Rubrika: Ukázky z knih pro dospělé

Ukázka z knihy Cestou životem (Alice Wagnerová)

Cestou zivotem

Kniha Cestou životem je nejen souborem povídek, ale zároveň se pohybuje i na hraně autobiografického románu. Autorka zkombinovala několik literárních forem, od esejí přes dokumentární záznamy až po deníkové zápisky.

Ukázka z knihy Posedlost láskou (Frank Tallis)

Posedlost laskou

Britského psychologa k napsání knihy na pomezí beletrie a literatury faktu inspiroval římský filozof Titus Lucretius Carus. Ve svých dvanácti příbězích se zabývá různými podobami lásky a jejími vlastnostmi. Odhalte znepokojivá zjištění…

Ukázka z knihy Hitlerovy ukradené děti

hitlerovy-ukradene-deti-perex

Kniha Hitlerovy ukradené děti představuje příběh Ingrid von Oelhafen, která byla ještě jako malá Erika Matková unesena programem Lebensborn do Německa kvůli převýchově, podobně jako půl milionu dětí z celé Evropy.

Ukázka z knihy Matčina hra (Sandie Jones)

matcina-hra-perex

Emily a Adam prožívají velkou lásku a dokonalý vztah. Adam svou přítelkyni zbožňuje a Emily vidí Adama jako toho nejlepšího chlapa. Vše je zalité sluncem, než se do vztahu vloží Adamova matka. Tu pojí k synovi hluboké pouto a odmítá se o něj s někým dělit…

Ukázka z knihy Einsteinovo proroctví (Roberto Masello)

Masello_Einsteinovo proroctvi

Ponořte se do napínavého a dobrodružného příběhu, v němž se střetává věda s nadpřirozenem. Hlavní hrdinové při zkoumání egyptského sarkofágu vypustí na svobodu nejen sílu dobra, ale i neskutečné zlo. Jak celý souboj dopadne? Naplní se nakonec Einsteinovo proroctví?

Ukázka z knihy Musíme si promluvit o Kevinovi (Lionel Shriverová)

musime si promluvit o kevinovi PREBAL.indd

Temný, šokující a děsivě realistický, tak lze popsat oceněný psychologický thriller americké spisovatelky Lionel Shriverové. Hlavní hrdinka Eva je matkou syna, který v patnácti letech zavraždil devět lidí. Se svými pocity se svěřuje v dopisech adresovaných bývalému manželovi.

Ukázka z knihy Jak se ztrapnit (snadno a rychle)

Jak se ztrapnit snadno a rychle

Expertka na randění má na první pohled dokonalý život. Ten se ale rozpadne, když zjistí, že ji podvádí manžel. Pověst nejoblíbenější vztahové koučky je v troskách a zdá se, že v lásce nikdy neplatí žádné jistoty.

Ukázka z knihy Angus Young a AC/DC (Jeff Apter)

ACDC_potah_varianty.indd

Nahlédněte spolu s námi do biografické knihy, která dokumentuje osud světoznámé kapely, jež elektrizuje svými písněmi přes čtyřicet let nejen své věrné fanoušky. Začtěte se do osudů hardrockového kytaristy Anguse Younga!

Ukázka z knihy Umění uměřenosti (Svend Brinkmann)

Umeni umerenosti

Dánský psycholog Svend Brinkmann připravil pro čtenáře návod, jak se vydat na cestu ke spokojenosti v nespokojené době. Poukazuje na zbytečnou honbu za štěstím a výhody skromnějšího a uměřeného života.

Ukázka z knihy Byla to tichá dívka (Michele Campbell)

Byla to ticha divka

Kam až je člověk schopen zajít, aby dosáhl svých cílů? To v novém psychologickém thrilleru z prostředí prestižní školy zkoumá oblíbená autorka Michele Campbell.