Rubrika: Ukázky

Ukázka z knihy Česká myšš (Kristýna Šťastná)

Ceska myss

Pro jednu obyčejnou mladou dívku si osud připravil zajímavý životní příběh. Její cesta směřuje na různá místa, ať už se jedná o český venkov nebo daleké krajiny.

Ukázka z knihy Letem světem za zvířátky (Alena Gondeková)

letem_svetem_za_zviratky_nahled

Přečtěte si spolu s dětmi dnešní ukázku z veselé knížky plné básniček a říkadel. Básničky psané s lehkostí jsou doplněné krásnými obrázky a, jak už to tak bývá, jsou trošku poučné.

Ukázky z knihy V dobrém i zlém

v-dobrem-i-zlem-perex

Merry, Sam a Conor tvoří dokonalou rodinu, která bydlí na dokonalém místě. Jakmile však přijede na návštěvu Merryina kamarádka Frank, obrázek idyly se trhá na kusy. Kdo je tu manipulátorem a kdo obětí?

Ukázka z knihy Tesař (Jon Gordon)

Tesar

Podnikatel Michael se jednoho dne probudí v nemocnici a nepamatuje si na okolnosti, které jeho zranění předcházely. Rozhodne se vyhledat muže, který ho zachránil. Zjistí, že se jedná o tesaře, který se s ním podělí o životní moudrost a pomůže najít Michaelovi smysl života.

Ukázka z knihy Kouzelná třída v muzeu

Kouzelna trida v muzeu

Žáci kouzelné třídy obdrží prázdninovou vstupenku do muzea. Netuší, že je zavede do míst, kam se hned tak někdo nedostane. V tomto muzeu se bude čarovat! Další příběh Zuzany Pospíšilové s ilustracemi Drahomíra Trsťana je určen začínajícím čtenářům.

Ukázka z knihy Školnice Valerie se ujímá vedení

Skolnice Valerie se ujima vedeni

Tajemná kráska s netopýřím tetováním se vrací splnit poslední úkol, v němž bude hrát hlavní roli pan ředitel. Jak asi tušíte, neobejde se to bez kouzla. Další příběh Zuzany Pospíšilové navazuje na knihy Školnice Valerie v podezření a Školnice Valerie odhalena. Opět ho zdobí ilustrace Zuzany Osako.

Ukázka z knihy Tichá síla (Susan Cainová)

Susan Cain_Ticha sila

Být introvertem není nic špatného! Introverti mají řadu silných stránek, jen je potřeba si je uvědomit a přijmout sebe sama. Autorka knihy se dělí o svůj příběh a příběhy introvertních dětí, jejichž prostřednictvím dává čtenářům cenné rady.

Ukázka z knihy Umění milující laskavost (Rami Shapiro)

Umeni milujici laskavost

Rabín Rami Shapiro zkombinoval buddhismus, judaismus a další náboženství a představuje třináct biblických atributů Boží milující laskavosti. Pokud se jimi člověk bude řídit, mělo by mu to pomoci k lepšímu a kvalitnějšímu životu.

Ukázka z knihy To dáme, dědo! (Miroslav Adamec)

To dame dedo

Tři příběhy, tři neuvěřitelné zážitky. A co je jejich pojítkem? Ten nejbáječnější a nejlepší děda pod sluncem, který si se svým vnukem rád bláznivě zadovádí… Jejich zábavné příhody doprovodil svými ilustracemi Mirek Vostrý.

Ukázka z knihy Smíchula čaruje (Lenka Rožnovská)

Smichula caruje

Autorka dětských knih Lenka Rožnovská spojila síly s kreativní ilustrátorkou Bárou Buchalovou a společně přivedly k životu nového knižního hrdinu, kouzelníka Smíchulu. A v čem je oproti ostatním jiný? Svými kouzly vyřeší každý problém a má radosti na rozdávání.