Rubrika: Recenze

Nebezpečí nečíhá jen tam venku

Vaughn_SkrzPrazdnotu

Obecně se soudí, že největší nebezpečí vesmírných misí představuje vesmír sám. Přitom pohled do jakékoli učebnice dějepisu nás dokáže přesvědčit, že nejriskantnější situace dokáže člověku připravit jiný příslušník stejného rodu. Poneseme si tento neduh s sebou i za hranice Země?

Projděte se po Zelené míli s audioknihou

zelena_mile

Stephen King patří k tomu zvláštnímu druhu spisovatele, který je schopen chrlit každý rok další a další knihy, aniž by musel rezignovat na jejich kvalitu. Jeho kultovní román Zelená míle, který se dočkal neméně slavného filmového zpracování, si nyní můžete vychutnat jako audioknihu.

Bílí i jiní koně

Goffa_MuzZChatrce_audio

Porevoluční doba se do paměti starších generací zapsala kromě euforie i mnoha nepříjemnými kauzami. Před podvodníky se otevřely zcela nové a téměř bezmezné možnosti k obohacení, jež zároveň nabízely celou řadu rolí pro ty, kdo se do takového procesu zapojili.

Prázdný svět podle Davida Šenka

prazdny-svet

Jak by asi vypadal svět, ve kterém proběhla „pouze“ velká válka a místo s nacisty by Evropa bojovala s epidemií krvácivé horečky? A co kdyby Lenin nechal postavit Kreml nad soutokem Labe a Vltavy?

Poslání

Kay_BudeToBoletDoktore_audio

Říká se, že lékařská věda je hlavně posláním. Kdo se nikdy ve zdravotnictví profesně nepohyboval, jen těžko si dokáže představit, co všechno může taková profese obnášet. Praxe se totiž od televizních seriálů liší. Spíš více, než méně.

Podívejte se do nejkrásnějších národních parků světa

cesta_do_divociny

Národní parky po celém světě se snaží zachovat přírodu v její původní podobě, s minimálním zásahem lidské ruky. Nová velkoformátová encyklopedie pro děti zavádí čtenáře do osmi jedinečných přírodních rezervací od Grónska až po Indonésii.

Posedlost

Weaver_UdoliMrtvych_audio

Živit se hledáním zmizelých osob není jen o mravenčí práci, nekonečné trpělivosti a schopnosti logického uvažování. Často při takové aktivitě může jít nejen o zdraví, ale i o život. Zvlášť, když se objeví i přízraky minulosti.

Bouře nad savanou

boure-nad-savanou-hindrakova_nahled

Nevstoupíš dvakrát do téže řeky – v běhu času v ní plyne jiná voda a i ty jsi jiný. Nebo to snad jde, popřít všechny změny a prožít znovu to stejné?

Dva tucty do kapsy

Guinova_GwilaninaHarfa

Povídkové sbírky jsou skvělým čtením do naší uspěchané doby. Člověk snadněji vyšetří těch pár (desítek) minut, aby zvládl dočíst jeden příběh do konce na jeden zátah. Uspořádat průřez tvorbou mimořádně plodné autorky však představuje výzvu. Pojďme se podívat, jak si s tím v Gnóm!u poradili.

Intimní svět obrazem i slovem

Winter_Uzel_NepraktuvAtlasSexu

Přiznejme si otevřeně, že pohled na umně vyvedené postavičky v rouše Evině či Adamově nás zpravidla nenechá chladnými. Vytvoří-li takový obrázek figury opravdový mistr ilustrátor a doplní-li je vtipným slovem odborník na věci intimní, lze očekávat skvělý úspěch.