Rubrika: Ukázky

Ukázka z knihy Smrtící tajnosti (Robert Bryndza)

smrtici-tajnosti-perex

Erika Fosterová se opět vrací na scénu. Tentokrát bude pátrat po tajemné, černě oblečené postavě s nasazenou plynovou maskou, která vraždí v poklidné čtvrti Londýna. Podaří se jí odhalit pachatele včas a zabránit jeho dalšímu běsnění?

Ukázka z knihy Nenásilná komunikace a moc (Marshall Rosenberg)

Nenasilna komunikace a moc

Jako výchozí bod pro knihu posloužil Marshallovi Rosenbergovi italský seminář o nenásilné komunikaci. Prostřednictvím rozhovorů s účastníky se zabývá různými kontexty moci a také empatií. Nabízí návod, jak si teoreticky a prakticky osvojit moc s někým.

Ukázka z knihy Křeček v utajení (Zuzana Pospíšilová)

Krecek v utajeni 1

Nový příběh pro děti od Zuzany Pospíšilové doprovodil veselými ilustracemi Michal Sušina. Hlavní hrdina Tom touží po zvířátku a rodiče mu koupí křečka Kamila. Správná zábava může začít!

Ukázka z knihy Čekání na Velikonoce (Marek Kita)

Cekani na Velikonoce

Minulý týden začala postní doba, která trvá čtyřicet dní a představuje období příprav na Velikonoce. Polská autorská dvojice si pro malé čtenáře připravila bohatě ilustrovanou knihu, která je seznámí s novozákonním příběhem.

Ukázka z knihy Pohádkové minimuzikály pro děti (Marcela Kotová)

Pohadkove minimuzikaly pro deti

Vydejte se společně s dětmi na dobrodružnou muzikálovou cestu. Připravit muzikál není žádná hračka! Ale když se vše povede, stojí to za to. Staňte se hvězdou pohádkových muzikálů a užijte si představení.

Ukázka z knihy Už zase skáču přes kaluže (Alan Marshall)

Uz zase skacu pres kaluze

Nacházíte se v těžké zdravotní situaci a potřebujete povzbudit? Začtěte se do vyprávění Alana, který v dětství ochrne, a přesto svůj boj s osudem nevzdá. Díky pevné vůli a milujícím rodičům prožije skoro normální dětství. Pro umocnění zážitku si můžete pustit i film…

Ukázka z knihy Páteční cesta za Kočkoládou (Iva Gecková)

Patecni cesta za Kockoladou

V novém dětském příběhu, který doprovodila ilustracemi Markéta Vydrová, se hlavní hrdinové Natálka a Tom vydají na bláznivé putování pralesem. Potkají nové kamarády a také zjistí pár zajímavých věcí…

Ukázka z knihy Alenka lékařka (Zuzana Pospíšilová)

Alenka lekarka

Alenka je zvědavá slečna, která se chce stát lékařkou stejně jako její maminka. Půjčí si její stetoskop a začne odhalovat taje lidského těla. Sledujte její počínání prostřednictvím ilustrací, hádanek a doplňovaček.

Ukázka z knihy Z předškoláka školákem (Michaela Pugnerová, Ivana Dušková)

Z predskolaka skolakem 1

Změna z předškoláka na školáka bývá častěji větší zátěží pro rodiče než dítě samotné. Právě pro ně se na pultech knihkupectví objevila příručka, která teoreticky pojednává o školní zralosti, ale zároveň obsahuje pracovní listy podněcující dětskou fantazii.

Ukázka z knihy Zítra už bylo

zitra_uz_bylo_jiri_raichl

Kniha Zítra už bylo je souborem záhadami protkaných povídek. Dnes našim čtenářům přinášíme ukázku z úvodní povídky. Jak se hlavní hrdina dostal v čase o dva dny zpět? Začtěte se do napínavého příběhu a třeba naleznete odpověď…