Z hloubi duše

Konec aukce: 20. 11. 2017 v 20:00:00

Záměrem autorky knihy Z hloubi duše je zveřejnění výpovědi o otevírání cest k výtvarnému projevu tvůrců trpících duševní poruchou nebo nemocí. Nešlo jí o hledání patologických znaků v kresbách psychotiků, v jejich malbách nebo v jiných vizuálních projevech za účelem diagnostikování. Autorka se zajímá o způsoby výtvarného „vyprávění“ vlastních příběhů lidí, kteří se ocitli v životní krizi zapříčiněné selháním psychiky. Stejně jako v umělecké sféře, i v tvorbě psychotiků stojí za každým dílem jedinečná lidská osobnost. Avšak zatímco umělec tvoří z vlastního popudu, cestu k vyjádření klientů psychiatrických léčeben je třeba nalézat společně s terapeutem nebo zdravotním pracovníkem. Odborný text v knize je proložen osobními poznámkami studentek a studentů, kteří spolu s autorkou knihy motivovali zhruba v období let 2015–2016 pacienty Psychiatrické nemocnice v Brně-Černovicích ke specifickým výtvarným výpovědím. Výtvory pacientů tak přesáhly běžný rámec terapeutických etud a je možno je vnímat jako pozoruhodná svědectví o jejich předchozím životě. Bohatá fotodokumentace doprovázející texty pochází také převážně z tohoto období. Kniha vychází ve spolupráci s Masarykovou univerzitou.

Přečtěte si více o knize Z hloubi duše

V této aukci zatím nikdo nepřihazoval. Neváhejte a získejte knihu Z hloubi duše za velmi příznivou cenu