Rubrika: Rozhovory

Literární kavárna – víc než jen soutěž

LiterarniKavarna_Rozhovor_cover

Dnes si budeme povídat s „rodiči“ projektu Literární kavárna Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni, jenž bývá označován i jako literární soutěž. Na to, zda se za ním skrývá i něco jiného, se zeptám Apoleny Veldové, šéfky souboru činohry DJKT, a Zdeňka Janála, dramaturga činohry tamtéž.

„Ráda vymýšlím nové světy,“ říká autorka Zuzana Hartmanová

Zuzana Hartmanova

Zuzana Hartmanová na poli literatury debutovala povídkovým románem Noční labuť. Zůstala věrná fantastice a aktuálně pracuje na posledním díle trilogie Krysy apokalypsy. Ten druhý už je hotový a měl by vyjít letos na jaře v nakladatelství Host.

Pozdravme Pány času

Halmochron_cover

Literární soutěž O stříbřitě lesklý Halmochron má za sebou více než tři desítky ročníků. Tím se řadí mezi nejdéle trvající akce tohoto druhu u nás. Svůj fantastikou nasycený život neodmyslitelně spojuje s plzeňským klubem Andromeda. Dnes si o ní budeme povídat se dvěma jejími dlouholetými organizátory: Petrem Kaufnerem a Lubomírem Záborským.

„V psaní budu pokračovat,“ říká autorka a nakladatelka Karin Lednická

© Foto Radka Homolová

Právě dnes, 21. 1. 2021, vychází druhý díl anoncované trilogie Šikmý kostel. Autorka ji vydává navzdory zavřeným knihkupectvím, aby podpořila knižní trh (leckde fungují aspoň výdejní okénka) a dodala svým čtenářům možnost přijít na jiné myšlenky.

Úsvit tovaryšů

Tovarysi_04_300

Literární soutěž Tovaryši kalamáře má za sebou čtvrtý ročník. Pojďme poodhrnout roušku tajemství jejího úspěchu. A kde jinde bychom tak měli učinit než u jejích tvůrců. Na mé otázky budou odpovídat Hana Fruhwirtová a Honza Kravčík, kteří provozují nakladatelství Gorgona.

Padání vzhůru

Drahonovska_Jislova_rozhovor

Novými hvězdami české literární scény se staly Tereza Drahoňovská a Štěpánka Jislová se svým vpravdě léčivým komiksem Bez vlasů. Podívejme se trochu za oponu jejich cesty k úspěchu.

Zatímco muži se hádali, ženy se uměly dohodnout napříč politickým spektrem, říká o exilové politice Martin Nekola

Na cestě za svobodou-1

Jsou autoři, kteří vydávají novou knihu každý rok. Málokomu se poštěstí, aby mu během pár měsíců vyšlo hned několik knih. To se přihodilo historiku a publicistovi Martinu Nekolovi, kterému letos vychází knih hned pět. Všechny přitom pojednávají o tématu české emigrace – ať už v 19. století, či po únoru 1948.

Robert Bryndza – rozhovor exkluzivně pro Klub knihomolů

bryndza-nahled

Chtěl být hercem, ale nedostatek příležitostí jej přivedl k psaní. Stvořil Eriku Fosterovou a stal se tak miláčkem čtenářů krimirománů po celém světě. Pokud vás zajímá, jak se mu žije na Slovensku či co nového vzniká pod jeho rukama, začtěte se do našeho rozhovoru, který vznikl díky autorově návštěvě letošního Světa knihy.

Martin Goffa pod drobnohledem (2. část)

Goffa_rozhovor

V návaznosti na první část rozhovoru s naším současným úspěšným autorem píšícím pod pseudonymem Martin Goffa jej dnes vyzpovídáme ještě podrobněji.

Martin Goffa pod drobnohledem (1. část)

Goffa_rozhovor

Jedním z našich současných autorů, jehož sláva vyletěla vzhůru bleskovým tempem, je i muž píšící pod pseudonymem Martin Goffa. Pojďme se ho zeptat na nějaké ty zákulisní informace.