Rubrika: Recenze

Když se světlo a tma spojí v šero

sera_hlidka

Třetí díl populární ruské fantasy série se dočkal nového vydání.  Ani tentokrát nekončí boj Světla a Tmy, zástupci obou hlídek se však musí spojit, aby se společně postavili nebezpečnému nepříteli.

Superkrávy se vrací!

Solbergova_Supekravy-a-more-trapasu_potah_aufriss.indd

Thea, Ronja a Širin stále vládnou žebříčku třídní popularity. Anne Bea a její kamarádi pořád zůstávají lůzerkami ročníku, ale nevzdávají se! Válka proti „superkrávám“ pokračuje!

O Hermovi se zakladatelem analytické psychologie

duch_merkurius

Carl Gustav Jung je známý psychoanalytik a přítel a spolupracovník slavného Sigmunda Freuda. Díky obrovské erudici je jeho dílo přelomové a v mnoha ohledech stále živé.

Alegorická skladba slavného básníka středověké Anglie

ptaci_snem

Kdo by neznal Canterburské povídky Geoffreyho Chaucera, jež zdobí seznamy povinné četby na středních školách. Málokdo však zná alegorickou báseň Ptačí sněm, která svou kvalitou za slavnými povídkami rozhodně nekulhá.

Vražedný Noční pták

Noční lov (předprodej) - Ukázka

Tiše jako sova vniká v noci do domů těch, které si přeje ztrestat. Beze stopy mizí a za sebou zanechává zkázu. Kdo zastaví řádění Nočního ptáka?

Publikace o poruchách psychického vývoje pro pedagogické pracovníky

img_473312_orig

Pedagogové na základních školách se setkávají i s žáky, kteří disponují nejrůznějšími poruchami psychického vývoje. Právě jim je určena kniha nakladatelství Grada, představující základní přehled těchto poruch.

Novinka Velkého knižního čtvrtku o florbalu, láskách a ceně vítězství

kazdy_ma_svou_lajnu

Jarní Velký knižní čtvrtek přináší 16. března na pulty knihkupectví patnáct novinek, z nichž jen jedna není určena dospělým čtenářům. Knihu o prvních láskách a o tom, že věci nejsou vždy takové, jak vypadají, vydává nakladatelství Host.

Pojednání o zločinnosti z konce 19. století

nejnovejsi-objevy-a-aplikace-psychiatrie-a-krimina

Jak si psychiatři před více než sto lety představovali typického zločince? Jak se snažili identifikovat vrahy a násilníky dle tvaru a rozměrů lidské lebky? Kniha od psychiatra z 19. století je poutavým čtením pro všechny zájemce o temnou stránku lidské duše.

Mrtví ve fontáně

fontana-perex

Nathalie nemá zrovna štěstí na muže. Prvního zavraždil neznámý pachatel, z manželství s druhým vyvázla rozvodem. Ve chvíli, kdy si užívá života, je před jejíma očima zavražděn přítel, který si s ní dal schůzku. A jeho mrtvola leží ve fontáně stejně jako před lety její první láska…

Alex Cross na lopatkách?

primy_zasah_nahled

Alex Cross a jeho žena Bree Stoneová mají plné ruce práce s vyšetřováním zločinů a doma jim zatím stavební firma přebudovává kuchyň. Ani jeden však netuší, že zvládnout domácí chaos a vypátrat pachatele, který nenechává stopy, nebude tou největší životní zkouškou, jež je čeká…