Rubrika: Ukázky

Ukázka z knihy Cestou životem (Alice Wagnerová)

Cestou zivotem

Kniha Cestou životem je nejen souborem povídek, ale zároveň se pohybuje i na hraně autobiografického románu. Autorka zkombinovala několik literárních forem, od esejí přes dokumentární záznamy až po deníkové zápisky.

Ukázka z knihy Kouzelná třída v zoo (Zuzana Pospíšilová)

Kouzelna trida v zoo

Užijte si spolu s kouzelnou třídou další hravé i poučné dobrodružství. Tentokrát vás vílí učitelka vezme do zoo, kde se seznámíte s mnoha zajímavými zvířaty a zažijete kopec legrace!

Ukázka z knihy Posedlost láskou (Frank Tallis)

Posedlost laskou

Britského psychologa k napsání knihy na pomezí beletrie a literatury faktu inspiroval římský filozof Titus Lucretius Carus. Ve svých dvanácti příbězích se zabývá různými podobami lásky a jejími vlastnostmi. Odhalte znepokojivá zjištění…

Ukázka z knihy Hitlerovy ukradené děti

hitlerovy-ukradene-deti-perex

Kniha Hitlerovy ukradené děti představuje příběh Ingrid von Oelhafen, která byla ještě jako malá Erika Matková unesena programem Lebensborn do Německa kvůli převýchově, podobně jako půl milionu dětí z celé Evropy.

Ukázka z knihy Trpaslíci z pařezového domečku

Trpaslici z parezoveho domecku_uvodni

Nemyslete si, že zahradní trpaslíci celý den jenom nehybně postávají na slunci. Jejich životy jsou plné dobrodružství a kouzel! Pojďte a zažijte s nimi plno legrace!

Ukázka z knihy Viktor a případ zmizelého psa

Viktor a pripad zmizeleho psa

Pavlína Jurková a Jarmila Vlčková navazují na svou úspěšnou prvotinu Viktor a záhadná teta Bobina dalším napínavým příběhem, jehož děj se tentokrát bude točit kolem ztraceného pejska. Dětskou detektivku ilustrovala Martina Fojtů.

Ukázka z knihy Matčina hra (Sandie Jones)

matcina-hra-perex

Emily a Adam prožívají velkou lásku a dokonalý vztah. Adam svou přítelkyni zbožňuje a Emily vidí Adama jako toho nejlepšího chlapa. Vše je zalité sluncem, než se do vztahu vloží Adamova matka. Tu pojí k synovi hluboké pouto a odmítá se o něj s někým dělit…

Ukázka z knihy Dorotka na táboře (Petra Martišková)

Dorotka na tabore_uvodni

Vzhůru za dobrodružstvím na letní tábor, kde vás čeká záhada ukradeného poháru a také plno legrace s malou Dorotkou!

Ukázka z knihy Einsteinovo proroctví (Roberto Masello)

Masello_Einsteinovo proroctvi

Ponořte se do napínavého a dobrodružného příběhu, v němž se střetává věda s nadpřirozenem. Hlavní hrdinové při zkoumání egyptského sarkofágu vypustí na svobodu nejen sílu dobra, ale i neskutečné zlo. Jak celý souboj dopadne? Naplní se nakonec Einsteinovo proroctví?

Ukázka z knihy Musíme si promluvit o Kevinovi (Lionel Shriverová)

musime si promluvit o kevinovi PREBAL.indd

Temný, šokující a děsivě realistický, tak lze popsat oceněný psychologický thriller americké spisovatelky Lionel Shriverové. Hlavní hrdinka Eva je matkou syna, který v patnácti letech zavraždil devět lidí. Se svými pocity se svěřuje v dopisech adresovaných bývalému manželovi.