Rubrika: Ukázky

Ukázka z knihy Vládce hvězdné oblohy (Laura Thalassa)

vladce oblohy ukazka uvod (1)

Nedělní poledne bude tentokrát patřit fantasy literatuře a jejím příznivcům. Společně s námi si můžete užít ukázku z knihy Vládce hvězdné oblohy, která přinese napětí i magii a mnoho dalšího. A zcela určitě si získá mnoho fanoušků. Tak s chutí do toho!

Ukázka z knihy Lovcův úplněk (Dana Stabenow)

Lovcuv uplnek_uvodni

Napínavý příběh, který vám pocuchá nervy a možná spustí i slzavý potok, to je už devátý díl populární krimi série Dany Stabenow. V románu s názvem Lovcův úplněk bude hlavní hrdinka Kate bojovat o přežití v lesích.

Ukázka z knihy Vinice ve Francii (Julie Caplinová)

vinice-ve-francii-perex

Podívejte se s námi do prosluněné Francie plné výborného vína. Tam hledá útočiště i Hattie, která si hodlá vyléčit svoje zlomené srdce. Pomoci ji s tím má především příprava jednoho speciálního dne. Nakonec to ale vypadá, že pomocníků bude více, včetně jednoho okouzlujícího muže…

Ukázka z knihy Není úniku (Yrsa Sigurđardóttir)

neni-uniku-perex

Královna islandské krimi přichází s novým kriminálním příběhem. Policejní vyšetřovatel Týr má po návratu na Island plné ruce práce kvůli čtyřnásobné vraždě. Podaří se mu odhalit pachatele?

Ukázka z knihy Temná harmonie (Laura Thalassa)

temna-harmonie-nahled

Dnes pro vás máme ukázku z knihy, jež je zakončením celé new adult fantasy série o záhadném handlíři a siréně Callypso. Kniha je pro všechny fanoušky a všechny fanynky temných příběhů, fantastiky, peprnějších scén a napětí. Toto zakončení úspěšné fantasy trilogie vás nezklame!

Ukázka z knihy Tajné stránky paní Sylvie (Claire Vigarello)

Tajne stranky pani Sylvie_uvodni

Sylvie je obyčejná žena. Má svoji rodinu a obvyklé ženské starosti, které se týkají zejména domácnosti. To se však má velmi brzy změnit. Jednoho dne Sylvie přichází o svůj milovaný rukopis a už skoro propadá beznaději. To ale jen do chvíle, než zjistí, že se její román ocitl rovnou u nakladatele…

Ukázka z knihy Dívky ve sněhu (Stacy Green)

Divky ve snehu_uvodni

Nikki Huntová se po dvaceti letech vrací do rodného města, ale nebude to pro ni radostný návrat. Musí najít vraha dvou děvčat a možná se i nechat přesvědčit o tom, že dávno vyřešená vražda jejích rodičů nebyla tak docela jednoznačná, jak si myslela…

Ukázka z knihy Život je příliš krátký (Abby Jimenez)

Zivot je prilis kratky_uvodni

Vtipná i dojemná romance vypráví o Vanesse, která kvůli strachu z vážné nemoci žije každý den, jako by byl poslední. Jak do jejího životního stylu zapadne pohledný právník?

Ukázka z knihy S láskou Pamela (Pamela Anderson)

pamela-nahled

Koukali jste v devadesátkách na Pobřežní hlídku? Zajímá životní dráha jedné z předních hereček tohoto seriálu? Pak pro vás máme ukázku právě z její nové autobiografické knihy! Přečtěte si o životě slavné ženy, po které svého času snad všichni toužili, o životě pod září reflektorů, paparazzi a pod tlakem médií.

Ukázka z knihy Čerti nejsou (Zdeněk Svěrák)

certi-nejsou-perex

Knížka Čerti nejsou od Zdeňka Svěráka a její krásné ilustrace od Jindry Čapka vezmou děti na tajemný hrad Hakenburk a do pohádek, které jsou chvílemi veselé a chvílemi smutné, ale tak už to v životě chodí. Zvítězí nakonec dobro?