Nakladatel: Kazda

Nakladatelství KAZDA přináší čtenářům výjimečné knihy o přírodě, udržitelnosti, netradičním cestování a umění. Filozofií nakladatelství je přinášet kvalitní české a zahraniční tituly, které zajímavým obsahem čtenáře vnitřně obohatí, podpoří jejich vztah k přírodě a přispějí k formování udržitelnější budoucnosti. V nabídce najdete populárně-naučné knihy pro všechny generace – od leporel přes příběhy inspirované přírodou, osudy zvířat i lidí, cestopisy, inspiromaty či atlasy, až po náročnější čtení od předních světových biologů, jakými jsou britský ornitolog Tim Birkhead nebo mykolog Merlin Sheldrake. Nejoblíbenějším autorem nakladatelství je známý německý lesník a ochránce přírody Peter Wohlleben. Knihy, které mají smysl v Nakladatelství KAZDA vychází od roku 2014.

https://www.knihykazda.cz/


Kazda - Nejnovější knihy

knihaNež stromům dojde dech knihaMalá beruška knihaMalý motýlek knihaZkuste to doma sami – veganská kuchařka

Kazda - Související články

Zahrajte si o průvodce světem ptáků

soutez-ptaci-zpusoby

Jak ptáci přežívají ve městech? Jak se jednotlivé druhy od sebe vzájemně liší? Jak se starají o své mladé? Jak přemýšlí? Seznamte se blíže s našimi opeřenými sousedy a pronikněte do jejich ptačí podstaty.

Recepty pro vegany

soutez-veganska-kucharka

Patříte mezi příznivce veganského životního stylu? A dochází vám nápady na další pokrmy, které byste si mohli doma připravit? Využijte tuto kuchařku. Najdete v ní nejen skvělé recepty na veganské dobroty, ale také užitečné rady a tipy.

Poznáváme přírodu

pruvodce-prirodou-na-vylety

Chcete vědět, které z rostlin obsahují jedovaté látky? Nebo byste rádi poznali, které zvíře zanechalo svou stopu v rozměklé půdě? Stačí se kolem sebe rozhlédnout a spatříte mnoho dalších znaků přítomnosti zvířat. Dnešní knihu ocení zejména milovníci přírody!

Pro nejmenší

divka cte si

Nejmenší čtenáři zjistí, že i s minimální znalostí písmenek si lze užít knihy. Ideální jsou  leporela, která je seznámí se zvířátky. O něco starší děti se naučí rozpoznávat čas a prožijí magický příběh se štěňátkem. A nechybí ani mindfulness pro nejmenší a jejich dospělé.

Vyprávění jako projev lásky k dítěti

jak_vypravet_pribehy_detem

Všechny děti milují vyprávění a pohádky. Nejde však ani tolik o to, jaký příběh jim vyprávíte, ale o společně strávené chvíle, na které budou vaše děti s láskou vzpomínat. Nebojte se, že budete špatnými vypravěči. V tomto rádci najdete pár tipů, jak na to.