Nakladatel: Slovart

Společnost Nakladatelství Slovart, s.r.o., byla založena v Praze v únoru 1994 jako dceřiná firma Vydavateľstva Slovart, s.r.o. se sídlem v Bratislavě.

Nakladatelství Slovart vydalo již více než 1000 českých titulů, a to licenčních knih předních světových nakladatelů (např. Dorling Kindersley, Könemann, Taschen, Gallimard). Dále vydává knihy domácích autorů převážně z oblasti dětské a populárně naučné literatury např. Naše vlast, Encyklopedie naší přírody s trvalou snahou, aby měly reálnou perspektivu prosadit se i v zahraničí.

V roce 2000 ve Slovartu vyšla literární prvotina světově proslulého fotografa Jana Saudka, kmenového autora nakladatelství. Jeho autobiografie Svobodný, ženatý, rozvedený, vdovec okamžitě a dlouhodobě zaujala první místa v žebříčcích knižních bestsellerů.

Mimořádně úspěšné jsou knihy nazývané "mercedesy mezi knížkami", jako např. National Geographic Fotografie, Národní parky, Přírodní divy světa, série Gotika, Renesance, Baroko, Secese, dále Umění 20. Století, Současní architekti a řada dalších, které se vždy staly doslova kulturní událostí roku.

V průběhu posledních pěti let vyšly i původní rozsáhlé a významem ojedinělé knihy z oblasti uměnovědní literatury - monografie Jiří Anderle, Adolf Born, Cyril Bouda, Jiří Slíva. Tyto monografie jsou exportovány do USA, Japonska, Francie, SRN, na Taiwan ap. Knihy z produkce Slovartu se pravidelně objevují na trhu v Polsku, Německu, Francii a dalších zemích. Publikace vydané pouze v českém jazyce jsou běžně a trvale uplatňovány na trhu ve Slovenské republice.

V roce 2012 se součástí Nakladatelství Slovart stalo také nakladatelství Brio. Nakladatelství Brio vydává ve spolupráci s předními spisovateli a výtvarníky nádherně ilustrované originální příběhy a sbírky pohádek pro děti od šesti do dvanácti let. Pro starší děti, mládež a dospělé Brio nabízí sebrané spisy pohádek a bajek od renomovaných spisovatelů, doplněné o to nejlepší z klasické literatury celého světa.

Za poslední roky si Nakladatelství Slovart výrazně upevnilo pozici na českém knižním trhu, o jeho knihy je i velký mediální zájem a patří mezi nejvyhledávanější nakladatelství ze strany tuzemských i zahraničních obchodníků, běžných zákazníků i autorů.

Významnou oblastí činnosti nakladatelství je i dovoz a prodej cizojazyčných knih o umění, designu, fotografii a architektuře a turistických průvodců ze SRN, Francie, Španělska, V. Británie, Švýcarska, USA, Itálie, přičemž Nakladatelství Slovart nabízí nejširší sortiment v České republice. Prodej jenom na konkurenčně náročném území Prahy roste ročně o více než 15%. Vždy se přitom jedná o knihy nejvyšší kvality a firma si v tomto oboru v ČR získala dominantní pozici.

Trvalé a cílené získávání perspektivních zahraničních kontaktů významně přispívá k rozšiřování vývozní, dovozní i ediční činnosti. Nakladatelství se stalo vývozcem nejprestižnějších českých knih o umění i od jiných vydavatelů do četných států Evropy, ale i do Japonska, USA a dalších zemí. Vlastní produkce a obchodní aktivity firmy jsou každoročně vysoce hodnoceny na nejvýznamnější přehlídce oboru v ČR - mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy Praha.

Největší objem prodeje vlastních knih realizuje Nakladatelství Slovart prostřednictvím specializovaných velkoobchodních distribučních firem a dále vlastním rozvozem do vybrané sítě cca 60 knižních prodejen a galerií v největších městech republiky. Dále provádí prodej individuálním zákazníkům a institucím prostřednictvím internetového obchodu.

www.slovart.cz

Slovart - Nejnovější knihy

knihaPaní půlnoci knihaMimi a Líza knihaVášeň pro grilování knihaŘecké mýty pro děti

Slovart - Související články

Čtení pro malé děti

knizky-pro-deti

Co mají společného dnešní knižní tipy? Jedná se o krásné dětské knihy určené menším čtenářům. Dva tituly se inspirovaly zvířecí říší a jeden kamarádstvím dvou dívenek, z nichž jedna je slepá. Vydejte se s hlavními hrdiny za dobrodružstvím, s čímž pomohou i krásné ilustrace podněcující fantazii.

Zahrajte si o pomocníka pro letní grilování

vasen-pro-grilovani-perex

Inspirujte se, rozehřejte gril a uspořádejte pro svou rodinu a přátele velkou zahradní party, na které všechny ohromíte svým kuchařským umem. O své cenné recepty, vychytávky a triky se s vámi podělí sám profesionál oboru Angelo Menta.

Dobrodružné čtení na prázdniny

tipy pro děti

Prázdniny jsou v plném proudu. Dnes přinášíme knižní tipy, které se hodí ke každé příležitosti, na pláž, k vodě či na zahradu. Užijte si nová dobrodružství a ozvláštněte si prázdninový čas.  A nebojte, nejedná se o povinnou školní četbu!

Vydejte se do světa kouzel a magických bytostí!

nocni-obloha

Dnes vám představíme čtveřici příběhů, ze kterých si vybere i ten nejzarputilejší fantasy nadšenec. Pokud vás nezaujme chlapec ve spárech netvora, či snad propojení magie a mafie, máme na knihomolském menu další lahůdky, včetně jedné servírované přímo v Paříži.

Seznamte se s Pánem času

Doctor Who

Doctor Who je nejdéle běžící sci-fi seriál na světě. Za svou existenci se v roli Pána času vystřídalo několik herců. Dnešní knižní tip představuje aktualizovaný obrazový průvodce tímto seriálem, seznámí čtenáře se zákulisím, postavami a dalšími zajímavostmi, které zajisté ocení každý fanoušek této seriálové legendy.