Nakladatel: Prostor

Nakladatelství PROSTOR vzniklo v prosinci roku 1989 jako přímý pokračovatel samizdatové edice Prostor a stejnojmenné revue, která vycházela od roku 1982 v nepravidelných periodách. Nakladatelství se hlásí k hodnotám evropského liberalismu.
Vedle beletrie se orientuje na historii a kulturní dějiny s přesahem do ostatních společenskovědních oborů.
V hlavní ediční řadě vycházejí díla, jejichž autory nakladatelství považuje za kmenové a zároveň čtenářsky nejúspěšnější – jde například o prózy německého spisovatele Bernharda Schlinka či romány Američana Paula Austera. Vedle zahraničních prozaiků jsou zastoupeni i domácí autoři, například Edgar Dutka, Eda Kriseová, Lenka Procházková, Jan Vávra či Martin Komárek.

Na českou i světovou historiografii je zaměřena edice Obzor. V edici Střed, orientované na současnou moderní beletrii a esejistiku, vycházeji mj. prózy světoznámého rakouského spisovatele Thomase Bernharda, eseje Gillesa Lipovetského, tvorba Jeana Améryho a dalších autorů. Edice Dílo Milady Součkové uvedla ve třinácti svazcích kompletní prozaické, básnické a dramatické dílo této velké české spisovatelky.

www.prostor-nakladatelstvi.cz

Prostor - Nejnovější knihy

knihaDny opuštění knihaSedm let v Africe knihaOsud tažných ptáků knihaMiss exitus

Prostor - Související články

Co říct o knize, kterou jsem nepřečetl

uvod-timothy-snyder

„V určitý moment jsem si myslel, že mám skoro hotový rukopis knihy o současném Rusku, Ukrajině a Evropě; pak jsem si ale uvědomil, že téma má oproti původním plánům mnohem více společného s Velkou Británií a Spojenými státy,“ píše v závěrečné části své knihy její autor. O knize a autorovi, stejně jako o zmíněných zemích,

Nenechte si ujít v týdnu od 27. května do 2. června 2019

nenechte_si_ujit

Čas běží jako voda a máme před sebou poslední květnový týden. Pokud jde o literární akce, příští týden se jich opět koná mnoho. Můžete například zajít na křest knihy Markéty Harasimové či na besedu o nové knize Timothy Snydera.

Svět knihy – pátek 10. 5. 2019

svet-nahled

Na Výstavišti Praze Holešovicích opět v druhém květnovém víkendu proběhl největší knižní veletrh v Česku, Svět knihy. Tématem 25. ročníku byla Paměť a vzpomínky, hostem Latinská Amerika. Samozřejmě jsme si jej nenechali ujít…

Vzpomínky z lágrů

Portrety v ostnatem dratu_uvodni

Vadim Delone byl poslán do lágru za demonstraci proti okupaci Československa. Jeho kniha vzpomínek na pobyt v pracovním táboře na Sibiři zahrnuje nejen zápisky rozmanitého stylu, ale i verše psané na zakázku pro spoluvězně.

Nenechte si ujít v týdnu od 18. do 24. března 2019

nenechte_si_ujit

Tento týden v rámci Velkého knižního čtvrtku vyšlo 15 knižních novinek. A příští týden se v Brně koná setkání s některými z autorů těchto novinek. Kromě toho se také můžete stavit i na literární čaj se spisovatelkou Milenou Štráfeldovou či na besedu a autogramiádu ke knize Raději zešílet v divočině.