Rubrika: Čtenářské recenze

Recenzia Ladislav Kubizňák: Polygon

polygon_nahled

Koncom mája 2019 vydalo vydavateľstvo Grada Publishing, a.s. spomienkovú knihu bývalého československého spravodajského dôstojníka Ladislava Kubizňáka, ktorý v tajnej službe pracoval  najskôr v roku 1985 ako diplomat v stálej misii pri OSN v New Yorku. Od roku 1988 bol Kubizňák (krycie meno: DRÁBIK) zástupcom rezidenta československej rozviedky v NY, kde zostal až do februára 1990.

Monika Benešová: Moje pacifická hřebenovka

moje-pacificka-hrebenovka-nahled

V roku 2019 vydalo nakladatelství Motto útlu 216 stranovú reportážno-cestopisnú knižku 27-ročnej rodáčky z Nového Města na Morave o jej putovaní po, na prvý pohľad, nezdolateľnej pacifickej hrebeňovke, ktorá vedie zo severu na juh Spojených štátov a meria úctyhodných 4.280 km.

Olivier Guez: Zmizení Josefa Mengeleho

zmizeni- nahled

V decembri 2018 vyšlo vo vydavateľstve Garamond pozoruhodné dielo o nacistickom pohlavárovi, ktorého prezývali tiež „anjel smrti“. Zmapovať doposiaľ neprebádané a málo známe obdobie zo života Jozefa Mengeleho sa podujal francúzsky novinár a spisovateľ Olivier Guez, ktorý sa zaoberá dlhodobo tematikou druhej svetovej vojny.

Oběti a strůjci nejutajovanějších zločinů StB 1948–1951

falesne-hranice-nahled

V marci tohto roku vydalo vydavateľstvo Argo najnovšiu publikáciu od mladej historičky Václavy Jandečkovej, členky českého centra medzinárodného PEN klubu, ktorá sa detailne zaoberá sofistikovanou a provokačnou akciou ŠtB nazvanou „AKCE KAMEN“.

Čtenářská recence: Objevování dítěte

recenze.Objevovani.ditete

Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o oblast vzdělávání, už určitě někdy slyšel o tzv. montessori pedagogice. Co přesně si máme pod tímto pojmem představit?

Čtenářská recenze: Proč jsou krkavci lepší rodiče

Proc-jsou-krkavci-lepsi-rodice

Už samotný název knížky možná nejednoho čtenáře překvapí. Proč jsou krkavci lepší rodiče. Cože, krkavci a lepší rodiče? Nespletli se náhodou autoři a nemysleli nějaké jiné opeřence? Po přečtení knížky vás mohu ujistit že Jan-Uwe Rogge a Angelika Bartram moc dobře věděli, o čem píšou. Publikaci vydalo nakladatelství Portál.

Čtenářská recenze: Léčivé dotyky aneb o úlevě zádům i vůni tymiánu

lecive_dotyky

Až si sednete k internetu se šálkem kávy, možná v tom bude i kousek špatného svědomí. Káva není pro zdraví nic moc, ale přece jen. Neodpustíme si ji.

Čtenářská recenze: Mami, kdy už konečně umřeš?

mami,kdy

Mami, kdy už konečně umřeš? Kdo dokáže vyslovit tak strašnou větu? Dcera, která se nemůže dočkat dědictví? Ne, vyslovila ji milující dcera Martina Rosenberg, autorka knížky, v níž se s námi chtěla podělit o svůj příběh. Vydalo nakladatelství Portál.

Čtenářská recenze: Polární pohádka

polarni_pohadka

Chcete s dětmi prožít velké dobrodružství malé sněhové vločky? Potom si přečtěte knížku Daniely Krolupperové Polární pohádka, kterou vydalo nakladatelství Portál.

Čtenářská recenze: Žijte své lepší já

recenze-zijte-sve-lepsi-ja

Občas náš život připomíná plavbu po moři v děravé loďce. Možná, že už delší dobu jen vyléváte vodu a utěsňujete díry, ale vtip je v tom, chytit se pevně kormidla.