Rubrika: Ukázky

Ukázka z knihy Chladný den pro vraždu (Dana Stabenow)

Chladny den pro vrazdu

Když se na Aljašce ztratí jeden z rangerů, nikdo si z toho příliš velké vrásky nedělá. Pak ale zmizí bývalý kolega vyšetřovatelky Kate Shugakové. A ta to rozhodně nemíní nechat jen tak.

Ukázka z knihy Noční motýl (Ondřej S. Nečas)

Nocni motyl_Necas

Setkání s Nočním motýlem může přinést rozkoš, nebo smrt. Mojmír Mráz ze Žezlic ale nevěří, že záhadná série vražd je dílem ďábelského stvoření. Odhodlaně pátrá po vrahovi z masa a kostí.

Ukázka z knihy Příběh: Kniha bílá (D. D. Gabrová)

pribeh-perex

Román líčící životní peripetie ženy z generace Husákových dětí vás vtáhne do děje a nepustí. Projděte s hlavní hrdinkou období jejího dětství, dospívání i zralého věku.

Ukázka z knihy Žárlivka (Lenka Pastorčáková)

Zarlivka_uvodni

Žárlivka je šokující psychologický román plný napětí, emocí i překvapivých zvratů. Vypráví o tom, čeho všeho je schopný žárlivec, když ho pohltí obsese.

Ukázka z knihy Nepovedené kouzlo: Emilka a ztracená škola (Petra Martišková)

Nepovedene kouzlo

Emilka není jen tak obyčejná dívka, nýbrž malá čarodějnice a nezbednice. Nebaví ji škola a učení zaklínadel. O svatojánské noci se jí ale povede kouzlo, díky kterému zmizí jak čarodějnické, tak i lidské školy… Podaří se jí a jejím kamarádům škodu napravit?

Ukázka z knihy Největší dobrodružství (David Adámek)

Nejvetsi dobrodruzstvi_uvodni

Přečtěte si originální, milé a humorné vyprávění o tom, jak by vnímalo svět dítě už od okamžiku početí. Úsměvný příběh pobaví nastávající maminky i jejich partnery a také další děti, zkrátka celou rodinu.

Ukázka z knihy Podzemní památky středních Čech (Václav Cílek a kol.)

Podzemni pamatky strednich Cech

Léto představuje ideální příležitost pro poznávání krás české a moravské krajiny. Jedním z takových míst je i oblast středních Čech, která se díky těžbě stala jedním z hospodářských center. Navštivte některé podzemní památky a zároveň se pokuste porozumět zdejší krajině.

Ukázka z knihy Zázrak svaté Winifredy (Ellis Peters)

Zazrak svate Winifredy

Touha po ostatcích svaté Winifredy způsobí smrt jistého velmože. Bratr Cadfael se pouští do vyšetřování a odkrývá přitom příběh lásky i spravedlnosti, v němž by cena za hřích mohla být příliš vysoká.

Ukázka z knihy Kamarádi ze záhrobí (Iva Gecková)

4_3_kamaradizezahrobi

Jak to vypadá na hřbitově po setmění? Opravdu vylézají mrtví z hrobů? A co celé noci dělají? Pokud vám nedají spát podobné otázky, pak vás určitě potěší novinka z pera Ivy Geckové Kamarádi ze záhrobí.

Ukázka z knihy Muž bez minulosti (Tim Weaver)

Muz bez minulosti

Muž bez minulosti přišel o vzpomínky a teď je touží získat zpět. Co když ho to ale bude stát život? Vychází již osmý thriller s vyšetřovatelem Davidem Rakerem!