Nakladatel: Prostor

Nakladatelství PROSTOR vzniklo v prosinci roku 1989 jako přímý pokračovatel samizdatové edice Prostor a stejnojmenné revue, která vycházela od roku 1982 v nepravidelných periodách. Nakladatelství se hlásí k hodnotám evropského liberalismu.
Vedle beletrie se orientuje na historii a kulturní dějiny s přesahem do ostatních společenskovědních oborů.
V hlavní ediční řadě vycházejí díla, jejichž autory nakladatelství považuje za kmenové a zároveň čtenářsky nejúspěšnější – jde například o prózy německého spisovatele Bernharda Schlinka či romány Američana Paula Austera. Vedle zahraničních prozaiků jsou zastoupeni i domácí autoři, například Edgar Dutka, Eda Kriseová, Lenka Procházková, Jan Vávra či Martin Komárek.

Na českou i světovou historiografii je zaměřena edice Obzor. V edici Střed, orientované na současnou moderní beletrii a esejistiku, vycházeji mj. prózy světoznámého rakouského spisovatele Thomase Bernharda, eseje Gillesa Lipovetského, tvorba Jeana Améryho a dalších autorů. Edice Dílo Milady Součkové uvedla ve třinácti svazcích kompletní prozaické, básnické a dramatické dílo této velké české spisovatelky.

www.prostor-nakladatelstvi.cz


Prostor - Nejnovější knihy

knihaNávrat do Lvova knihaBožská rovnice knihaRobinsoni a donkichoti knihaLes

Prostor - Související články

Recenze knihy Aleše Palána Robinsoni a donkichoti (Každý člověk je jedinečný. Někteří lidé jsou však jedinečnější)

robinsoni-a-donkichotinahled

Novinár, publicista a signatár Charty77 sa vo svojej poslednej knihe vydanej tento rok vo vydavateľstve Prostor opäť vracia k téme „že možno žiť aj inak“, ktorá sa stretla s obrovským ohlasom medzi českými a slovenskými čitateľmi.

Nenechte si ujít v týdnu od 16. do 22. května 2022

nenechte_si_ujit

Chcete vědět, na jaké literární akce se můžete těšit v nejbližších dnech? Koná se např. křest knihy pro děti odborníka na etiketu Ladislava Špačka, beseda s Vlastimilem Vondruškou či autogramiáda Julie Caplinové, autorky oblíbené série Romantické útěky.

Biografické pohlednice

pondeli tipy(1)

Pětice dnešních knih nabízí biografické příběhy. Tentokrát v nich najdeme vše, co k životu patří: politiku, psychologii, životní cesty i cestování jako takové. A v každé z těchto knih můžeme nalézt mnoho poutavých lidských příběhů.

Hity Velkého knižního čtvrtku – jaro 2022 II.

hity_velkeho_knizniho_ctvrtka_I_nahledovy

24. března 2022 se v rámci Velkého knižního čtvrtku objevilo na pultech knihkupectví dvanáct jarních hitů. V dnešním článku si představíme další z těchto novinek české i světové literární tvorby, které by vás neměly minout.

Nenechte si ujít v týdnu od 18. do 24. dubna 2022

nenechte_si_ujit

Velikonoční svátky jsou co nevidět za námi, mnoho z nás během prodlouženého víkendu načerpalo novou energii. Co tedy vyrazit na literární akce? Nenechte si ujít představení nové knihy Aleše Palána, křest několika knih Marie Špačkové, setkání s Klárou Gočárovou či autorské čtení Petra Fejka.