Nakladatel: Vyšehrad

Nakladatelství Vyšehrad od založení v roce 1934 sídlilo na Karlově náměstí v Praze 2. Dnes má své sídlo na Žižkově, poblíž nepřehlédnutelného televizního vysílače a kostela sv. Prokopa. Se svými zhruba 80 tituly ročně se řadí mezi dvacítku největších českých nakladatelů. V řadě tematických oblastí – v historii a literatuře faktu, ve filosofii a teologii, v beletrii, zahrnující jak prózu, tak poezii, v dárkových publikacích, v kuchařkách a knihách věnovaných otázkám zdraví – se snažíme nabídnout vám kvalitní literaturu novou i léty prověřenou. Reagujeme na to, co vás zajímá, sledujeme také trendy významných zahraničních nakladatelů a jejich čtenářů.
Kromě tradičních edic, jako je Historica, Studium, Reflexe, Teologie jsme pro vás vytvořili edice nové: Velké postavy českých dějin, Dějiny idejí, Dějiny Evropy, Kulturní historii, Krystal, Světová náboženství, Čtení u krbu, Harmonii a Světovou prózu.

Snažíme se, aby pro vás nákup našich knih byl co nejjednodušší. Najdete je ve všech významnějších knihkupectvích v celé České republice, kde je naši obchodní zástupci spolu s dalšími distribucemi pravidelně doplňují. K mání jsou vyšehradské tituly samozřejmě také v našem internetovém obchodě na adrese www.ivysehrad.cz, kde je lze získat s příjemnými slevami, podobně jako v našem prodejním skladu v pražské Štěrboholské ulici.
O tom, co právě vzniká u psacích stolů našich autorů, překladatelů, redaktorů a výtvarníků, si můžete pravidelně přečíst v našem pololetním edičním plánu a v jeho menší verzi, v našem Čtení. Obojí najdete na našich stránkách a u svých knihkupců či v některých knihovnách.

www.ivysehrad.cz

Vyšehrad - Nejnovější knihy

knihaSonáta pro Miriam knihaNa rozhraní knihaJak předcházet rakovině a snižovat její riziko knihaTři muži ve člunu a na toulkách (audiokniha)

Vyšehrad - Související články

Zasoutěžte si o ilustrovaný motivační diář

hledani-diar-2017-perex

Hledáte diář na příští rok, ale nemíníte se spokojit s fádním jednobarevným kouskem? Motivující myšlenky Chalíla Džibrána a více než 100 barevných ilustrací Jiřiny Lockerové společně s týdenním kalendáriem by mohlo být to pravé.

Velcí autoři české i světové literatury

tipy_velci-autori-ceske-i-svetove-literatury

Připomeňme si společně úspěšná díla proslulých spisovatelů 20. století. Čtyři výjimeční muži nejsou již mezi námi, ale jejich odkaz žije dál v těch nejpůsobivějších příbězích.

Nenechte si ujít v týdnu od 28. listopadu do 4. prosince

nenechte_si_ujit

Listopad se vystřídá s prosincem a astronomická zima se zase o kousek přiblíží. I následující první adventní týden můžete strávit s literaturou – akcí s ní spojených je pro vás nachystáno více než dost.

Vydejte se prostřednictvím knih na cestu kolem světa

vyrazte_si_v_knihach_kolem_sveta

Cestování kolem světa je snem nejednoho muže či ženy. Naštěstí existují takové knižní tituly, jejichž prostřednictvím lze takovou cestu provést bez dlouhého čekání, snadno a rychle. Začtěte se do dnešních tipů, v nichž na vás čeká pětice kulturních i historicky laděných literárních zastávek.

Agenti a detektivové jako průvodci do podzimních plískanic

listi

Ke každé správné detektivce patří šero, mlha a trocha ponurého počasí. To vše aktuálně zažíváme na vlastní kůži, což nám pomůže  lépe se vcítit do pocitů hlavních hrdinů, kteří v dnešních tipech vyšetřují ty nejzávažnější zločiny.