Nakladatel: Vyšehrad

Nakladatelství Vyšehrad od založení v roce 1934 sídlilo na Karlově náměstí v Praze 2. Dnes má své sídlo na Žižkově, poblíž nepřehlédnutelného televizního vysílače a kostela sv. Prokopa. Se svými zhruba 80 tituly ročně se řadí mezi dvacítku největších českých nakladatelů. V řadě tematických oblastí – v historii a literatuře faktu, ve filosofii a teologii, v beletrii, zahrnující jak prózu, tak poezii, v dárkových publikacích, v kuchařkách a knihách věnovaných otázkám zdraví – se snažíme nabídnout vám kvalitní literaturu novou i léty prověřenou. Reagujeme na to, co vás zajímá, sledujeme také trendy významných zahraničních nakladatelů a jejich čtenářů.
Kromě tradičních edic, jako je Historica, Studium, Reflexe, Teologie jsme pro vás vytvořili edice nové: Velké postavy českých dějin, Dějiny idejí, Dějiny Evropy, Kulturní historii, Krystal, Světová náboženství, Čtení u krbu, Harmonii a Světovou prózu.

Snažíme se, aby pro vás nákup našich knih byl co nejjednodušší. Najdete je ve všech významnějších knihkupectvích v celé České republice, kde je naši obchodní zástupci spolu s dalšími distribucemi pravidelně doplňují. K mání jsou vyšehradské tituly samozřejmě také v našem internetovém obchodě na adrese www.ivysehrad.cz, kde je lze získat s příjemnými slevami, podobně jako v našem prodejním skladu v pražské Štěrboholské ulici.
O tom, co právě vzniká u psacích stolů našich autorů, překladatelů, redaktorů a výtvarníků, si můžete pravidelně přečíst v našem pololetním edičním plánu a v jeho menší verzi, v našem Čtení. Obojí najdete na našich stránkách a u svých knihkupců či v některých knihovnách.

www.ivysehrad.cz


Vyšehrad - Nejnovější knihy

knihaOni a já knihaPavoučí síť knihaTady vaše fatwa neplatí knihaKniha apokryfů

Vyšehrad - Související články

Žena dvou renesančních velmožů

polyxena

Polyxena z Pernštejna byla jednou z nejvýznamnějších žen české renesance. O životě této šlechtičny, o jejích světlých i temných stránkách vypráví biografická monografie české historičky.

Biograficky laděné tituly

gerbera

Dnešní knižní tipy přináší životopisnou literaturu osobností, které ovlivnily druhé. Ať se jedná o významné státníky, v uvozovkách obyčejné manželky, umělce nebo prostě jedince, jejichž osudy se řadí k těm neobyčejným.

Různé tváře Východu

vychod

Než se vydáte na prázdninovou cestu do cizích krajin, je vždy lepší si předem o dané zemi, místních zvycích, náboženství a kultuře něco nastudovat. Dnešní tipy přinášejí knihy z oblasti východních kultur a znalosti z nich načerpané se mohou hodit nejen na cesty.

Tvorba českých autorů

Tvorba ceskych autoru

Velká pozornost se věnuje aktuální tvorbě, a to především světové, méně pak české. Nicméně i starší česká literatura skrývá celou řadu klenotů, a právě několik z nich tvoří dnešní tipy. Nechte se oslovit klasiky a zajisté nebudete zklamáni.  

Zasoutěžte si o trampoty z venkovského sídla

Oni-a-ja-perex

Jaké strasti a slasti s sebou přináší koupě vesnické nemovitosti, kterou je navíc třeba zrekonstruovat? To vám svým nezaměnitelným humoristickým stylem přiblíží anglický autor Jerome Klapka Jerome, jehož román nyní vychází v novém překladu.