Nakladatel: Prostor

Nakladatelství PROSTOR vzniklo v prosinci roku 1989 jako přímý pokračovatel samizdatové edice Prostor a stejnojmenné revue, která vycházela od roku 1982 v nepravidelných periodách. Nakladatelství se hlásí k hodnotám evropského liberalismu.
Vedle beletrie se orientuje na historii a kulturní dějiny s přesahem do ostatních společenskovědních oborů.
V hlavní ediční řadě vycházejí díla, jejichž autory nakladatelství považuje za kmenové a zároveň čtenářsky nejúspěšnější – jde například o prózy německého spisovatele Bernharda Schlinka či romány Američana Paula Austera. Vedle zahraničních prozaiků jsou zastoupeni i domácí autoři, například Edgar Dutka, Eda Kriseová, Lenka Procházková, Jan Vávra či Martin Komárek.

Na českou i světovou historiografii je zaměřena edice Obzor. V edici Střed, orientované na současnou moderní beletrii a esejistiku, vycházeji mj. prózy světoznámého rakouského spisovatele Thomase Bernharda, eseje Gillesa Lipovetského, tvorba Jeana Améryho a dalších autorů. Edice Dílo Milady Součkové uvedla ve třinácti svazcích kompletní prozaické, básnické a dramatické dílo této velké české spisovatelky.

www.prostor-nakladatelstvi.cz

Prostor - Nejnovější knihy

knihaPříběhy biatlonového šílenství knihaNeviditelní zabijáci knihaSpánek rozumu plodí příšery knihaNa konci října

Prostor - Související články

Válka člověka se smrtícími patogeny

Neviditelni zabijaci

Nejen Covid-19, ale i ebola či horečka zika představují infekční nemoci, s jejichž epidemiemi se lidstvo musí vyrovnat. Autoři průkopnické publikace ukazují, co by měla společnost udělat, aby se před neviditelnými zabijáky ochránila.

Biatlonový boom

Pribehy biatlonoveho silenstvi

Sportovní reportér zažíval na vlastní kůži atmosféru a dění při velkých sportovních událostech spjatých s biatlonem. Ve své knize přibližuje zlatý věk tohoto sportu a zároveň zachycuje i osobní příběhy významných českých biatlonistů a biatlonistek. Knihu doprovází řada fotografií.

Biografické inspirace pro soužití s přírodou

cestovani2

Většina následujících autorů má jedno společné. Opustili pohodlí dosavadního života a vydali se objevovat krásy přírody a kouzlo cestování. I když to někdy nebylo lehké, nevzdali to a nakonec byli za své úsilí odměněni. Kromě knih, které o jejich životech vypráví, v dnešních tipech nechybí rozhovor s biochemikem o aktuální koronavirové situaci, která nyní limituje

Brzké večery vybízejí k získávání vědomostí

spolecenske-vedy

Vydejte se do světa přírodních, sociálních a špetky technických věd! Nabízíme vám zajímavosti o kyslíku, světě hub, ale i o člověku samotném. Z čeho pramení zdravotní potíže pohybového aparátu? Jak vypadají temná zákoutí internetu, odvrácená strana měst či historie celibátu?

Hity Velkého knižního čtvrtku – podzim 2020 I.

Velky knizni ctvrtek

I navzdory epidemii koronaviru a bezpečnostním opatřením proběhla už tradiční akce Velký knižní čtvrtek, kdy se na pultech knihkupectví objevilo šestnáct titulů, které představují výběr toho nejlepšího napříč žánry a nakladateli. Pojďme si představit prvních šest knih.