Nakladatel: Kazda

Nakladatelství KAZDA přináší čtenářům výjimečné knihy o přírodě, udržitelnosti, netradičním cestování a umění. Filozofií nakladatelství je přinášet kvalitní české a zahraniční tituly, které zajímavým obsahem čtenáře vnitřně obohatí, podpoří jejich vztah k přírodě a přispějí k formování udržitelnější budoucnosti. V nabídce najdete populárně-naučné knihy pro všechny generace – od leporel přes příběhy inspirované přírodou, osudy zvířat i lidí, cestopisy, inspiromaty či atlasy, až po náročnější čtení od předních světových biologů, jakými jsou britský ornitolog Tim Birkhead nebo mykolog Merlin Sheldrake. Nejoblíbenějším autorem nakladatelství je známý německý lesník a ochránce přírody Peter Wohlleben. Knihy, které mají smysl v Nakladatelství KAZDA vychází od roku 2014.

https://www.knihykazda.cz/


Kazda - Nejnovější knihy

knihaDávné světy knihaNejčastější otázky o houbách knihaNáčelník knihaZahradní ptáci

Kazda - Související články

Poznejte zpěváčky našich zahrad

Zahradni ptaci_uvodni2

Po zahradě vám poletují ptáčci, ale vy netušíte, jak se jmenují? Nový atlas nakladatelství Kazda vám pomůže se ve všech opeřencích vyznat, a to nejen díky užitečným informacím, ale i podrobným ilustracím.

Cesty a prožitky Miloslava Nevrlého

Nacelnik_uvodni

Dobrodružně naladění tuláci, trampové a skauti budou jistě nadšení z nové knihy nakladatelství Kazda Náčelník, která je rozhovorem novináře Aleše Palána s legendou mezi cestovateli a milovníky přírody – Miloslavem Nevrlým.

Nenechte si ujít v týdnu od 30. října do 5. listopadu 2023

nenechte_si_ujit

Jaké akce můžete navštívit v posledních říjnových a prvních listopadových dnech? Nenechte si ujít třeba autogramiádu Františka Kotlety, křest fantasy románu Slavodějky Aleny Adrianety Heinrichové či uvedení nového románu Petry Dvořákové Pláňata.

Návrat do Báječné školy pana Scotta

petova-bajecna-dobrodruzstvi

Díky spisovatelce Miroslavě Salajkové opět máte možnost navštívit Báječnou školu pana Scotta. Školní rok se pomalu blíží ke konci, ale hlavního hrdinu Péťu a jeho kamarády ještě čeká dobrodružný školní výlet na Azorské ostrovy.

Nechte se nakazit láskou k přírodě

Zarikavac zvirat_uvodni

Wolfgang Schreil, jemuž se právem přezdívá lesní muž, vám ukáže, jaký je život v lese, jaké překvapivé a dobrodružné zážitky může přinést a jak je důležité dopřát si čas na to, abychom přírodu skutečně poznali.