Rubrika: Ukázky z knih pro dospělé

Ukázka z knihy Žena obchodníka s příběhy

Zena obchodnika s pribehy_uvodni

Steve Robinson, autor bestsellerové ságy s Jeffersonem Taytem, napsal samostatný historický thriller. Kniha Žena obchodníka s příběhy je temným románem z viktoriánské Anglie o posedlosti a vraždě…

Ukázka z knihy Temný příliv

Temple_Temny priliv uvodni

Druhý thriller s vyšetřovatelem Jackem Irishem nese název Temný příliv a jeho hlavní hrdina musí najít nezdárného syna stejně nezdárného otce. Zaplete se do mnoha lží a bude litovat, že tuto zakázku vůbec přijímal.

Ukázka z knihy Smlouva na lásku

Smlouva na lasku

Alessandra Torre, bestsellerová americká autorka erotické beletrie, přináší žhavou romanci s názvem Smlouva na lásku. Toto vzrušující čtení je nutností pro každou ženu, která prahne po pořádném alfa samci.

Ukázka z knihy Sbohem, mami, sbohem, tati (Alexander Levy)

Sbohem mami sbohem tati nahled

Americký psychiatr se ve své knize zabývá vlivem úmrtí rodičů na jejich dospělé děti. Přibližuje proces truchlení a ukazuje techniky, jak zvládnout smutek. Nechybí ani autentické příběhy a osobní úvahy vyplývající z vlastní zkušenosti.

Ukázka z knihy Ztracené střípky (Tim Weaver)

Tim Weaver_Ztracene stripky

Fanoušci Tima Weavera a jeho kriminální série s postavou Davida Rakera budou jistě nadšení také novým samostatným krimi románem Ztracené střípky, který nedávno vyšel v češtině.

Ukázka z knihy Nalakuj to narůžovo (Martina Formanová)

nalakuj-to-naruzovo

Přečtěte si spolu s námi knihu v podobě deníkových záznamů, v nichž vdova po Miloši Formanovi přiznává, jak se vypořádává se ztrátou manžela, se kterým byla dvacet tři let. Nechybí upřímnost, nadsázka, ironie ani fotografie.

Ukázka z knihy Psychologie štěstí (Anton A. Bucher)

psychologie-stesti

Co je to štěstí? Dá se jeho účinek prodloužit? Můžeme ho měřit? A k čemu nám vlastně slouží? To jsou otázky, na které se snaží najít odpovědi švýcarský pedagog. Projděte s námi různé faktory štěstí a strategie, díky nimž si tento hřejivý pocit udržíte o něco déle.

Ukázka z knihy Když se vosy vyrojí (Marie Rejfová)

kdyz-se-vosy-vyroji

Letní výtvarný kurz – co by se tak mohlo stát? Vydejte se spolu s námi za dalším případem Josefíny Divíškové, zvědavé učitelky, která se pokaždé přimotá k vyšetřování. Nyní si pokládá důležitou otázku: Kdo je vrahem?

Ukázka z knihy Příběh československé psychologie I.

Pribeh ceskoslovenske psychologie_uvodni

Přečtěte si rozhovory s významnými osobnostmi československé psychologie a jejich fascinující příběhy nejen o hledání nových cest v tomto oboru.

Ukázka z knihy Paměti psychologa (Philip Zimbardo, Daniel Hartwig)

philip-zimbardo

Jeden z nejznámějších psychologů na světě vzpomíná prostřednictvím rozhovoru na své drsné dětství i svá studia a rozebírá experimenty a projekty, kterých se zúčastnil. Jak to všechno vnímá s odstupem času? A jak to bylo s aférou kolem věznice Abú Ghrajb? Získejte nový pohled na psychologii 20. století.