Nakladatel: Alpress

Nakladatelství ALPRESS vzniklo v roce 1993 ve Frýdku-Místku. Od té doby se vyprofilovalo do podoby jedné z nejvýznamnějších a nejstabilnějších firem působících na českém knižním trhu. Po skromných začátcích, kdy produkce čítala několik autorů, vydává nakladatelství ALPRESS každý rok téměř 150 titulů a počtem ročně vydaných knih se řadí mezi největší česká nakladatelství.

www.alpress.cz


Alpress - Nejnovější knihy

knihaNa stárnutí nemám čas knihaOhnivá stopa knihaTisíc a jeden den knihaVzpurná princezna

Alpress - Související články

Kdy je čas na to být starý?

starnuti uvodni

Mila má spokojený život. Má také přátele, rodinu a díky vlastní firmě je zajištěná. Co víc si na prahu šedesátky přát? Ráda by si užívala zaslouženého odpočinku, ale zdá se, že život s ní má jiné plány, a tak jí přes všechny starosti s dětmi i bývalými partnery na stárnutí vůbec nezbývá čas…

V hlavní roli žena

hlavni-hrdinka-zena

Dva odlišné příběhy mají společné to, že jejich hlavní hrdinky vynikají odhodlaností. Podívejte se s námi na Falklandy a do Austrálie a navštivte tučňáky, nebo se vydejte do prostředí Íránu, které Kathrine postaví před nejednu životní výzvu…

Různé odstíny krimi

krimi-tipy-nahled

V dnešních knižních tipech vám představíme čtyři napínavé krimi příběhy. Každý z nich je trochu jiný. V hlavní roli se totiž vystřídají parta amatérských vyšetřovatelů, zkušený právník, agentka FBI a kriminalistka z blízké budoucnosti.

Biografické fragmenty

biograficke fragmenty uvod

Do knižních tipů jsme dnes vybrali knihy, které jsou plné zajímavých lidských osudů. Čeští i zahraniční autoři se v nich věnují reálným osobnostem, jejichž příběhy přinášejí v beletrizované či faktické podobě. Sami si z nich můžete vybrat podle toho, jestli je vám bližší politika nebo třeba historie.

Fakta i fantazie v historických románech

historicke-romany

Dnes potěšíme příznivce historických románů – představíme vám rovnou čtyři! Volání jara od Janette Okeové, Vzpurnou princeznu od Georgie Blalock, Konválii slovenské autorky Denisy Fulmekové a Teheránskou operaci Howarda Bluma.