Rubrika: Ukázky z knih pro dospělé

Ukázka z knihy Sny jako zdroj sebepoznání

Sny_jako_zdroj_sebepoznani_ukazka

Sny nás provázejí už od pradávna a jejich výklady se epochu od epochy liší. Dříve si lidé mysleli, že fungují jako spojení s bohy a duchy zemřelých a ukazují budoucnost. Dnes jejich analýza umožňuje cestu k lepšímu sebepoznání. Více se dozvíte v ukázce.

Ukázka z knihy Peklo v duši

peklo-v-dusi

Tomáš Novák patří mezi renomované české psychology a je autorem řady knih. Tentokrát zaměřil svoji pozornost na maniodepresivní poruchu. Jeho kniha může sloužit jako příručka, jak se k lidem trpící touto poruchou chovat, jak jim pomoci atd.

Ukázka z knihy Dívka v ledu

divka_v_ledu

Ačkoliv se jedná o autorovo debutové dílo, během několika týdnů od svého uvedení se Dívka v ledu dokázala vyšplhat na přední příčky žebříčků prodeje. Začtěte se do napínavého úvodu z prostředí mrazivého Londýna!

Ukázka z knihy Vývoj batolete

vyvoj-batolete

Starost o správný vývoj batolete v sobě ukrývá mnohá úskalí. Jak je zvládnout a vyvarovat se častých chyb, vám poradí kniha autorského dua Martin Gregora a Jana Kropáčková. Dnes si můžete přečíst o tom, jak si poradit se správnou výživou.

Ukázka z knihy Astrologický kalendář do roku 2020

astrologicky-kalendar-do-roku-2020-perex

Narodili jste se ve znamení vah? Pak můžete zaplesat! Přinášíme vám ukázku toho, co vás čeká a nemine v roce 2019. A vy ostatní nemusíte zoufat. Souhrn osudů všech znamení popisuje až do roku 2020 nový astrologický kalendář z pera Antonína Hrbka.

Ukázka z knihy Čarodějka (Martin Čáp)

martin-cap_carodejka

Nakladatelství Cosmopolis přichází s novinkou od autora bestselleru Můj psí život. Tentokrát je hlavní hrdinkou čarodějka Oxana, jež sympatickým způsobem vypráví o svém běžném „čarodějném“ životě.

Ukázka z knihy Dítě školkou povinné – Ze života andílků

dite_skolkou_povinne_ze_zivota_andilku_ukazka

Že rodičovství není žádná sranda, to může pan Cabicar spolehlivě potvrdit. Přesvědčuje nás o tom v již třetí úspěšné knize humorných příhod své malé dcerky Viki. Dnes vám z ní přinášíme drobnou ukázku.

Ukázka z knihy Tři dámy na zhubnutí (Lucy Diamond)

tri_damy_na_zhubnuti

Tři dámy, které trápí přebytek zevnějšku a jeden nádherný kuchař, který vedle sebe chce jen štíhlou partnerku – to stačí na dokonalý recept na pořádné nesnáze. Jak si poradí členky Krotitelů tuků se svými touhami a hlavně samy se sebou? Přečtěte si ukázku.

Ukázka z knihy Třpytný dvůr (Richelle Mead)

richelle-mead_trpytny-dvur

Třpytný dvůr je škola a zároveň výnosný podnik. Chudé dívky se tu zdokonalují ve společenském chování, aby mohly uzavřít výhodný sňatek. V přestrojení sem přichází také hraběnka Adelaide. Její plány však zhatí okouzlující Cedric.

Ukázka z knihy Charles Manson

charles_manson

Zrůda, která okouzlila svět – tak by se dal nazvat muž, jenž ve jménu Satana vybudoval kult stojící mimo jiné za smrtí těhotné manželky režiséra Polanského. Začtěte se do životopisu bestiálního vraha, za kterým by jeho ovečky kráčely až do pekel.