Nakladatel: Prostor

Nakladatelství PROSTOR vzniklo v prosinci roku 1989 jako přímý pokračovatel samizdatové edice Prostor a stejnojmenné revue, která vycházela od roku 1982 v nepravidelných periodách. Nakladatelství se hlásí k hodnotám evropského liberalismu.
Vedle beletrie se orientuje na historii a kulturní dějiny s přesahem do ostatních společenskovědních oborů.
V hlavní ediční řadě vycházejí díla, jejichž autory nakladatelství považuje za kmenové a zároveň čtenářsky nejúspěšnější – jde například o prózy německého spisovatele Bernharda Schlinka či romány Američana Paula Austera. Vedle zahraničních prozaiků jsou zastoupeni i domácí autoři, například Edgar Dutka, Eda Kriseová, Lenka Procházková, Jan Vávra či Martin Komárek.

Na českou i světovou historiografii je zaměřena edice Obzor. V edici Střed, orientované na současnou moderní beletrii a esejistiku, vycházeji mj. prózy světoznámého rakouského spisovatele Thomase Bernharda, eseje Gillesa Lipovetského, tvorba Jeana Améryho a dalších autorů. Edice Dílo Milady Součkové uvedla ve třinácti svazcích kompletní prozaické, básnické a dramatické dílo této velké české spisovatelky.

www.prostor-nakladatelstvi.cz

Prostor - Nejnovější knihy

knihaSedm let v Africe knihaOsud tažných ptáků knihaNejlepší léta slečny Jean Brodieové knihaNa ostří nože

Prostor - Související články

Vzpomínky z lágrů

Portrety v ostnatem dratu_uvodni

Vadim Delone byl poslán do lágru za demonstraci proti okupaci Československa. Jeho kniha vzpomínek na pobyt v pracovním táboře na Sibiři zahrnuje nejen zápisky rozmanitého stylu, ale i verše psané na zakázku pro spoluvězně.

Nenechte si ujít v týdnu od 18. do 24. března 2019

nenechte_si_ujit

Tento týden v rámci Velkého knižního čtvrtku vyšlo 15 knižních novinek. A příští týden se v Brně koná setkání s některými z autorů těchto novinek. Kromě toho se také můžete stavit i na literární čaj se spisovatelkou Milenou Štráfeldovou či na besedu a autogramiádu ke knize Raději zešílet v divočině.

Hity Velkého knižního čtvrtku – jaro 2019 I.

Velky knizni ctvrtek

Vášniví čtenáři a knihomolové mají zajisté březen spojený s významnou událostí, konkrétně s Velkým knižním čtvrtkem. Na pultech knihkupectví se objevilo najednou 15 titulů napříč žánry. V prvním článku vám představíme osm z nich.

Hledání smyslu života po návratu z války

Na ostri noze_uvodni

V románu Na ostří nože se mladý muž vrací z války. Není však schopen návratu do společnosti a smysl života hledá ve východní filosofii. Autor vstupuje do knihy jako přítel svých postav.

Chvilka jen pro ženy

RuzeVKnize

Milé dámy, máme tu pro vás malý dárek k MDŽ – čtyři bezvadné tipy na romány pro ženy. Jsou plné lásky, starostí i radosti, dojetí a humoru. Jistě vám zpříjemní nejedno odpoledne.