Rubrika: Ukázky z knih pro děti

Ukázka z knihy Jak pohlídat dědečka (Jean Reaganová)

Jak pohlidat dedecka

Nejprve Jean Reaganová radila, jak vychovat maminku, a teď se zaměřila na hlídání dědečka. Vnoučátka zjistí, na co všechno dát si pozor a jak své dědečky zaměstnat tak, aby byli šťastní a spokojení. Zábava zaručena!

Ukázka z knihy Jak vychovat maminku (Jean Reaganová)

Jak vychovat maminku

Vychovat šťastnou, zdravou a spokojenou maminku je práce na plný úvazek! Zjistěte, jak zajistit, aby se maminka budila s úsměvem, aby se hezky oblékala, a hlavně aby nezlobila. Humorný příběh pobaví děti i rodiče a představuje ideální četbu na Den matek.

Ukázka z knihy Konec zlobení (Zuzana Pospíšilová)

Konec zlobeni

Dětská spisovatelka Zuzana Pospíšilová dosáhla velkého úspěchu. Napsala jubilejní stou knihu, ve které paní učitelka Lada bojuje s neposlušnou třídou. Nevzdá se a díky kouzelnému pomocníkovi se zlobením pěkně zatočí.

Ukázka z knihy Čarodějnice Bordelína (Sandra Dražilová Zlámalová)

Carodejnice Bordelina

Les Bambručák přivítal novou obyvatelku, čarodějnici Bordelínu. Ta se ale rozhodla změnit svůj domov k obrazu svému bez ohledu na další obyvatele, kterým dělá naschvály. Nicméně kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá…

Ukázka z knihy Křeček v utajení (Zuzana Pospíšilová)

Krecek v utajeni 1

Nový příběh pro děti od Zuzany Pospíšilové doprovodil veselými ilustracemi Michal Sušina. Hlavní hrdina Tom touží po zvířátku a rodiče mu koupí křečka Kamila. Správná zábava může začít!

Ukázka z knihy Čekání na Velikonoce (Marek Kita)

Cekani na Velikonoce

Minulý týden začala postní doba, která trvá čtyřicet dní a představuje období příprav na Velikonoce. Polská autorská dvojice si pro malé čtenáře připravila bohatě ilustrovanou knihu, která je seznámí s novozákonním příběhem.

Ukázka z knihy Pohádkové minimuzikály pro děti (Marcela Kotová)

Pohadkove minimuzikaly pro deti

Vydejte se společně s dětmi na dobrodružnou muzikálovou cestu. Připravit muzikál není žádná hračka! Ale když se vše povede, stojí to za to. Staňte se hvězdou pohádkových muzikálů a užijte si představení.

Ukázka z knihy Páteční cesta za Kočkoládou (Iva Gecková)

Patecni cesta za Kockoladou

V novém dětském příběhu, který doprovodila ilustracemi Markéta Vydrová, se hlavní hrdinové Natálka a Tom vydají na bláznivé putování pralesem. Potkají nové kamarády a také zjistí pár zajímavých věcí…

Ukázka z knihy Alenka lékařka (Zuzana Pospíšilová)

Alenka lekarka

Alenka je zvědavá slečna, která se chce stát lékařkou stejně jako její maminka. Půjčí si její stetoskop a začne odhalovat taje lidského těla. Sledujte její počínání prostřednictvím ilustrací, hádanek a doplňovaček.

Ukázka z knihy Z předškoláka školákem (Michaela Pugnerová, Ivana Dušková)

Z predskolaka skolakem 1

Změna z předškoláka na školáka bývá častěji větší zátěží pro rodiče než dítě samotné. Právě pro ně se na pultech knihkupectví objevila příručka, která teoreticky pojednává o školní zralosti, ale zároveň obsahuje pracovní listy podněcující dětskou fantazii.