Nakladatel: Slovart

Společnost Nakladatelství Slovart, s.r.o., byla založena v Praze v únoru 1994 jako dceřiná firma Vydavateľstva Slovart, s.r.o. se sídlem v Bratislavě.

Nakladatelství Slovart vydalo již více než 1000 českých titulů, a to licenčních knih předních světových nakladatelů (např. Dorling Kindersley, Könemann, Taschen, Gallimard). Dále vydává knihy domácích autorů převážně z oblasti dětské a populárně naučné literatury např. Naše vlast, Encyklopedie naší přírody s trvalou snahou, aby měly reálnou perspektivu prosadit se i v zahraničí.

V roce 2000 ve Slovartu vyšla literární prvotina světově proslulého fotografa Jana Saudka, kmenového autora nakladatelství. Jeho autobiografie Svobodný, ženatý, rozvedený, vdovec okamžitě a dlouhodobě zaujala první místa v žebříčcích knižních bestsellerů.

Mimořádně úspěšné jsou knihy nazývané "mercedesy mezi knížkami", jako např. National Geographic Fotografie, Národní parky, Přírodní divy světa, série Gotika, Renesance, Baroko, Secese, dále Umění 20. Století, Současní architekti a řada dalších, které se vždy staly doslova kulturní událostí roku.

V průběhu posledních pěti let vyšly i původní rozsáhlé a významem ojedinělé knihy z oblasti uměnovědní literatury - monografie Jiří Anderle, Adolf Born, Cyril Bouda, Jiří Slíva. Tyto monografie jsou exportovány do USA, Japonska, Francie, SRN, na Taiwan ap. Knihy z produkce Slovartu se pravidelně objevují na trhu v Polsku, Německu, Francii a dalších zemích. Publikace vydané pouze v českém jazyce jsou běžně a trvale uplatňovány na trhu ve Slovenské republice.

V roce 2012 se součástí Nakladatelství Slovart stalo také nakladatelství Brio. Nakladatelství Brio vydává ve spolupráci s předními spisovateli a výtvarníky nádherně ilustrované originální příběhy a sbírky pohádek pro děti od šesti do dvanácti let. Pro starší děti, mládež a dospělé Brio nabízí sebrané spisy pohádek a bajek od renomovaných spisovatelů, doplněné o to nejlepší z klasické literatury celého světa.

Za poslední roky si Nakladatelství Slovart výrazně upevnilo pozici na českém knižním trhu, o jeho knihy je i velký mediální zájem a patří mezi nejvyhledávanější nakladatelství ze strany tuzemských i zahraničních obchodníků, běžných zákazníků i autorů.

Významnou oblastí činnosti nakladatelství je i dovoz a prodej cizojazyčných knih o umění, designu, fotografii a architektuře a turistických průvodců ze SRN, Francie, Španělska, V. Británie, Švýcarska, USA, Itálie, přičemž Nakladatelství Slovart nabízí nejširší sortiment v České republice. Prodej jenom na konkurenčně náročném území Prahy roste ročně o více než 15%. Vždy se přitom jedná o knihy nejvyšší kvality a firma si v tomto oboru v ČR získala dominantní pozici.

Trvalé a cílené získávání perspektivních zahraničních kontaktů významně přispívá k rozšiřování vývozní, dovozní i ediční činnosti. Nakladatelství se stalo vývozcem nejprestižnějších českých knih o umění i od jiných vydavatelů do četných států Evropy, ale i do Japonska, USA a dalších zemí. Vlastní produkce a obchodní aktivity firmy jsou každoročně vysoce hodnoceny na nejvýznamnější přehlídce oboru v ČR - mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy Praha.

Největší objem prodeje vlastních knih realizuje Nakladatelství Slovart prostřednictvím specializovaných velkoobchodních distribučních firem a dále vlastním rozvozem do vybrané sítě cca 60 knižních prodejen a galerií v největších městech republiky. Dále provádí prodej individuálním zákazníkům a institucím prostřednictvím internetového obchodu.

www.slovart.cz


Slovart - Nejnovější knihy

knihaT.L.A.P.: Gabby buduje tým knihaUlička zmrtvýchvstání knihaJá, Filippo a třešeň knihaVzdálenost mezi mnou a třešní

Slovart - Související články

Poznej svět kolem sebe

Svety-jak-je-nezname

Znáte historii pražské hromadné dopravy? Chcete se naučit dostihový žargon či základní jógové pozice? Nebo byste se rádi dozvěděli, které z českých památek jsou zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO? Pak vás potěší dnešní knižní tipy!

Najděte poklad zvaný přátelství

deti si ctou

I vy určitě víte, jak důležité je mít v životě dobré přátele. Přesvědčí se o tom i hlavní hrdinové čtyř knih, které vám dnes představíme. Přátelství je totiž motiv, jež všechny následující tituly spojuje. Tak neváhejte a pusťte se do čtení!

Romantické snění pro dívky

romany-pro-zeny

Dnešní tipy obsáhnou všechna možná témata, která si dívky mohou v romantických knížkách jen přát. Čeká tu na vás romance ideální pro horké letní dny, romantika z českého prostředí i jedna dystopická lahůdka.

V hlavní roli: psi a kočky

PesAKocka

Dnes vám představíme několik knih, v nichž hrají hlavní roli zvířátka. Potěšíme milovníky pejsků a kočiček – právě je totiž v příbězích najdete. Kterému z nich dáte přednost? Nebo snad pořídíte všechny? Za přečtení určitě stojí!

Napínavé čtení na dovolenou

Silne-pribehy-na-dovolenou

Čas dovolených je tu a možná právě vy si na cesty vždy přibalíte i pěknou knížku. Pokud nevíte, kterou vybrat, rádi vám pomůžeme! V dnešních tipech vám představíme šest napínavých příběhů. Který bude tím pravým pro vás?