Rubrika: Ukázky z knih pro děti

Ukázka z knihy Křeček v utajení (Zuzana Pospíšilová)

Krecek v utajeni 1

Nový příběh pro děti od Zuzany Pospíšilové doprovodil veselými ilustracemi Michal Sušina. Hlavní hrdina Tom touží po zvířátku a rodiče mu koupí křečka Kamila. Správná zábava může začít!

Ukázka z knihy Čekání na Velikonoce (Marek Kita)

Cekani na Velikonoce

Minulý týden začala postní doba, která trvá čtyřicet dní a představuje období příprav na Velikonoce. Polská autorská dvojice si pro malé čtenáře připravila bohatě ilustrovanou knihu, která je seznámí s novozákonním příběhem.

Ukázka z knihy Pohádkové minimuzikály pro děti (Marcela Kotová)

Pohadkove minimuzikaly pro deti

Vydejte se společně s dětmi na dobrodružnou muzikálovou cestu. Připravit muzikál není žádná hračka! Ale když se vše povede, stojí to za to. Staňte se hvězdou pohádkových muzikálů a užijte si představení.

Ukázka z knihy Páteční cesta za Kočkoládou (Iva Gecková)

Patecni cesta za Kockoladou

V novém dětském příběhu, který doprovodila ilustracemi Markéta Vydrová, se hlavní hrdinové Natálka a Tom vydají na bláznivé putování pralesem. Potkají nové kamarády a také zjistí pár zajímavých věcí…

Ukázka z knihy Alenka lékařka (Zuzana Pospíšilová)

Alenka lekarka

Alenka je zvědavá slečna, která se chce stát lékařkou stejně jako její maminka. Půjčí si její stetoskop a začne odhalovat taje lidského těla. Sledujte její počínání prostřednictvím ilustrací, hádanek a doplňovaček.

Ukázka z knihy Z předškoláka školákem (Michaela Pugnerová, Ivana Dušková)

Z predskolaka skolakem 1

Změna z předškoláka na školáka bývá častěji větší zátěží pro rodiče než dítě samotné. Právě pro ně se na pultech knihkupectví objevila příručka, která teoreticky pojednává o školní zralosti, ale zároveň obsahuje pracovní listy podněcující dětskou fantazii.

Ukázka z knihy Fi a Flo (Lenka Zemanová)

Fi a Flo

Osvojování pravidel českého jazyka nemusí být otravná a nudná činnost, jak dokazuje vědecký i fantastický příběh o skloňování podstatných jmen. Sledujte vzrušující příběh mimozemšťanek Fi a Flo a zároveň si osvojte další pravidla češtiny.

Ukázka z knihy Bonifác zase řádí v psí školce

bonifac_zase_radi_v_psi_skolce

Oblíbené příhody ze psí školky opět pokračují, tentokrát v zimním kabátku. Podívejte se s dětmi na dnešní ukázku a zasmějte se společně ztřeštěným kouskům pejska Bonifáce.

Ukázka z knihy Jak to chodí v psí školce

Geckova_Jak to chodi v psi skolce

Začtěte se do bláznivých pohádkových příhod Ivy Geckové o psích předškolácích, které doplňují vtipné ilustrace Michala Sušiny.

Ukázka z knihy Štěpán Kobliha není žádná bábovka (Iva Gecková)

Stepan Kobliha neni zadna babovka

Autorka dětských knih Iva Gecková spojila síly s ilustrátorem Petrem Koplem a stvořili nového knižního hrdinu Štěpána Koblihu. Ten dokáže přijít na kloub každé záhadě. A díky krásným ilustracím ho u toho můžete i sledovat.