Rubrika: Ukázky z knih pro dospělé

Ukázka z knihy Chladný den pro vraždu (Dana Stabenow)

Chladny den pro vrazdu

Když se na Aljašce ztratí jeden z rangerů, nikdo si z toho příliš velké vrásky nedělá. Pak ale zmizí bývalý kolega vyšetřovatelky Kate Shugakové. A ta to rozhodně nemíní nechat jen tak.

Ukázka z knihy Noční motýl (Ondřej S. Nečas)

Nocni motyl_Necas

Setkání s Nočním motýlem může přinést rozkoš, nebo smrt. Mojmír Mráz ze Žezlic ale nevěří, že záhadná série vražd je dílem ďábelského stvoření. Odhodlaně pátrá po vrahovi z masa a kostí.

Ukázka z knihy Příběh: Kniha bílá (D. D. Gabrová)

pribeh-perex

Román líčící životní peripetie ženy z generace Husákových dětí vás vtáhne do děje a nepustí. Projděte s hlavní hrdinkou období jejího dětství, dospívání i zralého věku.

Ukázka z knihy Žárlivka (Lenka Pastorčáková)

Zarlivka_uvodni

Žárlivka je šokující psychologický román plný napětí, emocí i překvapivých zvratů. Vypráví o tom, čeho všeho je schopný žárlivec, když ho pohltí obsese.

Ukázka z knihy Největší dobrodružství (David Adámek)

Nejvetsi dobrodruzstvi_uvodni

Přečtěte si originální, milé a humorné vyprávění o tom, jak by vnímalo svět dítě už od okamžiku početí. Úsměvný příběh pobaví nastávající maminky i jejich partnery a také další děti, zkrátka celou rodinu.

Ukázka z knihy Podzemní památky středních Čech (Václav Cílek a kol.)

Podzemni pamatky strednich Cech

Léto představuje ideální příležitost pro poznávání krás české a moravské krajiny. Jedním z takových míst je i oblast středních Čech, která se díky těžbě stala jedním z hospodářských center. Navštivte některé podzemní památky a zároveň se pokuste porozumět zdejší krajině.

Ukázka z knihy Zázrak svaté Winifredy (Ellis Peters)

Zazrak svate Winifredy

Touha po ostatcích svaté Winifredy způsobí smrt jistého velmože. Bratr Cadfael se pouští do vyšetřování a odkrývá přitom příběh lásky i spravedlnosti, v němž by cena za hřích mohla být příliš vysoká.

Ukázka z knihy Muž bez minulosti (Tim Weaver)

Muz bez minulosti

Muž bez minulosti přišel o vzpomínky a teď je touží získat zpět. Co když ho to ale bude stát život? Vychází již osmý thriller s vyšetřovatelem Davidem Rakerem!

Ukázka z knihy Kdo maže, ten jede (Marie Rejfová)

Kdo maze ten jede

Svérázná učitelka Josefína Divíšková se už potřetí vrací na scénu. A nebyla by to ona, kdyby se nepřipletla k záhadné vraždě. Opět na ni čeká kolotoč humorných i nebezpečných příhod, které zažije při pátrání po vrahovi.

Ukázka z knihy Malé sladké lži (Caz Frearová)

male-sladke-lzi-perex

Harmonický vztah hlavní hrdinky Cat Kinsellové s jejím otcem naruší jedna malá sladká lež. O několik let později se z Cat stal detektiv a musí vyřešit případ zavražděné ženy Alice. Na tom by nebylo nic nenormálního, kdyby k události nedošlo poblíž hospody Catina otce…