Rubrika: Tiskové zprávy

Nominace na Cenu Jiřího Ortena 2020

Cena Jiřího Ortena

Svaz českých knihkupců a nakladatelů z důvodu nouzového stavu a s tím souvisejícího zrušení letošního ročníku knižního veletrhu Svět knihy Praha, který se měl konat v květnu, přesunul vyhlášení tří nominovaných na Cenu Jiřího Ortena (CJO) 2020 na 15. června 2020.

Jsme tu pro všechny aneb knihovna bez bariér má smysl

vozík

Další knihovna se může pyšnit certifikátem Handicap Friendly pro tělesné postižení. V dubnu 2020 byl odbornou komisí udělen tento certifikát Knihovně Kroměřížska – příspěvkové organizaci pod vedením ředitelky PhDr. Šárky Kašpárkové.

Svaz českých knihkupců a nakladatelů ruší Svět knihy Praha 2020

SvetKnihy2013_1

Představenstvo Svazu českých knihkupců a nakladatelů nejprve uvažovalo o přesunu veletrhu Svět knihy Praha na říjen, případně na konec srpna. Nakonec se ale na svém zasedání 1. 4. 2020 rozhodlo o zrušení veletrhu v tomto roce.

Svaz českých knihkupců a nakladatelů žádá ministryni financí o pomoc knižnímu trhu

tluste-knihy

Současná doba přinesla plno změn a pro mnoho z nás i plno nepříjemných komplikací. O knižním trhu to platí dvojnásob. Svaz českých knihkupců a nakladatelů se proto rozhodl požádat Ministerstvo financí ČR o pomoc. Znění jejich prohlášení zde uveřejňujeme.

O vítězi ceny Magnesia Blog roku rozhodnou čtenáři. Deset hlasujících získá knihu

magnesia-litera-2019

Šest nejlepších českých blogů vybrala porota složená ze spisovatelky Anny Bolavé, básníka Petra Borkovce a publicisty Ondřeje Nezbedy. Kdo se stane letošním držitelem ceny Magnesia blog roku rozhodnou samotní čtenáři. Hlasování probíhá na webu Magnesia Litera do konce srpna. 

Dochází vám inspirace na zajímavé čtení? Poradíme vám!

magnesia-litera-2019

Jste vášnivé čtenářky a už nevíte, po které knize sáhnout? Zárukou kvalitního čtení jsou knihy nominované na ceny Magnesia Litera, které právem patří k tomu nejlepšímu, co v Česku vyšlo. Přeneste se do padesátých let v Anglii, začtěte se do pohnutých příběhů hornických žen nebo zjistěte, jak psát o partnerském vztahu, aby to nebylo banální a otřepané. Které knihy své nominace promění v cenu Magnesia Litera? To se dozvíte na podzim.

Poznejte dětské knihy nominované na cenu Magnesia Litera za rok 2019

magnesia-litera-2019

Máte doma mladého knihomola, kterému chcete udělat radost? Nebo naopak nadchnout dítko, které čtení zatím příliš neokouzlilo? Nominace na cenu Magnesia Litera za rok 2019 v kategorii Litera za knihu pro děti a mládež inspirují a pomohou vám je smysluplně zabavit.

Absolutním vítězem ceny Alza.cz Audiokniha roku 2019 je groteska ze současné vesnice DĚDINA

Audiokniha-roku-2019_Jiri-Dvorak

Které audioknihy a kteří interpreti získali ocenění? Následující audioknihy by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti!

Jsou známy nominace na nejlepší audioknihy roku 2019

FOTO : MARTIN PEKÁREK

Beneš, Vlasák nebo Bambas? Hrzánová, Maciuchová či Ježková? Pagnolovy vlídné vzpomínky z Provence anebo Houellebecqův skličující román z dnešní Francie? Ti všichni mohou uspět v soutěži o nejlepší audioknihy roku 2019, kterou pořádá Asociace vydavatelů audioknih (AVA). Cenu za mimořádný přínos v oblasti mluveného slova převezme herec Jiří Dvořák.

Pointa vyzývá k psaní za časů karantény, motivuje autory a podporuje knižní profesionály

pisuvkarantenenahled

Pointa už druhým rokem plní novým i zavedeným autorům sny o vydaných knihách. Unikátní nakladatelská služba ve své činnosti pokračuje i v době, kdy český knižní trh čelí hrozící krizi – pozastavuje se výroba knih, chybí finance a situaci neulehčuje ani to, že kamenná knihkupectví musela na neurčito zavřít.