Nakladatel: Malvern

Nakladatelství Malvern vzniklo na konci 90. let minulého století. Těžiště vydavatelské činnosti tvoří západní spirituální tradice, mystika, religionistika, alchymie, hermetismus, literární věda, kulturní antropologie, knihy mezioborové, umělecká beletrie a poezie, přírodní vědy, knihy pro děti a rodiče a dílo filosofa a biologa Zdeňka Neubauera.

Malvern - Nejnovější knihy

knihaZrod české terminologie knihaJak jsme zaplatili za dvě nohy knihaRania knihaOdcházení z otcovského domu

Malvern - Související články

Žena a život

Zeny-o-zenach

Literatura pro ženy nemusí být jen takzvaná červená knihovna. I v kategorii populárně-naučné literatury nalezneme mnoho zajímavých titulů, které cílí na něžnější pohlaví. Pojďme se podívat na pár zajímavých novinek.

Příběh silné a neobyčejné ženy

Rania

Hlavní hrdinka Rania má ve svém životě plno protikladů – světlo a temnotu, naději i zoufalství, … Snaží se vymanit z okolního světa, svázaná společenskými normami, a nalézt vlastní cestu a podstatu. Postavy jsou inspirovány autorem a jeho přáteli.

Brzké večery vybízejí k získávání vědomostí

spolecenske-vedy

Vydejte se do světa přírodních, sociálních a špetky technických věd! Nabízíme vám zajímavosti o kyslíku, světě hub, ale i o člověku samotném. Z čeho pramení zdravotní potíže pohybového aparátu? Jak vypadají temná zákoutí internetu, odvrácená strana měst či historie celibátu?

O české terminologii

Zrod ceske terminologie_uvodni

Kniha Zrod české terminologie se věnuje otázce, co je to slovník a jakou roli hraje v literatuře. Kromě toho se zabývá úlohou neologismů i jazykových výpůjček a dalšími zajímavými tématy z oblasti českého jazyka.

Na křídlech science fiction

Sci-fi

Odstartujte svůj týden ve společnosti nových sci-fi titulů. Vydejte se na vesmírné i časoprostorové cesty, buďte svědky kybernetických útoků, nebezpečných substancí a hrozeb, které mohou způsobit zkázu světa!