Nakladatel: Prostor

Nakladatelství PROSTOR vzniklo v prosinci roku 1989 jako přímý pokračovatel samizdatové edice Prostor a stejnojmenné revue, která vycházela od roku 1982 v nepravidelných periodách. Nakladatelství se hlásí k hodnotám evropského liberalismu.
Vedle beletrie se orientuje na historii a kulturní dějiny s přesahem do ostatních společenskovědních oborů.
V hlavní ediční řadě vycházejí díla, jejichž autory nakladatelství považuje za kmenové a zároveň čtenářsky nejúspěšnější – jde například o prózy německého spisovatele Bernharda Schlinka či romány Američana Paula Austera. Vedle zahraničních prozaiků jsou zastoupeni i domácí autoři, například Edgar Dutka, Eda Kriseová, Lenka Procházková, Jan Vávra či Martin Komárek.

Na českou i světovou historiografii je zaměřena edice Obzor. V edici Střed, orientované na současnou moderní beletrii a esejistiku, vycházeji mj. prózy světoznámého rakouského spisovatele Thomase Bernharda, eseje Gillesa Lipovetského, tvorba Jeana Améryho a dalších autorů. Edice Dílo Milady Součkové uvedla ve třinácti svazcích kompletní prozaické, básnické a dramatické dílo této velké české spisovatelky.

www.prostor-nakladatelstvi.cz

Prostor - Nejnovější knihy

knihaTíživá láska knihaVeselice aneb Kostlivec ve skříni knihaLáska v temné ulici knihaOsudová past

Prostor - Související články

Hity Velkého knižního čtvrtku – podzim 2018 I.

Velky knizni ctvrtek

Půlrok uplynul jako voda a nejen knihomolové ocení pravidelnou akci v podobě Velkého knižního čtvrtku. Na pultech knihkupectví se dnes, tedy 18. října, objevilo patnáct podzimních hitů napříč žánry a od různých nakladatelů. Pojďme si představit prvních šest titulů.

Vypravěčský mistr William Maugham

Veselice aneb kostlivec ve skrini

Anglický klasik William Maugham dokázal ve svých dílech perfektně vykreslit psychologii postav a kniha Veselice není výjimkou. Její děj zasadil do prostředí umělců a lidí z vyšších vrstev a skvěle popsal společenské prostředí a hlavní postavy.

Proslulé povídky v novém kabátu

laska_v_temne_ulici_shawn

Objevte sbírku povídek židovského emigranta, který svými romány dobyl poválečný svět. Dílo klasika Irwina Shawa by nemělo chybět v knihovně milovníka bestsellerů.  Kniha Láska v temné ulici nabízí devět barvitých příběhů, které vás okouzlí.

Thúkýdidova past

Osudova past

Politolog a poradce pro oblast jaderných zbraní a terorismu Graham Allison se zabývá otázkou, zda aktuální situace ve světě a role Číny a Spojených států amerických nepovedou opět k válce. Své závěry staví na shodné dynamice, která už dvanáctkrát vedla k válečným konfliktům.

Z českých luhů a hájů

Tipy_Z ceskych luhu a haju

Dnes tu máme tři pěkné tipy pro milovníky českých románů a povídek. Pro začátek zkuste jeden napínavý příběh z naší historie, pokračujte souborem próz rozhlasového autora a nakonec si dopřejte vtipné povídky o zdánlivě obyčejných osudech.