Nakladatel: Kazda

Nakladatelství KAZDA přináší čtenářům výjimečné knihy o přírodě, udržitelnosti, netradičním cestování a umění. Filozofií nakladatelství je přinášet kvalitní české a zahraniční tituly, které zajímavým obsahem čtenáře vnitřně obohatí, podpoří jejich vztah k přírodě a přispějí k formování udržitelnější budoucnosti. V nabídce najdete populárně-naučné knihy pro všechny generace – od leporel přes příběhy inspirované přírodou, osudy zvířat i lidí, cestopisy, inspiromaty či atlasy, až po náročnější čtení od předních světových biologů, jakými jsou britský ornitolog Tim Birkhead nebo mykolog Merlin Sheldrake. Nejoblíbenějším autorem nakladatelství je známý německý lesník a ochránce přírody Peter Wohlleben. Knihy, které mají smysl v Nakladatelství KAZDA vychází od roku 2014.

https://www.knihykazda.cz/


Kazda - Nejnovější knihy

knihaZkuste to doma sami – dárky knihaKniha o naději knihaHledání mateřského stromu knihaTichá Země

Kazda - Související články

Zahrajte si o příručku pro zálesáctví

soutez-zalesactvi-pro-celou-rodinu

Víte, jak si v přírodě vyrobit přístřešek? Nebo jak používat nejrůznější nástroje, aniž byste ohrozili životní prostředí? Jaké aktivity se dají v lese podnikat s dětmi? Jak si co nejlépe pochutnat na jídle z plynového vařiče? Pořiďte si knihu plnou návodů, které vás vše naučí!

Historie a budoucnost naší planety

tipy-historie-a-budoucnost-nasi-planety

Veškerá naše pozornost se ve většině případů obrací směrem k budoucnosti – co bude s naší planetou? Kolik druhů dokážeme zachránit před úplným vyhynutím? Co je třeba zlepšit? Ale zajímali jste se někdy o vývoj naší české krajiny během prvohor?

Více než 100 nápadů na výrobu dárků

smarticular-darky

Společnost se čím dál více přiklání k udržitelnému způsobu života a ten konzumní nechává za sebou. Projevovat se to může například při shánění dárků – lidé jej raději vyrobí doma, než aby skupovali nepotřebné předměty a lapače prachu. Jak to máte vy?

Zaměstnejte svoje ruce

Tipy_Sijeme kabelky_Zkuste to doma sami darky

Dnes vás čeká kreativní tvoření, na jehož konci bude vaše úsilí odměněno elegantní kabelkou vytvořenou ze zbytků látek, anebo okouzlujícími ručně dělanými dárky, které potěší všechny vaše blízké.

Svět bez hmyzu? Hrůza!

Ticha Zeme_uvodni

Dave Goulson zkoumá vliv klimatických i jiných změn na planetu a stále postupující úbytek hmyzu na Zemi v důsledku užívání chemických pesticidů. Co si počneme, pokud hmyz ze světa zcela vymizí?