Rubrika: Ukázky

Ukázka z knihy Moje super (ne)realita

Moje super nerealita_uvodni

Na sociálních sítích se často chlubíme uhlazenou realitou, která se od té skutečné může zásadně lišit. Jak moc nás ovlivňuje Facebook či Instagram a jak moc potřebujeme opravdové a ne jen virtuální přátele?

Ukázka z knihy Víš, kdo se dívá? (Catherine Howard)

vis-kdo-se-diva-perex

Byla hvězdou internetu až do hrozného konce… Manažer rezortu má zvláštní zálibu, sleduje své hosty tajnou kamerou. Díky tomu se stane svědkem vraždy mladé ženy, kterou vrah ubodá a pak kameru zničí. Jak o skryté kameře mohl vědět? A co má s tím vším společného Natalie?

Ukázka z knihy Vražedné úmysly (Marc Cameron)

Vrazedne umysly

Na Aljašce probíhá natáčení reality show Ženy rybářů. Nejdříve ji naruší šokující vražda domorodé dívky a následně zmizení dvou členů štábu. Podaří se policistovi Arliss Cutterovi případ rozlousknout a odhalit všechna tajemství?

Ukázka z knihy Helmut (L. Větvička, V. Hrčka)

Helmut_uvodni

Ostravský antihrdina Helmut, ikona přelomu 80. a 90. let, vás vrátí o 30 let nazpátek. Během četby vás bude provázet smích i pláč a vytane vám na mysli řada vzpomínek na podzim 1989, útěky z Maďarska do Rakouska, pašování friťáků ad.

Ukázka z knihy Všechno je lež (Michelle Sacksová)

Vsechno je lez_uvodni

Dolly je nadšená, když může s tátou vyrazit za velkým dobrodružstvím. Čím dále na jih však cestují, tím více náladový a hrozivý začne táta být. Zábava z výletu se vytratila a Dolly neví, jestli se vůbec vrátí zpátky.

Ukázka z knihy Liška Šiška ve školce (Iva Gecková)

Liska Siska ve skolce

Plyšová liška Šiska patří mezí oblíbené hračky malé Adélky. Občas si ji bere s sebou do školky a jednoho dne ji tam zapomene. Na Šišku, která podobně jako ostatní hračky ožije, čeká velké dobrodružství. A malí čtenáři zjistí, co hračky dělají, když jsou bez dětí.

Ukázka z knihy: Neplechy čerta Zbrklíka (Sandra Dražilová-Zlámalová)

neplechynahled

Může být čert zbrklý? V rozpustilé pohádce je možné všechno! Obzvlášť ve fantazii české autorky knih pro děti!

Ukázka z knihy: Velká smůla trpaslíka Smůly (Iva Gecková)

velkasmulanahled

Pojďte s námi do pohádky. Možná nebude vypadat tak, jak jste zvyklí, ale určitě to bude velká legrace!

Ukázka z knihy: Tolerantní výchova (Blanka Pöslová)

tolerantnivychova-nahled

Je dobré být ve výchově tolerantní? Zajímá-li vás odpověď na tuto otázku, pak si přečtěte novinku z nakladatelství Grada, která se výchově dětí věnuje.

Ukázka z knihy Objevy malého chlapce

objevynahled

Rádi si vyjdete do přírody? Chcete se na ni podívat dětskýma očima? Sáhněte po útlém sešitu o malém Chlapci, který objevuje svět.