Rubrika: Ukázky z knih pro dospělé

Ukázka z knihy Příchod Dánů (Ellis Peters)

Bratr Cadfael_Prichod Danu_uvodni

V osmnáctém díle série historických detektivek s bratrem Cadfaelem přináší Ellis Peters zamotaný případ waleského krvavého rodinného sporu. Podaří se jej vyřešit, než občanská válka uvrhne zemi do chaosu?

Ukázka z knihy Rapsodie (Laura Thalassa)

Rapsodie ukazka uvod

Máte rádi fantasy knihy? Trocha magie, víly a další jedineční tvorové, dobro a zlo proti sobě. Nic z toho v tomto originálním a napínavém příběhu nebudete postrádat. Přečtěte si ukázku a sami se rozhodněte, zda kniha vzbudí i váš čtenářský zájem.

Ukázka z knihy Mrazivé tání (Dana Stabenow)

Mrazive tani_uvodni

V sedmém díle drsné severské krimi série z Aljašky se soukromá vyšetřovatelka Kate Shugaková pouští do pátrání po dalším nebezpečném vrahovi. Podaří se jí odhalit pachatele?

Ukázka z knihy Krabička vzpomínek (Kathryn Hughesová)

krabicka-vzpominek-perex

Dnes jsme pro vás připravili ukázku z nové knihy oblíbené autorky. Stoletá Jenny naváže kamarádský vztah se svou ošetřovatelkou Candice navzodory generačnímu rozdílu. Tyto dvě ženy si vzájemně rozhodně mají co nabídnout!

Ukázka z knihy Chata v horách (Ruth Ware)

Chata v horach_uvodni

Týdenní pobyt pro zaměstnance ve francouzských Alpách se vlivem neshod a zejména pak sněhové bouře promění v noční můru všech přítomných. Panika stoupá, teplota v domě naopak klesá, a účastníci akce umírají jeden po druhém…

Ukázka z knihy Ve jménu cti (Makiia Lucierová)

ve jmenu cti uvodni

Milovníci Young Adult fantasy, zbystřete! Dnes jsme pro vás připravili ukázku z nové knihy Makii Lucier. Těšit se můžete na dobrodružství, trochu nadhledu, postavy, které si oblíbíte, a naději na to, že dobro jako vždy zvítězí nad zlem.

Ukázka z knihy Miss Dior (Justine Picardie)

Miss Dior

Catherine Dior dala jméno slavnému parfému svého bratra. V životě se ale musela vypořádat s mnohým: třeba s pobytem v táboře Ravensbrück za odbojovou činnost. Její život si tak právem zaslouží dostat se na stránky knihy. Vy si z této biografie dnes můžete přečíst ukázku.

Ukázka z knihy Zmrazeno (Bill Browder)

Zmrazeno uvodni ukazka

Bill Browder přichází s novým příběhem, který působí na první pohled jako skvěle promyšlený thriller. Čtenář se však sám přesvědčí o tom, že nejde o dobře napsaný fiktivní příběh, ale velmi věrně zachycené skutečné události. A zmíněná realita je na tom možná to nejděsivější.

Ukázka z knihy Lars mele maso (Daniel Gris)

Lars mele maso_uvodni

Lars je nucen najít nezvěstného Sama a pátrání ho zavede mezi fakt drsné týpky na ilegálních zápasech. Jestli chce Lars zjistit, co se stalo Samovi, bude nejdřív muset přežít. Do boje!

Ukázka z knihy Jako sama smrt (Jakub Hoza)

Jako sama smrt_uvodni

Přečtěte si temný fantasy příběh o skupině uprchlíků, kteří sice unikli z vězení, ale teď čelí něčemu daleko horšímu – hrdlořezům, šílencům a zvrhlíkům nejodpornějšího druhu!