Nakladatel: Slovart

Společnost Nakladatelství Slovart, s.r.o., byla založena v Praze v únoru 1994 jako dceřiná firma Vydavateľstva Slovart, s.r.o. se sídlem v Bratislavě.

Nakladatelství Slovart vydalo již více než 1000 českých titulů, a to licenčních knih předních světových nakladatelů (např. Dorling Kindersley, Könemann, Taschen, Gallimard). Dále vydává knihy domácích autorů převážně z oblasti dětské a populárně naučné literatury např. Naše vlast, Encyklopedie naší přírody s trvalou snahou, aby měly reálnou perspektivu prosadit se i v zahraničí.

V roce 2000 ve Slovartu vyšla literární prvotina světově proslulého fotografa Jana Saudka, kmenového autora nakladatelství. Jeho autobiografie Svobodný, ženatý, rozvedený, vdovec okamžitě a dlouhodobě zaujala první místa v žebříčcích knižních bestsellerů.

Mimořádně úspěšné jsou knihy nazývané "mercedesy mezi knížkami", jako např. National Geographic Fotografie, Národní parky, Přírodní divy světa, série Gotika, Renesance, Baroko, Secese, dále Umění 20. Století, Současní architekti a řada dalších, které se vždy staly doslova kulturní událostí roku.

V průběhu posledních pěti let vyšly i původní rozsáhlé a významem ojedinělé knihy z oblasti uměnovědní literatury - monografie Jiří Anderle, Adolf Born, Cyril Bouda, Jiří Slíva. Tyto monografie jsou exportovány do USA, Japonska, Francie, SRN, na Taiwan ap. Knihy z produkce Slovartu se pravidelně objevují na trhu v Polsku, Německu, Francii a dalších zemích. Publikace vydané pouze v českém jazyce jsou běžně a trvale uplatňovány na trhu ve Slovenské republice.

V roce 2012 se součástí Nakladatelství Slovart stalo také nakladatelství Brio. Nakladatelství Brio vydává ve spolupráci s předními spisovateli a výtvarníky nádherně ilustrované originální příběhy a sbírky pohádek pro děti od šesti do dvanácti let. Pro starší děti, mládež a dospělé Brio nabízí sebrané spisy pohádek a bajek od renomovaných spisovatelů, doplněné o to nejlepší z klasické literatury celého světa.

Za poslední roky si Nakladatelství Slovart výrazně upevnilo pozici na českém knižním trhu, o jeho knihy je i velký mediální zájem a patří mezi nejvyhledávanější nakladatelství ze strany tuzemských i zahraničních obchodníků, běžných zákazníků i autorů.

Významnou oblastí činnosti nakladatelství je i dovoz a prodej cizojazyčných knih o umění, designu, fotografii a architektuře a turistických průvodců ze SRN, Francie, Španělska, V. Británie, Švýcarska, USA, Itálie, přičemž Nakladatelství Slovart nabízí nejširší sortiment v České republice. Prodej jenom na konkurenčně náročném území Prahy roste ročně o více než 15%. Vždy se přitom jedná o knihy nejvyšší kvality a firma si v tomto oboru v ČR získala dominantní pozici.

Trvalé a cílené získávání perspektivních zahraničních kontaktů významně přispívá k rozšiřování vývozní, dovozní i ediční činnosti. Nakladatelství se stalo vývozcem nejprestižnějších českých knih o umění i od jiných vydavatelů do četných států Evropy, ale i do Japonska, USA a dalších zemí. Vlastní produkce a obchodní aktivity firmy jsou každoročně vysoce hodnoceny na nejvýznamnější přehlídce oboru v ČR - mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy Praha.

Největší objem prodeje vlastních knih realizuje Nakladatelství Slovart prostřednictvím specializovaných velkoobchodních distribučních firem a dále vlastním rozvozem do vybrané sítě cca 60 knižních prodejen a galerií v největších městech republiky. Dále provádí prodej individuálním zákazníkům a institucím prostřednictvím internetového obchodu.

www.slovart.cz

Slovart - Nejnovější knihy

knihaWOW! Můj tajný deníček. LOL! knihaKronika Pickwickova klubu knihaPodrobný obrazový průvodce uměním kaligrafie knihaStaré pověsti české

Slovart - Související články

Kreativní tvoření pro zkrácení dlouhé chvíle

tvoreni-sperku

Kvůli aktuální situaci asi všichni trávíme většinu času doma se svými blízkými. Přinášíme vám proto tipy na knihy, díky kterým můžete svůj den naplnit kreativním tvořením a navíc se naučit něco nového.

Čtení pro správné holky

divka-cte

Klukům vstup zakázán! Holky-čtenářky si mohou vychutnat originální příběhy plné dobrodružství, poznat dosud nepoznané, seznámit se s kouzelnými zvířátky nebo si vylepšit šatník. Nechybí ani krásné ilustrace, napětí a kouzla.

Od pověstí dávných časů do novodobé historie

historicka-knihovna

Když je současnost trošku příliš náročná, možná by bylo příjemnější se vrátit do minulosti – a jak to udělat lépe než z pohodlí karantény a s knihou v ruce? Dnes si představíme pět publikací, které se vrací do minulosti – každá ale úplně jiným způsobem.

První letošní Očima

ocima-sefradaktorky-nahled

Očima šéfredaktorky je tentokrát plné tipů na krimi romány, z nichž vybočuje pouze druhý díl sebraného blogu Martina Selnera. Také přichází v delším odstupu, neb přelom roku byl jeden velký kalup. Nicméně času na poslech audioknih bylo dost, tak se s vámi o své postřehy určitě budu dělit i v dalších článcích…

Od druhého stupně až po pubertu

dite-cte

Kouzla, dobrodružství, romantiku i pocity zoufalství a zmaru obsahují následující knihy, které jsou primárně určeny starším dětem a mládeži. Na jejich hrdiny čeká dlouhá cesta, než se doberou velkých zjištění a snad i šťastných konců.