Nakladatel: Ikar

Euromedia Group, dceřinná společnost Bertelsmann AG, patří mezi nejsilnější a největší firmy podnikající v rámci knižního trhu v České republice. Vlastní nakladatelské značky Knižní klub (od r. 1992), Odeon (od r. 1999), Ikar (od r. 2000) a Universum (od r. 2000).

Nakladatelství Ikar je orientováno především na ženské čtenářky: romance, společenské romány a memoáry, kuchařky a rádce.

www.ikar-knihy.cz/

Ikar - Nejnovější knihy

knihaMuž a žena knihaŽivot, na který metr nestačí knihaMalá máma knihaMarie Terezie – Miluj a panuj

Ikar - Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 2. do 8. července 2018

nenechte_si_ujit

Jsou tu prázdniny, čas dovolených, klidu a pohody. I knihovny si potřebují trochu odpočinou a načerpat síly na další sezónu, takže literárních akcí bude trochu méně. I tak se nicméně můžete těšit na zajímavé akce, v červenci například probíhá jako každý rok Měsíc autorského čtení.

Nenechte si ujít v týdnu od 14. do 20. května 2018

nenechte_si_ujit

I další slunečný květnový týden bude plný literatury. Například v Praze se můžete stavit na zajímavou přednášku z naší literární historie nebo na křest nové knihy Borise Pralovszkého Nohama napřed.

Nenechte si ujít v týdnu od 2. do 8. dubna 2018

nenechte_si_ujit

Z Velikonoc už zbývá pouze zítřejší pomlázka a pak přijde další pracovní týden. Pojďme si ho zpříjemnit pěknou literární akcí. Do Prahy například přijede holandský prozaik Jaap Robben a představí zde svoji novou knihu, která slaví úspěch po celé Evropě.

Nejen panovnice…

marie-terezie-zlatnikova-uvod

Marie Terezie Habsburská, „z Boží vůle uherská a česká královna, arcivévodkyně rakouská, vévodkyně burgundská a hraběnka tyrolská“, panovnice, která bořila tradice, používala lásku a sňatky jako politický nástroj. Vládkyně, ale také milující manželka a matka šestnácti dětí. Atributy, o nichž se v roce 300. výročí jejího narození hodně hovořilo a hodně textů napsalo. A přibyl

Rozhovor s Vítězslavem Jarešem

Vitezslav-Jares

Když Vítězslav Jareš píše příběh, vidí jej před sebou jako film. I proto má ke scénáristice poměrně blízko. Povídali jsme si s ním krom jiného o zkušenostech s filmem (jak psaním scénáře, tak přímo hraním), inspiracích i o tom, zda je těžké prorazit s původní českou detektivkou.