Nakladatel: Alpress

Nakladatelství ALPRESS vzniklo v roce 1993 ve Frýdku-Místku. Od té doby se vyprofilovalo do podoby jedné z nejvýznamnějších a nejstabilnějších firem působících na českém knižním trhu. Po skromných začátcích, kdy produkce čítala několik autorů, vydává nakladatelství ALPRESS každý rok téměř 150 titulů a počtem ročně vydaných knih se řadí mezi největší česká nakladatelství.

www.alpress.cz


Alpress - Nejnovější knihy

knihaNa Afriku zapomeň knihaTajemství mého otce knihaLudmila z Poděbrad knihaČarovná zátoka

Alpress - Související články

Thrillerová cesta světem

napinava-patrani

Thrillery jsou mezi čtenáři velice oblíbené, nabízí totiž vyváženou várku napětí, strachu a tajemství. Dnes vám jich představíme rovnou šest a vy se s nimi vydáte doslova do celého světa – do míst, ze kterých jde mráz po zádech, ale i míst, kde byste zlo rozhodně nečekali…

Čtení pro větší děti

maly_ctenar

Venku panuje zima a mráz, ale dobrodružství lze zažít i z tepla domova. Stačí navštívit Overworld, který terorizuje neznámý zloduch. Či se vydat na pouť s Malým princem, který se dočkal valašské verze překladu. A nebo se prostřednictvím komiksu seznámit se středoškolačkou Annou, která má diagnostikovanou úzkost, ale přesto se vydává na výpravu…

Cestou necestou na stránkách knih

cestovani

Díky cestování můžeme poznat jiné kraje, jejich obyvatele i kulturu, ale také zažít plno dobrodružství. I proto jsme dnes vybrali pět titulů, které nás zavedou do různých koutů světa, a to jak z pohledu turistického, tak historického i etnologického.

Mocné ženy historie

Historie se jen hemží významnými muži. Nejen že v ní vystupují převážně oni, ale také ji primárně studují a píší o ní. Velkým ženským postavám historie je tak často věnováno málo pozornosti. V dnešních tipech si představíme romány, které mají za cíl tuto nerovnováhu aspoň trochu napravit.

Do nového roku s fantazií

Knizni tipy_napinava sci-fi

Proč nezahájit nový rok pořádným dobrodružstvím a výletem do nějakého fantastického světa? V našich tipech na vás čekají hned tři napínavé, magické a působivé romány, tak si je nenechte ujít.