Rubrika: Ukázky z knih pro dospělé

Ukázka z knihy Přestaň prezentovat, začni vyprávět

Prestan prezentovat, zacni vypravet

Buďte tvůrci, nebuďte tvořeni. Toto je hlavní poselství knihy, ze které pochází dnešní ukázka. Její autorka předkládá čtenářům návod, jak prostřednictvím příběhů dávat svým sdělením záměr a uvědomit si sebe sama jako osobní značku.

Ukázka z knihy Já, blogerka (Jana Kuželová)

Ja_blogerka_Potah.indd

Být ženou je výsada! Aspoň podle slov Jany Kuželové, která napsala knihu, která by neměla chybět v kabelce žádné ženy bez ohledu na věk. Nejedná se o lifestylové čtení, ale o témata blízká ženám a příběhy, které vedou nejen k zamyšlení, ale hlavně k zasmání.

Ukázka z knihy Lež ti kouká z očí

Lez ti kouka z oci 1

Lže. A kdo lže, ten krade, jak praví známé pořekadlo. Lži se nachází všude kolem nás a ovlivňují náš život. Mají různé funkce, a zatímco některé lži škodí, jiné pomáhají. Poodhalte svět lží a zjistěte, proč někdy lžeme i sami sobě.

Ukázka z knihy Užijte si život

Obálka Užijte si život.indd

Nevíte si rady se svým životem? Chybí vám směr? Už nezoufejte. Pomoc naleznete v knize a prostřednictvím drobných změn se do vašeho života vrátí lehkost, správné směřování a spokojenost. Vždyť život je o tom, aby bavil člověka žít.

Ukázka z knihy Kitchen & The City (Petra Davidová)

kitchen-and-the-city-perex

Petra Davidová začínala jako blogerka, konkrétně foodblogerka. Letos jí vyšla tištěná kniha, v níž naleznete 84 receptů, od předkrmů a polévek přes hlavní jídla a saláty až po dezerty. Inspiraci čerpala nejen v České republice, ale i v Evropě a daleké Asii. Dopřejte svým chuťovým buňkám nové zážitky.

Ukázka z knihy Má ji rád, nemá ji rád (S. J. Bolton)

ma-ji-rad-nema-ji-rad-perex

Nemusíte být filmová či hudební hvězda, abyste měli svůj fanklub. Má ho např. i Hamish Wolfe, odsouzený sériový vrah. Ten usiluje o to, aby jeho případ převzala právnička Maggie Roseová, která nakonec souhlasí. Opravdu je nevinný, nebo její instinkt selhal?

Ukázka z knihy Smoothie Bowls (Eliq Maranik)

Obálka Smoothie Bowls.indd

Vytvořte si smoothie misku, ideální zdravou svačinku, která osvěží i zasytí. Je to jednoduché, stačí smíchat smoothie s ovesnými vločkami, semínky, čokoládou atd. a voilá, smoothie miska je na světě. Tak s chutí do toho…

Ukázka z knihy Čtrnáctá kolonie (Steve Berry)

ctrnacta-kolonie-perex

Alexandr Zorin nenávidí Spojené státy a má geniální plán, jak v nich rozpoutat politický chaos. Dokáže ho Cotton Malone zastavit včas?

Ukázka z knihy Bourneův rébus (Robert Ludlum)

Bourneův rébus

Jason Bourne je zpět a s ním i nové zápletky a tajemství. Ze svatební hostiny, na kterou ho pozval jeho starý známý, se stala krvavá lázeň. A hlavní hrdina má čtyři dny na to, aby zabránil globální katastrofě. Uspěje ve svém snažení?

Ukázka z knihy Provařená (Simona Votyová)

Provarena

Snad každý rodič si někdy položil otázku, jak být správnou matkou či správným otcem. Nejinak jsou na tom hlavní hrdinové z dnešní ukázky. I přes řadu problémů ale nakonec dojdou ke zjištění, že život není vždy tak marný, a to právě díky dětem.