Rubrika: Ukázky z knih pro dospělé

Ukázka z knihy Hon na mrtvého (Tim Weaver)

Tim Weaver_Hon na mrtveho

Po čtyřech extrémně úspěšných románech Tima Weavera (Není cesty zpět, Bez slitování, Němé oběti a Zlomené srdce) vydává nakladatelství Mystery Press první případ Davida Rakera nazvaný Hon na mrtvého.

Ukázka z knihy Nenechte se vyrušit (Marco von Münchhausen)

Nenechte se vyrusit

Máte pocit, že se poslední dobou nedokážete soustředit? Nejste sami. Koncentraci narušují neustálé podněty a jejich dostupnost skrze média. Dr. Marco von Münchhausen přináší návod, jak se opět naučit koncentrovat a vyhýbat se diktátu médií.

Ukázka z knihy … s duší beadníka (Jaroslav Irovský)

S-dusi-beadnika-perex

Začtěte se do ukázky debutového, autobiograficky laděného románu mladého olomouckého spisovatele. Svým stylem autorského projevu navazuje na taková jména jako John Fante nebo Charles Bukowski.

Ukázka z knihy Se mnou jsi v bezpečí (K. L. Slater)

Slater_Se mnou jsi v bezpeci

Anna vede osamělý stereotypní život a kvůli špatným zkušenostem si lidi drží od těla. Jednou se ale stane svědkyní dopravní nehody a v řidičce poznává Carlu, která jí kdysi zničila život. Konečně má šanci vyrovnat účty…

Ukázka z knihy Pochybnost (C. E. Tobisman)

Tobisman_Pochybnost

Spojte Lisbeth Salanderovou (hrdinku Larssonovy trilogie Milénium) a Erin Brockovich (ústřední protagonistku stejnojmenného filmu) a dostanete Caroline Audenovou, začínající právničku s minulostí hackerky.

Ukázka z knihy Ztracený řád (Steve Berry)

Ztraceny rad

Bývalý agent Cotton Malon se vrací zpět na scénu. Čeká ho pátrání po ztraceném pokladu, jehož historie sahá až k americké občanské válce. Podaří se mu vyváznout se zdravou kůží? Tentokrát má proti sobě mocného nepřítele…

Ukázka z knihy Zabijákovo mlčení (Ward Larsen)

zabijakovo-mlceni-perex

David Slaton zmizel beze stopy. Jeho rodina si myslí, že zemřel, a ani Mossad ho nedokáže vypátrat. Jednoho dne se ale stane obětí útoku a zároveň v tu dobu dochází ke zmizení letadla a řádění zabijáka. Co mají spolu události společného?

Ukázka z knihy Proč jdou chlapi do války (Radan Haluzík)

Proc jdou chlapi do valky

Co žene chlapy k tomu, aby vstoupili do války? Tato otázka podnítila vznik sociologické knihy, v níž autor popisuje svůj dvouletý pobyt v Jugoslávii a zachytil v ní atmosféru etnických konfliktů. Zažijte válečné drama prostřednictvím naší ukázky…

Ukázka z knihy Životní úklid (Margaret Magnussová)

Zivotni uklid

Cítíte se ztraceni mezi svými věcmi? Inspirujte se Švédskem, kde nazývají způsob zbavení se nepořádku jako döstädning. Autorka knihy Životní úklid prostřednictvím skandinávského humoru a moudrosti inspiruje čtenáře, aby podlehli kouzlu minimalismu.

Ukázka z knihy Jepice (James Hazel)

jepice-perex

Hlavního hrdinu Charlieho Priesta někdo přepadne ve vlastním bytě. Následně zjistí, že to byl syn jeho nového klienta a že byl krátce po přepadení rituálně zavražděn. Proč? A co je vlastně ta záhadná a tajná operace Jepice? A proč kvůli ní mizí lidé?