Nakladatel: Prostor

Nakladatelství PROSTOR vzniklo v prosinci roku 1989 jako přímý pokračovatel samizdatové edice Prostor a stejnojmenné revue, která vycházela od roku 1982 v nepravidelných periodách. Nakladatelství se hlásí k hodnotám evropského liberalismu.
Vedle beletrie se orientuje na historii a kulturní dějiny s přesahem do ostatních společenskovědních oborů.
V hlavní ediční řadě vycházejí díla, jejichž autory nakladatelství považuje za kmenové a zároveň čtenářsky nejúspěšnější – jde například o prózy německého spisovatele Bernharda Schlinka či romány Američana Paula Austera. Vedle zahraničních prozaiků jsou zastoupeni i domácí autoři, například Edgar Dutka, Eda Kriseová, Lenka Procházková, Jan Vávra či Martin Komárek.

Na českou i světovou historiografii je zaměřena edice Obzor. V edici Střed, orientované na současnou moderní beletrii a esejistiku, vycházeji mj. prózy světoznámého rakouského spisovatele Thomase Bernharda, eseje Gillesa Lipovetského, tvorba Jeana Améryho a dalších autorů. Edice Dílo Milady Součkové uvedla ve třinácti svazcích kompletní prozaické, básnické a dramatické dílo této velké české spisovatelky.

www.prostor-nakladatelstvi.cz

Prostor - Nejnovější knihy

knihaNáš černobílý svět knihaTéměř nesmrtelná láska knihaPetr Brukner knihaV nebi je pusto

Prostor - Související články

Krátké čtení

kratke-cteni-nahled

Toto pondělí pro vás máme výběr z krátkých příběhů – budou mezi nimi filozoficky zaměřené povídky a novely, příběhy slavných lidí, kteří se dokázali vypracovat z nuly na vrchol, i blog plný vzpomínek jedné psychiatričky.

Proč je současné Rusko takové a proč nemůže být jiné

Mrazik s pendrekem v ruce

Český novinář ve své nové publikaci přibližuje na konkrétních příkladech a událostech důvody, proč nemůže v Rusku fungovat demokracie. Poukazuje na kořeny současného Ruska a přidává i své vlastní zkušenosti z dob, kdy tu žil.

Ukázka z knihy Téměř nesmrtelná láska (Andrea Sedláčková)

Temer nesmrtelna laska

Vášnivý vztah režisérky Martiny se postupně mění v milostný zápas. Hrdince navíc do života zasáhne příprava filmu o Milanu Kunderovi. A zatímco jeho sledovali agenti StB, Martina za pomoci moderních vymožeností odhaluje nevěry a milenky svého partnera.

Nenechte si ujít v týdnu od 8. do 14. listopadu 2021

nenechte_si_ujit

Příští týden je svátek svatého Martina, a tak se dá podle pranostiky čekat první sníh. Jestli opravdu přijde, uvidíme, mezitím se ale můžeme podívat, které literární akce se v tomto týdnu konají. Těšit se můžete na autogramiádu Zdeňka Pohlreicha či křest knihy o tenistu Rogeru Federerovi.

Biografické příběhy z celého světa

biografie-cestopisy-nahled

Dnes na vás čekají tipy na šest kvalitních biografií. Každý si přijde na to své – nezáleží na tom, zda vás zajímají osobnosti z hudební či filmové branže, nebo si raději čtete o adrenalinových výpravách do exotických zemí.