Rubrika: Recenze

Komplexní zpracování církevních dějin novověku

cirkevni_dejiny_novovek

Nakladatelství Grada vydalo druhý díl Církevních dějin, zaměřující se tentokrát na období raného novověku. Komplexní syntéza poskytuje informace potřebné pro hlubší poznání dějin církve.

Rychle nabyl…

Mann_Pezzullo_LovLisky

Že žijeme ve světě plném nebezpečí, je neoddiskutovatelný fakt. Naštěstí jsou mezi námi kromě padouchů i ti, zpravidla neviditelní, kdo bez ohledu na sebe dbají na to, aby se váhy překlápěly spíše ve prospěch těch „hodných“.

Přesvědčte se, jak zábavná je matematika

zabavne_matematicke_hadanky

Matematika není pouze užitečná ve všech možných aspektech lidského života, ale je i zábavná, jak ukazuje kniha popularizátora vědy Martina Gardnera.

Téměř souborné vydání povídek Woodyho Allena

obhajoba_silencova

Woody Allen je známý především pro svou filmovou tvorbu, za kterou obdržel celkem čtyři Oscary. Velmi kvalitní jsou však i jeho povídky, které se, co se humoru týče, nesou v duchu Allenových filmů.

Kdo je kdo?

Minier_Noc_audio

Rozhraní mezi zločinem a trestem může být nejasné. Někdy se dokonce síly policajta a zloducha musí spojit, jde-li o záchranu někoho, kdo je blízký oběma. Kam až dokážou zajít, kolik pravidel dokážou obejít a přiohnout?

Kingova detektivka ve formě audioknihy

pan_mercedes_audiokniha

Kniha Pan Mercedes je příběhem o šíleném posedlém vrahovi z pera mistra hororu Stephena Kinga. Díky vydavatelství audioknih OneHotBook můžete úspěšný titul „číst ušima“.

Zločin, kam se podíváš

Jakubowski_NejlepsiBritskeKrimipovidky

Svět kolem nás byl, je a nejspíš i nadále bude místem, kde zločin má své místo. Pro někoho je cestou ke zbohatnutí, někomu přináší jistou zvrácenou radost a někoho zkrátka jen baví luštit záhady a přemýšlet o tom, jak se to či ono mohlo přihodit. Pro ty poslední tu jsou Nejlepší britské krimipovídky.

Mezinárodní bestseller na poli vědecko-fantastického žánru

problem_tri_teles

Román Problém tří těles mi již od jeho vydání doporučovalo mnoho přátel s tím, že pokud mám ráda sci-fi, nesmím jej vynechat. Jde opravdu o tak přelomové dílo vědecké fantastiky?

Batmanova armáda superhrdinů

batman_detective

Řada Znovuzrození hrdinů DC má nový přírůstek. Tentokrát jde o jednoho z nejslavnějších a nejstarších komiksových hrdinů – Batmana. Jak si tento maskovaný strážce spravedlnosti poradí se svými napodobiteli?

Dluhová past

Goffa_Vykoupeni

Dluhy kontra jejich vymáhání – to je téma k nekonečným diskusím. Kde začíná hranice neetické lichvy a kde naopak vychytralosti dlužníků? Nabízí tento souboj nějakou formu Vykoupení?