Ukázka z knihy Svobodná mysl (Annie Grace)

Svobodna mysl_uvodni
Jak vlastně vzniká závislost na alkoholu? Jak přílišné pití ovlivňuje jednotlivé orgány? Jak ve společnosti nepít, ale přesto se dobře bavit? Na tyto a další otázky naleznete odpovědi v knížce Svobodná mysl.

Přinášíme vám ukázku z knihy Svobodná mysl,
kterou vydalo nakladatelství Mystery Press.

 

Co kdybyste mohli zvrátit léta nevědomého podmiňování a opět získat vnímání člověka, který nepije? Nemyslím tím vyléčeného (abstinujícího) alkoholika, ale člověka se stejnou touhou, potřebou a chutí na alkohol jako má ten, kdo nikdy nevzal láhev do ruky – jako někdo, kdo skutečně nepije. Je to možné. Až dočtete tuto knihu, budete moci sami svobodně zvážit klady a zápory pití a určit si, jakou roli bude alkohol ve vašem životě mít, a to bez emocionálních a nelogických nutkání. Můžete být se svou volbou navždy spokojeni, protože bude pouze vaše a rozhodnete se svobodně, nikoli z povinnosti nebo donucení. Vaše touha pít bude pryč, takže bez ohledu na to, jak se rozhodnete, nebudete mít pocit, že o něco přicházíte. Nebudete toužit po pití ani se vyhýbat společenským akcím kvůli pokušení. Bez touhy žádné pokušení neexistuje. Důležité je, že se nebudete muset označovat za nemocné nebo bezmocné. Tato kniha změní vaše vnímání tím, že vám ukáže, proč pijete, a to z psychologického i neurologického hlediska. Možná se domníváte, že už přece víte, proč pijete – abyste se zbavili stresu, byli společenští anebo si zpříjemnili večírek. Takhle si pití zdůvodňujete, ale ve skutečnosti pijete z hůře uchopitelných a více podvědomých důvodů. Skrze pochopení těchto důvodů se vám vrátí sebekontrola. Skončí zmatek a trápení. Nejprve však musíme odpárat léta, dokonce desetiletí, nevědomého podmiňování ohledně alkoholu.
A nevyčítejte si nic, s čím jste v minulosti bojovali (včetně neúspěšných pokusů přestat). Je to kontraproduktivní. Existuje mocná mylná představa, že lidé, kteří nedokážou ovládnout své pití, mají slabou vůli. Podle mých zkušeností jsou to často ti nejsilnější, nejchytřejší a nejúspěšnější lidé, kteří pijí více, než by měli. Pití ani touha pít z vás nedělají slabocha. Možná vám to připadá neuvěřitelné, ale neschopnost ovládnout, jak moc pijete, není známkou slabosti. Přestaňte tedy hned teď s jakýmkoli sebepohrdáním.
Možná se vám zdá nemožné, že méně pít nebude zahrnovat deprivaci. Představa, že budete pít méně, vás stejně jako dříve mě naplňuje hrůzou. Obáváte se, že večírky a společenské události budou nudné a bude únavné na nich být. Pokud pijete, abyste se zbavili stresu, může vás děsit představa, že přijdete o dodatečnou podporu, kterou věříte, že vám alkohol poskytuje. Ale je to pravda. S tímto postupem můžete bez námahy pít méně a cítit se při tom šťastní. Jak skvělá ta zkušenost bude, jak vám změní život! Budete nadšeni, že si můžete vyjít s přáteli, dokonce i do barů a hospod, s vědomím, že vám přes rty nepřejde ani kapka alkoholu.
Znamená to, že budete pít méně, také to, že nebudete pít vůbec? Musíte přestat pít navždy? To záleží na vás. Své rozhodnutí učiníte sami na základě informací, které vám dají moc a vrátí vládu, místo aby vám vnucovaly pravidla. Prozkoumáme všechny aspekty cyklu pití. Nedělejte si teď starosti s rozhodováním o tom, kolik a jak často budete v budoucnu pít. Důležité v tuto chvíli je, že máte naději. Potřebujete vědět, že tento postup může fungovat a bude fungovat – že se osvobodíte ze spárů alkoholu. Možná si myslíte, že nechápu vaši situaci, že nechápu, jak moc jste na alkoholu závislí. Možná že těžce pijete už mnoho let a tato tvrzení vám připadají absurdní. To je v pořádku. Skepse výsledek neovlivní.
Ať už jste tuto knihu vzali do ruky z jakéhokoli důvodu, najdete v ní jen samé skvělé zprávy. Pokud si přečtete, kriticky zvážíte a vstřebáte informace na těchto stránkách, budete podníceni ukončit nebo omezit svůj vztah k alkoholu, aniž byste se cítili ochuzeni. Ve skutečnosti budete mít ze svého rozhodnutí radost, možná až euforickou. Budete mít pocit, že máte vše pod kontrolou a že máte moc činit vědomá, logická a na faktech založená rozhodnutí o tom, jakou roli bude alkohol hrát ve vašem životě. Doporučuji vám, abyste četli jednu až dvě kapitoly denně a postupovali plynule, ale přitom si ponechali dostatek času na vstřebání obsahu.
Svůj každodenní režim neměňte, ani pokud zahrnuje pití. Slyšeli jste správně: klidně pijte i během toho období, kdy čtete tuto knihu. Může se to zdát neintuitivní, ale uvidíte, že je to pro tento proces důležité. Samozřejmě, pokud jste už pít přestali, není důvod s tím začínat a rozhodně vás k tomu nenabádám. Důležité je, abyste pokračovali ve svých pravidelných činnostech a nevyvolávali si stres a nepěstovali v sobě pocit deprivace, zatímco se snažíte vstřebat tyto informace. Budete se muset soustředit a kriticky se zamyslet nad tím, co vám Svobodná mysl předkládá. Je však důležité, abyste knihu četli pokud možno střízliví, abyste její obsah plně pochopili. A nepřeskakujte dopředu. Jednotlivé koncepty a myšlenky na sebe navazují. Tato kniha pro vás bude výzvou, proto buďte ochotni otevřít svou mysl a zpochybnit hluboce zakořeněná přesvědčení.
A na závěr, neztrácejte naději. Chystáte se dosáhnout něčeho neuvěřitelného – znovu získat sebekontrolu. Vím, že se to ještě nestalo, ale už teď se na to můžete těšit. Proto se v průběhu čtení celé knihy snažte udržet si pozitivní přístup. Ke změně často dochází tehdy, když se současná situace stane tak neúnosnou, že začnete být ochotni změnit ji, aniž byste naplno věděli, co vás v budoucnu čeká. Život bez alkoholu si pravděpodobně představujete jako nepříjemný, nebo dokonce děsivý. Toto vnímání vás nutí změnu odkládat co nejdéle. Ukážu vám, že změna vašich návyků ohledně alkoholu nezpůsobí bolest, ale naopak vám umožní užívat si života více, než byste kdy pokládali za možné. Díky tomuto přístupu se nebudete cítit jako na potápějící se lodi. Nebudete muset volit menší zlo mezi možnostmi pokračovat v pití, anebo žít život s pocitem deprivace. Naopak, učiníte jednoduchou volbu mezi svým současným stavem a zářivou, vzrušující budoucností. Je v pořádku, dokonce se doporučuje, abyste si dovolili cítit naději. Tato kniha obsahuje převratný postup. Změní váš život k lepšímu.

