Nakladatel: Prostor

Nakladatelství PROSTOR vzniklo v prosinci roku 1989 jako přímý pokračovatel samizdatové edice Prostor a stejnojmenné revue, která vycházela od roku 1982 v nepravidelných periodách. Nakladatelství se hlásí k hodnotám evropského liberalismu.
Vedle beletrie se orientuje na historii a kulturní dějiny s přesahem do ostatních společenskovědních oborů.
V hlavní ediční řadě vycházejí díla, jejichž autory nakladatelství považuje za kmenové a zároveň čtenářsky nejúspěšnější – jde například o prózy německého spisovatele Bernharda Schlinka či romány Američana Paula Austera. Vedle zahraničních prozaiků jsou zastoupeni i domácí autoři, například Edgar Dutka, Eda Kriseová, Lenka Procházková, Jan Vávra či Martin Komárek.

Na českou i světovou historiografii je zaměřena edice Obzor. V edici Střed, orientované na současnou moderní beletrii a esejistiku, vycházeji mj. prózy světoznámého rakouského spisovatele Thomase Bernharda, eseje Gillesa Lipovetského, tvorba Jeana Améryho a dalších autorů. Edice Dílo Milady Součkové uvedla ve třinácti svazcích kompletní prozaické, básnické a dramatické dílo této velké české spisovatelky.

www.prostor-nakladatelstvi.cz


Prostor - Nejnovější knihy

knihaRaději zešílet v divočině knihaPříběh ztracené holčičky knihaPříběhy Corsa rosa knihaMost přes řeku Něroč a jiné prózy

Prostor - Související články

Hity Velkého knižního čtvrtka – jaro 2018 I.

Velky knizni ctvrtek

A je tu opět jedna z pravidelných velkých knižních akcí. Jaká? Pokud jste hádali Velký knižní čtvrtek, měli jste pravdu. Dne 15. března se na pultech knihkupectví objevilo rovnou 15 hitů jarní knižní sezóny. Níže si představíme prvních sedm vybraných knih napříč žánry.

Ženy a muži v problémech – nejčastěji s láskou

Zeny-a-muzi-v-problemech

Láska umí být krásná, ale i velmi bolestivá a zákeřná. A někdy prostě vyprchá. V různých podobách se dotýká i hrdinů našich dnešních tipů. Prožívejte s nimi jejich strasti a životní kotrmelce v těchto citlivých a laskavých příbězích.

Autobiografické povídky o tragických osudech

Most pres reku Neroc a jine prozy

Zapomenutý a znovuobjevený ruský spisovatel Leonid Cypkin, který zaujal čtenáře Létem v Baden-Badenu, se opět vrací na scénu. A to prostřednictvím souboru povídek, které zachycují tragické osudy autora a jeho rodiny.

Osm knižních překvapení

velky-knizni-ctvrtek-2018

Březen přede dveřmi. A s ním na ně – již po třinácté – klepe blížící se Velký knižní čtvrtek. Událost, jejíž existence a stále stoupající obliba jsou dokladem vzrůstajícího zájmu veřejnosti o knižní produkci. Jaké nové knihy pro potěchu čtenářů tentokrát přichystal?

Hity Velkého knižního čtvrtku – podzim 2017 II.

Velky knizni ctvrtek

Minulý týden jsme vám představili první várku knih, které se na pultech knihkupectví objevily 19. října v rámci akce Velký knižní čtvrtek. Níže si představíme dalších pět vybraných titulů napříč žánry.