Nakladatel: Malvern

Nakladatelství Malvern vzniklo na konci 90. let minulého století. Těžiště vydavatelské činnosti tvoří západní spirituální tradice, mystika, religionistika, alchymie, hermetismus, literární věda, kulturní antropologie, knihy mezioborové, umělecká beletrie a poezie, přírodní vědy, knihy pro děti a rodiče a dílo filosofa a biologa Zdeňka Neubauera.

https://malvern.cz/


Malvern - Nejnovější knihy

knihaSlovo v našem nitru knihaStánek našeho srdce hoří knihaMonomýtus knihaNa vysoké polonině – Barvínkový věnec

Malvern - Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 8. do 14. srpna 2022

nenechte_si_ujit

I druhý srpnový týden nabízí několik literárních akcí, kterých se můžete zúčastnit. Milovníky anime a čtenáře mangy potěší setkání manga anime klubu. A děti mohou dorazit na další letní čtení v botanické zahradě – tentokrát s knihou Kdo roste v parku.

Jak „funguje“ imaginárno

antropologicke-struktury-imaginarna

Co je vlastně imaginárno? Jak funguje, z čeho se skládá? Významný francouzský akademik zasvětil svůj život symbolice a imaginaci. S jeho teoriemi se nyní mohou čtenáři blíže seznámit a zodpovědět si tak otázky, o jejichž existenci ani nevěděli.

Kruh jako základ všeho

monomytus

Cyklus zpravidla představuje pravidelné opakující se události. Co je ale hrdinský cyklus? Funguje stejně? Kniha Monomýtus přináší pojednání o vzorcích v mytologii, ale také o tom, zda nás mýty, rituály a symbolický jazyk obklopují ještě i v dnešní době.

Vlastní pohled na křesťanství

slovo v nasem nitru

Na křesťanských základech stojí celá evropská kultura. Kniha rozhovorů s Annick de Souzenelle je toho důkazem. Nejen její bohaté životní zkušenosti jí umožňují předložit nám vlastní pohled na křesťanství a tím do značné míry ovlivnit ten náš.

Biografie všedního dne

biografie vsedniho dne

Je pondělí a tedy čas zabrnkat si na životopisnou notu. Jeden z knižních tipů nás dnes totiž provede životem slavného hudebníka. Nebude však chybět ani politika, náboženství a biografický román, který tuto netradiční sešlost zcela jistě obohatí.