———————————

Stáhněte si presskit s ukázkou a dalšími materiály.

———————————

O autorce

Annie Grace vyrostla ve srubu bez elektřiny a tekoucí vody kousek za Aspenem v Coloradu. Během dospívání našla zálibu v marketingu, který následně vystudovala a začala se mu profesně věnovat. Ve svých šestadvaceti letech se stala nejmladší viceprezidentkou jedné mezinárodní společnosti… a tehdy také začala mít problémy s alkoholem. Její kariéra sice dál vzkvétala, ale o pár let později už Annie neusnula, aniž by předtím vypila dvě lahve vína. Naštěstí si svůj návyk uvědomila a rozhodla se najít způsob, jak se ho zbavit. Dnes už Annie několik let nepije a nikdy nebyla šťastnější. Unikátní metodu, s jejíž pomocí můžete převzít kontrolu nad svými impulsy i vy, popsala v knize Svobodná mysl. Volný čas ráda tráví na lyžích, cestováním a ve společnosti svého muže a tří dětí.

Zdroj informací: Mystery Press


Nakladatelství Mystery Press se od svého založení v roce 2015 velmi rychle etablovalo na tuzemském knižním trhu jako specialista na detektivky, thrillery a krimi romány. V současnosti vydává zejména anglo-americké autory, z nichž pro české čtenáře objevilo např. Angličany Stevea Robinsona (genealogické thrillery Stopy v krvi a Hluboký hrob) a Tima Weavera (drsné krimi Není cesty zpět a Bez slitování), ale nebojí se ani velkých amerických jmen, jako jsou Janet Evanovich či Dan Simmons. Pod logem Mystery Pressu vycházejí rovněž knihy českých autorů, a to především v subžánrech klasické a historické detektivky, mysteriózního thrilleru či procedurální krimi.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeSvobodná mysl – Alkohol pod kontrolou
Jak získat svobodu, najít štěstí a od základu změnit svůj život

Grace, Annie

Mystery Press, 2024

Napsat komentář