Rubrika: Recenze

Magický příběh čarodějovy učednice a nevěsty

Yamazaki Kore_Carodejova nevesta

Letošní rok se stal pro milovníky mangy zásadním, tedy alespoň v případě českých čtenářů. Ti se totiž dočkali neobyčejně úspěšné série Čarodějova nevěsta.

Thriller utkaný z pavučiny lží

v-pasti-lzi-perex

Cassin život se po smrti matky, o niž pečovala, konečně dostává do normálu. Je šťastně vdaná, pracuje jako učitelka a těší ji život. Když v hustém lijáku zvolí cestu domů nebezpečnou silnicí přes les, netuší, jak moc se jí promění život…

Paranormální romance o lásce, která překoná i druhové hranice

Tvář vody

Film Tvář vody, podle kterého je kniha napsána, získal hned dva Zlaté glóby – za režii Guillerma del Tora a hudbu Alexandra Desplata. Drží si knižní zpracování kvalitu filmové předlohy, nebo jde pouze o snahu vytěžit z atraktivního tématu co nejvíce?

Útěk před kníratým mužem, který dětem krade plyšáky

Jak_Hitler_ukradl_ruzoveho_kralicka

Život devítileté Anny nemůže být lepší – žije s milující rodinou, mezi spolužáky je oblíbená a její tatínek je věhlasným spisovatelem, jehož obdivuje celé Německo. Tedy až na nacisty, které ve svých knihách otevřeně kritizuje, což se jen tak nepromíjí. Tím spíš, pokud jste žid.

Potěšte svého drakomila

SestavSiDraka

Možná i vaše dítě vidělo animovanou pohádku o Škyťákovi z Blpu. Obyvatelé této vesnice měli příručku o dracích. A možná vaše dítě také reagovalo: „Jé, takovou knížku chci!“. Do jisté míry mu teď jeho přání můžete splnit.

Erika Fosterová znovu v akci

do-posledniho-dechu-perex

Je mezi prvními na místě činu, přesto nemá oprávnění pustit se do vyšetřování, protože vraždy nespadají do její kompetence. Mrtvola mladé dívky se stopami po mučení však Erice nedá spát. Rozhodne se zapomenout na všechny křivdy, aby mohla v čele „mordparty“ dopadnout vraha.

Nový úsvit. Nová poušť.

Alwyn Hamilton_Zradce trunu

Neskutečně čtivý příběh Zrádce trůnu si zamiluje každý, kdo má rád akci, napětí, nečekané zvraty, exotická prostředí a jiskřivá zrnka pouštní magie! Nechybí humorné momenty ani romantická linka, která si ale rozhodně neuzurpuje veškerý prostor.

Když strach ze zdánlivé smrti ovládal Evropu

zdanliva_smrt

Během osmnáctého a devatenáctého století se v evropské společnosti několikrát objevil strach ze zdánlivé smrti. V české historiografii byla tomuto tématu zatím věnována pouze malá pozornost – mezeru vyplnila až publikace Václava Grubhoffera Zdánlivá smrt.

Může ještě Dan Brown nabídnout něco nového?

pocatek

Vyšel již pátý román s Robertem Langdonem v hlavní roli a čtenáři se ptají – může vůbec Dan Brown ještě nabídnout něco nového? Fungují v Brownových románech stále skandály vycházející ze skutečných problémů společnosti?

Záludnosti nepřímé diplomacie

Grimwood_Moskva

Hledat ztracenou osobu na území cizí mocnosti je těžký úkol. Dělat to navíc v polovině osmdesátých let dvacátého století, a ještě přímo v centru sovětské metropole, to už chce pěkný kus štěstí, odvahy a možná i svého druhu šílenství.