Nakladatel: Prostor

Nakladatelství PROSTOR vzniklo v prosinci roku 1989 jako přímý pokračovatel samizdatové edice Prostor a stejnojmenné revue, která vycházela od roku 1982 v nepravidelných periodách. Nakladatelství se hlásí k hodnotám evropského liberalismu.
Vedle beletrie se orientuje na historii a kulturní dějiny s přesahem do ostatních společenskovědních oborů.
V hlavní ediční řadě vycházejí díla, jejichž autory nakladatelství považuje za kmenové a zároveň čtenářsky nejúspěšnější – jde například o prózy německého spisovatele Bernharda Schlinka či romány Američana Paula Austera. Vedle zahraničních prozaiků jsou zastoupeni i domácí autoři, například Edgar Dutka, Eda Kriseová, Lenka Procházková, Jan Vávra či Martin Komárek.

Na českou i světovou historiografii je zaměřena edice Obzor. V edici Střed, orientované na současnou moderní beletrii a esejistiku, vycházeji mj. prózy světoznámého rakouského spisovatele Thomase Bernharda, eseje Gillesa Lipovetského, tvorba Jeana Améryho a dalších autorů. Edice Dílo Milady Součkové uvedla ve třinácti svazcích kompletní prozaické, básnické a dramatické dílo této velké české spisovatelky.

www.prostor-nakladatelstvi.cz


Prostor - Nejnovější knihy

knihaProč Gabčík nestřílel knihaPříběh nového jména knihaPřípad Sant\'Ambrogio knihaPříběh zbloudilé kulky

Prostor - Související články

Československo za 2. světové války

tipy-uvod-obrazek

V posledních několika letech jsme slavili sérii výročí 70 let od událostí 2. světové války. Letos pak 75. výročí atentátu na říšského protektora Heydricha. Připomeňte si hrdinný odboj našich předků v dnes představených knihách.

Druhý díl Geniální přítelkyně

Pribeh noveho jmena 1

Hlavní hrdinky tetralogie Geniální přítelkyně se vracejí zpět. Tentokrát je čeká osudové léto, které jim přinese do života mnohé. Ponořte se do výpravného románu o ženském přátelství odehrávajícím se v Itálii v 60. letech, kdy tato země zažívala kulturní a hospodářský rozkvět.

Reálný příběh vraždících jeptišek

pripad_saint_ambrogio

Vraždící jeptišky? Sex v klášteře? Zneužívání a podvody? Připadají vám tato témata jako vylovená z béčkového detektivního románu? Pak se nenechte mýlit, jedná se o seriózní vědeckou historickou studii německého církevního historika.

Sáhněte po české tvorbě

karluv

Dnes vám představíme trojici knih ryze české produkce. Vzpomínky populárního učitele, popřevratová euforie, či román z poválečného pohraničí vás provedou rozmanitou minulostí naší země. Začtěte se do příběhů plných zvratů a lidskosti.

Romány inspirované skutečnými osobami

biografie-perex

Nejlepší příběhy píše sám život. Přesvědčit se můžete v dnešních knižních tipech, ve kterých vám představíme čtyři nové knihy, které zachycují životní osudy skutečně žijících lidí. Načerpejte novou životní inspiraci.