Rubrika: Ukázky

Ukázka z knihy Strašidelná cesta (Tuutikki Tolonen)

Strasidelna cesta

Maikki, její sourozenci a kamarád Grah se opět vrací na scénu. Tentokrát je výprava podzemím zavede až do země bubáků, kde najdou nečekané překvapení. Pravé dobrodružství začíná, když zjistí, že jim podzemní síly brání v návratu zpět.

Ukázka z knihy Hry na rozvoj dílčích funkcí u dětí (Lenka Theodora Ficová)

Hry na rozvoj dilcich funkci u deti

Vliv na chování dětí mají i dílčí funkce. Zatímco v první části knihy se autorka věnuje vysvětlení tohoto pojmu a jejich vlivu na nerovnoměrné zrání, druhá část obsahuje deset lekcí formou příběhů. V nich dostávají děti od pěti let různé úkoly.

Ukázka z knihy Co věděla moudrá želva (Iva Gecková)

Co vedela moudra zelva

Hlavní hrdina Lukášek se trápí. Jeho maminka se bude vdávat a on se bojí, že s příchodem nového člena do rodiny bude všeho méně. Rozptýlit jeho starosti se pokusí moudrá želva Agnes. Podaří se jí to?

Ukázka z knihy Jak navazovat kontakty (Devora Zack)

Jak navazovat kontakty

I introverti mohou navázat pracovní kontakty, aniž by se cítili nepohodlně. Pomůže jim s tím nová příručka, která kromě zajímavých a vtipně podaných tipů obsahuje tabulky, obrázky, cvičení i sebeposuzovací dotazníky. Vést komunikaci nikdy nebylo lehčí!

Ukázka z knihy Vášně duše (Raffaele Simone)

Vasne duse

Na podzim roku 1649 dorazil na švédský dvůr René Descartes, aby zde zakončil svou životní pouť. Prostřednictvím dopisů, skutečných i fiktivních, se mohou čtenáři seznámit se závěrem života tohoto významného filozofa a s jeho vztahy se švédskou královnou a falckou princeznou.

Ukázka z knihy Kouzelná kniha babičky Jůlinky (Marcela Kotová)

kouzelna-kniha-babicky-julinky-perex

Terezka tráví letní prázdniny u prarodičů a díky kouzelné knize babičky Jůlinky může prožívat dobrodružství z pohádek na dobrou noc a poznávat nové kamarády. To však skončí, když kniha zmizí. Podaří se ji Terezce vypátrat?

Ukázka z knihy Čim, Čára a zahrada (Radana Dungelová)

Cim cara a zahrada obalka

Anička a Honzík potkají na zahradě prarodičů vrabčí sourozence Čima a Čáru a toto setkání jim doslova otevře oči. Začnou na své okolí koukat jejich očima a díky tomu proniknou do světa ptáků. A dětští čtenáři mohou být u toho a dozvědět se spoustu zajímavých  informací.

Ukázka z knihy Za oknem (ed. Aleš Palán)

Za oknem

Devatenáct spisovatelů zvučných jmen vyhlásilo válku pandemii, spojili síly a pod vedením editora Aleše Palána dali dohromady povídkovou knihu. Čtenáři se mohou těšit na různé žánry a zakoupením knihy přispějí na boj proti nemoci Covid-19.

Ukázka z knihy Hra o sen (Pavlína Jurková, Jarmila Vlčková)

Hra o sen

Je jim třináct let, oplývají talentem a pocházejí z rodin, kde není peněz nazbyt. To jsou společné znaky deseti nadaných dětí, které se utkají v soutěži Tajný mecenáš. Nikdo z nich netuší, že cestu k vítězství doprovází reálné nebezpečí a podivná pravidla…

Ukázka z knihy Pekelné příběhy čertí babičky (Iva Gecková)

Pekelne pribehy certi babicky 1

Seznamte se s čertí babičkou, která je hotová studnice příběhů. Už mnohé zažila, a přesto má síly na rozdávání a se vším si ví rady. Pohodlně se usaďte a začtěte se do jejích příhod. Nechybí ani bohaté ilustrace.