Rubrika: Tiskové zprávy

Startuje facebookový projekt Knižní karanténa

Knizni-karantena

Vzhledem k momentální situaci nemohou spisovatelé potěšit své fanoušky prostřednictvím diskuzí či autogramiád a musejí se přesouvat do online světa. Vznikají tak zajímavé projekty, prostřednictvím kterých se dostanou populární tvůrci až do vašich obýváků či ložnic. Jedním z nich je i Knižní karanténa.

Nakladatelé podporují vzdělávání. V aktuální situaci poskytují českým univerzitám přístup zdarma k tisícům titulů

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Také Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN) podporuje vzdělávání. V současné krizové situaci se nakladatelé rozhodli poskytnout studentům přístup ke svým elektronickým publikacím zdarma.

Nejlepší knihy dětem

Nejlepsi knihy detem

Výroční katalog Nejlepší knihy dětem představuje pozoruhodné a kvalitní knihy pro děti i mladé čtenáře.

Česká spisovatelka se stala keňskou celebritou

Hindrakova_Nezlomny

A to doslova přes noc, kdy proběhl křest anglického překladu jejího nejnovějšího románu Nezlomný – Unbreakable, vydaného keňským nakladatelstvím Moran Publishers.

Nenechte si ujít – pozvánka do galerie

nenechte_si_ujit

Nevíte, kam zamířit za kulturou, a vaše cesty domácí krajinou povedou kolem Liberce? Pak máte jedinečnou šanci právě v prázdninovém čase zavítat na unikátní výstavu do Liberecké galerie!

Březen – měsíc čtenářů 2019

Brezen mesic ctenaru 2019

Svaz knihovníků a informačních pracovníků vyhlašuje na měsíc březen desátý ročník propagační kampaně Březen – měsíc čtenářů. Cílem této akce je propojit čtenáře, organizace a instituce zabývající se psaným slovem, četbou a čtenářství.

Březen měsíc čtenářů ve vsetínské knihovně

knihovna-nahled

Březen je již tradičně měsícem čtenářů. Vsetínská knihovna se zaměří na čtení ve všech podobách. V Týdnu čtení budeme číst společně s žáky a studenty, česky i anglicky, z regionální literatury nebo z knižních novinek. Jako každý rok zavítáme do vsetínských organizací.

Vítězí ten, kdo se nebojí být výjimečný!

Priběhy pro kluky kteri se neboji byt vyjimecni oceneni

Své by o tom mohli vyprávět hrdinové knihy Příběhy pro kluky, kteří se nebojí být výjimeční, již loni v létě vydalo nakladatelství PRESCO GROUP, a. s. Knížka se v České republice okamžitě stala bestsellerem, stejně jako na mnoha zahraničních trzích.

Zpráva o českém knižním trhu 2017/2018

Zprava o ceskem kniznim trhu 2017 2018

Český knižní trh v roce 2017 zpomalil svůj růst na 2,5 %, což je méně než růst celé ekonomiky. V tomto čísle je zahrnut i růst prodeje elektronických knih a audioknih, který byl vyšší – cca 14 %. Poprvé se prodal více než 1 milion e-knih.

Literární cena Jiřího Ortena 2018

CJOlogo

Svaz českých knihkupců a nakladatelů otevírá nominace do 32. ročníku Ceny Jiřího Ortena.