Nakladatel: Malvern

Nakladatelství Malvern vzniklo na konci 90. let minulého století. Těžiště vydavatelské činnosti tvoří západní spirituální tradice, mystika, religionistika, alchymie, hermetismus, literární věda, kulturní antropologie, knihy mezioborové, umělecká beletrie a poezie, přírodní vědy, knihy pro děti a rodiče a dílo filosofa a biologa Zdeňka Neubauera.

https://malvern.cz/


Malvern - Nejnovější knihy

knihaNejkrásnější sbírka knihaDobrodružství v Kryštofově Údolí knihaKlan Mušíka Překydů knihaDar od moře

Malvern - Související články

Pohádky pro malé i velké

děti čtení Flicker

Dnešní knižní tipy se nesou ve znamení pohádek, které si užijí malí i velcí čtenáři. Těšit se můžete na legendární dvojici Toma a Jerryho, kočku s nindžovským výcvikem jménem Toto, další příběh lišky Šišky, dobrodružné vyprávění o holčice Agátce a na návrat do světa muminků.

Současná česká tvorba pro děti i dospělé

uvod rodice deti(1)

Máte pocit, že se u nás vydává převážně překladová tvorba a na české autory se zapomíná? Pak nepřehlédněte dnešní tipy za ryze českou tvorbu. Najdete v nich jak knihy pro děti plné dobrodružství, tak i pro dospělé. Texty plné fantazie, lásky  i tajemství mají potenciál vás zaujmout.

Fantasy tipy na víkend

Čtení, fantasy, magie - ilustrační

Dnešní knižní tipy osloví milovníky fantasy příběhů. Představíme vám hned tři knihy tohoto žánru. Které z nich dáte přednost? Prvnímu dílu nové série Lindy Winterové, třetímu dílu série Michaely Merglové či snad fantasy románu Františky Jirousové?

Úvahy a metafory z ženského světa

dar do more uvodni

Byla nejenom matkou velké rodiny, ale také pilotkou a v neposlední řadě uznávanou spisovatelkou. Její kniha Dar od moře předkládá mnohé otázky, s nimiž se čas od času setká snad každý z nás. Najdete v úvahách i odpovědi?

Fascinace životem a rozumem

rozum_zivot_nahled

Dva odlišné pohledy – humanismus a posthumanismus. Přečtěte si knihy, které vám možná nabourají vaše myšlení. Na jedné straně oslava pokroku, vědy a člověka, na straně druhé oslava přírody a volání po návratu k ní. Rozšiřte si s námi své obzory!