Rubrika: Čtenářské recenze

Olivier Guez: Zmizení Josefa Mengeleho

zmizeni- nahled

V decembri 2018 vyšlo vo vydavateľstve Garamond pozoruhodné dielo o nacistickom pohlavárovi, ktorého prezývali tiež „anjel smrti“. Zmapovať doposiaľ neprebádané a málo známe obdobie zo života Jozefa Mengeleho sa podujal francúzsky novinár a spisovateľ Olivier Guez, ktorý sa zaoberá dlhodobo tematikou druhej svetovej vojny.

Oběti a strůjci nejutajovanějších zločinů StB 1948–1951

falesne-hranice-nahled

V marci tohto roku vydalo vydavateľstvo Argo najnovšiu publikáciu od mladej historičky Václavy Jandečkovej, členky českého centra medzinárodného PEN klubu, ktorá sa detailne zaoberá sofistikovanou a provokačnou akciou ŠtB nazvanou „AKCE KAMEN“.

Čtenářská recence: Objevování dítěte

recenze.Objevovani.ditete

Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o oblast vzdělávání, už určitě někdy slyšel o tzv. montessori pedagogice. Co přesně si máme pod tímto pojmem představit?

Čtenářská recenze: Proč jsou krkavci lepší rodiče

Proc-jsou-krkavci-lepsi-rodice

Už samotný název knížky možná nejednoho čtenáře překvapí. Proč jsou krkavci lepší rodiče. Cože, krkavci a lepší rodiče? Nespletli se náhodou autoři a nemysleli nějaké jiné opeřence? Po přečtení knížky vás mohu ujistit že Jan-Uwe Rogge a Angelika Bartram moc dobře věděli, o čem píšou. Publikaci vydalo nakladatelství Portál.

Čtenářská recenze: Léčivé dotyky aneb o úlevě zádům i vůni tymiánu

lecive_dotyky

Až si sednete k internetu se šálkem kávy, možná v tom bude i kousek špatného svědomí. Káva není pro zdraví nic moc, ale přece jen. Neodpustíme si ji.

Čtenářská recenze: Mami, kdy už konečně umřeš?

mami,kdy

Mami, kdy už konečně umřeš? Kdo dokáže vyslovit tak strašnou větu? Dcera, která se nemůže dočkat dědictví? Ne, vyslovila ji milující dcera Martina Rosenberg, autorka knížky, v níž se s námi chtěla podělit o svůj příběh. Vydalo nakladatelství Portál.

Čtenářská recenze: Polární pohádka

polarni_pohadka

Chcete s dětmi prožít velké dobrodružství malé sněhové vločky? Potom si přečtěte knížku Daniely Krolupperové Polární pohádka, kterou vydalo nakladatelství Portál.

Čtenářská recenze: Žijte své lepší já

recenze-zijte-sve-lepsi-ja

Občas náš život připomíná plavbu po moři v děravé loďce. Možná, že už delší dobu jen vyléváte vodu a utěsňujete díry, ale vtip je v tom, chytit se pevně kormidla.

Čtenářská recenze: Na Freuda já nemám čas, doktore

freud_recence

„Představ si, že ten Kuželka skončil v blázinci!“

„Nekecej! Ale on byl takovej divnej, já jsem si myslela hned, že je to blázen, byla jen otázka času, než skončí ve cvokárně.“

Harry Potter a prokleté dítě

harrypotteraprokletedite

Když J. K. Rowlingová dopsala svůj poslední díl ságy o Harrym Potterovi, všichni si mysleli, že se s kouzelnickým světem můžeme rozloučit. O to větší ohlas měla nová kniha „Harry Potter a prokleté dítě“.