Rubrika: Ukázky z knih pro dospělé

Ukázka z knihy Za oknem (ed. Aleš Palán)

Za oknem

Devatenáct spisovatelů zvučných jmen vyhlásilo válku pandemii, spojili síly a pod vedením editora Aleše Palána dali dohromady povídkovou knihu. Čtenáři se mohou těšit na různé žánry a zakoupením knihy přispějí na boj proti nemoci Covid-19.

Ukázka z knihy Jak se vzájemně chápat (Monika van der Berg)

Jak se vzajemne chapat

Vedle sebe žijí v dnešní době tři až čtyři generace, z nichž každá má jinou životní zkušenost. Aby nedocházelo ke zbytečným konfliktům, vznikla příručka, která napomůže rozvíjet vztahy mezi nimi a překonávat generační rozdíly.

Ukázka z knihy Hříchy Hollywoodu (Alessandra Torre)

Hrichy Hollywoodu

On je hollywoodská hvězda mající za sebou celou řadu milostných eskapád. Ona zase obyčejná holka z malého města skrývající pár tajemství. Normálně by spolu nepřišli do styku, přesto se jejich osudy protnou, což způsobí řadu problémů jak pro ně samotné, tak i pro městečko Quincy.

Ukázka z knihy Bláznivý život na volné noze (Oldřiška Ciprová)

blaznivy-zivot-na-volne-noze-perex

Hlavní hrdinka Olivie Plachá, autorka dvou bestsellerů, se kvůli třetí knize rozhodne dát výpověď v práci. Přijde o trvalé zaměstnání, uzávěrka se blíží a k tomu všemu se ji rozhodne opustit manžel. Jelikož slzy a alkohol se nejeví jako správná cesta, musí začít se změnami u sebe.

Ukázka z knihy Ve stínu slunce (Jakub Mařík)

Ve stinu slunce 1

Píše se polovina 22. století a lidstvo je ve válce s tajemnými Korzáry. Ti napadají plavidla a vesmírné stanice. Při náznaku prozrazení spustí ihned autodestrukci. Odhalit jejich identitu měla loď UTSS Salamis, která ve svém úkolu ale selhala a její posádce jde doslova o holé životy.

Ukázka z knihy Moje super (ne)realita

Moje super nerealita_uvodni

Na sociálních sítích se často chlubíme uhlazenou realitou, která se od té skutečné může zásadně lišit. Jak moc nás ovlivňuje Facebook či Instagram a jak moc potřebujeme opravdové a ne jen virtuální přátele?

Ukázka z knihy Víš, kdo se dívá? (Catherine Howard)

vis-kdo-se-diva-perex

Byla hvězdou internetu až do hrozného konce… Manažer rezortu má zvláštní zálibu, sleduje své hosty tajnou kamerou. Díky tomu se stane svědkem vraždy mladé ženy, kterou vrah ubodá a pak kameru zničí. Jak o skryté kameře mohl vědět? A co má s tím vším společného Natalie?

Ukázka z knihy Vražedné úmysly (Marc Cameron)

Vrazedne umysly

Na Aljašce probíhá natáčení reality show Ženy rybářů. Nejdříve ji naruší šokující vražda domorodé dívky a následně zmizení dvou členů štábu. Podaří se policistovi Arliss Cutterovi případ rozlousknout a odhalit všechna tajemství?

Ukázka z knihy Helmut (L. Větvička, V. Hrčka)

Helmut_uvodni

Ostravský antihrdina Helmut, ikona přelomu 80. a 90. let, vás vrátí o 30 let nazpátek. Během četby vás bude provázet smích i pláč a vytane vám na mysli řada vzpomínek na podzim 1989, útěky z Maďarska do Rakouska, pašování friťáků ad.

Ukázka z knihy Všechno je lež (Michelle Sacksová)

Vsechno je lez_uvodni

Dolly je nadšená, když může s tátou vyrazit za velkým dobrodružstvím. Čím dále na jih však cestují, tím více náladový a hrozivý začne táta být. Zábava z výletu se vytratila a Dolly neví, jestli se vůbec vrátí zpátky.