Rubrika: Tiskové zprávy

Březen – měsíc čtenářů 2019

Brezen mesic ctenaru 2019

Svaz knihovníků a informačních pracovníků vyhlašuje na měsíc březen desátý ročník propagační kampaně Březen – měsíc čtenářů. Cílem této akce je propojit čtenáře, organizace a instituce zabývající se psaným slovem, četbou a čtenářství.

Březen měsíc čtenářů ve vsetínské knihovně

knihovna-nahled

Březen je již tradičně měsícem čtenářů. Vsetínská knihovna se zaměří na čtení ve všech podobách. V Týdnu čtení budeme číst společně s žáky a studenty, česky i anglicky, z regionální literatury nebo z knižních novinek. Jako každý rok zavítáme do vsetínských organizací.

Vítězí ten, kdo se nebojí být výjimečný!

Priběhy pro kluky kteri se neboji byt vyjimecni oceneni

Své by o tom mohli vyprávět hrdinové knihy Příběhy pro kluky, kteří se nebojí být výjimeční, již loni v létě vydalo nakladatelství PRESCO GROUP, a. s. Knížka se v České republice okamžitě stala bestsellerem, stejně jako na mnoha zahraničních trzích.

Zpráva o českém knižním trhu 2017/2018

Zprava o ceskem kniznim trhu 2017 2018

Český knižní trh v roce 2017 zpomalil svůj růst na 2,5 %, což je méně než růst celé ekonomiky. V tomto čísle je zahrnut i růst prodeje elektronických knih a audioknih, který byl vyšší – cca 14 %. Poprvé se prodal více než 1 milion e-knih.

Literární cena Jiřího Ortena 2018

CJOlogo

Svaz českých knihkupců a nakladatelů otevírá nominace do 32. ročníku Ceny Jiřího Ortena.

Literární cena Vladimíra Vokolka 2018

Vladimír Vokolek

Statutární město Děčín a Městská knihovna Děčín v roce 2018 vyhlašují již XXII. ročník soutěže Literární cena Vladimíra Vokolka.

Týden knihoven 2018

Tyden knihoven 2018

Svaz knihovníků a informačních pracovníků vyhlašuje 22. ročník kampaně na podporu čtenářství a propagace služeb knihoven TÝDEN KNIHOVEN 2018. Do celostátní akce se zapojí ve dnech 1.–7. října 2018 veřejné knihovny v celé České republice.

Týden čtení dětem

Tyden cteni detem

Celostátní projekt Týden čtení dětem, který letos už poosmé poukáže na to, jak je prospěšné dětem předčítat, proběhne od 1. do 10. června 2018 a poprvé dostane mezinárodní punc. Díky partnerským organizacím se Česká republika společně s Polskem, Slovenskem a Maďarskem zapojí do mezinárodního projektu Visegrád čte dětem.

Svaz českých knihkupců a nakladatelů oznamuje: Vítězem 31. ročníku Ceny Jiřího Ortena je Ondřej Macl

CJOlogo

Vítězem letošního 31. ročníku Ceny Jiřího Ortena je Ondřej Macl za invenční žánrovou koláž s názvem Miluji svou babičku víc než mladé dívky. Cena byla vyhlášena 10. května na slavnostním podvečeru v rámci knižního veletrhu Svět knihy Praha 2018.

Ceny Český Bestseller jsou za dveřmi

cesky-bestseller-2016

I letošní rok se budou udělovat prestižní ocenění Český Bestseller za rok 2017. Slavnostní vyhlášení proběhne 9. května na lodi Európé a cenu získají autoři a nakladatelé nejprodávanějších knižních titulů za loňský rok v rámci knihkupectví KNIHCENTRUM.CZ a služby AUDIOTEKA.CZ.