Nakladatel: Vyšehrad

Nakladatelství Vyšehrad od založení v roce 1934 sídlilo na Karlově náměstí v Praze 2. Dnes má své sídlo na Žižkově, poblíž nepřehlédnutelného televizního vysílače a kostela sv. Prokopa. Se svými zhruba 80 tituly ročně se řadí mezi dvacítku největších českých nakladatelů. V řadě tematických oblastí – v historii a literatuře faktu, ve filosofii a teologii, v beletrii, zahrnující jak prózu, tak poezii, v dárkových publikacích, v kuchařkách a knihách věnovaných otázkám zdraví – se snažíme nabídnout vám kvalitní literaturu novou i léty prověřenou. Reagujeme na to, co vás zajímá, sledujeme také trendy významných zahraničních nakladatelů a jejich čtenářů.
Kromě tradičních edic, jako je Historica, Studium, Reflexe, Teologie jsme pro vás vytvořili edice nové: Velké postavy českých dějin, Dějiny idejí, Dějiny Evropy, Kulturní historii, Krystal, Světová náboženství, Čtení u krbu, Harmonii a Světovou prózu.
Snažíme se, aby pro vás nákup našich knih byl co nejjednodušší. Najdete je ve všech významnějších knihkupectvích v celé České republice, kde je naši obchodní zástupci spolu s dalšími distribucemi pravidelně doplňují. K mání jsou vyšehradské tituly samozřejmě také v našem internetovém obchodě na adrese www.ivysehrad.cz, kde je lze získat s příjemnými slevami, podobně jako v našem prodejním skladu v pražské Štěrboholské ulici.
O tom, co právě vzniká u psacích stolů našich autorů, překladatelů, redaktorů a výtvarníků, si můžete pravidelně přečíst v našem pololetním edičním plánu a v jeho menší verzi, v našem Čtení. Obojí najdete na našich stránkách a u svých knihkupců či v některých knihovnách.
www.ivysehrad.cz
Vyšehrad - Nejnovější knihy
Vyšehrad - Související články
Premiéra filmu, vernisáž výstavy, křest knihy. Slavnostní akce v rychlém sledu následující po sobě odkazují k jednomu jménu. Ke jménu výjimečného českého hudebního skladatele 18. století, k Josefu Myslivečkovi, jehož v Itálii, kde působil, nazývali Il Boemo.
Konec května se nezadržitelně blíží, ale i poslední květnové dny si můžete zpříjemnit různými literárními akcemi. Přijďte na uvedení nového románu Kateřiny Tučkové či na autorské čtení Pavly Horákové. A těšit se můžete i na live stream s Robertem Bryndzou.
Il Boemo. Touto přezdívkou Italové pojmenovali českého skladatele Josefa Myslivečka. Slyší-li dnes česká veřejnost označení Il Boemo, ví, kdo se za ním skrývá? Kdo byl Josef Mysliveček? Zřejmě nikoliv. Napravit tento lapsus má vydání Myslivečkovy monografie a podle ní natočený celovečerní film.
Publicisté jsou v posledních několika letech terčem mnohdy až nechutných útoků ze strany řady politiků. O to více si naši úctu a naše díky zasluhují žurnalisté, kteří pracují s plným nasazením a naplňují novinářskou etiku. Jedním z nich je bezesporu Tomáš Etzler. O něm a jeho nové knize se dočtete v naší reportáži.
I příští týden se v různých koutech naší země konají literární akce. A na co se můžete těšit? Koná se beseda o nové knize novináře Tomáš Etzlera, další LiStOVáNí či beseda k nové knize oblíbeného moderátora Vojtěcha Bernartského. Vybere si tak úplně každý.