Zahrajte si o román o odcizení vůči všem a všemu

zahrada-Audiokniha-perex
Bývalý duchovní pastýř Jaroslav se vrací do starého domu, který zdědil po smrti své babičky, aby zde našel útočiště. Ačkoliv na budově se podepsal zub času, Jaroslav se nezalekne a pouští se do práce. Pomůže mu těžká dřina vyrovnat se s minulostí?

Naděje na štěstí

Pětatřicetiletý Jaroslav se vrací domů poté, co jako vyhořelý duchovní pastýř opustil své stádo. Ale starý dům se zanedbanou zahradou, který zdědil po smrti babičky, už něčí domov příliš nepřipomíná. Osamělý muž odvyklý kontaktu s normálním světem tu přesto najde kýžené útočiště, díky fyzické námaze se postupně zbavuje nadbytečných kil i černých myšlenek a po seznámení se sympatickými sousedy začne pomalu vylézat z tíživé ulity své samoty. Jednoho dne však i díky nim pochopí, co stojí za jeho celoživotním pocitem odcizení a proč je jeho naděje na šťastný život přinejlepším mizivá. Najde se někdo, koho Jaroslavovo děsivé tajemství neodežene? Kdo jej přijme takového, jaký je? A dokáže s tím on sám vůbec žít?

 

Zahrada

Autorka: Petra Dvořáková

Vydavatel: vydavatelství OneHotBook
Interpret: Ondřej Novák
Délka: 5 hodin 13 minut
Vydáno: 3/2023
EAN: 8594169485324

Přečtěte si více o audioknize Zahrada, kterou do soutěže věnovalo vydavatelství OneHotBook. A nezapomeňte si také poslechnout krátkou ukázku.

Vydavatelství OneHotBook vydává audioknihy současných světových a českých autorů i moderní literární klasiku a osobitou tvorbu pro děti s kompletní profesionální produkcí zahrnující dramaturgii, režii, hudbu, postprodukci a design. Audiokniha v jejich podání není pouhým převyprávěním knihy, ale interpretačním uměním vzniklým ze spolupráce režisérů s pečlivě vybranými herci; zvukovou adaptací, jejíž náladu podkreslují atmosférické zvuky i ruchy a původní skladby vytvořené na míru daného díla.

 

O autorce

Petra Dvořáková (* 1977), rodačka z Velkého Meziříčí, strávila čtyři roky v klášteře, souběžně vystudovala SZŠ a až do synovy vážné nemoci pracovala jako zdravotní sestra. Od absolutoria filozofie na brněnské Masarykově univerzitě se věnuje literární tvorbě. Čtenáře upoutala už debutovým souborem rozhovorů Proměněné sny (2007) o vztahu Čechů k víře, oceněným Magnesií Literou za publicistiku. V knize Já jsem hlad (2009) popsala svůj zápas s mentální anorexií. Děti a mládež poprvé oslovila knihou Julie mezi slovy (2013, rozšířeno 2020), za niž získala výroční Zlatou stuhu, a nejmladšímu publiku věnovala poté i kancelářskou historku Flouk a Líla (2015) a florbalový román Každý má svou lajnu (2017). Její scenáristická tvorba zahrnuje mj. přípravu pořadů pro kanál ČT D:). Ve výrazově sevřených novelách Dědina (2018), Chirurg (2019) a Vrány (2020), které patří k nejžádanějším titulům současné české prózy, líčí sociální dramata odehrávající se mimo ostrá světla velkoměst. Všechny tři tituly vyšly také v audio verzích.
(Zdroj informací a fotografie: vydavatelství OneHotBook)

 

Vyhrajte audioknihu Zahrada

Starý dům se zanedbanou zahradou domov příliš nepřipomíná, ale je to jediné útočiště, které pětatřicetiletému Jaroslavovi zbylo poté, co jako vyhořelý duchovní pastýř opustil své ovečky. Fyzická námaha při práci okolo stavení mu pomáhá zbavit se nejen nadbytečných kil, ale především zaplašit černé myšlenky, a sympatičtí sousedé ho přimějí pomalu vylézt z ulity a otevřít se svému okolí. Minulost a pocit odcizení ho však stále pronásledují, a představa šťastného života se Jaroslavovi zdá nedostižitelná. Nebo se snad najde někdo, kdo jej přijme takového, jaký je? To si poslechněte v audioknize Petry Dvořákové, kterou načetl Ondřej Novák.

Ve spolupráci s vydavatelstvím OneHotBook vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou vyhrát audioknihu Zahrada, kterou si stáhne z portálu Audiolibrix. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o audioknihu Zahrada
probíhá od 17. do 30. března 2023.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 stažení audioknihy Zahrada

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeZahrada (audiokniha)

Dvořáková, Petra

OneHotBook, 2023

Zahrajte si o román o odcizení vůči všem a všemu - DISKUZE

Počet reakcí: 1
  1. a.k napsal:

    Dobrý den, audiokniha Zahrada je již v mé audioknihovně. Moc děkuji za výhru.

Napsat komentář