Nakladatel: Kazda

Nakladatelství KAZDA přináší čtenářům výjimečné knihy o přírodě, udržitelnosti, netradičním cestování a umění. Filozofií nakladatelství je přinášet kvalitní české a zahraniční tituly, které zajímavým obsahem čtenáře vnitřně obohatí, podpoří jejich vztah k přírodě a přispějí k formování udržitelnější budoucnosti. V nabídce najdete populárně-naučné knihy pro všechny generace – od leporel přes příběhy inspirované přírodou, osudy zvířat i lidí, cestopisy, inspiromaty či atlasy, až po náročnější čtení od předních světových biologů, jakými jsou britský ornitolog Tim Birkhead nebo mykolog Merlin Sheldrake. Nejoblíbenějším autorem nakladatelství je známý německý lesník a ochránce přírody Peter Wohlleben. Knihy, které mají smysl v Nakladatelství KAZDA vychází od roku 2014.

https://www.knihykazda.cz/


Kazda - Nejnovější knihy

knihaStromy knihaUdělej to jako racek. Vy... se na to! knihaLes, čtyři otázky, život a já knihaKavárna na konci světa

Kazda - Související články

Zahrajte si o atlas stromů střední Evropy

Stromy_Rozpoznejte snadno 100 druhu_uvodni

Pokud rádi chodíte do přírody nebo jen do parku, jistě občas narazíte na fascinující strom, který nedokážete pojmenovat. Máme pro vás tip na knihu, se kterou se vám to už nestane. Naučte se snadno rozpoznat 100 nejběžnějších druhů střední Evropy.

Zatněte tipec závislosti na harmonii

Udelej to jako racek_Vy se na to

Nesnášíte konflikty a v každé výměně názorů hned spatřujete hrozbu? Raději mlčíte a přijímáte to, co vás činí nešťastnými, protože se bojíte konfrontace s ostatními? Postavte se svému strachu s pomocí této knihy!

Biografické příběhy – veselé i smutné

biograficke pribehy uvodni

Životopisy mohou být inspirující. Najdete v nich sílu, odhodlanost, dobrodružství, někdy ale i smutek. Do dnešních tipů jsme pro vás vybrali hned pět takových knih. Pět lidských a naprosto uvěřitelných příběhů, v nichž najdeme mnoho podobného s našimi životy. Vyberte si ten, který vám bude nejbližší.

Průvodce světem stromů pro milovníky přírody

Stromy_Rozpoznejte snadno 100 druhu_uvodni

Když budete mít při procházce lesem, parkem či zahradou po ruce atlas Stromy: Rozpoznejte snadno 100 druhů, pak – ano, snadno rozpoznáte až 100 druhů stromů a dozvíte se o nich plno zajímavostí.

Čtyři životní otázky

les_ctyri_otazky_zivot_a_ja

Máte rádi knihy zaměřené na osobní rozvoj? Pak si nenechte ujít titul Les, čtyři otázky, život a já německé autorky Tessy Randau. Položí vám čtyři životní otázky. A pokud na ně dokážete upřímně odpovědět, budete se cítit svěží a plní energie.