Nakladatel: Vyšehrad

Nakladatelství Vyšehrad od založení v roce 1934 sídlilo na Karlově náměstí v Praze 2. Dnes má své sídlo na Žižkově, poblíž nepřehlédnutelného televizního vysílače a kostela sv. Prokopa. Se svými zhruba 80 tituly ročně se řadí mezi dvacítku největších českých nakladatelů. V řadě tematických oblastí – v historii a literatuře faktu, ve filosofii a teologii, v beletrii, zahrnující jak prózu, tak poezii, v dárkových publikacích, v kuchařkách a knihách věnovaných otázkám zdraví – se snažíme nabídnout vám kvalitní literaturu novou i léty prověřenou. Reagujeme na to, co vás zajímá, sledujeme také trendy významných zahraničních nakladatelů a jejich čtenářů.
Kromě tradičních edic, jako je Historica, Studium, Reflexe, Teologie jsme pro vás vytvořili edice nové: Velké postavy českých dějin, Dějiny idejí, Dějiny Evropy, Kulturní historii, Krystal, Světová náboženství, Čtení u krbu, Harmonii a Světovou prózu.

Snažíme se, aby pro vás nákup našich knih byl co nejjednodušší. Najdete je ve všech významnějších knihkupectvích v celé České republice, kde je naši obchodní zástupci spolu s dalšími distribucemi pravidelně doplňují. K mání jsou vyšehradské tituly samozřejmě také v našem internetovém obchodě na adrese www.ivysehrad.cz, kde je lze získat s příjemnými slevami, podobně jako v našem prodejním skladu v pražské Štěrboholské ulici.
O tom, co právě vzniká u psacích stolů našich autorů, překladatelů, redaktorů a výtvarníků, si můžete pravidelně přečíst v našem pololetním edičním plánu a v jeho menší verzi, v našem Čtení. Obojí najdete na našich stránkách a u svých knihkupců či v některých knihovnách.

www.ivysehrad.cz


Vyšehrad - Nejnovější knihy

knihaŠtvanice na orly knihaPodivuhodný případ Benjamina Buttona a jiné povídky (audiokniha) knihaJalové myšlenky lenivého člověka knihaPsychosomatická prvouka

Vyšehrad - Související články

Zahrajte si o volné pokračování boje o zlaté orly

stvanice-na-orly-perex

V bitvě v Teutoburském lese utrpěli Římané nejen největší porážku v historii, ale navíc jim nepřítel sebral drahocenné symboly legií v podobě zlatých orlů. Nyní však svitla naděje získat standarty zpět a Germánům se pomstít. Ale podaří se to?

Detektivní pátrání

detektiv

Detektivní pátrání trvá i o vánočních svátcích. Využijte volna svátečních dní a začtěte se do některé z novinek pultů knihkupců. Z dnešní pestré nabídky kriminálních příběhů si jistě vyberete. 

V jakém vztahu jsou lidské tělo a duše?

Radkin Honzak_Psychosomaticka prvouka

Podnětná kniha s názvem Psychosomatická prvouka, jejímž autorem je významný český psychiatr Radkin Honzák, hledá odpověď na otázku vztahu lidského těla a lidské duše.

Skutečné lidské osudy

osoby

Svět je různorodým místem s tolika různorodými lidmi, kteří mají všichni neuvěřitelně rozličné osudy. Dnešní tipy jsou nabité životními příběhy lidí, což jen ilustruje nebývalou rozmanitost lidského osudu.

Oblíbení autoři knih nejrůznějších žánrů

Tipy_Klasikove ve svych zanrech

Dnes tu pro vás máme pět skvělých titulů různých žánrů, od dětské knihy přes humorné eseje a zajímavé povídky až k poutavému románu a kriminálnímu thrilleru. Každý z autorů je ve svém žánru mistrem.