Rubrika: Lit. soutěže

Dětským audioknihám vévodí příběhy fantasy

Cena-Bystrouska-2020_porota

Posluchačsky nejúspěšnějšími dětskými audioknihami vydanými v průběhu uplynulého školního roku jsou v kategorii pro nejmladší děti Hilda a pidilidi britských autorů Luka Pearsona a Stephena Daviese, mladší žáci si nejvíce oblíbili nesmrtelného Barona Prášila převyprávěného Adolfem Wenigem, zatímco starší od dvanácti let preferují původní českou fantasy Naslouchač autorky Petry Stehlíkové.

Book in Progress 2

Book in Progress

Novinkou letošního ročníku Book in Progress je, že soutěžící o nejzajímavější knižní projekt mohou vyhrát nejen papír a tisk v hodnotě 300 000 Kč, ale také vydání knihy pod hlavičkou známého nakladatele.

Literární cena Karla Čapka má novou zvláštní cenu o robotice

Karel Čapek

Československý fandom a skupina ABB v České republice se dohodly na spolupráci v tradiční literární soutěži o Cenu Karla Čapka. Novinkou bude udělení zvláštní ceny ABB o nejlepší dílo s tématikou robotiky. Výsledky literární soutěže, včetně zvláštní ceny ABB, budou vyhlášeny na konferenci (conu) FénixCon, která se koná v Brně 4.–6. 12. 2020.

Hana Lehečková získala Cenu Jiřího Ortena

cena-ortena-logo

V pořadí 33. ročník Ceny Jiřího Ortena (CJO) pro mladé talentované autory do 30 let zná svou vítězku. Stala se jí literární redaktorka, spisovatelka a dramatička Hana Lehečková, která odbornou porotu upoutala svou novelou Svatá hlava.

Magnesia Litera 2020

Devatenáctý ročník udílení knižních cen Magnesia Litera zná své vítěze. Slavnostní vyhlášení proběhlo poslední srpnový den. Připravili jsme pro vás seznam vítězných titulů, které by neměly uniknout vaší pozornosti.

Startuje druhý ročník soutěže o papír a tisk knihy zdarma Book In Progress #2

book2

Po velmi úspěšném prvním ročníku soutěže Book in Progress mají zájemci o vydání vlastní knihy opět možnost utkat se o papír a tisk v hodnotě 300 000 Kč. Přihlásit je možné jakýkoliv knižní projekt se zajímavým grafickým zpracováním i tématem, ať už se jedná o autorské knihy, komiksové příběhy, fotografické nebo dětské knížky.

Společnost Franze Kafky vyhlašuje 26. ročník studentské literární soutěže o nejlepší esej

Franz-Kafka_perex

26. ročník esejistické soutěže, Cena Maxe Broda, bude letos česko-slovenský! Do literární soutěže o nejlepší esej Cena Maxe Broda 2020, kterou vyhlašuje Společnost Franze Kafky, se mohou nově zapojit i slovenští studenti.

Literární cena Vladimíra Vokolka 2019

literarni soutez

Statutární město Děčín a Městská knihovna Děčín vyhlašují XXIII. ročník soutěže Literární cena Vladimíra Vokolka 2019.

Den ve znamení knih

Den ve znameni knih

… to byla konference Book in Progress, kde přednášeli o světě knih pozvaní hosté a rozdával se papír s tiskem výhercům soutěže.

Soutěž, která má zelenou

CAZV Logo-ofi

Jsi žákem základní či střední školy? Volný čas trávíš raději venku v přírodě a ne doma u počítače? Odpověděl jsi na obě otázky „ANO“? Tak právě pro tebe je určena literární soutěž, která se zabývá zemědělskými tématy. Mrkni na nabízená témata a přihlas se ještě dnes!