Nakladatel: Prostor

Nakladatelství PROSTOR vzniklo v prosinci roku 1989 jako přímý pokračovatel samizdatové edice Prostor a stejnojmenné revue, která vycházela od roku 1982 v nepravidelných periodách. Nakladatelství se hlásí k hodnotám evropského liberalismu.
Vedle beletrie se orientuje na historii a kulturní dějiny s přesahem do ostatních společenskovědních oborů.
V hlavní ediční řadě vycházejí díla, jejichž autory nakladatelství považuje za kmenové a zároveň čtenářsky nejúspěšnější – jde například o prózy německého spisovatele Bernharda Schlinka či romány Američana Paula Austera. Vedle zahraničních prozaiků jsou zastoupeni i domácí autoři, například Edgar Dutka, Eda Kriseová, Lenka Procházková, Jan Vávra či Martin Komárek.

Na českou i světovou historiografii je zaměřena edice Obzor. V edici Střed, orientované na současnou moderní beletrii a esejistiku, vycházeji mj. prózy světoznámého rakouského spisovatele Thomase Bernharda, eseje Gillesa Lipovetského, tvorba Jeana Améryho a dalších autorů. Edice Dílo Milady Součkové uvedla ve třinácti svazcích kompletní prozaické, básnické a dramatické dílo této velké české spisovatelky.

www.prostor-nakladatelstvi.cz


Prostor - Nejnovější knihy

kniha Příběh těch, co odcházejí, a těch, kteří zůstanou knihaKaždý něco tají knihaŽila jsem s oddaným komunistou knihaSlunce mrtvých

Prostor - Související články

Nářek nad smrtí Ruska

Slunce mrtvych

Kniha Slunce mrtvých představuje prozaický nářek nad zkázou Ruska, o kterou se zasloužila občanská válka ve dvacátých letech. Autor líčí zpustošený Krym, důsledky války pro Rusko a do knihy zakomponoval i autobiografické prvky. 

Osudy skutečných lidí

osoby

Jak krásné je ztratit se v příběhu (se šťastným koncem, samozřejmě) o lidech, kteří existovali jen ve spisovatelově fantazii. Skutečný život tak růžový a krásný není. Ale i tak stojí za to si příběhy skutečných lidí přečíst. Když pro nic jiného, tak pro zodpovězení otázky, co je k jejich jednání vedlo…

Povídky

book (2)

Dnešní knižní tipy potěší všechny příznivce kratších literárních útvarů, mezi než povídky bezesporu patří. Namixovali jsme pro vás současné autory s léty prověřenými klasiky. Každý čtenář si tak může vybrat podle svého gusta.

Československo za 2. světové války

tipy-uvod-obrazek

V posledních několika letech jsme slavili sérii výročí 70 let od událostí 2. světové války. Letos pak 75. výročí atentátu na říšského protektora Heydricha. Připomeňte si hrdinný odboj našich předků v dnes představených knihách.

Druhý díl Geniální přítelkyně

Pribeh noveho jmena 1

Hlavní hrdinky tetralogie Geniální přítelkyně se vracejí zpět. Tentokrát je čeká osudové léto, které jim přinese do života mnohé. Ponořte se do výpravného románu o ženském přátelství odehrávajícím se v Itálii v 60. letech, kdy tato země zažívala kulturní a hospodářský rozkvět.