Rubrika: Ukázky z knih pro děti

Ukázka z knihy Mia a delfín (Zuzana Barilová)

mia a delfin

Dnes jsme vybrali ukázku z knihy, která je určena čtenářům od 9 let. Rozhodně se ale může líbit i mladším i starším čtenářům, kteří mají rádi dobrodružné příběhy, mořský svět a zvířata. Knihu doplňují pestrobarevné ilustrace české malířky.

Ukázka z knihy Co v učebnicích dějepisu nenajdete (Stanislava Jarolímková)

co v ucebnici dejepisu nenajdete uvodni

Na dnešní den jsme pro vás připravili pár perliček z dějepisu. Ale nebude to jen tak nějaká učebnice. Zajímavě zpracované informace doplněné trefnými ilustracemi zaujmou určitě i starší čtenáře a třeba i ty, kteří ve školních letech dějepis zrovna v oblibě neměli.

Ukázka z knihy Ve jménu cti (Makiia Lucierová)

ve jmenu cti uvodni

Milovníci Young Adult fantasy, zbystřete! Dnes jsme pro vás připravili ukázku z nové knihy Makii Lucier. Těšit se můžete na dobrodružství, trochu nadhledu, postavy, které si oblíbíte, a naději na to, že dobro jako vždy zvítězí nad zlem.

Ukázka z knihy Cukrový svět (Zuzana Slánská)

cukrovy_svet

Nenechte si ujít sladké dobrodružství, které si pro vás připravila autorka Zuzana Slánská. Přečtěte si ukázku z knihy pro děti, ve které vám představí svůj Cukrový svět. Ale pozor! Určitě vás přepadne chuť na něco sladkého…

Ukázka z knihy Bambusová říše – Řeka tajemství (Erin Hunterová)

ukazka bambusova rise

Na nedělní odpoledne jsme opět připravili ukázku z dětské knihy. Tentokrát se jedná o pokračování dobrodružných příběhů ze série Bambusová říše a potěší všechny čtenáře od 9 let.

Ukázka z knihy Pohádky z lesa – Co si stromy šeptají (Lenka Jakešová)

Pohadky z lesa uvodni

Na nedělní odpoledne jsme si pro vás připravili ukázku z knihy pro děti. Bude se líbit nejen všem malým milovníkům knih už od předškolního věku, ale jistě i starším dětem, které mají rády pohádkové příběhy, les a přírodu.

Ukázka z knihy Vlčí prokletí (Jessica Vitalisová)

vlci prokleti uvod

Vlčí prokletí je příběh nejenom plný dobrodružství, ale i tajemství a hlavně přátelství. Právě to totiž nalezne mladý Gauge, který je jako jediný schopen vidět bílého vlka. Proč ale právě on? Tomu se společně s přítelkyní Roux snaží přijít na kloub.

Ukázka z knihy Klub Klikařů – Boj o Krkavec

klub-klikaru-boj-o-krkavec-perex

Dobrodružný příběh party nesourodých přátel nadchne nejen fanoušky foglarovek. Objevte tajemství kopce Krkavec spolu s bikerem Lukášem, milovníkem historie Jirkou a charismatickou Šárkou.

Ukázka z knihy Bambusová říše 1 – Potopa

Bambusova rise Potopa_uvodni

Dokážou tři malé pandy naplnit své poslání a zachránit Bambusovou říši? Přečtěte si nový zvířecí příběh od autorky bestsellerových sérií Kočičí válečníci a Zákon smečky.

Ukázka z knihy Pohádka o upajdách (Marcela Šedivá)

Pohadka o upajdach_uvodni

Upajdy nejsou ani skřítkové, ani strašidla. Ale co jsou tedy vlastně zač? Drobné potvůrky, které zažívají velká dobrodružství. Vydejte se s nimi na zajímavou výpravu.