Nakladatel: Slovart

Společnost Nakladatelství Slovart, s.r.o., byla založena v Praze v únoru 1994 jako dceřiná firma Vydavateľstva Slovart, s.r.o. se sídlem v Bratislavě.

Nakladatelství Slovart vydalo již více než 1000 českých titulů, a to licenčních knih předních světových nakladatelů (např. Dorling Kindersley, Könemann, Taschen, Gallimard). Dále vydává knihy domácích autorů převážně z oblasti dětské a populárně naučné literatury např. Naše vlast, Encyklopedie naší přírody s trvalou snahou, aby měly reálnou perspektivu prosadit se i v zahraničí.

V roce 2000 ve Slovartu vyšla literární prvotina světově proslulého fotografa Jana Saudka, kmenového autora nakladatelství. Jeho autobiografie Svobodný, ženatý, rozvedený, vdovec okamžitě a dlouhodobě zaujala první místa v žebříčcích knižních bestsellerů.

Mimořádně úspěšné jsou knihy nazývané "mercedesy mezi knížkami", jako např. National Geographic Fotografie, Národní parky, Přírodní divy světa, série Gotika, Renesance, Baroko, Secese, dále Umění 20. Století, Současní architekti a řada dalších, které se vždy staly doslova kulturní událostí roku.

V průběhu posledních pěti let vyšly i původní rozsáhlé a významem ojedinělé knihy z oblasti uměnovědní literatury - monografie Jiří Anderle, Adolf Born, Cyril Bouda, Jiří Slíva. Tyto monografie jsou exportovány do USA, Japonska, Francie, SRN, na Taiwan ap. Knihy z produkce Slovartu se pravidelně objevují na trhu v Polsku, Německu, Francii a dalších zemích. Publikace vydané pouze v českém jazyce jsou běžně a trvale uplatňovány na trhu ve Slovenské republice.

V roce 2012 se součástí Nakladatelství Slovart stalo také nakladatelství Brio. Nakladatelství Brio vydává ve spolupráci s předními spisovateli a výtvarníky nádherně ilustrované originální příběhy a sbírky pohádek pro děti od šesti do dvanácti let. Pro starší děti, mládež a dospělé Brio nabízí sebrané spisy pohádek a bajek od renomovaných spisovatelů, doplněné o to nejlepší z klasické literatury celého světa.

Za poslední roky si Nakladatelství Slovart výrazně upevnilo pozici na českém knižním trhu, o jeho knihy je i velký mediální zájem a patří mezi nejvyhledávanější nakladatelství ze strany tuzemských i zahraničních obchodníků, běžných zákazníků i autorů.

Významnou oblastí činnosti nakladatelství je i dovoz a prodej cizojazyčných knih o umění, designu, fotografii a architektuře a turistických průvodců ze SRN, Francie, Španělska, V. Británie, Švýcarska, USA, Itálie, přičemž Nakladatelství Slovart nabízí nejširší sortiment v České republice. Prodej jenom na konkurenčně náročném území Prahy roste ročně o více než 15%. Vždy se přitom jedná o knihy nejvyšší kvality a firma si v tomto oboru v ČR získala dominantní pozici.

Trvalé a cílené získávání perspektivních zahraničních kontaktů významně přispívá k rozšiřování vývozní, dovozní i ediční činnosti. Nakladatelství se stalo vývozcem nejprestižnějších českých knih o umění i od jiných vydavatelů do četných států Evropy, ale i do Japonska, USA a dalších zemí. Vlastní produkce a obchodní aktivity firmy jsou každoročně vysoce hodnoceny na nejvýznamnější přehlídce oboru v ČR - mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy Praha.

Největší objem prodeje vlastních knih realizuje Nakladatelství Slovart prostřednictvím specializovaných velkoobchodních distribučních firem a dále vlastním rozvozem do vybrané sítě cca 60 knižních prodejen a galerií v největších městech republiky. Dále provádí prodej individuálním zákazníkům a institucím prostřednictvím internetového obchodu.

www.slovart.cz

Slovart - Nejnovější knihy

knihaChci to vědět: Co dokáže moje tělo knihaChci to vědět: Co umí zvířata knihaChci to vědět: Jak zachránit Zemi knihaNevinným se neodpouští

Slovart - Související články

Vzhůru na objevnou cestu

TIpy_naucne vypravy_freephotosbank

Na objevnou cestu se mohou zvídaví dětští čtenáři vydat buď prostřednictvím velkoformátových karet nebo sérií knih „Chci to vědět“, která obsahuje nespočet ilustrací. Odhalí tajemství koloběhu vody, proniknou do světa zvířat a seznámí se s vlastním tělem.

Zločin nikdy nespí

Zlocinna-patrani

Hledáte zajímavé tipy na víkendové čtení a rádi byste sáhli po kvalitním krimi? Pak jste tu správně, v dnešních tipech si představíme hned pět detektivních románů. Společně s vyšetřovateli se můžete pokusit o rozlousknutí zločinu, který, jak víme, nikdy nespí…

Získejte nový případ pro detektivy z Našeho města

nevinnym-se-neodpousti-perex

Kamarádi nám mohou život v mnohých situacích usnadnit, ale někdy naopak mohou svými nápady lézt na nervy a vydržet s nimi není nic jednoduchého. A co teprve, když jednoho z party doženou až k sebevraždě a nikdo nechce nést zodpovědnost?

Ženská chvilka

romany-pro-zeny

Sílu sesterství, styl a módu, pravou lásku, milostné pletky a erotiku a vášeň najdou čtenářky na stránkách vybraných knih. Díky nim si budou moci užít příjemnou čtenářskou chvilku a udělat si čas jen na sebe. Zábava a šťastné konce zaručeny!

Hola hola, škola volá

Skolacka

Prázdniny se pomalu, ale jistě blíží ke konci a školní lavice se brzy opět zaplní žáčky. A jelikož nových poznatků není nikdy dost, proč si závěr léta nezpestřit prostřednictvím knih plných zajímavých informací a faktů. Na dětské čtenáře čekají zábavné kvízy či svět dinosaurů.