Zasoutěžte si o případ pro detektivy Turnerovou a Callanacha

dokonala-smrt-perex
Bývalý šéfinspektor edinburghské kriminálky George Begbie podle všeho spáchal sebevraždu, a to ve stejný den, kdy je nalezeno zmrzlé tělo nahé dívky. Souvisí snad spolu obě události? Nebo co jiného by mohlo vést bývalého policistu k tak zoufalému činu?

Mrtvola ukrytá v kopcích

V kopcích nad Edinburghem se objeví zmrzlé tělo nahé dívky. Téhož dne na druhém konci města zemře bývalý šéfinspektor místní kriminálky, který podle všeho spáchal sebevraždu. Tomu ale nevěří Ava Turnerová, přednedávnem povýšená na jeho místo. Jaký by mohl mít důvod? Detektivy Turnerovou a Callanacha čeká složité vyšetřování, při němž se ocitnou na hranici zákona. A opět hrají o čas, protože vrah s nevinnou tváří si už vyhlédl další oběti.

 

Dokonalá smrt

Autorka: Helen Fieldsová

Vydalo: nakladatelství Kniha Zlín
Překlad: Nela Knapová
Počet stran: 392
Vazba: pevná s přebalem
Vydáno: 8/2019
ISBN: 978-80-7473-863-0

Přečtěte si více o knize Dokonalá smrt, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Kniha Zlín patřící pod společnost Albatros Media. A nezapomeňte si stáhnout a přečíst ukázku.

KnihaZlin_AlbatrosMedia

Nakladatelství Kniha Zlín vzniklo roku 2004. Od té doby se v rámci svých edic FLEET, TRACK, NEEWIT, WALT a TEMA snaží nabízet čtenářům to nejkvalitnější, co se v současné době objevuje na (nejen) evropském knižním trhu. Kniha Zlín vydává také původní díla českých autorů, poezii a literaturu faktu. Pozornost věnuje též literátům spojeným se zlínským regionem.

Albatros Media, a.s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až k roku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zaštiťuje knižní nakladatelství Albatros, CooBoo, Plus, Motto, XYZ, Edika, BizBooks, CPress, Computer Press, Management Press, B4U Publishing, Fragment, Egmont, Kniha Zlín, Vyšehrad, Panteon, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading a Palmknihy a nabízí díky tomu široké spektrum mediálních produktů – knih, e-knih a audioknih.

 

Ukázka z knihy

„Dobré ráno,“ pozdravil ho s lehkým, ale přesto zřetelným francouzským přízvukem. „Já jsem inspektor Luc Callanach. Předpokládám, že vy jste to nahlásil?“ Mark přikývl. „Pojďme dál od místa činu. Jak vám je?“
„Ani nevím,“ odvětil Mark. „Určitě líp než té holce.“
Tak to bezesporu, pomyslel si Callanach. Doufal, že ji smrt našla náhodou, a přemítal, jak dlouho bude zírat na její tvář na fotografiích připevněných na tabuli ve vyšetřovací místnosti. Vzbudil se někdo někdy s předtuchou, uvažoval Callanach, že ten den má předurčeno zemřít? Podíval se dotyčný ještě jednou do zrcadla, než vyrazil z domu do práce nebo do školy, s pocitem, že se cosi ve vesmíru pohnulo? Ve chvilkovém záchvatu ho přemohl hněv ke skotskému mrazivému vzduchu, k jeho vlhkosti a šedi. Dívka zemřela v ledovém chladu, takže se dívala na to, jak jí do vzduchu uniká dech. Tak by člověk odejít neměl. Byla to hořká, nemilosrdná a osamělá smrt. Mohl jen doufat, že si to neuvědomovala. (str. 15–16)

 

O autorce

Helen Fieldsová třináct let pracovala jako právnička, přičemž se věnovala i vážným případům vražd nebo pašování drog. Po narození druhého dítěte s manželem založila filmovou produkční společnost, v níž se uplatnila jako scenáristka i jako producentka. Sama si vydala své dvě první fantasy knihy, ale do světa velké literatury pronikla až díky sérii thrillerů v hlavní roli s detektivem Lucem Callanachem. S rodinou a dvěma psy žije v Hampshiru, má ráda divadlo, filmy, ale také karate nebo létání ve větrném tunelu.
(Zdroj informací: společnost Albatros Media)

 

Vyhrajte knihu Dokonalá smrt

Mark McVeigh si chtěl pouze zalétat se svým dronem, a místo toho našel oběť zločinu. Objevení zmrzlého nahého těla okamžitě dostává na starost inspektor Luc Callanach a jeho nově přidělená kolegyně Ava Turnerová. Ta byla povýšena na místo bývalého šéfinspektora Begbieho, který shodou okolností v den hrůzného nálezu na druhém konci Edinburghu spáchal sebevraždu. Na celé události však něco nesedí a dvojice kriminalistů musí zjistit, zda náhodou není mezi oběma případy nějaká spojitost. Jak uspějí, to už si přečtěte v thrilleru od Helen Fieldsové, který je po titulech Dokonalé stopy a Dokonalá kořist další knihou s inspektorem Callanachem v hlavní roli.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Kniha Zlín patřícím pod společnost Albatros Media vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Dokonalá smrt vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Dokonalá smrt
probíhá od 20. srpna do 2. září 2019.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 thrillery Dokonalá smrt

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeDokonalá smrt

Fieldsová, Helen

Kniha Zlín, 2019

Zasoutěžte si o případ pro detektivy Turnerovou a Callanacha - DISKUZE

Počet reakcí: 2
  1. humhejova napsal:

    Dnes 17/9 19 jsem si knihu vyzvedla na poště.
    Děkuji Vám .

  2. Tynka733 napsal:

    Moc děkuji za vyhranou knihu, dnes přišla.

Napsat komentář