Nakladatel: Vyšehrad

Nakladatelství Vyšehrad od založení v roce 1934 sídlilo na Karlově náměstí v Praze 2. Dnes má své sídlo na Žižkově, poblíž nepřehlédnutelného televizního vysílače a kostela sv. Prokopa. Se svými zhruba 80 tituly ročně se řadí mezi dvacítku největších českých nakladatelů. V řadě tematických oblastí – v historii a literatuře faktu, ve filosofii a teologii, v beletrii, zahrnující jak prózu, tak poezii, v dárkových publikacích, v kuchařkách a knihách věnovaných otázkám zdraví – se snažíme nabídnout vám kvalitní literaturu novou i léty prověřenou. Reagujeme na to, co vás zajímá, sledujeme také trendy významných zahraničních nakladatelů a jejich čtenářů.
Kromě tradičních edic, jako je Historica, Studium, Reflexe, Teologie jsme pro vás vytvořili edice nové: Velké postavy českých dějin, Dějiny idejí, Dějiny Evropy, Kulturní historii, Krystal, Světová náboženství, Čtení u krbu, Harmonii a Světovou prózu.

Snažíme se, aby pro vás nákup našich knih byl co nejjednodušší. Najdete je ve všech významnějších knihkupectvích v celé České republice, kde je naši obchodní zástupci spolu s dalšími distribucemi pravidelně doplňují. K mání jsou vyšehradské tituly samozřejmě také v našem internetovém obchodě na adrese www.ivysehrad.cz, kde je lze získat s příjemnými slevami, podobně jako v našem prodejním skladu v pražské Štěrboholské ulici.
O tom, co právě vzniká u psacích stolů našich autorů, překladatelů, redaktorů a výtvarníků, si můžete pravidelně přečíst v našem pololetním edičním plánu a v jeho menší verzi, v našem Čtení. Obojí najdete na našich stránkách a u svých knihkupců či v některých knihovnách.

www.ivysehrad.cz


Vyšehrad - Nejnovější knihy

knihaKniha apokryfů knihaTady vaše fatwa neplatí knihaKniha Ester knihaCizí země

Vyšehrad - Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 13. do 19. června 2016

192_big

V nadcházejícím týdnu se s literárními akcemi bez nadsázky roztrhl pytel. Než se rozprchnete na chaty, chalupy a do všech možných prázdninových destinací, vydejte se za poznáním na nějakou zajímavou akci. Třeba pro podpis světoznámého spisovatele nebo na zajímavou přednášku. 

Vyhrajte sbírku milostných básní

A-znovu-laska-perex

Začtete se rádi do romantických veršů? V tom případě vás, stejně jako ostatní milovníky lyrické poezie, jistě potěší nové vydání milostných básní známého básníka Jana Skácela. Neváhejte a začtěte se do této sbírky.

Nenechte si ujít v týdnu od 23. do 29. května 2016

192_big

Jaké akce spojené s knihami můžete v příštím týdnu navštívit? Vybrali jsme pro vás pozvánky, které potěší milovníky historie, zvířat či největšího českého velikána Cimrmana. A nechybí pozvánka na další čtení Klubu knihomolů – tentokrát si děti vyzkouší, jaké to je, být nevidomý.

Zpět do historie

old

V dnešních knižních tipech se podíváme do historie – ponoříme se do příběhů, z nichž některé jsou inspirovány skutečnými historickými postavami či událostmi a některé legendami.

Knihy pro osobní rozvoj

Tipy_Knihy pro osobni rozvoj

Dnes vám představíme čtyři naučné knihy, jejichž četbou obohatíte své znalosti a schopnosti. Seznámí vás s lékařskou sexuologií, odhalí vám počátky života, pomohou vám překonat osamělost nebo objevit váš skrytý talent.