Nakladatel: Cesta domů

Související články

Co přináší obyčejný život

Co_prinasi_obycejny_zivot

Jak vlastně vypadá obyčejný život? Patří do něj péče o stárnoucí rodiče? Nebo starost o nemocného manžela, se kterým se plánujete už měsíce rozejít? A co třeba honba za láskou či věčné sousedské spory? Začtěte se do dnešních tipů, jejichž příběhy vám možná budou připadat až příliš známé.

Stárnout se dá i s humorem

Rachel-a-Lars

Nakladatelství Cesta domů vydává příběh Joyce Farmer, který vypráví o o stárnoucích rodičích Laury. Ti si nechtějí připustit, že již na vše nestačí a že by potřebovali pomoc. Vážné a citlivé téma stárnutí je pojato s něhou a lehkostí.

Dobrodružství na stopě

dobrodruzne

Dobrodružné knihy pro děti jsme dříve znali z edice Knihy odvahy a dobrodružství nakladatelství Albatros. Dnes si můžeme vybrat z hromady bohatě ilustrovaných knih různých nakladatelů ze světa rytířů a fantasy hrdinů, dobrodružství obyčejných dětí, nebo dětských detektivek.

Knížky pro děvčata

knizky-pro-devcata

Dnešní tipy jsou určeny pro všechny mladé dámy. Nabízíme další příběh o Otolíně, dívence, která zůstává sama doma a prožívá mnohá neobvyklá dobrodružství. Na své si přijdou milovnice dějepisu i velké holky, co si rády zapisují. Potěchou pro velké i malé je i jedna z Goldflamových knih.

Pryč se smutky všeho druhu!

marka-mikova_a-smutek-utek

Knížka A smutek utek obsahuje osm příběhů o tom, že všechny smutky jsou trápením, ale vždy se s nimi dá něco dělat. Je doprovázená kouzelnými obrázky Báry Valecké a určena dětem asi od 8 let.

Pohádkový příběh pro (nejen) nemocné děti

arnost-goldflam_prihoda-malo-uveritelna

Pohádkový příběh a zároveň knížka s trochou hraní a dokreslování je určena nejen nemocným dětem. Pomáhá léčit samotu a překračovat bariéry mezi nejmladšími a nejstaršími. Doporučuje se dětem od 5 let.

Zasoutěžte si o knížku koled a vystřihovánek

v-betleme-se-sviti-perex

Adventní čas se pomalu ale jistě blíží a vy možná přemýšlíte, jak si ho s dětmi ozvláštnit. Zkuste se zabavit kreativně třeba s knihou V Betlémě se svítí, vystřihněte si betlém a zazpívejte si při tom nejznámější vánoční koledy.

Smrt očima jiných náboženství

005178_05_035623

Zajímá vás, jak se se smrtí vyrovnávají lidé odlišných kultur? Tak to byste si neměli nechat ujít sborník Smrt a umírání v náboženských tradicích současnosti.  Kniha obsahuje články pěti odborníků, kteří představují téma smrti v hinduismu, islámu, křesťanství, judaismu a buddhismu.

Kniha, která ukazuje život i smrt bez příkras

pd

Zdravotní sestry Maggie Callananová a Patricia Kelleyová se se smrtí během své dlouholeté praxe v hospicu setkaly nesčetněkrát a díky tomu pochopily, jak důležité jsou pro umírající jejich poslední chvíle. A právě o zkušenosti s umíráním se autorky podělily prostřednictvím této publikace.

Krátké příběhy lidí na konci života

005573_05_040966

Martina Špinková, autorka Malých dobrých zpráv se ve svém díle pokusila ukázat, že hospic není jen místem, kde sídlí beznaděj, smutek a konec, ale že se za jeho dveřmi mohou skrývat i tiché radosti, opravdovost a hezká setkání.