Nakladatel: Prostor

Nakladatelství PROSTOR vzniklo v prosinci roku 1989 jako přímý pokračovatel samizdatové edice Prostor a stejnojmenné revue, která vycházela od roku 1982 v nepravidelných periodách. Nakladatelství se hlásí k hodnotám evropského liberalismu.
Vedle beletrie se orientuje na historii a kulturní dějiny s přesahem do ostatních společenskovědních oborů.
V hlavní ediční řadě vycházejí díla, jejichž autory nakladatelství považuje za kmenové a zároveň čtenářsky nejúspěšnější – jde například o prózy německého spisovatele Bernharda Schlinka či romány Američana Paula Austera. Vedle zahraničních prozaiků jsou zastoupeni i domácí autoři, například Edgar Dutka, Eda Kriseová, Lenka Procházková, Jan Vávra či Martin Komárek.

Na českou i světovou historiografii je zaměřena edice Obzor. V edici Střed, orientované na současnou moderní beletrii a esejistiku, vycházeji mj. prózy světoznámého rakouského spisovatele Thomase Bernharda, eseje Gillesa Lipovetského, tvorba Jeana Améryho a dalších autorů. Edice Dílo Milady Součkové uvedla ve třinácti svazcích kompletní prozaické, básnické a dramatické dílo této velké české spisovatelky.

www.prostor-nakladatelstvi.cz

Prostor - Nejnovější knihy

kniha Příběh těch, co odcházejí, a těch, kteří zůstanou knihaKaždý něco tají knihaŽila jsem s oddaným komunistou knihaSlunce mrtvých

Prostor - Související články

Hity Velkého knižního čtvrtku – podzim 2017 II.

Velky knizni ctvrtek

Minulý týden jsme vám představili první várku knih, které se na pultech knihkupectví objevily 19. října v rámci akce Velký knižní čtvrtek. Níže si představíme dalších pět vybraných titulů napříč žánry.

Jak vznikla ruská pseudomoderní autokracie?

cim_mene_vite

Známý publicista ve své nové knize vysvětluje, jak se ruské nakročení směrem k liberální demokracii zvrhlo do podoby pseudomoderní autokracie. Barvitě líčí hluboké změny ve společnosti a hospodářský marasmus.

Hity Velkého knižního čtvrtku – podzim 2017 I.

Velky knizni ctvrtek

A je tu opět jedna z pravidelných velkých knižních akcí. Jaká? Pokud jste hádali Velký knižní čtvrtek, měli jste pravdu. Dne 19. října se na pultech knihkupectví objevilo rovnou 16 hitů podzimní knižní sezóny. Níže si představíme prvních šest vybraných knih napříč žánry.

Nářek nad smrtí Ruska

Slunce mrtvych

Kniha Slunce mrtvých představuje prozaický nářek nad zkázou Ruska, o kterou se zasloužila občanská válka ve dvacátých letech. Autor líčí zpustošený Krym, důsledky války pro Rusko a do knihy zakomponoval i autobiografické prvky.

Osudy skutečných lidí

osoby

Jak krásné je ztratit se v příběhu (se šťastným koncem, samozřejmě) o lidech, kteří existovali jen ve spisovatelově fantazii. Skutečný život tak růžový a krásný není. Ale i tak stojí za to si příběhy skutečných lidí přečíst. Když pro nic jiného, tak pro zodpovězení otázky, co je k jejich jednání vedlo…