Rubrika: Ukázky z knih pro děti

Ukázka z knihy Fi a Flo (Lenka Zemanová)

Fi a Flo

Osvojování pravidel českého jazyka nemusí být otravná a nudná činnost, jak dokazuje vědecký i fantastický příběh o skloňování podstatných jmen. Sledujte vzrušující příběh mimozemšťanek Fi a Flo a zároveň si osvojte další pravidla češtiny.

Ukázka z knihy Bonifác zase řádí v psí školce

bonifac_zase_radi_v_psi_skolce

Oblíbené příhody ze psí školky opět pokračují, tentokrát v zimním kabátku. Podívejte se s dětmi na dnešní ukázku a zasmějte se společně ztřeštěným kouskům pejska Bonifáce.

Ukázka z knihy Jak to chodí v psí školce

Geckova_Jak to chodi v psi skolce

Začtěte se do bláznivých pohádkových příhod Ivy Geckové o psích předškolácích, které doplňují vtipné ilustrace Michala Sušiny.

Ukázka z knihy Štěpán Kobliha není žádná bábovka (Iva Gecková)

Stepan Kobliha neni zadna babovka

Autorka dětských knih Iva Gecková spojila síly s ilustrátorem Petrem Koplem a stvořili nového knižního hrdinu Štěpána Koblihu. Ten dokáže přijít na kloub každé záhadě. A díky krásným ilustracím ho u toho můžete i sledovat.

Ukázka z knihy Lenčiny katastrofy: Zaklínání hadů

Lenciny katastrofy Zaklinani hadu 4

Lenka je již potřetí zpět a opět se máte na co těšit! Tentokrát má prázdniny, které stráví se svými rodiči a bratry na biofarmě v Krkonoších. S sebou si samozřejmě bere kouzelnou flétnu, díky které umí zaklínat hady.

Ukázka z knihy Letem světem za zvířátky (Alena Gondeková)

letem_svetem_za_zviratky_nahled

Přečtěte si spolu s dětmi dnešní ukázku z veselé knížky plné básniček a říkadel. Básničky psané s lehkostí jsou doplněné krásnými obrázky a, jak už to tak bývá, jsou trošku poučné.

Ukázka z knihy Kouzelná třída v muzeu

Kouzelna trida v muzeu

Žáci kouzelné třídy obdrží prázdninovou vstupenku do muzea. Netuší, že je zavede do míst, kam se hned tak někdo nedostane. V tomto muzeu se bude čarovat! Další příběh Zuzany Pospíšilové s ilustracemi Drahomíra Trsťana je určen začínajícím čtenářům.

Ukázka z knihy Školnice Valerie se ujímá vedení

Skolnice Valerie se ujima vedeni

Tajemná kráska s netopýřím tetováním se vrací splnit poslední úkol, v němž bude hrát hlavní roli pan ředitel. Jak asi tušíte, neobejde se to bez kouzla. Další příběh Zuzany Pospíšilové navazuje na knihy Školnice Valerie v podezření a Školnice Valerie odhalena. Opět ho zdobí ilustrace Zuzany Osako.

Ukázka z knihy To dáme, dědo! (Miroslav Adamec)

To dame dedo

Tři příběhy, tři neuvěřitelné zážitky. A co je jejich pojítkem? Ten nejbáječnější a nejlepší děda pod sluncem, který si se svým vnukem rád bláznivě zadovádí… Jejich zábavné příhody doprovodil svými ilustracemi Mirek Vostrý.

Ukázka z knihy Smíchula čaruje (Lenka Rožnovská)

Smichula caruje

Autorka dětských knih Lenka Rožnovská spojila síly s kreativní ilustrátorkou Bárou Buchalovou a společně přivedly k životu nového knižního hrdinu, kouzelníka Smíchulu. A v čem je oproti ostatním jiný? Svými kouzly vyřeší každý problém a má radosti na rozdávání.