Nakladatel: XYZ

Nakladatelství XYZ vydává především původní českou literaturu, autorizované biografie, historické publikace i poutavé encyklopedie. Máme ambici být nakladatelstvím se širokým záběrem, chceme oslovit čtenáře různých zájmů a generací. Doposud jsme vydali téměř 400 knižních titulů.

www.xyz.cz/uvod/


XYZ - Nejnovější knihy

knihaMůžeš (po)dělat cokoli knihaTíha lží knihaTicho a zuřivost knihaNejkrásnější řecké báje a pověsti

XYZ - Související články

Nebem, mořem i podsvětím

Slusny_NejkrasnejsiReckeBajeAPovesti

Poznávat počátky civilizace lze různými cestami. Můžeme se obrátit k archeologii, studovat staré texty, anebo zkusíme sáhnout po sbírkách bájí a pověstí. A ty řecké k základnímu vzdělání tak nějak odnepaměti patří.

Nenechte si ujít v týdnu od 3. do 9. června 2019

nenechte_si_ujit

Mezinárodní den dětí byl sice už včera, ale i v nadcházejícím týdnu můžete se svými potomky zajít na některou akci k tomuto výročí – třeba do Vyškova. Kromě toho se v Praze uskuteční křest knihy Sběračka kostí a mnoho dalších akcí.

Pátrání po pravdě

Blues mrtveho muze

Vyšetřovatelé z Pinkertonovy detektivní kanceláře Ida Davisová a Michael Talbot se opět vrací na scénu. Tentokrát na ně čeká válka mafiánských klanů na pozadí jazzové revoluce. Podaří se jim vypátrat pravdu?

Svět knihy – pátek 10. 5. 2019

svet-nahled

Na Výstavišti Praze Holešovicích opět v druhém květnovém víkendu proběhl největší knižní veletrh v Česku, Svět knihy. Tématem 25. ročníku byla Paměť a vzpomínky, hostem Latinská Amerika. Samozřejmě jsme si jej nenechali ujít…

Martin Servaz a muž s hadí kůží

sestry-perex

Sestry zavražděné v bílých šatech určených k prvnímu přijímání – to byl první velký případ, na kterém se podílel Martin Servaz. Teď se mu přízrak dvou mrtvých po dvaceti pěti letech vrací…