Rubrika: Recenze

Nepříjemné dědictví

zacalo-to-polibkem

Vévoda z Rothwellu se vrátil z cest po Kanadě, aby převzal panství po svém zemřelém otci. A rád by se také oženil. Jenže okolnosti nejsou tak jednoduché, jak by se mohlo zdát…

Oáza nepořádku

panstvi-vevody-ze-svincikova

Rodiče dětem často říkají, aby si ve svých pokojíčcích uklidily. Ale takový nepořádek jako vévoda ze Svinčíkova na svém panství tam snad nemají!

Netradiční biografie Arnošta Lustiga

arnostova cesta-nahled

Některé biografie by vůbec nemusely spatřit světlo světa a nic by se nestalo. Jiné by tu scházely, protože jedinečným způsobem přibližují život těch, na něž by se nemělo zapomenout.

Magické nedopatření

proklety-polibek

Čarodějnice disponují magickou mocí. Co se stane, pokud o ni přijdou? A mohou ji vůbec získat zpět?

Kdo je kdo?

Mankell_NeklidnyMuz_audio

Za studené války se svět hemžil špióny. Po pádu berlínské zdi se mělo ledacos změnit. Ale stalo se tak doopravdy? Ztracený vysloužilý kapitán námořnictva, tajemná podezření a v neposlední řadě smrt vydávaná za sebevraždu – to všechno jsou ingredience případu, který volá po rozlousknutí.

Usvědčila nevinného?

podnikava-divka-nahled

Když před deseti lety pomohla usvědčit vraha své kamarádky, měla v případu naprosto jasno. Teď, když pachatel ve vězení zemřel, začíná pochybovat…

Příběhy z Ledového království

ledove-kralovstvi-100-pohadek

Máte doma malou milovnici Elsy a dalších hrdinů z Arendelle? Pak si nenechte ujít dnešní recenzi.

Osudné vteřiny

Tricaty_kilometr_nahled

Co utváří naše životy? Proč nejsou cesty našeho osudu rovné bez boulí, zatáček a karambolů? Jak je možné, že stačí zlomek vteřiny, jedno chybné rozhodnutí, a vše se nenávratně změní?

Recenzia Kate Atkinsonová: Kdy už přijdou dobré zprávy?

kdyuzprijdoudobrezpravy-nahled

Uprostred treskúcej zimy v januári 2024 zočilo svetlo sveta tretie pokračovanie príbehov neortodoxného detektíva, alebo skôr opravára ľudských duší v jednej osobe – Jacksona Brodieho. Musím hneď druhým dychom dodať, že v skvelom preklade Veroniky Volhejnovej.

Vincent a Mína podruhé

Kult-nahled

Ztráta dítěte je pro všechny rodiče noční můrou. Ovšem únos a vražda předškoláka se stává strašákem i celého policejního týmu. Obzvlášť, když se vzorec opakuje!