Nakladatel: Kazda

Nakladatelství KAZDA přináší čtenářům výjimečné knihy o přírodě, udržitelnosti, netradičním cestování a umění. Filozofií nakladatelství je přinášet kvalitní české a zahraniční tituly, které zajímavým obsahem čtenáře vnitřně obohatí, podpoří jejich vztah k přírodě a přispějí k formování udržitelnější budoucnosti. V nabídce najdete populárně-naučné knihy pro všechny generace – od leporel přes příběhy inspirované přírodou, osudy zvířat i lidí, cestopisy, inspiromaty či atlasy, až po náročnější čtení od předních světových biologů, jakými jsou britský ornitolog Tim Birkhead nebo mykolog Merlin Sheldrake. Nejoblíbenějším autorem nakladatelství je známý německý lesník a ochránce přírody Peter Wohlleben. Knihy, které mají smysl v Nakladatelství KAZDA vychází od roku 2014.

https://www.knihykazda.cz/


Kazda - Nejnovější knihy

knihaMalá lesní škola knihaPobřežní cesta (audiokniha) knihaKde si Píťa zchladí tlapky? knihaSrdce včely má pět komor (audiokniha)

Kazda - Související články

Soužití s přírodou

Tipy_Knihy pro osobni rozvoj

S našimi tipy se dnes dostanete do přírody. Budete prožívat radost ze života, prozkoumáte nezvyklá obydlí v korunách stromů i jinde a dozvíte se mnoho užitečných informací o rostlinách i zvířatech.

Získejte knihu, díky které si pobyt v přírodě užijete

mala-lesni-skola

Chodíte rádi do přírody? A jste si jistí, že víte, jak se tam správně chovat? I malé děti ví, že odhazovat kolem sebe odpadky se nemá, ale to není to jediné, co se hodí znát a vědět předtím, než se vydáte do lesa.

Příroda plnými doušky

mala-lesni-skola

Jarní sluníčkové dny klepou na dveře, je tedy nejvyšší čas začít plánovat dlouhé vycházky a výlety do přírody. Německý dokumentarista dal dohromady knihu, v níž se mj. zaobírá, jak se chovat při bouřce nebo základním přehledem našich zvířecích sousedů.

Zasoutěžte si o inspiraci pro přírodní zahradu

Divocina v zahrade

Myslíte si, že je vaše zahrada upravená a druhově rozmanitá? Pokud úzkostlivě dbáte na perfektní trávník a zastřižený živý plot z tújí, věřte tomu, že má k různorodosti daleko. Tráva k vám motýly nepřiláká, ale my vám poradíme, co ano.

Životní pouť anglickým pobřežím

Pobrezni cesta

Raynor se dozvěděla, že její manžel trpí nevyléčitelnou nemocí, a aby toho nebylo málo, přijdou o dům i práci. Nezbývá jim už ani čas, a tak se rozhodnou vydat na výpravu a projít Jihozápadní pobřežní cestu. Čeká je náročná životní pouť…