Rubrika: Ukázky z knih pro dospělé

Ukázka z knihy Zrádné loviště (Dana Stabenow)

Zradne loviste_uvodni

Oblíbená autorka severské krimi z Aljašky, Dana Stabenow, přichází s již osmým dílem ze série příběhů s postavou vyšetřovatelky Kate Shugakové. Tu teď její nejnovější případ zastihne při lovu lososů.

Ukázka z knihy Klam lady Ginevry (Kiersten White)

Klam lady Ginevry_uvodni

Temnota ohrožuje Kamelot i život jeho legendárního vládce. Kouzelník Merlin proto vymyslí plán a přivede do hradu krásnou Ginevru. Ta však skrývá tajemství…

Ukázka z knihy Kalmann (Joachim B. Schmidt)

Kalmann uvodni(1)

Na nedělní poledne jsme pro vás vybrali ukázku z nového románu s názvem Kalmann. Ten je plný dobrodružství, nadsázky a až komických situací, i když s detektivní zápletkou, a mnohým tak možná připomene dobře známého Forresta Gumpa.

Ukázka z knihy V mrtvé zóně (Jakub Mařík)

v mrtve zone uvodni

Na sobotní ukázku jsme připravili úryvek především pro milovníky sci-fi žánru. Společně s námi tak můžete nahlédnout do novinky českého autora Jakuba Maříka. Jde o již čtvrtý díl úspěšné série UTSS Salamis!

Ukázka z knihy Taxikář (Petr Čepek)

Taxikar_uvodni

Ulicemi Prahy se plíží chladnokrevný vrah s jasným cílem. Proč by ale zabíjel zrovna taxikáře? Na to se pokusí přijít Vojtěch Vojáček v mrazivém románu ze světa drogových gangů a italské módy.

Ukázka z knihy Život válečníka (Tomáš Němec)

Zivot valecnika_uvodni

Život válečníka od Tomáše Němce je epická fantasy slibující dobrodružný příběh z časů mečů, kouzel a hrozivých stvůr. Krásnou obálku vytvořil Lubomír Kupčík.

Ukázka z knihy Takové maličkosti (Claire Keeganová)

takove malickosti uvodni(1)

„Tahle cesta vede tam, kam chceš jít, chlapče.“ Přečtěte si společně s námi ukázku z novely, kterou můžeme směle připodobnit k Dickensově Vánoční koledě. Příběh o podobách zla, nebo spíše o podobách laskavosti? Vyberte si sami…

Ukázka z knihy Stříbrný měsíc (Ondřej S. Nečas)

Stribrny mesic_uvodni

Historická detektivka Stříbrný měsíc Ondřeje S. Nečase přináší závěrečný případ rytíře Mojmíra Mráze ze Žezlic, v němž falešné stříbrné mince neznamenají bohatství, ale smrt.

Ukázka z knihy Smrt v temnotách (J. R. Ellis)

smrtvtemnotach uvodni

I v nedělní ukázce jsme se zaměřili na zločin. Výběr ocení především čtenáři klasických anglických detektivek. Vyšetřovatel Olroyd a jeho tým se snaží odhalit vraha, ale vyšetřování přináší mnoho otázek a příliš málo odpovědí. Navíc uzavřená venkovská komunita je plná tajemství…

Ukázka z knihy Tichý pláč (Lisa Reganová)

Tichy-Plac-perex

Dnešní ukázka zaujme ty, kteří našli zálibu v případech vyšetřovatelky Josie Quinnové. Nový případ se od těch předchozích odlišuje, protože se netýká nikoho z těch, koho čtenáři mohou znát z předchozích případů. Podaří se Josie vypátrat unesenou dívku?