Nakladatel: Slovart

Společnost Nakladatelství Slovart, s.r.o., byla založena v Praze v únoru 1994 jako dceřiná firma Vydavateľstva Slovart, s.r.o. se sídlem v Bratislavě.

Nakladatelství Slovart vydalo již více než 1000 českých titulů, a to licenčních knih předních světových nakladatelů (např. Dorling Kindersley, Könemann, Taschen, Gallimard). Dále vydává knihy domácích autorů převážně z oblasti dětské a populárně naučné literatury např. Naše vlast, Encyklopedie naší přírody s trvalou snahou, aby měly reálnou perspektivu prosadit se i v zahraničí.

V roce 2000 ve Slovartu vyšla literární prvotina světově proslulého fotografa Jana Saudka, kmenového autora nakladatelství. Jeho autobiografie Svobodný, ženatý, rozvedený, vdovec okamžitě a dlouhodobě zaujala první místa v žebříčcích knižních bestsellerů.

Mimořádně úspěšné jsou knihy nazývané "mercedesy mezi knížkami", jako např. National Geographic Fotografie, Národní parky, Přírodní divy světa, série Gotika, Renesance, Baroko, Secese, dále Umění 20. Století, Současní architekti a řada dalších, které se vždy staly doslova kulturní událostí roku.

V průběhu posledních pěti let vyšly i původní rozsáhlé a významem ojedinělé knihy z oblasti uměnovědní literatury - monografie Jiří Anderle, Adolf Born, Cyril Bouda, Jiří Slíva. Tyto monografie jsou exportovány do USA, Japonska, Francie, SRN, na Taiwan ap. Knihy z produkce Slovartu se pravidelně objevují na trhu v Polsku, Německu, Francii a dalších zemích. Publikace vydané pouze v českém jazyce jsou běžně a trvale uplatňovány na trhu ve Slovenské republice.

V roce 2012 se součástí Nakladatelství Slovart stalo také nakladatelství Brio. Nakladatelství Brio vydává ve spolupráci s předními spisovateli a výtvarníky nádherně ilustrované originální příběhy a sbírky pohádek pro děti od šesti do dvanácti let. Pro starší děti, mládež a dospělé Brio nabízí sebrané spisy pohádek a bajek od renomovaných spisovatelů, doplněné o to nejlepší z klasické literatury celého světa.

Za poslední roky si Nakladatelství Slovart výrazně upevnilo pozici na českém knižním trhu, o jeho knihy je i velký mediální zájem a patří mezi nejvyhledávanější nakladatelství ze strany tuzemských i zahraničních obchodníků, běžných zákazníků i autorů.

Významnou oblastí činnosti nakladatelství je i dovoz a prodej cizojazyčných knih o umění, designu, fotografii a architektuře a turistických průvodců ze SRN, Francie, Španělska, V. Británie, Švýcarska, USA, Itálie, přičemž Nakladatelství Slovart nabízí nejširší sortiment v České republice. Prodej jenom na konkurenčně náročném území Prahy roste ročně o více než 15%. Vždy se přitom jedná o knihy nejvyšší kvality a firma si v tomto oboru v ČR získala dominantní pozici.

Trvalé a cílené získávání perspektivních zahraničních kontaktů významně přispívá k rozšiřování vývozní, dovozní i ediční činnosti. Nakladatelství se stalo vývozcem nejprestižnějších českých knih o umění i od jiných vydavatelů do četných států Evropy, ale i do Japonska, USA a dalších zemí. Vlastní produkce a obchodní aktivity firmy jsou každoročně vysoce hodnoceny na nejvýznamnější přehlídce oboru v ČR - mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy Praha.

Největší objem prodeje vlastních knih realizuje Nakladatelství Slovart prostřednictvím specializovaných velkoobchodních distribučních firem a dále vlastním rozvozem do vybrané sítě cca 60 knižních prodejen a galerií v největších městech republiky. Dále provádí prodej individuálním zákazníkům a institucím prostřednictvím internetového obchodu.

www.slovart.cz

Slovart - Nejnovější knihy

knihaLidé z maringotek knihaPraktický návod na kojení knihaKapitán Kloss: Kompletní vydání 20 sešitů knihaMercury a Já

Slovart - Související články

Sci-fi a fantasy

Fantasy deti

Dnes si přijdou na své ti, kteří mají rádi osvědčené fantasy romány, originální sci-fi příběhy a vizuálně působivé hororové komiksy. To vše vám přinášejí následující tipy, tak se dobře bavte!

Z komiksového světa

Tipy_Herzl_DC_Komiksovy nacrtnik

Máte rádi komiksy? Pak se vám zalíbí i naše dnešní tipy, v nichž nechybí působivý komiksový román, knížka plná komiksových hrdinů a informací, ba ani parádní komiksový náčrtník pro vaše vlastní tvoření.

Současná česká tvorba

Z-pera-ceskych-autoru

Poznejte současnou českou tvorbu. Na úvod týdne jsme si pro vás připravili čtveřici titulů, mezi nimiž najdete román, novelu, soubor povídek i návod a inspiraci k vlastní tvorbě. Společným jmenovatelem všech jednoznačně zůstává život.

Na křídlech fantazie

na-kridlech-fantazie

Dystopie a young-adult literatura jsou velice populární žánry, a to nejen u dospívajících, ale i u řady dospělých. V následujících tipech se podíváme na to, jak se daří jediné dívce na Zemi – našla své štěstí? – a jak se přes noc stala z města pravá divočina.

Příručky pro rodiče a děti

Prirucky-pro-soucasne-i-nastavajici-rodice

Vztah dětí a rodičů může být často komplikovaný, přesto by v něm neměla chybět láska a vzájemné pochopení. Budoucí maminky dnes získají praktické rady ohledně kojení, ty zkušenější se připraví na nástup ratolesti do školky či školy. A dospívající děti zjistí, jak zvládnout stres.