Rubrika: Recenze

Jaké to je skutečně bojovat proti Islámskému státu?

is

Asi nikdo nepochybuje o tom, že je potřeba zastavit všechny ty krutosti a zvěrstva, která Islámský stát páchá. Otázkou je, kdo a proč by to měl udělat. A také jak to udělat, aby takový zásah nevyvolal v islámských zemích ještě větší nevoli.

Zprávy o moderní společnosti

9788025719336

V českém překladu právě vyšla kniha Umberta Eca, obsahující krátké, vtipné a přímé sloupky od nedávno zesnulého autora. Eco v nich navazuje na výklad modernity Zygmunta Baumana.

Harry Potter a prokleté dítě

harrypotteraprokletedite

Když J. K. Rowlingová dopsala svůj poslední díl ságy o Harrym Potterovi, všichni si mysleli, že se s kouzelnickým světem můžeme rozloučit. O to větší ohlas měla nová kniha „Harry Potter a prokleté dítě“.

Rodičovský instinkt

goffa_ditevmlze

Ztráta čehokoli bývá nepříjemná, často bolestná. Ale ztráta vlastního dítěte je pro rodiče skutečnou tragédií. Každý postižený pak řeší své trauma po svém. Román Dítě v mlze nám ukazuje jednu z takových situací.

Bez jablka taky na papíře

bez

Všeobecný trend vydávání úspěšných blogů zasáhl už mnoho čtenářů. Po několika deníčcích moderního fotra, po Kafi a cigárku se objevuje v knižní podobě také méně známý projekt Bez jablka. Ani ten by ovšem neměl uniknout pozornosti čtenářů.

Různé odstíny lásky v české novince

sazka_na_mizeru_nahled

Dvě zralé ženy prožívají krizi věku, kdy -cet přechází na -sát. Řeší svoji současnou situaci, ale ohlíží se i do minulosti.

Melancholická sbírka nadaného básníka

big_mezimesti-yoz-278969

Pokud máte rádi nevšední a emocemi nabité básně ve volném verši, neměla by vám uniknout básnická sbírka Meziměstí od Václava Maxmiliána.

Britsko-slovenský thriller plný ledového chladu

divka_v_ledu

V zamrzlém jezírku se našlo tělo mrtvé dívky. Pod ledem vypadala jako Sněhurka ve skleněné rakvi, jenže ji polibek žádného prince vzbudit nemohl…

Láska navzdory osudu

horecka-nad-ranem-perex

Přežil koncentrační tábory a ve chvíli, kdy mu švédský lékař sdělil ortel smrti, se rozhodl najít partnerku pro život. Bylo mu dvacet jedna let…

Sci-fi variace na Epos o Gilgamešovi

epos-613x400

Moderní Uruk je v ohrožení. Podsvětí se snaží chopit vlády nad městem, temná entita přichází a nese s sebou smrt a katastrofě může zabránit pouze dvojice nevšedních hrdinů.