Rubrika: Recenze

Cal Newport: Digitální minimalizmus (Zkroťte návykové technologie a získejte zpět svůj čas a koncentraci)

minimalismusnahled

V novembri 2019 vydalo vydavateľstvo  Jan Melvil publishing v edícií: Žádná velká věda bestseller docenta informatiky na Georgetownskej univerzite Cala Newporta, ktorý sa vo svojej poslednej knižnej publikácií zaoberá zásadnou otázkou, ktorú si každý z nás kladie skoro každý deň na srdce: Akým zázračným spôsobom sa dá oslobodiť a vymaniť z digitálneho sveta, ktorý nás prenasleduje dnes a denne so stále väčšou intenzitou?

Návrat do světa Alagaësie

poutnik-carodejnice-a-cerv-perex

Po dočtení série Odkaz dračích jezdců mnozí z čtenářů zatoužili, aby se mohli do světa dračice Safiry a jejího jezdce Eragona znovu vrátit. Nyní tuto možnost dostali díky třem příběhům, které jsou součástí nové knihy Christophera Paoliniho.

Mistrovství individuální psychologie

Wodehouse_DobraPraceJeevesi_audio

Život typického anglického gentlemana je nemyslitelný bez věrného sluhy po boku. Přesahuje-li pánovo sebevědomí jeho reálné schopnosti, představuje dokonalý sluha jedinou šanci zachránit nejednu jinak ztracenou situaci.

Honba za vesmírnou substancí pokračuje

Nyxia-Nespoutana-perex

Členové posádek Genesis přistáli na planetě Eden, aby zde těžili substanci nevyčíslitelné hodnoty – nyxii. Zvládnou na nebezpečném cizím území splnit svůj úkol a dostanou za to vše, co jim bylo přislíbeno, nebo nakonec dopadnou úplně jinak?

Sociokulturní aspekty první světové války

sveceni_jara

Významný kanadský historik Eksteins se ve své knize o první světové válce nezabývá slavnými bitvami, ale sociálními a kulturními dopady, které válka měla na evropské obyvatelstvo.

Odpovědnost

Kukkonen_PokladTriKralu2

Teprve mezní situace skutečně prověří lidský charakter. Týká-li se navíc taková záležitost nejen nás samých, ale i našich blízkých, je rozhodnout se správně o to důležitější. Rozlišit ve vypjaté chvíli dobro od zla ale nebývá snadné. Někdy je to dokonce nemožné.

Ostrov jako z nejhorších snů

ostrov_duma_key

Edgar Freemantle byl stavařem, dokud se mu nestala nehoda, při které utrpěl vážný úraz hlavy a přišel o ruku. Z bohatého podnikatele se rázem stal rozvedený zahořklý muž trpící záchvaty zuřivosti. Život mu měl napravit pobyt na ostrově Duma Key…

Pozor, nebezpečí zasnoubení!

Wodehouse_DobraJeevesi_audio

Jen jedna věc je horší než milostné nesnáze vašich přátel. Milostné nesnáze vás samotných. Tápete-li v otázkách lásky na první pohled, nesmělosti a nevyslyšené touhy, obraťte se na nějakého odborníka. Zavolejte Jeevese.

Kouzla skrytá ve svíčkách

Bournakuv ostrov_uvodni

Bouřňákův ostrov, první díl nové fantasy série pro děti a mládež, vypráví originální příběh o ostrově plném kouzel, který však ukrývá i velké nebezpečí.

Úskalí absence smyslu pro humor

Nicema_VysokaSkolaHumoru

Každá státem uznaná škola má za povinnost vlastnit Školský vzdělávací plán. Dovedete si představit, jaký by asi tak mohl mít obsah na škole s názvem Vysoká škola humoru? Ne, nehádejte, je to zbytečné. Odpověď už existuje.