Nakladatel: XYZ

Nakladatelství XYZ vydává především původní českou literaturu, autorizované biografie, historické publikace i poutavé encyklopedie. Máme ambici být nakladatelstvím se širokým záběrem, chceme oslovit čtenáře různých zájmů a generací. Doposud jsme vydali téměř 400 knižních titulů.

www.xyz.cz/uvod/


XYZ - Nejnovější knihy

knihaSestry knihaTři mušketýři knihaKarneval paměťových buněk knihaZdráhavý věštec

XYZ - Související články

Pohádkový svět v knize i filmu

deti ctou

Co mají společného dnešní pohádkové knihy? Příběhy v nich obsažené můžete nejen číst, ale také sledovat na filmových plátnech. Například Čert Bonifác se vydá do lidského světa a chůva Mary Poppins se vrací zpět.

Vyhrajte pátý případ detektiva Martina Servaze

sestry-perex

Před pětadvaceti lety byl Martin Servaz součástí vyšetřování vraždy dvou mladých dívek. Hlavního podezřelého se však nepodařilo usvědčit. Nyní ovšem došlo k dalšímu záhadnému úmrtí, které by pachatele mohlo konečně dostat za mříže.

V biografiích do historie

Tipy_V biografiich do historie

Dnešní tipy vám dají nahlédnout do historie a umožní vám lépe poznat některé z významných osobností – českého krále Jiřího z Poděbrad, francouzského básníka Arthura Rimbauda i britského vědce Alana Turinga.

Historické výlety

Historicke-romany

Vydejte se na cestu do minulosti. Stroj času vědci sice stále nevynalezli, ale my pro vás máme jednodušší způsob. Stačí si vzít do ruky historický román a zavítat do Ameriky 19. století, vikingského světa či do středověké Evropy, kdy v Českém království vládne Jiří z Poděbrad.

Spiknutí a kufr plný peněz

Tulak

Hlavní hrdina se straní světa kvůli post-traumatické stresové poruše. Výjimku udělá kvůli smrti svého přítele, když chce pomoci manželce zesnulého. A než se naděje, stane se součástí spiknutí. Dokáže překonat stres a rozmotat pavučinu lží?