Nakladatel: Prostor

Nakladatelství PROSTOR vzniklo v prosinci roku 1989 jako přímý pokračovatel samizdatové edice Prostor a stejnojmenné revue, která vycházela od roku 1982 v nepravidelných periodách. Nakladatelství se hlásí k hodnotám evropského liberalismu.
Vedle beletrie se orientuje na historii a kulturní dějiny s přesahem do ostatních společenskovědních oborů.
V hlavní ediční řadě vycházejí díla, jejichž autory nakladatelství považuje za kmenové a zároveň čtenářsky nejúspěšnější – jde například o prózy německého spisovatele Bernharda Schlinka či romány Američana Paula Austera. Vedle zahraničních prozaiků jsou zastoupeni i domácí autoři, například Edgar Dutka, Eda Kriseová, Lenka Procházková, Jan Vávra či Martin Komárek.

Na českou i světovou historiografii je zaměřena edice Obzor. V edici Střed, orientované na současnou moderní beletrii a esejistiku, vycházeji mj. prózy světoznámého rakouského spisovatele Thomase Bernharda, eseje Gillesa Lipovetského, tvorba Jeana Améryho a dalších autorů. Edice Dílo Milady Součkové uvedla ve třinácti svazcích kompletní prozaické, básnické a dramatické dílo této velké české spisovatelky.

www.prostor-nakladatelstvi.cz

Prostor - Nejnovější knihy

knihaAnglické roky knihaA nezapomeň na labutě! knihaDny opuštění knihaSedm let v Africe

Prostor - Související články

Pátrání po hypotetické vraždě

Anglicke roky_uvodni

Kniha Anglické roky jsou nejslavnějším románem rakouského spisovatele Norberta Gstreina. Vyprávějí v podstatě detektivní příběh, jehož děj se odehrává zčásti za druhé světové války a zčásti několik desetiletí po ní.

Válka a svět po ní

Ve-stinu-valky

Druhá světová válka poznamenala až příliš životů. Někteří se z jejího běsnění nikdy nevzpamatovali. Dnes vám přiblížíme, co zakoušely ženy v sibiřských gulazích, jak po válce vypadalo město Oslo, i jakou vlnu nevole dokáže vyvolat blízký vztah Angličanky a zajatého Němce.

Hrdinové v mezních situacích

osoby

Psychicky nemocní bratři, vědec stíhaný etickými otázkami, nelehký úděl pracovnice hospicu a mnoho dalších složitých, místy až neuvěřitelných osudů vám přinášíme v našich dnešních tipech. Začtěte se do šestice knih o reálných i románových hrdinech, kteří to v životě nemají jednoduché.

Ženské hrdinky a jejich problémy

Zeny-o-zenach

Hlavní pojítko vybraných románů představují ženské hrdinky, které se musí vypořádat se životními překážkami. Ať už se jedná o děsivou rodinnou minulost, svázání společenskými pravidly či rozpad manželství a rodinných hodnot.

Metafora neuspokojivého života v postdiktatuře

Mlha nad Iquique

Chilský spisovatel Diego Zúniga byl v roce 2017 zařazen mezi třicet devět nejlepších latinskoamerických spisovatelů do čtyřiceti let. Čeští čtenáři mají nyní šanci přečíst si jeho novelu, kde se střídají lyrické pasáže a popis pusté krajiny s jednoduchým dějem.