Nakladatel: Vyšehrad

Nakladatelství Vyšehrad od založení v roce 1934 sídlilo na Karlově náměstí v Praze 2. Dnes má své sídlo na Žižkově, poblíž nepřehlédnutelného televizního vysílače a kostela sv. Prokopa. Se svými zhruba 80 tituly ročně se řadí mezi dvacítku největších českých nakladatelů. V řadě tematických oblastí – v historii a literatuře faktu, ve filosofii a teologii, v beletrii, zahrnující jak prózu, tak poezii, v dárkových publikacích, v kuchařkách a knihách věnovaných otázkám zdraví – se snažíme nabídnout vám kvalitní literaturu novou i léty prověřenou. Reagujeme na to, co vás zajímá, sledujeme také trendy významných zahraničních nakladatelů a jejich čtenářů.
Kromě tradičních edic, jako je Historica, Studium, Reflexe, Teologie jsme pro vás vytvořili edice nové: Velké postavy českých dějin, Dějiny idejí, Dějiny Evropy, Kulturní historii, Krystal, Světová náboženství, Čtení u krbu, Harmonii a Světovou prózu.

Snažíme se, aby pro vás nákup našich knih byl co nejjednodušší. Najdete je ve všech významnějších knihkupectvích v celé České republice, kde je naši obchodní zástupci spolu s dalšími distribucemi pravidelně doplňují. K mání jsou vyšehradské tituly samozřejmě také v našem internetovém obchodě na adrese www.ivysehrad.cz, kde je lze získat s příjemnými slevami, podobně jako v našem prodejním skladu v pražské Štěrboholské ulici.
O tom, co právě vzniká u psacích stolů našich autorů, překladatelů, redaktorů a výtvarníků, si můžete pravidelně přečíst v našem pololetním edičním plánu a v jeho menší verzi, v našem Čtení. Obojí najdete na našich stránkách a u svých knihkupců či v některých knihovnách.

www.ivysehrad.cz


Vyšehrad - Nejnovější knihy

knihaNedostižný komorník knihaDinosauři v Čechách knihaVaříme v remosce knihaKuchařka při onemocnění ledvin

Vyšehrad - Související články

Být dobrým rodičem…

Tipy_Rodice a deti_Sila modlitby

Dnešní tipy podávají pomocnou ruku rodičům, vychovatelům, pedagogům a všem těm, kteří se chtějí dozvědět něco více o mezilidských a rodinných vztazích a úskalích dospívání.

Životy slavných osobností

OtevrenaKniha

Slavný americký spisovatel George R. R. Martin řekl, že „čtenář prožije před svou smrtí tisíc životů. Člověk, který nikdy nečte, jen jeden“. Dnes si představíme knihy, z nichž každá vám „přidá do sbírky“ jeden neobyčejný život.

Putování napříč časem

Putovani-napric-casem

Před panujícím horkem je nejlépe se někam ukrýt. Proč ne třeba do historie. Můžete poznat slečnu Margaret na její cestě za svobodou. Nebo vyjet po boku pana Tancreda na obranu normanské Anglie. Či vás snad více zajímá slovutná Konstantinopol? Rozhodnutí je pouze na vás.

Neobyčejné životy běžných lidí

Libuse Koubska_Dedeckuv denik

Knihu Dědečkův deník připravila k vydání zkušená publicistka Libuše Koubská. Přináší v ní obraz dramatických a rozhodně ne černobílých dějin běžných lidí, jejich názorů, nadějí i zklamání, tragédií a pozitivních odkazů.

Také muži mají své dny

I-muzi-maji-sve-dny

Ačkoliv se úsloví „mít své dny“ traduje o ženách, také muži zažívají nepříjemné dny a mnohdy není vůbec jednoduché je ve zdraví překlenout. Přesvědčit se můžete v knihách od mistrů spisovatelů, kteří se se svými hrdiny ani trochu nemazlí.