Rubrika: Ukázky

Ukázka z knihy Příchod Dánů (Ellis Peters)

Bratr Cadfael_Prichod Danu_uvodni

V osmnáctém díle série historických detektivek s bratrem Cadfaelem přináší Ellis Peters zamotaný případ waleského krvavého rodinného sporu. Podaří se jej vyřešit, než občanská válka uvrhne zemi do chaosu?

Ukázka z knihy Mia a delfín (Zuzana Barilová)

mia a delfin

Dnes jsme vybrali ukázku z knihy, která je určena čtenářům od 9 let. Rozhodně se ale může líbit i mladším i starším čtenářům, kteří mají rádi dobrodružné příběhy, mořský svět a zvířata. Knihu doplňují pestrobarevné ilustrace české malířky.

Ukázka z knihy Rapsodie (Laura Thalassa)

Rapsodie ukazka uvod

Máte rádi fantasy knihy? Trocha magie, víly a další jedineční tvorové, dobro a zlo proti sobě. Nic z toho v tomto originálním a napínavém příběhu nebudete postrádat. Přečtěte si ukázku a sami se rozhodněte, zda kniha vzbudí i váš čtenářský zájem.

Ukázka z knihy Co v učebnicích dějepisu nenajdete (Stanislava Jarolímková)

co v ucebnici dejepisu nenajdete uvodni

Na dnešní den jsme pro vás připravili pár perliček z dějepisu. Ale nebude to jen tak nějaká učebnice. Zajímavě zpracované informace doplněné trefnými ilustracemi zaujmou určitě i starší čtenáře a třeba i ty, kteří ve školních letech dějepis zrovna v oblibě neměli.

Ukázka z knihy Mrazivé tání (Dana Stabenow)

Mrazive tani_uvodni

V sedmém díle drsné severské krimi série z Aljašky se soukromá vyšetřovatelka Kate Shugaková pouští do pátrání po dalším nebezpečném vrahovi. Podaří se jí odhalit pachatele?

Ukázka z knihy Krabička vzpomínek (Kathryn Hughesová)

krabicka-vzpominek-perex

Dnes jsme pro vás připravili ukázku z nové knihy oblíbené autorky. Stoletá Jenny naváže kamarádský vztah se svou ošetřovatelkou Candice navzodory generačnímu rozdílu. Tyto dvě ženy si vzájemně rozhodně mají co nabídnout!

Ukázka z knihy Chata v horách (Ruth Ware)

Chata v horach_uvodni

Týdenní pobyt pro zaměstnance ve francouzských Alpách se vlivem neshod a zejména pak sněhové bouře promění v noční můru všech přítomných. Panika stoupá, teplota v domě naopak klesá, a účastníci akce umírají jeden po druhém…

Ukázka z knihy Ve jménu cti (Makiia Lucierová)

ve jmenu cti uvodni

Milovníci Young Adult fantasy, zbystřete! Dnes jsme pro vás připravili ukázku z nové knihy Makii Lucier. Těšit se můžete na dobrodružství, trochu nadhledu, postavy, které si oblíbíte, a naději na to, že dobro jako vždy zvítězí nad zlem.

Ukázka z knihy Miss Dior (Justine Picardie)

Miss Dior

Catherine Dior dala jméno slavnému parfému svého bratra. V životě se ale musela vypořádat s mnohým: třeba s pobytem v táboře Ravensbrück za odbojovou činnost. Její život si tak právem zaslouží dostat se na stránky knihy. Vy si z této biografie dnes můžete přečíst ukázku.

Ukázka z knihy Cukrový svět (Zuzana Slánská)

cukrovy_svet

Nenechte si ujít sladké dobrodružství, které si pro vás připravila autorka Zuzana Slánská. Přečtěte si ukázku z knihy pro děti, ve které vám představí svůj Cukrový svět. Ale pozor! Určitě vás přepadne chuť na něco sladkého…