Rubrika: Recenze

Utopický Gotham a zločinný Batman

61lbWBTpyEL

V Gotham City již nevládne zločin. Batman, jeho partnerka Selina Kyleová a jejich pomocníci se starají o spravedlnost a spokojenost občanů. Gotham City, nyní město naděje, však zažívá neobvykle vysoký počet sebevražd. Kdo má na svědomí temno číhající v jinak idylickém městě?

Příběh z doby, kdy svět potemněl

jakobovy-barvy-perex

Malý chlapec na cestě lesem. Bojuje o svůj život. V rukou nese malou dřevěnou truhličku, která ukrývá poklad – barvy, které je třeba chránit, aby nezmizely ze světa…

O teorii mnohovesmíru s popularizátorem vědy Michio Kakuem

big_paralelni-svety-pHP-19578

Jak vesmír začal a jak skončí? Co je to teorie paralelních světů? Lze cestovat v čase? Známý popularizátor vědy Michio Kaku vás provede životem vesmíru a vysvětlí vám, kam až došla moderní fyzika na počátku 21. století.

Krimipovídky z Manhattanu

povidky_nahled

Americká asociace autorů detektivek oslavila v roce 2015 sedmdesáté výročí založení a dala si pozoruhodný dárek – knihu plnou krimipovídek, jejichž dějištěm je Manhattan.

Jak se učit bez mučení

102860

Neumíte si dobře zorganizovat látku, kterou se potřebujete naučit zpaměti? Dělá vám problémy soustředit se, stresujete se před zkouškami a plánování učení je vám cizí? Kniha Jak se úspěšně učit čtenářům poradí, jak efektivně zpracovat látku a pochopit její smysl.

Prahou obchází temný zločin

PrahaNoir_audioCD

Každá metropole v sobě zákonitě skrývá kromě té viditelné a často o eleganci se snažící i tu nejtemnější stranu. A tato temnota může mít mnoho podob. Alespoň čtrnáct z odstínů černé nám v plném lesku představí Praha Noir.

Povedený Bratr Joakima Zandera

Bratr-perex

Nakladatelství Host vydalo druhý román Joakima Zandera Bratr. Kniha vychází nedlouho po jeho debutu Plavec, který byl nejen u nás velmi úspěšným. Ani Bratr nebude pro své čtenáře zklamáním, právem nese své označení bestseller.

Shakepearologická univerzitní romantika do třetice

laska-podle-shakespeara-3-Sen-noci-univerzitnu-perex

Aubrey a Daniel se již konečně dočkali chvíle, kdy mohou být spolu i na veřejnosti. Aubrey se však stále drží lehce zpět a bude jen na Danielovi, zda ji přesvědčí, že mu může zcela důvěřovat…

Vyznejte se v spletité evoluční biologii

jak-se-dela-evoluce

Zajímá vás, jak se mohla vyvinout platýsova zvláštní skladba očí? Co znamená v evoluční biologii koncepce „Červené královny“? Co je to genetický drift a efekt hrdla láhve? Pokud ano, nechte se provést labyrintem evoluční biologie těmi největšími nejen českými odborníky.

O genezi raně středověkého státu

ziva-minulost

Živá minulost je jedním z nejvýznamnějších děl Františka Grause, významného evropského medievisty. Završuje nejen jeho výzkum geneze raně středověkého státu.