Rubrika: Recenze

Závěr epické fantasy trilogie Draconis Memoria

rise_popela

Fanoušci autora fantasy literatury Anthonyho Ryana se dočkali dechberoucího závěru jeho úspěšné trilogie Draconis Memoria, kombinující v sobě prvky fantasy literatury a steampunku.

Porazí pistolníci Vlky z Cally?

Vlci_z_Cally

V románu Vlci z Cally se pistolníci tentokrát postaví tajemným Vlkům, kteří trýzní obyvatele města Calla. Těm kradou vždy jedno z narozených dvojčat – dítě je po čase vráceno zpět, ovšem s doživotními následky.

Vesmírný kolonialismus

Silverberg_DoluKZemi

Dějiny lidského rodu jsou protkané dobyvatelskými výpady různých mocností, jež často přerostly v dlouhodobou politiku kolonialismu. Pod záštitou zdánlivé nadřazenosti vnucuje jedna civilizace své představy o světě tomu, koho si podrobila. A tento (zlo)zvyk si lidé ochotně přenesou i mimo rodnou planetu.

Příběh o dívce, která při cestě za svým snem otřásla celou společností

Vetrny_pristav

Dva přední autoři fantasy a sci-fi literatury spojili své síly, aby napsali příběh o dívce, jejíž touha létat změnila svět. Poeticky laděný román popisuje, jakým způsobem může mít individuální revolta dopady na celou společnost.

Čtenářská recenze: Václav Kerber – Moje cesta hrdinů SNP

moje_cesta_obalka_nahled

V roku 2020 vydalo nakladatelství Pointa útlu 250 stranovú reportážno-cestopisnú knižku 33 ročného rodáka z moravských Kostelan o jeho putovaní po legendárnej Ceste hrdinov SNP, ktorá nesie svoje pomenovanie už od roku 1956.

Historický komiks plný erotiky

papez_ukrutny

Komiks Papež ukrutný se odehrává na počátku šestnáctého století, kdy se papežský stolec dostal pod nadvládu rodu della Rovere. Autor historickou realitu okořenil o tvrdou erotiku a otevřené násilí.

Úvod do astrofyziky od známého popularizátora vědy Neila deGrasse Tysona

Astrofyzika_pro_lidi_ve_spechu

Kniha Astrofyzika pro lidi ve spěchu představuje poměrně lehce stravitelný úvod do astrofyziky pro ty, kteří se jí nevěnují na odborné úrovni. Kromě zajímavých vědeckých faktů se čtenáři společně s autorem mohou zamyslet i nad otázkou, jaký je smysl našeho bytí ve vesmíru.

Poznámky ke knize Vřeteno osudu (Otomar Dvořák)

vreteno-osudu-nahled

Začtěte se do recenzních postřehů k biografické knize, jež se věnuje životu a dílu Karla Jaromíra Erbena.

Schyluje se k finální bitvě o Diův trůn

wonder_woman4

Poté, co Zeus někam zmizel, začali členové božské rodiny kout pikle s cílem obsadit Diovo místo. Na scéně se objevuje několik žhavých kandidátů na post nejmocnější bytosti panteonu, kteří se chystají utkat se ve finální bitvě, jež může zničit celou Zemi.

Není knihovna jako knihovna

Cowellova_HrdinuvAtlasSmrticichDraku_audio

Obvykle si postavu knihovníka spojujeme s někým, kdo nosí tlusté brýle a komu slovo sport zní tak cize, že si je musí vyhledávat v některém z bezpočtu svazků, jež mu byly svěřeny do péče. Co když ale existuje místo, kde nad knihami bdí jeden z nejlepších šermířů, kterého vikinský svět kdy hostil? A co když je navíc i tak trochu vznětlivý?