Rubrika: Tiskové zprávy

Kniha ti sluší – Světový den knihy a autorských práv

kniha ti sluší

Svaz českých knihkupců a nakladatelů letos opět připomene Světový den knihy a autorských práv, který se slaví 23. dubna. Celý týden od 18. dubna jej bude předcházet kampaň Kniha ti sluší, která představí knihu jako součást moderního životního stylu a jeden z neodmyslitelných symbolů plnohodnotného života.

Nevšedně nakřížený kulturní zážitek

Mario Hanáček

V půli letošního ledna se v prostoru moderního atria hotelu Green House (někdejšího Švýcarského dvora) nabízel jedinečný program. Autorským čtením se křtila poetická kniha Kino v hlavě, s níž před svátky vyrazil na pouť mezi čtenáře chodovský literát, herec, moderátor, pořadatel dlouhé řady kulturně společenských akcí a veskrze novodobá renesanční osobnost Mario Hanáček.

Podpořte vznik nové knihy

Nasledky-manzelstvi-z-lasky_1

Za vším hledej ženu… i tak by se dal shrnout obsah nové knihy známého českého scénáristy a režiséra Karla Kopše. Není to autorova první kniha, tentokrát se ale autor stává i hlavním hrdinou.

Velká vánoční soutěž o 15 knih z nakladatelství Pasparta končí již zítra

VelkaVanocniSoutez-Pasparta

Blíží se Vánoce, čas rodinné pohody, ale i dárků. Také se těšíte na jejich rozbalování? A už máte sehnané dárky? Pokud ne a nevíte, jakou knihou potěšit své blízké, inspirujte se nabídkou z nakladatelství Pasparta!

Děti přečtou ročně 13 a více knih, při výběru se řídí hlavně žánrem

CteniPomaha

Aktuální průzkum projektu Čtení pomáhá prozrazuje, že většina dětí ročně přečte 13 a více knih. Pouze jedno procento uvedlo, že přečte méně než dvě knihy. Odborníci tvrdí, že je důležité děti správně motivovat a naučit je číst tak, aby si z knihy něco vzaly. Nejčastěji si pak vybírají podle žánru, na doporučení známého a podle autora.

Zemřel Rudolf Roden, osvětimský vězeň, lékař a spisovatel

RudolfRoden

Nakladatelství Prostor s lítostí oznamuje, že v úterý 24. února 2015 zemřel v Montrealu ve věku 91 let Rudolf Roden, osvětimský vězeň, lékař a spisovatel.

Zemřel Pavel Medek, překladatel Harryho Pottera

Harry potter_Pavel medek_tiskovka

Dne 2. února 2015 v ranních hodinách zemřel ve věku 63 let Pavel Medek, významný překladatel z angličtiny a blízký spolupracovník nakladatelství Albatros a Plus.

Portál pomáhá Fondu ohrožených dětí

Portál pomáhá Fondu ohrožených dětí

Nakladatelství Portál slaví v tomto roce 25. výročí svého založení. Chce, aby jeho „oslavy“ přesáhly běžný komerční rozměr a zaměřily se na aspekt sociální, který je pro něj od počátku jeho činnosti charakteristický. Proto se Portál stal partnerem Fondu ohrožených dětí, s nímž jej pojí nejen stejně kulaté výročí, a bude mu po celý rok pomáhat v jeho činnosti.

Listování v Doxu

Listování v Doxu

Archiv výtvarného umění si Vás dovoluje pozvat na předvánoční prohlídku s možností zakoupení knih a katalogů ze svých duplicit za příznivé ceny.

Nadace Naše dítě doporučuje knihu s předmluvou Zuzany Baudyšové

Bříško, bříško, kdo v tobě bydlí?

Nadace Naše dítě doporučuje knihu nakladatelství Amenius Bříško, bříško, kdo v tobě bydlí?. Kniha podporuje charitativní projekt Nadace Naše dítě. Knihu najdete na pultech knihkupectví u všech dobrých knihkupců.