Nakladatel: Alpress

Nakladatelství ALPRESS vzniklo v roce 1993 ve Frýdku-Místku. Od té doby se vyprofilovalo do podoby jedné z nejvýznamnějších a nejstabilnějších firem působících na českém knižním trhu. Po skromných začátcích, kdy produkce čítala několik autorů, vydává nakladatelství ALPRESS každý rok téměř 150 titulů a počtem ročně vydaných knih se řadí mezi největší česká nakladatelství.

www.alpress.cz

Alpress - Nejnovější knihy

knihaGuta Habsburská knihaDémon alkohol knihaZpěv Maora knihaTempláři, zednáři a další tajné společnosti v Čechách a ve světě

Alpress - Související články

Alkohol, metla literátů

Demon alkohol

Jack London. Kdo by neznal toto jméno. Dnes představovaná kniha je jeho autobiografickou zpovědí, kterou se táhne  jako červená niť  Londonův vztah k alkoholu a role alkoholu v různých etapách jeho života. Jedná se o psychologickou sondu do vlastního života.

Ženy – hybatelky dějin

Žena

Významné ženské postavy lidských dějin jsou hlavní náplní dnešních knižních tipů. Seznámíme vás v nich s talentovanou matematičkou a fyzičkou, která radila Einsteinovi, s českou královnou Gutou Habsburskou a také s významnou českou středověkou legendou o svaté Kateřině.

Alex Cross na lopatkách?

primy_zasah_nahled

Alex Cross a jeho žena Bree Stoneová mají plné ruce práce s vyšetřováním zločinů a doma jim zatím stavební firma přebudovává kuchyň. Ani jeden však netuší, že zvládnout domácí chaos a vypátrat pachatele, který nenechává stopy, nebude tou největší životní zkouškou, jež je čeká…

Naučné výpravy do minulosti

TIpy_naucne vypravy_freephotosbank

S dnešními knihami zabrousíme do různých zajímavých koutů minulosti. Podíváme se do Austrálie i do Izraele, dozvíme se něco o tajných společnostech a závislosti na drogách ve třetí říši.

Osudový zpěv

Zpev Maora

Hlavní hrdinka Katharina má důvod k radosti. Nejen že získala možnost napsat reportáž o Novém Zélandu, ještě ke všemu se setká se svou kamarádkou Sinou. Vše změní nemoc dcerčiny kamarádky, díky čemuž se Katharina seznámí s tajemným Maorem a jeho ještě tajemnější písní… Co se za ní skrývá?