Nakladatel: Vyšehrad

Nakladatelství Vyšehrad od založení v roce 1934 sídlilo na Karlově náměstí v Praze 2. Dnes má své sídlo na Žižkově, poblíž nepřehlédnutelného televizního vysílače a kostela sv. Prokopa. Se svými zhruba 80 tituly ročně se řadí mezi dvacítku největších českých nakladatelů. V řadě tematických oblastí – v historii a literatuře faktu, ve filosofii a teologii, v beletrii, zahrnující jak prózu, tak poezii, v dárkových publikacích, v kuchařkách a knihách věnovaných otázkám zdraví – se snažíme nabídnout vám kvalitní literaturu novou i léty prověřenou. Reagujeme na to, co vás zajímá, sledujeme také trendy významných zahraničních nakladatelů a jejich čtenářů.
Kromě tradičních edic, jako je Historica, Studium, Reflexe, Teologie jsme pro vás vytvořili edice nové: Velké postavy českých dějin, Dějiny idejí, Dějiny Evropy, Kulturní historii, Krystal, Světová náboženství, Čtení u krbu, Harmonii a Světovou prózu.

Snažíme se, aby pro vás nákup našich knih byl co nejjednodušší. Najdete je ve všech významnějších knihkupectvích v celé České republice, kde je naši obchodní zástupci spolu s dalšími distribucemi pravidelně doplňují. K mání jsou vyšehradské tituly samozřejmě také v našem internetovém obchodě na adrese www.ivysehrad.cz, kde je lze získat s příjemnými slevami, podobně jako v našem prodejním skladu v pražské Štěrboholské ulici.
O tom, co právě vzniká u psacích stolů našich autorů, překladatelů, redaktorů a výtvarníků, si můžete pravidelně přečíst v našem pololetním edičním plánu a v jeho menší verzi, v našem Čtení. Obojí najdete na našich stránkách a u svých knihkupců či v některých knihovnách.

www.ivysehrad.cz


Vyšehrad - Nejnovější knihy

knihaČas mého života knihaDveře se otvírají knihaJan z Moravy knihaEbenová loutna

Vyšehrad - Související články

Zdokonalte se sami!

zdokonalte se

Zlozvyky, životní nespokojenost, neochota přijmout zodpovědnost za své činy, předsudky. Tyto a mnohé další neduhy trápí lidstvo odnepaměti. Nebuďte jako ostatní a začněte na sobě pracovat! Inspiraci a nemalou dávku motivace vám poskytnout knihy z dnešních knižních tipů.

Naučné výpravy do minulosti

TIpy_naucne vypravy_freephotosbank

S dnešními knihami zabrousíme do různých zajímavých koutů minulosti. Podíváme se do Austrálie i do Izraele, dozvíme se něco o tajných společnostech a závislosti na drogách ve třetí říši.

S mrazením v zádech

s_mrazenim_v_zadech

Napsání dobrého krimirománu je zřejmě královskou disciplínou literatury. Dnes vám představíme jeho nejlepší současné zástupce. Čekají vás hrátky se smrtí, vyšetřování hrůzných zločinů, nebo vpravdě bizarní prožitek klinické smrti. Neváhejte a pojďte se začíst!

Kriminální příběhy na pondělí

detektivka2

Zločin má mnoho tváří, stejně jako ti, jež mu čelí. Osamělí detektivové zkroušení životem nebo úspěšná autorka detektivek, která se nachomýtla ke skutečné vraždě. Ti všichni čekají na stránkách či v nahrávkách následujících titulů, aby vám mohli vyprávět své mrazivé příběhy.

Naučné nahlédnutí do historie

history

Celý život se učíme a nepřestáváme objevovat nové věci, doplňujeme mezery v našich vědomostech. Dnešní tipy jsou pro ty z vás, které zajímá historie a chtějí se dozvědět něco nového, či se na historické události podívat z jiné perspektivy.