Nakladatel: Kazda

Nakladatelství KAZDA přináší čtenářům výjimečné knihy o přírodě, udržitelnosti, netradičním cestování a umění. Filozofií nakladatelství je přinášet kvalitní české a zahraniční tituly, které zajímavým obsahem čtenáře vnitřně obohatí, podpoří jejich vztah k přírodě a přispějí k formování udržitelnější budoucnosti. V nabídce najdete populárně-naučné knihy pro všechny generace – od leporel přes příběhy inspirované přírodou, osudy zvířat i lidí, cestopisy, inspiromaty či atlasy, až po náročnější čtení od předních světových biologů, jakými jsou britský ornitolog Tim Birkhead nebo mykolog Merlin Sheldrake. Nejoblíbenějším autorem nakladatelství je známý německý lesník a ochránce přírody Peter Wohlleben. Knihy, které mají smysl v Nakladatelství KAZDA vychází od roku 2014.

https://www.knihykazda.cz/


Kazda - Nejnovější knihy

knihaKde si Píťa zchladí tlapky? knihaSrdce včely má pět komor (audiokniha) knihaDivočina v zahradě knihaPtačí smysl

Kazda - Související články

O kus blíže k přírodě

Prirode na stope_Stromy listy kvety a semena

Dnes se zaměříme na krásy a tajemství světa za zdmi vašeho domu. Vyrazíme do přírody a obohatíme se o řadu podivuhodných informací, třeba jak se dá podle měsíčku lékařského odhadnout čas nebo proč se oslabený strom nedovede bránit před kůrovcem.

Zabavte mysl i tělo

Znalosti-neni-nikdy-dost-perex

V dnešních knižních tipech potrápíme vaše logické myšlení, představíme si možnosti efektivního osvojení cizích jazyků, nabídneme zábavu a odpočinek u kreativních her a na závěr i nepřeberné množství inspirace pro háčkovací techniky.

O včelách v audiopodobě

Srdce vcely ma pet komor

Knížka Srdce včely má pět komor seznámí čtenáře s historií včelařství a také s tím, jak se k němu přistupuje v jiných zemích. Toto zajímavé dílo Helen Jukes nyní vychází ve formě audioknihy.

Jak neplýtvat potravinami

Konec plytvani jidlem_uvodni

Když se naučíte, jak lépe využít jídlo, které máte doma, uděláte tím něco dobrého pro svůj rodinný rozpočet i pro životní prostředí. Navíc zjistíte, že můžete uvařit famózní pokrmy i ze zbylých a neobvyklých částí rostlin.

Pozorujte přírodu

Prirode na stope_uvodni

Rozhlédněte se kolem sebe! Příroda vám dává nejrůznější znamení, podle kterých můžete odhadnout, jaké bude počasí nebo kolik je právě hodin. Zajímá vás, jaká znamení to jsou? Peter Wohlleben vám je ve své knize odhalí.