Rubrika: Recenze

Cena povznesení

Lukjanenko_Kvazi

Pokud patříte mezi příznivce příběhů o chodících mrtvolách, které si rády smlsnou na mase svých dosud žijících dřívějších spoluobčanů, pak zpozorněte. Vypadá to, že smrt by mohla být v lidském životě jen počátek – počátek potenciální věčnosti.

Putování za dinosaury na stránkách knižního muzea

dinosaurium

Když vyšla publikace Animalium, zpracovaná ve stylu „knižního muzea“, zaznamenala okamžitě pozitivní čtenářské ohlasy. Nyní vychází další velkoformátová encyklopedie stejného konceptu. Tentokrát se čtenáři dostanou až do druhohor.

Myslet to dobře

Weir_Artemis_audio

„Myslela jsem to dobře“ je jedna z těch vět, které často předznamenávají velmi nepříjemný průšvih. Přidejme ještě prostředí měsíční základny, mnoho téměř dokonalého vzduchoprázdna a máme všechny ingredience napínavého příběhu.

Vášnivé příběhy středověkých anglických královen

normanske_kralovny_anglie

Alison Weirová je odbornicí na tudorovskou dynastii. Ve své nové knize se však soustředí na období středověku, kdy v Anglii panovali normanští králové a jejich královny. Právě normanských královen a jejich osudů se nová kniha týká.

Vítejte na Zámku v oblacích!

Kerstin Gier_Zamek v oblacich_uvodni

Autorka oblíbených fantasy trilogií Drahokamy a Stříbrné knihy snů nyní naservírovala dychtivým čtenářům samostatný román o zastaralém, leč vznešeném hotelu plném záhad.

Pane řediteli…

Sverak_StrazceNadrze

Aktivní důchod je v reklamách často zmiňované téma. Zpravidla se tím ale myslí nějaká forma rekreační činnosti, nikoli produktivní práce. Jste v tom správném věku? Nechtěli byste zkusit profesi Správce nádrže?

O nafouknutém trhu se současným uměním

oranzovy_balonkovy_pejsek

Leckdo se často diví, jak mohou sběratelé dát takové množství peněz za umělecká díla, jež nejsou pro běžného pozorovatele ani esteticky přitažlivá, ani originální a ani nijak zvlášť hodnotná. Co se doopravdy děje na trhu s uměním?

Je osud skutečně daný?

vestba-recenze

Jak bychom asi reagovali, kdyby nám někdo předpověděl přesné datum našeho úmrtí? Čtyři sourozenci na to mají odlišný názor. Osudná věštba z jednoho dusného letního dne roku 1969 je však chtě nechtě provází celým dalším životem…

Další várka bizarních mordů od Chrise Cartera

galerie-mrtvych

S každým dalším detektivním románem Chris Carter atakuje hranice výdrže svých čtenářů. Devátý román s detektivy Hunterem a Garciou pustí čtenáře do mysli psychopata, který své oběti přetváří do uměleckých děl.

Proti proudu

LeGuinova_Vypraveni

Snaha vymazat paměť porobeného národa je jedna z těch v dějinách se stále opakujících věcí. Jakou formu ilegality a ukryté paměti byste zvolili vy?