Rubrika: Pozvánky

Nenechte si ujít v týdnu od 24. do 30. července

nenechte_si_ujit

Prázdniny se už brzy překlenou do své druhé poloviny a i konec července si můžete užít ve společnosti literatury. Hlavním lákadlem bude opět Měsíc autorského čtení, který i příští týden nabídne plno úžasných zážitků.

Nenechte si ujít v týdnu od 17. do 23. července

nenechte_si_ujit

Nevíte, kam byste si zašli během dalšího červencového týdne? Opět vám přinášíme tipy na ty nejlepší události ze světa literatury, které se příští týden budou konat po celé naší republice.

Nenechte si ujít v týdnu od 10. do 16. července

nenechte_si_ujit

Mnozí si užívají zasloužené dovolené, knihovny nezřídka mají omezený provoz, ale přesto milovníci literatury nemusí zoufat. Celý červenec se koná již tradiční Měsíc autorského čtení – každý den se tak lze setkat s významnými českými i zahraničními autory.

Nenechte si ujít v týdnu od 26. června do 2. července

nenechte_si_ujit

Červen je téměř u konce a čas letních dovolených začíná. Nastává doba odpočinku a i nových knih vychází v tomto období mnohem méně. Méně je proto i literárních akcí. Ještě pořád je ale z čeho vybírat, tak neváhejte.

Nenechte si ujít v týdnu od 19. do 25. června

nenechte_si_ujit

Který z knihomolů by občas nezatoužil stanout na „druhém břehu“ a stát se spisovatelem. I o tom, jak trnitá cesta k naplnění tohoto snu vede, si přímo s těmi, jimž se jejich sen podařilo naplnit, můžete pohovořit na autorských čteních, křtech, besedách či autogramiádách.

Nenechte si ujít v týdnu od 12. do 18. června

nenechte_si_ujit

Nevíte, jak si zpříjemnit další pracovní týden? Zajděte do knihovny, v mnohých se konají zajímavé akce. My vám přinášíme výběr těch nejlepších, začtěte se a vyberte si, sami uvidíte, že rozhodně je z čeho.

Nenechte si ujít v týdnu od 5. do 11. června

nenechte_si_ujit

S ohledem na čtvrteční prohlášení jistého nejmenovaného prezidenta jisté nejmenované mocnosti, jemuž přizvukuje bezvýznamný bývalý prezident (se zálibou ve zcizování cizích psacích per) jisté nejmenované podmocnosti, je pravděpodobné, že naše děti budou žít ve světě, v němž budou průměrné teploty o nemálo stupňů vyšší. Příjemné osvěžení od světa ovládaného hloupými politiky (a že se nám množí takřka geometrickou řadou), volenými hloupými a sobeckými lidmi, nabízí mimo jiných i svět literatury, konkrétně pak literární akce, jež jsou pro všechny knihomoly připraveny i v nadcházejícím týdnu.

Nenechte si ujít v týdnu od 29. května do 4. června

nenechte_si_ujit

Ani jsme se nenadáli a už tu máme červen. A všichni se už jistě začínáme těšit na léto a dovolené. Jaká by to ale byla dovolená bez dobré knihy? Tu pravou právě pro vás potkáte možná na některé z literárních akcí.

Nenechte si ujít v týdnu od 22. do 28. května

nenechte_si_ujit

Máte chuť prožít příjemné odpoledne či večer ve společnosti literatury? Není nic jednoduššího, než se začíst do našeho článku a vybrat si z bohaté nabídky akcí, jejichž společným jmenovatelem jsou právě knihy.

Nenechte si ujít v týdnu od 15. do 21. května

nenechte_si_ujit

Vypadá to, že jaro už konečně vyhrálo boj se zimou a můžeme tak naplno užívat teplejších dnů. Až půjdete z procházky, stavte se také v knihovně, určitě se tam bude konat nějaká zajímavá akce. My vám přinášíme výběr těch nejlepších.