Nakladatel: Slovart

Společnost Nakladatelství Slovart, s.r.o., byla založena v Praze v únoru 1994 jako dceřiná firma Vydavateľstva Slovart, s.r.o. se sídlem v Bratislavě.

Nakladatelství Slovart vydalo již více než 1000 českých titulů, a to licenčních knih předních světových nakladatelů (např. Dorling Kindersley, Könemann, Taschen, Gallimard). Dále vydává knihy domácích autorů převážně z oblasti dětské a populárně naučné literatury např. Naše vlast, Encyklopedie naší přírody s trvalou snahou, aby měly reálnou perspektivu prosadit se i v zahraničí.

V roce 2000 ve Slovartu vyšla literární prvotina světově proslulého fotografa Jana Saudka, kmenového autora nakladatelství. Jeho autobiografie Svobodný, ženatý, rozvedený, vdovec okamžitě a dlouhodobě zaujala první místa v žebříčcích knižních bestsellerů.

Mimořádně úspěšné jsou knihy nazývané "mercedesy mezi knížkami", jako např. National Geographic Fotografie, Národní parky, Přírodní divy světa, série Gotika, Renesance, Baroko, Secese, dále Umění 20. Století, Současní architekti a řada dalších, které se vždy staly doslova kulturní událostí roku.

V průběhu posledních pěti let vyšly i původní rozsáhlé a významem ojedinělé knihy z oblasti uměnovědní literatury - monografie Jiří Anderle, Adolf Born, Cyril Bouda, Jiří Slíva. Tyto monografie jsou exportovány do USA, Japonska, Francie, SRN, na Taiwan ap. Knihy z produkce Slovartu se pravidelně objevují na trhu v Polsku, Německu, Francii a dalších zemích. Publikace vydané pouze v českém jazyce jsou běžně a trvale uplatňovány na trhu ve Slovenské republice.

V roce 2012 se součástí Nakladatelství Slovart stalo také nakladatelství Brio. Nakladatelství Brio vydává ve spolupráci s předními spisovateli a výtvarníky nádherně ilustrované originální příběhy a sbírky pohádek pro děti od šesti do dvanácti let. Pro starší děti, mládež a dospělé Brio nabízí sebrané spisy pohádek a bajek od renomovaných spisovatelů, doplněné o to nejlepší z klasické literatury celého světa.

Za poslední roky si Nakladatelství Slovart výrazně upevnilo pozici na českém knižním trhu, o jeho knihy je i velký mediální zájem a patří mezi nejvyhledávanější nakladatelství ze strany tuzemských i zahraničních obchodníků, běžných zákazníků i autorů.

Významnou oblastí činnosti nakladatelství je i dovoz a prodej cizojazyčných knih o umění, designu, fotografii a architektuře a turistických průvodců ze SRN, Francie, Španělska, V. Británie, Švýcarska, USA, Itálie, přičemž Nakladatelství Slovart nabízí nejširší sortiment v České republice. Prodej jenom na konkurenčně náročném území Prahy roste ročně o více než 15%. Vždy se přitom jedná o knihy nejvyšší kvality a firma si v tomto oboru v ČR získala dominantní pozici.

Trvalé a cílené získávání perspektivních zahraničních kontaktů významně přispívá k rozšiřování vývozní, dovozní i ediční činnosti. Nakladatelství se stalo vývozcem nejprestižnějších českých knih o umění i od jiných vydavatelů do četných států Evropy, ale i do Japonska, USA a dalších zemí. Vlastní produkce a obchodní aktivity firmy jsou každoročně vysoce hodnoceny na nejvýznamnější přehlídce oboru v ČR - mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy Praha.

Největší objem prodeje vlastních knih realizuje Nakladatelství Slovart prostřednictvím specializovaných velkoobchodních distribučních firem a dále vlastním rozvozem do vybrané sítě cca 60 knižních prodejen a galerií v největších městech republiky. Dále provádí prodej individuálním zákazníkům a institucím prostřednictvím internetového obchodu.

www.slovart.cz

Slovart - Nejnovější knihy

knihaPraha jinak knihaJsem žena, jsem bohyně knihaPříběhy z hvězd knihaTempláři

Slovart - Související články

Thrillerové naladění na víkend

Thrillerove romany

Podzim je pro čtení knížek ideální. Vždyť kdy jindy si s horkým čajem sednout do křesla a ponořit se do poutavých příběhů? Navíc sychravé počasí přímo vybízí sáhnout po nějakém tajemném thrilleru. Abyste měli dostatek inspirace, představíme vám jich dnes hned několik.

Pro zvídavé a hravé děti

Skolaci

Děti, které rády poznávají svět kolem sebe a zasypávají dospělé zvídavými otázkami, mohou najít řadu odpovědí v poučných knihách. V těch dnes představovaných si s medvědem osvojí pravidla etikety, proniknou do společenství včel a zjistí, že i „obávaná“ fyzika může být zajímavá, pokud se správně uchopí.

Zen, hygge a styl

Rady_a_tipy_pro_lepsi_zivot

Dnešní odpočinkové tipy vám jistě vnesou klid do duše a špetku kreativity do vašeho domova. Dozvíte se více o buddhismu, zenovém buddhismu i o bydlení ve stylu hygge. Nakonec vás čeká hezký a stylový diář, který se vejde do kabelky.

Láskyplné příběhy

Husek_Laska k partnerstvi

O lásce jsou popsány už stohy papíru, bylo natočeno obrovské množství filmů a nahráno písní. A přesto je to téma nevyčerpatelné, které lidi láká asi nejvíc. Proto si i my dnes představíme knihy, jejichž společným motivem je právě láska.

Báje a pověsti

Baje-a-povesti-perex

Zavítejte do světů bájných bytostí, rozličných tvorů, bohyň a bohů, o nichž si lidé povídali od nepaměti. Začtěte se do příběhů a pověstí sahajících od vrcholků našich hor přes hvězdnou oblohu až do celého širého světa.