Rubrika: Ukázky z knih pro dospělé

Ukázka z knihy Nejlepší britské krimipovídky

nejlepsi-britske-krimipovidky-perex

Maxim Jakubowski pečlivě vybral dvaačtyřicet krimipovídek zahrnujících noir, komorní detektivní případy i příběhy s prvky psychothrilleru. Mezi autory se objevují hvězdná jména jako Lee Child či Neil Gaiman.

Ukázka z knihy Česká myšš (Kristýna Šťastná)

Ceska myss

Pro jednu obyčejnou mladou dívku si osud připravil zajímavý životní příběh. Její cesta směřuje na různá místa, ať už se jedná o český venkov nebo daleké krajiny.

Ukázky z knihy V dobrém i zlém

v-dobrem-i-zlem-perex

Merry, Sam a Conor tvoří dokonalou rodinu, která bydlí na dokonalém místě. Jakmile však přijede na návštěvu Merryina kamarádka Frank, obrázek idyly se trhá na kusy. Kdo je tu manipulátorem a kdo obětí?

Ukázka z knihy Tesař (Jon Gordon)

Tesar

Podnikatel Michael se jednoho dne probudí v nemocnici a nepamatuje si na okolnosti, které jeho zranění předcházely. Rozhodne se vyhledat muže, který ho zachránil. Zjistí, že se jedná o tesaře, který se s ním podělí o životní moudrost a pomůže najít Michaelovi smysl života.

Ukázka z knihy Tichá síla (Susan Cainová)

Susan Cain_Ticha sila

Být introvertem není nic špatného! Introverti mají řadu silných stránek, jen je potřeba si je uvědomit a přijmout sebe sama. Autorka knihy se dělí o svůj příběh a příběhy introvertních dětí, jejichž prostřednictvím dává čtenářům cenné rady.

Ukázka z knihy Umění milující laskavost (Rami Shapiro)

Umeni milujici laskavost

Rabín Rami Shapiro zkombinoval buddhismus, judaismus a další náboženství a představuje třináct biblických atributů Boží milující laskavosti. Pokud se jimi člověk bude řídit, mělo by mu to pomoci k lepšímu a kvalitnějšímu životu.

Ukázka z knihy Můj psí život: Bígl Bertík znovu na scéně (Martin Čáp)

muj-psi-zivot-bigl-bertik-znovu-na-scene-perex

Pamatujete si na bígla Bertíka, jehož celé jméno zní Alberto z Rododendronu? Od dob vydání první knížky mapující jeho život zažil celou řadu příhod, humorných i dojemných. A rozhodl se o ně vlastní ťapkou podělit se čtenáři.

Ukázka z knihy … jenom já jsem letadlo

jenom ja jsem letadlo

Psychoterapeutka Andrea Jolander se v knize … jenom já jsem letadlo zabývá častými a žádanými tématy z běžného života, jako je hledání lásky nebo vztah rodičů k dětem. Čtenář získá mnohé cenné rady i ponaučení.

Ukázka z knihy Mediální mámy a digitální tátové (Yalda T. Uhls)

Medialni mamy a digitalni tatove

S nástupem 21. století se do popředí dostaly i sociální sítě, které do svých spárů především lapily mladou generaci. Pokud patříte mezi rodiče, jejichž děti tráví hodně času na internetu, tak právě vám je určena příručka, jenž vás provede nástrahami digitální éry.

Ukázka z knihy Mohou neurovědci číst naše myšlenky?

Mohou neurovedci cist nase myslenky

Nové objevy z oblasti neurovědeckého výzkumu pronikly mezi širokou společnost, a proto se Barbara Sahakian a Julie Gottwald rozhodly veškeré domněnky, fakta a nezodpovězené otázky shrnout v publikaci poutavě vysvětlující aktuální stav neurologie.