Nakladatel: Prostor

Nakladatelství PROSTOR vzniklo v prosinci roku 1989 jako přímý pokračovatel samizdatové edice Prostor a stejnojmenné revue, která vycházela od roku 1982 v nepravidelných periodách. Nakladatelství se hlásí k hodnotám evropského liberalismu.
Vedle beletrie se orientuje na historii a kulturní dějiny s přesahem do ostatních společenskovědních oborů.
V hlavní ediční řadě vycházejí díla, jejichž autory nakladatelství považuje za kmenové a zároveň čtenářsky nejúspěšnější – jde například o prózy německého spisovatele Bernharda Schlinka či romány Američana Paula Austera. Vedle zahraničních prozaiků jsou zastoupeni i domácí autoři, například Edgar Dutka, Eda Kriseová, Lenka Procházková, Jan Vávra či Martin Komárek.

Na českou i světovou historiografii je zaměřena edice Obzor. V edici Střed, orientované na současnou moderní beletrii a esejistiku, vycházeji mj. prózy světoznámého rakouského spisovatele Thomase Bernharda, eseje Gillesa Lipovetského, tvorba Jeana Améryho a dalších autorů. Edice Dílo Milady Součkové uvedla ve třinácti svazcích kompletní prozaické, básnické a dramatické dílo této velké české spisovatelky.

www.prostor-nakladatelstvi.cz


Prostor - Nejnovější knihy

knihaRybářská chata knihaTakové maličkosti knihaPočkej na moře knihaKocour, který zachraňoval knihy

Prostor - Související články

Historie – románová i skutečná

zajimava-historie

V dnešních tipech se podíváme do historie. Představíme vám jediný román R. M. Rilkeho, příběh o Marii Florkowské z pera Gabrielly Saabové, vědecky fundovaný životopis malíře Oskara Kokoschky a novinku irské autorky Claire Keeganové.

Ukázka z knihy Rybářská chata (Stein Torleif Bjella)

rybarska chata uvod

Na sobotní poledne jsme pro vás dnes připravili ukázku z nového románu, který zdaleka nepojednává pouze o rybaření. Hlavnímu hrdinovi se totiž kromě rad ohledně rybolovu dostává také mnohých rad o životě samotném.

Krátké zamyšlení o odpadu

Opatrilova_Kratke zamysleni o odpadu

Přemýšlím, proč v Databázi knih existuje tlačítko odpad. Jeho existence mě zneklidňuje. A ještě víc mě zneklidňuje člověk, který tlačítko odpad zmáčkne. To tlačítko mě přinutilo k zamyšlení nad celou substancí hodnocení. Proč vůbec existuje?

Ukázka z knihy Kocour, který zachraňoval knihy (Sósuke Nacukawa)

kocour uvodni

Na nedělní odpoledne jsme pro vás připravili ukázku z románu, který potěší nejenom dospělé, ale i dospívající čtenáře. Zavítejte společně s námi do světa milovníků knih, koček i fantasy příběhů. Podaří se Rintaróovi a jeho kocourovi zachránit osamělé knihy?

Ukázka z knihy Počkej na moře (Veronika Opatřilová)

pockej na more uvodni

Pro nedělní ukázku z knihy jsme dnes vybrali prozaické dílo české autorky Veroniky Opatřilové. S nádechem balady líčí milostný vztah dvou mužů v době, kdy už sice homosexualita nebyla trestným činem, ale i přesto se musí vypořádat s mnoha předsudky a dávkou nepochopení.