Nakladatel: Slovart

Společnost Nakladatelství Slovart, s.r.o., byla založena v Praze v únoru 1994 jako dceřiná firma Vydavateľstva Slovart, s.r.o. se sídlem v Bratislavě.

Nakladatelství Slovart vydalo již více než 1000 českých titulů, a to licenčních knih předních světových nakladatelů (např. Dorling Kindersley, Könemann, Taschen, Gallimard). Dále vydává knihy domácích autorů převážně z oblasti dětské a populárně naučné literatury např. Naše vlast, Encyklopedie naší přírody s trvalou snahou, aby měly reálnou perspektivu prosadit se i v zahraničí.

V roce 2000 ve Slovartu vyšla literární prvotina světově proslulého fotografa Jana Saudka, kmenového autora nakladatelství. Jeho autobiografie Svobodný, ženatý, rozvedený, vdovec okamžitě a dlouhodobě zaujala první místa v žebříčcích knižních bestsellerů.

Mimořádně úspěšné jsou knihy nazývané "mercedesy mezi knížkami", jako např. National Geographic Fotografie, Národní parky, Přírodní divy světa, série Gotika, Renesance, Baroko, Secese, dále Umění 20. Století, Současní architekti a řada dalších, které se vždy staly doslova kulturní událostí roku.

V průběhu posledních pěti let vyšly i původní rozsáhlé a významem ojedinělé knihy z oblasti uměnovědní literatury - monografie Jiří Anderle, Adolf Born, Cyril Bouda, Jiří Slíva. Tyto monografie jsou exportovány do USA, Japonska, Francie, SRN, na Taiwan ap. Knihy z produkce Slovartu se pravidelně objevují na trhu v Polsku, Německu, Francii a dalších zemích. Publikace vydané pouze v českém jazyce jsou běžně a trvale uplatňovány na trhu ve Slovenské republice.

V roce 2012 se součástí Nakladatelství Slovart stalo také nakladatelství Brio. Nakladatelství Brio vydává ve spolupráci s předními spisovateli a výtvarníky nádherně ilustrované originální příběhy a sbírky pohádek pro děti od šesti do dvanácti let. Pro starší děti, mládež a dospělé Brio nabízí sebrané spisy pohádek a bajek od renomovaných spisovatelů, doplněné o to nejlepší z klasické literatury celého světa.

Za poslední roky si Nakladatelství Slovart výrazně upevnilo pozici na českém knižním trhu, o jeho knihy je i velký mediální zájem a patří mezi nejvyhledávanější nakladatelství ze strany tuzemských i zahraničních obchodníků, běžných zákazníků i autorů.

Významnou oblastí činnosti nakladatelství je i dovoz a prodej cizojazyčných knih o umění, designu, fotografii a architektuře a turistických průvodců ze SRN, Francie, Španělska, V. Británie, Švýcarska, USA, Itálie, přičemž Nakladatelství Slovart nabízí nejširší sortiment v České republice. Prodej jenom na konkurenčně náročném území Prahy roste ročně o více než 15%. Vždy se přitom jedná o knihy nejvyšší kvality a firma si v tomto oboru v ČR získala dominantní pozici.

Trvalé a cílené získávání perspektivních zahraničních kontaktů významně přispívá k rozšiřování vývozní, dovozní i ediční činnosti. Nakladatelství se stalo vývozcem nejprestižnějších českých knih o umění i od jiných vydavatelů do četných států Evropy, ale i do Japonska, USA a dalších zemí. Vlastní produkce a obchodní aktivity firmy jsou každoročně vysoce hodnoceny na nejvýznamnější přehlídce oboru v ČR - mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy Praha.

Největší objem prodeje vlastních knih realizuje Nakladatelství Slovart prostřednictvím specializovaných velkoobchodních distribučních firem a dále vlastním rozvozem do vybrané sítě cca 60 knižních prodejen a galerií v největších městech republiky. Dále provádí prodej individuálním zákazníkům a institucím prostřednictvím internetového obchodu.

www.slovart.cz

Slovart - Nejnovější knihy

knihaKirke knihaVýrostek knihaKráska a zvíře knihaBritské dobrodružství Jamese Martina

Slovart - Související články

Před usnutím…

deti ctou

Hledáte inspiraci, co číst svým ratolestem před spaním? Už nehledejte, jelikož si můžete vybrat z mnoha zajímavých příběhů, ať už o Červeném panáčkovi, dobrodružství Violky a Fujtíška, zvídavých Žifulících, vyprávění o Snožroutkovi či o kouzelném putování trpaslíků.

Sledujte stopy zvířat

Townsend_Stopy zvirat

Malebná a barevná encyklopedie plná ilustrací seznámí dětské čtenáře stručně a přehledně se zvířecími stopami a řadou dalších zajímavostí ze světa živočichů.

Rosteme s knihou

detstvi

Kniha je ideální společník. Provází člověka od narození přes rané dětství a pubertu až po dospělost a stáří. Nejmenší čtenáři odhalí lásku ke čtení, začínající si užijí verše a dobrodružství malé Emy a pokročilí se seznámí s geniální Max Einsteinovou.

Nebojte se klasiky

Tipy_Nadechnout se_Vyrostek

Někdy není na škodu dopřát si po lehčí odpočinkové četbě trochu kvalitní světové klasiky. Dejte šanci jednomu méně známému románu od slavného George Orwella nebo vychvalovanému dílu F. M. Dostojevského.

Napínavá pátrání

napinava-patrani

Páteční tipy přinášejí pět příběhů s detektivní zápletkou, ať už ve formě tištěné knihy či audioknihy. Dáte přednost napínavému pátrání po více než dvě stě let staré sonátě, jejíž části byly rozděleny v Praze v předvečer nacistické okupace, anebo se ponoříte do klasického honu na zločince?