Nakladatel: Prostor

Nakladatelství PROSTOR vzniklo v prosinci roku 1989 jako přímý pokračovatel samizdatové edice Prostor a stejnojmenné revue, která vycházela od roku 1982 v nepravidelných periodách. Nakladatelství se hlásí k hodnotám evropského liberalismu.
Vedle beletrie se orientuje na historii a kulturní dějiny s přesahem do ostatních společenskovědních oborů.
V hlavní ediční řadě vycházejí díla, jejichž autory nakladatelství považuje za kmenové a zároveň čtenářsky nejúspěšnější – jde například o prózy německého spisovatele Bernharda Schlinka či romány Američana Paula Austera. Vedle zahraničních prozaiků jsou zastoupeni i domácí autoři, například Edgar Dutka, Eda Kriseová, Lenka Procházková, Jan Vávra či Martin Komárek.

Na českou i světovou historiografii je zaměřena edice Obzor. V edici Střed, orientované na současnou moderní beletrii a esejistiku, vycházeji mj. prózy světoznámého rakouského spisovatele Thomase Bernharda, eseje Gillesa Lipovetského, tvorba Jeana Améryho a dalších autorů. Edice Dílo Milady Součkové uvedla ve třinácti svazcích kompletní prozaické, básnické a dramatické dílo této velké české spisovatelky.

www.prostor-nakladatelstvi.cz


Prostor - Nejnovější knihy

knihaPříběh nového jména knihaPřípad Sant\'Ambrogio knihaPříběh zbloudilé kulky knihaSvědomí proti násilí

Prostor - Související články

Reálný příběh vraždících jeptišek

pripad_saint_ambrogio

Vraždící jeptišky? Sex v klášteře? Zneužívání a podvody? Připadají vám tato témata jako vylovená z béčkového detektivního románu? Pak se nenechte mýlit, jedná se o seriózní vědeckou historickou studii německého církevního historika.

Sáhněte po české tvorbě

karluv

Dnes vám představíme trojici knih ryze české produkce. Vzpomínky populárního učitele, popřevratová euforie, či román z poválečného pohraničí vás provedou rozmanitou minulostí naší země. Začtěte se do příběhů plných zvratů a lidskosti.

Romány inspirované skutečnými osobami

biografie-perex

Nejlepší příběhy píše sám život. Přesvědčit se můžete v dnešních knižních tipech, ve kterých vám představíme čtyři nové knihy, které zachycují životní osudy skutečně žijících lidí. Načerpejte novou životní inspiraci.

Vzpomínky na holokaust

co_odval_dym

Miloš Bondy byl transportován do koncentračního tábora spolu se svými rodiči, když mu bylo šestnáct let. Přežil několik přesunů do jiných koncentračních i vyhlazovacích táborů a nakonec se dožil konce války. Své vzpomínky líčí v knize s poetickým a zároveň děsivým názvem Co odvál dým.

Svědomí proti násilí

Stefan Zweig_Svedomi proti nasili

Kniha Svědomí proti násilí Stefana Zweiga nám už desítky let připomíná, že Západ nestojí na ekonomickém růstu, konzumu nebo vyprázdněných byrokratických pravidlech, ale na těžce vybojovaných a prožitých hodnotách.