Nakladatel: Prostor

Nakladatelství PROSTOR vzniklo v prosinci roku 1989 jako přímý pokračovatel samizdatové edice Prostor a stejnojmenné revue, která vycházela od roku 1982 v nepravidelných periodách. Nakladatelství se hlásí k hodnotám evropského liberalismu.
Vedle beletrie se orientuje na historii a kulturní dějiny s přesahem do ostatních společenskovědních oborů.
V hlavní ediční řadě vycházejí díla, jejichž autory nakladatelství považuje za kmenové a zároveň čtenářsky nejúspěšnější – jde například o prózy německého spisovatele Bernharda Schlinka či romány Američana Paula Austera. Vedle zahraničních prozaiků jsou zastoupeni i domácí autoři, například Edgar Dutka, Eda Kriseová, Lenka Procházková, Jan Vávra či Martin Komárek.

Na českou i světovou historiografii je zaměřena edice Obzor. V edici Střed, orientované na současnou moderní beletrii a esejistiku, vycházeji mj. prózy světoznámého rakouského spisovatele Thomase Bernharda, eseje Gillesa Lipovetského, tvorba Jeana Améryho a dalších autorů. Edice Dílo Milady Součkové uvedla ve třinácti svazcích kompletní prozaické, básnické a dramatické dílo této velké české spisovatelky.

www.prostor-nakladatelstvi.cz


Prostor - Nejnovější knihy

knihaDěti Nového světa knihaTíživá láska knihaDaleko v srdci knihaŠpion, který přišel pozdě

Prostor - Související články

Sonda do politiky i historie

politika-uvod

Když čteme noviny, jen málokdy si uvědomíme, že z politických afér dneška jednou budou historické události, o kterých se budou děti učit ve škole. Dnešní tipy představují jednu knihu, která je vysoce aktuální, a druhou, která naopak pojednává o politických dramatech dávno minulých.

Knižní potrava pro mozek – nové vědomosti v knihách

osvojte_si_nove_znalosti

Nad dnešním knižním výběrem zajisté zaplesá srdce příznivců populárně-naučné literatury. Zatímco mužští čtenáři se asi raději ponoří do sledování československé rozvědky, ženy načerpají módní inspiraci. A společně se vydáme na cestu historií…

Příběhy odehrávající se na pozadí skutečných událostí

Co_prinasi_obycejny_zivot

Ta největší dramata často píše život sám, tak proč se jimi neinspirovat? Přesně to udělali autoři knih, které vám dnes představíme. Čtveřice příběhů v sobě misí melancholické osudy, krví psané hrůzy a chmurné události nedávné minulosti…

V hlavní roli ženy

ZenaSKnihou

Podzim je v plném proudu, odpočatost z letní dovolené už dávno vyprchala ve stresu prvních týdnů školy a my se vrátili do rutiny pracovních dnů. Není lepšího odreagování, než si najít chvíli času na nenáročnou četbu. Knihy, které si dnes představíme, odlehčí vaší mysli i vašemu srdci.

Hity Velkého knižního čtvrtku – podzim 2018 I.

Velky knizni ctvrtek

Půlrok uplynul jako voda a nejen knihomolové ocení pravidelnou akci v podobě Velkého knižního čtvrtku. Na pultech knihkupectví se dnes, tedy 18. října, objevilo patnáct podzimních hitů napříč žánry a od různých nakladatelů. Pojďme si představit prvních šest titulů.