Nakladatel: Vyšehrad

Nakladatelství Vyšehrad od založení v roce 1934 sídlilo na Karlově náměstí v Praze 2. Dnes má své sídlo na Žižkově, poblíž nepřehlédnutelného televizního vysílače a kostela sv. Prokopa. Se svými zhruba 80 tituly ročně se řadí mezi dvacítku největších českých nakladatelů. V řadě tematických oblastí – v historii a literatuře faktu, ve filosofii a teologii, v beletrii, zahrnující jak prózu, tak poezii, v dárkových publikacích, v kuchařkách a knihách věnovaných otázkám zdraví – se snažíme nabídnout vám kvalitní literaturu novou i léty prověřenou. Reagujeme na to, co vás zajímá, sledujeme také trendy významných zahraničních nakladatelů a jejich čtenářů.
Kromě tradičních edic, jako je Historica, Studium, Reflexe, Teologie jsme pro vás vytvořili edice nové: Velké postavy českých dějin, Dějiny idejí, Dějiny Evropy, Kulturní historii, Krystal, Světová náboženství, Čtení u krbu, Harmonii a Světovou prózu.

Snažíme se, aby pro vás nákup našich knih byl co nejjednodušší. Najdete je ve všech významnějších knihkupectvích v celé České republice, kde je naši obchodní zástupci spolu s dalšími distribucemi pravidelně doplňují. K mání jsou vyšehradské tituly samozřejmě také v našem internetovém obchodě na adrese www.ivysehrad.cz, kde je lze získat s příjemnými slevami, podobně jako v našem prodejním skladu v pražské Štěrboholské ulici.
O tom, co právě vzniká u psacích stolů našich autorů, překladatelů, redaktorů a výtvarníků, si můžete pravidelně přečíst v našem pololetním edičním plánu a v jeho menší verzi, v našem Čtení. Obojí najdete na našich stránkách a u svých knihkupců či v některých knihovnách.

www.ivysehrad.cz

Vyšehrad - Nejnovější knihy

knihaDoma je všude knihaSám proti inkvizici knihaSynové boha Slunce knihaU Božího Mlýna

Vyšehrad - Související články

Paměti

pameti-uvod copy

Čas plyne a brzy budeme muset u slov „dvacátá léta“ upřesnit, které století máme na mysli. O to cennější jsou vzpomínky lidí, kteří prožili děsivé události dvacátého století a svými příběhy nám je mohou připomenout.

Koncentrovaná směs duchů, strašidel a jiných stvoření

Bubaci-perex

Kniha Bubáci od Radovana Krátkého představuje spolehlivou stálici knihoven mnoha generací. Nyní vychází v novém vydání a na svých listech nechává ožít proslulé i méně známé přízraky, duchy a strašidla, jež vytvořila lidská fantazie.

Křížem krážem dějinami

Tipy_historicke stripky

V dnešních tipech vás provedeme dějinami, bude to však výprava nejen poučná, ale i vtipná, zajímavá a pěkně ilustrovaná. Ponořte se do příběhů lidských průšvihů, duševních chorob i nesmrtelných divadelních her.

O prázdninách na cesty

Tipy_Netradicni cestopisy

Škole na dva měsíce odzvonilo a je čas vyrazit na výlet! Naše knižní tipy přináší bohatou inspiraci pro domácí i zahraniční cesty. Navštivte naše hlavní město, vydejte se za neobyčejnými stromy, poznejte mayské pyramidy a objevte další krásná zákoutí!

Nenechte si ujít v týdnu od 1. do 7. července 2019

nenechte_si_ujit

Prázdniny a čas dovolených jsou tu. Jistě se už všichni těšíte na zasloužený odpočinek. Ten si ovšem vybírají i knihovny, proto bude o prázdninách nabídka literárních akcí méně pestrá. Nicméně začíná Měsíc autorského čtení, v Brně a Ostravě se tak určitě nudit nebudete.