Nakladatel: Paseka

Jedno z tradičních nakladatelství vydává kolem sedmdesáti nových překladových i původních českých titulů ročně. Mnoho knih a autorů Paseky bylo oceněno domácími i zahraničními cenami. I přes výraznou proměnu nakladatelského profilu a rozšíření celkového edičního záběru na současnou českou i překladovou prózu, dětské knihy, komiksy, kvalitní publicistiku a další žánry zůstává Paseka věrná svým váchalovským základům.

www.paseka.cz

Paseka - Nejnovější knihy

knihaSběrná kniha knihaAfrická zima knihaOpuštěná společnost knihaZahradnictví

Paseka - Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 30. července do 5. srpna 2018

nenechte_si_ujit

První měsíc prázdnin je u svého závěru a v Brně a Ostravě vrcholí Měsíc autorského čtení. Setkat se s oblíbeným autorem ale mohou i návštěvníci Prahy. A v brněnské knihovně se můžete sejít se stále populárnějšími BookTubery.

Nenechte si ujít v týdnu od 23. do 29. dubna 2018

nenechte_si_ujit

Čas letí jako voda a máte tu skoro konec dubna. Do plánů na příští týden určitě zahrňte i nějakou literární akci – těšit se můžete například na besedu a autogramiádu Erika Tabery, autora knihy Opuštěná společnost, která získala cenu Magnesia Litera.

Je autismus sexy?

autismus-a-chardonnay

Když se řekne autismus, mnoho lidí si jistě vzpomene na Rain Mana a jeho matematické schopnosti. Ale autismus není o superschopnostech… Je to prostě porucha, která si nevybírá. Jak to tedy s tímto postižením doopravdy je?

Nenechte si ujít v týdnu od 5. do 11. února 2018

nenechte_si_ujit

Ani dnešek nebude výjimkou, opět vám přinášíme tipy, kam zajít příští týden za literaturou. Například se můžete těšit na křest dvou nových dětských knih Marie Slezákové nebo autogramiádu Zdeňka Svěráka.

Nenechte si ujít v týdnu od 6. do 12. listopadu 2017

nenechte_si_ujit

Nevíte, co příští týden s volným časem? Příští týden se po celé republice koná plno zajímavých literárních akcí. Těšit se můžete na křty knižních novinek, ale také besedy se známými spisovateli či jejich autorská čtení. Dojde na vážná témata, knihu předcházející oblíbenému filmu Pelíšky či knižní novinku od zpěváka Richarda Krajča.