Rubrika: Recenze

Krvelačná bestie

Smith_ZlyPes_audio

Téměř každý kraj má své strašidlo. Někdy je to bezhlavý rytíř, jindy bílá paní. Poměrně populární bývají přízraky v podobě děsivých živočichů, mezi nimiž psi enormních velikostí a divokostÍ zaujímají přední místa na pomyslném žebříčku krvelačných příšer. Pozor tedy na vycházky po norfolkských lesích.

Reality show až na krev

Vila-nahled

Začtěte se do příběhu o jedinečné reality show, v níž vyhrajte ten pár, kterému se povede přesvědčit diváky o své lásce. Nečekejte však bitvu v rukavičkách!

Odbornice na lásku

lepsi_nez_ve_filmu

Co všechno udělá dospívající dívka, aby upoutala pozornost kluka svých snů?

Může být něco nudnějšího než roznáška novin?

Smith_Dorucovatelky_audio

Lidé se ztrácejí. Ne v tom smyslu, že sami zabloudí, ale sem tam prostě někdo zmizí. Někdy je za tím touha po výkupném, jindy třeba msta či prostá snaha ublížit. Unesenému, i postrádajícímu. Když se navíc ztratí dítě, jde vždy o vypjatou situaci, která volá po rychlém řešení.

Vražedný výlet

jen-pet-prezije-perex

Šest kamarádů si vyjelo o jarních prázdninách v obytném voze. Netušili, že jedou vstříc smrti. O tom, zda někdo přežije, rozhodne jejich schopnost mluvit pravdu.

Vzhůru do oblak

letni_nebe

Co když jedna špatná zkušenost ovlivní váš život tolik, že už nedokážete vykonávat své milované povolání?

Vražedná láska

vrazednasplatka-nahled

Každá součástka má svou mez, za níž může dojít k její destrukci. Stejně tak člověk, je-li dlouho udržován v napětí, může doznat změny. Zhroutí se, stane se apatickým, nebo vybuchne. Škody mohou být nedozírné…

Historie i budoucnost rodiny

Krajina-roztavenych-zvonu-nahled

Lékař na počátku devatenáctého století, učitel z jeho poloviny, sedláci z třicátých let století dvacátého i malý chlapec z jeho půle – všichni touží po lásce, po rodině. A rodokmen je to, co je pojí.

Mstivý přízrak

bryndza soutez uvod (1)

Na každém se podepíše, co zažije v dětství, ať již v dobrém, či zlém. S tím nedobrým se každý vyrovnává jinak. Někdo absolvuje hodiny u terapeuta, jiný se odhodlá pomstít všem, kdo mu ublížili…

Z historie literární emancipace

Nakladatelka_z_Parize-nahled

Názor, že jsou ženy jen ozdobou mužů a matkami dětí, přetrvával v podvědomí lidí mnohá staletí. Emancipaci něžného pohlaví paradoxně pomohly války – tedy období, kdy muži umírali na frontě a ženy musely zastat veškerou práci samy.