scénu. Tentokrát bude pátrat po tajemné, černě oblečené postavě s nasazenou plynovou maskou, která vraždí v poklidné čtvrti Londýna. Podaří se jí odhalit pachatele včas a zabránit jeho dalšímu běsnění?

Ukázka z knihy Nenásilná komunikace a moc (Marshall Rosenberg)

Nenasilna komunikace a moc

Jako výchozí bod pro knihu posloužil Marshallovi Rosenbergovi italský seminář o nenásilné komunikaci. Prostřednictvím rozhovorů s účastníky se zabývá různými kontexty moci a také empatií. Nabízí návod, jak si teoreticky a prakticky osvojit moc s někým.

Ukázka z knihy Už zase skáču přes kaluže (Alan Marshall)

Uz zase skacu pres kaluze

Nacházíte se v těžké zdravotní situaci a potřebujete povzbudit? Začtěte se do vyprávění Alana, který v dětství ochrne, a přesto svůj boj s osudem nevzdá. Díky pevné vůli a milujícím rodičům prožije skoro normální dětství. Pro umocnění zážitku si můžete pustit i film…

Ukázka z knihy Zítra už bylo

zitra_uz_bylo_jiri_raichl

Kniha Zítra už bylo je souborem záhadami protkaných povídek. Dnes našim čtenářům přinášíme ukázku z úvodní povídky. Jak se hlavní hrdina dostal v čase o dva dny zpět? Začtěte se do napínavého příběhu a třeba naleznete odpověď…

Ukázka z knihy Samá voda (Ludvík Souček)

Sama voda

Mrtvola muže s ústy plnými zlata, záhadnými předměty v brašně a srdcem probodnutým kůlem. To je začátek detektivní novely s kapitánem Prosem jako hlavním hrdinou. Podaří se mu odhalit, kdo stojí za temnými vraždami?

Ukázka z knihy: Dlouhý krok do tmy (Tomáš Bandžuch)

Dlouhy krok do tmy

Píše se rok 1918 a na mapě Evropy se objevil nový stát – Československá republika. Zatímco Češi jásají a Němci se v pohraničí bouří, je nalezeno tělo zavražděné dívky. Vyšetřování se ujímá závodčí Jindřich Kališ. Podaří se mu odhalit vraha a rozmotat spiknutí?