Rubrika: Ukázky z knih pro dospělé

Ukázka z knihy Ukradený příběh

ukradeny-pribeh-perex

Vanessa napsala román, který jí však nakladatelství zamítlo. O to víc je v šoku, když po několika měsících na autogramiádě své oblíbené autorky slyší číst ukázku z textu, který sama napsala. Pomůže jí Marcus, odborník na autorská práva, nastolit spravedlnost? A může v ní tento muž, který jako by vystoupil ze stránek jejího rukopisu, probudit hlubší city?

Ukázka z knihy Aplikace lásky (Tash Skilton)

aplikace-lasky-perex

Najít lásku bývá někdy oříšek. Na tom si postavili kariéru Miles a Zoe, kteří se živí jako ghostwriteři. Pro své klienty hledají na seznamovacích aplikacích vhodné protějšky. Co se ale stane, když se tito dva, kteří se neustále hádají, do sebe zamilují v on-line světě?

Ukázka z knihy Strom splněných přání

strom-splnenych-prani-perex

Jane měla slibně rozjetou kariéru, ale její přítel to zkrátka nerozdýchal. Tak zůstala sama a ráda by si v klidu lízala rány, jenomže šéfka ji pošle do Norska kvůli reportáži o vánočním stromě. Usaďte se u krbu se spoustou dobrot a šálkem čokolády. Čeká na vás jeden vřelý romantický příběh…

Ukázka z knihy Mukl (Petra Čeřovská)

Mukl

Příběh inspirovaný skutečnými událostmi sleduje osud muže, který byl ve vykonstruovaném procesu odsouzen k patnácti letům odnětí svobody. V devatenácti letech zažil na vlastní kůži metody StB a osm let strávil v uranových dolech na Jáchymovsku.

Ukázka z knihy Hotýlek na Islandu

hotylek-na-islandu-perex

Může zoufalá Lucy bez práce a přítele nalézt štěstí v upadajícím hotýlku na Islandu? Objeví zde něco ještě kouzelnějšího, než je polární záře?

Ukázka z knihy Loutkové divadlo strýčka Otta (Brigid Graumanová)

Loutkove divadlo strycka Otta

Loutkové divadlo strýčka Otta je rozsáhlá sága o jedné židovské rodině. Vyprávění začíná v polovině 19. století. Zachycuje útěk před nastupujícím nacismem a nový těžký začátek v Americe. Autorka vystavila příběh na osudech svých sedmi předků a výraznou roli hraje prastrýc Otto Flatter.

Ukázka z knihy Dva v srdci (Josie Silverová)

dva-v-srdci-perex

Lydia a Freddie žijí svůj pohádkový příběh plný lásky. Ten naruší tragická nehoda a Lydia se musí naučit fungovat bez milujícího partnera. Dokud nenajde způsob, jak se vracet do minulosti, kde spolu stále šťastně žijí. Její návštěvy si ale postupně vybírají svou daň…

Ukázka z knihy Život je příliš krátký na to, aby… (Alain Samson)

Zivot je prilis kratky na to aby

Negativita, skepticismus a nedůvěra v sebe sama zbytečně ovlivňují život, který je příliš krátký na to, abychom se zabývali chmurnými myšlenkami. Jedním z nástrojů, jak se jim vyhnout, jsou vnitřní dialogy, které umožní žít člověku svobodně a plnit si sny.

Ukázka z knihy Opium a absint (Lydia Kang)

opium-a-absint-perex

Sestra Tillie Pembrokeové je nalezena mrtvá a bez krve. Dvě ranky na krku naznačují, kudy z ní unikl život. Tou dobou, na konci 19. století, vyšel v Americe Stokerův Dracula, což poněkud zamávalo s lidskou představivostí. Mohl by snad v New Yorku řádit upír?

Ukázka z knihy Pedro Páramo (Juan Rulfo)

Pedro Paramo

Klasické dílo hispanoamerické literatury přiblíží tragický život mexického velkostatkáře Pedra Párama a seznámí čtenáře s venkovskou pověrčivostí a tradicemi způsobem, který zjitří jeho představivost.