Rubrika: Recenze

Bublinky na Manhattanu

laska_naslepo

Jaké to je, hledat svou spřízněnou duši prostřednictvím seznamovacích aplikací? Lidé v takovém případě nemají tušení, s kým mají tu čest, protože v on-lin světě je velmi jednoduché skrýt svou pravou tvář.

Čtenářská recenze: Povídky pod psa (Eva Mašková)

Patricny_Evin pes

Ke knize Evy Maškové Povídky (p)od psa…

Srdeční záležitost

knihkupectvi-na-riverside-drive

Jaký osud čeká krachující londýnské knihkupectví, které zdědila majitelka úspěšné kosmetické firmy ze Švédska? Dokáže se zorientovat v knižní branži a vypěstovat si lásku ke knihám?

I fiktivní dějiny se opakují

Kuang_MakovaValka

Lidský rod se vyznačuje mimo jiného i tím, že jeho členové mezi sebou téměř neustále válčí. Kvůli území, kvůli moci, kvůli různému pohledu na svět. Vzít si za vzor své smyšlené fantasy země právě Čínu znamená prakticky nutnost nějakou tu válku popsat. Tak proč ne třeba Makovou?

Konec spřízněných duší?

necekane-priznani-perex

Další případ Josie Quinnové je opět velmi spletitý a i tentokrát v sobě nese ničivý potenciál. Opravdu její kolegyně vraždila, nebo je vše jinak?

Důvěra

Bryndza_MojeTlustaOpilaSvatba

Už jste někdy byli tak moc zamilovaní, že byste pro svůj idol udělali prakticky cokoli? Vzdali se bohatství? Oželeli vydání své nové knihy, na které jste dřeli dlouhé měsíce? Případně riskovali desítky let fungující přátelství?

Čtenářská recenze: Žít lehce (Lucie Sedlářová & Janek Sedlář)

Zit lehce- nahled

Uprostred času, kedy po celej planéte zúril v plnej zbroji metastázujúci vírus COVID-19 a meanstreamové médiá chrlili jednu negatívnu správu za druhou, sa mnohí ľudia doslovne zastavili a dali do úzadia všetky svoje aktivity s cieľom zbrzdiť a spomaliť neskutočne šialené životné tempo, ktoré je príčinou mnohých civilizačných chorôb.

Do stepí a království psaného slova

Nemecek_NaLovuKvizonu

Jsou příběhy, jejichž hrdinové brázdí nekonečné dálavy vesmíru. Známe i takové, v nichž autoři vystavěli svým postavám celé nové světy. A pak jsou tu povídky Jakuba Němečka.

Místo, kde se plní sny

stesti-hreje-jako-slunce-perex

Dovedete si představit, že by vám jednoho dne zavolal notář, aby vám sdělil, že jste zdědili nemovitost ve Florencii? A to zrovna ve chvíli, kdy jste si uvědomili, že se váš život nevyvíjí podle vašich představ?

Hyperkorektnost a jiné neduhy

Neff_Ultimus

Jako se přehnaný feminismus obrací proti těm, kterým měl pomoci, tak se jakékoli další snahy o vynucování rovnoprávnosti neobvyklých menšin mohou zvrtnout v něco, co nakonec uškodí všem. A ani Měsíc nejspíš nezůstane před fanatismem hyperkorektnosti v bezpečí.