Nakladatel: Vyšehrad

Nakladatelství Vyšehrad od založení v roce 1934 sídlilo na Karlově náměstí v Praze 2. Dnes má své sídlo na Žižkově, poblíž nepřehlédnutelného televizního vysílače a kostela sv. Prokopa. Se svými zhruba 80 tituly ročně se řadí mezi dvacítku největších českých nakladatelů. V řadě tematických oblastí – v historii a literatuře faktu, ve filosofii a teologii, v beletrii, zahrnující jak prózu, tak poezii, v dárkových publikacích, v kuchařkách a knihách věnovaných otázkám zdraví – se snažíme nabídnout vám kvalitní literaturu novou i léty prověřenou. Reagujeme na to, co vás zajímá, sledujeme také trendy významných zahraničních nakladatelů a jejich čtenářů.
Kromě tradičních edic, jako je Historica, Studium, Reflexe, Teologie jsme pro vás vytvořili edice nové: Velké postavy českých dějin, Dějiny idejí, Dějiny Evropy, Kulturní historii, Krystal, Světová náboženství, Čtení u krbu, Harmonii a Světovou prózu.

Snažíme se, aby pro vás nákup našich knih byl co nejjednodušší. Najdete je ve všech významnějších knihkupectvích v celé České republice, kde je naši obchodní zástupci spolu s dalšími distribucemi pravidelně doplňují. K mání jsou vyšehradské tituly samozřejmě také v našem internetovém obchodě na adrese www.ivysehrad.cz, kde je lze získat s příjemnými slevami, podobně jako v našem prodejním skladu v pražské Štěrboholské ulici.
O tom, co právě vzniká u psacích stolů našich autorů, překladatelů, redaktorů a výtvarníků, si můžete pravidelně přečíst v našem pololetním edičním plánu a v jeho menší verzi, v našem Čtení. Obojí najdete na našich stránkách a u svých knihkupců či v některých knihovnách.

www.ivysehrad.cz


Vyšehrad - Nejnovější knihy

knihaPoslední den druhohor knihaDívky beze jména knihaObrazy z kulturních dějin Střední Evropy knihaGentleman v Moskvě

Vyšehrad - Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 4. do 10. června 2018

nenechte_si_ujit

Čekání na letní dovolené si můžete zkrátit zajímavou literární akcí. Příští týden se koná například beseda s Martinem C. Putnou nad jeho knihou Obrazy z kulturních dějin Střední Evropy nebo křest nové dětské knihy Přání od jezera draků.

Silné příběhy, které pohltí čtenáře

knihy-pro-zeny

I románová tvorba může být náročná na četbu, a to především tehdy, pokud se jedná o silné a hluboké příběhy, kdy se čtenář dokáže vcítit do kůže hlavních hrdinů. Některé z příběhů obsažených v dnes představovaných knihách se inspirovaly skutečnými událostmi, podle jiných byly natočené filmy.

Románová historie

tipy13

Ať už jste příznivci historie či jen rádi čtete romány, dnešní tipy jsou tu pro vás. O historických událostech nebo o tom, jak se dříve žilo, si možná zapamatujete více z románů než z naučných knih.

Židé, muslimové a my

islam

Problematika různých náboženství a jejich vlivu na společnost je i dnes aktuálním tématem. Proto je dobré se dovědět něco nového. Pojďme se tedy podívat na židovství a islám, jejich historii i problematiku.

Románový hrdina na křižovatce osudu

Tipy_Kdyz pisi zeny

Hrdinové našich románových tipů zažívají šťastné i krušné chvíle. Jak už to tak bývá, život jim posílá do cesty těžké zkoušky, ale s láskou a nadějí se všechna příkoří snáší lépe. Užijte si knihy, které vás dojmou k slzám a zanechají ve vás stopu.