Nakladatel: Prostor

Nakladatelství PROSTOR vzniklo v prosinci roku 1989 jako přímý pokračovatel samizdatové edice Prostor a stejnojmenné revue, která vycházela od roku 1982 v nepravidelných periodách. Nakladatelství se hlásí k hodnotám evropského liberalismu.
Vedle beletrie se orientuje na historii a kulturní dějiny s přesahem do ostatních společenskovědních oborů.
V hlavní ediční řadě vycházejí díla, jejichž autory nakladatelství považuje za kmenové a zároveň čtenářsky nejúspěšnější – jde například o prózy německého spisovatele Bernharda Schlinka či romány Američana Paula Austera. Vedle zahraničních prozaiků jsou zastoupeni i domácí autoři, například Edgar Dutka, Eda Kriseová, Lenka Procházková, Jan Vávra či Martin Komárek.

Na českou i světovou historiografii je zaměřena edice Obzor. V edici Střed, orientované na současnou moderní beletrii a esejistiku, vycházeji mj. prózy světoznámého rakouského spisovatele Thomase Bernharda, eseje Gillesa Lipovetského, tvorba Jeana Améryho a dalších autorů. Edice Dílo Milady Součkové uvedla ve třinácti svazcích kompletní prozaické, básnické a dramatické dílo této velké české spisovatelky.

www.prostor-nakladatelstvi.cz


Prostor - Nejnovější knihy

knihaRady pánu Bohu, jak vylepšit svět knihaPříležitostné nápady knihaVelká iluze? knihaPřeběhlík

Prostor - Související články

Humor léčí

humor-leci

Smysl pro humor je nám lidem vlastní a potřebujeme si ho uchovat i v těžkých chvílích. Je to naše sebeobrana a pomoc, abychom přečkali. Je-li vám právě smutno a těžko hledáte důvod k smíchu, začtěte se do dnes představovaných knih. Možná vám nevyvolají salvy smíchu, ale aspoň vám trochu roztáhnou koutky…

Knižní mozaika Eleny Ferrante

Prilezitostne napady

Tentokrát (ne)známá Elena Ferrante předkládá čtenáři padesát jedna knižních střípků inspirovaných vlastním životem. Nechybí témata jako první láska, přátelství, změna klimatu a řada dalších, kterým se věnovala v předchozích knihách.

Ukázka z knihy Přeběhlík (Siegfried Lenz)

Prebehlik

Téma dezerce za druhé světové války bylo v Německu dlouhou dobu tabuizováno. Hlavní hrdina, mladý voják wehrmachtu Walter Proska, přeběhne k Rudé armádě. Jeho prostřednictvím autor knihy reflektuje otázku odpovědnosti, morálky, vojenské a občanské cti.

Recenzia Aleš Palán, Johana Poštová: Jako v nebi, jenže jinak (Nová setkání se samotáři z Čech a Moravy)

jakovnebinahled

Signatár charty 77, známy český novinár a publicista sa vo voľnom pokračovaní úspešného bestselleru Raději zešílet v divočině, vydanom vo vydavateľstve PROSTOR v roku 2018, opätovne vracia k osamelo žijúcim solitérom, za ktorými jazdil rok a pol do bohom zabudnutých oblastí od Chodska po Biele Karpaty, od Jizerských hor až po Beskydy.

S románem do minulosti

historie

Vydejte se za dobrodružstvím, které má svůj reálný základ v bohaté minulosti. Ať už se jedná o evropské dění v 11. století, osidlování Jižní Ameriky, poutavý příběh z koncentračního tábora či román reflektující dezerci v Německu během 2. světové války.