Rubrika: Ukázky z knih pro dospělé

Ukázka z knihy Kanibal z Nine Elms

kanibal-z-nine-elms-perex

Kate Marshallová doufala, že se stínu sériového vraha přezdívaného Kanibal z Nine Elms už nadobro zbavila. Jeho napodobitel ji však vtáhne zpátky do vzpomínek, které by nejraději vytěsnila.

Ukázka z knihy Žena mého života

Weaver_Zena meho zivota

David Raker, specialista na pátrání po pohřešovaných osobách, se ocitá tváří v tvář ženě, která tvrdí, že je jeho manželka. Ta ale zemřela před osmi lety…

Ukázka z knihy Ochránce (Jodi Ellen Malpasová)

ochrance-perex

Co spojuje hlavní hrdiny Camille Loganovou a Jaka Sharpa? Oba udělali v minulosti chybu, která měla fatální následky. Zatímco Camille má pověst rozmazlené tatínkovy holčičky, Jake odhaluje její pravou tvář. A co se stane, když mezi nimi přeskočí jiskra?

Ukázka z knihy Devátá oběť (Dana Stabenow)

Devata obet_Stabenow

Zaujala vás severská krimi z drsné Aljašky Chladný den pro vraždu? Pak byste si určitě měli přečíst další případ Kate Shugakové, soukromé vyšetřovatelky s jizvami na těle i duši.

Ukázka z knihy Mauthausen (Václav Vlk)

mauthausen-perex

Ďábel v líbezné krajině, tak zní podtitul nové publikace věnující se jednomu z největších komplexů koncentračních táborů v Evropě za druhé světové války. Mauthausen sloužil i jako likvidační tábor pro české odbojáře. Knihu doplňují autentické zpovědi a bohatý fotografický materiál.

Ukázka z knihy Smrtící hry (Steve Robinson)

Steve Robinson_Smrtici hry

Jefferson Tayte tentokrát čelí genealogickému géniovi, který je vždycky o krok napřed. Pověst a kariéra proslulého vyšetřovatele se ocitá v troskách. Vrah si dělá, co chce, a brzy si přijde pro svůj hlavní cíl.

Ukázka z knihy Děti holocaustu

deti-holocaustu-perex

Kniha Děti holocaustu je oslavou statečnosti, víry a nezlomné vůle překonat i ty největší hrůzy, zvítězit nad zlem a přežít. Lidé v těchto příbězích mají jednu společnou vlastnost – věřili, že navzdory všemu přežijí.

Ukázka z knihy Ženy, klíč ke spokojenosti je v nás (Charlotte Benátská)

Zeny klic ke spokojenosti je v nas

Certifikovaná terapeutka pomáhající jiným ženám v oblasti sebepřijetí napsala příručku, v níž čtenářky najdou rady, jak se cítit dobře jako ženy, partnerky i matky. Vydají se na cestu, na jejímž konci na ně čekají vlastní spokojenost a vnitřní klid.

Ukázka z knihy Poslední deník Květy Fialové (Josef Kubáník)

Posledni denik Kvety Fialove

Deník mapuje poslední tři roky života české charismatické herečky Květy Fialové. Její zpovědník a přítel ji představuje z jiného pohledu – jako racionální ženu na sklonku života. Kniha vznikla právě proto, aby lidé věděli, jak bolestné mohou být odchody velkých hvězd.

Ukázka z knihy: Sametové iluze (Petr Čepek)

Sametové iluze

Představte si, že jste znova na střední škole, ve fajn partě, jste výborný sportovec a život máte celý před sebou, jediná špatná věc je, že žijete v 70. letech, v silném socialismu. Je vůbec možné mít na toto období dobré vzpomínky nebo se jedná o iluze přikreslené časem?