Nakladatel: Prostor

Nakladatelství PROSTOR vzniklo v prosinci roku 1989 jako přímý pokračovatel samizdatové edice Prostor a stejnojmenné revue, která vycházela od roku 1982 v nepravidelných periodách. Nakladatelství se hlásí k hodnotám evropského liberalismu.
Vedle beletrie se orientuje na historii a kulturní dějiny s přesahem do ostatních společenskovědních oborů.
V hlavní ediční řadě vycházejí díla, jejichž autory nakladatelství považuje za kmenové a zároveň čtenářsky nejúspěšnější – jde například o prózy německého spisovatele Bernharda Schlinka či romány Američana Paula Austera. Vedle zahraničních prozaiků jsou zastoupeni i domácí autoři, například Edgar Dutka, Eda Kriseová, Lenka Procházková, Jan Vávra či Martin Komárek.

Na českou i světovou historiografii je zaměřena edice Obzor. V edici Střed, orientované na současnou moderní beletrii a esejistiku, vycházeji mj. prózy světoznámého rakouského spisovatele Thomase Bernharda, eseje Gillesa Lipovetského, tvorba Jeana Améryho a dalších autorů. Edice Dílo Milady Součkové uvedla ve třinácti svazcích kompletní prozaické, básnické a dramatické dílo této velké české spisovatelky.

www.prostor-nakladatelstvi.cz

Prostor - Nejnovější knihy

knihaRozhovory přes rozbouřené doby knihaPláž v noci knihaTemná dcera knihaJako v nebi, jenže jinak

Prostor - Související články

Ukázka z knihy Pláž v noci (Elena Ferrante)

Plaz v noci

Ztracená panenka Celina zažívá v noci na pláži temná dobrodružství a prožívá samé negativní emoce. To se mění s východem slunce. Knihu doprovází bohaté ilustrace, které vytvořila jedna z nejžádanějších evropských ilustrátorek.

Povídky, rozhovory, zápisky, poznámky, eseje

Leaning Pen on Notebooks

O Vánocích bychom měli zpomalit, uklidnit se a užít si svůj čas pokojně. Právě k tomu může být velice dobrým společníkem kniha, která je stručná, čtivá, osobní a má komorní atmosféru. Přesně takové jsou dnešní povídky, rozhovory, zápisky, poznámky i eseje.

Nenechte si ujít do konce roku 2019

nenechte_si_ujit

Vánoce a konec roku už jsou doslova za dveřmi. Jestli si chcete od všudypřítomného shonu na chvíli odpočinout, máte před svátky ještě několik příležitostí. Můžete zajít například na besedu a autogramiádu známého youtubera Kovyho, který vydal knížku pohádek, nebo na autorské čtení Aleše Palána.

Nenechte si ujít v týdnu od 2. do 8. prosince 2019

nenechte_si_ujit

Když nám počasí moc nepřeje, není nic lepšího, než si zajít někam za literaturou. Příští týden se konají hned dvě setkání v rámci cyklu Spisovatelé do knihoven, a to v Praze a v Brně. A v Českých Budějovicích vás potěší další LiStOVáNí.

Romány oživující historii

historicke-romany

Prostřednictvím vybraných románů se čtenáři přenesou do dob minulých. Zažijí hon na čarodějnice čimilostná vzplanutí, poznají život československých legionářů, usednou ke stolu s Adolfem Hitlerem a budou svědky smrti Albrechta z Valdštejna.