Nakladatel: Kazda

Nakladatelství KAZDA přináší čtenářům výjimečné knihy o přírodě, udržitelnosti, netradičním cestování a umění. Filozofií nakladatelství je přinášet kvalitní české a zahraniční tituly, které zajímavým obsahem čtenáře vnitřně obohatí, podpoří jejich vztah k přírodě a přispějí k formování udržitelnější budoucnosti. V nabídce najdete populárně-naučné knihy pro všechny generace – od leporel přes příběhy inspirované přírodou, osudy zvířat i lidí, cestopisy, inspiromaty či atlasy, až po náročnější čtení od předních světových biologů, jakými jsou britský ornitolog Tim Birkhead nebo mykolog Merlin Sheldrake. Nejoblíbenějším autorem nakladatelství je známý německý lesník a ochránce přírody Peter Wohlleben. Knihy, které mají smysl v Nakladatelství KAZDA vychází od roku 2014.

https://www.knihykazda.cz/


Kazda - Nejnovější knihy

knihaBouřlivé ticho (audiokniha) knihaDůvod k naději knihaBouřlivé ticho knihaKapradiny

Kazda - Související články

Dáma mezi šimpanzi

Duvod k nadeji_uvodni

Za mnohé poznatky o šimpanzích a jejich životě vděčíme bioložce Jane Goodallové. Její přínos vědě a ochraně přírody vyzdvihuje knížka Důvod k naději, která vyšla v nakladatelství Kazda.

Vyhrajte průvodce tajemným světem kapradin

Kapradiny_uvodni

Kapradiny se svým vzhledem výrazně liší od ostatních rostlin, ale jsou natolik fascinující, že ve viktoriánské Anglii pro ně budovali dokonce speciální skleníky. Pronikněte do tajů světa kapradin a naučte se je pěstovat.

Životopisné vědecké portréty

uvod vedci

„Kdo chce zapalovat, musí sám hořet.“ Věda, vědní obory a osobnosti v této sféře bývají nezřídka trochu opomíjeny. A přitom životy těchto lidí charakterizuje nejenom zápal pro danou věc, ale mnohdy i pro samotný život. V dnešních tipech se právě s takovými lidmi můžete seznámit.

Poslechněte si Bouřlivé ticho

Bourlive ticho_uvodni

Dojemný a nadějeplný příběh o návratu domů z drsného anglického pobřeží se dočkal audioverze. Zaposlouchejte se do vyprávění o putování Raynor a Motha, jejichž život obrátí vzhůru nohama nečekaná nabídka.

Jak zahradničit chytře a správně

Zahrada uvod

Knížka Zahrada bez zalévání vám pomůže vytvořit prosperující zahradu, kterou nezaskočí sucho ani nemoci a škůdci. Následujte užitečné rady a naučte se např. šetřit vodou nebo jak správně pečovat o půdu.