Nakladatel: Mystery Press

Nakladatelství Mystery Press se od svého založení v roce 2015 velmi rychle etablovalo na tuzemském knižním trhu jako specialista na detektivky, thrillery a krimi romány. V současnosti vydává zejména anglo-americké autory, z nichž pro české čtenáře objevilo např. Angličany Stevea Robinsona (thriller Stopy v krvi) a Tima Weavera (drsné krimi Není cesty zpět a Bez slitování), ale nebojí se ani velkých amerických jmen, jako jsou Janet Evanovich či Dan Simmons. Pod logem Mystery Pressu vycházejí rovněž knihy českých autorů, a to především v subžánrech klasické a historické detektivky, mysteriózního thrilleru či procedurální krimi.

www.mysterypress.cz


Mystery Press - Nejnovější knihy

knihaJak se ztrapnit (snadno a rychle) knihaByla to tichá dívka knihaChladný den pro vraždu knihaNoční motýl

Mystery Press - Související články

Očima a hlavně ušima v září

ocima-sefradaktorky-nahled

Léto již máme za sebou, proto jsem dnes do svého recenzního přehledu zařadila tituly, které mi dělaly společnost o letošních prázdninách. Byl to čas doplňování znalostí severské krimi, setkání se starými známými, ale i objevování nových jmen nejen v žánru krimi. Navíc k létu patří romantika, takže zde najdete i tip na pořádnou romanci.

Ukázka z knihy Musíme si promluvit o Kevinovi (Lionel Shriverová)

musime si promluvit o kevinovi PREBAL.indd

Temný, šokující a děsivě realistický, tak lze popsat oceněný psychologický thriller americké spisovatelky Lionel Shriverové. Hlavní hrdinka Eva je matkou syna, který v patnácti letech zavraždil devět lidí. Se svými pocity se svěřuje v dopisech adresovaných bývalému manželovi.

Ukázka z knihy Jak se ztrapnit (snadno a rychle)

Jak se ztrapnit snadno a rychle

Expertka na randění má na první pohled dokonalý život. Ten se ale rozpadne, když zjistí, že ji podvádí manžel. Pověst nejoblíbenější vztahové koučky je v troskách a zdá se, že v lásce nikdy neplatí žádné jistoty.

Ukázka z knihy Byla to tichá dívka (Michele Campbell)

Byla to ticha divka

Kam až je člověk schopen zajít, aby dosáhl svých cílů? To v novém psychologickém thrilleru z prostředí prestižní školy zkoumá oblíbená autorka Michele Campbell.

Thrillery z různých prostředí

Thrillerove romany

Knižní příběhy, které jsme pro vás dnes vybrali, mají společné to, že se jedná o napínavé thrillery, přesto je každý originální. První poodhalí komplikované vztahy, druhý se zaměřuje na špionáž, další spadá do kategorie psychothrillerů a poslední se odehrává ve sportovním prostředí.