Rubrika: Propozice

Skrytá paměť Moravy – „Život v době korony“

skryta-pamet-moravy

Jubilejní 15. ročník literární soutěže pro mládež vyhlásil 24. září 2020 radní Jihomoravského kraje Ing. Tomáš Soukal. Téma Skryté paměti Moravy reaguje na aktuální společenskou situaci a nabízí mladým autorům téma „Život v době korony“. Uzávěrka soutěžních prací je 31. března 2021.

Do 31. 1. 2021 je možné přihlásit knihu mladých talentovaných autorů do Ceny Jiřího Ortena

cena-ortena-logo

Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN) přijímá od začátku prosince 2020 přihlášky knih, které se mohou ucházet o Cenu Jiřího Ortena 2021. Podmínkou, aby kniha mohla být nominována v 34. ročníku soutěže, je knižní vydání díla během roku 2020 autorem mladším třiceti let věku.

Book in Progress 2

Book in Progress

Novinkou letošního ročníku Book in Progress je, že soutěžící o nejzajímavější knižní projekt mohou vyhrát nejen papír a tisk v hodnotě 300 000 Kč, ale také vydání knihy pod hlavičkou známého nakladatele.

Literární cena Karla Čapka má novou zvláštní cenu o robotice

Karel Čapek

Československý fandom a skupina ABB v České republice se dohodly na spolupráci v tradiční literární soutěži o Cenu Karla Čapka. Novinkou bude udělení zvláštní ceny ABB o nejlepší dílo s tématikou robotiky. Výsledky literární soutěže, včetně zvláštní ceny ABB, budou vyhlášeny na konferenci (conu) FénixCon, která se koná v Brně 4.–6. 12. 2020.

Startuje druhý ročník soutěže o papír a tisk knihy zdarma Book In Progress #2

book2

Po velmi úspěšném prvním ročníku soutěže Book in Progress mají zájemci o vydání vlastní knihy opět možnost utkat se o papír a tisk v hodnotě 300 000 Kč. Přihlásit je možné jakýkoliv knižní projekt se zajímavým grafickým zpracováním i tématem, ať už se jedná o autorské knihy, komiksové příběhy, fotografické nebo dětské knížky.

Společnost Franze Kafky vyhlašuje 26. ročník studentské literární soutěže o nejlepší esej

Franz-Kafka_perex

26. ročník esejistické soutěže, Cena Maxe Broda, bude letos česko-slovenský! Do literární soutěže o nejlepší esej Cena Maxe Broda 2020, kterou vyhlašuje Společnost Franze Kafky, se mohou nově zapojit i slovenští studenti.

Literární cena Vladimíra Vokolka 2019

literarni soutez

Statutární město Děčín a Městská knihovna Děčín vyhlašují XXIII. ročník soutěže Literární cena Vladimíra Vokolka 2019.

Soutěž, která má zelenou

CAZV Logo-ofi

Jsi žákem základní či střední školy? Volný čas trávíš raději venku v přírodě a ne doma u počítače? Odpověděl jsi na obě otázky „ANO“? Tak právě pro tebe je určena literární soutěž, která se zabývá zemědělskými tématy. Mrkni na nabízená témata a přihlas se ještě dnes!

Nenechte si ujít: Soutěž o papír a tisk knihy zdarma!

nenechte_si_ujit

Akce podobného typu tu ještě nebyla. Letošní rok se v Praze naskytne šance pro všechny autory soutěžit o papír a tisk svého knižního projektu.

O Gondorský semenáček 2019

gondor-sem-nahled

Máte tvůrčího ducha, ať již výtvarného či literárního? Zkuste se zapojit do soutěže O Gondorský semenáček. Přinášíme vám propozice.